VANDAAG extra Gemeente komt kortparkeerders tegemoet: Nfcuwe „Hans wordt kapot gemaakt Bijna alle bedrijven hebben weer water )JÊ jjjlM'N" OPR BOUMAN Centrum taboe voor vrachtverkeer lint IMnf Wethouder Chris Zijdeveld 99 Achtervolging HE ROPEND /c<i KOKER lp BOUMAN WOONNIEUWS Geluidoverlast en luchtverontreiniging boven maximum X 't Doorrijden Betonnen rand Gratis kaartjes voor het CHIO Snel halen dus... 0 *60* AUGUSTUS OPRUIMINGSMAAND Robon Verbeet (tennis) Uitslagen fietstocht Jeugdland Kerkberichten VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1991 43e JAARGANG, NUMMER 64 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schieda^ 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - De kans is groot dat er binnen twee maanden tien parkeermeters worden geplaatst aan de Parkweg tussen de Hon- nerlage Gretelaan en de Noord- vestsingel. Met die maatregel wil de gemeente Schiedam de overlast, veroorzaakt door het veelvuldig dubbelparkeren, te gengaan. Het zijn vooral mensen die snel even een boodschap doen aan de Parkweg, die voor de overlast zorgen. In het plan van de ge meente raken de bewoners van de Parkwegflat dus tien par keerplaatsen kwijt. Ouderen Het gemeenteplan is bij me vrouw T.E. Braasch, die in de flat woont, in het verkeerde keelgat geschoten. „Het plaatsen van parkeerme ters is zeker niet de oplossing voor de huidige parkeerdruk," schrijft zij in een brief aan Ge meentewerken. „Degenen die voor kortere of langere tijd hier een boodschap komen doen, zullen heus niet wachten tot er, in drukke tijden, een parkeermeter vrij is, maar gebruik maken van de vrije par keerplaatsen," stelt mevrouw Braasch. Wat de Parkwegflatbewoonster ook niet zint, is het feit dat de langparkeerders, zoals de bewo ners, nu de dupe worden van deze maatregel, ten gunste van de mensen die een boodschap komen doen. Mevrouw Braasch: „In de Par- SCHIEDAM-„Hans van Kleef wordt kapot ge maakt, zelfs door mede standers van hem". Wet houder Chris Zijdeveld, lid van de commissie-van- vier, kan tot geen andere conclusie komen na alle publikaties in de regionale pers over de Van Kleef-af- faire. Of het nu de inge zonden brieven betreft of verhalen van oud-ambte naren en prominente PvdA-ers die al dan niet anoniem uit de school klappen. Zijdeveld vindt de tijd om te reageren aangebroken, „omdat het anders helemaal uit de hand loopt. Iedereen zit in troebel water te vissen". Het liefst ziet hij het rapport, waarvoor hij sa men met wethouder Aad Wieg man en de PvdA-raadslieden Gé Brouwer en Herman Post hoorn verantwoordelijk is, openbaar gemaakt. „Want het is verdomme niet waar dat Aad en ik als groot-inquisiteur heb ben opgetreden. We zijn geen werkgroepje dat erop uit is Hans te slachten. Integendeel zelfs. Hans van Kleef wordt in ons rapport juist verdedigd. Hij wordt overeind gehouden. „Het hele vervelende is", ver volgt de wethouder, „dat Hans momenteel ziek is. Ik bedoel echt ziek. Hij vlucht niet weg voor zijn verantwoordelijkhe den. Zijn afwezigheid stagneert natuurlijk de voortgang van het proces. Van de fraktie hebben we na de eerste rapportage te horen gekregen: „Praat verder met Hans". Maar dat kan na tuurlijk nu niet." Het rapport is een onderzoek naar naar de grote problemen omtrent de sociale vernieuwing, waar Hans van Kleef de coördi natie over heeft, en zijn eigen fuctioneren daarin. Ook zijn in het rapport verschillende me ningen (lees klachten) over Van Kleef samengevat die 'niet ge ring' schijnen te zijn. Het rap port geeft onder meer aan op welke manier Hans van Kleef gesteund kan worden in zijn verdere functioneren als wet houder. Toch blijf het mistig. Het ver haal van Zijdeveld staat bijna haaks op een brief van de hand van Maarten Reuderink, voor zitter van de Schiedamse PvdA- fraktie. Hij schrijft dat het rap port van de commissie-van-vier 'een weinig rooskleurig beeld geeft met betrekking tot de kan sen om de situatie weer recht te trekken'. Kennelijk interpreteert een ieder het rapport zoals het hem politiek uitkomt. SCHIEDAM-Op het terrein van een houtbedrijf aan de Nieuwe Maasstraat heeft de politie in de nacht van woensdag op donder dag na een wilde achtervolging over de hoge stapels hout een 20-jarige Schiedammer aange houden. Een handlanger van hem kon de politie niet in de kraag grijpen. „Maar dat zal niet lang meer duren," aldus een woordvoerder. kwegflat wonen veel 65-plus- sers. Zelf ben ik 71, en dan is het heel vervelend om je auto een paar straten verderop te moeten parkeren." Dwars parkeren Braasch heeft zelf een andere oplossing verzonnen voor het parkeerprobleem. Zij zou graag zien dat aan de westzijde van de Parkweg een aantal parkeervakken in een dwarsrichting wordt gecreëerd. „Op die manier zorg je op een bepaald oppervlak voor bijna het dubbele aantal parkeerplaat sen," zegt zij. „En aan die westzijde van de straat is er een groot deel van het trottoir dat door niemand wordt gebruikt, zodat er ook niemand ruimte hoeft in te le veren. Daarbij kunnen ook alle bomen die er staan, worden be houden." De heer A.J. Braam, medewer ker van de afdeling Verkeer en Vervoer van de dienst Gemeen tewerken, die de brief van Braasch overigens nog niet op zijn bureau heeft gekregen, over het plan van mevrouw Braasch: „Ik heb die suggestie ook al van een andere bewoner te horen gekregen. Het klinkt als een sympathiek voorstel, maar het is niet de bedoeling van de ge meente om wederom een herin richting van de Parkweg toe te passen. Dat hebben we een aan tal jaar geleden al gedaan. We zoeken nu naar een oplos sing die weinig geld kost, en een dergelijke reconstructie is een kostbare zaak. Dat zit er op korte termijn niet in," aldus Braam. Lopen Braam geeft toe dat hef plaatsen van parkeermeters de verkeers druk op zich niet zal doen afne men. Ook kan hij zich goed voorstellen dat vooral de oude re bewoners van de Parkweg voor een probleem komen te staan. „Maar wij vinden wel," zegt de gemeente-ambtenaar, „dat ook van ouderen mag worden ver wacht dat zij een stukje lopen van de parkeerplaats naar hun woning. Met dit plan willen wij probe ren om de langparkeerders zo veel mogelijk elders te laten parkeren. Volgens mevrouw Braasch moeten in de visie van de ge meente de bewoners nu op draaien voor de problemen van de kortparkeerders. „Zo kun je dat inderdaad zien," geeft Braams toe. „Maar we moeten gewoon de beschikbare ruimte zo goed mo gelijk zien te verdelen. Daarom willen we tien van de dertig plaatsen gaan bemeteren. Óp die manier kunnen we ook de kortparkeerders behulpzaam zijn." De Parkweg SCHIEDAM-Van de 103 bedrijven zijn er rond de 75 weer aangesloten op het waterledingnet. Deze ondernemingen zijn geves tigd in het oostelijk deel van de 's-Gravelandsepol- der. De colibacterie is bij verder onderzoek in het laboratorium van het Dri nkwaterleidingsbedrijf (DWL) Rotterdam hier niet meer voorgekomen. Een klein deel van het oostelijk gebied blijft wel afgesloten tot het einde van de week. Het gaat hier om circa 25 bedrijven in het gebied dat wordt begrensd door de 's-Gravelandseweg, Al- gerastraat, Van Vlissingenstraat en Ringersstraat. "De besmetting is daar nog vol ledig aanwezig. De bacterie heeft zich geen barst aangetrok ken van het chloor", zegt waar nemend ONS-direkteur J. van der Zei. Het Openbaar Nutsbedrijf aan de Van Heekstraat. Chris Zijdeveld t-''SCHIEDAM' CENTER Chloorsmaak zowel woensdag als donderdag werd met geluidwagens van de politie het personeel in de be drijven gewaarschuwd de kra nen goed te sluiten, zodat het ONS druk op het net kon zetten en water kon spuien met de be doeling de vieze chloorsmaak uit het water te krijgen. Daarna gaf het Nutsbedrijf 'groen licht' om de kranen goed open te zet ten, het water goed te laten doorlopen en dan pas te gebrui ken voor comsumptie. Echter wel met de restrictie het water tot nader bericht eerst 5 minu ten te koken. „Die maatregel kan nog zeker een week duren", aldus Van der Zei. Bottelo n.v. produceert weer tapijten meubelen Vreemd? Voor ons niet. Wij hebben gewacht op uw vakantie of uw terugkeer von vakantie t. Wi| hebben gewacht op HONDERDEN KOOPJES HEEFT 'TSOWIESO' SCHIEDAM - Doorgaand vrachtverkeer is vanaf sep tember niet langer welkom in het stadscentrum. De Broersvest (tussen Emma- plein en Rotterdamsedijk), de Rotterdamsedijk (tus sen Koemarktbrug en Nieuw Mathenesserstraat, de Buitenhavenweg en de Gerrit Ver boonstraat wor den tot verboden gebied verklaard. De gemeente neemt deze maat regel omdat doorgaand vracht verkeer richting de bedrijfsge- bieden Nieuw Mathenesse, ha vengebied, Hoofdstraat, e.d. in hoge mate bijdraagt aan gelui- doverlast en luchtverontreini ging. „Soms worden de wettelij ke toegestane normen dicht be naderd of zelfs overschreden", aldus een schrijven van de Dienst Gemeentewerken aan alle bedrijven in Schiedam. De gemeente verzoekt de onderne mers hun zakenrelaties tijdig op de hoogte te stellen. Waarschuwingsborden Een routebeschrijving van de Dienst Gemeentewerken laat zien dat, nu de routes in het centrum gaan wegvallen, het doorgaand vrachtverkeer rich ting de havens veel gebruik zal gaan maken van de Burg. Van Haarenlaan en de Rotterdamse dijk. Door middel van waarschu wingsborden langs de invalswe gen zal de chauffeur tijdig op de hoogte worden gebracht. Chauf feurs die gedwongen zijn de ver bodsborden te negeren omdat ze elders in het centrum moeten zijn, kunnen bij de politie (afd. verkeer) een ontheffing aanvra gen. De binnenstad. Vrachtverkeer moet omrijden volop cola, Sprite en Fanta. Het bedrijf beschikt over een eigen chlorering, zodat vijf minuten doorkoken niet nodig is. SCHIEDAM-De politie is naar stig op zoek naar een bestuur ster van een auto die woensdag middag omstreeks half drie op de kruising Parkweg/Brug. Van Haarenlaan een 68-jarige fiets- ter schepte. De vrouw nam de oudere dame enkele meters mee op de motorkap. In plaats van te stoppen gaf de automobiliste vol gas. Volgens een woord voerder van politie is het een wonder dat de fietster geen ver wondingen heeft opgelopen. „Maar dat scheelde weinig. Ze rirwam via de motorkap op het andere weggedeelte terecht. Le vensgevaarlijk dus. We nemen deze zaak hoog op." Volgens di verse ooggetuigen gaat het om een 'langharig' persoon die ach ter het stuur zat. De politie sluit niet uit dat het ook om een man kan gaan. SCHIEDAM-Een zesjarig meis je heeft woensdagmiddag in Bad Groenoord een lichte her senschudding opgelopen. Ook kreeg zij wat water in haar lon gen. Het meisje klapte tijdens het spelen met haar hoofd tegen de betonnen rand van het zwembad aan en viel in het wa ter. Omstanders haalden haar uit het water en waarschuwden direkt de ambulance. De politie hield diezelfde mid dag in Bad Groenoord ook vier knapen aan in de leeftijd van 12 tot 16 jaar. Ze hadden een walk man gestolen. SERVICELIJN 010-4184599 Parkeermeters aan de Parkweg Bacterie nog niet morsdood Broersveld 101-103 Schiedam 010-4270788. .-.ïiTnfcMU Hoofdweg 18 - Capelle aan den IJssel - Tel. 010-4518844 Hlllelaan 30-39 t/o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid - Tel. 010-4850853 vuil VUKUIIIIG Garantie; ii Garantie; iedereen die in augustus koopt, valt in de prijzen. IJsselmondselaan 175. Rotterdam-Kralingseveer. 010-45 08 033 •Openingstijden: Maandag 13-17.30 uur; Dinsdag t/m donderdag 9.30-17.30 uur; Vrijdag 9.30-21 uur. Zaterdag 9.30-17 uur. Nieuwe Stadsblad niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1