VANDAAG Iedereen heeft weer water Overval UITNODIGING OKER SjraUMD Formido Pearle i 0PHEFFINGS-UITVERK00P boeken wenskaarten schoolagenda's kantoorspullen JmpUkt KORTING SCHIEDAM CENTER Felle strijd commissie S. O. S E. onder de loep Stadsblad Doorrijden na ongeval ISC gesloten Inbraken Bad Groenoord Asfaltering Buitenhavenweg YfDA lil VflBH de betere bouwmarkt Beauty-center Alma Boerland Deze week in Varia: Zand en kamelen in Beatrixpark Sport in Schiedam Spoorlijn Schiedam/ Maassluis bestaat 100 jaar Wervelend weekend in Hellevoetsluis KORTING op toegang stoomterrein WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1991 43e JAARGANG, NUMMER 65 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - Sinds vrij dagmiddag hebben ook de bedrijven in het industrie gebied 's-Graveland weer drinkwater. In samen spraak met het laborato rium van de DWL Rotter dam besloot het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam de afsluiters voor het gebied dat begrensd wordt door de Algerastraat, Van Vlis- singenstraat, Rongers- straat en 's Gravelandse- weg eind vorige week open te zetten. Dit betekent dat alle 322 bedrij ven en 35 woonhuizen in de 's- Gravelandsepolder en het Schiedamse deel van de Spaan se Polder weer water hebben. Op donderdag 1 augustus werd de levering van drinkwater stopgezet, nadat een bacteriële verontreiniging in het leidingnet in het industriegebied werd ont dekt. Het kookadvies van vijf minuten blijft van kracht. Be drijven en bewoners ontvangen zo spoedig mogelijk bericht als koken niet meer nodig is. Brief Het ONS spreekt in een brief haar waardering uit voor de i ONS tevreden over samenwerking constructieve samenwerking met de bedrijven en de bewo ners. „De houding en het begrip voor de situatie heeft het ONS- personeel extra gemotiveerd de waterproblemen zo snel moge- SCHIEDAM, zondag-Twee mannen met bivakmutsen op hebben omstreeks half twaalf een overval gepleegd op een Turks koffiehuis aan het Broers- veld. Een van de overvallers zette een mes op de keel van de eigenaar en vroeg geld uit de kassa en uit de gokautomaten. Toen aan dit verzoek werd vol daan, verdween het duo in het niets. Voor de heropening van het Snookercenter Schiedam, Broersveld 101 te Schiedam, op vrijdag 16 augustus a.s. Receptie van 20.00-22.00 uur Schiedam, augustus 1991 ohan de Wit Jan Hofman BROERSVELD 101-103 SCHIEDAM 010-4270788 SCHIEDAM- Tweedui zend mensen hebben afge lopen zondag gehoor gege ven aan de oproep van Joop Scheltens van 'Ont dek Je Plekje' om Schie dam eens te bezoeken. Dit aantal viel in vergelijking met de eerdere editie van het Avro-programma, zo'n drie jaar geleden uitgezon den, tegen. Toen liepen er een kleine zesduizend mensen mee. "Maar de vakantieperiode speelt na tuurlijk ook een grote rol", verklaart een woordvoer ster van de VW. Het gezelschap dat zondagmid dag de benen strekte in de Brandersstad kwam werkelijk uit elke hoek van Nederland. Er waren zelfs echte Ontdek-je- plekje-gangers bij. Sommigen hadden elke voetafdruk van re gisseur Scheltens gevolgd en al zo'n 200 steden bezocht. Dat het programma in oktober van het scherm verdwijnt, moet voor hen een ware catastrofe zijn. E)e route die de VVV had uitge zet, was een herhaling van de eerste keer. Vanaf het VVV- kantoortje liep men de Lange Haven af, richting het Zakken dragershuisje dat geopend was. Via de molens De Noord en De Palmboom, de Grote Kerk, de basiliek St. Liduina en de Broervest eindigde de route waar ze begonnen was. De VVV prijsde zich gelukkig dat een paar bedrijven de deu ren hadden geopend. Zoals het Co-op museum of branderij De Tweelingh, bakermat van de Notaris, aan de Noordvest. Daar staken rond de achthon derd mensen hun hoofd om de deurpost. De enige die die dag echt goede zaken deed was Wim de Haan. Gezeten voor de deur van zijn boksschool annex bistro aan de Lange Haven deed hij de laatste exemplaren van zijn dichtbun del 'Verzameld Werk' van de hand. Eigenlijk is Ontdek Je Plekje voor iedere Schiedam mer een waardevolle gebeurte nis die vaker herhaald mag wor den dan eenmaal in de zoveel jaar. De Reinigingsdienst van het Het Openbaar Nutsbedrijf was namelijk een week voor aanvang van Ontdek Je Plekje volop in touw om de straten .schoon te poetsen. 'Ontdek Je Plekje '91; niet druk, maar wel gezellig lijk op te lossen, zonder de zorgvuldigheid uit het oog te verliezen. Ook de samenwer king met de inspectie, het DWL Rotterdam en de politie leidde tot het gewenste resultaat." SCHIEDAM-Komt Hans van Kleef echt terug als wethouder? Volgens een PvdA-raadslid is die kans groot, "want Van Kleef is een vechter, een doordou wer, die zich niet zo mak kelijk in de hoek laat zet ten. "Bovendien", vervolgt de zegs man, "moet een motie van wantrouwen gesteund worden door een meerderheid in de ge meenteraad. En de stemverhou ding binnen de PvdA ligt echt niet zo dat iedereen het vertrek van de wethouder toejuicht. Be slist niet." Van Kleef zou tegen de com- missie-van-vier, die het functio neren van de wethouder onder zoekt, te kennen hebben gege ven graag zijn ambtsperiode uit te willen dienen. Als dat gebeurt (en de commissie-van-vier is daar voorstander van) dienen er wel maatregelen genomen te worden om Van Kleef vol en thousiasme en niet gehinderd door derden de kar weer te la ten trekken op het Stadskan toor. De commissie schijnt zelfs voorgesteld te hebben om de pvdA-raadsleden Noor Samkal- den en Peter Stadhouders, de twee politieke boezemvrienden van fraktieleider Hans Bakker, maar naar een andere commis sie te laten verkassen. Deze sug gestie is morrend ontvangen bij de PvdA-fraktie. 'Gepakt' Van Kleef zou zich door zijn SCHIEDAM- Een 19-jarige Schiedammer is vrijdagavond in de kraag gegrepen wegens doorrijden na een ongeval. De man beschadigde eerst een ge parkeerde auto in de Kreupel- straat. Daarna ramde hij een verkeerszuil op het Emmaplein en kwam tenslotte tot stilstand tegen een ijzeren hek. De man had geen rijbewijs. De auto bleek onverzekerd. Ook had de Schiedammer het nodige ge dronken. rode 'vrienden' Stadhouders en Samkalden in de commissiever gaderingen van S.O.S.E. (Socia le Vernieuwing, Onderwijs, So ciale Zaken en Emancipatie) voortdurend 'gepakt' voelen op kleinigheden. En wel in die mate dat leden van de opposi tiepartijen niet eens meer oppo sitie hoefden te voeren. Ook ambtenaren hebben hun verba zing uitgesproken over de super kritische houding van het PvdA-duo. Kritiek Het PvdA-raadslid, dat ano niem wenst te blijven, bevestigt de felle strijd in de commissie. "Dat is algemeen bekend. Maar ze zijn er beslist niet op uit om zijn wethouderspost in te pik ken. "Maar inderdaad, soms is het een goede oplossing om raadsle den in een andere commissie te plaatsen. Als je je irriteert aan een bepaald persoon komt dat de werksituatie ook niet be paald ten goede. Ook Herman Posthoorn ruilde met Brouwer van commissie toen Adri Reijn- hout daar voorzitter van werd." SCHIEDAM-Het Instituut Soci aal Raadslieden sluit in de pe riode van 20 tot en met 30 au gustus een aantal spreekuren. Tijdens die twee weken is er uitsluitend spreekuur op dins dag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en op donderdag van 17.00 tot 19.00 uur. e rfo8 van ^'ee' 'n betere tijden. Wellicht trekt hij de komende twee jaar nog de kar van de S.O.S.E. iüiii:» SCHIEDAM-In een woning aan de Juiianalaan is in de nacht van zaterdag op zondag inge broken terwijl de bewoners la gen te slapen. Door een ruit te forceren kwam men de woning binnen. De geluidsinstallatie is weggenomen. Een paar uur vroeger werd een woning is de Ploegstraat be zocht door inbrekers. Ook daar had men het voorzien op ste- reo-apparatuur. Zondag is bij een kapsalon in Hof van Spaland ingebroken. Meegenomen werd de kassa, geld, de geluidsinstallatie en veel haarprodukten. SCHIEDAM-In Bad Groenoord is de zoveelste badgast bestolen die zijn waardepapieren onder een simpel handdoekje achter liet terwijl hij ging zwemmen. Een 19-jarige Schiedammer miste bij terugkomst van een koele duik zijn horloge, geld en bankpas. De politie adviseert om geen dure spullen van mee naar het zwembad te nemen. SCHIEDAM - Afgelopen dinsdag is begonnen met de reconstructie en asfaltering van de Buitenhavenweg tus sen de Koemarkt en het Nieuwsticht. Om de bereik baarheid van de hier geves tigde bedrijven te waarbor gen, wordt het werk uitge voerd in twee fasen. Gestart wordt met het gedeelte tus sen de Koemarkt tot aan de inrit van de NV Vereenigde Glasfabrieken. Dit gedeelte zal volgens planning circa 20 september gereed zijn. Hierna volgt vanaf maan dag 23 september het ge deelte tussen de inrit van de glasfabriek tot aan het Nieuwsticht. Omstreeks half november is deze fase gereed. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zeek van vertrouwen VAKANTIEVERRASSING b Zie pagina 2 Terug van vakantie?? Nü is uw huid aan vakantie toe! Lange Nieuwstraat 123, Schiedam, tel. 4735559 j o Rotterdam Vlaardingen Schiedam Spijkenisse niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur onze 2 winkels in Schiedam gaan sluiten daarom... verkopen wij de leukste en mooiste... HOOGSTRAAT 58 EN RUBENSPLEIN 16 a3"9e.s/ 'Ontdek Je Plekje' trekt tweeduizend bezoekers Kookadvies blijft van kracht Van Kleef wil periode uitdienen SSSiSÏ?! Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. venorgings- en bejaardente huizen, scholen en kantoren Hol van Spaland 12, tel. 01IM703033 I Tegen inlevering j van deze bon (j.ldif t/m 28s.pt, 1991) De gratis bril Is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper ziin dan f100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de collectie monturen met het rode labeltje. 0 P T C f X S vooaattN 8 i In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als In de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie. Deze bon is geldig bij alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland. I rn De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Pearle (rubriek opticiens). Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1