Michiel Kort blijft winnen, vierde toernooi zege I mm Verlenging voor het eerst in EK voor elubpro 's ORANJE 16.95 16.95 Eerste Spiespoordag Chauffeur verliest ladder Brand Autokraker CURSUS CAFÉBEDRIJF f295,- '(erkên^I) Stichting Horeca Onderwijs HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1991 PAGINA 7 WATERWEG NOORD - Een geleende elleboogband van Raymond Barzilay heeft het tennisplezier bij Michel van Straten terug gebracht. Zonder pijn aan het armgewricht won de Schiedammer het B-onder deel van het open toernooi van VLTC. Stephan van der Meer had in twee sets het nakijken, 7-5 en 6-3. „Met die band kon ik meer kracht zetten met mijn forehand. Ik kon zo doende meer topspin slaan en ballen dieper houden", zei Michel van Straten na zijn tweede toernooi-zege van dit jaar, eerder won hij De Enk. De finale in het herenenkel C ging evenals een week eerder bij Soen- da tussen Michiel Kort en Hendrik Jan Rietveld. Ook deze ontmoeting was een eenvoudige prooi voor de voor eigen publiek spe lende Kort, 6-3 en 6-0. De titel bij het damesenkel C ging naar Jacequeline Es- seveld, die haar team- en clubgenote Danielle van der Valk versloeg, 6-4 en 6-1. De blessure van Michel van Straten speelde hem voor het eerst parten tijdens het toernooi van Be Quick, toen hij overi gens kansloos verloor van Ro land Verhey. Vorige week kreeg hij tijdens het toernooi van Ca- pelle de elleboogband van Ray mond Barzilay, zijn opponent in de kwart finale. „Hij had ook last gehad van een pijnlijke spier net onder de elleboog. Door die band is wordt de spier ontlast en verdwijnt de pijn", aldus Van Straten, die prompt met de elleboogband won van Barzilay. „Ik kan die band ook voorlopig lenen, want Ray mond is van die blessure a Michiel Kort liet ook zijn eigen publiek smullen van zijn ten nistalent en won voor de tweede achtereenvolgende maal een C-toernooi. QJ „Dat het verkeer een probleem is weten we allemaal. Zelfs dat het gebruik van de auto vermin derd moet worden lezen we te genwoordig op grote advertentie borden. Nu zijn er problemen om opgelost te worden. En plan nen worden gemaakt om gewij zigd te worden. Deze twee laat- sten moeten hier in Schiedam toegepast worden. Wat lees ik in 'Het Nieuwe Stadsblad' van 09-08-V1: 'Geluidsoverlast en luchtveront reiniging boven maximum' Centrum taboe voor vrachtver keer. De kop beloofde heel wat, Schie dam ging het eindelijk wat ver draagzamer maken in de stad. Maar zoals gewoonlijk als je 'est, schrik je weer. dan verder leest, De gemeente heeft er geen oplos sing voor. Ze gebruiken een ver schuif-systeem. Het vrachtver keer komt onder andere over de Van Haarenlaan. Nu woon ik daar zelf, dus vandaar de reak- tie. Maar die geldt voor heel Schiedam natuurlijk. Zijn de mensen die dit goedgekeurd hebben om het vrachtverkeer om te leiden wel eens op de Van Haarenlaan geweest? Weten ze wel dat de geluidsover last hier nog erger is als in de stad. Dat de Van Haarenlaan een rijksweg aan het worden is, dat we eigenlijk hier ook ge luidswallen nodig hebben? Hier komt weer een economisch besluit boven een milieubelas tende maatregel boven water. Weg met de vrachtwagens, stuur ze maar daarheen dan hoeven ze toch niet zo ver om te rijden. De Van Haarenlaan is geen sluiproute Gemeente Schiedam! De aansluitingen rijksweg, be- drijfsparken en rijksweg/haven gebied zijn goed geregeld en dui delijk aangegeven. Het lijkt er steeds meer op dat de vrachtwa genchauffeurs kilometers moeten sparen. Er zijn veel stop lichten, een vrachtwagen heeft tijd nodig, veel tijd nodig om op te trekken en te remmen. Het is hier al een racebaan, dit gaat nu nog erger worden. Het is ook levensgevaarlijk, denk eens aan al die scholen langs de Van Haarenlaan, die kinderen en ouderen komen straks helemaal niet meer aan de overkant. Zeg nu niet, er staan stoplichten, daar hebben sommigen schijt aan en rijden ook door rood, dat is hun kleur. Waarom geen ringweg voor vrachtverkeer om Schiedam, of zijn de chauffeurs te lui om om te rijden. Het laatste vond ik de allerbeste regel en dus eigenlijk voor héél Schiedam. Alleen met hoge uitzondering en alleen als het echt niet anders kan en dat het ook aantoonbaar is dat een vrachtwagen in de stad moet zijn. Een kleine tip voor de Parkweg. Maak hiervan éénrichtingverkeer, dat scheelt weer het nutteloos plaatsen en uitgeven van gemeenschapsgeld. Oproep aan de bewoners van de Van Haarenlaan en Rotterdam- sedijk, laat dit niet toe laat de gemeente een goed alternatiej zoeken in plaats van het pro bleem te verschuiven. H. Henrichs De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. zei de winnaar, die een cursus tennisleraar wil gaan beginnen, als hij niet eerst in dienst moet. Love games De eerste set tussen de als eerste geplaatste Van Straten (KSVV) en Stephan van der Meer, die woont in Hendrik Ido Ambacht en speelt voor het Rotterdamse Victoria, ging tot 4-3 gelijkop. Toen leek Van der Meer, die in de halve finale de als tweede ge plaatste Mark van der Kroft uit schakelde, de eerste set voor zich op te eisen door twee ga mes op rij op love te winnen en zo een 5-4 voorsprong te ne men. Maar op zijn eigen service kon de Ambachter het niet af maken en won Van Straten de drie volgende games en daar mee de eerste set. In de tweede set kon Michel van Straten, mede door zijn elleboogband, Van der Meer onder druk te houden, zodat hij zijn favoriete snelle spel niet kon spelen. „Ik moest gaan forceren, omdat Mi chel ontzettend vast is en dwong hij mij tot het maken van fouten", vond Van der Meer, die in de twee set maar drie games maakte. Vierde zege Michiel Kort was aan zijn stand verplicht om ook op zijn eigen park de winst in het herenenkel C te grijpen, immers hij had dit seizoen al drie toernooien ge wonnen. De 15-jarige Vlaardin- ger stond dan ook als eerste ge plaatst en maakte die plaatsing waar door in de halve finale Bert Wassink met tweemaal 6-4 te verslaan. Zijn tegenstander in de eindstrijd was evenals vorige week op Soenda de bijna twin tig jaar oudere Hendrik Jan Rietveld (MAAS), die in de hal ve finale Jeroen Blankers (KSVV) elimineerde, 6-2 en 6-3. In de eindstrijd had Rietveld net zo weinig in te brengen als zeven dagen eerder. Het enige verschil was slechts één game, 6-3 en 6-0. Danielle van der Valk en Jacqueline Esseveld, beide Holy, stond tegenover el kaar in de finale van het dames enkel C. De als eerste geplaatste Danielle van der Valk, overi gens net terug van vakantie, kwam met veel moeite in de fi nale. L. Bax maakte het haar een ronde eerder bijzonder moeilijk, 0-6, 7-6 en 6-3. Jac queline Esseveld had veel min der moeite om in de finale te komen. Zij won met tweemaal 6-4 van Manon van Diggelen. In de finale kwam Daniëlle van der Valk er tegen Esseveld niet aan te pas en verloor kansloos mt 6-4 en 6-1. De twee teamge noten wonnen overigens samen het damesdubbel C. Peter Sloot weg (Overschie) werd eerste in het herenenkel D door Andy Blom (KSVV!) met 7-6 en 6-2 de baas te blijven. Jolanda van Witzenburg zegevierde zonder de gehele wedstrijd te spelen het damesenkel D. Ashley Bergwerf moest in de eerste set op 3-4 voorsprong opgeven omdat ze door haar enkel was gegaan. Het herenenkel E, een onder deel dat zelden in open toernooi vorm wordt gespeeld, werd een prooi voor Jos van Leeuwen, hij won met tweemaal 6-3 van Hans Beusekamp. Dubbels De uitslagen van de dubbelfina- les: HEB; Mark van der Kroft/ Leon Pasman- Jasper Kwakkel- stein/ Sander Penning 7-6, 6-2. HDC; Ton de Groot/ Jeroen Kortsmit- J. van Toor/ Arno van Vugt 6-1, 6-3. GDC; Mau reen van Ruiven/ Edwin van Straten- Christine Bruggeman/ Michiel Kort 0-6, 7-5, 6-3. DDC; Daniëlle van der Valk/ Jacqueline Esseveld- Annemarie Bakker/ Wendy Terporten 6-2, 4-6, 6-2. HDD; J. van der Bor den/ Frans van Toor- Rik Ghijssels/ Eric Zoetmulder 4-6, 6-0, 6-1. GDD; Toos Plooi/ Hielke Bouwhuis- Jolande Pij nakker/ Jan den Breejen 4-6, 7- 5, 7-5. DDD; Bianca Hulspas/ Judith Wiederhold- Erna Bouw huis/ Toos Plooi 6-3, 4-6, 6-1. Michel van Straten won het open toernooi van VLTC ge steund door een elleboog band om zijn rechterarm. SCHIEDAM - Op zaterdag 24 augustus houdt de modelspoor vereniging Schiespoor haar eer ste Schiespoordag van het nieu we seizoen. Een groot deel van de 7x5 meter metende modelspoorbaan is ver nieuwd met een uitgebreid recre atiegebied en tevens zfjn er een vijftal modules in twee verdie pingen in aanbouw te zien. De minimodelbaan in spoor 'n' is ook goeddeels gereed en zal worden bereden. Verder kan men bjj Schiespoor weer terecht voor advies op allerlei aard, het modelspoorbe treffend. Kleine reparaties worden gratis tegen kostprijsonderdelen uitgevoerd en er is een modelspoorruil beurs. Schiespoordag wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur in het clubhuis aan de Westerkade 21. De toegang is 1,- en voor kin deren 0,50. SCHIEDAM- Een Engelse vrachtwagenchauffeur heeft vrijdagmorgen aan vier perso nenauto's aanzienlijke schade toegebracht toen een houten ladder van zijn truck op het wegdek van rijksweg 20 viel. Dit voorval gebeurde op het stuk tussen de 's-Gravelandse- weg en afslag Noord, richting Rotterdam. De politie spreekt van een wonder dat er geen slachtoffers zijn gevallen. De Officier van Justitie heeft de Engelsman een boete van 250 gulden opgelegd wegens het on deugdelijk vastsjorren van zijn lading. WATERWEG NOORD - Paul Carman werd de eer ste glorieuze winnaar van een play off in het Euro pees kampioenschap voor clubprofessionals. De pri meur van een play off was nodig omdat zowel Carman als Jonas Saxton na 72 holes beiden op 290 slagen stonden. Met een birdie, één slag onder het gemid delde, op tweede hole van de play off, won de 29-jari- ge Engelsman de titel en daarmee 17.000 gulden. Saxton was bijzonder sterk aan het toernooi begonnen. Hij startte woensdag met 73 slagen, par. Die dag was alleen Alastair Webster beter met 72 slagen. Een dag later leek Saxton zijn slag te slaan door met 67 slagen zes onder het gemiddelde te blijven door twee eagles (twee onder par) en vijf birdies. Hij stond toen acht slagen voor op Carman en negen slagen voor op Webster. Vrijdag werd bijna het Waterloo voor de van origi ne Amerikaan, die lesgeeft op golfclub De Haar. Hij had toen 77 slagen nodig om de 18 holes te maken. Acht meer dan Car man, die zijn achterstand daar- Het publiek volgde massaal de verrichtingen van Carman en Saxton tijdens de play off. Paul Carman concentreert zich in de play off voor één van de laatste puts. SCHIEDAM- In een woning aan de Karnebeekstraat is zater dagavond omstreeks half elf brand uitgebroken in de slaap kamer. De schade is niet be kend. Zondag brak brand uit in een slooppand op de hoek van de Buitenhavenweg en de Maas dijk. De brandweer rukte met twee ploegen uit om het vuur te bestrijden. SCHIEDAM- Een 30-jarige Schiedammer is vrijdagochtend vroeg door de politie aangehou den op de Rotterdamsedijk. De man was bezig een auto open te breken. Onder zijn jasje hield hij een radio-cassetterecorder verborgen. SCHIEDAM - 2 tot en met 8 augustus 1991. Geboren: Ingeborg L. E. d.v. Korporaal-Teunissen; Jerry z.v. Van der Marel-de Vette; Sanne d.v. Kramers-van den Berg; Roy z.v. Van Dijk-Jongerius; Laila d.v. Van Be veren-van der Heiden; Amarjeet M. z.v. Pa- war-Sabkal; Canan d.v. Saka- rya-Sakarya; Eveline J. d.v. Schneider-Hemminga; Tamara M. d.v. Schuurmans-Steeman; Jacqueline d.v. Bras-Mouthaan; Joris z.v. Gerritse-Gouka; özlem d.v. Duygulu-Duygulu; Anuschka d.v. Van de Vooren- Slotegraaf; Kristy A. d.v. Kem- pees-Van Dijken; Frans E. J. z.v. Hofstee-Mormon; Elisabeth J. d.v. Van Seters-Huitenga; Kelly d.v. Kriekaard-Mook- hoek; Ummü d.v. Demir-De- mir; Jill d.v. De Bruin-Kemp; Mandy d.v. Wessel-Bonefaas. Ondertrouwd: H. N. van der Brugge 26 jr. en N. A K. Souren 23 jr.; S. van Egmond 29 jr. en J. Tieleman 27 jr.; L. W. Fran ken 27 jr. en C. E. van Veen 23 jr.; A. Hulshof 26 jr. en C. van der Hooft 23 jr.; F. J. Kroonen 24 jr. en A. M. Clarijs 23 jr.; R. P. M. Kuijpers 26 jr. en A. M. Voerman 24 jr.; R. Limburg 47 jr. en M. J. van Meel 19 jr.; A. Sparreboom 27 jr. en Y. Riep- saame 27 jr.; S. Visser 24 jr. en A. A. M. H. J. van Boxel 23 jr.; G. A. F. C. de Winter 36 jr. en S. L. J. Bijl 26 jr. Getrouwd: A. van Heusden 34 jr. en M. de Vassij 23 jr.; M. Boomsluiter 27 jr. en A. L. Schotte 27 jr.; B. Kapoen 28 jr. en J. J. van den Hoek 21 jr.; W. J. Vredenbregt 40 jr. en J. C. L. van der Touw 41 jr.; R. M. van Mil 25 jr. en L. M. Meijer 27 jr.; A. van Pernis 29 jr. en C. Bal 23 jr.; E. E. Boon 26 jr. en K. M. Heije 23 jr.; D. P. S. Boer 24 jr. en H. J. de Bruijn 23 jr.; A. P. Hellemons 27 jr. en M. G. J. van Dijk 23 jr. Overleden: J. de Ridder, man, 79 jr.; M. van de Gruiter, vr., 90 jr. geh. gew. met L. C. We- bers; A. van Lienden, man, 86 jr.; J. E. Romsom, man 82 jr.; A. H. Zondag, vr., 81 jr., geh. gew. met J. A. A. van Mil; J. C. van der Kooi, vr., 94 jr., geh. gew. met A. Oorschot; W. I. Bercx, vr., 88 jr., geh. gew. met H. M. H. Caris; A. Vermeer, vr., 86 jr., geh. gew. met H. Sanstra; G. van der Meijden, man, 65 jr.; W. Henkei, man, 85 jr.; I. Verdoes, vr., 84 jr., geh. gew. met C. Flipse; C. H. Kouwenhoven, vr., 78 jr., geh. gew. met A. Lakerveld. mee wegwerkte. Vooral op de 15e hole had Saxton problemen, toen hij daar twee slagen meer nodig had dan de vier die er voor staan. Bij het ingaan van de laatste ronde, zondag, had den beide spelers dus evenveel slagen, 217. Saxton leek zich op de slotdag hersteld te hebben, want kort na de start leek hij af te steven op hoofdprijs. Hij maakte een birdie op de tweede hole, terwijl Carman na twee holes al twee bogeys, één slag boven par, sloeg. Saxton leidde toen met drie slagen. Op de ze vende en achtste hole leverde Saxton twee slagen van zijn voorsprong in door de soms verradelijke wind in de Broek polder. Op de tiende hole werk te Carman de achterstand hele maal weg door een birdie te produceren. Saxton kwam nog éénmaal aan de leiding toen hij op de twaalfde hole een birdie sloeg. Maar op de voorlaatste hole trok Carman de stand weer gelijk door ook een birdie te slaan. Uiteindelijk bereikten de twee. die samen speelden, met 290 slagen, twee onder par, het clubhuis. Play off Een play off was toen nodig om een beslissing te brengen. Die beslissing leek al direct op de eerste hole te vallen, toen Sax ton zijn afslag de bossen in sloeg. Met een opofferingsslag kreeg hij de bal weer op de fair way. Met zijn derde slag legde hij de bal vlak naast de hole, zodat hij evenals Carman als nog zijn par kon maken. Op de tweede hole van de play off kwam Saxton net buiten de green te liggen. Carman putte van vier meter raak, terwijl Sax ton de hole net miste. Met zijn laatste put bewees de pro van Huddersfield zijn kwaliteit als putter. „Carman heeft laten zien dat hij erg goed kan putten. Beter dan ik", vond ook de sportieve verliezer, die echter vond dat hij op de derde dag zijn toernooizege had verspeeld. „Ik speelde toen slecht", zei Saxton, die in 1989 derde was en vorig jaar als negende eindig de. „Ik heb nog nooit zo'n be langrijk toernooi gewonnen", zei de gelukkige Paul Carman. „Het was wel een zwaar toer nooi door de harde wind. „Daarom had ook niemand echt goede scores, al moet ik eerlijk zeggen dat de condities van de baan uitstekend waren". Gebroken been Bij de eerste vijf van de eind rangschikking ontbraken twee belangrijke namen; Russell Weir, winnaar in 1988 en 1989, en John Woof, de titelverdedi ger. Voor Russell Weir was het toernooi op woensdag als afge lopen toen hij op de zevende hole zijn been brak. John Woof speelde de eerste drie ronden ver onder zijn kunnen en kon zich pas op de slotdag herstellen met 71 slagen. Uiteindelijk werd hij tiende. „Ik heb dit jaar heel weinig aandacht aan mijn eigen spel kunnen besteden", zei Woof na afloop. „Ik heb het heel erg druk gehad op mijn club", aldus de Rijswijkse pro. De top tien van het vierde EK zag er als volgt uit; 1; Paul Car man 290, wint na play off, Jo nas Saxton, 3; Alastair Webster 295, 4; Tim Rastall en Graham Farr 299, 6; Chris Morton en John Chillas 301, 8; Claude Grenier 304, 9; Andrew Brooks 305, 10; Simon Brown, John Woof, Ian Collins en Peter Dahlberg 306. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge Smeets 35% per liter 17.50 bij 12 flessen per liter Vieux Touron 35% per liter 17.50 bij 12 flessen per liter U belt wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Paul Carman blaast uit na het behalen van de Europese titel voor teaching professionals. Vriendendienst helpt Michel van Straten Binnenkort start da cursus Vakbekwaamheid Cafébedrijf o.a. In: Den Haag, Delft, Zoetermeer, Lelden, Hillegom, Alphen a/d Rijn, Gouda. Deze cursus bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal f 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Lagere school als vooropleiding is voldoende. Het examen is op 8 januari. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommige hebben in hun achter hoofd de gedachte om ooit nog eens 'n eigen bedrijf(je) te beginnen. Ook is er thans een groot tekort aan vakbekwaam Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook gaat men gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, etc. beheren. SUBSIDE TOT 100% M0GELUK. Voor gratis Brochure of aanmelden, bel: Postbus 1161, Breda. Tel. 076-710078 ^DJOOP OOK CURSUS HANDELSKENNIS HORECA of RESTAURANTBEDRIJF Carman sterkste in play off

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 7