Drie sterren voor De Vrije Liggers VANDAAG Subsidie voor het patiënten platform Standwerkers op Warenmarkt ■Stadsblad i Bewoners plegen driehonderd telefoontjes Speedboot gestolen Water weer smetteloos Autodief gepakt Inbreker aangehouden Van Kleef in ziekenhuis Dierenkwelling Vroegtijdig schooluitval Op heterdaad Beauty-center Alma Boerland <8> WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1991 43e JAARGANG, NUMMER 67 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - De felle brand, die afgelopen donderdagnacht woedde in een bovenwoning aan de Dam, heeft de gemoederen in deze oude winkelstraat doen op laaien. Het blijkt dat veel straatbewoners al geruime tijd de situatie in het bewuste pand met angst en beven hebben ge volgd. Een aantal omwonenden van het uitgebrande huis heeft afgelopen maandag zelfs een brief aan het gemeentebestuur geschreven, waarin de angsten worden uiteengezet. „In het woonhuis gebeurde van- alles. Wij hebben lijdzaam moeten toezien hoe het pand werd 'gesloopt'. Herhaaldelijk hebben we de huiseigenaar (een makelaardij uit Rotterdam, red.) gewaarschuwd, maar niets mocht baten. Er was ook con stant onenigheid, zelfs tot be dreigingen toe. We hebben mee gemaakt dat iemand de voor deur opentrapte, waarna uit het huis hulpgeroep kwam. De poli tie is toen ook komen kijken", vertelt één van de buren, die liever anoniem wenst te blijven. Vreemd genoeg zegt de politie hiervan overigens niets te we ten. De angst voor de gebeurtenis sen in het woonhuis en de daar mee gepaard gaande geluidso verlast blijkt zelfs zo groot, dat veel Dambewoners noodge dwongen aan de achterzijde van hun huis hun slaapvertrek heb ben ingericht. „Zo kon het ook gebeuren, dat niemand van de omwonenden iets van de brand heeft gemerkt. De brandweer is gewaarschuwd door een toeval lige voorbijganger. Niemand van ons heeft meer enig visueel contact met de straat". De kans dat de bewoner, die overigens met ernstige brand wonden in een ziekenhuis is op genomen, terugkeert in het pand, is zeer gering. Het pand lijkt volkomen verwoest door de brand. Desondanks is de angst bij een aantal bewoners nog altijd aanwezig. „Wij zetten ook vraagtekens bij de kortslui ting in de wekkerradio, die door politie en brandweer als oor zaak van de brand wordt ge noemd. Volgens ons is het heel goed mogelijk dat het vuur is aangestoken. En wat gaat er nu met het pand gebeuren?", vra gen zij zich af. De huiseigenaar zegt echter nog geen plannen te hebben zolang de verzekerings maatschappij zich nog over de schade buigt. In hun brief aan het gemeente bestuur dringen de bewoners met klem aan op verbetering van de situatie. „Onze binnen stad schreeuwt om positieve aandacht. Wij hopen dat, na een lange tijd van ellende, deze aandacht door ons gemeentebe stuur dan ook gegeven gaat worden". Volgens de brief schrijvers moet de gemeente in het vervolg nagaan of nieuwe bewoners wel of niet geschikt zijn voor een bepaald huis en in een bepaalde buurt. Dan kun nen dergelijke situaties worden voorkomen, zo menen zij. SCHIEDAM - De Scnieaamse watersportvereniging De Vrije Liggers heeft van de beoorde lingscommissie van de ANWB watersportbond drie sterren ge kregen voor hun jachthaven aan de Overschieseweg 140. WSV De Vrije Liggers is de jongste watersportvereniging van Schiedam. Op 3 mei 1983 werd de vereniging opgericht. De jachthaven, die 36 ligplaat sen heeft, werd drie jaar geleden geopend en voldoet aan alle moderne eisen. „Daarom heb ben we ook zo'n hoge waarde ring gekregen", zegt de trotse voorzitter Goof Hendriks. WSV De Vrije Liggers hebben in hun jachthaven ondermeer een de pot waar chemische toiletten ge- INTERIEURVERZORGING 100 Jaar baanvak Excelsior'20 is landskampioen Deze week Ideetjes vf Met korting naar Plantarium '91 voor de tuin? WATERWEG NOORD - Het Regionaal Patiënten/Consumen ten Platform Rijnmond heeft van de staatssecreatris van wel zijn, gezondheid en cultuur sub sidie ter grootte van 142.000 gulden ontvangen. Dit betekent een belangrijke impuls voor de organisaties van patiënten/con sumenten in de Rijnmond-regio om op te komen voor de belan gen van de inwoners van Rijn mond bij een goede, toegankelij ke, betaalbare en bereikbare ge zondheidszorg. De Stichting Regionaal Patiën ten/Consumenten Platform Rijnmond is een bundeling van drie patiënten/consumenten platforms in Rijnmond: het Pa- tiënten/Consumenten Platform Rotterdam, het Patiënten/Con sumenten Platform Nieuwe Waterweg Noord en het Patiën ten/Consumenten Platform Zuidhollandse Eilanden. Daarin is een groot aantal organisaties van chronisch zieken, gehandi capten en consumenten van ge zondheidszorgvoorzieningen ge organiseerd. De doelstellingen van het RPCPR zijn als volgt. Het scheppen van een financiële, personele en materiële infra structuur voor de drie platforms in Rijnmond ten behoeve van de behartiging van de belangen van patiënten/consumenten en hun organisaties in de regionale gezondheidszorg en de maat schappelijke dienstverlening; het deelnemen aan en vertegen woordigen van patiënten/consu menten en hun organisaties op Rijnmond-niveau bij de tot standkoming, de instandhou ding en de bevordering van een doelmatig, goed en toegankelijk, op de wensen en behoeften van de bevolking afgestemd niveau van voorzieningen in de regio nale gezondheidszorg en maat schappelijke dienstverlening. Grote veranderingen in de orga nisatie en financiering van de gezondheidszorg staan voor de deur. De positie van zorgverze keraars op de markt voor wel zijn en gezondheid wordt ver sterkt. De aanbieders van zorg krijgen een grotere verantwoor delijkheid inzake de kwaliteit van de dienstverlening. De in breng van ervaringsdeskundig heid van patiënten heeft juist in deze tijd van veranderingen een positief effect op de gezond heidszorg. Staatssecretaris Simons heeft dit erkend. De zorgverzekeraars en organisaties van aanbieders van zorg (huisartsen, ziekenhuizen, verpleeghuizen, geestelijke ge zondheidszorg, thuiszorg, enzo voorts) zullen hopelijk spoedig volgen in de erkenning van pa tiënten/consumenten als 'derde partij' in de gezondheidszorg. Het Regionaal Patiënten/Con sumenten Platform Rijnmond staat klaar om haar rol in de re gionale gezondheidszorg te spe len. leegd kunnen worden, speciale opvang voor afgewerkte motor olie en is bereikbaar voor inva liden middels een speciale brug. „Het is een echte prachthaven", bevestigt Hendriks. De jury kan een jachthaven maximaal vijf sterren geven. „Wij komen daar niet voor in aanmerking omdat we te weinig ligplaatsen hebben. Het gaat net als met hotels, al leen grote hotels met voldoende bedden komen in aanmerking voor vijf sterren. Toch zijn we bijzonder trost met deze erken ning", aldus Goof Hendriks. „Overigens hebben we plannen om in de toekomst onze haven met 14 plaatsen uit te breiden. SCHIEDAM - In de nacht van zondag op maandag is aan de Hoofdstraat een trailer met speedboot ontvreemd. De com binatie is eigendom van een 31- jarige Schiedammer. SCHIEDAM- Het had iets van het Pro veniershuis kunnen heb ben. Een mooie, door wo ningbouw omsloten bin nentuin, waar kinderen naar hartelust kunnen spe len. Maar die droom is voorlopig nog niet gereali seerd. Al meer dan negen jaar kijkt een groot aantal bewoners van de Zwarte- waalsestraat, Heenvlietse- straat, Abbenbroeksestraat en Voornsestraat naar een bosschage van metershoog onkruid. Hoeveel telefoontjes er al die ja ren zijn gepleegd? Een van de bewoonsters krabt zich flink achter de oren. "Dat moeten er inmiddels wel een dikke drie honderd zijn". Zowel gemeente als Woning bouwvereniging Schiedam kreeg regelmatig de wind van voren uit Schiedam-Zuid. "Dan kwa men ze eindelijk van de wo ningbouw en zeiden: "Goh, hier moet dringend wat gebeuren", er. men vertrok weer om maan den lang niets van zich te laten horen". Distels Negen jaar geleden werden de oude schuren gesloopt en ver vangen door nieuwe bergplaats jes. Dat leverde een aardig stuk je grond op waar best iets leuks van te maken was. Toen de dis tels tot kniehoogte waren ge groeid (inmiddels nekhoogte), stelden de omwonenenden aan de huisbaas voor zelf de handen uit de mouwen te steken, mits de WBS voor afvalcontainers zou zorgen. "Maar het groeide en groeide maar, tot we op een gegeven moment voor onszelf hadden beslist: jammer, maar hier be ginnen we niet meer aan. Dit wordt te gek", aldus een Gorze- nese van het eerste uur. Volgens de bewoners is er altijd een strijd geweest tussen de ge meente en de WBS over de vraag wie voor het onderhoud moest opdraaien. "Daar zijn wij het slachtoffer van geworden. Als we opbelden, werden we van het kastje naar de muur ge stuurd". SCHIEDAM - Wethouder Hans van Kleef (PvdA - So ciale vernieuwing, Onder wijs, Sociale zaken en Emancipatie) is afgelopen maandag opgenomen in het ziekenhuis. Hij ondergaat hier een uitgebreid medisch onderzoek naar de maag klachten, die hem al gerui me tijd parten spelen. Het is niet bekend hoelang Van Kleef in het ziekenhuis moet verblijven. Van Kleef s functioneren als wethouder staat de laatste weken fel ter discussie bin nen zijn eigen partij. Een kwestie, die inmiddels al tot grote verdeeldheid binnen de Schiedamse PvdA heeft geleid. SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen vrijdag een hond uit een pand aan de Lekstraat be vrijd, die al dagen aan zijn lot was overgelaten. Het arme dier was opgesloten zonder eten of drinken. De politie forceerde de toegang tot de woning, nadat buren had den geklaagd over een enorme stankoverlast. Binnen trof men de hond aan, temidden ivan zijn eigen uitwerpselen. De eigenaar is nóg niet achterhaald, maar hij kan rekenen op een proces verbaal. De hond is onderge bracht in de Hargahoevei Omdat onderhoud uitblijft, neemt een aantal bewoners het ook niet meer zo nauw. Tuinaf val wordt in grote hoeveelheden over de heining gedumpt. "Laatst vond ik een schapekop, vol met mieren. Hoe dat ding daar terecht is gekomen, ik be grijp 't niet, maar vies wordt het hier wel", zegt iemand. Bouwvak Een zegsman van de Woning bouwvereniging Schiedam komt na enig speurwerk met een ver klaring, waarmee Het Probleem in één klap de wereld uit zal zijn. "Goed dat u belt, we gaan dit terein binnen een paar da gen aanpakken. Dat wilden we al eerder, maar de bouwvak zat ertussen. Verder weet ik niet zo veel van de zaak af. Negen jaar is lang. Zeker. Langer dan ik hier werk". Hij vervolgt: "Er is wel een ver klaring voor het feit dat dit soort zaken lang duurt. Vaak is er inderdaad onenigheid met andere eigenaren als er collec tief iets aangepakt moet wor den. Maar dan praat ik over particulieren en niet over de ge meente. Daar hebben we een goede relatie mee". Kleinkinderen De buurtbewoners spreken hun hoop uit dat de WBS het niet alleen bij maaien laat, maar ook de inrichting voor haar reke ning neemt. Eén van de woord voersters: "Alleen aan kortwie ken hebben we niets. Want dan moeten ze over drie maanden terugkomen en dat zal gezien de voorgeschiedenis wel negen jaar worden. Nee, laten ze het gelijk goed aanpakken, zodat onze kleinkinderen eindelijk eens bij oma kunnen spelen". SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wethouders gaat een werkgroep instellen, die concrete voorstellen moet doen voor de opzet van een project ter bestrijding van vroegtijdig schooluitval. De werkgroep moet uiterlijk 31 de cember met een rapport komen. SCHIEDAM - Het Standwer kersconcours maakt ook dit jaar weer deel uit van de traditione le Brandersfeesten, die zaterdag 21 september losbarsten. Het Standwerkersconcours vindt plaats op vrijdag 27 september, tijdens de wekelijkse waren markt aan de Lange Kerkstraat en het Hemaplein. Circa vijftien standwerkers uit het hele land strijden om het Schiedams Kampioenschap, dat meetelt voor het Nationaal Kampioenschap. Zij worden be oordeeld door zes juryleden en het publiek. Onder de deelne mers bevinden zich ook de win naars van vorig jaar, B. Keyzers uit Groningen, P. van de Lin den uit Lekkerkerk en mevrouw Groen uit Hardenberg. De door de NV O.N.S. beschik baar gestelde bekers worden rond 16.00 uur uitgereikt door wethouder Aad Wiegman. De VVV heeft wederom een aan moedigingsprijs in het vooruit zicht gesteld. SCHIEDAM - Het drink water in de 's-Gravelandse Polder is weer volledig voor consumptie vrijgegeven. Herhaalde laboratorium proeven hebben uitgewezen dat iedere vorm van besmet ting in het drinkwater is verdwenen. De NV O.N.S. heeft nu ook het kookadvies ingetrokken. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdag een 25-jarige Schiedam mer aangehouden op verden king van een viertal inbraken. De man kon worden gearres teerd nadat zijn vingerafdruk ken waren gevonden bij een in braak in een bedrijfspand aan de Rotterdamsedijk. De inbra ken zijn gepleegd in mei, waar bij in totaal voor veertigdui zend gulden aan goederen werd buit gemaakt. De identiteit van de dader kon pas onlangs wor den vastgesteld, omdat hij bij eerdere arrestaties telkens de naam van zijn broer had opge geven. SCHIEDAM - De politie heeft maandagnacht rond 2.45 uur twee 15-jarige Schiedammers op heterdaad betrapt bij een poging tot inbraak in de Poffertjes kraam aan het Emmaplein. Het duo probeerde per fiets te vluchten, maar kon aan de Huis te Riviereweg worden aange houden. SCHIEDAM - Een 26-jarige in woner van Zoetermeer zit vast op het Schiedamse politiebu reau, omdat hij vorige week een auto had gestolen, die stond ge parkeerd aan de Jan Steen straat. Met deze auto was hij vervolgens naar Soest gereden, waar hij door de politie werd betrapt bij een nieuwe poging tot autodiefstal. De man is overgedragen aan de Schiedam se politie, waar hij inmiddels heeft bekend ook auto's te heb ben gestolen in De Meern, Bre da en Amersfoort. Terug van vakantie?? SERVICELIJN 010-4184599 Stadsblad Brand aan Dam doet gemoederen oplaaien De woning is geheel verwoest. Ook omringende panden, zoals Baly's Koopshop, liepen schade op. De vakman in huis Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaardente huizen, scholen en kantoren Hol van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen aan ge$/ ^w$b\& Binnentuin in de Gorzen snakt naar goed onderhoud De binnentuin aan o.a. de Zwartewaalsestraat. Negen jaar lang heeft de huisbaas dit laten verloederen. Het Standwerkersconcours trekt ieder jaar veel belangstel ling. Nü is uw huid aan vakantie toe! Lange Nieuwstraat 123, Schiedam, tel. 4735559 Het UUllUM nicuwr niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1