Na 13 jaar trouwe dienst voortijdig gestopt ffiM ra Sneldienst Schiedam NS naar Hellevoetsluis Projectgroep Jaiue MEDEWERKER FINANCIËLE ADMINISTRATIE Hoe zeg je wat je denkt Homobeleid Weer veel auto-inbraken Kleding weggenomen Stop blijft Activiteiten Trefpunt Oost Woonwagens in Spaland-West Maat 104-152 JOGGINGPAK. POLOSHIRTJE. Jack in 3 verschillende kleurstellingen met capuchon in de kraag. Ipl HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1991 PAGINA 9 legd. Kunt u zich de moeilijkhe den van onze moeder voorstel len? Het voormalige Vrije Volk heeft er eens een hele pagina WATERWEG NOORD - Na een imposante softbal- carriere nam Conny Jonk man twee weken geleden met de stille trom af scheid. Het was een triest afscheid na onenigheid in het team van hoofdklasser Wilton Fijenoord Schie dam. Ruim dertien jaar speelde de blonde kapster in het eerste team, dat met haar vanuit de anonieme tweede klasse opstoomde naar de top van de hoofd klasse. „Het is heel jam mer dat het afscheid zo ge lopen is. Vooral de manier waarop". Het is een af scheid dat deze charmante softbalster niet verdient. „Topsport is keihard, dat blijkt hieruit nog eens dui delijk", relativeert ze nuchter. De inmiddels 30-jarige Conny Jonkman was de enige van haar zes zussen die niet softbalde. Ook haar broers speelden bij SV HV Schiedam honkbal of voetbal. „Ik turnde bij DOK, het huidige Alliantie. Ik vond dat gewoon heel erg leuk". Op haar 15e maakte zij toch de overstap naar het softbal. „Ik ging toch altijd kijken en of een gegeven moment wilde ik het ook zelf doen. Het bleek een heel leuk spel te zijn. Samen met mijn zussen Marian, Foka- line en Tonneke speelden we in het derde team". De kwaliteiten van Conny Jonkman kwamen al snel boven drijven. Via het tweede team en reservebeurten bij de hoofdmacht kwam ze na drie seizoenen vast in het eerste team als buitenveldster. In het team, met bekende namen zoals werpster Pim Smid, was ze niet de jongste, dat was Brigitte Bot. Na een degradatie naar het ray on werd het hele team verjongd. Kees Bol Onder leiding van Cas Ooster- veer werd Conny Jonkman één van de spillen van het team van Schiedam als korte stop. Toen Cas Oosterveer na twee jaar vertrok was Schiedam weer te rug in de tweede klasse en be gon de opmars naar de hoofd klasse met als trainer/ coach Kees Bol. Inmiddels was Conny Jonkman verhuisd naar het tweede honk, de plaats waar ze tot dit seizoen bleef spelen. „Die periode, toen we met een homogeen team en Kees Bol opklommen naar de hoofdklas se, was de mooiste periode uit mijn loopbaan. We trainden echt keihard, in november be gonnen we al. Het hele team, we hadden natuurlijk ook goede speelsters, had er alles voor oyer en het ging natuurlijk ook goed. Uiteindelijk bereikten we hoofdklasse. Iets dat voor mij altijd een droom is geweest, al had ik nooit verwacht dat we het echt zouden halen. Ik heb nooit spijt gehad om zo voor je sport te moeten leven. Ik heb me echt heel veel moeten ont zeggen. Als er eens iets was, kon ik nooit. Ik moest of trainen of spelen". Hoofdklasse Zoals zo vaak, een niveau berei ken is nog te doen, maar op het niveau blijven is vaak nog veel moeilijker. Na het eerste jaar in de hoofdklasse, met nieuwko mer Ton Ebben als trainer/ coach, degradeerde Schiedam dan ook roemloos. Door een wonder, het net niet gedegra deerde Shell trok zich terug, mocht Schiedam door de open gevallen plaats in de hoofdklas se blijven. „Het was een gigan tisch verschil tussen de eerste klasse en de hoofdklasse. Alles gaat twee keer zo snel. Het was dan ook terecht dat we eruit vlogen". In het tweede jaar liep het al veel beter met Schiedam. Het team was ondermeer ver sterkt met Mereille Hammink en de jonge Marlolijn Berkhout ging zich steeds beter manifeste ren als werpster. Handhaven lukte dan ook zonder proble men. In het derde jaar liep het nog veel beter. Met internatio nal Jolande Droog eindigde Schiedam, dat inmiddels met de sponsornaam Wilton Fijenoord speelde, als vierde, ondanks een dramatische start. Onder de te ruggekeerde Kees Bol speelde Schiedam heel slecht. Nadat Kees Bol opstapte, later gevolgd door de zusjes Linda en Sandra Bol, (zij is dit seizoen weer te rug) nam Ton Ebben het roer weer over. In het resterende ge deelte van de competitie bewees Schiedam inmiddels thuis te horen in de subtop van het va derlandse softbal. „We schrok ken enorm van dit opstappen, waarna we er met z'n allen de schouders eronder hebben gezet en het ineens allemaal wel luk te". Amerikaanse 'Dit jaar kreeg Schiedam een enorme versterking door An drea Nelson, een uitstekende Amerikaanse werpster. Boven dien werd Gilbert Ostiana trai ner/ coach. WF Schiedam haal de zelfs de finale van de eerste periode door Terrasvogels te verslaan. In die finale bleek HCAW nog net een maatje te groot. „Het was de bedoeling om dit jaar echt bij de top van de Nederland te komen. Na de eerste helft zag het er prima uit". Ondanks de goede presta ties van het team vindt Conny Jonkman dat dit haar slechtste seizoen was tot nu toe. „Ik moest weer korte stop gaan spe len, terwijl ik de hele voorberei ding als tweede honkvrouw stond. Het was een opoffering voor het team, want er was nie mand anders voor die positie. Maar als korte stop draaide hét totaal niet. Ik speelde slecht, verloor daardoor, ondanks de ervaring, mijn zelfvertrouwen en ging nog slechter spelen. Dat viel me van mezelf heel erg te gen. Ik ben zelfs één keer niet opgesteld en tijdens een andere wedstrijd gewisseld. Heel te recht overigens. Toen ik daarna weer terugkeerde, bleef het slecht gaan, maar er was eigen lijk niemand anders voor die plaats". Stoppen Wellicht door het slechts sei zoen maakte Coony Jonkman eind juni bekend dat ze aan het einde van het seizoen zou stop pen. „Ik wilde de ploeg zo vroeg mogelijk daarvan in ken nis stellen. Ik was het gewoon zat om straks weer maanden lang bezig te zijn met de voor bereiding. Ik wilde wat anders gaan doen, tennissen". Het se rieus ter hand nemen van het tennisracket duurde echter kor ter dan verwacht. „Eigenlijk ging het nergens om, maar twee weken later in de warming up voor de wedstrijd tegen Onze Gazellen werd er te snel achter elkaar geslagen. Mi reille Gillard reageerde toen nogal agressief. Ik maakte haar duidelijk dat ze dat ook wel iets rustiger kon zeggen. Vlak daar na vloog er een bal rakelings langs mijn hoofd. Ik vroeg aan Mireille of zij die bal express in mijn richting gooide. Omdat haar antwoord niet echt ontken nend was, wist ik genoeg. Ik was witheet van woede en ver telde het verhaal aan Gilbert en dat ik vermoedde zat Mireille die bal expres had gegooid. Hjj stelde toen voor dat er maar be ter iemand kon vertrekken. Ik ben toen gegaan, want ik merkte aan zijn woorden dat hij mij be doelde. Op zich niet vreemd, hij wist dat ik aan het einde van jaar zou stoppen en Mireille niet. Hjj riep me toen nog na dat ik niet meer hoefde terug te komen. Dat heb ik ook niet ge daan, ik was echt ontzettend kwaad op Mireille. Ik had ge lukkig mijn eigen auto bij me, zodat ik mijn spullen achterliet en direct vertrokken ben". Handschoen Inmiddels ligt haar handschoen diep achter in de kast en is het softbal voor haar een gesloten boek. „De meeste speelsters hebben het niet eens iets ge merkt. Enkelen hebben me later wel zgebeld. Mireille of Gilbert hebben nooit iets van zich laten horen, maar ik moet zeggen dat ik toen net vakantie had en zel den thuis was. Ook Yvonne van der Gaag, een commissielid van Schiedam, heeft nog gebeld. Zij vroeg of ik nog afscheid wilde nemen. Maar een wedstrijd of zo iets hoeft voor mij helemaal niet. Ze wil nu nog iets regelen, maar dan gewoon rustig zonder poespas. Ik zou nog horen wat er precies komt". Conny Jonk man zegt het softbal nog geen dat gemist te hebben of spijt te hebben van haar rigoreuze be slissing. „Natuurlijk is het niet leuk om op zo'n manier weg te gaan, al had ik toch niet met veel bombarie willen stoppen. Dat houd ik niet van. Ik wel even moeten slikken toen ik vo rige week de Haarlemse softbal- week op televisie zag. Toen dacht ik 'dat speel ik nooit meer'. Want dat is zeker, on danks dat ik inmiddels door an dere clubs gevraagd ben. Ik moet dan weer gaan trainen en voorbereiden en juist daar wil de ik aan het einde van dit jaar mee stoppen". Inmiddels heeft Conny Jonkman haar oude lief de voor het tennis weer opge pakt en neemt ze deze week deel aan het open toernooi van Soenda in Vlaardingen. „Maar dat is nog gewoon op D-ni- veau". WATERWEG NOORD - De busonderneming Zuid-West-Ne- deriand wil nog dit jaar starten met een bus sneldienst van het station Schiedam/Rotterdam West naar Hellevoetsluis. Er dient voor deze busdienst wel een verhoogd tarief te worden betaald. De aanvraag is inmid dels ingediend bij het ministerie van verkeer en waterstaat. Zuid West Nederland exploi teert in de Schiedam/Vlaarding- se regio verder de buslijnen 80 Marconiplein-Schiedam-Spijke- nisse en 82 Vlaardingen-cen- trum Spijkenisse. Er zijn twee redenen voor deze verbinding. Bij het starten van de lijnen naar het Marconiplein is gevraagd door verscheidene reizigers of ook een verbinding met Schiedam NS mogelijk was. Dit om verder te reizen met de trein. NS heeft samen met Streekvervoer Nederland een nota geschreven over ontbre kende treinverbindingen in het interregionet van NS. Deze bus lijn past hierin en kan als proef- projekt dienen. De nieuwe lijn zal grotendeels de route van lijn 88 volgen. In Schiedam zal de bus via de Bur gemeester van Haarenlaan rij den. Om de doorstroming te be vorderen zullen omvangrijke in frastructurele werken moeten worden uitgevoerd. Dit uitbreidingsvoorstel levert werk op voor ongeveer twee chauffeurs en vraagt twee auto bussen. SCHIEDAM - Het fietspad bij de Laurens Costerstraat blijft gehandhaafd. Dit heeft de ge meente medegedeeld aan de be woners en het projectteam Schiedam-Oost. De bewoners hadden geprotes teerd tegen het voornemen van de gemeente om de zogenaamde 'stop' in de Laurens Coster straat te verwijderen. Maar de bewoners willen graag de omge ving van de school in deze straat verkeersluw houden, zo als momenteel het geval is door middel van het fietspad (de 'stop'). Hierdoor is dit deel van de weg niet toegankelijk voor het autoverkeer. Voorts heeft het gemeentebe stuur de Dienst Gemeentewer ken opdracht gegeven om bij de eerstkomende onderhoudsbeurt of herinrichting van de Oostsin gel, in overleg met bewoners en projectteam, te onderzoeken of eenzelfde 'stop' ih deze straat is gewenst. SCHIEDAM - De Stichting Vrouwen Vormingswerk Schie dam start donderdag 5 septem ber de cursus 'Hoe zeg je wat je denkt'. De cursus wordt gege ven op tien donderdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur. Het doel van de cursus is het zelfvertrouwen van de deel neemsters te vergroten. Er wordt geoefend in praten, luis teren, een eigen mening geven en leren omgaan met kritiek. Er kunnen maximaal twaalf vrouwen meedoen en de kosten bedragen 45,-. De cursus vindt plaats in Vrouwenont moetingscentrum Barrika, aan de Lange Kerkstraat 62. Voor aanmelding kan men zich tot maandag 29 augustus wenden tot de begeleidsters Paula (tele foon 4735123) of Yvonne (tele foon 4677354). SCHIEDAM - Het gemeentebe stuur gaat de adviescommissie homo- en lesbisch emancipatie beleid om advies vragen betref fende de instelling van een trouw- en partnerregister. Aan leiding is een schriftelijk ver zoek hiertoe van de Stichting de vrienden van De GAY Krant, dat in juni op het Stadskantoor werd bezorgd. Het trouw- en partnerregister is bedoeld om samenwonende ho- mosexuelen dezelfde rechten te doen toekomen als getrouwde heteroparen. SCHIEDAM - Trefpunt Oost start maandag 2 september met de activiteiten voor het komen de seizoen. Bij een aantal cur sussen is nog ruimte voor nieu we deelnemers: schildercursus op maandag van 13.30 tot 15.30 uur, naaicursus op dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur en verder bij aerobic op donderdagavond, de breiclub op dinsdagochtend en de kaartclub op dinsdagmid dag. Voor meer informatie kan men terecht aan de Celsius- straat 2, telefoon 4621066. SCHIEDAM - De gemeente blijft onverkort vasthouden aan de verleende bouwvergunning voor het oprichten van vijftien woonwagenstandplaatsen in Spaland-West. Tegen deze vergunning was een bezwaarschrift ingediend door een tweetal bewoners van Spa land-West, maar de gemeente vindt dat de indieners door de verleende bouwvergunning niet rechtstreeks in hun belang zijn getroffen. SCHIEDAM - Autokrakers heb ben het afgelopen weekeinde weer flink toegeslagen. Doelwit waren deze keer auto's aan de Vlaardingerdijk (drie keer), Nieuw Mathenesserstraat (twee keer), Hobbemastraat, Burg. Honnerlage Gretelaan, Bach- plein, Olympiaweg en Broers- vest. Vermist worden diverse radiocassetterecorders, zonne brillen en een fototoestel. SCHIEDAM - De WAO-plan- nen van het kabinet zijn bij Schiedammer Jan Krabbendam in het verkeerde keelgat gescho ten. Onder de kop 'Het drama van de PvdA' stuurde hij Het Nieuwe Stadsblad de volgende brief. ,,Ja, dat kan ik, na alle veront rustende berichten, die tot mij zijn gekomen toch wel zeggen. Na de eerste gevoelige tegenslag, die wij moesten incasseren, kwam na de samenstelling van het nieuwe kabinet. Direkt daar na heb ik het hoofdbestuur en de kamerfraktie een brief gezonden waarin ik aangaf waardoor dat verlies tot slana was gekomen. Volgens mij lag dat aan het feit dat wij D66 hadden laten vallen. Geen gehoor. Later werd mijn zienswijze in het openbaar door de fraktie overgenomen. De afstraffing, zoals ik dat toen noemde is nu een drama gewor den. Hoe het tot zover gekomen is? Volgens mij is Kok, als inte ger politicus, ervan uitgegaan dat er wat gedaan moest worden om voor ons nageslacht er ook nog een leefbare plaats zou moeten zijn. Politiek heeft hij daarin gefaald. Hij heeft niet in gezien dat er zo veel mensen slechts in het heden leven. De PvdA, te beginnen bij de SDAP is er toch altijd op uit geweest voor de mensheid een goed leven te scheppen. Is het een goed voorstel? Volgens mij wel, maar het is veel en veel te hard overge komen. Er zal dan ook heel wat aan veranderd moeten worden. Ik wil u even meenemen naar vroeger. Ik ben nu bijna 81 jaar. En neem u mee naar de tijd dat ik 21 was. Het was volop crisis tijd. Ik was heel blij dat ik het tot kantoorbediende geschopt had. Studeren was voor ons niet weggelegd. Ik werd ontslagen, wegens inkrimping der werk zaamheden, zoals mijn getuig schrift luidde. Met tranen in de ogen verliet ik mijn plaats, be seffende dat mijn toekomst te niet was gegaan. Later werden ook nog twee jon gere broers ontslagen. Uitkerin gen waren voor ons niet wegge- aan gewijd. In de tijd dat ik werkte heerste natuurlijk ook de griep of iets dergelijks, maar thuisblijven was er niet bij. Je werd gewoon door je moeder naar je werk gestuurd. Je mocht eens last krijgen met je baas. Toen ik op mijn latere leven zelfstandige was geworden, gold dat zelfs nog meer. Ik kon de bruid immers niet zonder boeket naar het stadhuis laten gaan. 't Is ook voorgekomen dat ik hevi ge pijn in mijn rug had, maar ziek zijn was er niet bij. Ik moest 60 tot 80 uur werken om brood op de plank te krijgen. In die tijd werd er ook gesproken over ziekteverlof en over mensen die in de WAO terecht kwamen. Dat was toen zeer terecht, maar hoe die wetten worden toegepast heb ik grote twijfels. Nu wat anders. Is de PvdA al leen maar schuldig aan de gang van zaken met de WAO. Ik dacht dat wij met het CDA re geerden en een CDA-er minister van Sociale Zaken was. Zou het niet sociaal zijn om de helft van de schuld op zich te nemen. OJ hebben zij geen WAO-ers onder hun kiezers? Tenslotte D66. Wat gaan de kie zers van die politieke partij ver wachten. Als je Van Mierlo zegt, heb je alles gehad. Zonder hem is er geen Democraten Zesenzes tig. Hij is immers de man die mooie bespiegelingen kan hou den. Bijvoorbeeld een gekozen president. Heeft hij voldoende kader. Is hij in staat ons een be ter perspectief te geven. Laten ze dat liever dan doen aan Groen Links. Jan Krabbendam" SCHIEDAM - Bewoners van een pand aan de Beijerlandse- straat keken zaterdagochtend vreemd op toen hun badkle ding, ondergoed en kinderkle ding ineens was verdwenen. Een onbekende had de kleren van de waslijn geroofd. SCHIEDAM - De gemeente gaat een projectgroep instellen, die tot doel heeft voorstellen te ontwikkelen voor een efficiënt en effectief jongerenbeleid. De projectgroep moet worden gevormd door de chef van de gemeentelijke afdeling Maat schappelijke Aangelegenheden B. fiakkenbroek en vertegen woordigers van de stichting Buurthuis Nieuwland, Stichting Sociaal en Kultureel Werk Schiedam-Zuid, Buurtcentrum Trefpunt-Oost, Klubhuis Oost, De Erker, Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam-Noord, Centrum voor Jeugdhulpverle ning Schiedam en de Stichting Schiedamse Federatie van in stellingen voor sociaal cultureel werk en samenlevingsopbouw. De laatste organisatie wordt verzocht het secretariaat van de projectgroep voor haar rekening te nemen. Aan de stichting Program wordt gevraagd een externe deskundi ge te leveren om vanuit het Project Randgroepjongerenwerk steun te verlenen. Tussen de ge meente en de deelnemende in stellingen moet een samenwer kingsovereenkomst worden af gesloten voor deelname aan de projectgroep. Het eindrapport van de project groep - voorzien van adviezen van de directeuren van de Soci ale Dienst en Dienst Educatie - moet in december al kunnen worden voorgelegd aan de com missie voor Welzijn, Sport, Volksgezondheid en Milieu. Cursussen EnQOlS en FranS in Schiedam Janse Herenmodes B.V. 400 textielSupers^^^^— Het trieste afscheid van Conny Jonkman Eind september beginnen in Wijkcentrum 'Nieuwland', Dr. Wlbaut- plein 165, weer onze avondtaaicursussen. Er zijn cursussen voor beginners en cursussen voor tweedejaars. De nadruk ligt op het le ren spreken en verstaan, dus weinig schriftelijk huiswerk. De cur sussen bestaan uit 24 lessen van 1 uur. Lesgeld 37,50 per maand of 200,- ineens. Geen inschrijfgeld! Inlichtingen en opgave bij: mevr. I. Kuipers, tel. 05910-32222. herenmodes b.v. is een groeiend, landelijk opererend filiaalbe drijf gespecialiseerd in zeer hoogwaardige he renmode. Voor ons hoofdkantoor te Schiedam zijn wij op zoek naar kandidaten voor de funktie van: m/v Voor deze funktie gaan onze gedachten uit naar kandidaten die aan de volgende eisen voldoen: Opleiding op middelbaar nivo. B.v.: Havo met MBA of Meao. Ervaring met een volledig geautomatiseer de administratie. Dagelijks leiding kunnen geven aan een team van 5 medewerksters. In staat de hoofdadministrateur bij diens afwezigheid te vervangen. Leeftijd 25-35 jaar. Wij bieden u een positie met uitstekende pri maire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Indien uw interesse is gewekt, dan zien wij uw sollicitatie met belangstelling tegemoet. Afdeling Personeelszaken Lange Nieuwstraat 51 3111 AD Schiedam t.a.v. de heer J. H. Zagwijn tel. 010-4268255 ■n.-;-.;-, ti V 3 Verschillende gave Ideuren. Nieuw in de collectie Diverse prints en kleurencombinaties. 3 - 8 jaar Diverse unildeuren Maat M t/m XL. v«8VW/i,, Met Idein borduurtje In lichtblauw, geel, rose of lila. Van glansstof. Diverse kleuren. Maat 74 t/m 86 68 t/m 86. Met contraststof versierd. 68 t/m 86. rA ZEEMAN

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9