I Het geheim van het 125-jarigsucces van 'Orpheus': ORANJE 16.95 16.95 Stremmingen voor scheepvaartverkeer Homefloor Dick Verheij Blues in Podium HHHR Streekpop Poging tot inbraak Jubileum programma Speciaal bier op Museumplein Cursussen in De Teerstoof Relatiedrama leidt tot schietpartij Renovatieplan B.O.R.G.-blok Zaag raakt arm Burgerlijke Stand Nieuw seizoen in De Erker Schilderbeurt Wilhelminabrug PARIJSE VLOOIENMARKT SCHIEDAM EMMAPLEIN Inwoneraantal blijft stijgen CURSUS CAFÉBEDRIJF f295,- [IHEg)) Stichting Horeca Onderwijs HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1991 PAGINA 3 SCHIEDAM - Het Ko ninklijk Schiedams Man nenkoor 'Orpheus' bestaat morgen, donderdag 29 au gustus, exact 125 jaar. Daarmee is 'Orpheus' de oudste vereniging van de Brandersstad en behoort het tevens tot de zeven oudste mannenkoren van het land. Het bijzondere jubileum wordt uitgebreid gevierd met activiteiten, die een vol jaar in beslag gaan nemen. Aanstaande donderdag worden de festi viteiten ingeluid met een receptie in Novotel en de viering wordt 11 november 1992 afgesloten met een korenmanifestatie in Sporthal Margriet. De jubileumactiviteiten zijn op poten gezet door de speciaal voor dit doel geformeerde 'Stichting 125 Jaar Orpheus'. Deze stichting heeft tevens ge zorgd voor sponsors, die de ac tiviteiten financieel mogelijk moesten maken. De stichting staat onder leiding van oud- voorzitter P. Smit. Vijf jaar ge leden heeft hij na 26 jaar de voorzittershamer van het man nenkoor neergelegd, maar hij is nog steeds actief binnen de ver eniging. Niet in de laatste plaats als tweede bas. De heer Smit heeft een even simpele als logische verklaring voor het lange voortbestaan van 'Orpheus': „Wie eenmaal lid is geworden, gaat nooit meer weg. Er zijn leden, die inmiddels ver buiten Schiedam, tot zelfs in Tiel, wonen, maar toch nog in ons koor blijven zingen". Elitair Het mannenkoor 'Orpheus' is in 1866 opgericht door oud-bur gemeester Honnerlage Grete. „Het was toen een zeer elitair koor", weet de heer Smit. „Al leen de beter gesitueerden mochten er lid van zijn. Zo meldde zich ooit een heer Scheffer aan, die als kwekeling in opleiding was voor school meester. Hij werd echter pas toegelaten toen hij eenmaal schoolmeester was. Dat elitaire is allang verdwenen. Er wordt nu alleen nog gelet op de stem van de nieuwe kandidaat-le den". De grootste bloeiperiode kende het mannenkoor vlak na de Tweede Wereldoorlog. Bij de oprichting telde 'Orpheus' 35 le den, maar rond 1950 zongen maar liefst 120 Schiedammers SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge Smeets 35% per liter .17.50 bij 12 flessen per liter Vieux Touron 35% per liter 17.50 bij 12 flessen per liter U belt wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Het Nieuwe Stadsblad UW THUISKRANT in het koof. De laatste jaren blijft het ledenaantal rond de 70 schommelen. „Ik ben zelf in 1951 lid gewor den", vertelt de heer Smit. „Toen ik in 1948 van mijn ge boorteplaats Goor in Overijssel naar Schiedam verhuisde, zocht ik direct naar een mannenkoor. Schiedam had er drie: een rooms-katholieke, een christelij ke en 'Orpheus'. Omdat ik noch katholiek noch christelijk ben, viel de keuze dus op 'Orpheus'. En voor mij geldt hetzelfde als voor de meeste andere koorle den: ik ga pas weg als ik dood ben". „'Orpheus' heeft een rijk en im posant verleden", weet de heer Smit. „In 1916, bij het 50-jarig bestaan, kreeg het koor al het predikaat 'Koninklijk', als één der eerste mannenkoren in het land. In de jaren daarna heeft 'Orpheus' vele mijlpalen meege maakt. Zo was ons koor het eer ste in het land, die het stuk 'Een leven voor de tsaar' van Glinka uitvoerde. Dat gebeurde bij het in gebruik nemen van de Maas- bachkerk aan de Lange Haven. Ook de Mis van Langlais werd door ons het eerste uitgevoerd. En verder ligt onze uitvoering van het Requiem van Verdi in 1984 nog bij velen vers in het geheugen". Partnerstad Daarnaast heeft 'Orpheus' altijd veel succes gehad bij optredens in het buitenland. „Onze eerste echte reis was naar het Duitse plaatsje Esslingen. Tijdens dat bezoek hoorde ik van de plaat selijke burgemeester dat Esslin gen op zoek was naar een Ne derlandse stad, om een steden band aan te gaan. Terug in Schiedam heb ik die boodschap aan het gemeentebestuur door gespeeld en zo is het partner schap met Esslingen ontstaan", vertelt de heer Smit niet zonder enige trots. Verder zijn er reisjes geweest naar België, Engeland, Joegosla vië en Hongarije. „Tijdens die reisjes blijkt telkens de sponta niteit binnen het koor", vertelt Smit. „Zo reden we eens langs een pittoresk kerkje in Joegosla vië, waarop spontaan het plan ontstond om daar te gaan zin gen. We vroegen het aan de pas toor en vervolgens hebben we daar een concert gegeven voor stomverbaasde, maar enthou siaste dorpelingen. Hetzelfde ge beurde tijdens een bootreis langs de Rijn. In de Keulse Dom kregen we ook zo'n op welling en zongen we ineens on aangekondigd voor tweeduizend mensen. En het is ook eens voorgekomen, dat we op Schip hol vertraging hadden. Om de tijd te doden hebben we toen een concert gegeven in de ver trekhal". Orpheus heeft in het verleden ook vaak aan concoursen deel genomen. „Daar hebben we veel successen behaald, maar de laatste jaren doen we er niet meer aan mee. Het is eigenlijk te veel repetitiewerk voor SCHIEDAM - De NV O.N.S. voert van maandag 2 tot en met vrijdag 13 september onder houdswerkzaamheden uit aan de Koninginnebrug, nabij de Bui- tensluis. Hierdoor zullen strem mingen ontstaan bij het passe ren van de Buitensluis. Ten behoeve van de beroeps vaart worden de sluis en de brug, indien noodzakelijk, vrij gegeven. Voor de pleziervaart zullen, indien nodig, de sluis en de brug om de twee uur worden vrijgegeven. In verband met restauratiewerk zaamheden is bovendien de Ho- gebrug bij Overschie van zater dag 14 september (18.00 uur) tot maandag 16 september (04.00 uur) gestremd voor het scheepvaartverkeer. Zondag 15 september zal de brug voor de recreatievaart tussen 19.00 en 21.00 uur - bij voldoende aan bod - worden bediend. Voor meer informatie kan men bellen met Parksluis Rotterdam, tele foon 4363851. In verband met de Branders feesten, die van zaterdag 21 tot en met zondag 29 september worden gehouden, is van zater dag 21 september (10.00 uur) tot zondag 22 september (19.00 uur) geen doorgaande vaart door de stad mogelijk. De sluis en bruggen worden dan uitsluitend bediend voor de deelnemers aan het watersportweekend. Zaterdag 28 september is, in verband met muzikale optre dens, geen doorgaande vaart mogelijk in de Lange Haven, nabij de Koemarktbrug. Zondag 29 september tenslotte is door gaande vaart pas mogelijk na 20.00 uur. SCHIEDAM - De Dienst Gemeentewerken voert van maandag 2 tot en met vrij dag 13 september onder houdswerkzaamheden uit aan de Koningin Wilhelmi nabrug. Dit is de brug over de buitensluis, die de Maas dijk verbindt met de Hoofd straat en Havendijk. De brug wordt gereinigd en op nieuw geschilderd. De werkzaamheden zullen beperkte hinder voor het verkeer opleveren, omdat de brug soms gedurende korte tijd moet worden geopend. Het verkeer wordt dan door middel van borden omgeleid via de Lange Nieuwstraat en Maasdijk. De werk zaamheden worden uitge voerd op werkdagen van 7.30 tot 16.30 uur. Het scheepvaartverkeer on dervindt geen hinder van de werkzaamheden. De sluis en brug zullen voor de ple ziervaart zonodig om de twee uur worden vrijgegeven en voor de beroepsvaart in dien noodzakelijk. De heer P. Smit, voorzitter heus: „We hebben zelfs in de gen". van de Stichting 125 Jaar Orp- vertrekhal van Schiphol gezon- SCHIEDAM - Liefhebbers van speciale bieren kunnen zaterdag 31 augustus en zondag 1 sep tember hun hart ophalen. Bier tapperij Het Weeshuis organi seert deze dagen namelijk het Schiedams Speciaal-Bier-Festi- val. Het festival wordt gehouden op het Museumplein en begint beide dagen om 14.00 uur. Maar liefst achttien verschillen de bierbrouwerijen uit Neder land en België presenteren hun speciale 'biercreaties', zoals ab dijbieren, witbieren, pilseners, ales, fruitbieren. trappisten, gueuzes en stouts. Bij de ingang van het Museumplein zijn proefglazen te koop. De muziek tijdens het Schie dams Speciaal-Bier-Festival wordt zaterdag verzorgd door een Belgisch gezelschap en zon dag door een Schiedams orkest. SCHIEDAM - In Gebouw De Teerstoof, aan de Nieuwstraat 12, gaan in september weer di verse cursussen van start. Men kan zich nog aanmelden voor de volgende cursussen: Tekstverwerking met WordPer fect 5 voor beginners, acht avonden op maandag of dins dag met daarbij de mogelijkheid om tweemaal per week te ko men oefenen. De kosten bedra gen 298,-. Tekstverwerking met WordPer fect 5 voor gevorderden, vier avonden op dinsdag. De kosten bedragen 99,- per maand of 198,- ineens. Basis PC-gebruik, acht avonden op maandag of woensdag. De kosten bedragen 149,- per maand of 298,- ineens. Correspondentie Spaans, zes ochtenden of middagen. De kosten bedragen 65,- per week exclusief 35,- boekengeld. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4270956 (over dag en tussen 19.00 en 21.00 uur. SCHIEDAM - Terwijl de bewo ners op vakantie waren, is afge lopen maandagnacht gepoogd in te breken in een woning aan de Koekoekslaan. De poging werd verijdeld, omdat buren gestom mel hoorden en een kijkje gin gen nemen. De inbreker koos daarop het hazepad. Het is nog onbekend of er iets uit de wo ning wordt vermist. slechts één optreden. Die tijd willen we liever besteden aan constante vernieuwing van ons repertoire, zodat we ieder con cert met nieuwe werken kunnen komen". Sonnet Desondanks is er één concours, dat een bijzondere plaats in neemt in het hart van de oud voorzitter. „Toen ik 25 jaar voorzitter was, merkte ik dat de leden iets van plan waren. Ik besloot toen dat ik ook iets moest doen als cadeau aan de vereniging. Ik ontdekte vervol gens een 'Sonnet voor Orpheus' en vroeg onze dirigent Richard Ram om dit sonnet van muziek te voorzien. Op mijn jubileum avond heb ik dit werk toen aan de vereniging aangeboden. Tot mijn verrassing werd ditzelfde werk later tijdens een interna tionaal concours als verplicht nummer voor de deelnemende koren genomineerd. Het werk werd toen zelfs gezongen door een koor uit Letland. Daar ben ik toch wel trots op". Hetzelfde werk staat overigens ook op de CD, die het Mannen koor Orpheus heeft opgenomen in verband met het jubileum. Op deze CD staan meerdere muziekstukken, waaronder het Te Deum van de Haarlemse or ganist Albert de Klerk. Dit werk wordt volgend jaar november uitgevoerd tijdens de slotmani festatie van de jubileumviering in Sporthal Margriet. Uitgevoetbald De heer Smit maakt zich geen zorgen over de toekomst van het Koninklijk Schiedams Man nenkoor 'Oipheus'. „Het leden aantal is vrij constant. Er wordt weieens gesproken over vergrij zing, maar dat zie ik anders. Mannen komen pas op latere leeftijd bij een koor terecht, wanneer ze zijn uitgevoetbald. Dat betekent dat een 45-jarige bij ons een jonge vent is, maar ze blijven dan wel tot hun tach tigste of vaak nog ouder". SCHIEDAM - Het jubi leumprogramma van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor 'Orpheus', ter gelegenheid van het 125-ja- rig bestaan, ziet er als volgt uit: 29 augustus receptie en di ner in Novotel Schiedam; vanaf augustus een tentoon stelling in het Stedelijk Museum en de Gemeentelij ke Openbare Bibliotheek over de historie van 'Orp heus'; 25 oktober een concert in het Passage Theater met begeleiding van het Rand stedelijk Begeleidingsorkest en de solisten Joke de Vin (alt), Otto Bouwknegt (te nor), Pieter Hendriks (bas) en Peter Beijersbergen van Henegouwen (vleugel). Uit gevoerd worden 'Das Berli ner Requiem' en 'Die 7 Todsünden' van Kurt Weill en Berthold Brecht; april 1992 een internatio naal concert met koren uit de partnersteden van Schie dam; juni 1992 een vijfdaagse concertreis naar het Vor stendom Liechtenstein op uitnodiging van de vorst en vorstin; 11 november 1992 een slot manifestatie in Sporthal Margriet met medewerking van diverse Schiedamse ko ren en het Gelders Orkest. Uitgevoerd worden het Te Deum' van Albert de Klerk en de 'Carmina Burana' van Carl Orff; eind 1992 uitgave en aan bieding van een jubileum boek. SCHIEDAM - Een 26-jari- ge vrouw heeft haar even- oude levenspartner tijdens een flinke ruzie met een pi stool beschoten. Een van de kogels kwam in zijn been terecht. Dit gebeurde afge lopen zondagavond om streeks elf uur in de Lau rens Costerstraat. Volgens de politie lagen relatie-pro blemen ten grondslag aan dit drama. De Schiedamse werd direkt aangehouden. De man kon na een korte behandeling in het zieken huis zijn verhaal op het bu reau komen doen. SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wethouders wil de gemeenteraad in september voorstellen een krediet van ruim zes miljoen gulden be schikbaar te stellen. Het geld is bedoeld voor een hoog-niveau renovatieplan voor de wonin gen van het zogenaamde B.O.R.G.-blok in Schiedam- Zuid. De 66 B.O.R.G.-wonin gen staan in de Beijerlandse- straat, Ouddorpsestraat, Rozen- burgsestraat en Goereesestraat. De woningen zijn eigendom van het Gemeentelijk Woning- beheer. Blue Dirt SCHIEDAM - Podium Café, aan de Lange Haven 28, opent donderdag 29 augustus om 22.00 uur het nieuwe seizoen met de traditionele jamsessie. Zaterdag 31 augustus speelt de bluesformatie 'Blue Dirt'. De band wordt gevormd door Tino van der Knaap (zang en mond harmonica), Giel Verkamman (solo- en slaggitaar), Paul Brou wer (basgitaar), David Stolze (solo- en slaggitaar) en Ben Zwartveld (drums en percussie). Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. Zondag 1 september treedt de Schiedamse formatie 'The Paul and Dave All Night Session Band' op in het Podium Café. Aanvang 22.00 uur en de toegang is vrij. Homefloor Dick Verheij SCHIEDAM - In het voormali ge pand van motorenhandel Daytona, aan de Hoogstraat 196, is sinds juli Homefloor Dick Verheij gevestigd. Deze winkel in vloerbedekking, gor dijnen en zonwering zat tot voor kort aan het Broersveld. „Daar waren we een beetje uit ons jasje gegroeid. In onze nieuwe winkel hebben we de ruimte om onze artikelen beter aan de klanten te presenteren", verklaart eige naar Dick Verheij de verhui zing. De vestiging aan de Hoogstraat telt 340 vierkante meter, ver deeld over drie winkellagen: ta pijt vindt men op de begane Zondag 1 september van 10-17 uur 175 kramen 2e hands spullen. Grandioos amusement. Entree 3.50. Kinderen gratis. Org. v. Aerie 04920-25483. grond, gordijnen en vitrage op de eerste verdieping en coupon- nen op de tweede verdieping. Homefloor Dick Verheij biedt een ruime sortering tapijt, vi nyl, overgordijnen, vitrages en zonwering. „In onze nieuwe zaak hebben we ons assortiment kunnen uitbreiden. Zo hebben we nu tapijt van vier en vijf meter breed en vinyl tot vier meter breed in voorraad. Bo vendien kunnen we een ruimere keus in vitrage en gordijnen uit voorraad leveren". Homefloor Dick Verheij be schikt over eigen stoffeerders en een atelier voor de gordijnen. „Hier kan men ook terecht voor het ontwerpen van draperieën". De openingstijden zijn: maan dag van 13.00 tot 17.30 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. WATERWEG NOORD - De Streekmuziekschool Wa terweg Noord start eind sep tember met een regionale popschool die de lessen van uit Schiedam verzorgt. Met dit initiatief is de regio een opleiding voor amateur muzikanten rijker. De Pop- school Schiedam richt zich op zangers, toetsenisten, gi taristen, basgitaristen en op drummers tussen de 15 en 30 jaar oud uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Muzikale ervaring is niet noodzakelijk. Wel wordt van de deelnemers verwacht dat zij beschikken over een eigen instrument en bereid zijn veel inzet te tonen. De lessen vinden elke don derdagavond plaats in het gebouw van de Streekmu ziekschool aan de Lange Nieuwstraat 183 te Schie dam. Een uitgebreid pop-in strumentarium is aanwezig. Behalve lessen op het eigen instrument krijgen de deel nemers lessen in een pop groep. lessen akkoordenleer, muziektheorie en ritme en worden met behulp van videobeelden verschillende stijlen bestudeerd. Verder wordt ingegaan op improvi satie, omgaan met appara tuur en worden aan het eind van het cursusjaar optredens van de bands van de Pop- school georganiseerd. De deelnemers worden naar ervaring en niveau inge deeld in groepen. Op deze wijze krijgen zowel begin ners als gevorderden een passend lespakket. De docenten zijn allen ge routineerde popmuzikanten die aktief zijn in het profes sionele circuit en een con servatoriumopleiding heb ben doorlopen. Op donder dag 12 september wordt om 19.30 uur een voorlichtings avond georganiseerd in het gebouw van de school (Lan ge Nieuwstraat 183, Schie dam). De docenten van de popschool zullen zich voor stellen en bovendien een op treden verzorgen. Tijdens deze avond kan nadere in formatie ingewonnen wor den en kan men zich voor zover nog plaats beschik baar is, inschrijven als cur sist. Eind september starten de lessen. Informatie is ook dagelijks tussen 14.00 en 17.00 uur verkrijgbaar bij de admini stratie van de Streekmu ziekschool, telefoon 4269680. SCHIEDAM - Een 24-jarige Vlaardinger is zaterdag met spoed naar het Schielandzieken- huis gebracht. De man was op de Aleidastraat een boom aan het omzagen. Door nog onbe kende oorzaak sloeg de ketting zaag in zijn linkerbovenarm. Het is niet bekend hoe het met de gezondheid van de Vlaardin ger is gesteld. SCHIEDAM - In de week van 16 tot en met 22 augustus: Geboren: Mandy d.v. Van Gurp-Verschuur; Shulivienca V. d.v. Martina-Gregorio;Esra d.v. Gök-Gök; Samra d.v. Ajarray- E1 Jafoufi; Chantal d.v. Möring- Tettelaar; Jihane d.v. Arharbi- Sabbar; Tom z.v. Poot-Kluiters; Tony z.v. Smol-Rijneveldshoek; Marvin L. z.v. Buis-Spanjers- berg; Rodney z.v. Visser-Bren- tjes; Faik z.v. Car-Car; Nick z.v. Sauerbier-Mooiman; Djalaal O. z.v. Lont-Dingjan; .Amy d.v. Klein-Kelly; Andor z.v. Van Grootveld-Molendijk; Arda z.v. Arduc-Arduc; Warsha P. d.v. Ramjiawan-Beharie; Roxanne V. d.v. Marges-Pruijsen; Jolijn M. d.v. Buckers-Smits; Mike z.v. Speijer-de Roo; Saskia d.v. Rórijs-Brökling. Ondertrouwd: P. C. Mostert 24 jr. en N. El Idrissi 27 jr.; R. C. Prein 23 jr. en A. W. H. van Munster 19 jr.; H. L. J. van Duijn 37 jr. en R. Goor 27 jr.; P. van der Most 25 jr. en M. de M. Almeida 22 jr.; F. Kreuk 25 jr. en J. van Dijk 25 jr.; R. A. Rath 27 jr. en T. A. Heijdra 30 jr.; J. C. Wesdorp 29 jr. en F. Trouborst 30 jr.; R. Westdijk 27 jr. en L. de Vries 28 jr. Getrouwd: R. A. Collignon 27 jr. en C. C. J. Scheffer 25 jr.; J. L. Menghi 47 jr. en A. Schwarz 49 jr.; G. W. Rossel 22 jr. en J. Benito Martin 22 jr.; B. H. Kel- lerman 27 jr. en A. J. van Vliet 21 jr.; M. A. W. Kuipers 27 jr. en E. van Voorden 24 jr.; L. J. Scholtens 26 jr. en C. van Doorn 23 jr.; P. van der Kruit 24 jr. en A. A. Povaretos 22 jr.; M. C. Langeveld 23 jr. en A. de Leeuw 22 jr.; J. A. J. van den Bosch 31 jr. en I. H. de la C. Schonenberg Miranda 28 jr.; J. Schriel 33 jr. en K. Roodenburg 36 jr.; L. W. van Veelen 30 jr. en C. J. Melching 34 jr.; E. L. M. Oudshoorn 24 jr. en G. J. M. Meertens 26 jr. Overleden: C. J. Buijtendijk, man, 76 jr.; P. Bijl, vr„ 90 jr., geh. gew. met K. B. Blok; A. Grandia. vr„ 74 jr., geh. gew. met D. H. A. Westdorp; J. Zeer, man, 87 jr.; K. F. E. F. Mar- schal, man, 87 jr.; F. Klootwijk, man, 84 jr.; M. Sluyter, vr., 49 jr., echtgenote van H. J. M. op 't Ende; P. van Wassenaar, vr., 85 jr., geh. gew. met W. C. J. van der Velden; C. Wössner, vr., 95 jr., geh. gew. met C. Stai- ger; H. M. Ilmer, man, 70 jr.; C. P. van Huiten, man 92 jr.; G. J. M. Bakker, man, 53 jr.; B. J. Oorschot, man 78 jr.; C. van der Stek, man, 80 jr.; R. A. Pee- ters, vr„ 60 jr., echtgenote van E. A. P. de Graef; P. W. C. Kor- pel, man 77 jr. SCHIEDAM - Het aantal inwoners van Schiedam is in de maand juni gestegen tot 70.684. Dat zijn er 87 meer dan in de voorgaande maand. In totaal is het aan tal inwoners sinds 1 januari met 477 toegenomen. Schie dam telt nu 36.164 vrouwen en 34.520 mannen. SCHIEDAM - Het sociaal-cul turele leven begint zolangza- merhand weer op gang te ko men. Wijkcentrum De Erker presenteert deze week huis-aan- huis in Schiedam-West het nieuwe programmaboek voor het seizoen 1991/1992. Hierin staat een ruim aanbod van cur sussen en activiteiten, die het komende seizoen aan de Jan van Avennesstraat 32 plaatsvin den. Vrijdag 6 september van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 7 sep tember van 14.00 tot 20.00 uur houdt De Erker informatie- en inschrijfdagen, waarbij docen ten en medewerkers aanwezig zijn. Ter afsluiting van deze da gen voert stichting 't Wicht za terdag het toneelstuk 'Koffie met wat lekkers' op. Aanvang 20.30 uur en de toegang is gra tis. De cursus is zowel mondeling als schrifteli|k te volgen „Wie eenmaal lid is geworden, gaat nooit meer bij ons weg" VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. I. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Ame v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W, A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIIN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIIN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Binnenkort start da cursus Vakbekwaamheid Cafébedrijf o.a. in: Gouda, Capelle a/d IJssal, Rotterdam Schiedam, Dordrecht, Gorlnchem, Spljkenlsse en Vlaardingen. Deze cursus bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal 1295,-. Men kan zich nog aanmelden. Lagere school als vooropleiding is voldoende. Het examen is op 8 januari. De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommige hebben in hun achter hoofd de gedachte om ooit nog eens 'n eigen bedrijf(je) te beginnen. Ook is er thans een groot tekort aan vakbekwaam Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook gaat men gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, etc. beheren. SUBSIDE TOT 100% MOGELUK. Voor gratis Brochure of aanmelden, bel: Postbus 1161, Breda. Tel. 076-710078 OOK CURSUS HANDELSKENNIS HORECA of RESTAURANTBEDRIJF

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3