Een nieuwe levensfase Opening J.T.C.-gebouw ALBERT HEIJN VANDAAG XTRA Zwembad Zuid biedt nieuwe mogelijkheden Nieuwe accommodatie in 1993 open Doek is definitief gevallen voor openluchtbad Gr oenoord Autokraken Kleding in brand Broersveld vreest O.N.S.-monopolie Ét* iraUMD GEBR. DE BLOCK Betaalbaar fotoplezier! Stadsblad GROENELAAN (SCHIEDAM-ZUID) A.C.V. Automatisering Laat uw vakantiefoto's goedkoop afdrukken Kleurenfoto's v.a. Over het hek De Kleine Zeemeermin strooit met prijzen Beauty-center Alma Boerland (8) WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1991 43e JAARGANG, NUMMER 71 OPLAGE 40.676 SCHIEDAM - Schoorvoetend zette menig kleuter afgelopen maandag cfe eerste schreden op weg naar een nieuwe levensfase: de basisschool. De klaagzang van hun oudere schoolgenootjes dat de vakantie ten einde is, sprak hen nog niet aan. Zij had den immers a/tijd vakantie ge kend. Maar dat is nu afgelopen. Vijf dagen in de week van huis, samen met enkele tientallen lot genootjes in een schoollokaal met een (nog) vreemde juffrouw of meester. En nog geheel onwe tend wat voor ellende hen in de toekomst staat te wachten als het eerste huiswerk en wellicht zelfs strafwerk om de hoek komt kijken. Ook voor deze kleuters is het ware leven nu van start ge gaan. sen SCHIEDAM - Op een deel van het voormalige Bolscomplex Zilveren jubileum conrector Hermans Gemeente biedt blik achter de schermen SCHIEDAM - Met de opening van het nieuwe zwemseizoen, afgelopen maandag, biedt Zwembad Zuid, aan de Westfranke- landsedijk 3, een groot aantal nieuwe activiteiten en mogelijkheden. Zo is het voortaan iedere och tend mogelijk om op het gemak baantjes te zwem men, vindt het zwemmen voor aanstaande moeders voor het eerst plaats onder leiding van speciaal daar voor opgeleide docenten en start vrijdag 20 september de nieuwe activiteit Aqua- robic. De mogelijkheid om rustig wat baantjes te zwemmen is met in gang van het nieuwe zwemsei zoen belangrijk verruimd. Iede re ochtend van de week kan men hiervoor in Zwembad Zuid terecht. Tijdens deze och tenden is het niet toegestaan om te duiken of te springen en kin deren mogen slechts onder be geleiding van een volwassene het zwembad in. Liefhebbers van het vrij zwem men. waarbij de glijbanen toe gankelijk zijn en er allerlei vlot ten en andere speelattributen in het water ronddrijven, kunnen op andere tijden terecht. Zaterdag- en zondagochtend zijn bestemd voor het familie- zwemmen. Kinderen zonder di ploma mogen, mits onder bege leiding en voorzien van drijf middelen, een sprong in het die pe wagen. Het zwemmen voor aanstaande moeders gebeurt dit seizoen on der leiding van deskundige do centen. Op de dinsdagavond van 19.45 tot 20.30 uur worden voor deze groep ademhalings- en ontspanningsoefeningen ge geven. Óm alle aandacht op de aanstaande moeders te kunnen richten, is het voor vaders of andere introducees niet meer mogelijk deze activiteit te be zoeken. Aquarobic Een splinternieuwe activiteit is Aquarobic, waarmee vrijdag 20 september wordt gestart. Be langstellenden kunnen deze avond gratis een demonstratie- les bijwonen van 19.00 tot 19.45 uur of van 19.45 tot 20.30 uur. Aquarobic is een ontspan nende manier van bewegen op muziek. Men hoeft de zwem kunst niet machtig te zijn, want de activiteiten vinden plaats in ondiep water. Bij de kassa van Zwembad Zuid is een folder verkrijgbaar, waar in alle informatie over de acti viteiten, openingstijden en ta rieven is vermeld. aan de Burg. H. Gretelaan wordt vrijdag 6 september, om 16.30 uur, het Jumbo Trade Center officieel geopend door de heer J. Melchers, oud-presi dent-directeur van 'Olifant Je nevers'. Het jubilerende Ko ninklijk Schiedams Mannen koor 'Orpheus' zorgt voor de muzikale omlijsting van deze festiviteit. De officiële plechtigheid wordt om 15.45 uur voorafgegaan door de prijsuitreiking van een kleurwedstrijd. die in samen werking met Het Nieuwe Stads blad werd uitgeschreven. Me vrouw I. van Bracht reikt de prijzen uit. De eerste prijs is een mountainbike, de tweede prijs een walkman en de derde prijs een radiocassetterecorder. Voor de vierde tot en met vijf tigste prijswinnaar ligt een ver rassing te wachten. Het Jumbo Trade Center is ge bouwd op initiatief van de be heermaatschappij Holland Ma nagement Holding, dat zelf cir ca 500 vierkante meter in ge bruik zal nemen. De rest van het ruim 5.300 vierkante meter grote pand wordt verhuurd. SCHIEDAM - Hoewel het afgelopen weekeinde één der mooiste van deze zo mer was, viel zondag toch definitief het doek over Zwembad Groenoord. Za terdag kon voor het laatst een duik worden genomen in het openluchtzwembad aan de Schiedamseweg. De uit 1956 daterende accom modatie moet plaatsmaken voor een nieuwe, moderne uitvoering, die op z'n vroegst in augustus 1993 wordt opengesteld. Tot die tijd kunnen de liefhebbers van een dagelijks baantje zwemmen terecht in Zwembad Zuid. „Het is natuurlijk erg jammer voor de zwemliefhebbers, voor al nu het mooie zomerweer blijft aanhouden, maar we kun nen het openluchtbad Groe noord onmogelijk openhou den", legt de heer J.M. van Vugt, directeur Dienst Sport en Recreatie, uit. „In de eerste plaats omdat het zwembadper soneel tot 1 september onder contract stond. Afgelopen zater dag hebben we zelfs personeel bij Zwembad Zuid moeten weg trekken om Groenoord te kun nen bemannen. Maar boven dien is een openluchtbad allang niet meer rendabel. Overal in het land zie je dalende bezoe kersaantallen en Schiedam vormt daarop geen uitzonde ring. Afgelopen zaterdag waren er eigenlijk ook maar weinig zwemmers in Groenoord". Vanwege het dalende bezoekers aantal gaan overal in het land openluchtbaden dicht. „Vijftien jaar geleden is er danig de klad ingekomen", weet de heer Van Vugt. „In 1976 trok Groenoord nog ruim 300.000 bezoekers, in 1989 waren dat er nog maar 130.000. En dit jaar zelfs nog minder. Aangezien het bad slechts vier maanden van het jaar is geopend, is het niet ren dabel meer". Investering Van Vugt meent dat de op komst van de gratis toegankelij ke recreatiepiassen en de toene mende vraag naar verwarmd water de doodsteek zijn geweest voor de buitenbaden. „Boven dien werd begin jaren tachtig de Wet Hygiëne en Veiligheid Zwemgelegenheden van kracht, die hoge eisen stelt aan de zwembaden. In 1994 moet ieder zwembad aan deze eisen vol doen, hetgeen voor Groenoord een investering van vijf a zes miljoen zou betekenen. Daarom ontstond ook in Schiedam de discussie over de bouw van een nieuw zwembad, met allerhan de faciliteiten voor elke doel groep, dat twaalf maanden per jaar is geopend". De discussie over het nieuwe zwembad heeft in Schiedam erg lang geduurd. „Te lang", vindt Van Vugt. Maar uiteindelijk hakte de gemeenteraad vorig jaar de knoop door en werd een ontwerp van architectenbureau Koppert Koens als uitgangs punt gekozen. In juni 1990 werd een krediet beschikbaar gesteld voor het definitieve ont werp, waarna echter weer een discussie ontstond over de exac te lokatie van het zwembad. Maar ook daar kwam men uit: het nieuwe bad komt in de noordwesthoek van de huidige lokatie, op de hoek van de Churchillweg en Prinses Beat- SCHIEDAM - De sluiting van het openluchtbad Groe noord afgelopen zondag kwam voor veel mensen als een onaangename verras sing. Zij waren massaal naar het zwembad gekomen om van het mooie weer te genieten. Helaas stonden zij dus voor een gesloten deur. Ruim honderd zwemliefheb bers lieten zich hierdoor echter niet uit het lood slaan en klommen over het hek. De politie ging wel een kijkje nemen, maar besloot niet in te grijpen. Volgens een politiewoordvoerder wa ren veel 'bezoekers' afkom stig uit het Rotterdamse Spangen. Schitterende nagels? rixlaan. Over de invulling van het resterende grondgebied kan Van Vugt nog weinig zeggen. „Vermoedelijk komt er een ho tel". Twee delen Ofschoon het een modern zwembad wordt, zal het nieuwe bad beslist geen tropisch zwem paradijs zijn, weet Van Vugt. „Er komen diverse speelattribu ten in, maar voor de liefhebbers van een rustig baantje zwem men bestaat alle gelegenheid". De zwemaccommodatie is in SCHIEDAM - In het afgelopen weekeinde is uit een auto aan de Sportlaan een sporttas gesto len. Ook aan de 's-Gravelandse- weg en de Sporthalstraat werd ingebroken in auto's. Hier be stond de buit uit de traditionele radiocassetterecorders. SCHIEDAM - De brandweer is afgelopen zondagochtend vroeg geruime tijd bezig geweest met het blussen van een brandje in een container aan de Westerka de. De container was gevuld met kledingafval van breiwerk, wat door nog onbekende oor zaak vlam had gevat. Vooral het nablussen nam veel tijd in beslag, omdat alle stoffen eerst uitelkaar moesten worden ge trokken. twee delen te splitsen. Het eer ste deel omvat een wedstrijd- en instructiebad van 25 bij 15 me ter, met een beweegbare bodem voor zwemles aan de allerjong sten. Het tweede deel is bedoeld voor de recreatiezwemmers. Het bestaat uit een grillig ge vormd bad met allerlei facilitei ten als een wildwaterkreek, twee whirlpools, jetstreams en lig banken in het water. Via de bui tenzijde eindigt een glijbaan in een apart' plonsbad', terwijl men vanuit het recreatiebad via een sluis naar een klein, ver warmd buitenbad kan zwem men. Binnen zijn voorts horeca- voorzieningen, ligstoelen, een zonnebank en een sauna gesi tueerd, alsmede een multifunc tionele ruimte voor de vier Schiedamse zwemverenigingen. „Tot mijn vreugde is in het ont werp ook een grote ligweide van 7.000 vierkante meter opgeno- men. Een buitenbad is echter uit de plannen geschrapt, be houdens een klein kikkerbadje voor de kinderen". Sportfondsen De exploitatie van het nieuwe zwembad, dat overigens elf mil joen gulden gaat kosten, komt in handen van de organisatie Sportfondsen, dat momenteel het zwembad aan de Burg. Knappertlaan beheert. „Zodra het nieuwe bad in Groenoord wordt opengesteld, gaat het Sportfondsenbad aan de BK- laan dicht", zegt de heer Van Vugt. „Dat bad stort bijna in en wordt momenteel met veel kunst- en vliegwerk in tact ge houden". De sloop van het oude open luchtbad Groenoord en de bouw van een nieuwe accom modatie starten naar verwach ting in het eerste kwartaal van 1992. Binnenkort wordt al een begin gemaakt met een gedeelte lijke ontmanteling van het bad. In augustus/september 1993 kunnen de eerste baantjes in het nieuwe bad worden gezwom men. Tot die tijd moet de Schiedamse zwemliefhebber naar Zwembad-Zuid, aan de Westfrankelandsedijk. „Hoewel dit bad, dat nu al jaarlijks zo'n 200.000 bezoekers trekt, vol gend jaar zomer ook even dicht moet in verband met onder houdswerkzaamheden en aan passingen in het kader van de nieuwe wet". SCHIEDAM - Broersveld Be langen, de winkeliersvereniging van het Broersveld, is verre van gelukkig met de gang van zaken rond de organisatie van de ko mende Brandersfeesten. De kwade genius in deze is volgens voorzitter F. van Thienen de O.N.S., die onlangs de organi satie voor de Zondagsmarkt heeft overgenomen van winke liersvereniging Hoogstraat. „Reeds voor de zevende keer doet Broersveld mee aan de Brandersfeesten", stelt Van Thienen. „In de loop der jaren is gebleken dat Broersveld zich sterk heeft gehandhaafd in het spel der activiteiten. Immers, de ene club was op sterven na dood (Broersvest) en de andere club kan het organiseren van een Brandersevenement niet be happen (Hoogstraat)". „Broersveld daarentegen is ge woon dezelfde gebleven, hoewel door de O.N.S. Dienst Markt wezen serieus wordt geprobeerd om voor volgend jaar het monopolie te verkrijgen inzake de Zondagsmarkt. Gevreesd wordt dat het hierbij niet zal blijven, want sinds de O.N.S. is geprivatiseerd, wordt gepro beerd zoveel mogelijk muntjes uit alles te verkrijgen. Het ge vaar is niet denkbeeldig dat winkeliersverenigingen een flin ke bron inkomsten kwijtraken, die gebruikt kunnen worden voor andere activiteiten", aldus de voorzitter van Broersveld Belangen. „Dit zijn zo de denkbeelden van het Broersveld. Met span ning wordt ook uitgekeken naar de centrumontwikkelingen. Al gemeen wordt verwacht dat al les een positieve werking zal hebben voor de binnenstad. Zonder op details in te gaan zijn er ook zo onze bedenkin gen, gezien de moeizame perio de van de laatste jaren. Daarbij komt veel eigenbelang van wet houders, die op persoonlijk suc ces uit zijn. Zou er een wethou der uit de Broersveld komen, dan ligt de situatie weer ders", meent Van Thienen. an- SERVICELIJN 010-4184599 A Het kostte menig moeder veel moeite haar kind op school achter te laten. Niet alleen de ouders zullen de schoolgaande kinderen mis- zie onze advertentie elders in de krant. afdruk a.3n 9es/ Niet van echt te onder scheiden. Diverse metho des kunstnagels. Lange Nieuwstraat 123, Schiedam, telefoon 4735559 De heer J.M. van Vugt, directeur Dienst Sport en Recreatie, voor het definitief gesloten openluchtbad Groenoord: „De be sluitvorming over het nieuwe bad heeft veel te lang geduurd". De vakman in huis Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaardente huizen, scholen en kantoren INTERIEURVERZORGING Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur P.T.T.-postagentschap zaterdags tot 13.30 uur open

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1