Conrector Hermans 25 jaar bij Spieringshoek 16.95 16.95 GASTOUDERS nn ORANJE Expositie van bonsai-boompjes 99 Spreekuren De 4 Molens Post wil entree Stedeljk meer gaan gebruiken De Cóte d'Azur in Schiedam Wel mestsilo, geen manege STICHTING KINDEROPVANG KATJA gU Restaurant "La Duchesse" HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1991 PAGINA 3 SCHIEDAM - In de week van 23 tot en met 29 augustus: Geboren: Lisa d.v. Van Gelde ren-de Vormer; Fatih z.v. Ata- man-Ataman; Bob z.v. Van der Waal-Essens; Marieke d.v. Maarleveld-Veen; Mehmet z.v. Basol-Basol; Joey C. Y. z.v. Tang-Cheung; Nadine d.v. de Pee-Polman; Michelle d.v. Den Herder-de Vree; Jamal z.v. Al- gafafi-El Khalfioui; Luccardo z.v. Niehof-Buls; Kelly d.v. Verduijn-Bonnes; Jonne d.v. Robberegt-Vermeulen; Rodney z.v. Timmer-de Jong; Rachid z.v. El Mimouni-Al Maliqui; Teun z.v. Noordijk-Bruggeling; Reinier G. z.v. Lieman-Hille Ris Lambers; Stephanie D. d.v. Newgent-Koedood; Demy z.v. Van der ,Zalm-Jager; Mehtap d.v. Firat-Firat; Duran z.v. Ay- dogdu-Aydogdu; Devran z.v. Aydogdu-Aydogdu; Johannes z.v. Wijmans-Klaassen; Fatma d.v. Bozkus-Bozkus; Elroy z.v. Lima-Rocha Pires; Jodocus A. z.v. Van den Hof-Rijswijk. Ondertrouwd: J. W. J. E. Babtist 26 jr. en A. Ouwens 26 jr.; J. Boshoven 28 jr. en A. M. Ane- maat 29 jr.; C. Doek 23 jr. en J. van Diggelen 22 jr.; U. Topalo- glu 43 jr. en E. Klapwijk 45 jr.; I. de Vormer 27 jr. en Y. de Vuijst 24 jr.; C. F. Zieck 27 jr. en Y. Wiekamp 25 jr. Getrouwd: A. F. van den Hof 42 jr. en H. E. Stremme 36 jr.; A. W. Taapken 27 jr. en A. van der Kaaden 29 jr.; D. Crezee 24 jr. en J. M. Verhoeff 23 jr.; M. de Lange 25 jr. en A. J. Leve ring 22 jr.; M. T. M. de Vette 28 jr. en J. E. van der Schelling 23 jr.; J. Visser 28 jr. en S. van Ophem 27 jr.; J. H. M. Crama 35 jr. en M. A. Peeters 27 jr.; F. J. J. B. Lorsheijd 31 jr. en M. M. Kruse 29 jr.; J. Zomeiplaag 25 jr. en M. Meijvogel 27 jr.; F. T. M. Naring 38 jr. en J. J. Gie- zen 29 jr.; M. Blom 26 jr. en J. Feteris 24 jr.; A. E. van Hien 41 jr. en M. A. L. Ruiter 36 jr.; J. Leliveld 29 jr. en Y. Dijksma 26 jr.; H. N. van der Brugge 26 jr. en N. A. K. Souren 23 jr.; E. S. Michielsen 32 jr. en J. M. Strooband 39 jr.; P. K. Veth 45 jr. en A. C. van der Wal 37 jr. Overleden: A. C. W. Nieuw- land, vr., 68 jr., geh. gew. met J. D. Degreef; B. Leemans, man, 73 jr.; A. van den Berg, vr., 89 jr., geh. gew. met N. J. Post; A. M. Ceelen, vr., 53 jr., echtgeno te van G. van der Velde; H. W. Postema, vr., 78 jr., echtgenote van K. Smit; C. H. van Lonk- huijzen, vr., 89 jr., geh. gew. met D. Krook; H. J. Ebbeling- haus ook wel genaamd Wirxel, man, 79 jr.; A. Esbach, vr., 52 jr., echtgenote van J. J. Prein; W. van Aperloo, vr., 75 jr., geh. gew. met G. P. Stompe. SCHIEDAM - Bij de BGS-vesti- ging aan de Fokkerstraat wordt deze week een expositie gehou den van Chinese bonsai-boom pjes. Dezp expositie is bedoeld voor het bedrijfsleven, maar zon dag '8 september mag ook het publiek een kijkje komen ne men. De expositie is dan geo pend van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is vrij. De hoveniersafdeling van de BGS verzorgt de bonsai-boom pjes in opdracht van het China Bonsai Center. Aanstaande vrij dag wordt de expositie bezocht door een Chinese delegatie, on der leiding van de Chinese am bassadeur in Nederland. Het ge zelschap wordt ontvangen door burgemeester Reinier Scheeres. Het Nieuwe Stadsblad WATERWEG NOORD - „Tja, ik kan natuurlijk niet zeggen dat ik mijn blik echt heb verruimd door mijn hele loopbaan aan één school te blijven hangen. Maar aan de an dere kant, ik ga nog iedere dag fluitend naar mijn werk". Drs. A.J.G. (Toi- ne) Hermans viert aan staande vrijdag zijn zil veren jubileum als docent Duits bij R.K. Scholenge meenschap Spieringshoek in Schiedam. Van die 25 jaar is hij bovendien 21 jaar werkzaam als conrec tor en de laatste jaren als plaatsvervangend rector en studiecoördinator. Vrijdag ochtend wordt het jubile um gevierd met een bijeen komst, 's middags zijn er sportwedstrijden en 's avonds vindt een receptie plaats. De heer Hermans trad in 1966 op 23-jarige leeftijd in vaste dienst bij Spieringshoek. Het jaar daarvoor had de geboren en getogen Eindhovenaar echter al stage gelopen („gehospi- teerd") bij deze school. „Ik was aan het laatste jaar van mijn studie Duitse Taal- en Letter kunde bezig en moest voor mijn pedagogische aantekening 72 lesuren stage lopen. Ik ont moette toen toevallig mijn oude leraar Duits, een Augustijnse pater, die inmiddels les gaf aan Spieringshoek. Via hem kon ik hier terecht". Dat beviel kennelijk goed, want het jaar erop kreeg hij een vaste aanstelling. Aanvankelijk voor slechts zeven uur per week, maar in het volgende jaar had Hermans al een vol rooster. In 1967 kwam hij in Schiedam wo nen, maar zeven jaar later ver huisde hij naar zijn huidige woonplaats V-laardingen. Conrector Reeds in 1970 werd de heer Hermans conrector voor de on derbouw van het Atheneum. Een jaar later kreeg hij 4 HAVO erbij en weer een jaar later 5 HAVO. Vanaf 1989 heeft hij de verantwoordelijkheid over 5 en 6 Atheneum. In deze functie houdt hij de studieresultaten van de leerlingen bij. Ook het welzijn van deze groep leerlin gen houdt de conrector nauw lettend in het oog. Wanneer een leerling ineens mindere resulta ten behaalt, ligt de oorzaak daarvan soms in persoonlijke problemen. De conrector tracht in die gevallen te bemiddelen. „Ik heb de ervaring dat HAVO- leerlingen wat sneller contact met een conrector zoeken dan VWO-ers. Maar aan de andere kant is het ook zo, dat de HAVO-ers meer studiebegelei ding nodig hebben dan de wat zelfstandiger VWO-leerlingen". „Uiteraard gaat dit niet voor ie dereen op; er zijn ook zeer zelf standige HAVO-ers, hoor", voegt Hermans er haastig aan toe. In vergelijking met zijn begin periode als conrector ziet de heer Hermans zeer duidelijke verschillen met de huidige tijd. „Ten eerste is het contact tus sen leerkrachten en leerlingen veel vrijer geworden. Niet ie dereen is daar even gelukkig mee. Onze school kent een do cententeam, dat enigszins aan het vergrijzen is en enkele colle ga's hebben het soms moeilijk met de vrijere omgang. Ik ben dan ook lang niet de oudste in dienstjaren op deze school. Mijn collega's Van Koppen en Meisters, ook conrectoren, zijn al dertig jaar in dienst". Excelsior'20 „Vroeger was een leerling ook veel nauwer betrokken bij de school. De school bood hen toen ook veel, omdat er verder niet zo veel te doen was. Er werden toen jaarlijks diverse filmavonden georganiseerd, waarbij de aula bomvol zat. Te genwoordig wordt de enkele filmavond nauwelijks bezocht. Dat is ook logisch, want de jeugd heeft tegenwoordig diver se alternatieven als televisie en het verenigingsleven. Ik ging laatst eens kijken naar een cric ketwedstrijd bij Excelsior'20. Zes van de elf spelers in het kampioensteam zaten bij ons op school". „Maar niet alleen de leerlingen zijn veranderd, wij natuurlijk ook. Vroeger ging ik nog wel eens met een klas biljarten. Dat kan niet meer. Het leeftijdsver schil is te groot geworden. Voor de meeste leerlingen ben ik net zo oud als hun vader". Een zilveren jubileum betekent 25 jaar bij dezelfde werkgever. Heeft conrector Hermans nooit overwogen om zijn vleugels eens uit te slaan naar een ande re school? „Eén keer. In 1973. Er heerste toen éven een verlan gen om terug te gaan naar Bra bant. Ik solliciteerde in Etten Leur en kon daar direct begin nen. Maar uiteindelijk heb ik er toch van af gezien en ben ik bij Spieringshoek gebleven. Echt blikverruimend is het natuurlijk niet, maar ik heb het hier naar mijn zin. Een nadeel is wel, dat mijn kennissenkring ook voor namelijk wordt gevormd door mensen van Spieringshoek. Ik zit dus wel in een klein kringe tje". Sport Drs. Hermans is een groot sportliefhebber. Op zijn verzoek maakt een sportmiddag dan ook deel uit van de jubileum viering. „Samen met de leerlin gen van 5 en 6 VWO, want dat is mijn groep. Zelf sport ik niet in clubverband. Wel spelen een aantal collega's en ik al jaren ie dere vrijdagmiddag een voetbal wedstrijdje op het terrein van Spirit. Dat is een traditie gewor den". Op de vraag of hij in de afgelo pen 25 jaar op enigerlei wijze zijn stempel heeft weten te drukken op Spieringshoek, ant woordt Hermans diplomatiek: „De opkomst tijdens mijn re ceptie aanstaande vrijdag be- Drs. A.J.G. Hermans, jubilerend conrector bij Scholenge meenschap Spieringshoek: „Door mijn werkzaamheden als plaatsvervangend rector en studiecoördinator geef ik het ko mende jaar slechts drie lesuren per week. Dat vind ik wel jammer, want ik mis het contact met de leerlingen". wijst of ik iets heb betekend voor deze school Deze re ceptie vindt plaats van 19.00 tot 20.15 uur in het schoolgebouw aan de Van der Brugghenlaan 2 in Schiedam. SCHIEDAM - De tijden van een aantal spreekuren in dienstencentrum De 4 molens zijn met ingang van het nieuwe seizoen veran derd: het formulieren- spreekuur is voortaan maandag van 13.00 tot 14.00 uur, het spreekuur van de leiding van het dien stencentrum dinsdag van 13.00 tot 14.00 uur, het spreekuur van het Alge meen Maatschappelijk Werk dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur en het spreekuur van de Gemeentelijke Soci ale Dienst woensdag van 14.00 tot 15.00 uur. Alle spreekuren worden gehou den in kamer 7 van het dienstencentrum, aan de Nieuwe Damlaan 766. SCHIEDAM - Maar liefst 23 biertappen stonden er afgelopen zaterdag en zondag op het Mu seumplein. Tot de hals toe ge vuld met Belgisch, Duits en Iers vocht. Voor alle zekerheid had Henk Post, organisator van het 'Schiedams Speciaalbier Festi val', voor die twee dagen spe ciale proefglazen aangeschaft. „Een standaardglas kan je op een dergelijke proefmanifestatie niet aanbieden. Dat kan al snel een kwartlitertje zijn. En dat in de wetenschap dat een speciaal bier 12 tot 13 procent alcohol bevat". Avondklok Post had ook een 'avondklok' ingesteld. Om acht uur 'sa- vonds volgde een algehele droogligging. Geen Vruchten, geen Trappisten, geen Geuzen en geen Witbieren meer. „Dit is de eerste keer dat we het doen, en dan moet je voorzich tig zijn. Dan is acht uur een mooie tijd om er mee op te houden. Als de gemeente mee werkt, proberen we volgend jaar er twee uur bij te trekken". Toekomst Ondertussen gaat Post naden ken hoe het Museumplein in de toekomst meer te gebruiken is. „Het museum steunt ons. Het was trouwens een hardstikke leuk idee om de deuren van het museum het weekend open te stellen. Zo ontstond een leuke wisselwerking met de bezoekers van het Stedelijk". Dit weekend viel er trouwens veel meer te beleven in Schie dam. In Sporthal Margriet werd de jaarlijkse Pasar Malam ge houden en op het Emmaplein de 'Parijse markt'. Beide evene menten werden eveneens druk bezocht. De Pasar Malam was, behalve een cultureel festijn, vooral ook een paradijs voor liefhebbers van exotische etenswaren. De Schiedammer liet zich de diverse soorten bier goed smaken. SCHIEDAM - Hoewel met de nieuwe beheersstructuur nog niet alles is afgerond, presen teert Wijkcentrum De Blauwe Brug zaterdag 7 september haar nieuwe activiteitenprogramma voor het komende seizoen. Dit gebeurt tijdens een Open Dag, aan het Bachplein 590. Tijdens deze Open Dag geven tal van organisaties en instellin gen, die één of meerdere activi teiten in De Blauwe Brug ont plooien, acte de présènce. Er zijn demonstraties, presentaties, open lessen en informatie stands. Bij de Kunstklas van het Stede lijk Museum kan de jeugd zich uitleven met een collage, Jeugd vereniging Eldos organiseert een Open Clubdag en de Stichting Samenlevingsopbouw Schie- dam-Noord verzorgt een video presentatie van haar eigen acti viteiten. Bij het jeugdwerk kunnen kin deren diverse spelletjes spelen en een kalender met jeugdwer kactiviteiten meenemen. De jongeren-wijkdrukkerij van de SSSN draait op volle toeren en verzorgt de programma-over zichten en de organen van wijk en bewonersorganisaties in Noord. Bij het project Buurt- conciërge is informatie verkrijg baar, terwijl hier tevens een ex positie is ingericht. In de 'teken- en schilderhoek' geven de beeldend kunstenaars Jorien Neef, Hennie van Leeu wen en Peter Hellemons inlich tingen over hun cursussen in De Blauwe Brug. Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg- Noord presenteert een fotoserie en een videovertoning, terwijl biljartvereniging De Brugklas haar vaardigheden op het groe ne laken demonstreert. Bezoe kers mogen ook proberen een carambole te stoten. In de grote zaal geeft een dans groep onder leiding van Barbara Fleischmann tussen 11.30 en 12.30 een demonstratie jazz- dance. Vanaf 13.30 uur is deze zaal beschikbaar voor stijldan sers. Ook kinderen en jongeren kunnen dit seizoen een cursus stijldansen volgen in De Blauwe Brug. Verder zijn er informatiestands van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting, de FN V-werk groep Uitkeringsgerechtigden, het Gilde Nieuwe Waterweg Noord en Autorijschool Rina Reigwein. Belangstellenden kunnen zich deze dag ter plekke laten in schrijven voor de cursussen en andere activiteiten. De Open Dag vindt plaats van 10.30 tot 15.30 uur. Toegang en deelna me aan de activiteiten zijn gra tis. SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wethouders heeft de heer N.G.M. Maat toe stemming verleend voor de bouw van een mestsilo aan de Groeneweg. De mestsilo is be stemd voor de vereniging Hoef slag, een ruitersportvereniging voor gehandicapten. Toestem ming om hier ook een binnen- rijbak/manege te mogen bou wen, is echter door het gemeen tebestuur geweigerd, omdat dit in strijd zou zijn met het be stemmingsplan Kethel-Schie- dam. Maasboulevard 9, 3114 HB Schiedam. Tel. 010-4264626 4264625 SCHIEDAM - De aloude Schiedamse begrippen V.R.O.M., Gasbedrijf, Electriciteitsbedrijf en CAI-bedrijf zijn definitief ter ziele. De NV Openbaar Nutsbedrijf Schiedam heeft een nieuwe organisa tie op poten gezet, waarbij de oude sectoren zijn opge gaan in een zogenaamde 'middelenorganisatie en doelorganisatie'. De eerste organisatie bestaat voorna- Slijterij/Wijnhandel 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge Smeets 35% per liter 17.50 bij 12 flessen per liter Vieux Touron 35% per liter 17.50 bij 12 flessen per liter U belt - wij bezorgenI Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 melijk uit advies- en on dersteuningsafdelingen; de doelorganisatie wordt ge vormd door de sectoren 'Klantenrelaties1, 'Distri butie en Energie' en 'Mi lieu en Beheer'. Deze reorganisatie is een recht streeks gevolg van de verzelf standiging van de O.N.S. in april dit jaar. De nieuwe organi satievorm heeft tot doel de effi ciëntie en de klantgerichtheid te vergroten. In de sector Klantenrelaties zijn afdelingen ondergebracht, die de eerste kontakten onderhou den met de klanten. Hiervoor wordt nojg dit jaar een service centrum ingericht op de begane grond van het hoofdgebouw aan de Van Heekstraat 15. Hier kan men terecht voor het aanvragen van aansluiting op energie en radio/tv. het opgeven van grof huisvuil, het betalen van reke ningen en informatie over toe stellen en veiligheid. Bovendien gaat de O.N.S. het in- en uitschakelbeleid bij ver huizingen versoepelen, de in stallaties van woningen perio diek controleren en het verant woordelijkheidsgevoel bij de consument op het gebied van veiligheid vergroten. Verder wordt vier maal per jaar het blad 'Energie en Water' huis- aan-huis verspreid. De bereik baarheid van de O.N.S. wordt verbeterd door eind dit jaar de telefooncentrale te vernieuwen. De sector Distributie en Energie omvat naast het bedrijfsburo en voorraadbeheer ook de distribu tie van hoog- en laagspanning, gas en water, signaaltransmissie en registratie. Milieu In de sector Milieu en Beheer zijn de reinigings-, ontsmet- tings- en marktbedrijven opge gaan. Huisvuil-, bedrijfsvuil-, veeg-, riool-, vervoer-, markt-, ontsmetting- en klein chemisch afvaldiensten zijn opgenomen in de afdeling milieu. De afde ling beheer omvat de openbare verlichting, (verkeersregel)in- stallaties en de centrale werk plaats, waaronder het voer- en vaartuigenbeheer ressorteren. De O.N.S. waarschuwt voor eni ge hinder, die de bezoekers de komende tijd kunnen ondervin den in verband met interne ver huizingen van O.N.S.-afdelin- gen. iCT? UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2230 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 „Ik ga nog iedere dag fluitend naar mijn werk Antwerpse toestanden op Museumplein Open Dag in Blauwe Brug O.N.S. in een nieuw jasje Lunches en diners op het zonneterras boven de Maas. Lunchmenu: f 49,50 Dinermenu's vanaf f 75,00 is op zoek naar Het gastouderburo zoekt mensen die enige ervaring hebben in de opvang en verzorging van kinderen in de leeftijd van 0 t/m 12 jaar. De opvang gaat om kinderen van werkende of studerende ou ders. Het aantal opvangkinderen per huishouden is minimaal 1 en maximaal 4. Het opvangtarief voor een kind bedraagt 3,- per uur. Voor meer informatie kunt u geheel vrijblijvend kontakt opnemen met Joke Bassant (koördinator gastouderburo) op: dinsdag en donderdag van 9.00 tot 10.30 uur. Gastouderburo, adres: Lange Haven 107-109, 3111 CD Shiedam, telefoon 010-4265819.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3