Sponsor Excelsior'20 De Korenbeurs wil aansluiting met de top Waterweg Noorders stugge rokers Cursus dierverzorging Spaanse middag DrieMaasStede Opleidingen gaan weer van start Branderskelder serveert Papegaaiensoep Blues in Podium Café Scidam schildje Werken als vrijwilliger Fietsendief aangehouden Stunts op Emmaplein Inbraken in slagerij Collecte Sieraden gestolen WINKELCENTRUM Inschrijving zaalvoetbal Duivenberichten SVV Dordrecht - Volendam. ACV automatisering, Nieuw straat 24, Schiedam Partycenter Branderskelder Lange Achterweg 65, 3111JJ Schiedam TiUfa kerk HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1991 PAGINA 9 SCHIEDAM - In het Podium Café aan de Lange Haven 28 wordt donderdag 5 september een jamsessie gehouden. Aanvang 22.00 uur en de toegang is gratis. Zaterdag 7 september treedt hier de bluesformatie Fresh Fudge op. Deze band telt twee Schiedammers binnen de gele deren: zanger Peter de Vries en drummer Rini Eysberg. Het op treden begint om 22.30 uur en de toegang is vrij. De Amerikaanse zangeres, mu ziek- en tekstschrijfster Faith Pillow zingt haar eigen compo sities zondag 8 september in het Podium Café. Faith Pillow laat Faith Pillow een eigen stijl horen, die is ge lardeerd met blues, jazz en folk. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - RKSV Excelsior'20 heeft voor het komende seizoen een nieuwe shirtsponsor: Wilso Herenmode uit het Hof van Spaland. Het contract geldt voor een jaar met een optie voor nog twee jaar. De eerste vijf elftallen van Excelsior'20 dragen dit seizoen de sponsornaam op de shirts. Wil- so-eigenaar de heer Willemsen overhandigde onlangs de eerste sporttas aan Marcel van der Meer, de aanvoerder van het standaardelftal van Excelsior'20. SCHIEDAM - Mensen, die voornemens zijn om zich als vrijwilliger in te zetten voor een organisatie, kunnen zich wen den tot het Steunpunt Vrijwilli gerswerk Schiedam. Het Steun punt beschikt over een vacatu rebestand met ruim honderd verschillende mogelijkheden voor vrijwilligerswerk. SCHIEDAM - Voor de nieuwe competitie zaalvoet bal in Rijnmond kunnen zich nog enkele teams aan melden. De Schiedamse competitie gaat in oktober van start op de zondaga vond van 18.00 tot 22.00 uur. Inschrijving staat open voor verenigings-, bedrijfs-, fami lie- en vriendenteams. Voor meer informatie en aanmel ding kan men zich wenden tót C. Kroone (telefoon 4261341). SCHIEDAM - S.C.V. De Post duif had afgelopen weekeinde een vlucht vanuit St.-Ghislain 170 kilometer) met 265 duiven in concours. De eerste tien prijsduiven waren van H.P. Jansen (1,5,7,8), L. Toutyn- Homburg (2,6), P. Vrauwdeunt (3), Brouns-Schemkes (4), L. Brusse (9) en A. Boon (10). PV De Vrijheid nam deel aan een wedvlucht in Moeskroen (153 kilometer) voor oude en jonge duiven. De uitslag: R. Heinsbroek (1), C. Breur (2, 6), Comb. Van Raay (3), L. Triel (4, 5, 7, 10), Baanvinger Aarts (8) en M. Korporaal (9). In Chartres (440 kilometer) startte een wedvlucht voor jon ge duiven. De heer H. Egberts was hier zeer succesvol met dui ven op de eerste, tweede, derde, vijfde, zesde, zevende, achtste en negende plaats. De vierde plaats was voor L. Triel en de tiende voor F. Bodeving. SCHIEDAM - Tafelten nisvereniging De Koren beurs gaat in de najaars competitie opnieuw probe ren te promoveren naar de op één na hoogste afdeling in het Nederlandse tafel tennis, de eerste divisie. De vereniging wil aanslui ting bij de vaderlandse top, in verband met de 'aan stormende' jeugd. In het verleden zijn namelijk goe de Schiedammers elders gaan spelen omdat er in Schiedam 'geen niveau' meer is. Het team van de Korenbeurs is ingedeeld bij D.O.V., Red Stars, Veldhoven, Blue Star en D.H.C. Meedraaien in de top drie, sa men met Blue Star en Red Stars, moet volgens de Schie- dammers mogelijk zijn, evenals een gooi naar het kampioen schap. Het eerste team heeft in verge lijking met de voorjaarscompe titie geen verandering onder gaan en bestaat uit Jan Simons (aanvoerder), Ron van der Wijk en Dennis Huisman. De inmid dels 34-jarige Simons speelde afgelopen seizoen met een winstpercentage van 72 procent en werd derde bij de Neder landse kampioenschappen voor B-licentiehouders. Bij de natio nale meerkampen behaalde hij een vijfde plaats. Ron van der Wijk is een attrac tieve speler, die al meerdere ja ren kampioen van Schiedam is en het afgelopen seizoen met 80 procent de sterkste speler van de Korenbeurs was. Dennis Huisman is pas 17 jaar en gaat nu voor het tweede jaar bij de senioren spelen. Hij was in het afgelopen seizoen met het kam pioenschap in de derde divisie en een winstpercentage van 30 procent in de tweede divisie een openbaring. Tweede team Het tweede team van De Ko renbeurs gaat in de landelijke vierde divisie spelen. Dit team toont al een voorproefje van de Korenbeursjeugd. De oudere Per bus zaterdag 7 sept. naar Opgeven café De Zon, Broersveld, Schiedam. 6.- per persoon. spelers zijn vervangen door jon ge en het team bestaat nu uit Jan Landsbergen (aanvoerder), Martin Schoenmakers en Ivo Willemsen. De winstpercenta ges van deze spelers in het voorgaande seizoen waren: Landsbergen 67 procent in de vierde divisie, Schoenmakers 90 procent in de jeugd landelijk B en Willemsen 67 procent bij de jeugd landelijk A. Het team heeft zich tot doel ge steld zich in de vierde divisie te handhaven. Hun tegenstanders zijn Rits 2, OKI 6, GTTC 1, Ilac 1 en Van Liempd 1. SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen maandagochtend aan de 's-Gravelandseweg een 30-ja- rige Rotterdammer aangehou den, die op heterdaad was be trapt bij een poging een mou- tainbike te stelen. Hij werd ge snapt door de eigenaar van het rijwiel, die de dief vasthield tot de politie was gearriveerd. SCHIEDAM - Op het Emma plein haalt een spectaculair stuntteam woensdagavond 4 september weer bloedstollende capriolen uit met auto's en mo toren. De voorstelling begint om 20.00 uur. Bovendien kan men hier infor matie krijgen over allerlei za ken, die met het vrijwilligers werk hebben te maken. Het Steunpunt Vrijwilligers werk Schiedam is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 12.30 uur, aan de 's- Gravelandseweg 567 (vijfde verdieping). Het vacaturebe stand is ook in te zien in de Hoofdbibliotheek aan de Lange Haven, de bibliotheekfilialen Nieuwland en Zuid, het Ar beidsbureau, wijkcentrum De Blauwe Brug en bij de Infotheek van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Men kan ook bellen, te lefoon 4732111, toestel 290. SCHIEDAM - De Historische Vereniging Schiedam reikt za terdag 14 september (Monumen tendag) een Scidam-schildje' uit aan ae eigenaren van gerestau reerde, monumentale panden. Het is voor het eerst sinds enige jaren, dat de vereniging dit schildje weer eens aan particu lieren aanbiedt. Het 'Scidam-schildje' is bedoeld voor mensen, die het initiatief hebben genomen tot behoud en restauratie van een historisch gebouw. De schildjes worden deze keer overhandigd aan de heer De Graaf van de voormali ge St. Joris Doele aan het Doele- plein 1. de familie Nieman van de panden Lange Haven 137 en 139 en de heer Brussé van Café 't Sterretje aan de Buitenhaven weg 180. SCHIEDAM - Een slagerij in het Hof van Spaland is vorige week twee nachten achtereen bezocht door leden van het in brekersgilde. Beide keren werd de grote etalageruit (twee bij zes meter) vernield. Vermist wordt een onbekend geldbedrag. WATERWEG NOORD - De inwoners van het gebied Water weg Noord (Schiedam, Vlaardingen, Maassluis) zijn stugge ro kers. Dat blijkt uit een onderzoek van de GGD voor dit gebied Regionaal bedragen de rookcijfers 39% van de bevolking er landelijk 35%. Voor jongeren lopen de percentages nog meei uiteen: landelijk 21% en Waterweg Noord 32%. De GGD Nieuwe Waterweg Noord is wat verontrust over deze regionale rookcijfers. Reden om te beginnen met een stop met roken training. Daaraan voorafgaand is er een informatieavond over het stop pen met roken. De informatieavond wordt gehouden op maan dag 16 september, in het ambulance-gebouw van de GGD aan de Hargalaan 12 in Schiedam. De avond is gratis toegankelijk en begint om 19.45 uur. Iedereen, die wil stoppen met roken en hier meer over wil weten is welkom. Er zijn genoeg mensen die willen stoppen met roken. Veel men sen lukt het niet. Men zou er graag wat meer steun bij willen hebben. Met die steun is de kans dat het lukt groter. De 'Stop- met-roken-training' is dan een goede mogelijkheid. De 'Stop-met-roken-training' gaat van start op maandag 23 september, in het ambulance-gebouw van de GGD in Schiedam. Het totale programma omvat acht trainingsavonden in een pe riode van vijf weken. De eerste vier avonden zijn in één week en vormen een belangrijke basis voor succes. De praktijk leert dat de meerderheid van de rokers die zomaar stoppen, na korte tijd weer gaat roken. Het doel van de 'Stop- met-roken-training' is om met meer informatie over rookafhan- kelijkheid en de rookgewoonte, met adviezen uit de praktijk, met natuurlijke hulpmiddelen en vooral steun en ervaringen van de andere stoppers-met-roken, de stoppoging te ondersteu nen en effectiever te maken. De cursus kost 90,- per persoon, inclusief het cursusmateri aal. Voor veel rokers niet meer dan de kosten van 3 4 4 weken rookwaar! De GGD Nieuwe Waterweg Noord organiseert deze aktiviteit, omdat het goed past bij de preventieve taken van de GGD. De GGD wil de bevolking graag stimuleren te stoppen met roken. Opgave voor de cursus bij de GGD, afdeling Collectieve Pre ventie Volksgezondheid (CPV), tel. 010-4345555. SCHIEDAM - De Kanker bestrijding afdeling Schie dam houdt donderdag 5 en zaterdag 7 september haar jaarlijkse straatcollecte. Het thema luidt dit jaar 'Kinderen en kanker'. Van de collecte-opbrengst wor den onder meer onderzoe ken bekostigd. De organisatie kan nog en kele vrijwillig(st)ers als col lectant gebruiken. Belang stellenden kunnen zich hier voor aanmelden bij me vrouw D. Jeene, telefoon 4266128. SCHIEDAM - Uit een woning aan. de Schoener is vorige week een grote partij gouden sieraden gestolen. De waarde is onbe kend. Men was binnengekomen via de achterzijde van de wo ning. SCHIEDAM - In de kinder boerderij van het Prinses Bea- trixpark gaat woensdag 11 sep tember een nieuwe cursus dier verzorging van start. De cursus is bedoeld voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar en duurt vier achtereenvolgende woensdag middagen van 13.30 tot 15.30 uur. Deelname aan de cursus is gratis, maar er kunnen maxi maal twaalf kinderen meedoen. Tijdens de cursus maakt de jeugd kennis met de vele aspec ten van het verzorgen van die ren. Daaronder valt niet alleen het voederen en borstelen van dieren, maar ook het schoon maken van de hokken en het terrein. In een werkboekje hou den de deelnemers een verslag van hun werkzaamheden bij. Eén van de populairste activi teiten tijdens de cursus is altijd het melken van de geit. Wanneer de cursus naar beho ren is voltooid, ontvangen de deelnemers het 'diploma' assis tent dierverzorg(st)er. Belang stellenden moeten zich zo snel mogelijk aanmelden. Dat kan bij beheerder Piet van Mil van de kinderboerderij of telefo nisch onder nummer 4707844. Kinderen, die in het bezit zijn van het diploma, mogen tijdens de vakanties en in de weekends komen helpen in de kinderboer derij. SCHIEDAM - Om iedereen te laten zien, dat er meer ge beurt dan alleen het verzorgen van ouderen, organiseerde het personeel van Verpleeg- en Reactiveringscentrum DrieMaas Stede, aan de Voorberghlaan, afgelopen dinsdagmiddag een Spaanse middag/Fancy Fair. Het festijn was bedoeld voor de bewoners, hun familieleden en omwonenden van het centrum. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst regelmatig derge lijke activiteiten in de DrieMaasStede te organiseren. SCHIEDAM Voor velen is de vakantie nog maar net ach ter de rug, ACV automatisering heeft de voorbereidingen voor de nieuwe computercursussen en opleidingen afgeslo ten: vanaf heden zijn alle leslokalen in Schiedam en Nieuwe- gein weer zes dagen en vier avonden per week bezet. ACV Automatisering staat garant voor opleidingen op hoog niveau, geschikt voor beginners, gevorderden en specia listen. Het zijn dan ook én bedrijven én particulieren die de weg naar ACV auto matisering weten te vinden. ACV auto matisering heeft de cursussen in een 'plezierige' prijsklasse weten te houden, nagenoeg iedereen, dus ook de smalle beurs kan bij de ACV automatisering een cursus volgen. Zelf maakt men on derscheid tussen computercursussen (gebruikerstrainingen), informaticaoplei dingen met rijkserkende diploma's op MBO- en HBO-niveau en landelijke schriftelijke cursussen. Voor het laatste wordt veelal gebruik gemaakt van de lesruimte in Nieuwegein, waar ook de netwerk-cursussen gegeven worden. Voor de opleidingen heeft ACV de be schikking over vijf bekwame docenten, versterkt met Arthur Verhulst, direkteur en oprichter. De heer Verhulst verzoekt ons te noteren dat een cursist wordt op geleid volgens het één op één-systeem, er is dus tijdens de les voor iedere stu dent een computer beschikbaar. Elders wordt ook wel twee op één gewerkt. De heer Verhulst vertelt ons ook nog dat de lesgroepen gemiddeld uit slechts vijf personen bestaat. ACV automatisering geeft groepscursussen in eigen lokalen of 'op lokatie' aan Schiedamse en Vlaar- dingse bedrijven uit de commerciële- en overheidssectoren. De open-cursussen, sinds vorig jaar ook op zaterdag, zijn er voor de individuele inschrijvers, waarvan zo getuigd de telefoon tijdens ons ge sprek, velen na afsluiting van een cursus direkt met een nieuwe starten, natuurlijk weer bij ACV automatisering. Het meest gebruikte computerpakket in Nederland, WordPerfect, vormt het merendeel van de cursussen bij ACV automatisering. Men heeft niet voor niets de officiële les- licenties van WordPerfect in huis. Verkoop - Verhuur en Installatie ACV automatisering richt zich naast het lesgeven ook op de verkoop, installatie en verhuur van computers, monitoren, printers en alle verdere randapparatuur en netwerken. Vanuit de ontwikkeling van de PC is ook het leveren van tele fooncentrales, faxen, mobiele (auto)-te- lefoons en semafoons ontstaan. Men is dan ook PTT-erkend telecommunicatie- verkoper. Ook de verhuur van laserprin ters mag niet onvermeld blijven. Voor inlichtingen omtrent de opleidingen en het leveringsprogramma van ACV auto matisering kunt u bellen met 010- 4270956. Niet alleen overdag, maar ook 's avonds tussen 19 en 21 uur. Begrijpt u het niet verkeerd. Papegaaiensoep is net als Hempje Licht Op, Roosje zonder Doornen, Hansje in de Kel der en Bruidstranen een ouderwetse Schiedamse likeur. De Branderskelder ademt de sfeer van lang geleden nog hele maal uit. De inrichting is als het ware een verlengstuk van het Schiedamse Stedelijk Museum. Logisch, de Branders kelder is gevestigd in de kelder onder het museum. De ingang vindt men in de achtergele gen Lange Achterweg 65. Uitbater Henk Post dreef al een café met bovengele- gen restaurant in de nabije Hoogstraat, toen de kelder leeg kwam, nu ruim twee jaar geleden. De proef een restaurant te exploiteren was mislukt. De heer Post daarentegen zat in zijn restaurant met een ruimteprobleem en moest met name het verzorgen van diners voor gezel schappen als niet mogelijk afhouden. Het initiatief, van de kelder een Bran derskelder partycentrum te maken, werd al direkt een enorm succes. Reeds vele bedrijven, jubilarissen en andere gezelschappen wisten hoofdzakelijk door mond-tot-mond reklame de Bran derskelder te vinden. Ook voor produkt- presentaties is de Branderskelder uitste kend geschikt. Gezeten in de kelder van wat eens het St. Jacobs' oude vrouwen en mannengasthuis was, proef je de sfeer van toen geplaatst in de huidige tijd door Henk Post en zijn medewer kers: gezellig en ongedwongen. En dat op een plaats waar destijds juist de las tige oude vrouwen werden onderge bracht. Alles mogelijk in overleg Het is maatwerk in de Branderskelder. De heer Post is horecaman in hart en nieren. Hij weet, in samenspraak met zijn bezoekers en gesteund door zijn staf, aan iedere festiviteit in de Bran derskelder iets persoonlijks mee te ge ven. Muziek, zang of ander vermaak, al les is mogelijk. En dat terwijl branders knechten de welkomstborrel serveren, de braadmeester het speenvarken laat draaien en de gast zichzelf rijkelijk en meermalen kan bedienen van vis, wild en vlees. Niemand kan er afblijven van de salades met zalm, paling, garnalen en kaviaarpatê. En de dorst wordt gelest zoals in het verleden. De wijn tapt u zelf uit de keu- ze-wijncarrousel of u neemt een kroes bier. Grote gezelschappen worden door dit zelfdoen speels gedwongen in wisse lend gezelschap te vertoeven, sfeerver- hogend. Een bezoek aan de Branders kelder is heel goed te kombineren met een bezoek aan het Nationaal Gedistil leerd Museum! Er is ruimte voor gezel schappen van 45 tot 125 personen. J ene verproeflokaa 1 In de Branderskelder bevindt zich even eens een proeflokaal. Henk Post is zeer ter zake kundig en weet veel te vertellen over de Oude Schiedamse likeuren. Vanzelfsprekend dient men in dit proef lokaal jenever te drinken. De heer Post denkt dat bijna iedere bezoeker zichzelf rekent tot jeneverkenner, een idee wat hij nog eens versterkt door vier jenevers te laten proeven waarvan er één, de ci troenjenever, natuurlijk door iedereen geraden wordt. De Branderskelder bood al eens gastvrij onderdak aan een groep Russen, aan talrijke feestvierders en een congres van brandweercommandanten. Misschien binnenkort wel aan u en uw gezelschap. Voor een uitgebreide infomap of voor informatie kunt u bellen met 010- 4737787 of 4261657. Press Service 05496-76525 ADVERTORIAL

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9