Schaakseizoen start met een massakamp Majoor Bosshardt bij Grote Zangavond Cursus voor allochtone vrouwen KOM NAAR BRIELLE Openbaar busvervoer voor reizigers met veel tijd JE VOELT AAN ALLES DAT HET GOED ZIT. A Energie en kunst Op vakantie in Florida n WIN-EEN-MILJOEN-BON Blessure Van der Leij m Autoschade komt gegarandeerd weergoed...bij Vrouwen en milieu Dialezing voor ouderen EHBO- cursus CITROËN CITROËN ZX. AL VANAF F 25.900,- focv/A A.S. ZONDAG WINKELS GEOPEND! Stad van nu, Sfeer van toen Eén, twee of drie katten... het maakt niet uit! Biokat's werkt subliem. Deze test zegt meer dan 1000 woorden! Verkrijgbaar in 10 en 20 kilo verpakking in de dierenspeciaalzaken. Straatprijs valt in Amsterdam P^HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1991 PAGINA 9 SCHIEDAM - Schaakvereni ging Het Zwarte Paard Schie dam opent maandag 9 septem ber het nieuwe seizoen met een massakamp tegen de schakers van Groenoord. Circa vijftig spelers van beide verenigingen nemen het deze avond tegen el kaar op. Dit massakamp was in het ver leden een echte traditie en is nu door de organiserende vereni ging HZP Schiedam weer tot le ven gewekt. Het bijzondere van deze ontmoeting is het massale karakter. In competitieverband spelen verenigingen met teams bestaande uit acht personen. Tegelijkertijd gaat bij Het Zwar te Paard de interne competitie van start, zowel voor de jeugd als voor de volwassenen. Iedere maandagavond kan hieraan, worden deelgenomen. Wedstrij den voor de huishoudelijke competitie worden afgewisseld met wedstrijden tegen andere verenigingen en snelschaakwed strijden. Voorts zijn er weke lijks schaaktrainingen voor jeugd en volwassenen op diver se niveaus. Nieuwe spelers kpnnen op ieder moment aan de competitie meedoen en krijgen gelijkwaar dige tegenstanders. Belangstellenden kunnen op een willekeurige maandagavond een kijkje komen nemen. Dit jaar verwacht HZP Schiedam waar schijnlijk het honderdste lid. De speelzaal is gevestigd in Klub- huis Zuid, aan de Dwarsstraat 42. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de secreta ris Rocus van Opstal, telefoon 4358657 of de jeugdleider Frans Groeneweg, telefoon 4701215. SCHIEDAM - Als gevolg van een hardnekkige knie blessure kan het eerste da mesteam van de Schiedam- se Basketbalvereniging Thomson dit seizoen niet beschikken over Ingrid van der Leij. Zij speelt wel in het tweede team. AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER 010-4154540 EEN HISTORISCHE BELEVENIS WATERWEG NOORD - Ruim duizend vrouwen uit de gehele wereld nemen van 12 tot en met 15 december deel aan een internationaal congres in Rot terdam. De vrouwen zijn hier op uitnodiging van de Schie- damse afdeling van de Ladies' Circle International, een wereld wijde service-organisatie van vrouwen. Het congres is gewijd aan de milieuproblematiek en wordt ingeleid door onder ande ren minister Alders van Volks gezondheid en Milieubeheer. WATERWEG NOORD - De Vrouw en Werkwinkel Nieuwe Waterweg Noord start binnen kort de cursus 'Over de Drem pel - allochtone vrouwen op weg naar school en werk'. Don derdag 12 september wordt een voorlichtingsbijeenkomst geor ganiseerd ter introductie van deze cursus. De bijeenkomst be gint om 9.00 uur in het Educa tief Centrum, aan de Bosboom Toussaintstraat 4 in Maassluis. De cursus laat allochtone vrou wen, die willen gaan werken, kennismaken met hun moge lijkheden. Er wordt aandacht besteed aan de verschillende vormen van onderwijs voor al lochtone vrouwen in Neder land, de vereisten om zelf een winkel te beginnen en de waar de van diploma's en werkerva ring. WATERWEG NOORD - Wie in de regio Schiedam- /Vlaardingen is aangewezen op het openbaar busvervoer dient wel over de nodige tijd te beschikken. Een afstand van Schiedam- west naar Vlaardinger Am bacht, waar je met de auto hooguit vijf minuten over doet, duurde nu bijna an derhalf uur. De hoofdschuldige is het af sluiten van het eerste gedeel te van de Burgemeester Knappertlaan ter hoogte van de Vlaardingerdijk. Deze zeer drukke verkeers ader dient geasfalteerd te worden. Dat betekent dat bijvoorbeeld de buslijnen 125 en 126 vanuit Vlaardin- fen naar Schiedam stoppen ij het station Vlaardingen- oost en dan pas weer ter hoogte van het Schieland Ziekenhuis op de rem trap pen, leuk voor al die men sen die op het openbaar ver voer zijn aangewezen uit die wijk en slecht ter been zijn. Gelukkig is er altijd nog RET/buslijn 54 die nor maal begint ter hoogte van Wilton Fijenoord. Deze eind- of beginhalte is door het opbreken van de BK- laan en het Rubensplein ook niet te bereiken en dus maakt lijn 54 een draai over de parkeerhavens op het Rubensplein. Aangezien mijn auto zijn jaarlijkse onderhoudsbeurt genoot in Vlaardinger Am bacht, stapte ik gewapend met mijn twee zone (5419) jaarabonnement in de rich ting van het Rubensplein. Tijd van handeling, kwart over acht in de ochtend. Laat nu net bus 54 voor mijn neus wegrijden. Geen probleem, je zet je met een sigaartje op de bank, de vol gende bus kwam er weer aan, maar deze vertrok pas om kwart voor negen. Aangezien het reisdoel Vlaardinger Ambacht was. ging het dus richting station Schiedam, waarbij bus 54 ook nog een omweg moest maken, omdat de Troelstra- laan al lange tijd wegens werkzaamheden is afgeslo ten. Via de Van Haaren- laan werd even voor negen hel station Schiedam/Rot terdam- West bereikt. Nu weet men bij het Rotter damse openbaar vervoerbe drijf RET kennelijk niet wat aansluitingen zijn, want bij aankomst reed net buslijn 52 van dit station naar Vlaardingen weg. Weer geen probleem, want de volgende bus zou 12 mi nuten later vertrekken. Ver geet het maar, de zeer nurk se buschauffeur van buslijn 52 had kennelijk behoefte aan wat meer rust en ver trok vier minuten later dan de geplande dienstregeling. Vervolgens krijg je dan nog, en dat allemaal op de twee zone jaarkaart, een rondrit door Groenoord en Holy. Inmiddels is het dan bijna kwart over negen en wordt eindelijk mijn eindpunt aan de Anthony Knottenbeltsin gel in Vlaardinger Ambacht bereikt. Toen ik al deze openbaar vervoer kommer en kwel aan mijn garagehouder ver telde, zei deze zeer terecht: 'waarom heb je niet even gebeld. Dan hadden wij je thuis wel opgehaald'. De man heeft volkomen gelijk, want als ik met mijn, nu weer schitterend glanzende Opel Ascona van de Schie- damse Julianalaan naar het Vlaardingse Bordesplein rijd, de afstand bedraagt nauwelijks vijf kilometer, doe ik daar ook nauwelijks vijf minuten over. Goed dat er openbaar bus vervoer is, maar ik prefereer toch liever de auto. Ruud van Houwelingen Zojuist gearriveerd: de Citroën ZX. Een nieuwe Citroën met een uitge sproken robuust karakter. Dat ziet u aan de afwerking van de door en door verzinkte carrosse rie en het strak vormgegeven interieur. En dat hoort u als u een portier dichtslaat. Kortom, aan alles voelt u dat het goed zit. Over zitten gesproken: de Citroën ZX is een uiterst comfor tabele auto. Met volop hoofd- en beenruimte. Met een verschuifbare achterbank op een aantal versies. En met een meesturende achteras, die ervoor zorgt dat de Citroën ZX ook in snel genomen bochten z'n stabiliteit behoudt. Voeg daarbij z'n elegante en karakteristieke vormgeving en u heeft genoeg redenen voor een uitgebreide proefrit. De Citroën ZX staat voor u klaar in vier uitvoeringen: Reflex (vanaf f 25.900,-*), Avantage, Aura en Volcane. SCHIEDAM Singel 41-45 Tel. 010-4263705 De cursus wordt in het Neder lands gegeven door een buiten landse medewerkster en is be doeld voor alle vrouwen met een buitenlandse nationaliteit. De lessen starten donderdag 26 september in het Educatief Cen trum Maassluis en de cursus omvat twaalf ochtenden van 9.00 tot 12.00 uur. De deelna mekosten bedragen 30,-. Gra tis kinderopvang is mogelijk. Voor aanmelding kan men bel len, telefoon 01880 - 14252 (vragen naar Aynur Akay of Joke-Minke Arendz. SCHIEDAM - De Katholieke Bond van Ouderen afdeling Schiedam houdt donderdag 12 september haar maandelijkse bijeenkomst in dienstencentrum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766. Twee bestuursle- denn mevrouw W.M. Hengst en de heer C. Niessen, geven een dialezing over Nederlands Oost- Indië tijdens de Japanse bezet ting en over het Indonesië van nu. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. SCHIEDAM - Majoor Boss hardt van het Leger des Heils in Amsterdam verzorgt donderdag 12 september een meditatie in de Magnalia Deïkerk, aan de Albardastraat 67. De meditatie vindt plaats in het kader van een Grote Zanga vond, waaraan medewerking wordt verleend door het Schie dams Chr. Mannenkoor en de Chr. Zangvereniging Kethel. Be halve koorzang is er ook samen zang. Het programma staat on der leiding van televisiepresen tator Sipke van der Land. Majoor Bosshardt en Sipke van der Land zullen deze avond ook hun boeken signeren, die ten bate van het zendingswerk van de Stichting 'Vervolgd Christen dom' worden verkocht. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. WATERWEG NOORD - Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de NV Electrici- teitsbedrijf Zuid-Holland heb ben zeven kunstenaars op uit nodiging werken vervaardigd, waarin zij hun visie geven op energie. Deze werken worden van zaterdag 7 september tot en met zondag 27 oktober geëxpo seerd in het Stedelijk Museum. De tentoonstelling is getiteld 'Energeia' (Grieks voor 'werkza me kracht'). De deelnemende kunstenaars zijn Rommert Boonstra, Hui- bert van Dorp, Christie van der Haak, Jeroen Henneman, An ton Vrede, Bert Vredegoor en Hans Wap. De expositie is te bezichtigen van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.30 tot 17.00 uur. Het Stedelijk Mu seum is gevestigd aan de Hoog straat 112. - DE 'SCHARRELSLAGER 1 De meest natuurlijke slager van Vlaardingen SCHIEDAM - De EHBO afde ling Kethel start woensdag 18 september een beginnerscursus voor het officiële eenheidsdiplo ma. De lessen worden gegeven op de woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in gebouw De Tamboerijn, aan het Faas- senplein 203. Deelname kost 125,-, inclusief lesmateriaal, hartreanimatie en examen. Voor inlichtingen kan men bellen met mevrouw M. van Komen (telefoon 4264130) of mevrouw T. van der Hoeven (telefoon 4706328). Radioprogramma voor patiënten SCHIEDAM - Ziekenom roep Schiedam besteedt zondag 8 september aan dacht aan de Nationale Zie kendag, die deze dag plaats vindt. Voor patiënten in het Schie land Ziekenhuis wordt een speciaal radioprogramma gemaakt, die tussen 12.00 en 16.00 uur via de huisom- roep is te beluisteren. Via telefoonnummer 4260000 kunnen familie en kennis sen van ziekenhuispatiënten een plaat aanvragen en in de uitzending de groeten doen. Voorts wordt tijdens de uitzending open dag ge houden in de studio aan de Korte Haven 127. Dan kan men ook rechtstreeks de groeten doen aan de patiën ten. Water Biokat's De Postcode Loterij is altijd op zoek naar prijzen die nèt even anders zijn. Als het even kan, kiezen we iets in de fees telijke vakantiesfeer. Dat zijn bijvoorbeeld iedere maand de Gran Doradoprijzen. In sep tember is er iedere week een extra prijs van American Resi dences: een trip naar Ameri- ka's vakantieplek bij uitstek: Florida. Aan de Golf van Mexico ligt de befaamde 'Palmenstad' Fort Myers, met misschien wel de mooiste palmstranden ter wereld. Het is een eldorado voor watersportliefhebbers en golfers- liefst 88 golfbanen bin nen 25 km- en bezit tal van beschermde natuurgebieden, zoals het beroemde nationale Park Everglades. Bovendien ügt Ford Myers, zelf al een van de 'groenste' steden van Florida, slechts op een paar uur rijden van wereldberoem de attracties als het Epcot Center en Disney World in Orlando, waar tevens 's we relds grootste dolfinarium staat. Complete reis De extra prijs wordt verzorgd door American Residences, De PostcodeStraatPrijs gaat ie dere maand naar de winnende postcode met de meeste deel nemers. Dit keer viel de prijs in Amsterdam, waar de Posat- code Loterij in totaal liefst 108. 000 gulden aan 30 deel nemers met 36 loten uitkeer de: drie duizend gulden per lot! Omdat er zoveel deelne mers in die postcode waren, waarvan sommigen met meer dere loten, was de kans om de PostcodeStraatPrijs te winnen daar natuurlijk ook groter. Bovendien werd de Levens lang WinkelenPrijs aan één van hen uitgereikt. Deze win naar mag zijn hele leven lang gratis voor honderd gulden per week winkelen! die gespecialiseerd is in de verhuur van luxe woningen in Florida. En Amerikanen ne men dat 'luxe' ook heel se rieus, dus elke locatie is com pleet voorzien van alle gemak ken, airconditioning en super- keuken. De huizen liggen pal aan het strand, waar u 's och tends met dolfijnengekwetter wakker wordt! Ook American residences neemt 'compleet' serieus, dus inclusief de vliegreis heen en terug, én het gebruik van een huurauto voor de volle lengte van uw vakantie. Elke dinsdag zal als extra prijs zo'n Florida vakantie getrok ken worden .onder alle deelne mers tijdens de tv- uitzending van 'De 64. 000 Gulden Vraag De Postcode Loterij'. Een prijs om naar uit te kijken in de gure wintermaanden! NATIONALE illllll LOTERIJ GAK AN T It BI DRI.H Prijs inclusief BTW, exclusief afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden. 6 jaar anti-corrosiegarantie. Citroën prefereert Total. Majoor Bosshardt /Mv/WWVWWvWWWi/WWWWi Alle soorten natuurzuiver vlees van eigen slachting. Erkend door de Internationale Scharrelvlees Controle Van Hogendorplaan 97 telefoon 010-4702285 Zoals uit diverse tests (o.a. in deze krant) is gebleken, is Biokat's wel heel erg zuinig in het gebruik. Na zes weken is de zak van 10 kilo (prijs ca. 13.-) nog steeds niet leeg. Kortom een aantrekkelijk produkt, ook voor mensen met meerdere katten: minder gesleep, stofarm, sterk absorberend en goed voor het milieu, want de klontjes kunnen zonder problemen op de composthoop. De importeur: Warmako in 's-Gravenzande, tel. 01748-21866 stuurt u op aanvraag gratis een kattebakvullingbericht toe. Giet een kopje met Biokat's in een bord en vervolgens evenveel water. U zult vaststellen: het water wordt door Biokat's volledig geabsorbeerd. **<teaok* en vergelijkt u nu eens of andere kattebakvulling dit ook presteert Vakantie aan de Golf van Mexico in een compleet eigen luxe-bungalow van American Residences. Ik wil meedoen aan de Postcode Loterij en maak kans op een van /f de vele prijzen. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging per maand het aangegeven bedrag van onderstaande rekening af te schrijven. J 1 lot 10,-) per maand Jloten (a 10,-) per maand A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen met blokletters Naam: —1 dhr. _l mevr. Adres: Postcode: Plaats: 140.91.09 Postbanknummer: Datum: Banknummer: Handtekening: Bon invullen, uitknippen en opsturen in een enveloppe (zonder postzegel) naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 2501 ZV Den Haag f

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9