Viola Holt om de tafel met elf maten meer IJ Wie maakt het lekkerste rijstrecept JA HOOR! Café 't Keerpunt HYPOTHEEK ADVIES FDC- HYPOTHEEKADVISEUR 21 SEPTEMBER i i j co'Vr TOER-IS-MEE Een oase of werkelijkheid? Café De Dam Klein Thalia Het Keerpunt Poolcafé Dirty Henry NIEUW NIEUW Let op! Let op! Let op! NIEUWBOUW OF BESTAAND HUIS KOPEN? FINANCIEEL DIENSTENCENTRUM - DELFT 't PACKHUYS O Poppenatelier Pierrot $yao\e Wijkcentrum De Erker DANSLESSEN Haringhandel John de Lorijn en Visbakkerij De Vleet 23 oktober a.s. JOHN DE LORIJN EETCAFE ZEEBEER 22 dagen geotdotT" Evag Special Tours HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1991 PAGINA 2 Accepteer het Allemaal gelijnd Thuisfront Opoe-achtig Hoenderhok Modam Ot ,38/91 Heropend, een gezellige bar voor iedereen. U bent van harte welkom. Bij Kees Daniels tA 7 dagen per week geopend. Voor een echt goed altijd een afspraak maken voor een kosteloos advies met uw onafhankelijke Hof van Delftlaan 2, 2613 BN Delft Telefoon 015-158491 P.s. weet u dat er at hypotheekrente mogelijk is van 8.1% Gemeente SCHIEDAM DISCOTHEEK 010-4734466 alle voor jong en oud - stijldansen voor kinderen, jongeren en ouderen - Free style dancing jongeren - Flamenco- dansen - Grieks-dansen - Volksdansen - Jazz-ballet Inschrijvingen en informatie: Jan van Avennesstraat 32 3117 PR SCHIEDAM Er is eens een periode geweest, waarin ik door medicijn- A SW Wi ft 0 ff IllVP gebruik langzaam, maar onherroepelijk zeker in omgang J, V- r ?Lrm. waar ik W J loos in paste, werd me te krap. Dat werd 42 en toen dat maat 44 dreigde te worden benik toch eens wat je noemt stevig met de huisarts aan de praat gegaan, want ik voelde me er verre van happy mee. Even geen pillen, daarna andere en het duurde niet lang of ik was weer gewoon, wie ik kwa omvang alti/d geweest 'uaar het gevoel, dat vrouwen met een (flinke) maat meer toch wel eens moet bekruipen, heb ik bijna aan den lijve ondervonden. Toen Viola Holt, in de wandeling door de mees ten van ons nog Viola van Emmenes genoemd, dan ook een soort ronde tafel gesprek had met van flinke maten voorziene dames over de garderobe-konsekwenties hiervan, wilde ik niet nalaten geïnteresseerden even te laten meelezen. Ze wisten even niet wat ze za gen. Een goed zittende en mooi vallende legging en dat als je maat 50 hebt. Een strak toelopende skibroek met bandjes onder de voet onder een heupvriendelijke trui voor een maat 48-ster. Aktuele, als 't ware op jouw lijf geschreven mode wanneer je tot de grote groep royaal bemetenen hoort, voor wie „slanke lijn" en 'diëten' vaak verleden tijd zijn. Ze wisten op één na niet eens, dat je zo'n jong ogende leg ging of skibroek in dergelijke maten kunt kopen, de elf vrouwen, die aan het begin van een nieuw modeseizoen samen met Viola Holt rond de tafel zaten om te praten over de altijd weer terugkerende en zo vrouwelijke vraag: wat trekken we aan. En hebben we wel wat om aan te trekken, wanneer we 28 jaar zijn en minstens maat 50 hebben. Of 35 jaren tellen en soms naar maat 52 moeten uitwijken. Amper 40 zijn en het bij maat 46 moeten zoeken. Of soms net nog in maat 44 vallen, maar het met de proporties niet zo goed zit. Een flink ogend elftal dus tus sen de 68 en 22 jaar met 'veel om 't lijf, zoals een van hen dat karakteriseerde. Reakties op of bijdragen aan deze rubriek sturen aan redakue •UW THU1SKRANT EXTRA Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk Postbus Tejcfoon 070.3190292 een rubriek voor vrouwen en andere mensen... Samen met Viola Holt, redactri ce en presentratrice bij Veroni ca van gedachten wisselen over een paar, tot flink wat maten meer en er toch goed uitzien, was een initiatief van Marca Mode. Daar zorgde men een jaar of wat geleden eens voor wat meer keus boven maat 44 en tot veler verrassing vloog dat de winkel uit. De voor de hand liggende con clusie kan dan zijn, dat je in een behoefte voorziet, maar dan mag je je als modemakers ook afvragen of je wel brengt, waar die niet zo makkelijke groep op zit te wachten en zich plezierig in gekleed weet. Viola („k ben ook niet een van de slanksten, dus Ik weet waar over we het hebben") wilde daarom wel eens horen waar je bij het passen het meest op let: kleding, die afkleedt of die, waarin je je lekker voelt. Dat werd fifty fifty. Voor de ene helft moet kleding inderdaad slanker maken of soms verdoe zelen, voor de anderen is dat niet primair een vereiste. „Kijk, eerst moet je leren ac- Mode van Mirjam, coatje en rok met ritsen in velours katoen (t/m maat 56) 0 Een groep van gewicht. cepteren dat je dik bent. En zorgen een positieve instelling over jezelf te krijgen. Daar kan soms best een flink aantal ja ren overheen gaan. Maar heb je een bepaald evenwicht ge vonden, dan kies je toch kle ren, die iets voor je doen. Je vrolijker maken. Of je goed staan. Bij je passen", zo kwam een van de jongeren (28 jaar en maat 50) resoluut over. Over die kleren was iedereen het wel met elkaar eens, maar of iedereen zo happy was met de eigen body: nou nee. De oudste met haar 68 jaar en maat 48 in elk geval niet. "Ik ga er niets meer voor onderne men, maar als ik voor de spie gel sta ben ik hélemaal niet ge lukkig met m'n lijf", vertrouwde ze haar medepraatsters en Vio la toe. 'Fout' vond een 56-jari- ge met een goed geproportio neerde maat 50. „Ik ben best trots op mezelf. Heb een glad de huid zonder rimpels, goed ogende benen en zonder meer een goed voorfront. Nou, dat durf ik dan rustig met mooie lingerie te koesteren. Ik ben al tijd al dik geweest en zit er he lemaal niet mee", zo wisselden de opvattingen elkaar in alle eerlijkheid af. Tevreden of niet: gelijnd hebben de elf allemaal! De een verloor twee, de ander meer dan dertig kilo, maar over het volgen van een kuur heeft niemand voorlopig meer een il lusie. 't Kwam er allemaal weer bij. Of het thuisfront moeite heeft met de 'omvang' van de da mes. De mannen niet moppe ren. Of de kinderen niet zeg gen: „mamma ga alsjeblieft achterin de zaal zitten" als er naar ouderavond gegaan moet worden, wilde Viola weten. Die schade viel mee. „Ik houd van je, zoals je bent, blijkt het standpunt van de meeste echtgenoten, maar -pal er achter aan- „dikker moet je niet worden als 't even kan." Met partners in een andere vorm van samenleven dan de gehuwde staat ligt het soms anders. „Ik bepaal zelf wel hoe ik er uitzie en als het m'n vriend niet aanstaat, zeg ik: wegwe zen", is de reaktie van de slankste onder het gezelschap. Kinderen blijken over de hele li nie vrij tolerant en accepteren hun moeder, zoals zij is. Maar willen wel, dat ze er zo goed mogelijk uitziet. Ga daar soms, eenmaal op het winkelpad, maar eens aanstaan. „Er zijn wel zaken, waar je wat vindt, maar dan blijken vooral jurken vaak zo opoe-achtig" is een kant van de medaille. Maar ook: „soms kom ik huilend Zo willen de 'maten meer' haar kleding het liefst zien af gebeeld. Gewoon door een grote maat. Dit is overigens mode van Tineke Folkers, een tricot legging met leuke print op het t-shirt. thuis. Geen broek past. Geen kleur flatteert me". Of: „zie je een leuke modetint, die je staat, is die er niet in jouw maat." En wat doe je dan? Zelf maken blijkt een nooduitgang. Thuis- winkelen gebeurt ook. „Maar dan ziet het er als je het uit de doos haalt wel heel anders uit, dan in zo'n catalogus, waar het allemaal op slankere modellen is afgebeeld. Teleurstelling nummer zoveel dus". Dat blijkt de knuppel in het hoenderhok. Modefotografie in allerlei bladen, reklame en re portages: foute boel. Allemaal slanke dennen. Dat is niet fair. Wij zijn er ook nog. En willen geen uitzonderingsgevallen zijn. Beeldt eens gewoon een goed geklede, dikkere vrouw af in die bladen,, zo steken ze hier met z'n allen een pleidooi voor af. Kleding kijken en kleding ko pen: 't blijft vaak zoeken dus, al had menigeen ergens wel een vertrouwd terugval-confectie- station, waar ze wél aan je den ken. Op die praatmiddag liet Marca even zien wat men voor het ko mende seizoen, naast de basis collectie, in huis heeft en schoot vooral met leuk ogende, aktuele mode, zoal die legging, de skibroek, jeans van originele denim en goeie truien in de roos. Die gaan onder het label Size Up t/m maat 54 en heb ben een prijskaartje zonder schrikeffekt, zo werd er ook wel even kritisch op deze kant van de flink uitgevallen medaille ge let. Er zijn Nederlandse bedrijven, zo zag ik zelf op de Modevak beurs Modam, die zich zelfs he lemaal op de grote maat rich ten, zoals bijvoorbeeld Tineke Folkers (tel. 050-183080), Mir jam (tel. 071-14070,|> of Exelle (tel. 053-327563). De laatste is bijvoorbeeld goed in jeans, ter wijl Tineke Folkers deze herfst behoorlijk wat in tricot doet. Die kleding is mees al te koop in speciale boetieks voor de maten meer. 0 Leggings en strak toelopende pantalons ook voor de grote maat. (Tineke Folkers) Lezers die een heerlijk rijstre cept hebben, kunnen dit in sturen en meedingen in de Uncle Ben's Kook Olympiade. In elke provincie wordt een winnend recept gekozen door een voedingsdeskundige, de schaatsers Ben van der Burg en Bart Veldkamp en de zwemsters Mildred en Marian ne Muis. De vier topsporters hebben zelf rijst vaak op het menu staan. Ze komen graag het winnende gerecht proeven bij de winnaar of winnares thuis, want ze hou den alle vier ook erg van lekker eten en gezelligheid. De 12 provinciale winnaars worden uitgenodigd voor een grootse landelijke finale, waarin onder andere de hoofdprijs, een compleet verzorgd week end voor twee personen in het luxe Holiday Inn Crown Plaza in Amsterdam, wordt weggege ven. Behalve de hoofdprijs zijn er nog 25 prijspakketten te winnen bestaande uit het Olym pisch Kookboek, het recepten boekje 'Wereldrecepten' en di verse Uncle Ben's produkten. Het recept mag uit maximaal vijftien ingrediënten bestaan en moet binnen een half uur opge diend kunnen worden. U kunt uw recept voor 7 oktober op sturen naar deze krant, post bus 5825, 2280 HV Rijswijk. Vergeet niet duidelijk naam, adres en telefoonnumer te ver melden. HFIZKN DANCING? DISCO'! UKKKN Lokaliteit de Maliemolen is in Schiedam en ver daarbuiten een begrip geworden. Uit ieder deel van de wereld wordt wel een souvenir meege bracht of een kaart gestuurd. De inrichting ge tuigt van een bescheiden, maar goede smaak, welke een ieder het naar de zin zal maken. Uit bater Piet en zijn rechterhand Peter staan dan ook (behalve maandag) dagelijks klaar om ie dereen te verwelkomen met een praatje en een lach. Wie door dit bedrijf wandelt, ontdekt iedere keer wel iets nieuws, soms zo uit een museum gehaald lijkt het wel. Met verve en enthousiasme vertelt Piet de ge schiedenis van alle grootmoedersherinneringen aan de wand en tegen het plafond. Ook al kost het een uurtje meer tijd: alle artike len en flessen en het bedrijf zelf blinken als een spiegel! „Als je een net en schoon bedrijf wilt hebben, dan moet je er ook iets voor over hebben", zegt Piet bescheiden, want eigenlijk vindt hij dat de mensen het zelf moeten zien, dan heb je eer van je werk. Deze oase van rust en gezelligheid met leuke cocktails en lekkere hapjes is zeker de moeite waard om een bezoekje af te leggen, vinden wij. Het terras vormt daarentegen een fel kontrast waar de zomerse en vrolijke kleuren je je in het buitenland doen vermoeden. In de toekomst zal nog meer met planten wor den gewerkt om het binnen/buiteneffekt te ver groten. Hier en daar zal er een kleine verbouwing nodig zijn, omdat zeker de keuken te klein geworden is om er efficiënt in te kunnen werken. Piet verzekert u echter dat Peter de maaltijden prima verzorgt. Wij wensen Lokaliteit de Mallemolen en beman ning succesvolle jaren toe. De staart van de Hoogstraat is weer bezig. (voorheen 't Koetsiertje) maken er weer een dolle boel van. Zondag 22/9 truck-trekken. Start om 14.00 uur. Zaterdag 28/9 maken deze vier als vanouds een groot feest. Aanvang 12.00 uur. voorheen 't Koetsiertje Hoogstraat 192 Schiedam. Koningin Wilhelminahaven NZ 11B telefoon 010-4602189, fax 4355595 Vlaardingen I.v.m. het grote succes van ons terras kunt u vanaf ook bij ons binnen eten. Wij openen n.l. een nieuwe eetgelegenheid. Vergeet niet!!! De beste haring of gebakken vis vindt u bij HINDERWET Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis dat zij de volgende aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet hebben ontvangen van: Nicoverken Holland B.V. om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning voor een scheepsreparatiebedrijf aan de Regoutstraat l te Schiedam (91.29.04.33). De aanvraag (met bijlagen) ligt vanaf 20 september 1991 tot het einde van de beroeps termijn tijdens kantooruren ter inzage bij de DCMR Milieudienst Rijnmond. 's-Grave- landseweg 565, 3119 XT Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010-4273403), kan in de periode van 20 september 1991 tot en met 19 oktober 1991 de aanvraag buiten de kantooruren worden ingezien bij eerdergenoemde dienst. Een ieder kan bezwaren indienen naar aanleiding van de bovengenoemde aanvraag: a. schrifteliik. Het bezwaarschrift kan gedurende een maand vanaf de dag waarop een aanvraag ter inzage is gelegd worden ingediend. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam en te worden ingediend bij de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam. Bezwaarde kan schriftelijk verzoeken om geheimhouding van persoonlijke gegevens. mondeling. Uitsluitend op verzoek wordt gelegenheid gegeven mondeling bezwaren in te brengen tijdens een openbare zitting. Een dergelijk verzoek dient te worden ingediend bij de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam. Het verzoek kan tot uiterlijk 12 oktober a.s. worden ingediend. Schiedam, 20 september 1991 b. g VERWACHT |ACK (jYTHE BOX VRIJDAG 4 OKTOBER KAARTEN ZIJN AL VERKRIJGBAAR Koningin Wilhelminahaven 3^, Vlaardingen. Open: vrijdag 22.00-04.00 uur, zaterdag 22.00-05.00 uur Een nieuw adres voor tricot poppenmateriaal van Poppedeyntje zoals: 50 verschillende gezichtsmaskers, vele patronen, pruiken, kou sen, schoenen en andere artikelen voor uw poppen. Nieuwe Wildebraspoppen vanaf 38 lot 73 cm. Ook voor reparatie van celluloid en hardplastic poppen. Cursus in het maken van tricotpoppen. Gezocht: Oude poppenonderdelen. Standhouder op zaterdag 21 aeptember Branderebraderie, Broereveld. Franklinstraat 8a, 3112 SC Schiedam, tel 010-4269281 Maasboulevard 3, Schiedam Prachtig uitzicht over de Maas Heerlijke houtskoolgrillspecialiteiten Dagschotels, zoals elke dinsdag en vrijdag onbeperkt spareribs voor 17.50 p.p. Ideale gelegenheid voor recepties, lunches, diners en partijen Voor inlichtingen en/of reserveringen Dagelijks geopend van 12-21 uur. n Heen en terugreis 2 overnachtingen Hollandse chauffeur/reisleider Heen en terugreis half pension Hotel Pueblo vol pension Excursies (excl. entrees) Reis 1-6 januari t/m 27 januari 1992 Reis 2-3 februari t/m 24 februari 1992 Reis 3-2 maart t/m 23 maart 1992 George Stephensoriweg 35 3133 KJ Vlaardingen Telefoon 010 - 4344044 Fax 010 - 4602214

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 2