Smorgasbord Govaart - een Doe-Het- Zelfzaak van de bovenste plank Eindelijk koper voor Vismarkt 9 Mooiste foto Spannend toneel in Passage Theater Aad Boom kwart eeuw bij de Havendienst Expositie Zaterdag 21 september Avondmuziek Open Dag bij Mikaal Speelgoed en kleding Ruilbeurs Kleding voor zeelieden Beurs van muziekboeken Veel variatie in Podium Café Trucktrekken Open week voor ouderen Big Band bij 't Spul Collecte Dieren bescherming HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1991 PAGINA 9 SCHIEDAM - Bernarda Roelofs exposeert haar sieraden tot en met 17 oktober in Galerie Al pha, aan de Broersvest 93. De expositie is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur. Bernarda Roelofs, docent edel smeden bij de Stichting Kunst zinnige Vorming te Rotterdam, maakt draagbare sieraden van edele metalen, omdat ze vindt dat het sieraad een sociale bete kenis heeft en het dragen van sieraden een vorm van commu niceren is. SCHIEDAM - De Oudercom missie van de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord organiseert woensdag 25 september een muziekboeken- beurs in wijkcentrum De Blau we Brug, aan het Bachplein. De beurs duurt van 14.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Het trio 'De Sop pers van Huis Uit' speelt zater dag 21 september in het Podi um Café, aan de Lange Haven 28. De formatie is opgebouwd rond smartlappenzanger/accor- deonist Pierre van Duyl, beter bekend als Cor-'Witjes. Het trio bestaat verder uit Kees den Heijer (gitaar en zang) en Aike Elshout (contrabas en zang). Behalve smartlappen worden ook popsongs, blues, country en calypso ten gehore gebracht. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is vrij. Zondag treedt de formatie 'Stor my Weather' op, bestaande uit zangeres Renie Borgers en pia nist Jan Kin, aangevuld met een drummer en een contrabas sist. Het viertal speelt een men geling van jazz en blues. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - De café's De Dam, Klein Thalia, Dirty Hen ry en Keerpunt (voorheen Koet siertje) organiseren zondag 22 september vanaf 14.00 uur het jaarlijkse trucktrekken aan het einde van de Hoogstraat (nabij de Grote Markt). Teams, bestaande uit acht man nen of vrouwen, moeten een vrachtwagen van 7200 kilogram over een lengte van 35 meter voorttrekken. Hierbij moet een helling met een stijgingspercen tage van vier procent worden genomen. Deelnemers kunnen zich zon dag vanaf 13.00 uur opgeven bij één van de vier café's. Zaterdag 28 september starten op dit deel van de Hoogstraat om 12.00 uur allerlei dwaze ac tiviteiten als een kelnerrace, stelten lopen en Gekke Henkie, omlijst met muziekoptredens. Zondag 29 september klinkt vanaf 16.00 uur live-muziek uit de vier café's. In het Stadskantoor wordt duidelijk reclame gemaakt voor de Gemeentedag. SCHIEDAM - Voorbijgangers kunnen het onmogelijk hebben gemist. In levensgrote letters staat voor de ramen van het Stadskantoor aangekondigd dat zaterdag 21 september de 'Ge meentedag' wordt georgani seerd. Een evenement, waarbij de gemeente haar inwoners een blik achter de schermen gunt. Onderdeel van deze Gemeente dag, die in het teken staat van het milieu, is een forumdiscus sie, welke tussen 15.00 en 16.00 uur plaats vindt in de recreatie zaal. Ook hierin staat het milieu centraal. De discussie staat onder leiding van Nico Haasbroek en de fo rumleden zijn Hennie Hagen (voorzitter Bewonersvereniging Schiedam-West), wethouder Bart de Leede, Gedeputeerde Hans van der Vlist, de heer Groenewegen (adjunct-directeur DCMR), de heer A. Stekelen burg (Zuid-Hollandse Milieufe deratie) en mevrouw H. Noord- tzij (Kamer van Koophandel). De discussie is voor iedereen toegankelijk. Als thema voor de discussie is 'het spanningsveld tussen mi lieu en andere belangen in Schiedam' gekozen. Daarbij worden vier stellingen gehan teerd. Bedrijfsleven en bewoners ne men het tegen elkaar op met de stelling 'Elke nieuwe grootscha lige, economische activiteit in Schiedam is een aanslag op het milieu, dat nu al te zwaar wordt belast. Nieuwe bedrijfsvestigin gen moeten daarom worden te gengegaan'. De stelling 'Het probleem van verontreinigde grond moet in alle gevallen zodanig worden aangepakt dat volledige sane ring wordt uitgevoerd, opdat toekomstige generaties niet met een kwalijke erfenis worden op gezadeld' is voer voor politici contra milieubeweging. 'Auto- en vrachtverkeer over de weg is voor het Rijnmondge bied van economisch levensbe lang en moet daarom niet ge hinderd worden' is een stelling, waarmee het bedrijfsleven ener zijds en gedeputeerde Hans van der Vlist/wethouder Bart de Leede anderzijds in de clinch mogen gaan. SCHIEDAM - In het kader van de Brandersfeesten presenteert het Passage Theater woensdag 25 september de kindervoorstel ling 'Smorgasbord' van het ge zelschap Samba Salad. 'Smorgasbord' is een non-stop muziekprogramma vol liedjes, versjes, deuntjes en gedichtjes uit de hele wereld. De muziek wordt gespeeld door een inter nationaal trio: Rita Iny uit Ca nada, Carlos Santos uit Portugal en Herman Link uit Nederland. De naam 'Samba Salad' staat garant voor een mix van swin gende muziek en diverse thea terstijlen. Zang, dans, muziek, mime, komedie en poppenspel vormen de ingrediënten van dit spektakel. De voorstelling is bedoeld voor kinderen vanaf 4 jaar en begint om 14.00 uur in de Grote Zaal van het Passage Theater. De toegang is gratis. SCHIEDAM Het was in 1958 dat de heer Govaart met het doe-het-zelven begon. In een garageboxje in dezelfde Mariastraat, waar ook thans de Doe-Het-Zelfzaak in twee panden onderdak gevonden heeft. Daarmee is meteen aan gegeven wat er sinds toen veranderd is. Wat gebleven is, is de service, want die staat nog steeds voorop. Er is hier nog sprake van een ambachtelijk bedrijf, waar beginnende en superhandige klussers, kunstenaars en multinationals mer ken dat de klant er nog koning is. De fa. Govaart houdt zich o.a. bezig met onderhoud aan huizen, waarbij men eerst thuis de situatie komt opnemen. Onnodig om te zeggen dat men alleen met goed materiaal werkt. Schaven In het linkse pand kan elke rechtgeaar de klusjesman zijn hart ophalen, want daar vindt de verkoop plaats van de ge reedschappen die elke doe-het-zelver nodig heeft. Ijzerwaren, hout, electra, kwasten... alles is er netjes gerangschikt in, hoe kan het anders, door vader en zoons Govaart zelf ontworpen en ge maakt winkelmeubilair. Er staan ook de machines zoals cirkel en lintzaag, vlakverdiktebank en ketting frees, waarop alles op maat gezaagd en geschaafd kan worden. Hier komt te vens tot uitdrukking dat het niet zomaar om een gemiddelde bouwmarkt gaat. Het ambachtelijke komt om de hoek kij ken als ook de onmogelijkste en vreemdsoortigste opgaven tot een goed eindresultaat komen. Men kent dan ook alleen maar tevreden klanten. In hetzelf de pand heeft men dit jaar ook de eer- ste etage in gebruik genomen. Een soli de, zelf ontworpen trap leidt naar de 'slaapverdieping'. Verschillende slaapkamers staan speels verspreid over de verdieping, van stevi ge massief vuren ledikanten tot ruimte- besparende kajuitbedden, waarbij aller lei combinaties mogelijk zijn met boe kenkastjes, disco- en computermeubels, e.d. Schuiven In het rechtse pand staat een uitgebrei de keus in eethoeken, buro's, badka- merkasten, keukenblokken en nog veel meer. Veelal geleverd als bouwpakket, zodat de doe-het-zelver ruimschoots aan zijn/haar trekken komt. Ook zijn hier de schuifwanden te vinden die een nis ombouwen tot een handige kast. On der andere van Verti vindt men er leg en hangkasten. De kasten zijn naar smaak of soms uit ruimtebesparend op zicht voorzien van schuif-, vouw- of openslaande deuren, de laatste even tueel toegepast met een handige 'knik'. Govaart D.H.Z., gevestigd in de Maria straat 17-19 (4262959) komt, u heeft het waarschijnlijk al gemerkt, in dubbel op zicht naar de klant toel SCHIEDAM - In de Dorpskerk te Kethel wordt zondag 22 sep tember een bijzondere muziek dienst gehouden. Deze diensten, waaraan verschillende koren en ensembles meedoen, vinden ie dere vierde zondag van de maand plaats. Om 19.00 uur worden zondag werken van Lasso, Schein, Schütz, Distier en Pepping ten gehore gebracht door het Ka merkoor Musica Sacra onder leiding van Hans Jansen. De toegang is vrij. SCHIEDAM - Diensten centrum De 4 Molens orga niseert van 22 tot en met 27 september een 'open week voor 55-plussers'. De week wordt zondag 22 september om 13.30 uur feestelijk geo pend, met onder meer mu ziek van de Tiroler Kapel 'Die Reifen Musikanten'. Van maandag 23 tot en met vrijdag 27 september vinden aan de Nieuwe Damlaan 766 allerlei activiteiten plaats als bijarten, koers- bal, klaverjassen, yoga, dammen, schaken en brid gen. Ook kan eenmaal wor den meegegeten aan de Open Tafel, kosten zes gul den. Informatie over de Open Week is dagelijks van 9.00 tot 16.15 uur verkrijgbaar bij de receptie van De 4 Molens, of telefonisch on der nummer 4705500. Het bouwvallige pand aan de Vismarkt 9. SCHIEDAM - De Stichting Be schermd Stadsgezicht Schiedam (SBSS) gaat het verpauperde pand aan de Vismarkt/hoek Walvisstraat aankopen. Het voorlopig koopcontract daarvoor is al getekend. De stichting komt aan de benodigde finan ciën door de goedgeefsheid van een sponsor. Ook de gemeente verleent hand- en spandiensten. Een zegsvrouw van de zeer ac tieve SBSS wil echter nog niet onthullen wie de sponsor is. De bouwkundige staat van het bewuste pand aan de Vismarkt 9 is al vele jaren een doorn in het oog van gemeente en omwo- De laatste stelling is bestemd voor de DCMR, waarna ook alle andere deelnemers hun me ning mogen geven. De stelling luidt 'De beste manier om iets voor het milieu in het Rijn mondgebied te doen, is door alle milieuregels flink aan te scherpen en strak te handha ven'. Het publiek krijgt alle gelegen heid zich in de discussies te mengen. Overigens worden, voorafgaand aan de discussie, de gehele mid dag allerlei gemeentelijke aspec ten van milieuzorg tentoonge steld in en rond het Stadskan toor. Vrijwel alle betrokken ge meentelijke diensten zijn daar bij aanwezig. SCHIEDAM - De heer Wold- huis uit Schiedam is winnaar geworden van een fotowed strijd, die was uitgeschreven door Tuincentrum Vollering Delft, in samenwerking met Plasticall, leverancier van tuin- vijvers. De wedstrijd maakte deel uit van een vijververkoop- actie. De klant kreeg bij aankoop van een vijver een stretch fotocame ra cadeau, waarmee een foto van de aangelegde vijver moest worden gemaakt. De ingezon den foto van de heer Woldhuis werd als mooiste beoordeeld. Vandaag, donderdag, kreeg hij daarom het aankoopbedrag van zijn vijver 995,-) terugbe taald. nenden. Het duurde lang, voor dat de SBSS kon 'ingrijpen'. „De verkoper zat nog met een beunhaas in zijn maag. Het heeft vele maanden geduurd voordat hij daar van af was", al dus de woordvoerster. Het pand staat inmiddels al meer dan tien jaar bloot aan wind en regen. Ooit zou er een broodjeszaak in worden geves tigd, terwijl ook geruchten de ronde deden dat het een bordeel zou worden. De SBSS denkt in een geheel andere richting. De zegsvrouw: „Wij denken aan één of twee woningen met een praktijkruimte". SCHIEDAM - Big Band Schie dam speelt zaterdag 21 septem ber bij Cultureel Café 't Spul, aan de Hoogstraat 92. Het op treden van deze 22 man sterke band begint om 21.00 uur. SCHIEDAM - Stichting Mikaal houdt zaterdag 21 september van 13.00 tot 17.00 uur Open (mid)Dag aan de Lange Haven 89. De twaalf medewerkers de monstreren dan hun werkzaam heden, die zijn gericht op de geestelijke ontwikkeling van de medemens. Er wordt directe hulp geboden bij (chronische) gezondheids problemen en geestelijke knel punten, maar Mikaal verzorgt ook lezingen, oriënterende cur sussen en workshops. Tijdens de open dag worden de monstraties gegeven van onder andere droomuitleg, genezende ademhaling, visualisatie, man dalatekenen, yoga en kinder massage. SCHIEDAM - In Klubhuis Zuid, aan de Dwarsstraat 42, wordt donderdag 26 september een najaarskleding- en speel goedbeurs georganiseerd. Hier voor kunnen nog kledingstuk ken en speelgoed worden aange boden. De goederen moeten schoon en heel zijn. Tussen 9.00 en 10.00 uur kun nen de goederen worden ingele verd. De deelnemers stellen zelf de prijs vast. Van de verkoop prijs komt twintig procent ten goede aan de activiteiten van het klubhuis. De beurs wordt gehouden van 10.30 tot 14.00 uur. Voor meer inlichtingen kan men bellen, te lefoon 4267297. De heer Woldhuis werd bij Tuincentrum Vollering Delft in de bloemetjes gezet. SCHIEDAM - In de Grote Zaal van het Passage Theater wordt dinsdag 24 september de toneelproductie 'Mevrouw Me- lanie Klein' opgevoerd door de actrices Annet Nieuwenhuijzen, Marjon Brandsma en Nettie Blanken. Het betreft een try- out. 'Mevrouw Melanie Klein' is ge schreven door Nicholas Wright en vertaald en bewerkt door Coot van Doesburgh. Melanie Klein was in de jaren '30 en '40 een vooraanstaand psychoana lytica. Haar opvattingen over de kinderpsycho-analyse deden veel stof opwaaien. In het spannende toneelstuk gaat het om de relatie tussen Melanie en haar dochter Melit- ta. Ook zij is psycho-analytica en haar moeder's grootste riva le. Melitta probeert de opvattin gen van haar moeder telkens in het openbaar onderuit te halen. Midden tussen beide rivalen staat een derde psycho-analyti ca, die tracht buitenstaander te blijven. Maar zij wordt door de twee partijen gebruikt als schiet schijf. Het toneelstuk speelt zich af in het Londen van 1934. Aanlei ding voor de bijeenkomst ten huize van Melanie is de dood van haar zoon: was het een on geluk of was het zelfmoord? De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen zijn 22,-, 19,- en 16,-/CJP en Pas 65 hebben drie gulden kor ting. SCHIEDAM - De Dieren bescherming afdeling Schie dam houdt van 30 septem ber tot en met 5 oktober haar jaarlijkse collecte. Hiervoor heeft de organisa tie dringend behoefte aan collectanten. De opbrengst van de collec te is bestemd voor een nieu we auto. De oude auto is to- tal-loss verklaard. Een nieuw voertuig is nodig voor het vervoer van dieren van en naar de dierenarts. Collectanten kunnen zich aanmelden bij mevrouw Berkhout, telefoon 4704087 of bij De Hargahoeve, tele foon 4714151. SCHIEDAM - In dienstencen trum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, wordt zondag 22 september weer een ruilbeurs gehouden. De beurs begint om 13.30 uur en men kan hier terecht voor munten, stripboeken, postzegels, eerste dagenveloppen en diverse ande re ruilobjecten. Bovendien kan men hier de artikelen gratis la ten taxeren. De toegang is vrij. SCHIEDAM - Bij The Missions to Seamen, gevestigd op het Wilton Fijenoord-terrein aan de Adm. Trompstraat, is gisteren, donderdag, een enorme lading kledingstukken, bestemd voor zeelieden uit arme landen, gear riveerd. De kleding, enkele dui zenden stukken, zijn verzameld tijdens een zogenaamde 'Wooïy Pully'-inzamelingsactie in Zuid- Engeland. Veel zeelieden uit warme lan den durven 's winters bij aan komst in de Nederlandse ha vens niet van boord, uit angst voor de kou. Mede door hun zeer lage inkomens zijn zij slecht voorbereid op het Euro pese klimaat. SCHIEDAM - De NV O.N.S. telt veel trouwe werknemers bin nen de gelederen. Regelmatig worden in het bedrijfsrestaurant dan ook recepties gehouden ter gelegenheid van een jubileum. Woensdag 25 september is het de beurt aan de chef Haven dienst Aad Boom. Hij is deze maand 25 jaar in dienst bij het Openbaar Nutsbedrijf Schie dam. Aad Boom is opgegroeid met water en schepen. Zijn jeugd bracht hij door aan boord van een dertig meter lange Zeeuwse klipper. „Een bijzonder schip", herinnert hij zich. „Uitgerust met een zij schroef. Tegenwoor dig zie je ze alleen nog in een museum". Schepen hebben hem sindsdien altijd achtervolgd. In zijn diensttijd werd Aad bij de ge nietroepen opgeleid tot serge ant-schipper en voer hij met een IJsselmeerbotter, bergings vaartuig, stoomsleper, storm- boot of sleepboot door de Ne derlandse wateren. In 1960 ging hij aan de slag als matroos bij een bergingsbedrijf en later trad Aad in dienst bij een motor bootonderneming. Brugsluiswachter In 1968 zette Aad Boom defini tief voet aan wal, toen hij werd aangenomen als brugsluiswach ter in het toenmalige Haven kantoor in Schiedam. Zijn vaste stek werd de brug Huis te Ri viere. „Er was toen nog redelijk wat beroepsvaart in de binnen havens. Granen en melasse naar Bols, granen naar Hollandia en afvoer van oud ijzer bij Van Gelderen gaf heel wat bedrijvig heid in Schiedam". Desondanks had Aad Boom ook rustige uurtjes, die hij ge bruikte om studieboeken in te duiken. Zo behaalde hij het Binnenvaartdiploma, MAVO-4, PD Boekhouden, MBA en di ploma's voor opsporingsambte naar, Brandwacht 2e klas en vervoer gevaarlijke stoffen. In 1981 werd Aad Boom be noemd tot chef Havendienst. In zijn beginjaren had Aad nog 17 collega's, maar door het ver dwijnen van de loodsdienst en de Tankercleaning vervielen veel arbeidsplaatsen bij de Ha vendienst. Tegenwoordig heeft hij nog acht medewerkers. „Toch is er nog genoeg te doen", weet de jubilaris. „Te genover de teruggang van de be roepsvaart staat namelijk een enorme groei van de plezier- vaart in Schiedam". De NV O.N.S. biedt Aad Boom woensdag 25 september een re ceptie aan in het bedrijfsrestau rant aan de Van Heekstraat 15. Belangstellenden kunnen Aad vanaf 15.45 uur de hand schud den. Press Service 05496-76525 Forum-discussie over het milieu

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9