Zachte stoffen, soepele lijnen: de aaimode voor meneer H MME* Melka ««MME Comeback van de boblijn s zi&zggB*» Ieder zijn kleur Als je hoofd naar de kapper staat, ga je naar Hairline. Windsor House - Mgr. Nolenslaan 600 - Tel. 4739345 Vrouwelijke coupe bij langer haar Comeback van de colltrui Als je modieus graag kombineert met sportief, zit Hairline op dezelfde golflengte. Stijlvolle modellen waarmee je je de hele dag prettig voelt. Hairline volgt de haarmode op de voet en draagt met eigen kapsels een goedzittend steentje bij. Stap binnen zonder afspraak en ervaar de weldadige vakvisie van Hairline. Hairline: The Family Hairshop', |voor dames en heren, voor jongens en meisjes. ,cc*é,0^- a®*° «v.0*'* Yn®tC Ü"r!' LH HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1991 PAGINA Ook menig shirt is zacht en soepel, zo als deze flanel ruit. (Fifth Avenue) „Soft, soft, soft" geeft Caret de Bruin van het merk Club de France de nieu we herenmode als etiketje mee. Zach te lijnen, zacht aanvoelende stoffen, zachte breisels en een heleboel niet harde kleuren. „De man heeft meer durf, ook als het om kleur gaat" vindt Peter van Hol land. „Mooie kombinaties van warme, zachte tinten gaan daarbij samen met comfort", zo is zijn opvatting. „Oude waarden krijgen nieuwe dimen sies en elementen en op die manier ontstaat er een verbeterde, eigentijdse look" vindt Jacques van Gils. „Dat zie je vooral bij de materiaalkeus van dit moment" Drie Nederlandse ontwerpers, van wie de collecties in heel wat Hollandse (en buitenlandse!) zaken te vinden zijn, hebben het over de nieuwe herfst- en wintermode. Als voorbeeld voor het vernieuwde ma teriaalgebruik haalt Van Gils de tweeds aan, al jaren en wederjaren gewaar deerd om hun winterse, natuurlijke, ge zellige en sportieve optiek, maar door gewicht en een zekere stijfheid niet altijd door iedereen gewaardeerd. Door nieu we kleuren, garens en vooral finish staan die tweeds aan het begin van een opmerkelijke comeback. Die tweeds van nu dragen lekker en mogen van Jacques van Gils best een zekere uitstraling heb- Aparte details bij de schouders.(Peter van Holland) Keus uit kleur is er genoeg voor de man, maar de meeste tinten hebben toch een vrij rustige ondertoon. Daarbij zijn het vaak geraffineerde kombinaties uit één kleurgroep, die ervoor zorgen, dat het beeld zeker niet saai wordt. Veel blauwnuances zijn er van koel ijs- blauw tot de mauve-achtige lijkt vaag op paars), aparte groentinten zien we bijna overal en warme roden tot purper toe horen er net zo goed bij. Een heel natuurlijk kleurenscala bieden de warme naturellen, zoals beige/brui nen/camel, grijs via vage ruiten gekom- bineerd met andere tinten hoort er ook bij dit seizoen. De stropdas mag best een groot, kleurig dessin hebben. ben. Uiterst 'soft' bij van Gils zijn de ve lours pantalons. Carel de Bruin heeft veel flauch in z'n collectie, brengt peau de pêche-achtige 'aaistof' gelooft heilig in ribcord en soms gewaagde kleuren. „Kombineer maar, rood met zalm bijvoorbeeld" vindt'ie. Lef Peter van Holland, altijd al een beetje bekend om z'n Rotterdamse lef, komt uiteraard ook met die zachte finish en vertaalt zijn 'durf jij'-effekt met iets bru talere shirts, voorzien van fantasieboor- den en voor die durvers zelfs met mou wen in een andere stof. Naast die grap pen decente dessins in strepen en ruiten en aparte details, zoals fantasieschou ders voor pakken en colberts. Over de hele herenlinie geldt, dat de éénrij koploper is, minnaars van double breasted hoeven niet zonder. Bij de jas sen gooien stijlvolle klassieke lange mo dellen met een zachte grip hoge ogen naast de ruigere parka's of de houtje touwtje coats. Soepel en relaxed zijn de vele truien, spencers en pullovers want iets gebreids hoort er bij. De vernieuwer hierbij is de cardigan, een eigentijds vest, terwijl de colltrui royaal aan z'n comeback Lang, klassiek, mode! Van Gils) Houtje touwtje over een soft colbert. (New Man). De coll zit ook aan een f gedessineerde trui. (Foto Igedo) 0 Sportieve sjiek -met colltrui!- in een kombinatie met natureltinten. (Van Gils) OPMODE KIJKOPMODE -KIJK OP MC KIJKOPMOI Schiedam/Groenoord: Laan van Bol'Es 23 70,6 Sinds eind jaren twintig, begin dertig het eerste modelgeknipte kapsel als boblijn de wereld ging veroveren, is die bob eigenlijk nooit helemaal weg geweest. Half lang, vrij recht naar be neden vallend haar op kaaklengte, dat aan de onderkant wat bolde, soms een pony had en vaak bij de oren met een lok naar voren ging... ziedaar de eerste versies van die bob. Sinds die tijd zijn er allerlei variaties op geweest en 't ziet er naar uit, dat de boblijn dit seizoen ook internationaal een behoorlijke stempel op de haar mode gaat drukken. UWTHUISKRANT Eigenlijk is dat logisch. De mode is zeer vrouwelijk en daar past zonder meer een vrouwelijke haarlijn bij. Bob biedt die mogelijkheid, terwijl iedere goede kapper er bovendien mee kan 'spelen' als we met name denken aan de ver schillende haarlengtes van de vrouw in z'n kapstoel. Ook vrouwen met kort haar kunnen best mee-bobben, terwijl er met langer haar eveneens een mode- koppie gemaakt kan worden. Waarbij we aantekenen, dat die korte opgescho ren achterstukjes nu echt wel helemaal uit zijn. Exclusief Exclusief voor UW THUISKRANT was de artistieke club Aju van Schwarzkopf voor ons aan het werk voor een visie op de 'Bob Najaar '91', waarbij eveneens een kapsel werd gemaakt met een roya le knipoog naar de Sixties. Want ook heel wat elementen van die jaren zestig, zoals volume, een pony, toupage en de Brigitte Bardot-nonchalance, zien we zonder meer terug. Daar Aju wordt ge vormd door talentvolle kappers met mo- defeeling, kunnen we interpretaties laten zien, die in goede salons zeker haalbaar zijn. 2 o 0 Geen lokken, geen krullen, maar een cleane coupe? Alles strak naar achteren voor een zakelijke image. De Silhouette produkten Sculpting Glaze en Final Touch houden zo'n kapsel de hele dag perfekt in toom. Met een boel gel gaat het ook. 0 De boblijn met het gezicht van de ja ren negentig met als speelse variatie een lok aan één kant van het gezicht. Voor het volume zorgt de haren en huid sparende permanent Sensitive. Toenemende trend in menige salon: wa tergolven! Dat is nooit helemaal verdwe nen, maar wordt ook nu bij jonge, mo derne kapsels steeds meer toegepast. Want 't is huid- en haarvriendelijk, het haar droogt in ruststand op en krijgt vaak meer glans, terwijl de jongere gar de „zitten onder de kap" als „lekker re laxend" ervaart. Twee versies Omdat de meeste vrouwen (in hun hart!) heel vaak wat anders willen dan steeds 0 Speelse variatie op de boblijn, maar door de losse, natuurlijk lijkende krullen een heel ander kapsel. Met een softsty- Ier is deze lijn thuis vrij gemakkelijk zelf te maken. hetzelfde kapsel, geven we dit keer in deze modespecial twee versies op één modelijn. En dat net zo goed voor de man. Vrouwen, die ook de laatste mode vol gen als het om de haarkleur gaat, kiezen dit najaar uit een vol en warm palet van goudbruine herfsttinten, waaronder goudblond, roodgoud, koper, cognac en hazelnoot. sPe& *ns O 0 Met een knipoog naar de Sixties: pony en volume op de kruin. Aan de achter kant heeft dit model een in laagjes ge knipte bob-suggestie. De pony is verdwenen, want al het haar ging naar achteren en werd met foam en vakkundig 'knijpende' kappers handen in model gebracht. Lekker non chalant en rechtop in de wind... 0 Niet meer opgeschoren maar opge knipt aan de achterkant, nog steeds uit het gezicht met wel zo nu en dan een lok op het voorhoofd is dit een kapsel met gestylde nonchalance. Een gel-per- manent zorgt voor volume, wax houdt de coupe in model. Parels. Om de hals, aan de pols of als barok ogende broche, zoals op deze foto. :)PMODE - KIJKOPMODE - KIJKOPMODE -KIJKOPMODE - KIJK OP MOD! Hairline volgt golfbewegingen op de voet Quality Mens wear SELECTED DEALER 13 mm

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 14