wegwijzer voor Schiedam Familie koopt 75 e Peugeot bij Nefkens Ton Spruit krijgt vanavond een receptie aangeboden Brandersfeest show bij Nefkens electrische auto in Schiedam Naar hoger segment s Hyundai-dealer trots op grotere vestiging Een kwart eeuw bij autobedrijf Nooteboom Autohuis Schiedam toont modellen aan bedrijfsleven EcrStC De PeugeotJ5 bijNejkens Eurodam mmm lÊÊÊHIM Waarschuwing op A-12 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1991 Toyota heeft de nieuw Camry geïn troduceerd. Officieel was de publiek- sintroductie op de auto-tentoonstel ling van Frankfurt vorige week, in middels is de Camry ook in de dea- iershowroom gearriveerd. De nieuwe Camry start bij een prijs van f 44.950,-, dat is dan de 2.2i XL, de GL versie kost 48.850,-, een auto maat op beiden kost 3800,- extra en de duurste 3.0i GX V6 met stan daard automaat komt op 71.750,-. Aan de prijzen is al te zien dat de Camry een hoger segment is binnen gestapt. Toyota heeft een ruim pro gramma, de Starlet bevindt zich in de kleine middenklasse, de Corolla in de normale middenklasse, de Ca rina in de ruime of royale midden klasse en de Camry stapt nu de top van de middenklasse binnen en is dus vergelijkbaar met de Opel Ome ga, Ford Scorpio, Audi 100, BMW 3-serie, Mercedes 190, Renault 25, Peugeot 605, Citroen XM, Fiat Cro- ma, Lancia Thema, Alfa 164, Volvo 700 enz. De axacte afmetingen ver geleken dan zien we bij de Camry lxbrxh 472x177x140 cm en bij de Omega en Scorpio resp. 469x177x144 en 474x176x144 cm. Lexus In menig autotijdschrift, met name de Duitse bladen, is de nieuwe Camry vergeleken met de Lexus. Niet verwonderlijk want de Lexus is in feite ook een produkt van Toyo ta. Echter de Lexus huist in de top klasse. Het Lexus LS 400 model be gint al bij 143.400,- en dat is na tuurlijk nauwelijks te vergelijken met de Camry die met de startprijs f 44.950,- meer dan een derde goed koper is. De vergelijking komt voort uit enkele optische overeenkomsten. De algehele styling, de achter- en raampartij hebben veel weg van de Lexus, echter de voorzijde van de Camry is veel moderner dan die van de statige Lexus. Destijds bij de introductie van de Lexus hebben wij het comfort en de rij-eigen- schappen geroemd, maar de algehele indruk afgedaan met karakterloos, een statige weinig inspirerende wa gen. Niet alleen de buitenzijde toont enig karakter ook de binnenkant met een recht toe recht aan dash- SCHIEDAM - Onlangs kocht de heer Frans Boekhorst een Peugeot 605 bij Nefkens Eurodam. Dat was een bijzondere gebeurtenis, aange zien dit de 75e Peugeot is binnen deze familie. Het feit dat Frans Boekhorst voor deze auto koos, heeft hij vooral te danken aan zijn schoonfamilie. De familie van zijn vrouw is al tiental len jaren lang een fanatieke Peuge- otfamilie, met name de vader van zijn vrouw en haar broers. Verhalen Toen hij aan het eind van de jaren zestig voor het eerst bij haar thuis kwam, stonden er wel vier 404's voor de deur. Uiteraard gingen de gesprekken veelal over auto's, waar bij maar één merk goed bleek te zijn. Bij die gesprekken kwamen dan ook altijd leuke verhalen naar voren, zoals over de politie die een 404 in beslag nam omdat de balken doorgeroest zouden zijn. Dan werd met veel ophef en tam tam duidelijk gemaakt dat een 404 helemaal geen balken en de politie geen technische kennis had. De fa milie kan zich een foto herinneren van een Peugeot 404 zonder stoelen en helemaal volgeladen met stenen, om aan de politie te demonstreren dat een auto met een doosconstruc tie geen balken nodig heeft. Frans Boekhorst heeft aan zijn vrouw een ideale monteur. Zij kan alle geluiden thuisbrengen en weet precies hoe het onder de motorkap in elkaar zit. Mocht zij er niet uitkomen, dan staat het personeel van Nefkens Eu rodam klaar. De goede service, de persoonlijke benadering en het fraaie uiterlijk van de 605 hebben mede een rol gespeeld bij de aan koop van deze auto. board is saai. De Camry daarente gen is veel fraaier en moderner. De buitenkant laat een moderne ronde aërodynamische (Cw=0,31) auto zien met een enigszins wigvorm. De binnenzijde is modern, het dash board vertoont een ergonomie, juist dat wat nu de trend is. De aankle ding zou nog wat smaakvoller kun nen, de Japanners zie ook de Nissan Maxima en de Honda Legend, hou den over het algemeen wat te zake lijk. Zeer compleet Qua luxe en comfort scoort de Camry uitstekend, zeker vergelijk baar met de Lexus. De Camry is een stille auto, het geluid t.o.v. de vorige Camry is met 3 dBA.teruggebracht, bij 100 km/u van 71 dBA naar 68 dBA. De uitrusting is zeer compleet met standaard uitgebreid dashboard met toerenteller e.d., centrale deur vergrendeling, elektrische ramen, getint glas, twee buitenspiegels van binnenuit verstelbaar, stuurbekrach tiging, verstelbaar stuur, verstelbare gordels, radio voorbereiding met speakers en antenne, consoleboxen, gescheiden neerklapbare achterbank enz. De motorkeuze is in 2.2i 100 kW/136 PK en 3.0i 138 kW/188 PK, telkens zeer geavancerde injec tiemotoren met 4 kleppen per cilin der, gecontroleerde uitlaat-tegen- druk, geregelde 3-weg katalisator, actief koolfilter enz. Standaard is een 5-bak, een 4-automaat is optie. Op de rijksweg A-12 (Den Haag- Utrecht) ter hoogte van Linschoten neemt de Dienst Verkeerskunde van het ministerie van Verkeer en Wa terstaat een proef om de handha ving van de maximumsnelheid te verbeteren. Daartoe is een elektro nisch waarschuwingsbord langs de weg geplaatst dat aangeeft welk per centage van de automobilisten zich aan de toegestane snelheid houdt. Uit onderzoeken op 80-km-wegen blijkt dat door het nalevingspercen- tage van de geldende snelheidslimiet aan de weggebruikers te presenteren, een vermindering van de gemiddel de rijsnelheid optreedt. Uitgangs punt is de veronderstelling dat indi viduele automobilisten geneigd zijn het eigen gedrag aan het gedrag van de overige weggebruikers aan te pas sen. HYUflDRt SCHIEDAM - Autobedrijf De Peli car heeft met ingang van deze week een nieuwe vestiging betrokken aan de Overschieseweg in Schiedam. Het pand van de Schiedamse Hyun dai-dealer aan de Snelliussingel was veel te klein om het sterk groeiend aantal klanten op passende wijze te kunnen ontvangen. In het pand aan de Overschieseweg, waar voor die tijd autobedrijf Uni que was gevestigd, heeft men de be schikking over 2500 m2, waarvan 1500 m2 is bebouwd. In de show room alleen al is plaats voor zo'n honderd nieuw en gebruikte auto's. Directeur Cees van Dun steekt niet onder stoelen of banken dat het pand aan de Overschieseweg een SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Het is deze maand 25 jaar geleden dat Ton Spruit als leerling-monteur werd aangesteld bij autobedrijf Noo teboom. Ter gelegenheid van dit ju bileum krijgt Ton Spruit, die intus sen al weer jaren een gewaardeerd verkoper is bij Nooteboom, van avond (vrijdag) een receptie in de showroom aan de Zwaluwlaan aan geboden. Ton Spruit vervult bij het Schie damse autobedrijf eigenlijk een unieke functie. Hij is belast met de verkoop van de Seat, de occasions die altijd in voorraad zijn, hij zorgt verder voor de nodige publiciteit rond het autobedrijf en als hij tijd over heeft, is hij ook nog behulp zaam bij het tankstation aan de Zwaluwlaan. Kortom, Ton Spruit is bij autobe drijf Nooteboom een gewaardeerde 'duizendpoot'. De directie van de Seat-dealer en van het bandenbe drijf Nooteboom is ervan overtuigd dat Ton Spruit de juiste.man op de juiste plaats is. Een creatieve mede werker die altijd vol ideeën zit en er op zijn manier aan heeft meege werkt dat het Schiedamse autobe drijf, dat ook in Vlaardingen grote bekendheid geniet, kon uitgroeien tot wat het nu is. Ton Spruit maakt deel uit van een team van 21 medewerkers die aan SCHIEDAM - Autohuis Schiedam heeft onlangs het bedrijfsleven in Schiedam uitgenodigd voor een be drijfswagenshow. Plaats van handeling was de tuin van het Novotel, waar tientallen bedrijfswagens stonden opgesteld. Blikvanger van de Mitsubishi-dealer was de Space Wagon. Dat is een zeer exclusieve auto die pas in januari 1992 leverbaar is. schot in de roos is. „Het is één van de betere lokaties in Schiedam en ligt pal naast andere autobedrijven. Voor zover nodig heb ik het pand grotendeels gemoderniseerd. In de werkplaats is plaats voor vier brug gen en ik beschik over de modernste apparatuur. Ik gebruik voorlopig nog het kantoor op de begane grond, maar het is niet uitgesloten dat in deze vestiging op de eerste etage ook de centrale administratie komt. Op het ogenblik is dat nog in Vlaardingen aan de Van Hogendor- plaan, waar m'n tweede autobedrijf is gevestigd". Personeel „De consequentie van de uitbrei ding is", aldus Cees van Dun, „dat ik personeel nodig heb. Voorlopig gaat het om monteurs en verkopers die ik er bij wil hebben. Lange tijd heeft het er naar uit gezien dat de werkplaats aan de 's-Gravenzande- straat in Schiedam zou blijven. Toen echter het pand van Unique vrij kwam, heb ik er geen moment aan getwijfeld dat op die nieuwe plaats de toekomst ligt van m'n au tobedrijf. Ik durf rustig te zeggen dat op deze nieuwe plaats hét occa sioncentrum van Schiedam ligt. Vlak bij de Spaansepolder achter station Schiedam". Open Huis Cees van Dun timmert met Hyun dai aan de weg en laat dat merken ook. Volgende maand start hij met een Open Huis waarin alle modellen van de Hyundai zijn vertegenwoor digd. Dat zijn achtereenvolgens de Pony, de Excel, de Scoupé, de Lan- tra en de Sonata. Cees van Duin is drie jaar geleden bescheiden begon nen aan de Snelliussingel met de verkoop van de Pony, een wagentje voor de zogenaamde prijskopers. Langzaam maar zeker schudt de Schiedamse dealer het imago van goedkoop van zich af. De wagens blijven goedkoper dan hun concur renten, maar in tegenstelling tot en kele jaren geleden blijken vooral de luxe uitvoeringen van de Hyundai auto's in trek. Bestelauto Cees van Dun: „Ik praat niet over aantallen auto's die ik verkoop, maar het gaat erg goed met Hyun dai. Tijdens het Open Huis volgen de maand heb ik in de nieuwe showroom een Hyundai Scoupé sport staan die geweldig is. Volgend jaar komt Hyundai ook met bestel wagens op de markt en daarvan hoop ik een graantje mee te pikken. Met de nieuwe behuizing kan ik rustig zeggen dat ik één van de gro tere dealers (van de tachtig) van Hy undai ben geworden. En ik ben nog maar drie jaar bezig. Nou ja, ik ben drie jaar Hyundai-dealer. Zelf zit ik al veertien jaar in de autobranche en ben begonnen als handelaar". autobedrijf Nooteboom en Noote boom Autobanden BV zijn verbon den. „Ik ben als vakantiehulp be gonnen, herinnert hij zich nog. „Na de LTS kwam ik als leerlingmonteur in het bedrijf. Bij Nooteboom, dat toen alleen nog maar een garage was, werkten vier mensen. Ik ging 's avonds naar school voor het mon teursdiploma. In die tijd had garage Nooteboom een overwegend agra risch karakter. We repareerden landbouwtrekkers en slepen messen van landbouwmachines voor de boeren uit Kethel en Vlaardingen. Daarnaast deden we in personenau to's. Tot 1978 was de garage geves tigd aan de Schiedamseweg en nu al weer dertien jaar aan de Zwaluw laan". Service Het maakt Ton Spruit, die 25 jaar aan autobedrijf Nooteboom is ver bonden, niet uit welke naam aan zijn functie wordt gegeven. „Ik heb alle rangen van het bedrijf doorlo pen: van leerlingmonteur tot chef monteur en van chef werkplaats tot verkoper. Ik sta in wezen voor ie dereen klaar. Ik zie dat als een on derdeel van m'n werk en ik draag bij aan de service die bij Noote boom hoog staat aangeschreven. Als je voor de mensen wat over hebt, weten ze dat best te waarderen". SCHIEDAM - In het kader van de Brandersfeesten in Schiedam houdt Nefkens Eurodam tot en met zon dag een grote autoshow. De show room aan de Fokkerstraat is alle drie de dagen omgetoverd in een braderie, waar van 'alles' is te 'krij gen'. Naast allerlei actiemodellen van de Peugeot, zijn er kraampjes met Peu geot produkten verkrijgbaar, zoals accessoires. Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Saillant de tail is dat het aantrekkelijk is om nu een nieuwe wagen bij Nefkens Euro dam te kopen in verband met de stijgende prijzen. Per 1 oktober en per 1 januari 1992 gaan de auto's van 700 tot 1500 gul den duurder worden. Zaterdag en zondag is de show geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Nefkens Eurodam krijgt volgende week de beschikking over een electrisch aangedreven be stelwagen. Het gaat om de J5 Elec tric die in Frankrijk al in normale seriebouw wordt geproduceerd en thans ook voor de Nederlandse markt bestemd is. Bij Nefkens Eurodam aan de Fok kerstraat gaat men met deze bestel wagen ook de boer op. Het is de be doeling dat hij de gemeentelijke diensten in Schiedam en Rotterdam zal worden aangeboden om er proef ritten mee te maken. De Peugeot J5 bestelwagen is op het oog een heel gewone wagen met een verhoogd dak. De auto bevat een electromotor die maximaal 25 kW levert en waarbij de electromotor gekoppeld is aan de vijfbak. Hij wordt gevoed door een batterij van 20 onderhoudsvrije loodzuuraccu's, waar genoeg energie kan worden op geslagen voor een actieradius van 70 kilometer. Daarna moeten de ac cu's een nacht lang worden geladen. Gaspedaal De auto is voorzien van apparatuur daartoe, die simpelweg op een stop contact van het electrisch net moet worden aangesloten. De accu's kun nen circa 450 keer worden geladen. Dat komt overeen met twee jaar doorsnee gebruik. De J5 Electric heeft een top van 80 km/h. De snel heid wordt heel gewoon geregeld met het gaspedaal. Omdat het ge zoem van de electromotor zeer ge lijkmatig is, kan de chauffeur niet op het gehoor schakelen. Hij dat doet op aanwijzigingen van de toe renteller. Hij heeft naast het stuur een rode knop zitten om alle electri- citeit af te snijden. En hij heeft op het dashboard een meter die aan geeft hoeveel electrische energie de accu's nog in voorraad hebben. Wijkverkeer „De J5 Electric is", aldus directeur Jacques Schenkel van Nefkens Eu rodam, „bij voorkeur te gebruiken woor wijkverkeer. Dus niet geschikt voor grote afstanden, maar lokaal verkeer. Dan denk ik in de eerste plaats aan de verschillende gemeen telijke diensten in Schiedam en Rot terdam. Het mag duidelijk zijn dat de nieuwe J5 bestelwagen aan alle milieueisen voldoet". Toyota Camry zelfs fraaier dan de Lexus de Peltcar De Pelicar is verhuisd naar de Overschieseweg

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 21