Van Zundert brengt al 25 jaar de post rond er BELOOFD: Raadslid Verhulsdonk slaat eerste vat aan Bokbier mag vreemd smaken Kinderboekenweek in De Blauwe Brug Ganter en Birkenstock garantie voor kwaliteit Autokraak Houtworm bedreigt Zakkendragershuisje Fusiebank geeft cheque voor museum Weinig animo voor deelname kindermiddag PAIJL HCG 99 )K Kredieten voor Museum Goede schoen voorkomt veel problemen Jongens slaags Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. SCHIEDAM - „Als het effe kan, wil ik de reste rende acht dienstjaren wel in Kethel vol maken, want ik heb het hier best naar mijn zin". De heer M.J. van Zundert viert binnen kort zijn 25-jarig dienst verband als postbode bij de Schiedamse PTT. Na jarenlang door heel Schie dam te hebben gelopen, bestelt hij de post de laat ste vijf jaar in Kethel. En dat bevalt de geboren en getogen Tilburger best. Erwtensoep Het vijftal horeca-exploitanten voor De Korenbeurs. Singel 41-45 3112 GJ Schiedam. Telefoon 010-4262428. Postbode Van Zundert op zijn route door Kethel: „Je moet onderweg geen brommerpech krijgen, want dan ben je nog niet klaar. Zeker niet als je achteraan de Kerkweg rijdt". Aardigheidje SCHIEDAM - Zal Bok bier het ooit winnen van de pils? Een beetje insider zal deze toekomstgedachte re soluut van de hand wijzen. Maar toch! Wie op de har de cijfers afgaat, bemerkt dat Bokbier in opmars is. Was de afzet in 1985 zo'n 17.000 hectoliter, vorig jaar bedroeg het maar liefst bijna 10.000 hectoli ter meer. Eerste vat Burgemeester Scheeres neemt de cheque in ontvangst. 3Sao Straatmuzikant in spé Joris Gosens wordt hartelijk bedankt voor zijn optreden door Maar ten Lugtenburg, bestuurslid van winkeliersvereniging Hoogstraat. Huisdier HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1991 PAGINA 7 „Er heerst hier in Kethel nog 'n gemoedelijke sfeer Het wordt volgende week trou wens een bijzonder feestelijk weekje voor de heer Van Zun dert en zijn familie. Want be halve zijn 25-jarig dienstver band bij de PTT, viert de post bode zondag 29 september ook zijn 25-jarig huwelijksfeest. Het één schijnt dan ook niet los te staan van het ander. „Toen ik 25 jaar geleden trouwde met een Schiedamse, ging tegelijker tijd mijn werkgever in Tilburg failliet. Ik moest dus een nieu we baan hebben en besloot toen maar om naar Schiedam te ko men. Vlak na mijn trouwdatum kon ik aan de slag als postbode bij de PTT". Dat gaf aanvankelijk wel enige problemen, want kersvers uit Tilburg kende Van Zundert na tuurlijk geen enkele straatnaam in Schiedam. „In die tijd ver richtte de postbode ook kwitan tiediensten. Dan moesten we re keningen gaan innen bij de mensen. Als ik dan iemand thuis trof, vroeg ik meteen waar de volgende straat was. Maar ik kreeg naatuurlijk ook wel hulp van mijn collega's, hoor". Van Zundert begon in het cen trum, waar hij onder meer in de Hoogstraat en de Lange Haven de post bezorgde. „Ik kan me herinneren dat daar ergens een man woonde, die er op stond dat je 's morgens vroeg een biertje nam. En wanneer het hartje zomer was, moest je een kop erwtensoep nemen. Het was iedere dag raak. Ik moest gewoon gebukt onder zijn raam lopen, om het flesje bier of de kop erwtensoep te ontlopen". In de voorbijgaande jaren heeft Van Zundert de hele stad door lopen als postbode, tot hij vijf jaar geleden naar Kethel werd overgeplaatst. Een uitgestrekt gebied, te groot om lopend of fietsend af te leggen. Van Zun dert mocht daarom op de brommer. „Daarmee rijd ik per dag zo'n 30 kilometer. Mijn wijk telt ongeveer 250 brieven- SCHIEDAM - Het college van B&W wil een krediet van ruim 75.000,- be schikbaar stellen ten behoe ve van het Stedelijk Mu seum. Het gaat hierbij om het activeren van budgetten uit de Meerjarenbegroting 1991-1995. Tweeduizend gulden is be doeld voor de vervanging van het meubilair, terwijl nog eens achtduizend gul den moet worden geïnves teerd in meubilair en appa ratuur. Bovendien is een be drag van dertigduizend gul den bestemd voor een inves tering in tentoonstellings- meubilair. Daarnaast wil het college 25.000,- beschikbaar stel len voor de renovatie van de depots. Voor de opleiding en vorming van het mu seumpersoneel moet een krediet van 5.300-, be schikbaar worden gesteld, terwijl vanaf 1992 hiervoor jaarlijks een bedrag van 2.000,- moet worden be stemd. bussen en daar ben ik zo'n 2,5 uur mee bezig. Bovendien loop ik ook nog in Woudhoek- Noord, het Mary Zeldenrustpad en omgeving". Van Zundert heeft het in Kethel prima naar zijn zin. „Hier heerst nog zo'n gemoedelijke sfeer. Lijkt wel een beetje op het Brabantse, waar ik vandaan kom. Onderweg krijg ik regel matig een kopje koffie aangebo den. Er zijn zelfs mensen, die zeggen: 'Je weet waar de koffie staat, help jezelf maar'. Ik ken inmiddels ook iedereen en dat is bijzonder handig als een brief verkeerd geadresseerd is. Aan de hand van de naam van de geadresseerde kan ik toch de brief in de juiste brievenbus be zorgen". Ook de bewoners van Kethel zijn in hun sas met Van Zun dert als postbode. „Laatst kwam ik een man tegen, die zei: „Joh, ik jou een tijd niet gezien. Hier heb je vijfentwintig gul den" Kreeg ik zomaar. Ook met Kerst krijg ik wel eens een aardigheidje toegeschoven", vertelt de postbode. Hij is dan ook nooit te beroerd om de Kethelaars van dienst te zijn. „Er wonen in Kethel vrij veel ouderen, die niet zo vaak meer de deur uit gaan. Dan vind ik in hun brievenbus de post, die zij zelf willen verzen den. Dat neem ik dan voor ze mee naar het postkantoor. Ook betaal ik op het postkantoor wel eens een rekeningetje voor ze en breng dan de kwitantie weer te rug". Vanwege zijn 25-jarig dienstver band biedt de PTT postbode Van Zundert donderdag 3 okto ber een receptie aan in het post kantoor aan het Bachplein. Tus sen 15.00 en 17.00 uur kan ie dereen de jubilaris de hand schudden. Kethel zal ongetwij feld flink vertegenwoordigd zijn.... SCHIEDAM - In de Schiedam se bibliotheken, buurt- en wijk centra en kluphuizen gaat woensdag 2 oktober de Kinder boekenweek 1991 van start. Het motto luidt dit jaar 'Huizen in boeken', waarvoor tot 12 okto ber allerhande activiteiten wor den georganiseerd. Woensdagmiddag 2 oktober vinden allerlei kinder-evene- menten plaats in Kluphuis Zuid, Wijkcentrum De Erker, Buurthuis Nieuwland en Wijk centrum De Blauwe Brug, maar het werkelijke Kinderboeken- weekfeest wordt woensdagmid dag 9 oktober gehouden. De or ganisatie is in handen van de Openbare Bibliotheek, Boek handel Mercurius en de SSSN. Het Bokbier kent een lange tra ditie, die door een aantal en thousiaste café-eigenaren in Schiedam in ere wordt gehou den. In vroeger tijden selecteer den de brouwmeesters in de oogsttijd de gerst en de hop en werd er proefbier, ofwel Bok bier, van gebrouwen. De geur en de smaak van het natte goedje gaven een idee over de kwaliteit van de nieuwe oogst. Ongetwijfeld zal het in het ver leden zijn voorgekomen dat met een vies gezicht de eerste slok bier werd uitgespuwd. Maar men wist wél waar men aan toe was. Om de kwaliteit van het gerst pas te meten in het verdere brouwproces, zou natuurlijk een riskante bezig heid zijn. In de eindsmaak mag geen afwijking zitten. Bij een bijzonder bier zou een eventue le smaakafwijking echter niet zo snel worden opgemerkt. „Een nekslag, die het Bokbier, maar ook de andere gistrijke en ongefilterde bieren in het verle den te verduren kreeg, was de komst van het heldere en scho ne pilsje uit het Duitse plaatsje Pilsner", vertelt Henk Post, één van de organisatoren van het woensdag in De Korenbeurs te houden traditionele Bokbierfes- tival. „Bovendien was er sprake van een samenloop van om standigheden: de bierbeker ver dween en het glas kwam". Ppst merkt in zijn eigen Tappe rij dat de vraag naar ongefilter de- en witbieren stijgt. Net zoals de vraag naar het Bokbier weer elk jaar toeneemt. Echt voor proeven is er natuurlijk niet meer bij. De kwaliteit van de brouwgerst is op voorhand al nauwkeurig getest. Dat gebeurt in een vroeg stadium in de la boratoria van de bierbrouwers. Zoals de wijnliefhebber wacht op de komst van de Beaujolais, zo wacht de bierliefhebber op zijn Bokbiertje. VVD-raadslid en bonbonmaker Gerard Ver hulsdonk is de eer toebedeeld het eerste bokbiervat aan te slaan. Dit gebeurt woensdag 2 oktober om 18.00 uur in De Korenbeurs aan de Lange Ha ven. Daarna begint voor hen, die bij de organiserende horeca- ondernemingen Het Paard, 't Stappertje, De Pacha, 't Proosje en Het Weeshuis een toegangs bewijs hebben gekregen, het Bokbierfestival. Het feest wordt om 14.00 uur in De Blauwe Brug geopend door een geheimzinnig kinderboe kenpersoon. Bovendien zijn de kinderboekenschrijvers Henk van Kerkwijk en Corrie Haf kamp aanwezig om iets over hun werk te vertellen. Uiteraard lezen zij ook voor uit eigen werk, terwijl De Boshoek en Hargahoeve aan de kinderen la ten zien hoe dieren (kunnen) wonen. Van het Stedelijk Museum is Pijn in de rug, vermoeide voeten. Met die problemen kampen heel veel mensen. De oorzaak? Vermoedelijk een verkeerde keus ran het schoeisel. Hoe belangrijk de juiste keuze, ook voor vol wassenen is, weet schoenspecialist Jan Verduijn van Voorberg als geen ander. In het centrum van Maassluis, aan de Dr. Kuyperkade om precies te zijn, is Voorberg gevestigd. Wie moei te heeft bij de keuze van de juiste schoen is hier op het goede adres. Natuurlijk cn comfortabel. Dat zijn cc trefwoorden voor Ganter en Birkenstock schoenen. „Werkelijk perfecte schoenen, zegt Jan Verduijn lit de grond van zijn hart. „Alles is lij deze schoenen in evenwicht. Ideale pasvorm, een uitgebalanceer de vorm en gemaakt van het beste rateriaal. „Eigenlijk is het heel gek jesteld", aldus Jan Verduijn. „Alles raken we plat, terwijl onze voeten daar eigenlijk helemaal niet op inge steld zijn. De natuur is anders, hob belig, afwisselend zacht en hard ter rein. De Ganter en Birkenstock schoenen zijn zo gemaakt dat de voet het best tot zijn natuurlijke recht komt." Daar zorgt ondermeer het kurk- of leder voetbed voor. De voeten wor den gericht gesteund en ontlast. Zo werdt het lopen gerieflijker. Goed koop kun je de schoen van Ganter er Birkenstock niet noemen. „Maar", zo zegt Jan Verduijn, „je rrerkt wel direkt het verschil. Soms wisselen mensen wel eens van merk, naar dan krijgt men toch spijt. Het volgende paar is dan toch weer een Ganter of Birkenstock. Gewoon omdat het verschil direkt merkbaar is." -org De grootste zorg wordt besteed aan (cze schoenen. Zo moet de pasvorm jcrfect zijn. Daarom zijn er speciale testvormen. Bijvoorbeeld voor malle, brede voeten of knokvoe'en. Daarbij wordt uitgegaan van de Jiul-lijn", dus de natuurlijke voet- 'orm. Een natuurlijke beweging is let uitgangspunt. Jan Verduijn: ,Een natuurlijke manier van be we ien is van groot belang. Daar past cn hak niet bij. Als we een hak lodig gehad zouden hebben, zou die rel aan ons lichaam hebben gezeten, enk ik altijd maar. Te hoge hakken fcbben nadelige gevolgen. De hiel vordt extreem belast en dat heeft cn onnatuurlijke houding tot ge volg. Zonder hak wordt met name de wervelkolom ontlast. Het resultaat is duidelijk: een ontspannen, natuur lijk-rechte lichaamshouding, zoals bij het blootsvoets lopen. Ideaal voor het lichaam". Zowel voor mannen als vrouwen zijn er Ganter en Birkenstock schoe nen. De ervaren verkoopsters bij Voorberg, allen in het bezit van het schoenverkoopstersdiploma, staan klanten met raad en daad bij. Niet alleen uit Maassluis, want deze schocncnspeciaalzaak mag zich ver heugen in de belangstelling van zeer velen buiten Maassluis. Jan Verduijn is er ingenomen mee. „Een teken van vertrouwen. Wij doen er alles aan om klanten zo goed mogelijk van dienst te zijn. Ganter en Birkenstock zijn er in vele maten en modellen. „Aan kwaliteit wordt bij ons geen concessie gedaan. Door de modische kleuren waarin en mate rialen waarvan de schoenen zijn gemaakt, zijn ze makkelijk bij uw kleding te combineren. Prettig is het te weten, dat uw voeten er alle baat bij hebben! een tentoonstelling over het IJ- zertijdproject geleend en verder kunnen de kinderen meedoen aan het bibliotheekspel, zich la ten schminken als boekfiguur, of een dia- en videoserie bekij ken. Ook kunnen ze een kasteel van dozen bouwen of rustig 'in een hoekje een boekje' lezen. Er rijdt woensdag 9 oktober een speciale bus door Schiedam, die de kinderen naar De Blauwe Brug brengt. De wijkbibliothe- ken fungeren als opstapplaat sen. Daar kan men ook infor matie krijgen over de vertrektij den van de bus. SCHIEDAM - Aan de Conrad- straat is afgelopen woensdag in gebroken in een auto. De dader had het gemunt op de radiocas setterecorder. SCHIEDAM - Het Zakkendra gershuisje aan de Oude Sluis is aangetast door houtworm. Dit heeft de Dienst Gemeentewer ken vastgesteld na een onlangs uitgevoerde inspectie. Met de bestrijding van het ongedierte is een bedrag van honderdduizend gulden gemoeid. De aantasting is met name zichtbaar in kozijnen, zolder vloeren, kapconstructie en to ren. Het meest aangetaste hout werk dient te worden vervan gen, terwijl het minder slechte houtwerk een speciale behande ling moet ondergaan. Uit voor zorg zal gelijktijdig het niet-aan- getaste houtwerk van de boven ste zolder, de kapconstructie en het dakbeschot worden behan deld. Het is nog onduidelijk of en zo ja, hoe ver de door lood bedek te staanders van de toren door de insekten zijn aangetast. Maar gezien de bevindingen destijds van de torenspits van de Mu ziekschool aan de Lange Nieuw- straat zal ook het loodwerk van het Zakkendragershuisje gedeel telijk worden verwijderd om een eventuele aantasting te kun nen behandelen. Dienst Gemeentewerken pro beert bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg subsidie voor de werkzaamheden los te krij gen. 4BNAMR0 \'i - - S35& m-,. O?:-: te, SCHIEDAM - Ter gelegenheid van de fusie tussen de bankcon cerns ABN en AMRO, hield 'het nieuwste wapen van Neder land' - zoals het nieuwe bedrijf zich presenteert - afgelopen maandag open huis in al haar vestigingen. Ook in Schiedam openden vijf filialen de deuren voor het publiek. Burgemeester Reinier Scheeres was één van de eerste gasten in de vestiging aan de G. Verboon- straat. Bij die gelegenheid ont ving hij een cheque ter waarde van duizend gulden, bestemd voor het Stedelijk Museum. SCHIEDAM - Op de kermis aan het Emmaplein werd een 11-jarige jongen uit Schiedam woensdagavond aangevallen door drie knapen van 15 jaar (uit Hoogvliet), 14 en 15 jaar (beiden uit Schiedam). Het slachtoffer kreeg daarbij enkele klappen. De aanleiding van de ruzie is nog niet helemaal dui delijk, maar waarschijnlijk speelden de schoenen van de elfjarige een rol. Twee van de daders zitten nog vast op het bureau, omdat zij hebben be kend de jongen te hebben gesla gen. Z#nmg type! Verduijn met een van de Gantermodellen. Een modieuze schoen die de voel gezond houdt. SCHIEDAM - De kinderactivi teiten, die winkeliersvereniging Hoogstraat afgelopen woens dagmiddag in het kader van de Brandersfeesten organiseerde, was geen onverdeeld succes. Toch hadden de winkeliers een leuk programma samengesteld, waaraan de jeugd actief kon deelnemen. Op het Museumplein konden de kinderen tijdens een vrij markt hun overtollige speelgoed en andere spulletjes aan de man brengen, terwijl jeugdige muzi kanten hun vaardigheden ten gehore mochten brengen. Ver der was er de verkiezing van het leukste huisdier en werd een te kenwedstrijd georganiseerd met als opdracht: wie maakt de mooiste tekening van het stad huis? De animo voor deelname was echter zeer matig, wellicht van wege het druilerige weer. Voor de vrijmarkt kwamen weliswaar toch nog zo'n zestig deelnemers opdraven, veelal vergezeld van hun ouders, maar voor de ove rige activiteiten meldde zich slechts een enkeling. Voor de te kenwedstrijd kwam zelfs nie mand opdagen. Slechts één jeugdige straatmuzi kant durfde het aan om en pu blic te laten horen, waartoe hij in staat is. Dat was de tienjarige Joris Gosens, die op zijn key boards de vrijmarkt een muzi kale omlijsting gaf. „Ik heb pas een jaar les", meldde hij trots tussen twee nummers door. „In het begin vond ik het wel een beetje eng om voor publiek te spelen, maar later raakte ik er aan gewend". Overigens loste Joris zijn orgelspel af met zijn werkzaamheden achter een kraampje, want hij had zich ook ingeschreven voor de vrijmarkt. Zijn keyboards was echter niet te koop. Voor de verkiezing van het leukste huisdier kwamen slechts viei; kandidaten zich aanmel den. De eerste prijs werd ge wonnen door Leonie Klaassens met haar hondje Kim, de twee de prijs was voor konijn Knab bel van Remco van der Nagel en de derde prijs werd gedeeld door Hukiye met haar hond Bonchuk en Reinaart Krijgs man met zijn konijn Snuffel. Zelf heeft Paul Berg natuurlijk altijd een zonne bril op zak, omdat je die, volgens hem, eigenlijk bijna altijd nodig hebt. Zomer en winter. Ui maakt hij voor steeds meer brildragers ook zonnebrillen op sterkte. Dat kan al vanaf c 'aarom circa honderd gulden, all-in Zo hebben ze een zonnebril en reservebril tegelijk. Slim bekeken... Oogmntmtrm - OV optmetrhten Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 7