Vriendschapsplein is overlast van jeugd beu Beurs in De Erker EXTRA Werkgaranties voor jongeren Regen hier en daar spelbreker iraLtt» ALBERT DE BLOCK HEIJN TRENT 50.- gratis nog 5 weken School De Gorzen feestelijk heropend O* Stakingen Stadsblad Stads-TV van de kabel 1/5 staatslot Binnenkort 0P met iedere week prijzen van Hitbingo \T3 25.000 Gratis WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 43e JAARGANG, NUMMER 79 OPLAGE 40.676 Hémi Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Het speelterrein op het Vriendschapsplein. Vanwege de overlast hebben de bewoners een voetbalbord al verwijderd. Het basketbalbord op de voorgrond moet er binnenkort wellicht ook aan geloven. SCHIEDAM - De maat is vol voor de bewoners van het Vriendschapsplein. Al een jaar lang trekken ze bij diverse gemeentelijke instanties aan de bel van wege de overlast van jeugd, maar er wordt nau welijks op gereageerd. „Stel maar een handteke ningenlijst op, wordt in het Stadskantoor gezegd. Maar daar beginnen we niet aan. Wat heeft zo'n SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert vrijdag 4 ok tober een kleding-, speelgoed- en boekenbeurs aan de Jan van Avennesstraat 32. De dames-, heren- en kinderkleding dient schoon en heel te zijn en het speelgoed moet compleet zijn. Wie goederen te koop wil aan bieden, kan bellen, telefoon 4267767. Men kan ook kleding aan De Erker schenken. De medewer kers van het wijkcentrum ver kopen de kleding dan ten bate van een kindertehuis in Bulga rije, waarvoor De Erker een in zamelingsactie op poten heeft gezet. Alle goederen kunnen vrijdag tussen 8.30 en 10.30 worden in geleverd. De beurs wordt ge houden van 11.00 tot 14.30 uur. De niet-verkochte spullen kun nen van 16.30 tot 17.00 uur weer worden opgehaald. Dan vindt tevens de afrekening plaats. Twintig procent van de opbrengst komt ten goede van de organisatie. handtekeningenlijst nu voor zin?", vraagt een pleinbewoner zich af. Vori ge week woensdag hebben de bewoners zelf het heft maar in handen genomen een één van de speelattri- buten van het plein verwij derd. „Veel bewoners doen al tijden geen oog meer dicht. Vooral in de zomermaanden komt de jeugd naar ons plein toe, gaat hier lopen voetballen en blijft dan vaak tot 's nachts hangen. En het is niet eens jeugd uit onze eigen buurt, maar veelal jongeren uit Nieuwland. Ze ko men met bromfietsen en auto's aanrijden", aldus de woordve- order van de bewoners. „Inmiddels durven vrouwen en ouderen 's avonds niet eens meer naar buiten. Want sinds we er iets van hebben gezegd te gen de jongeren, dreigen ze af en toe onze ruiten in te gooien. Of ze blokkeren demonstratief het portiek". De bewoners hebben al meerde re malen bij verschillende ge meentelijke instanties hun be klag gedaan over de overlast. „De politie, de milieupolitie en de gemeente, we hebben ze alle maal gebeld. Maar er gebeurt niets". Condooms „Kijk", vervolgt de woordvoer der. „Ónze buurt had al gerui me tijd zelf het plein schoon. Maar dat is de laatste maanden dweilen met de kraan open. Die jongeren gooien van alles neer op het plein en in de portieken, soms tot condooms toe". De bewoners hebben besloten om een gemeentelijke reactie niet af te wachten. Vorige week woensdag hebben ze een peliefd Bezoek voor Brandersfeesten Delflandseweg voorbij Sport Uit SCHIEDAM - Het Buro voor Werk en Scholing van de Socia le Dienst organiseert vanaf maandag 7 oktober een voor lichtingscampagne over de Ba nenpool en de Jeugdwerkgaran- tiewet. Aan de hand van foto's, een lichtkrant, posters en fol ders wordt in de bibliotheekfili alen tekst en uitleg gegeven over de nieuwe regelingen. De Banenpool is reeds enige tijd operationeel. Sinds 1 april hebben al 21 langdurig werkloze Schiedammers via dit initiatief een baan gevonden. De Jeugdwerkgarantiewet wordt met ingang van 1 november van kracht. Hiermee wordt werkloze jongeren een tijdelijke baan gegarandeerd. Om hier voor in aanmerking te komen, moet men als 16- of 17-jarige zes maanden werkloos of schoolverlater onder de 21 jaar zijn. In de nabije toekomst gaat de wet ook gelden voor andere jongeren. In 1998 moeten alle werkloze jongeren tot 21 jaar en alle werkloze schoolverlaters tot 27 jaar van deze wetgeving ge bruik kunnen maken. De voorlichtingscampagne start maandag 7 oktober in de Hoofdbibliotheek aan de Lange Haven 131. Na drie weken wordt de campagne verplaatst naar de bibliotheek op het Dr. Wibautplein. Daarna zijn de bi bliotheken in de Blauwe Brug en De Gorzen aan de beurt. Voor vragen over de Banenpool en de Jeugdwerkgarantiewet kan men bellen met het Buro voor Werk en Scholing, tele foon 4732111. SCHIEDAM - Het weer heeft de Brandersfeesten van 1991 flink parten ge speeld. Nadat vorige week zondag al de manifestatie Schiedam-Sportstad van wege de regenval moest worden afgelast en de kin dermiddag woensdag wei nig belangstelling kreeg, kon afgelopen vrijdag het traditionele Standwerkers- concours geen doorgang vinden. Ook de Zondags markt had aanvankelijk te kampen met natte weers omstandigheden. Deson danks kijkt de organisatie redelijk tevreden terug op de achtste editie van de Brandersfeesten. De Brandersfeesten 1991 zitten er weer op. Ze gaan waarschijn lijk de geschiedenis in als de natste en de eerste, waarin een aantal evenementen moest wor den geschrapt. De ouverture tijdens het Water- sportweekeinde was nog zo hoopvol. Onder een stralend najaarszonnetje openden burge meester Reinier Scheeres en Brielse Geuzen met kanonge bulder de achtste editie van het Schiedamse volksfestijn. Ook de talloze waterspelen konden die dag bij uitstekende weers omstandigheden worden afge werkt, evenals de Verlichte Gondelvaart. De volgende zondag was het echter al meteen mis. In de och tenduren kwam de regen met bakken naar beneden en dat was voor de organisatie van Schiedam-Sportstad reden om - weliswaar met veel tegenzin - het sportieve element van de Brandersfeesten af te gelasten. Een beslissing, die in de rest van de week nog een paar keer werd overwogen. Winkeliers- De Zondagsmarkt was, ondanks een weinig hoopvolle start, wederom het drukst bezochte Brandersfeest-evenement. spelattribuut van de jongeren losgeschroefd en weggehaald. „Toen de jeugd dat merkte, wil den ze meteen het bord in de fik steken. De volgende dag heeft de Plantsoenendienst het bord toen weggehaald. Maar als de gemeente nu nog niet rea geert, halen we ook het basket balbord weg". Wethouder Adri Reijnhout (Wonen, Wijk- en Buurtbeheer en Voorlichting) is verbaasd, wanneer hij met deze problema tiek wordt geconfronteerd. „Ik hoor het voor het eerst en dat is toch vreemd als er al contact met gemeentelijke instanties is geweest. Ik zal er zo snel moge lijk aandacht aan besteden", be looft hij. SCHIEDAM - De pro gramma's van Stads-TV Rotterdam zijn voorlopig van de Schiedamse kabel verdwenen. Oorzaak is het feit dat Stads-TV sinds deze week reclame mag gaan uitzenden, terwijl de Stichting Lokale Omroep Schiedam hiervoor nog geen vergunning heeft. De Kabel TV-krant blijft wel op ka naal 28+ uitzenden. vereniging Hoogstraat wilde de Schiedamse jeugd haar kinder middag echter niet onthouden. Het resultaat was een middag met een tegenvallend aantal deelnemers. Standwerkers Vrijdag was er echter geen ont komen aan. Het traditionele Standwerkersconcours moest eveneens worden afgeblazen, hoewel een aantal deelnemers de regenbuien trotseerde en op overtuigende wijze hun koop waar aan de man trachtten te brengen. Van een wedstrijd was echter geen sprake, zodat de or ganisatie besloot dit jaar geen prijs uit te reiken. Afgelopen zaterdag klaarde het weer iets op en mocht de mani festatie 'Schiedammers van overal en nergens' zich verheu gen op een goede belangstelling. Ook de Heineken Jazz-night werd een druk feest, hoewel me nigeen graag gebruik maakte van de hier en daar opgehangen luifels. De afsluitende Zondags markt begon eveneens twijfel achtig. Gelukkig brak 's mid dags voorzichtig een zonnetje door, zodat de Brandersfeesten toch een waardig einde kende. Natte vingerwerk Mari Dingenouts, woordvoer der van het organiserende O.N.S., sprak zelfs van twee honderdduizend bezoekers aan de Zondagsmarkt. Dit getal wordt enigszins gerelativeerd door VVV-directeur Ruud Pil- lard: „Ach, eigenlijk moet je he lemaal geen schattingen maken. Het blijft natte vingerwerk. Ik heb alleen positieve geluiden ge hoord over het feit dat het deze keer niet zo bomvol was en men rustig overal een kijkje kon nemen. Da's ook wel eens pret tig". Volgens Dingenouts kwam dat echter door een betere spreiding van de activiteiten, terwijl de uitstallingen op de Hoogstraat zo waren opgesteld, dat ze min der hindernissen en opstoppin gen veroorzaakten. Ondanks de problemen met het weer blijft Ruud Pillard ver trouwen houden in de periode, waarin de Brandersfeesten wor den georganiseerd. „Meestal hebben we zeer warm weer. Maar eigenlijk blijft het vortdu- rend een gok. Stel dat we het evenement hadden verzet naar het vooijaar. Wat een vooijaar hebben we gehad? Regen, regen en nog eens regen. Ik denk wel dat je na september niets meer moet organiseren. De kans op slecht weer wordt dan te groot. Maar toch is het merkwaardig hoeveel activiteiten in heel Ne derland nu nog plaatsvinden". Vervolg op pagina 13 De vakman in huis fÉ INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen 2x 500 gram voor Perla Mild koffie, snelfiltermaling, vacuüm verpakt V ,V bij aankoop van één horloge v.a. Clown Ricky en wethouder Bart openen de, door de leerlingen fraai beschilderde, deur SCHIEDAM - Wethouder Bart de Leede, als vervanger voor zijn nog steeds zieke collega Hans van Kleef, heeft woensdag de gerenoveerde openbare ba sisschool De Gorzen aan de Dwarsstraat officieel heropend. Hij deed dit met behulp van een immense sleutel, waarbij de wethouder werd geassisteerd door clown Ricky. De basisschool heeft een gron dige opknapbeurt achter de rug en ziet er nu, zowel van binnen als van buiten, weer als nieuw uit. De heropening was dan ook aanleiding voor een groot feest. De jongste leerlingen mochten een rondrit door de wijk maken in een 'Jan Plezier', terwijl de oudere kinderen een rondvaart door de Schiedamse havens af werkten. Verder stonden allerlei spelattributen op het school plein opgesteld. Clown Ricky zorgde voor de vrolijke noot. In de avonduren mochten ouders, opa's, oma's en andere belang stellenden een kijkje komen ne men in de vernieuwde school. WATERWEG NOORD - Uit protest tegen de kabinetsplan nen voor bezuiniging op de WAO en de Ziektewet worden vandaag, woensdag, 24-uurs sta kingen georganiseerd bij de rei nigingsdienst van de O.N.S. in Schiedam en het GEWB in Vlaardingen. De stakers werden vanochtend bij de GEWB Vlaardingen toegesproken door Johan Stekelenburg (voorzitter FNV) en Piet de Visser. Daarna vertrok een grote stoet stakers met materieel en bedrijfsvoertui gen naar de 'hete herfsttocht' in het Westland. niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur *>wV jL I 1 4. Brandersfeesten 1991: nat, maar oergezellig Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaardente huizen, scholen en kantoren Hof van SpaJand 12, tel. 010-4703033 ni Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1