Met komedie en cabaret Funky Podium Artotheek exposeert Modeshow Spanje in De Erker Campagne begint vaste vormen aan te nemen 'Schiedanst en swingt' gaat op herhaling Gebit stuk? Turkse pop bij Radio Schiedam Inbraak in kapperszaak Je moet er wat van maken Volksdansen ZONDAG EXTRA GEOPEND keuze uit 200 slaapkamers BOUMAN Workshops striptekenen Klassiek in 't Paard Expositie Awakenings in Filmhuis Buro Anti- Diskriminatie Voorverkoop Dire Straits Wandelen met een Gildegids Wordt verwacht Tekstverwerking in de Teerstoof VERINGMEIER TANDTECHNIEK HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 9 OKTOBER 1991 PAGINA 9 SCHIEDAM - Humor, ca baret en muziek. Kortom, het programma van de Schiedamse theaters voor het komende weekeinde kent weer veel variatie met optredens van Comedia Futura, Herenakkoord, Adèle Bloemendaal en deelnemers aan de voor ronde van het Amsterdams Kleinkunstfestival. Comedia Futura brengt vrijdag 11 oktober de komedie 'Ba naan' op de planken van het Passage Theater. Comedia Futura wordt ge vormd door het duo Genio de Groot en Herman Verbeeck. Zij spelen de rol van de Belgische professor Kaakebeeck en zijn Nederlandse assistent drs. Gro- tius. Hun wens is de verwezen lijking van een Europese uni versiteit voor Humor en Komi sche Archeologie. Humor als fundamenteel recht van de mens. Kaakebeeck en Grotius zijn ver ontwaardigd over het feit dat alle belangrijke levensfenome nen worden gecultiveerd en on derwezen en dat humor wordt beschouwd als vrijblijvende vrijetijds-franje. Met een propa- gandatour door België en Ne derland willen zij fondsen ver zamelen en het publiek 'sensibi liseren' voor hun ideeën. Gaan deweg ontpoppen de weten schappers zich echter tot funda mentalisten, die uitglijden op de bananeschil van hun eigen illu sies. Het programma begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas 65 15,- Adèle Bloemendaal (foto Jan Swinkels) In Theater de Teerstoof wordt vrijdag 11 oktober de cabaret voorstelling 'Schijnzwanger' op gevoerd door het gezelschap Herenakkoord. Zes eigenwijze mannetjes, die eigenlijk niet bij elkaar passen en het nergens over eens kunnen worden. Een vrouw is daarom onontbeerlijk. 'Schijnzwanger' is puur cabaret: vrolijk, vol serieuze humor en komische ernst. De rode draad in het programma is de rol anno nu van de man anno nu. Herenakkoord wordt gevormd door Ton Schuringa, Karei Glastra van Loon, Michiel Pam, Peer Engels, Ad Huys- mans en Aart Terpstra. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas 65 12,-. Adèle Bloemendaal presenteert zaterdag 12 oktober haar pro gramma 'Adèle op de Orinoco in de Grote Zaal van het Passa ge Theater. Adèle Bloemendaal is een zeer veelzijdige artieste. Als zangeres en humoriste, die op delicate wijze grof kan zijn. Maar ook als de volksvrouw, die zeven Amsterdamse dialecten be heerst, of als de vrouw in haar eenzame strijd tegen ouderdom en verval. In 'Adèle op de Orinoco' toont zij zich echter van een andere kant: de wereldreizigster, de avonturierster, de vrouw die de gebaande wegen probeert te ver laten door de wildernis binnen te dringen. Adèle wordt begeleid door Martin van Dijk en Tom Barlage. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen be dragen 25,-, 22,- en 19,- /CJP en Pas 65 krijgen drie gul den reductie. Voorafgaand aan de voorstel ling wordt in de Roo Roosen zaal een theaterdiner geser veerd, omlijst met klassieke muziek. Deelname kost 45,- en het diner vangt om 18.00 uur aan. Voorronde In Theater de Teerstoof wordt zaterdag 12 oktober een voor ronde gehouden voor het Am sterdams Kleinkunstfestival. De deelnemers strijden om de Wim Sonneveld-prijs. De finale vindt in maart plaats in theater Belle- vue te Amsterdam. In De Teerstoof treden drie kandidaten op, die ieder een programma van ongeveer 25 minuten verzorgen. De voorronde begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt een tientje. Funkville Station SCHIEDAM - In het Podium Café, aan de Lange Haven 28, wordt donderdag 10 oktober weer een jamsessie georgani seerd. Aanvang 22.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Aan het Broers- veld 142 is sinds enkele weken het Anti-Diskriminatie Buro Schiedam (ADB) geopend. Het buro maakt deel uit van de Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam. Het ADB is opgezet voor het opsporen en bestrijden van dis- kriminatie naar ras, etniciteit en nationaliteit. Mensen, die zich gediskrimineerd voelen door personen of instanties kunnen hier met hun klacht terecht. Medewerkers van het ADB re gistreren de klacht en onderne men in overleg met de cliënt eventueel stappen. Ook men sen, die getuige zijn van een discriminerende handeling, kunnen dit bij het ADB mel den. Het Anti-Diskriminatie Buro is geopend op maandag van 14.00 tot 16.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Het buro is telefonisch bereikbaar onder nummer 4264406. Zaterdag 12 oktober speelt de formatie 'Funkville Station' in Podium. De band is geformeerd rond zangeres Hennie Oudens- luis en bestaat verder uit Jules Peters (gitaar en zang), Nico Huybregts (keyboards en zang), Ted Basten (slagwerk) en John van Kraay (bas). Zoals de naam al aangeeft, speelt 'Funkville Station' swingende funk en soul, deels covers deels eigen werk. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is vrij. Het gezelschap Mombha brengt zondag 13 oktober afrikaanse muziek met jazz-invloeden ten gehore. Dit optreden begint om 22.00 uur en de toegang is we derom gratis. SCHIEDAM - Voor zowel man nen als vrouwen is nog plaats bij de volksdansgroep in Klup- huis Oost. Onder leiding van een ervaren leraar leert men dansen uit onder meer Bulga rije, Joegoslavië, Israël en Grie kenland. De lessen worden gegeven op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur en de kosten bedra gen zes gulden per maand. Be langstellenden kunnen een keert vrijblijvend meedoen in Klup- huis Óc SCHIEDAM - Bij het VW-kantoor aan de Bui tenhavenweg 9 start zater dag 12 oktober de voorver koop voor het concert van Dire Straits. Het kantoor is hiervoor geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Er worden maximaal vier kaarten per persoon ver kocht. Wanneer de kaarten zijn uitverkocht, wordt - zo lang dit mogelijk is - over gegaan op het reserveren van kaarten via de compu ter. Gekochte kaarten of ge maakte reserveringen kun nen niet worden omgeruild of teruggegeven respectieve lijk worden geannuleerd. 86. Jost, aan de Galileïstraat van 10 tot 5 uur Uw gastvrouw is Caroline Tensen. De nieuwe slaapkamer- brochure 91-92, de mooiste die in Nederland wordt uitgegeven, ligt op onze balie gratis voor u gereed. êMÊÊÊÊA De brochure wordt u op aan- f|| vraag gratis toegezonden. 'MONTEl IJsselmondselaan 175 - Rotterdam-Kralingseveer - 010-4508033 Openingstijden maandag 13-17.30 uur; dinsdag t/m donderdag 9.30 vrijdag 9.30-21 uur; zaterdag 9 -17.30 uur; 30-17 uur SCHIEDAM - Bij de Artotheek Schiedam is tot en met 26 okto ber de expositie 'Uit de collectie II: fotografie' te zien. Hierbij worden kunstwerken getoond, waarvoor foto's of fotografische technieken als medium zijn ge bruikt. Het betreft onder meer de laatste aanwinsten van de Artotheek. In de Artotheekcollectie zijn verschillende werken van Schie damse kunstenaars opgenomen, onder wie Lydia Schouten, Gea Kalksma, Joop Schafthuizen en Gerard van Soest. Voorts wor den werken getoond van John Hesselberth, M. Kóppen, het Joegoslavische duo Jersic Stane en Barbara Jakse, Ger Dekkers, Eric van Straaten, Apostolis Zo- lotakis, Hans Wildschut en Wil lem Wevers. De tentoonstelling is te bezich tigen op dinsdag- en donderdag avond van 18.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. De expositie is gevestigd in Bibliotheek Noord, aan het Bachplein 589. SCHIEDAM - In het kader van de manifestatie 'Strips... daar teken je voor' organiseert wijk centrum De Erker van maandag 14 tot en met vrijdag 18 okto ber een aantal workshops strip tekenen. De workshops zijn be stemd voor jongeren vanaf 15 jaar en beginnen iedere dag om 13.00 uur. De deelnamekosten bedragen 25,-. Men moet zich vóór maandag 14 oktober aan melden, telefoon 4267767. SCHIEDAM - De activiteiten commissie van dienstencen trum De Woudhoek houdt don derdag 10 oktober de jaarlijkse najaarsmodeshow. Tussen 10.00 en 12.00 uur wordt de najaars- en winterkleding voor 55-plus- sers van de firma Van der Klooster getoond. Vanaf 12.45 uur is er gelegenheid om de ge toonde kleding te kopen. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Ger Otte (piano) en Jacqueline de Groot (so praan), beiden afgestudeerd aan het Rotterdams Conservatori um, geven zondag 13 oktober een klassiek concert in 't Paard, aan de Hoogstraat 162. Op het repertoire staan werken van 'Mozart tot Musical'. Het concert bestaat uit twee op tredens: van 13.45 tot 14.30 uur en van 15.15 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zondag 13 ok tober een landendag, die in het teken staat van Spanje. Muziek en dans worden verzorgd door de Spaanse groep 'Aerès Fla mencos'. Tot en met donderdag 10 okto ber zijn kaarten a 12,50 in de voorverkoop verkrijgbaar in De Erker, aan de Jan van Avennes straat 32. De avond begint om 18.00 uur. Herenakkoord SCHIEDAM - De cam- pagneraad en het Comité van Aanbieveling vcor de campagne 'Schiedammers van overal en nergens' hebben dinsdagavond 'ge brainstormd' over de acti viteiten, die de komende maanden moeten plaats vinden. De rode draad bij die activitei ten is de herkomst van de meeste inwoners van Schiedam. De campagne wil aangeven dat het overgrote merendeel van de Schiedammers van oorsporng ergens anders vandaan komt. Door hen 'de spiegel van het verleden' voor te houden, wil len de initiatiefnemers bewerk stelligen dat er een beter begrip ontstaat voor de huidige alloch tonen in de stad. De campagneraad heelfl inmid dels een lijst met ideeën voor ludieke activiteiten opgesteld. De meeste ideeën moeten nog worden uitgewerkt, maar enkele activiteiten staan al zo goed als vast. De opzet is dat de activi teiten zoveel mogelijk moeten aansluiten bij reeds bestaande festiviteiten. Programma Binnenkort gaat het stamboom onderzoek van start, waarvoor afgelopen woensdag tien fami lies zijn uitgekozen. De voort gang van dit onderzoek wordt maandelijks gepubliceerd in Het Nieuwe Stadsblad. Rond de kerstdagen wordt wel licht een gecombineerd Licht feest georganiseerd, waaraan alle vormen van religie in Schiedam kunnen deelnemen. In januari 1992 vindt in het Filmhuis een Filmweek in het kader van de campagne plaats, waarna in maart, gelijk met de Internationale Vrouwendag, het evenement 'Wonen door de eeuwen heen' wordt georgani seerd. Tijdens deze happening wordt onder meer getoond h oe T urkse meisjes heden tenda ge zelf hun uitset borduren, preci es zoals de Schiedamse vrouwen dat vroeger deden. Aleida In april verschijnt een boekje over de rol van Aleida bij de stichting van de stad en de in stroom van bewoners. Deze ac tiviteit sluit aan bij de Aleida- feesten. In dezelfde maai.nd vindt een jeugdactiviteit plaiats tijdens de Internationale Kin derdag. In mei staan de Wereld dag voor culturele ontwikkel ing en een sporttoernooi op het programma. Overigens is de campagneraad naarstig op zoek naar spon sors voor de diverse activitei ten. Van de gemeente is een st art subsidie ontvangen, maar drie is bij lange na niet toereikend om alle activiteiten doorgang t<: la ten vinden. SCHIEDAM - In de Grote Zaal van het Passage Theater wordt dlonderdag 10 oktober de musical 'Schiedanst en swingt' geprolongeerd. De voorstelling van juini was zo succesvol, dat de musical nogmaals wordt uit gevoerd. De musical 'Schiedanst en swingt' is geschreven, geprodu ceerd en geregisseerd door Bar bara Fleischmann. Zij is ook veran twoordelijk voor de chore ografieën. Barbara heeft voor deze tweede voorstelling het verhaal iets gewijzigd. Met name in het tweede gedeelte heeft zij enkele verbeteringen aangebracht. De stad Schiedam blijft echter centraal staan. De musical vertelt het verhaal van een Nederlandse TV-ty- coon, die op zijn speurtocht naar talent bij toeval in het Schiedamse Passage Theater be landt. Hij komt midden in een voorstelling van een Schiedam se dansgroep terecht. De tycoon is daarvan zo onder de indruk, dat hij de uitgevoerde jazzdans SCHIEDAM - Kunstschilderes Gon Kentie exposeert tot en met 1 november in de Schie- land Galerie, aan de Stadhou derslaan 98. Zij toont haar veel kleurige, abstracte olieverfschil derijen. De tentoonstelling is dagelijks van 9.00 tot 20.00 uur te bezoeken. SCHIEDAM - Het Gilde Nieu we Waterweg organiseert zater dag 12 en maandag 14 oktober een stadswandeling door Schie dam. De deskundige gidsen heb ben een route uitgestippeld langs markante, historische plekjes in de Brandersstad. De wandeling start beide dagen om 10.00 uur en duurt ruim twee uur. Deelname kost f 2,50. Men kan zich telefonisch aan melden bij de gidsen, telefoon 4268197. 4709427 of 4262299. gaat meedansen. Hiervan raakt hij echter flink vermoeid e n hij belandt in het Schieland zie :ken- huis. Wanneer hij is hersteld, kan hij in een kroeg weer van de dans genieten tijdens een kleine Broadwayshow. Vooral door het onstuimige spel van acteur Theo van der Heek is de musical uitgegroeid tot een combinatie van dans, minziek, cabaret en theater. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bediraagt 10,- voor volwassenen em 5,- voor kinderen. Yolanda Grizell The Trio, Vocaal jazzconcert, Passage Theater/De Tender, donderdag 17 oktober; Etna Vesuvia en Jan Vos, In Volle Vaart, Passage Theater- /Grote Zaal, vrijdag 18 oktober; Dimilri van Tooren, Afwachtend en Oplettend, Theater de Teer stoof, vrijdag 18 oktober; Poppentheater de Spotvogel, De Wolkenreis, Theater de Teer stoof, zaterdag 19 oktober; Paul Haenen, Een Heldere Avond, Passage Theater/Grote Zaal, zaterdag 19 oktober; André Manuel, Ik wil graag een beest in mijn bed, Theater de Teerstoof, zaterdag 19 oktober; Nederlandse Orgel Federatie, concert door Peter Holt, Passage Theater/Grote Zaal, zondag 20 oktober; Harmonie Ambrosius, concert, Passage Theater/Grote Zaal, woensdag 23 oktober. De kassa is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur voor het re serveren en afhalen van kaarten, informatie en verkoop van thea terbonnen. Telefonisch reserveren voor de meeste voorstellingen in het ge hele seizoen is mogelijk van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, telefoon Passage Theater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455. De kassa is geopend vanaf een uur voor elke voorstelling. Ver koop uitsluitend voor de voor stelling van die avond. De admi nistratie is op werkdagen van 9.00 tot 16.30 uur bereikbaar onder telefoonnummer 4262987. SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 11 oktober de Ameri kaanse film 'Awakenings' van regisseur Penny Marshall ver toond. In de hoofdrollen spelen Robert de Niro en Robin Willi ams. Arnold Lowe (Robert deNiro), als scholier in 1930 slachtoffer van een mysterieus virus, leeft 39 jaar later volstrekt passief in een inrichting, waar zijn moe der hem verzorgt. De nieuwe arts dr. Sayer (Robin Williams), een timide man met alleen la boratoriumervaring, is het on eens met de routine van plat- spuiten van patiënten en lan ceert ideeën, waarover zijn col lega's het hoofd schudden. Dr. Sayer boekt na lange tijd echter succes met het 'ontwaken' van zijn belangrijkste patiënt Ar nold Lowe. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - In Gebouw De Teerstoof, aan de Nieuwstraat 12, wordt zaterdag 12 oktober een WordPerfect Gebruikersdag gehouden met onder meer de monstraties en workshops. De dag duurt van 10.00 tot 13.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 3,50. Voorts start hier zaterdag 26 oktober een cursus Tekstver werking met WordPerfect. De cursus is bestemd voor begin ners, duurt zes weken en vindt iedere zaterdag plaats van 11.00 tot 13.00 uur. De deelnamekos ten bedragen 149,- per maand of 298,- ineens. Men kan zich aanmelden bij Arthur Verhulst, telefoon 4270956. e Scène uit de musical 'Schiedanst en swingt'. SCHIEDAM - Presentator Saadettin Ataman en technicus Hüseyin Cayir, Turkse mede werkers van Radio Schiedam, zijn afgelopen vrijdag naar Düs- seldorf gereisd om opnamen te: maken van een popconcert. He t concert werd verzorgd doo r SCHIEDAM - Uit een kappers zaak aan de Rembrandtl.ian zijn het afgelopen weekeinde drie pruiken en een haarstukje ontvreemd. twee bekende Turkse popster ren Ibrahim Tatlises en Ferdi Tayfur. De medewerkers van Radio Schiedam hebben een paar nummers van het concert opge nomen en tevens Ibrahim Tali- ses geïnterviewd. De opnamen en het interview worden vrijdag 11 oktober, tussen 20.00 en 22.00 uur, uitgezonden op Ra dio Schiedam. Overigens treden Tatlises en Tayfur vrijdag 18 oktober op in de Energiehal te Rotterdam. Kaarten hiervoor zijn verkrijg baar in de meeste Turkse video theken. Hüseyin Cayir en Saad ettin Ataman hopen dan een in terview te kunnen maken met Ferdi Tayfur. ADVERTORIAL Weekeinde vol humor in de Schiedamse theaters Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Ze blijken buren, Ria Tegelaar en Piet Sturm en er gaat bijna geen dag voorbij of ze gaan samen, maar toch ieder voor zich naar Bas van der Heijden. De heer Sturm zat vroeger vele jaren achter het stuur van een flinke truck, reed door heel Europa, en valt zoiets om gezondheidsredenen tot zijn grote spijt weg, dan worden de dagen soms ineens erg lang. „Van de dagelijkse dingen moet je in zulke gevallen maar wat zien te maken en dat doen we dan ook. Boodschappen halen hoort daar ook bij. Dat is elke keer weer een gezellige 'breek', zo horen we. Want mevrouw Tegelaar en de heer Sturm Wij ken een goede band te hebben met het personeel. „Als het druk is houd je de mensen natuurlijk liever niet op, maar even tijd voor een praatje, een grap er tussen door: dat is hier voor ons de kicksaus". Mag gezelligheid hier dus hoog in het vaandel staan, met name mevrouw Tegelaar blijkt een wan delende rekenmachine als ze door de zaak loopt. Altijd lettend op het voordeel en rustig een halve kar met pakken cornflakes inslaand, als die in de reklame een gulden goedkoper zijn. „Dat s cheelde me mooi vijftien gulden en dat noem ik geen kinderachtig bedrag', stelt ze, de meeste prijzen trouwens uit het hoofd wetend. Al winkelend rekent ze vaak uit wat ze zo'n beetje kwijt is en blijft bij de kassa altijd attent op het aanslaan. „Er gaat zelden of nooit wat fout, maar ik vind, dat Je daar gewoo n op moet letten. Voor het personeel net zo goed als voor jezelf", is niet alleen zij, maar ook buunrian Sturm van mening. Mevr ouw R. Tegelaar en de heer P. Sturm hebben gezet ligheid hoog in het vaandel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9