Het Nieuwe Circus Bavaria ALBERT HEIJN DE BLOCK TRENT BLOEM KOOL p.st. 1 a25 1 bOO NOG WEKEN [-^JfANDAAG^-i (r^sV) EXTRA Hoorzitting over binnenstadsplannen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis unaniem: Diamanten bruidspaar Sromni) Politie rolt drugslijn op GOEDKOPE WENSKAARTEN 99 99 Stadsblad WOENSDAG 16 OKTOBER 1991 43e JAARGANG, NUMMER 83 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Onder meer op het Vriendschapsplein konden de kinderen zich uitleven met tal van kreatie- ve aktiviteiten. SCHIEDAM - Als vanouds or ganiseert Buro Jeugdland tij dens de herfstvakantie allerlei activiteiten voor de jeugd. Dit jaar gebeurt dat voor de vijf tiende keer. Uiteraard wordt dit derde lustrum gevierd met een groots feest. Maar eerst is het team van Joop van Broekhoven nog in de wijk actief. Donderdag 17 oktober begint om 10.00 uur de kreatieve acti viteit aan het Dr. Wibautplein, terwijl het spelcircuit vanaf 10.15 uur staat opgesteld op het schoolplein van De Klinker, aan de Warmoezenierstraat. 's Middags kan de jeugd kreatief bezig zijn aan de Boekweitakker (vanaf 14.00 uur) en staat het spelcircuit vanaf 14.15 uur aan het Vriendschapsplein. De herfstvakantie-activiteiten worden vrijdag 18 oktober afge sloten met een wandelpuzzel- tocht, die om 10.15 uur start vanuit de kantine van Excel- sior'20 aan de Parkweg. De jeugd kan zich hier vanaf 9.45 uur laten inschrijven. Om 14.00 uur begint in het Pas sage Theater een grandioos slot feest, dat in het teken staat van '15 jaar Jeugdland in de wij ken'. Het programma wordt verzorgd door Theater Tierelan tijn. De toegangsprijs bedraagt een gulden. SCHIEDAM - Circus Bavaria heeft de tenten opgeslagen aan het Bachplein. Tot en met vrij dag 18 oktober geeft het familie circus nog twee voorstellingen. Circus Bavaria is een Belgisch- Nederlands familiecircus, dat bestaat uit vader, moeder, vier zonen, drie dochters, twee schoonzonen en een schoon dochter. Zij verzorgen een breed scala aan circusnummers, met paardendressuur, jongleren en clownerie. Verder zijn aanwezig Senor Paco met zijn onwillige ezel, de acrobaat Riffi Lopez Cardozo en Miss Soraya met haar vier wurgslangen. Miss Fanny ver zorgt haar bloedstollende trape ze-act in de nok van de tent, terwijl Miss Malika een vrolijke hondendressuur presenteert. De jonglerende ober Francesco zorgt voor de komische noot en Mister Bavaria verbaast het pu bliek met zijn onnavolgbare goocheltrucs. Pony- en geiten- dressuur komt voor rekening van Miss Suleika. De twee uur durende voorstel lingen beginnen iedere dag om 15.00 uur. Uw wenskaartenspecialist. NU OOK of 3 voor 2 50 aauges/ Deze week in Varia: Een wedstrijd waarmee een Magic Nursery pop te winnen is. Bekende Nederlanders Damclub Schiedam op Schiedamse podia behaalt overwinning SCHIEDAM - In het Stadskantoor wordt dins dag 22 oktober een hoor zitting gehouden over de plannen voor de Schiedam- se binnenstad. Iedereen, die zich betrokken voelt bij de toekomst van het stadscentrum, kan hier zijn of haar mening uiten over de hoofdlijnen van de binnenstadsontwikkeling, die wethouder Chris Zijde- veld begin dit jaar heeft gepresenteerd in de nota 'Kansen benutten...'. De belangrijkste onderdelen van de binnenstadsontwikkeling zijn het ABC-complex aan de Lange Kerkstraat; de bouw van het Stadserf met bibliotheek, theater, archief, bestuurscen trum, winkels en woningen; de winkelvestigingen aan de Koe markt en Buitenhavenweg (on der meer Bas van der Heijden) en de bebouwing met winkels en woningen van het terrein tussen de Passage en de Hoog straat (het MAB-project met on der meer de HEMA-vestiging, waarvan de tekeningen ter inza ge liggen in de etalage van de informatiewinkel aan de Hoog straat 34). Over deze plannen zijn de afge lopen maanden al enkele ge spreksrondes gehouden in de in formatiewinkel. Veel Schiedam mers hebben van deze gelegen heid gebruik gemaakt om per soonlijk aan wethouder Zijde veld hun mening naar voren te brengen. Dat kan ook tijdens de hoorzit ting van 22 oktober. Aanwezig zijn wethouder Zijdeveld en de leden van de raadscommissie voor cultuur, gemeentewerken, stadsontwikkeling en verkeer. De hoorzitting is voor iedereen toegankelijk. Wie echter gebruik wil maken van de mogelijkheid om het woord te voeren, moet dit voor woensdag 16 oktober telefonisch melden (telefoon 4275439 of 4275552). WATERWEG NOORD - Geen verdere uitbreiding van de weginfrastructuur met inbegrip van tunnels, maar een uitbouw van openbaar vervoerssyste men, lokale en regionale fletsvoorzieningen en in frastructurele voorzienin gen voor het goederenver voer. Dit is het standpunt van de gemeenten Schie dam, Vlaardingen en Maassluis, die tesamen Kamer Noordwest van de Vervoerregio Oude en Nieuwe Maas vormen. Onlangs heeft deze Kamer een concept-notitie samen gesteld, waarin de mening over de vervoersafwikke- ling in de toekomst wordt uiteengezet. Uitbreiding van het wegennet heeft volgens de Kamer op den duur tot gevolg dat het autover keer nog verder toeneemt. Het openbaar vervoer en de fiets moeten nadrukkelijker als alter natief worden betrokken in de discussie. Bovendien moet wor den gedacht aan een verhoging van de benzine-accijns om het niet-zakelijke woon/werkver keer te reduceren. De Kamer is tegen de aanleg van de Blankenburgtunnel (op de geplande plaats), de aanslui tende A24 en de A4-noord. De gemeenten Schiedam en Vlaar dingen kiezen voor een open baar vervoer- en fietsverbinding in de Benelux-corridor. Schie dam blijft zich hoe dan ook ver zetten tegen de aanleg van ge noemde wegen, maar Vlaardin gen toont zich bereid tot een compromis: een wegvariant voor vrachtverkeer en fiets. Beide gemeenten pleiten ook voor een volledige aansluiting op rijksweg 19 bij Vijfsluizen, waarbij in Schiedam aandacht zal moeten worden besteed aan mogelijk sluip( vrachtverkeer. Vooruitlopend op deze voorzie ning moet zo snel mogelijk een driekwart-aansluiting (huidige situatie met aansluiting vanuit zuidelijke richting) worden ge- Er moet meer gebruik worden gemaakt van de fiets en het openbaar vervoer. Maar dan moeten wel de voorzieningen daarvoor worden verbeterd. maakt. Kortom, er moeten meer op -en afritten komen. Metro en tram De Kamer is voorstander van uitbreiding van het metro/tram net. Op korte termijn moet tramlijn 1 in Schiedam-Noord worden doorgetrokken naar in dustriegebied 's-Graveland als onderdeel van een toekomstige openbaar vervoersvoorziening tussen de noordelijke woonge bieden van Schiedam en Vlaar dingen en de oostelijk gelegen werkgebieden als Rotterdam- Noordwest en Zestienhoven. Bovendien moet het centrum van Vlaardingen aan dit net worden aangesloten: of via Schiedam-Noord, of via de zuidrand van Schiedam. De Kamer wil verder een hoog waardig rail-openbaar vervoer- verbinding (metro) tussen Mar- coniplein en Rijnmond-zuid west via station Schiedam/Rot- terdam-West en de Beneluxcor- ridor. Een ander voorstel be helst een onderzoek voor een openbaar vervoersvoorziening naar regio Den Haag, aanslui tend aan de verbinding Schie dam/Rotterdam-West en de noordrand. Naast deze uitbreidingen ziet de Kamer ook graag kwaliteitver betering van het busvervoer. Gedacht wordt aan rechtstreek se verbindingen tussen woonge bieden en stadscentra, afstem ming van aankomst- en vertrek tijden van verschillende ver- voerssoorten, beperking van loopafstanden tot halteplaatsen, vrije busstroken, beïnvloeding van verkeersregelingen en plaat sing van klokken, telefooncellen en dergelijke bij halteplaatsen. Fiets Veel autoritten gelden een af stand van minder dan tien kilo meter. Fietsgebruik zou hier moeten worden gestimuleerd. Voor de grotere afstanden kan de fiets wellicht worden ge bruikt in combinatie met open baar vervoer (rail). Ter bevordering van het fiets- verkeer worden de volgende maatregelen voorgesteld: een fijnmazig route-netwerk, ophef fen van eenrichtingsverkeer, aanleg van fietsbruggen en -tun nels, betere afstemming van on derlinge fietsverbindingen, vrije rechtsafpaden en 'rechtsaf bij rood', verbetering van de socia le veiligheid, beter onderhoud van fietspaden, uitbreiding be waakte fietsenstallingen, terug dringen van doorgaand autover keer in binnenstad, woonwijken en polderwegen en gemeen schappelijke rijwielstallingen in de oude wijken. Goederenvervoer Voor het goederenvervoer moet meer gebruik worden gemaakt van spoor en water, vindt de Kamer. Bovendien moeten rond de steden meer overslag mogelijkheden worden gescha pen om het goederenvervoer in de binnensteden te beperken. Deze overslagplaatsen kunnen wellicht worden gecombineerd met carpoolvoorzieningen, al dus de Kamer Noordwest van de Vervoerregio Oude en Nieu we Maas (in oprichting). SCHIEDAM - Bij afwezigheid van burgemeester Scheeres heeft wethouder Chris Zijde veld, in zijn hoedanigheid als loco-burgemeester, afgelopen dinsdag de gemeentelijke felici taties overgebracht aan het echtpaar Smits-Van Wingerden. Zij vierden hun zestigjarig hu welijksfeest. Paulus Smits (86) en Johanna van Wingerden (83) zijn beiden geboren en getogen in Gorin- chem, waar zij op 15 oktober 1931 ook in het huwelijk tra den. Maar vrijwel direct na hun huwelijk zijn zij naar Schiedam verhuisd. Het jubilerende echtpaar heeft drie zonen, die op hun beurt voor zeven kleinkinderen zorg den. Bovendien zijn de heer en mevrouw Smits al de overgroot ouders van drie achterkleinkin deren. De heer Smits is jarenlang werkzaam geweest als admini stratieve kracht bij rederijen, die een geregelde lijndienst on derhielden met Amerika. Bo vendien was hij één der pio niers van het huidige containe- roverslagvervoer. Zijn echtge note toonde zich immer de zorgzame huisvrouw. Beide echtelieden hebben zich ook in verenigingsverband on derscheiden. Zo is mevrouw Smits veertien jaar lid geweest van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, waarvan zij de zilveren draagspeld heeft ontvangen. De heer Smits was 43 jaar verbonden aan het Ko ninklijk Schiedams Mannen koor Orpheus. Helaas laat de gezondheid van het echtpaar de laatste jaren te wensen over. De heer des hui zes hee£t te kampen met een sterk verminderd gezichts- en gehoorvermogen, terwijl me vrouw nog altijd last onder vindt van onder meer botbreu ken en rugklachten. Het diamanten huwelijksfeest is in familiekring gevierd in de Nereusflat aan de Havendijk. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen Loco-burgemeester Chris Zijdeveld feliciteert het echtpaar Smits-Van Wingerden met hun diamanten huwelijksfeest. WATERWEG NOORD - Een gecombineerde actie van de poli tiekorpsen uit Vlaardingen en Schiedam heeft geleid tot het oprollen van een drugslijn tus sen Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. Er zijn inmiddels tien verdachten aangehouden, onder wie een vijftal Schiedam mers. Eén van hen, een 41-jari- ge man, wordt samen met diens broer, een 45-jarige inwoner van Vlaardingen, gezien als het brein achter de heroïne- en co caïnelijn. Nadat het Vlaardingse korps twee maanden geleden een tip binnen kreeg, werd direct een groot onderzoek gestart. Al snel werd duidelijk dat Schiedam ook nauw bij de zaak was be trokken, waardoor een gezamen lijk team van Vlaardingse en Schiedamse rechercheurs werd gevormd. Het onderzoek leidde dinsdag 1 oktober en woensdag 9 oktober tot huiszoekingen. Hierbij werd in totaal zes kilo heroïne en een kilo cocaïne inbeslaggenomen. De straatwaarde van de verdo vende middelen bedraagt enkele miljoenen guldens. Bovendien werden vier vuurwapens aange troffen alsmede een geldbedrag van circa veertigduizend gulden, vijf auto's en diverse andere goederen, die waren gefinan cierd met de opbrengst van de drugshandel. Door de verdachten werden dea lpanden in de Rotterdamse wijk Spangen bevoorraad. Een wo ning in Vlaardingen diende als opslagplaats van de verdovende middelen. Hier werd het meren deel van de heroïne aangetrof fen. De Vlaardingse politie, die het onderzoek coördineert, ver wacht dat er nog meer arresta ties zullen volgen. niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur Jeugdland 15 jaar actief in de wijken el m 3 Fiets en openbaar vervoer in plaats van nieuwe wegen Stadsblad Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaardente huizen, scholen en kantoren Hol van Spaland 12, tel. 010-4703033

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1