Gebit stuk? Actieweek in teken van de Derde Wereld Boom vernielt auto Teleurgesteld in bewonersorganisaties Circus boeit BELOOFD: MME J ubileumconcert 125 jaar Orpheus In wijkcentrum De Erker Autokraken Inbraak in woning Snelheids controle Jazz in De Unie Lezing Scala in 't Spul Jazz in De Tender Milieules in een schip Actie tegen parkeeroverlast Smurfendorp ITEHW Klassiek in 't Paard Engels koor in Schiedam VERINGMEIER TANDTECHNIEK Voorlichting Turkse vrouwen Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Inwoneraantal blijft stijgen HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 18 OKTOBER 1991 PAGINA 3 Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode 18 t/m 24 oktober: Apotheek Gouda, Groenelaan 109, tel. 4268035. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen tel. 4748959. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy- naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013. Inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: Van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Wijkcen trum De Erker, organi seert volgende week, in sa menwerking met de We reldwinkel Schiedam en het Centrum voor Ontwik- kelingssamenwerking, de Derde Wereldweek. De manifestatie wordt zondag 27 oktober afgesloten met een Interculturele Dag in De Erker. Met deze week wordt aangesloten bij de campagne 'Schiedammers van overal en nergens'. De Derde Wereldweek begint maandag 21 oktober met een le zing van een medewerker van de Max Havelaarstichting. In Wijkcentrum De Erker, aan de Jan van Avennesstraat 32, ver telt hij over de achtergronden en resultaten van de acties met de Max Havelaar keurmerkkof- fie. Men kan dan deze koffie ook proeven, terwijl de Wereld winkel aanwezig is met een stand vol produkten. Ook is een tentoonstelling over koffie inge richt. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gra tis. Dinsdag 22 oktober worden tus sen 9.00 en 11.30 uur work shops voor kinderen georgani seerd. Onderwerpen zijn onder meer weven, voeding, video, speelgoed, muziek en haar dracht. De resultaten van de workshops worden gepresen teerd tijdens de Interculturele Dag. Dinsdagavond wordt in De Erker een thema-avond over Latijns-Amerika gehouden, compleet met videobeelden en een tentoonstelling. Tal van or ganisaties, die zich met Latijns- Amerikaanse landen bezighou den, geven acte de présènce. De avond begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Kinderen Kinderen van drie tot en met dertien jaar kunnen zich woens dag 23 oktober vermaken tij dens een kindermiddag in De Erker. Het doel is zelf speelgoed maken. Ook deze resultaten worden getoond tijdens de In terculturele Dag. De kindermid dag, een initiatief van de Vere niging Schiedam-Nicaragua, vindt plaats van 13.30 tot 15.00 uur en deelname is gratis. Woensdagavond vindt een lite raire avond plaats in het wijk centrum. Centraal staat (reis)li- teratuur over de Derde Wereld. Inleider Rob van Duppen spreekt over zijn reizen door In dia. Aanvang 20.00 uur en de toegang is vrij. Donderdag 24 oktober start 's ochtends weer met workshops voor kinderen. In de middagu ren wordt in dienstencentrum De Woudhoek, aan het Heijer- mansplein 35, een lezing geor ganiseerd met als thema 'We reldwinkel, een goede zaak'. Spreekster is Corrie Korte, me dewerkster van Wereldwinkel Schiedam. Aan de hand van de diaserie 'Zuivere Koffie' vertelt zij over het doel van de ver koop van produkten uit de Der de Wereld. De middag begint om 14.00 uur. Het Filmhuis haakt donderdag avond in op de manifestatie met de vertoning van de film 'Rue Cases Negres' (de neger- huttenstraat). Een film over een jongen uit Martinique in de dertiger jaren. De vertoning be gint om 21.00 uur en de toegang is vrij. Interculturele Dag De Derde Wereldweek wordt zondag 27 oktober afgesloten met een Interculturele Dag in wijkcentrum De Erker. Tussen 10.00 en 22.00 uur worden al lerlei activiteiten georganiseerd als muziek, dans, informatie, markt, culinair, modeshows, theater, tentoonstellingen en workshops. Medewerking wordt verleend door onder meer mu ziekgroep Amigos (Portugal), straattheater De Toverdoos, Soundiata (muziek en dans uit West-Afrika) en SARI (kleding- show uit India). Voor de kinde ren zijn er activiteiten als het spel 'Ik was eens in Afrika' en het theaterstuk 'Tussen bergen, woestijnen en oases'. „Doel van de activiteiten tij dens de Derde Wereldweek is het stimuleren van het besef dat vanuit Nederland wel degelijk iets kan worden gedaan aan de armoede in het zuidelijk half rond", stellen de organisatoren van De Erker. „Armoede is voor eén groot gedeelte het ge volg van oneerlijke handelsbe trekkingen en uitbuiting. Bij voorbeeld door alleen 'zuivere koffie' te kopen, die tegen een goede, vastgestelde, prijs recht streeks wordt gekocht bij de coöperaties van kleine koffie boeren (Max Havelaar keur- merkkoffie), kan deze uitbuiting worden voorkomen. Hetzelfde geldt voor kleding". Overigens staat deze week deels ook in het teken van de actie, die De Erker al enige weken voert ten bate van een Bulgaars weeshuis. SCHIEDAM - De herfst is met volle kracht binnengetreden. De afgelopen dagen is de wind kracht sterk toegenomen en dat heeft hier en daar alweer voor de nodige problemen gezorgd. Een familie aan de Warande lijkt het eerste slachtoffer in Schiedam. Afgelopen donderdag middag bleek een forse boom niet bestand tegen het herfstgeweld en landde met een forse klap op de geparkeerde auto van de familie. Bovendien nam de boom in haar val nog enkele ruiten mee. De brandweer moest er aan te pas komen om de boom in stukken te zagen en te verwijderen. De auto lijkt echter zijn beste dagen te hebben gehad, (foto Remco Palli, 12 jaar). SCHIEDAM - Het actie schip 'de Reinwater'de va rende klas van de gelijkna mige milieu-organisatie is donderdag 24 en vrijdag 25 oktober aanwezig in de Nieuwe Haven, nabij de Willemsbrug. In het schip krijgen scholieren een mi lieules over watervervuiling. De Reinwater legt aan in verschillende steden in Ne derland en België. In het laadruim, waarin vroeger veevoer en koffie werden vervoerd, is een klaslokaal met tentoonstelling en een laboratorium ingericht. Tij dens de milieulessen krijgen de kinderen onder meer monsters van rivierwater te zien alsmede een videofilm over de watervervuiling door de industrie. SCHIEDAM - Wethouder Adri Reijnhout (Wonen, Wijk- en Buurtbeheer en Voorlichting) is teleurgesteld in de medewerking van bewonersorganisaties inza ke het opstellen van nieuwe stadsvernieuwingsprioriteiten. Op een ambtelijke oproep daar toe is nauwelijks gereageerd, terwijl de bewonersorganisaties tijdens een vergadering van het stedelijke projectteam evenmin met voorstellen op de proppen kwamen. Dit schrijft de wet houder aan de leden van zijn raadscommissie. Overigens heeft Reijnhout wel begrip voor de reden van die passieve houding. De bewoners staan nogal sceptisch ten op zichte van het besteedbare be drag voor stadsvernieuwing. Die scepsis blijkt inmiddels vol komen terecht, nu staatssecreta ris Heerma het besteedbare be drag heeft teruggebracht van circa 6 miljoen voor een perio de van vijf jaar naar een bedrag SCHIEDAM - Autokrakers zijn afgelopen woensdag in de weer geweest aan de Warande, Fabri- straat (waar een complete ste reo-installatie uit een auto werd gestolen), Jan van Zutphen- straat en Burg. Knappertlaan. SCHIEDAM - Uit een woning aan de Burg. Knappertlaan is afgelopen woensdag een bank pas, een rijbewijs en wat geld gestolen. De dader kwam bin nen via een bovenraampje. SCHIEDAM - Bij een snel heidscontrole aan de Zwaluw laan heeft de politie woensdag 31 automobilisten op een pro- ces-verbaal getrakteerd. De hoogst gemeten snelheid was 82 kilometer per uur. SCHIEDAM - De politie is eind augustus een actie gestart om het foutparkeren bij het Harga- park en het Beatrixpark aan banden te leggen. Veel automo bilisten, die hier een sportwed strijd of een volkstuintje bezoe ken, zetten hun auto neer op plaatsen, die overlast voor an dere weggebruikers opleveren. Vooral fietsers en voetgangers wordt de doorgang belet, maar ook ziekenwagens. De actie startte met het uitdelen van waarschuwingen, maar me dio september begon de politie bekeuringen uit te schrijven. Tot op heden zijn hiervoor 192 bonnen uitgedeeld. Volgens een politiewoordvoer der lijkt de actie enig effect te hebben, maar nog lang niet ge noeg om ermee te stoppen. van 2,5 miljoen voor hetzelfde tijdvak. „Het geringe bedrag en de op stelling van de bewonersorgani saties maken het moeilijk een goede aanzet te geven voor een prioriteitstelling, welke kan worden gebruikt voor het defi nitief opstellen van een Meerja renprogramma Stadsvernieu wing 1992-1996", aldus Reijn hout. Desondanks presenteerde de wethouder afgelopen woens dag tijdens de commissieverga dering een concept-MPS, waar over de commissieleden zich de komende weken kunnen buigen. Vaststelling van het MPS door de raad wordt in december ver wacht. SCHIEDAM - In Café De Unie, aan de G. Verboonstraat, wordt zondag 20 oktober, vanaf 16.00 uur, een jamsessie gehouden. Hieraan wordt meegewerkt door Guido Eiman (gitaar), Henk Arts (bas), Gert Wante naar (accordeon) en Kees van Krugten (drums). SCHIEDAM - Emile Trommel verzorgt woensdag 23 oktober een lezing bij de Stichting Mi- kaal, aan de Lange Haven 89. Het onderwerp is 'Schild van Licht; de mens als verbinding tussen hemel en aarde'. De le zing begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 10,- (donateurs betalen 7,50). Emile Trommel bezocht veel heilige plaatsen in de wereld, waaronder die van de Maya's. Hij beoefent het zogenaamde Schild van Licht als een manier om niet alleen met het hogere in contact te komen, maar ook om om vangerij kere veranderin gen teweeg te brengen. SCHIEDAM - De formatie Sca la speelt zaterdag 19 oktober Hongaarse zigeunermuziek, compleet met accordeon, piano, bas en viool, in Cultureel Café 't Spul, aan de Hoogstraat 92. Het optreden begint om 21.00 uur. SCHIEDAM - Circus, of het nu van wereldklasse is of een bescheiden familiebedrijfje, het blijft boeien. Dat bewees het familiecircus Bavaria deze week nog eens ten overvloede op het Bachplein. Het circus gaf drie voorstellingen, die alle uitstekend werden bezocht. Donderdag bijvoorbeeld zat de circustent behoorlijk vol. Er werd dan ook een programma gepresenteerd, dat er ondanks de bescheiden omvang best mocht zijn. Natuurlijk waren bij de vele tientallen kinderen in het publiek de dieren en clowns favoriet, maar ook de kunsten van de acrobaten en jongleurs kregen de handen van de toeschou wers op elkaar. En een bezoekje aan de dierenverblijven mocht uiteraard ook niet ontbreken. SCHIEDAM - In samenwerking met de Stichting Schiedamse Vrouwenemancipatie Organisa tie houdt Kluphuis Oost vanaf woensdag 23 oktober een aantal voorlichtingsbijeenkomsten voor Turkse vrouwen. De bij eenkomsten vinden op de woensdagochtend plaats in het kluphuis aan de Galileïstraat 86 en beginnen om 9.15 uur. Aan bod komen onderwerpen als schoolkeuze, huisvesting, RIAGG en de Sociale Dienst. De bijeenkomsten staan onder leiding van een Turkse begeleid- ster.Aanstaande woensdag is een gyneacologe aanwezig om vragen te beantwoorden. Voor meer inlichtingen kan men bellen met Til Berg, tele foon 4735435. Singel 41-45 3112 GJ Schiedam. Telefoon 010-4262428. SCHIEDAM - „Naar aanleiding van het stuk van 11 oktober jongstleden 'Scepsis maakt plaats voor grote bewondering' kunnen wij dit niet zomaar voorbij laten gaan. Wij, als Faassenpleinbewoners, die dag in dag uit tegen deze stomme puntdaken moeten aan kijken in plaats van tegen een mooi stuk groen, zijn bijzonder boos dat er niets over het nega tieve wordt geschreven. En dit geldt voor veel bewoners van het Faassenplein. Deze zogenaamd milieuvriende lijke mensen (houten palen als ng en houten spanten, maar er moest wel een stuk groen verdwijnen voor hun huis jes) hebben geen parkeerplaat sen op 'hun' Nijhojfplein. Wel hebben ze één of twee auto's. Resultaat: wij staan soms drie flats verder met onze auto. Het contact met deze smurfen dorpbewoners is zeer slecht. Ze weten zelf heel goed dat ze hier niet gewenst zijn en die grote be wondering komt zeker niet van de bewoners van het Faassen plein. We hebben tot onze laatste adem geprotesteerd, we hebben de bouw zelfs een paar weken weten tegen te houden, advocaat ingeschakeld, brieven geschreven enzovoort. We hebben zelfs de krant gehaald met grote span doeken over ons verdwenen groen. We zijn er altijd fel tegen ge weest en nu staat er in de krant dat we eigenlijk geen recht heb ben, ornaat er volgens hen geen protest is geweest op de protest bijeenkomst. Onbegrijpelijk!! Zoals u kunt lezen is het heel anders dan mevrouw Groenewe- gen-de Koning zich heeft voorge daan. En wij hopen het hierbij te hebben recht gezet. Namens boze Faassenpleinbe woners, R. Heijnen. SCHIEDAM - Het jazzduo Stormy Weather treedt donder dag 24 oktober op in Theaterca fé de Tender van het Passage Theater. Stormy Weather wordt ge vormd door Renie Borgers (zang) en Jan Kin (piano). Zij brengen een mengeling van zwarte blues en jazz. Het optre den begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Het aantal inwoners in Schiedam blijft toenemen. Telde de Bran- dersstad in juni nog 70.684 personen, in juli was dat aantal met 97 gestegen tot 70.781 inwoners. Sinds 1 januari hebben zich 574 nieuwe inwoners in Schie dam gevestigd. Wanneer deze stijging zich doorzet, kan Schiedam nog dit jaar de 71.000-ste inwoner ver welkomen. Overigens blijft het aantal vrouwen het aantal mannen overtreffen, maar de man nen zijn in opmars. Onder de 97 nieuwe inwoners in juli bevonden zich 52 nieu we mannen tegen 45 nieuwe vrouwen. De verhouding is momenteel 34.572 'Schie dammers' tegen 36.209 'Schiedamsen'. SCHIEDAM - Albert de Bruin (tenor), Hugo de Groot (bariton en luit) en René van Asché (pia no) geven zondag 20 oktober een tweetal klassieke concerten in Café 't Paard, aan de Hoog straat 162. Het repertoire varieert van Dowland tot Hammerstein. De concerten beginnen om 13.45 en om 15.15 uur. De toegang is vrij. SCHIEDAM - In het kader van een uitwisseling tussen Schie dam en partnerstad Neath (En geland) treedt Harmonie Am- brosius volgende week op als gastheer voor de 'Neath Youth Wind Band'. Het Britse gezel schap bestaat uit tachtig leden. De mensen uit Neath brengen onder meer een bezoek aan al lerlei Hollandse evenementen en bezienswaardigheden als oud-Schiedam, een distilleerde rij en Molen De Palmboom. Maar ook de bloemenveiling Westland, de Deltawerken, het strand en Den Haag staan op het programma. LJiteraard verzorgt de Neath Youth Wind Band ook een aan tal optredens, onder meer bij verzekeringsmaatschappij Ae- gon en in het Schiedamse Stads kantoor. Het hoogtepunt is het dubbelconcert, dat de Neath Youth Wind Band en Harmo nie Ambrosius woensdag 23 ok tober verzorgen in het Passage Theater. Dit concert wordt be sloten met een gezamenlijke uit voering van het muziekstuk 'In stant Concert' van Harold J. Walters. Het concert begint om 20.15 uur en de toegang is gra tis. SCHIEDAM - Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orp heus viert vrijdag 25 oktober het 125-jarig bestaan met een jubileumconcert in het Passage Theater. Het is het eerste con cert uit een serie van vier. Het concert staat in het teken van de dertiger jaren en is ge heel gewijd aan het oeuvre van componist Kurt Weil (bekend van de 'Dreigroschenoper'). Orpheus brengt onder meer 'Berliner Requiem' en 'Die sie- ben Todsünden' ten gehore, bei de op tekst van Berthold Brecht. Solistische medewerking wordt verleend door Joke de Vin (alt), Otto Bouwknegt (tenor) en Pie- ter Hendriks (bas). De orkestra le begeleiding wordt verzorgd door het Randstedelijk Begelei- dings Orkest, terwijl de vleugel wordt bespeeld door Peter Beij- ersbergen van Henegouwen. Het geheel staat onder leiding van Orpheus-dirigent Richard Ram. Toegangskaarten h ƒ15,- (CJP en Pas 65 12,50) zijn verkrijg baar bij de kassa van het Passa ge Theater en bij de VVV Schiedam. Men kan de kaarten ook telefonisch bestellen onder nummer 4267067. Het concert begint om 20.00 uur. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL J***, Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders dan vermeld, zon dag 203 oktober. Wij maken de in zenders er op attent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerk diensten. Alle andere kerkelijke akti- viteiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opge nomen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch. Magnalia Deikerk, 10.00 uur: ds. J.Couvée, Renkum; 17.00 uur: ds. N. K. Mos. Bethelkapel, 10.00 uur: dhr. J. A. van Lambalgen. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B.K.laan, 09.30 uur: Dienst des Woords; 15.00 uur: ds. A. Stehouwer, Vlaardingen. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 uur: ds. J. van Katwijk, Breda; 16.30 uur: ds. H. G. Schaeffer em.pred. Evangelische Luthers Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: eerw. vrou we H. W. Muller, Amsterdam. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, 10.00 uur: ds. J. Visser, Rotterdam; 17.00 uur: A. Muilwijk, Monster. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, 10.00 uur: ds. P. H. Quartel, Gouda. Huize 'Thomas', Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: geen dienst. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. K. Mos, m.m.v. het Groenoordkoor, Dienst van Schrift en Tafel. St. Martinuskerk, 09.30 uur: dhr. W. de Bone, Poeldijk. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: dhr. D. Koster, Schiedam. Leger des Heils, Lange Haven 27, 09.30 uur: bidstond; 10.00 uur: heili gingssamenkomst o.l.v. mevr. maj. J. J. de Heer; 18.30 uur: geen dienst. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Ha ven 155a, Openbare lezingen. Ge meente Oud-Mathenesse, zaterdag 17.00 uur. Thema: „Communicatie, binnen de gezinskring en met God". Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur: thema: „Gods zienswijze met be trekking tot seks en huwelijk". Pinkstergemeente 'Morgenstond', 16.00 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, 10.00 uur: dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. G. H. van Kooten, Delft. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie viering met muzikale omlijsting, zon dag 11.00 uur: Eucharistieviering met samenzang. Voorganger: pater L. Klinkenberg o.p. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, zater dag 18.30 uur: Eucharieviering met orgelspel en samenzang; zondag 09.30 uur: gezongen Eucharistieviering. Gezongen wordt de Hendricusmis. Uitvoerenden: gemengd koor Poly hymnia en het gemengd koor Liriko. Voorganger pater L. Klinkenberg o.p.; dinsdag 10.00 uur: gezongen Eu charistieviering; donderdag 09.15 uur: Eucharistieviering R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106, Celebrant pastor P. M. Vismans en predikant diaken P. M. Martens. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistievie ring muzikaal verzorgd door het da meskoor Jubilatio; zondag 09.15 uur: Hoogmis muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D.; 11.00 uur: Eucha ristieviering; woensdag 19.00 uur: Lof en Rozenkransgebed. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10, Celebrant past P. M. Vismans en predikant diaken P. M. Martens. Zaterdag 17.15 uur: Eucha ristieviering muzikaal verzorgd door het Valeriuskoor. Parochie van H. Hart van Jezus, Rijnstraat, zaterdag 19.00 uur: avondmis; zondag 10.00 uur: Hoogmis met koor en samenzang, m.m.v. het H. Hartkoor. Celebrant pastor van der Voorn St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Eucharistieviering met samen zang; voorganger pastoor Th. Kool; zondag 09.45 uur: viering van Woord en Gebed met zang van het Jacobus- koor. Voorganger mevr. J. Dinge- nouts-de Jong. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, zaterdag 18.30 uur: viering van Woord en Gebed met zang van het Don Boscokoor. Voorganger mevr. J. Dingenouts-de Jong; zondag 08.30 uur: Eucharistieviering zonder zang; 11.00 uur: Eucharistieviering met zang van het Martienerkoor. Voorganger Pastor Th. Kool. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, 10.15 uur: Eucharistieviering. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. br. Hol der; zaterdag 17.30 uur: Kaderclub: 13 tot 17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst, 17- 30 jaar. Zondag 10.00 uur: Heilig Avondmaaldienst; vanaf 09.30 uUr orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a, Voorgangzondag 10.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, zater dag 18.30 uur: Eucharistieviering. Voorganger: pater G. Kerklaan; zon dag 10.30 uur: Oecumenische zondag viering. Voorganger: ds. Y. Stienstra, muzik. medew. het Nieuwlandkoor o.l.v. Hans Laks. Raad van Kerken, iedere zondag 19.00-20.00 uur op Radio Schiedam via FM-zender 106,7 MHZ en stereo op FM 94,1 MHZ Kabelnet Schiedam. 20 okt.: Nieuws uit de kerken overweging, ds. D. Koster en gesprek met diaken P. M. Martens. Gereja Kristen Indonesia Neder land, in de Hervormde Opstandings kerk, Burg. H. Gretelaan, 14.00 uur: geen dienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3