ORANJE Schiedams korps start unieke wervingscampagne Zusterstad op bezoek Cadeau voor patiëntjes Vraag naar vrijwilligershulp neemt toe Scouts op zoek naar 'stadsgenoten' [AIL LELI Stof tot nadenken Beurs Burgerlijke stand Deken spreekt over priestertekort O.N.S. richting servicecentrum Poging tot inbraak Ze zijn er voor jou en niet omgekeerd V't ADVERTORIAL SCHIEDAM - Op donderdag 24 oktober organiseert dien stencentrum de Woudhoek een informatiemiddag over solidariteit van de Westerse wereld ten opzichte van de Derde Wereld (in samenwer king met de Wereldwinkel- Schiedam) onder de titel 'Stof tot nadenken... Wereld winkel, een goede zaak'. Het programma ziet er als volgt uit: 14.00 uur: inleiding door me dewerkster van de Wereld winkel; 14.30 uur: videofilm 'Uit mijn bol'; 15.00 uur: pauze met gratis (solidariteits) koffie/thee; 15.30 uur: gelegenheid tot het stellen van vragen en het bekijken en/of kopen van Derde-Wereld-produkten. De entree is gratis. Het dien stencentrum is al vanaf 13.30 uur geopend. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL RELATIE GESCHENKEN! HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 OKTOBER 1991 PAGINA 3 SCHIEDAM - Op vrijdag 25 oktober organiseert Buurthuis Nieuwland een kleding- en speelgoedbeurs. De kleding en het speelgoed kunnen 's mor gens tussen 8.45 uur en 9.45 uur worden ingeleverd. De verkoop is van 10.00 uur tot 14.00 uur. Er wordt naast kinderkleding en speelgoed ook dames- en heren kleding verkocht. De niet ver kochte kleding en het niet ver kochte speelgoed kunnen op vrijdag 25 oktober tussen 14.00 en 15.00 uur weer opgehaald worden. Tien procent van de opbrengst is bestemd voor het buurthuis. Hiermee bekostigt men de adoptie van een kind via het Foster Parentsplan. Voor meer informatie kan men kontakt opnemen met Christine Pauw, tel. 4738671. SCHIEDAM - Van 11 tot en met 17 oktober 1991. Geboren: Milou H. d.v. Van Hemmen-Bode; Chesney z.v. Van Geene-van Walsum; Ebru d.v. Ekinci-Ekinci; Emine d.v. Demir-Demir; Regine H. B. d.v. Mentink-Kiewiet de Jonge; Tim z.v. Peeters-Lazeroms; Jay- lin W. z.v. Bhagwandin-Jaika- ran; Chloë E. J. d.v. Voerman- Sio; Jessica M. d.v. Vermeulen- Hoekstra; Robbert E. z.v. Van den Berg-Gordijn; Chantal d.v. Croese-van Wagtendonk; Jort S. z.v. Allebrandi-KIeyn; Kimberly d.v. Ducaneaux-van der Belt; Robin z.v. Streng-Barto; Selina L. d.v. Huisman-Groenendijk; Michael z.v. Kroon-Roose- krans. Ondertrouwd: R. van Hagen 31 jr. en A. Meertens 27 jr.; W. J. ter Eist 30 jr. en M. M. A. ter Haar 29 jr.; R. van der Bor 41 jr. en M. van Dijk 41 jr.; P. H. Molendijk 42 jr. en W. J. de Groot 28 jr. Getrouwd: J. A. A. J. Geerts 24 jr. en K. M. Lansbergen 22 jr.; P. J. A. Woutersen 35 jr. en W. A. M. Swarts 37 jr.; C. Spruit Bleeker 26 jr. en M. Zagwijn 24 jr.; R. van der Bie 28 jr. en M. D. J. Fitters 30 jr.; C. F. Zieck 27 jr. en Y. Wiekamp 25 jr.; A. Langeveld 24 jr. en P. Hurk- mans 24 jr.; A. Sparreboom 11 jr. en Y. Riepsaame 27 jr.; R. Moscou 31 jr. en H. J. I. van Wijk 32 jr.; W. A. Traas 36 jr. en M. Goud 28 jr.; F. van Unen 25 jr. en A. E. Fockens 19 jr.; A. V. Feijt 28 jr. en M. van Ros- sum 29 jr.; R. G. M. Lansber gen 27 jr. en E. B. M. van Veen 28 jr. Overleden: H. van Rijswijk, man, 72 jr.; N. J. Wapenaar, vr., 74 jr., echtgenote van D. van der Kraan; C. Dubbeld, man, 86 jr.; K. de Geus, man, 93 jr.; J. M. Vos, man, 73 jr.; H. Dongelmans, vr. 79 jr., geh. gew. met A. de Nooijer; C. Rij kers, man, 63 jr.; H. T. Pellen, vr., 91 jr., geh. gew. met R. C. Steens; E. Vissers, vr., 64 jr., echtgenote van P. H. Wesdorp; S. L. M. Ooms, vr., 36 jr., echt genote van D. T. van Ekelen. volgens van de mogelijkheid ge bruik maken om een inkijkstage van een dag in Schiedam te lo pen. Zodoende kan kennis wor den gemaakt met de organisatie en kan ook de sfeer worden ge proefd. Na de stage ontvangt de poten tiële 'Schiedammer kit' de in houd voor zijn glas: een flesje Schiedamse jenever. Verder verkrijgt hij een video-impres sie van de Schiedamse gemeen tepolitie en een jaarverslag van het korps. Op deze manier hoopt de Schie damse hermandad minstens tien ervaren nieuwelingen aan zijn 165 man/vrouw sterke korps te kunnen toevoegen. Werven Dat de nieuwe Schiedammers min of meer bij andere korpsen gaan worden weggekaapt, ziet men in Schiedam niet als een bezwaar. Klaske Heida: „Het gaat ten slotte alleen om die mensen die met hun huidige baan niet te vreden zijn. En het wisselen van korps is in politieland geen onbekend verschijnsel." Over de jenever als lokkertje voor een baan bij de politie, die toch altijd zo waarschuwt tegen drank, zit de voorlichtster ook niet in. „Ach, je hebt het toch over het handelsmerk van Schiedam en het spreekt natuurlijk vanzelf dat er bij de politie absoluut geen alcohol wordt gebruikt." De huidige leden van het Schie damse korps zijn maandag en dinsdag uitvoerig voorgelicht over de wervingscampagne, die op poten is gezet door een Rot terdams communicatie-advies bureau. Werving is namelijk niet alleen een zaak van de korpsleiding, maar van het hele korps, zegt Heida. „Iedereen moet er achter staan. Daarbij zijn de agenten zelf natuurlijk de beste ambassadeurs die we hebben. Agenten van verschil lende korpsen kunnen elkaar namelijk nog regelmatig tegen komen bij bijscholingen, cursus sen en dergelijke, of ze kennen elkaar nog van de politie school." TV-series De folder die zaterdag in het Al gemene Politieblad te vinden is, brengt een keur van zeer uiteen lopende maar beroemde wets- dienaars onder de aandacht, die allemaal hun specifieke eigen schappen hebben. Zo is er de wij kneus van Bromsnor, de glimlach van John Steed, de snelle bril van Sonny Crocket, de techniek van James Bond, de brains van Ko- jak en de vasthoudendheid van Kojak. Onder het kopje 'De snelle bril van Sonny Crocket' valt de vol gende tekst te lezen: „Schiedam is een kleine stad - zo'n 70.000 inwoners - maar dankzij onze buurvrouw Rotter dam kennen we alle grootstede lijke problemen. Van inbraak tot drugscriminaliteit. Van moord tot milieudelicten. Dat vereist, mede door de Brede Taakstelling, vaak een scherpe blik, een heldere visie en vooral een adequaat optreden. Vaar digheden die u nogal eens te genkomt in de snellere TV-se ries, maar die ook in ons dage lijkse politieleven vaak onmis baar zijn." SCHIEDAM - Vanaf aan staande zaterdag weet elke agent (m/v) in Noord-Hol land, Zuid-Holland, Bra bant en Gelderland, waar hij in geval van twijfel over zijn huidige baan, terecht kan voor een bruisende job als agent of hoofdagent: in de gemeente Schiedam. Op 26 oktober valt namelijk bij alle Nederlandse agenten weer het Algemene Politieblad in de bus. In dat blad worden zij ver gast op een spetterende campag ne van het Schiedamse korps, dat dringend om extra mensen verlegen zit. Jenever De inlegfolder in het Politieblad verhaalt uitvoerig over de veel zijdigheid van het politiewerk in de jeneverstad. „Die veelzijdigheid heeft alles te maken met de zogenaamde Brede Taakstelling waarmee het Schiedamse korps werkt," legt voorlichtster Klaske (Fries) Hei da uit. „Zo'n taakstelling houdt in dat per grote wijk de politie mensen meerdere taken op zich nemen. Ze draaien er bijvoor beeld niet alleen surveillance diensten, maar verrichten ook recherchetaken." De agent(e) die 'hapt' op de ad vertentie, stuurt een bijgesloten antwoordkaart naar Schiedam en krijgt vervolgens een mailing thuis. In die mailing wordt uitvoerige informatie over het korps gege ven, maar tevens is er een jene verglas bij ingesloten. Geïnteresseerden kunnen ver- SCHIEDAM - In het weekend van 19 en 20 oktober zijn balie- Het Nieuwe Stadsblad medewerkers verhuisd van de tweede etage naar de begane grond in het O.N.S. kantoorge bouw aan de Van Heekstraat. Deze verhuizing vloeit voort uit het streven de efficiency en klantgerichtheid te maximalise ren. Vanaf 21 oktober staan Jan Verstraeten, Agnes de Bruyn. Danielle Soeten, Marian Rodri guez en Rob Rooymeyer de klanten vanaf hun nieuwe werk plek te woord. De nieuwe balie op de begane grond is een tussenstap op weg naar het nieuwe O.N.S. service centrum, waar de klanten voort aan terecht kunnen met allerlei vragen over zaken die verband houden met de levering van de O.N.S. produkten en diensten. SCHIEDAM - Bestuurs- en raadsleden van D66 hebben af gelopen maandag een lego speeltafel aangeboden aan de kinderafdeling van het Schie- landziekenhuis. De feestcommissie van D66, druk doende met het 25-jarig ju bileum van de partij, meende er goed aan te doen een cadeau m* - mgi fit i aan de bevolking te schenken, dat het best gesymboliseerd kon worden met een gift aan de jongste patiënten van Schiedam. De plaatselijke afdeling van D66 kiest niet voor een groot feest - hoewel daar alle reden voor is - maar voor aktiviteiten met en voor de bevolking van Schiedam. SCHIEDAM - Het interieur van de r.k.-kerk aan de Dr. Schaep- mansingel heeft onlangs een be langrijke wijziging ondergaan. De voornaamste verandering is ■wel de plaatsing van een nieuwe altaartafel. Hierdoor is bij de vieringen een veel beter kontakt ontstaan tussen de voorganger en de mensen in de kerk. Om ook buiten de parochie meer bekendheid aan dit feit te geven heeft men een aantal gastsprekers uitgenodigd. Op 28 september heeft sprak pater Chr. Odijk s.j. - bekend van het oecumenisch centrum De Wis sel aan het Broersveld - tijdens de zaterdagavond-dienst over het begrip diakonie en wat dit voor de kerk in onze tijd en met name in de regio moet in houden. Aanstaande zaterdag zal deken H. Hofstede s.d.b. komen spre ken over het nijpend priesterte kort en wat de gevolgen hiervan kunnen zijn voor de parochies van het dekenaat Schiedam, waartoe Schiedam, Vlaardingen en Maassluis behoren. Deken Hofstede, die hier al een aantal jaren werkzaam is, weet als geen ander waar de knelpunten liggen. Hij zal een aantal aspec ten belichten die een oplossing van dit probleem naderbij kun nen brengen. De viering begint om 18.30 uur. Na afloop zal er in de pastorie gelegenheid zijn om vragen te stellen. Iedereen, die de toe komst van de kerken in Schie dam ter harte gaat, is welkom. SCHIEDAM - Een bestelbus die was gestolen op de Nieuwe Mathenesserstraat is later te ruggevonden bij de kantine van het Volkstuinencomplex Viif- sluizen. Tevens constateerde de politie dat er geprobeerd was in te breken in het houten clubge bouw. WATERWEG NOORD - De Oproepcentrale Nieu we Waterweg-Noord zoekt vrijwilligers in Schiedam en Vlaardingen, die de zorg voor ouderen, die lij den aan geheugen- en ge dragsstoornissen, willen ondersteunen. De Oproepcentrale NWN is een in 1988 opgezet vrijwilligerspro- jekt ter ondersteuning van de mantelzorg van thuiswonende ouderen met geheugen- en ge dragsstoornissen, zoals partners, familie, buren en vrienden. Een vaste vrijwilliger neemt de zorg een ochtend, middag of avond per week van hen over. Dit biedt de mantelzorger de gele genheid zich onbezorgd te on spannen of een eigen aktiviteit te ondernemen. Gedurende de afwezigheid van de mantelzorger is de vrijwilli ger aanwezig voor een praatje, een spelletje, wandelen, een pot je thee zetten enz. Deze vrijwilligershulp blijkt een belangrijke schakel te zijn in de verzorging van ouderen met ge heugen- en gedragsstoornissen in de thuissituatie. De vraag naar deze hulp neemt toe. Wie graag met oudere mensen om gaat, niet bang is voor hun pro blemen en enkele uren per week beschikbaar heeft, kan de groep vrijwilligers van De Oproepcen trale komen versterken. Vrijwilligers krijgen vooraf voorlichting over deze vorm van vrijwilligerswerk en infor matie over het omgaan met ou deren met geheugen- en ge dragsstoornissen. Ook kunnen vrijwilligers deelnemen aan ver schillende cursussen. Belangstel lenden kunnen voor informatie kontakt opnemen met mevrouw A. G. de Jong, coördinator vrij willigerswerk in DrieMaasStede, telefoon 010-4278199. Zij kan meer vertellen over het vrijwil- ligersprojekt De Oproepcentra le, de begeleiding, de kontakt- bijeenkomsten, de cursussen, de reiskostenvergoeding en verze kering. Daarnaast kan men op de open dag in het kader van 'Maak werk van zorg' op zaterdag 26 oktober bij de informatiestand van het vrijwilligerswerk nadere informatie krijgen en ervarin gen van vrijwilligers aanhoren. Het vrijwilligersprojekt 'De Op roepcentrale' wordt ondermeer gesteund door het RIAGG, het Maatschappelijk Werk, het Kruiswerk/gezinsverzorging en de Stichting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg Noord. SCHIEDAM - De Schiedamse Scoutinggroep Taize deed het afgelopen weekend voor het der tiende jaar mee aan de JOTA (Jamboree On The Airj. Dit is een internationaal zendweekend dat voor de 34e keer voor alle scoutinggroepen over de hele we reld werd gehouden. Onder leiding van zendamateurs konden de scouts door middel van radiozenders praten met scouts over heel de wereld. Dat klinkt erg simpel, maar daar kwam heel wat bij kijken. Zo werd er op het terrein van de scoutinggroepen een 18 meter hoge zendmast geplaatst voor een zo groot mogelijk bereik. Dit weekend werd speciale aan dacht geschonken aan de cam pagne Schiedammers van over al en nergens'. Een campagne die tot doel heeft het wederzijds begrip tussen Schiedammers van overal en nergens te vergroten. De scouts gingen op zoek naar oud-Schiedammers in andere landen en werelddelen. Oogmeetmltm OV optometthltn - AHVC cttttatthMspedalhteii Voor al uw U belt - wij bezorgenI Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Politie zoekt naar een mengeling van Bromsnor, Sonny Crocket en Columbo SCHIEDAM - Afgelopen maandag brachten de leden van de 'Neath Youth Wind Band' een bezoek aan 'De Nieuwe Palmboom' en aan distilleerderij 'De Tweelingh'. Het koor bezoekt Schiedam op uitnodiging van Harmonie Ambrosius, dit in het kader van de culturele interna tionale uitwisseling tussen Schiedam en haar zusterstad Neath uit Wales. Het Britse bezoek duurt tot vrijdag. Behalve de Brandersstad gaat men ook naar Schevenin- gen, Rotterdam, Den Haag (Madurodam), Naaldwijk (bloemenveiling) en de Deltawerken. Onder het motto 'Werving is een zaak van het hele korps', werd het voltallige personeel van de Schiedamse politie voorgelicht over de nieuwe campagne. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAMWIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 COMMERCIËLE LEIDING: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01 06-90 K. Personeelsfunktionaris bij een middelgrote gemeente, blijkt mevrouw A. van Ee, als we bij Bas van der Heijden even met haar aan de praat raken. En vanuit die funktie kijk je dan wellicht met zoiets als beroeps-ogen naar de manier waarop personeel zich gedraagt, met collega's en andere mensen omgaat en z'n werk doet. Dan durven wij het ge rust als een kompliment te beschouwen, dat mevrouw Van Ee het personeel bij het Bas van der Heijden-filiaal, waar zij als huisvrouw voor het gezin haar boodschappen haalt, 'klantvriendelijk' noemt. Waarbij met name een vorm van hulpvaardigheid haar aanspreekt. ,,ls er eens iets niet en vraag je er naar, dan maakt niemand er hier zich met een Jantje van Leiden van af. Men informeert of gaat naar het magazijn. Bij Bas van der Heijden geven ze je het gevoel er voor jou te zijn en niet omgekeerd. Dat heb ik elders wel eens anders meegemaakt", zo is haar ervaring. Mag de in stelling van het personeel voor mevrouw Van Ee één van de redenen zijn, waarom zij Bas van der Heijden als haar supermarkt heeft gekozen, de plezierige prijzen en het alles onder één dak, zijn net zo goed invalshoeken. ,,lk heb wel eens een tijd gehad, dat ik echt genoodzaakt was er heel goed op te letten wat ik uitgaf. Dat ben ik blijven doen, want waarom zou je voor exact hetzelfde artikel ergens andere meer op de kassa laten aanslaan". En gelijk heeft ze! Mevrouw Van Ee: ,,En de melk van Bas van der Heijden iedereen het lekkerst". Paul Berg beeft de beschikking over een uiterst modern uitgerust oogmeetcentrum. Daar kan snel en zonder lange wachttijden de conditie van uw ogen worden gecontroleerd. Veel mensen vinden het plezierig om dat jaarlijks te laten doen. Voor de zekerheid Maak één dezer dagen ook eens een afspraak voor een oogmeting... Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 3