Raadsfracties woedend over ABC-tekeningen D66 baalt Medewerkers/sters van A.H. en veel succes!! WMEJÏÏMlMïlm GRANDIOZE OPENINGSAANBIEDING Nieuwè verlichting in de HoogstWuê pffHtWD I Schiedammer erelid KNNV Schiedam loopt 49 miljoen aan subsidies mis Bromfietser onderuit Autokraken Wie snel naar Groene veld gaat, komt straks misschien ogen te kort. Motorlaarzen uit auto Inbraken Autodiefstal Inbraak in bedrijfspand Cv-ketels gestolen Stadsblad ALBERT HEIJN DE BLOCK TRENT DE BLOCK TRENT wensen onze collega's van de ETOS Vanaf donderdag 7 november staan wij voor u klaar! Zie ook de advertentie op de achterpagina. WIJ ZIJN VERHUISD!! EEN HOOGPOOLTAPIJT Let op de Zuinig Stoken prijsvraag Gun uw ogen Groeneveld. Fietster gewond na aanrijding <g> WOENSDAG 6 NOVEMBER 1991 43e JAARGANG, NUMMER 89 OPLAGE 40.676 SCHIEDAM - Na het CDA heeft nu ook de fractie van Groen Links zich tot het college van burgemeester en wethouders gewend met vragen over de in de lokale media gepubliceerde ont werptekeningen voor het ABC- complex aan de Lange Kerk straat. Fractievoorzitter Bea Oomens meldde zich vorige week bij de redactie van Het Nieuwe Stadsblad met het ver zoek de tekeningen te mogen in zien. Bij de raadsleden waren ze namelijk nog niet bekend. In een brief herinneren Bea Oo mens en fractielid Jolie Hak- kert het college er nog even aan, dat de vestiging van een ABC- warenhuis aan de Lange Kerk straat „nog steeds een omstre den en niet besloten zaak is. Ontwikkelingen rond het ABC dienen dan ook in alle openheid te worden besproken". De publicatie van de ontwerpte keningen in onder meer Het Nieuwe Stadsblad, voordat deze ter besluitvorming aan de raads- en commissieleden waren voor gelegd, noemt Groen Links "hoogst verwerpelijk". De frac tieleden staan er op dat hierover in alle openheid duidelijkheid wordt verschaft. Oomens en Hakkert vragen het college dan ook of het al op de hoogte was van het bestaan van deze tekeningen en of het colle ge de informatie aan de pers heeft doorgespeeld. Bovendien wil men weten of het college al een standpunt heeft bepaald ten aanzien van de ontwerptekenin gen. Groen Links wil verder dat er zo snel mogelijk een openba re vergadering van de raadscom missie CGSV wordt belegd, waarin de ontwerptekeningen voor discussie en advisering worden voorgelegd. D66 Inmiddels heeft ook de D66- fractie zich in de kwestie ge mengd. Raadslid Vincent Broe- ke heeft een brief geschreven aan de verantwoordelijke wet houder Chris Zijdeveld, begin nende met: „Beste Chris, ik rm\/n\ SCHIEDAM-D66 heeft tij dens de begrotingsvergade ring van de commissie voor Wonen, Wijk-en Buurtbe heer en Voorlichting onver kort laten blijken niet ak koord te gaan met het ABC- projekt als de realiteit net zo wordt als de tekening die onlangs stond afgedrukt in Het Nieuwe Stadsblad. D66-er Marcel Houtkamp liet voorzitter Adri Reijhout (ook D66) weten zeer kri tisch te zullen kijken naar het materiaal dat komen gaat. Reijnhout gaf later bij zijn beantwoording geen di- rekte reaktie, maar zei "goed voor de geest te kun nen halen wat er toendertijd bij de coalitiebesprekingen is afgesproken. En daar sta ik nog steeds achter". Bij de coalitiebesprekingen werd afgesproken dat Groen Links mocht tegenstemmen en D66 voor ABC zou zijn, mits het goed inpasbaar was. Die 'inpasbaarheid' staat nu echter ter discus sie. Ook zint het de raadsle den niet dat ze uit de krant de definitieve vormen van het ABC-warenhuis voorge schoteld kregen. Maandag avond sprak Vincent Broe- ke (D66) wethouder Chris Zijdeveld hierover informeel aan. Die zou hebben gezegd niet op de hoogte te zijn ge weest dat het Stadskantoor groen licht gaf aan C&A om de tekeningen naar de pers te sturen. (jP sctS® Carnaval met allochtenen Schiedamse wint Miss verkiezing Westland SCHIEDAM - Woning bouwvereniging Schiedam gaat bewogen jaren tege moet. Tijdens de onlangs gehouden Algemene Le denvergadering werd de Begroting voor 1992 be handeld en het Activitei tenplan voor volgend jaar gepresenteerd. De begro ting laat een negatief jaar resultaat zien, voorname lijk veroorzaakt door on rendabele investeringen als gevolg van geplande groot- onderhoud en renovatie projecten. De toekomstige financiële positie van de WBS is nog onduidelijk, waardoor pas begin vol gend jaar zal worden be sloten welke investeringen verantwoord zijn. Het Activiteitenplan 1992 noemt als belangrijkste taak het opstellen van een Beleidsplan 1992-1997. Andere taakvelden zijn complexbeheer, intensiever overleg met het SOBO, een an dere benadering van woningver betering, groot onderhoud en nieuwbouw, het ouderenbeleid, een signaleringssysteem en de woningtoewijzing. Per 1 januari 1992 wordt het rijkssubsidiebeleid aanzienlijk gewijzigd. Financiële risico's bij bouwprojecten worden verscho ven van het Rijk naar gemeente en woningbouwcorporatie. Hierdoor ontstaan andere ver houdingen tussen gemeente en opdrachtgevers. De nieuwe regelgeving creëert vooralsnog veel onduidelijkheid over de mate waarin woning verbetering, groot onderhoud en nieuwbouw kan worden uitge voerd. De WBS stelt dat voor veel reeds aangekondigde of in voorbereiding zijnde plannen thans bezinning op de aanpak geldt. Als voorbeeld wordt het complex aan het Bachplein ge noemd. Ook de nieuwbouw van woningen is nog alleszins on duidelijk. Zeker is echter dat slechts in incidentele gevallen nieuwbouw tegen lagere huren kan worden gerealiseerd. Signaleringssysteem In het Activiteitenplan houdt de WBS nogmaals een pleidooi voor een signaleringssysteem over vraag en aanbod op de wo ningmarkt. Het systeem moet tijdig signaleren waar leegstand dreigt of voor welke woningen de wachtlijst van woningzoe kenden oploopt. Het systeem kan ook antwoord geven op de vraag waar welk soort woningen moet worden gebouwd en welke woningen beter zouden kunnen worden afgebroken, omdat men er liever niet meer woont. Veel voornemens uit het Activi teitenplan kosten geld. Vanwege de heersende onduidelijkheid, kan de WBS echter nog weinig zeggen over haar exacte finan ciële positie. Wel duidelijk is dat die positie weinig rooskleu rig is. „Een goede onderbou wing van de financiële positie inclusief noodzakelijke maatre gelen is van essentieel belang om de continuïteit van de WBS te garanderen en op deze wijze de belangen van de huurders en het sociale volkshuisvestingdbe- leid veilig te stellen", zo besluit de Woningbouwvereniging het Activiteitenplan. SCHIEDAM - W« van Me|gefen uit :Schiedam is aftopen zaterdag bemwpd töLèrelid van de KimmkRj- ke Nederlandse NatuwhSs- «Jrisefee Vereniging. Wil van Meggefen is aange stoten hij de KNNV afde ling Wwöerw^Nwrd, waar hij ïfefi vooral: actief inzet voor de propaganda van en voor de vereniging. hoorde dat je in Rome zit. Toch niet katholiek geworden Broeke stelt dat de gepubliceer de ontwerptekening „verdomd veel lijkt op een eerdere versie, die we vorig jaar in vertrouwen hebben mogen bekijken". Tijdens de zaterdag gevierde verjaardag van zijn partij gaf Vincent Broeke een korte toe lichting hierop: „Toen werd al gezegd dat als het ontwerp zó wordt, D66 niet akkoord kan gaan. Raar, dat de ambtenaren dit onderwerp niet serieuzer hebben aangepakt. Ze weten dat het een struikelblok was bij de coalitiebesprekingen en dat het dus erg gevoelig ligt. Groen Links mag tegen stemmen en D66 is voor, mits het goed in pasbaar is. En dan komen ze met zoiets aan!". In zijn brief aan Zijdeveld komt Broeke ook met een alternatieve oplossing: op het platte ABC- dak in het ontwerp heeft hij een heleboel puntdakjes getekend, zodat het complex beter in de Lange Kerkstraat past SCHIEDAM- Stadsver nieuwing kan geen zaak meer zijn van één portefe uillehouder als straks in 1992 het rijk de subsidiek raan dichtdraait en Schie dam 49 miljoen gulden misloopt. "De financiering zou in breder verband meer aandacht moeten krijgen", zei Jolie Hak kert (Groen Links) dins dagavond bij de begro tingsbehandeling van de commissie WWV (Wonen, Wijk-en Buurtbeheer en Voorlichting). Ook de toenemende schaarste aan betaalbare woningen baarde Hakkert grote zorgen. "Uit re cent onderzoek blijkt dat huis houdens met de laagste inko mens beduidend meer geld kwijt zijn aan woonlasten dan degenen met hogere inkomens." Marcel Houtkamp (D66) zag de toekomst van de volkshuisves ting somber in. "Veel zal afhan gen van de vrije sector, die fi nancieel sterkere mensen aan trekt. Maar de financieel zwak keren hebben ook recht om goed te wonen, in 't groen, in een veilige omgeving. Wat dat betreft heeft Schiedam nog een lange weg af te leggen. Alleen, waar halen we het geld van daan?" Gezien de problemen in de stadsvernieuwing stelde Hout kamp voor te sleutelen aan de grondkosten. "Er wordt nu ze ven ton uit het Grondbedrijf onttrokken om de begroting sluitend te krijgen. Dat geld zou ook andere doelen kunnen die nen." Voorzitter Adri Reijn hout vond dat een sympathieke en bespreekbare gedachte. Nieuwland Bijna alle partijen spraken hun vrees uit over de uitvoerbaar heid van het beheersplan Nieuwland. Cor Huijken (PvdA): "Ik denk dat straks het plan moet worden aangepast als volgend jaar de subsidies weg vallen." Volgens Reijnhout blijft het plan uitvoerbaar. Hiervoor is een bedrag van 1 miljoen gul den gereserveerd. Dat geld is al leen bestemd voor de bouw technische ontwikkelingen in Nieuwland. Niet voor de soci aal maatschappelijke. Dat de sociale component, waar in het begin zo de nadruk op is gelegd, door geldgebrek op een zijspoor wordt gezet, was even slikken voor Jolie Hakkert. Groenoord Verschillende raadsleden von den dat Groenoord beslist niet vergeten mag worden. "Het wordt tijd om ernaar te kijken", zei Houtkamp. De wethouder was het daarmee eens en ver wees al naar diverse aktiviteiten die op het Johan Straussplein hebben plaatsgevonden. "Er Wethouder Adri Reijnhout: „Zover als met Nieuwland la ten we het met Groenoord niet komen". worden preventieve maatrege len genomen. Zover als Nieuw land laten we het niet komen", aldus Reijnhout. SCHIEDAM - Een 47-jarige Rotterdammer is afgelopen vrij dagochtend aan de knia gewond geraakt, nadat hij met zijn bromfiets onderuit was gegaan. Het ongeval gebeurde op de Schiedamseweg, toen de brom fietser een 16-jarige fietster uit Schiedam wilde inhalen. Net op dat moment reed het meisje naar links, waardoor beiden ten val kwamen. De fietster liep geen letsel op. SCHIEDAM - De politie kreeg het afgelopen weekeinde niet minder dan 22 aangiften van autokraken binnen. De inbra ken vonden plaats aan de West- frankelandsedijk, Rotterdamse- dijk, A. Ariënsstraat, Laan van Spieringshoek (twee keer), Lan ge Nieuwstraat, H. Polakstraat, Penninglaan, Westvest, W. Brouwerstraat, A. van Buren- straat, Hobbemastraat, Over- schiesedwarsstraat, Poortugaal- sestraat, Griffioenstraat, Prins Mauritsstraat, Van Smalevelt- straat, K. Katerstraat, Polder vaartpad, Singel, Stationsplein en Warande. In het laatste geval werden het stuur en de binnen spiegel uit de auto ontvreemd. J.T. INTERIEURVERZORGING GROENELAAN 105 SCHIEDAM TEL.: 010 - 427.17.44 Ter gelegenheid hiervan een van de bekende leverancier die niet hoog te paard zit!! In 4 kleuren leverbaar. Overal 259.- bij ons (Gratis ondertapijt, latwerk en leggen) Toko Murni Indisch afhaalcentrum Als klant van Groeneveld opticiens heeft u nog tot 16 november a.s. de kans om een fantastische vakantie reis te winnen. Bovendien krijgt u bij aankoop van 75,- een film plus camera cadeau (zolang de voorraad strekt). Dus kom snel langs. Wie weet bent u dan een van de gelukkigen die ogen te kort komt. GROENEVELD Vlaardingen, Hoogstraat 146, v. Hogendorplaan 71 A. Schiedam, Hoogstraat 73 A. SCHIEDAM - De openbare ver lichting in de Hoogstraat wordt vervangen. De NV O.N.S. heeft op verzoek van de raadscommis sie voor financiën, bedrijven, personeel en organisatie aan het college van B&W een voorstel hiertoe ingediend. De huidige openbare verlichting in de Hoogstraat (aangelegd in 1981 is verouderd en onvoldoen de. De laatste jaren zijn boven dien veel winkels voorzien van rolluiken, terwijl in sommige etalages 's avonds de lampen uitgaan. Hierdoor is de verlich ting in de winkelstraat aanmer kelijk verminderd. Het O.N.S.-voorstel gaat uit van de vervanging van de bestaande 18 lichtmasten door 24 nieuwe, ronde masten, die elk worden voorzien van een traverse met daarop twee paaltoparmaturen met goede lichttechnische eigen schappen. Hierin wordt een 70 Watt hogedruknatriumlamp ge plaatst, waardoor de gemiddelde verlichtingssterkte zal toenemen. De O.N.S. wil bovendien bij de nieuwe openbare verlichting voorzieningen treffen, waardoor de winkeliersvereniging Hoog straat in het vervolg zelf kan be palen op welk moment de feest verlichting in- of uitgeschakeld wordt. De totale investeringskos ten bedragen bijna 135.000 gul den. SCHIEDAM - Een auto, die slechts vijf minuten stond ge parkeerd aan de Korte Kerk straat, is afgelopen dinsdag avond bezocht door een auto kraker. Vermist wordt vijf paar motorlaarzen, die van de ach terbank werden weggenomen. De dader - normaal postuur, donkerblond en gekleed in een donkere driekwart jas en lichte broek - is gevlucht richting Hoogstraat. Uit een auto aan de Burg. Van Haarenlaan zijn dinsdagnacht een zonnebril en een geldbedrag gestolen. Bovendien werd de ra diocassetterecorder vernield. Voorts werd de radiocassettere corder gestolen uit een auto aan de Mgr. Nolenslaan. SCHIEDAM - Uit de kantine van sportvereniging Schiedam, aan de Sportlaan, is maandag nacht een geldbedrag uit een speelautomaat en een hoeveel heid snoep ontvreemd. Men was binnengekomen na verbre king van een ruit. Dinsdagmiddag rond 12.30 uur werd ingebroken in een woning aan de Sweelincksingel. Vermist worden een portefeuille, een rij bewijs en wat geld. Een buur vrouw zag twee jongemannen snel weglopen. Het signalement luidt: verzorgd, gebruind uiter lijk en zwart kortgeknipt haar. SCHIEDAM - Aan de Horvath- weg is afgelopen vrijdag een blauwe Volkswagen Golf, met kenteken RJ-23-YV, gestolen. SCHIEDAM - Een 16-jarig meisje uit Schiedam is afgelo pen vrijdagavond ernstig ge wond geraakt bij een verkeers ongeval. Het meisje reed met haar fiets vanaf de Harreweg plotseling de kruising met de Scheepvaartweg op, waarna een Schiedamse automobilist haar niet meer kon ontwijken. Het slachtoffer is met een zware her senschudding opgenomen in het Schieland ziekenhuis. SCHIEDAM - Bij een inbraak in een bedrijf aan de Nieuwe Waterwegstraat zijn paspoorten, cheques, een rijbewijs en een geldbedrag weggenomen. Voorbruinen? Nabruinen? Bijbruinen? Beauty-center Alma Boerland Lange Nieuwstraat 123, Schiedam, tel. 4735559 SCHIEDAM - Uit in aanbouw zijnde woningen aan de Abriko- zengaarde en Moerbeigaarde zijn vorige week de cv-ketels ge stolen. O De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur etui WBS bezint zich over de toekomstige investeringen Toekomst volkshuisvesting somber 189. Trek in lekker Indisch eten?! Probeer onze origineel Indische kant klaar gerechten! Of onze broodjes Babi-ketjap, kip- kerrie, Rendang (alle gerechten zijn warm of koud mee te nemen). Nieuwe openingstijden: di. t/m vr. 12.00-19.30 uur za. 11.00-18.30 uur. Winkelcentrum Spaland 10 Schiedam. Tel. 4711624 P T I C I E N S Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en beiaardente huizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1