Muzikaal theaterprogramma „Als vrouw kan je in Schiedam niet naar de plee" Schiedam centraal op verjaardagspartijtje D'66 Dag van Kunstuitleen in Artoteek Schiedam ORANJE Expositie Orgelconcert Zaterdag 9 november Mevo-bazar Vrouw en haar geschiedenis Exposities in het Stedelijk Wordt verwacht novotel Blues and rock 'n roll The Godfather in Filmhuis Fotoboek overKethel Najaarsconcert van Senectute Voorintekening kunstboek Kunstwerkt in Korenbeurs HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 6 NOVEMBER 1991 PAGINA 9 Hester Macrander (foto Christian Boeles SCHIEDAM - In de Schieland Galerie van het Schieland zie kenhuis, aan de Stadhouders laan 98, zijn tot en met 29 no vember de aquarellen en acry- limpressies van Hanny Bierens- Hultink en de pasteltekeningen van Hans Sluyters te zien. De expositie van beide Schiedamse kunstenaars, leerlingen van Jan Pieters, is dagelijks geopend van 9.00 tot 20.00 uur. SCHIEDAM - De Stichting Schiedamse Vrouwenemancipa tie Organisatie (SVO) heeft nog enkele plaatsen vrij bij de cur sus 'vrouwengeschiedenis', die dinsdag 12 november van start gaat. In zes bijeenkomsten wordt de historie van de vrouw van het jaar 0 tot heden belicht met het oog op 1992, het jaar van de eenwording van Europa. De cursus vindt plaats in wijkcen trum De Blauwe Brug, aan het Bachplein 590 en de bijeenkom sten beginnen iedere dinsdag om 9.00 uur. De deelnamekos ten bedragen 25,-. Voor aanmelding kan men bel len met vrouwenontmoetings centrum Barrika, telefoon 4734545 of mevrouw Alie Kuy- per-Nap, telefoon 01899 - 13042. SCHIEDAM - Het Stede lijk Museum organiseert begin volgend jaar een grote tentoonstelling van de schil derijen en werken op papier (1960-1991) van Jef Diede ren. Bij deze tentoonstelling wordt ook een boek uitgege ven, dat bij voorintekening met korting verkrijgbaar is. Een 'dummy' van het boek ligt momenteel aan de balie van het museum ter inzage. Belangstellenden kunnen tot zondag 10 november voorintekenen voor het boek. SCHIEDAM - De Schie damse theaters bieden dit weekeinde weer 'voor elck wat wils'. Vooral muziek neemt deze keer een voor name plaats in. Liefheb bers van operette, maar ook van andere muzikale genres komen ruimschoots aan bod, terwijl de jeugd zich kan vermaken met de avonturen van clown Zize- ro. Het Rotterdams Opera- en Ope rette Gezelschap voert vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 no vember de operette 'Die Lustige Witwe' op in de Grote Zaal van het Passage Theater. 'Die Lustige Witwe' is één der beroemdste operettes. Bekende werken hieruit zijn onder meer 'Da geh' ich zu Maxim', 'Ich bin eine anstandige Frau' en 'Dummer, dummer Reiters- mann'. De operette speelt zich af in het Parijs rond 1906, de tijd van de Can-Can. De rijke weduwe Hanna Glawari is ver liefd op Graaf Danilo. Een hu welijk lijkt uitgesloten, maar na een aantal amusante romanti sche verwikkelingen komt alles goed. Aan de voorstellingen wordt medewerking verleend door be kende solisten als Thea van der Riet, Nelly Bernasco, Frits van Houten, Gerard Schimmer en René Dijkstra. Het orkest staat onder leiding van Robert Kops. Het choreografische gedeelte van de operette komt voor re kening van de dansgroep Viva ce. De voorstellingen beginnen vrijdag en zaterdag om 20.00 uur, zondag om 14.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 20,-. Divastoer In Theater de Teerstoof brengt Hester Macrander vrijdag 8 no vember haar Divastoer nr. 1. Een mengeling van theatercon cert, cabaret, entertainment en muziektheater. Een conference, een toneelstukje, een typetje, een kleine opera; allemaal inge- rediënten, die in het program ma voorkomen. Centraal in de voorstelling staat Hester's grote liefde: Berthold Brecht. „Als ik in Brecht's tijd had geleefd, of hij in de mijne, was ik één van zijn geliefden ge weest en hij mijn enige". Hester Macrander studeerde aan de Theaterschool, afdeling Regie. Daarnaast volgde ze zang- en bewegingslessen en re gisseerde, schreef zong en ac teerde in diverse muziektheater- produkties. Tijdens haar pro gramma wordt Hester begeleid door Geert Bremer, onder meer pianist bij de musical 'Cats'. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Kindervoorstelling Clown Zizero speelt zaterdag 9 november de kindervoorstelling 'De Verbeerdag' in Theater de Teerstoof. Spionage biedt de laatste tijd minder werk aan geheim agen ten. Zo is agent 008 overgestapt naar de PTT vanwege zijn enor me kennis van telefoonnum mers, terwijl agent 010 een net nummer is geworden. Echter iet agent 000, ook wel Grote Nul genoemd. Als hij opduikt met het koffertje van Clown Zi zero, moet hij zelf maar clown spelen. Dat valt voor een ge heim agent niet mee, maar een clownspilletje biedt uitkomst. Dan blijkt het ineens 'Verbeer dag' te zijn, de dag waarop een beer verbeert. Zo ook beertje Lucas Bijsterman. Deze ligt nog lekker te slapen in zijn kist, dus Zizero zet heel zacht allerlei fopkadootjes klaar. Die verdwij nen echter door toedoen van een punthoofdtovenaar-clown, maar ook Lucas ligt niet meer in de kist! Zo komt Zizero lelijk in het nauw en wordt pas vrij na be rouw te hebben getoond. Hij probeert alles goed te maken met het Dierenlied.... De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. A capella Vokaal herenkwintet 'Intermez zo' verzorgt zaterdag 9 novem ber een a capella-concert in Theater de Teerstoof. Het pro gramma is getiteld 'Patchwork'. Intermezzo bestaat uit Stijn van der Loo (counter tenor,, Ronald Becker (counter tenor en bari ton,, Matthijs Overmars (lyri sche tenor,, lek de Vos (bariton en Evert Bandringa (bas.. Zij brengen een zeer gevarieerd, humorrijk programma, van een sprookje tot een 16e eeuws mo tet, van een ingetogen ballade tot een spetterende ruzie en van een orkest-ouverture tot een close-harmony. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. SCHIEDAM - Lambert van Eekelen geeft zaterdag 9 novem ber een concert op het histori sche Hess-orgel in de aula van het Stedelijk Museum. Het con cert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Lambert van Eekelen werkt als dirigent/organist in de R.K. St. Bartholomeuskerk en als hoofd organist in de N.H. St. Cathari- nakerk, beide in Zevenbergen. In het Stedelijk Museum brengt hij werken ten gehore van Bal- bastre, Krebs, Bach, Kayser, Pierné, Vierne en Albert de Klerk. Intermezzo (foto André Beekman SCHIEDAM - Een borrel voor intimi in boerderij Landvreugd en daarna een etentje op eigen kosten in restaurant de Mouterij. D'66 vierde het 25-jarig jubileum afgelopen zater dag in eenvoud. De meeste tafeltjes waren in de door flats omsloten boerderij onbezet. Een aantal leden prefereerde Amsterdam boven Schiedam. Daar sprak Van Mierlo zijn par tijgenoten toe in Krasna- polski. Behalve het Van Mierlo-effekt, was er nog een tweede tegenval ler. Op de oproep aan Schie dammers, die op de oprich tingsdatum van de partij 25 jaar getrouwd waren, 25 jaar oud werden, of op die datum het le venslicht zagen, reageerde geen sterveling. Het geld, dat voor die cadeaus gereserveerd was, kon terug in de pot van de arm lastige partij. „Kennelijk is er die dag niemand geboren of ge trouwd", merkte Vincent Broe ke schouderophalend op. Hij bleef er niet te lang bij stil staan, want op de tweede op roep kwamen maar liefst 27 brieven binnen. Ook VVD- raadslid Gerard Verhulsdonk liet dit voorzetje niet onbenut. Als hij de baas zou zijn van Schiedam, zoals de oproep luid de, wenste hij graag de fractie kamer in het oude stadhuis te rug, die de liberalen aan de de mocraten moesten afstaan. „Die plaatsen we in de categorie hu mor", zei Broeke. Prijzen Als ik de baas zou zijn van Schiedam moest aan enkele cri teria (uitvoerbaarheid, haal baarheid en bestemd voor de gehele bevolking) voldoen. Brie ven van persoonlijk leed of or ganisaties die met huisvestings- of geldproblemen kampen, kwa men niet aan de orde. Wat overbleef waren 60 tot 70 ideeèn en opmerkingen over drugsoverlast, onkruidbestrij- ding, afvalverwerking (geschei den ophalen), fietsenstalling, stoplichten (werken niet), poli tie (zitten teveel in de auto), en zovoorts. Van drie brievenschrijvers werd de inzending gehonoreerd met een boeket en een kadobon. De drie winnaressen (met bloemen) worden gefeliciteerd door D66-fractieleden Vincent Broeke en Coby de la Rie (rechts). Mevrouw De Heer-van Es (der de plaats) vond dat er chemi sche afvalbakken bij super markten geplaatst moesten wor den. Mevrouw S. Lammers (tweede plaats) maakte een op merking over het te kort bran den van het groene licht, zodat oversteken een gevaarlijke on derneming blijft. De hoofdprijs ging naar me vrouw M. van der Marei. Haar brief bevatte maar liefst 15 pun ten van ongenoegen. Maar paal tjes of fietsklemmen bij bus- en tramhokjes en het aanstippen van een gebrek aan openbare toiletten, scoorden hoog bij D'66. „Als vrouw kan je in Schiedam niet naar de plee", vatte Vincent Broeke samen. D'66 wil aan het werk met deze waslijst aan suggesties. „Som mige zijn makkelijk uitvoer baar", liet Broeke weten. SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum zijn momenteel drie exposities te bezichtigen. Tot en met 10 november wordt de 'Schiedamse kunst in de ei gen collectie' getoond, met wer ken van eigentijdse kunste naars, die in Schiedam zijn ge boren, wonen of hebben ge woond. De expositie 'Kunstig gebouwd', waarin leerlingen van de basis scholen met behulp van teke ningen, ontwerpen en foto's hun visie op architectuur geven, is tot en met 1 december te be zichtigen. Tot en met 8 decem ber tenslotte kan men de schil derijen en tekeningen van Dora Tuynman bekijken. SCHIEDAM - Na het grote succes van de introductie expositie, die in februari dit jaar werd gehouden in het Stedelijk Museum, organi seert de Stichting Kunst- werkt van 13 tot en met 15 december een nieuwe kunst manifestatie in De Koren beurs. In tegenstelling tot de expo sitie in het museum, is het ditmaal geen puur Schie damse aangelegenheid. Naast de leden van de Stichting Kunstwerkt, zul len ook gast-exposanten van buiten Schiedam hun werk tonen. De Stichting Kunstwerkt is een collectief van Schie damse beeldende kunste naars, die voor ogen heeft de belangstelling voor beel dende kunst in Schiedam te bevorderen. Fragment uit de operette 'Die Lustige Witwe' Glava, TheaterconcertPassage Theater/Roo Roosenzaal, don derdag 14 november; Kabardinka, Russische dans groep, Passage Theater/Grote Zaal, vrijdag 15 november; Alexandra van Marken, Alexan dra zingt, Theater de Teerstoof, vrijdag 15 november; Djazzex Modern Dance Compa ny, Jazzetch, Passage Theater- /Grote Zaal, zaterdag 16 no vember; Theater de Spotvogel, Aange spoeld, Theater de Teerstoof, za terdag 16 november; N.O.F. Orgelconcert, Ronald Curtis, Passage Theater/Grote Zaal, zondag 17 november. De kassa is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur voor het re serveren en afhalen van kaarten, informatie en verkoop van thea terbonnen. Telefonisch reserver en voor de meeste voorstellingen is mogelijk van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur: Passage Theater, te lefoon 4269563 en Theater de Teerstoof, telefoon 4269455. De kassa is geopend vanaf een uur voor iedere voorstellin, Verkoop uitsluitend voor voorstelling van die avond. SCHIEDAM - Artoteek Schiedam neemt zaterdag 9 november deel aan de nationale Dag van de Kun stuitleen. De dag draagt als motto 'Kunst als Ca deau'. De Artoteek Schiedam toont za terdag onder meer de aanwin sten, die in het kader van de ruilaankoopronde met Den Haag zijn verworven. Boven dien biedt de Artoteek een aan trekkelijke korting op nieuwe abonnementen aan. Wie een nieuw abonnement afsluit tot en met 31 december volgend jaar, krijgt de laatste twee maanden van dit jaar gratis. Een besparing van ruim 15 pro cent. Iedere derde bezoeker, die za terdag een abonnement of ver- volgabonnement afsluit, ont vangt de originele linoleumsne de, die de Schiedamse kunste naar Michel Snoep voor de Ar toteek heeft vervaardigd. Ook wordt zaterdag de Nationale Kunstbon geïntroduceerd, een cadeaubon voor een artoteeka- bonnement. Deze cadeaubon is verkrijgbaar in waarden van 25, 35, 50 en 75 gulden en is bij ie dere artoteek, aangesloten bij de Federatie Kunstuitleen, inwis selbaar. Overigens geeft Arto teek Rijnmond, waarvan Schie dam een dependance is, ook ei gen cadeaubonnen uit (25 en 50 SCHIEDAM - De Mevo-bazar van de Hervormde Gemeente Schiedam organiseert zaterdag 9 november een kledinginzame- lingsactie. De opbrengst komt ten goede aan de Hervormde kerk. Men kan de kleding tussen 10.00 en 12.00 uur inleveren in de Grote Kerk (ingang aan de zijkant), de Opstandingskerk aan de Burg. H. Gretelaan, de Bethelkapel aan de Nieuwe Maasstraat en Huize Thomas aan de Grieksestraat 18. KERSTMIS Novotel Rotterdam-Schiedam Hargalaan 2 3118 JA SCHIEDAM tel. 010-471.33.22 Op beide kerstdagen serveren wij een fantastische kerstlunch (1200 uur) fl6450 en een kerstdiner-dansant (1900 uur) fl8400 per persoon Tevens bestaat de mogelijkheid om voor een speciale kerstprijs te overnachten Voor meer informatie en reserveringen gelieve te vragen naar Ronald Kuijer of Mariëtte Klienbannink telefoonno010-471.33.22 gulden,, die echter alleen inwis selbaar zijn in Schiedam, Vlaar- dingen, Rotterdam en Rotter dam-Ommoord. Ruilaankoopronde De Schiedamse Artoteekcom- missie heeft dit jaar voor het eerst een ruilaankoopronde met Den Haag georganiseerd. De Haagse artoteek heeft werk aan gekocht van Schiedamse kunstenaars, terwijl in Schie dam werken van Haagse kunstenaars zijn verworven. De Schiedamse kunstenares Inge van Haastert selecteerde de Haagse werken voor de Arto teek. Tijdens de Dag van de Kunstuitleen zijn deze werken van Kees Andrea, Urs Pfannen- müller, Walter Nobbe, Aline Thomassen, Michel Hooger- vorst, Aija van den Berg, Tho mas Ankum, Martin Rous jr., Hans Ensink op Kemna, José Kolijn, Irene Vonck en Karola Pezzaro in de Artoteek te be zichtigen. Zaterdag is ook het depot van de Artoteek, aan het Bachplein 581, vrij toegankelijk. Abonnees kunnen direct uit het depot le nen. Een abonnement kost 50 gulden voor één jaar (CJP 25,-.. Ieder volgend abonnement (voor twee of meer kunstwerken kost 25 gulden. Een abonnement geeft recht op maximaal drie omrui- SCHIEDAM - Het Podium Café, aan de Lange Haven 28, staat de komende dagen weer bol van de muziek. Donderdag 7 en dinsdag 12 november vin den de traditionele jamsessies plaats, aanvang respectievelijk 22.00 en 21.00 uur. Zaterdag 9 november treedt de Amsterdamse roadhouse rock formatie Henderson op. De band bestaat uit Hennie Hen derson (gitaar), Bart Pellinkhof (bas), Martin Vestering (drums), Sylvia Banen (zang) en Tom Averell (zang). Henderson speelt een mengeling van eigen nummers en covers van onder anderen Ten Years After en ZZ Top. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gra tis. Zondag 10 november speelt Stormy Weather in het Podium Café. Zangeres Renie Borgers en zanger/pianist Jan Kin laten onvervalste blues la Billie Ho liday horen. Het optreden be gint om 22.00 uur en de toegang is vrij. lingen per jaar. Overigens dient men zowel bij het afsluiten van een abonnement als bij omrui ling een geldig legitimatiebewijs bij zich te hebben. Artoteek Schiedam is zaterdag tijdens de Dag van de Kunstuit leen geopend van 10.00 tot 13.00 uur. De artoteek is geves tigd in Bibliotheek Noord, aan het Bachplein 589. SCHIEDAM - Het Filmhuis vertoont vrijdag 8 november 'The Godfather III' van de Amerikaanse regisseur Francis Ford Coppola. De hoofdrollen worden vertolkt door Al Paci- no, Diane Keaton en Andy Gar cia. Deel 3 van deze succesvolle film speelt zich af negentien jaar na deel 2. De film opent met een groots feest om de pau selijke onderscheiding aan Mi chael Corleone te vieren. Mi chael probeert een legitieme carrière als filantroop op te bouwen, maar zijn verleden blijft hem achtervolgen. De overige families vertrouwen hem niet en Vaticaanstad blijkt al snel een broeinest van ver raad en intriges. Daarnaast moet Michael zijn neef Vincent in toom zien te houden, die een persoonlijke vete uitvecht met gangsterbaas Joey Zasa. Bovendien wordt Vincent verliefd op Michael's dochter Mai^. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Het Filmhuis is ge vestigd aan de Nieuwstraat 12. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL RELATIE GESCHENKEN! SCHIEDAM - Schiedam is de laatste jaren regelmatig onder werp van historische terugblik ken en oude foto-impressies in boekvorm. Dinsdag 12 novem ber wordt een nieuw fotoboek aan de reeks toegevoegd: 'Weer zien met Kethel'. Het boek is vervaardigd door Louw Jongste, die de ruim tach tig foto's heeft voorzien van bij behorende teksten. 'Weerzien met Kethel', uitgegeven door boekhandel Mercurius in sa menwerking met autobedrijf Nooteboom, wordt dinsdag 12 november om 14.00 uur ten doop gehouden in de toonzaal van het autobedrijf, op de hoek Schiedamseweg/Zwaluwlaan. SCHIEDAM - Het Gemengd Koor Senectute verzorgt vrijdag 8 november haar traditionele najaarsconcert in kerkgebouw De Ark, aan het Hargplein 101. Het concert begint om 20.00 uur. Senectute staat onder leiding van diligente Bep Mekes-Ros- man. Aan het concert wordt medewerking verleend door Mannenkoor Albrandswaard, onder leiding van Eric van Da tum. Er worden werken ten ge hore gebracht uit zowel het zwa re als het lichtere genre, van componisten van de 16e tot en met de 20-ste eeuw. Toegangskaarten a 7,50 zijn verkrijgbaar bij het secretariaat aan de De Meesterstraat 2, bij de penningmeester aan het Bachplein 448 en bij De Ark, voor aanvang van het concert. Overigens kan het koor Senec tute nog versterking gebruiken, vooral van mannen. Belangstel lenden kunnen een repetitie bij wonen, die iedere donderdag van 13.30 tot 16.00 uur worden gehouden in de Magnalia Deï- kerk, aan de Albardastraat 67. Van operette tot a capella Voor al uw U belt - wij bezorgenI Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9