UITVERKOOP AFGEPRIJSD De Sint komt eraan! Getuigen overval gezocht £$ÏÏ\/epfepp/ habitat Kritiek op Zijdeveld*s manier van debatteren Algemene Beschouwingen: cU5üuicforSter SUPER REORGANISATIE ALLES IS Stadsblad mercurlus onze jaarlijkse Sint-wedstrijd!'ÉS, m Auto geramd door schip Portefeuille niet gemist fff" Opbrengst Jantje Beton LOUW JONGSTE WEERZIEN MET KETHEL Deze week in Varia Doe mee en win je naam in chocoladeletters! Reintje de Vos rukt op Uniek renovatieproject Fotoboek Kethel Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Het college van burgemeester en wethouders moet op korte termijn concrete en zichtbare resultaten boeken. een kleinere afstand tussen be stuur en bevolking pretendeert. Baart zette onder meer vraagte kens bij het bedrag van 40 mil joen, waarop de bouw van het Stadserf is begroot. Volgens Baart zal dit bedrag door de prijsstijgingen in de bouw oplo pen tot zeker 42 miljoen. „Bij het huidige college-tempo kun je straks voor die 40 miljoen al leen nog maar iets ter grootte van een openbaar damestoilet aanleggen". Ten aanzien van de sociale ver nieuwing concludderde Baart dat „het geklungel tot nu toe onacceptabel is". De keuze van Zijdeveld tot nieuwe portefeuil lehouder vervult de CDA-voor- man met enige zorg: „Lettend op hetgeen er op het terrein van de stadsontwikkeling nog alle maal moet gebeuren, vrezen wij het ergste". Daan Baart drong verder aan op een spoedige realisering van een nieuw onderkomen voor vrouwenorganisaties en een ver beterde versie van de Verorde ning Kinderopvang. Namens het CDA lanceerde hij drie mo ties: in het kader van de zuinig- met-energiecampagne moet het stadskantoor niet langer als een 'lichtend anti-voorbeeld' die nen; reconstrueer kruispunten tot rotondes en maak haast met de uitvoering van de eerder in gediende motie inzake asielzoe kers. D66 D66-fraktieleider Marcel Hout kamp ging dieper in op de maatregelen, die zijn genomen om de begroting sluitend te ma ken. De stijging van de gemeen telijke tarieven kan hij billijken, maar tegelijkertijd moet worden gekeken naar de omvang, orga nisatie, de heersende cultuur en de werkwijzen van het ambte lijk apparaat. Wellicht zijn daar ook besparingen mogelijk. In een amendement stelde Houtkamp voor hiernaar een studie te verrichten. „Niet om in een simpele bezuinigingswoe de ambtenaren gedwongen de bedrijfspoort uit te sturen, maar om te bezien of onze organisatie is toegesneden op de eisen, die nu worden gesteld: doelmatig heid, de mogelijkheid van kwa- liteitsgroei en klantgerichtheid". Houtkamp wil ook de werkwij ze van het college en de raad nader bezien. Hij stelt voor hierover, eventueel met een ex tern deskundige, te brainstor men. Voorts stelt Houtkamp, net als zijn CDA-collega Baart, vast dat er heel snel - het liefst per 1 ja nuari - duidelijkheid komt over de samenstelling en taakverde ling van het college, met het oog op de ontwikkelingen rond wethouder Hans van Kleef. VVD De VVD vraagt zich bij monde van fraktievoorzitter Will van Wijk af of het college niet te veel hooi op de vork heeft ge nomen, gezien het uitblijven van concrete zaken. Van Wijk wilde onder meer weten of ABC nu echt rond is en of nu werke lijk op korte termijn tot realisa tie wordt overgegaan. „Brieven zullen vanaf dat moment wor den voorzien van een foto van de geachte wethouder Zijdeveld met brede ABC-glimlach, heb ben wij ons laten vertellen" deelde Van Wijk spottend mee. Ook de trage voortgang van de sociale vernieuwing werd ge noemd. Van Wijk noemde de sociale vernieuwing een medi- SCHIEDAM - Naar aan leiding van de overval op twee geld lopers, vrijdag 1 november, zoekt de politie getuigen of mensen, die in formatie kunnen verschaf fen over de vluchtauto van de twee daders. De overval vond vrijdag 1 november rond 14.40 uur plaats op de Zwaluwlaan, voor de Rabo-bank. Twee geldlopers werden daar op straat overvallen door twee gewapende mannen en ge dwongen hun tas met geld af te geven. De daders maakten bij hun vlucht gebruik van een don kerblauwe Nissan Bluebird, met het kenteken PH-77- JB. Deze auto was eerder in Schiedam gestolen. De politie verzoekt ieder een, die over deze overval informatie kan geven, con tact op te nemen met de re cherche, telefoon 4494499, toestel 330 of 452. Alle in formatie zal vertrouwelijk worden behandeld. cijn, waaraan een goede bijslui ter moet worden toegevoegd. „Het is geen wondermedicijn". In een motie drong de VVD aan op snelle actie. Groen Links Groen Links vergeleek het col lege met een jongetje van vijf maanden oud. Het zit vol ener gie, wil alles onderzoeken, maar weet niet hoe het doel te berei ken. De motoriek is nog niet voldoende ontwikkeld. „Maar wat te doen wanneer een jaar later datzelfde jongetje nog steeds niet vooruit kruipt?", vroeg fraktieleider Bea Oomens zich af. „Na een jaar lijkt het college het stadium van onge coördineerde motoriek nog lang niet voorbij te zijn. Er zit te weinig beweging in en de bewe gingen die er zijn, zijn niet vol doende op elkaar afgestemd". Uiteraard is Groen Links be zorgd over het uitblijven van milieumaatregelen. In dat kader werd geopperd om in het win keltje aan de Hoogstraat een milieu/consumentenwinkel te openen. De inbreng van de vrouw bin nen de Groen Links-fraktie werd tenslotte op zeer ludieke wijze door fraktievoorzitter Bea Oomens verwoord: „Ik zou het college willen aanraden om hun vrouwelijke kanten meer te ont wikkelen: minder praten heren en meer doen". Habitat Capelle verhuist. Alles moet weg! Lylantse Baan 7c, Capelle a/d IJssel. SCHIEDAM - Op de Hooikade vond afgelopen dinsdag een nogal ongebruikelijke botsing plaats. Een schip probeerde in de Buitenhaven, nabij de Hoofdbrug, te draaien, maar raakte daarbij de achterzijde van een op de Hooikade gepar keerde auto. De auto liep hier bij enige schade op. SCHIEDAM - Een 32-jarige in woonster van Schiedam kreeg afgelopen woensdag tot haar verbazing een telefoontje van de Schiedamse politie, met de mededeling dat haar portefeuil le was gevonden. De vrouw had de portefeuille echter nog niet gemist. Zij was dinsdag in Rot terdam boodschappen gaan doen, waar de portefeuille later op de dag werd gevonden. Het geld was er inmiddels wel uitge haald. GRATIS 30-40 Poster* PRINT k HOP JCHIEDAM niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur der. De kritiek, die Politicus van het Jaar Bart de Leede kreeg te horen, was niet mals. Waar blijft het Milieubeleidsplan? Waar blijven de voorstellen voor het jongerenwerk? Waar blijft de sporthal? Maar De Leede gaf toe zelf ook teleurgesteld te zijn in de trage voortgang van verschil lende projecten. Van enige zelfkritiek was bij wethouder Chris Zijdeveld ech ter geen spoortje te bekennen. Raadsleden in zijn commissie hadden vooral kritiek op het ge brek aan informatie over de ont wikkeling van de binnenstad. Einde discussie Nu lijkt het voeren van een in houdelijk debat met wethouder Zijdeveld ook niet eenvoudig. Bijvoorbeeld toen afgelopen dinsdag de saaiheid en de bouw- dichtheid van de nieuwe wijk Spaland aan de orde kwamen. Bakker (PvdA): „Iedereen, die je erover spreekt, vindt de dicht heid te hoog". Zijdeveld: „Iedere keer als ik met deskundigen door de wijk loop, denken ze dat de dichtheid juist laag is". Ein de discussie. Jolie Hakkert (Groen Links): „Ik vind de wijk maar saai". Zijdeveld: „Dat is een kwestie van smaak, maar laten we niet vervallen in een welles-nietes- spelletje". Einde discussie. De opmerking van Hakken, dat ze het gevoel had aangesproken te worden alsof ze in een kleuter klasje zat, was veelzeggend. Overigens was het opvallend dat de wethouders vooral veel kritiek kregen van hun eigen partij- en coalitiegenoten. De oppositie (CDA en VVD) waren over het algemeen vrij mild. VRIJDAG 15 NOVEMBER 1991 43e JAARGANG, NUMMER 92 OPLAGE 40.095 SCHIEDAM - Haast, tempo, daadkracht, voortvarendheid. Het is maar een kleine greep uit de trefwoordenreeks, die de afge lopen weken bij de Algemene Beschouwingen in raadscom- missieverband op het bord van de heren wethouders werd gede poneerd. Zowel de oppositie- als coalitiepartijen waren het erover eens: plannen maken is mooi, maar er moet ook eens wat ge beuren. En aan dat laatste ont breekt het in Schiedam. Het verschil in acceptatie van kritiek op het beleid verschilde sterk van wethouder tot wethou- SCHIEDAM - Nog één nachtje slapen en Sint Nicolaas is weer in het land. Morgen, zaterdag, arriveert de Goedheiligman per boot bij de Korenbeurs aan de Lange Haven, waar hij om streeks 13.45 uur aan wal treedt. Uiteraard vergezeld van tientallen Zwarte Pieten, waarvan een groot deel muziek maakt. Aan de Lange Haven wordt Sint Nicolaas muzikaal onthaald door Drumband Juliana, waarna de Sint naar het Stadhuis aan de Grote Markt wandelt. Hier wordj hij om 14.00 uur welkom geheten door burgemeester Scheeres. Showkorps O.B.K. en Tamboer- en Trompetterkorps Gusto vermaken de kinderen in de tussentijd met allerlei Sinterklaasliedjes. Om 14.30 uur maakt Sint Nicolaas zich op voor een lange rijtocht door de stad, voorafgegaan door de Jeugd Rijnmondband. In de stoet rijden voorts vrolijke fietspieten, een kar met Spaanse schonen, een bokkewagen en een zesspan ezels mee. Via de Hoogstraat, Broers- vest, Emmaplein en weer terug arriveert de Sint omstreeks 15.15 uur weer bij het Stadhuis, waar hij tussen 15.30 en 17.00 uur alle Schiedamse kinderen ontvangt, die de kleurplaat uit Het Nieuwe Stadsblad netjes hebben gekleurd. De kinderen mogen hun kleurplaat zelf bij Sinterklaas afgeven, waarna zij een kadootje krijgen. SCHIEDAM - In de eerste week van november werd in Schiedam een collecte gehouden voor het Nationaal Jeugdfonds Jantje Be ton. De helft van de opbrengst wordt besteed aan het jeugdwerk in Schiedam, terwijl de andere helft ten goede komt aan lande lijke jeugdprojecten. De opbrengst in Schiedam be droeg maar liefst f 9.703,95. Aan de collecte werd meege werkt door Speel-o-theek Ikkie, Peuterspeelzaal Pippeloentje, Speel-o-theek Zuid en de scou tinggroepen Taize, Tono, Burg. Van Haaren en Franciscus/Lo- dewijk. ZIE DE ADVERTENTIE ELDER.5 IN DEZE KRAUT! meubelen tapijten ZATERDAG 16 november a.s. van 14.00 tot 16.00 uur zal zijn boek signeren bij BOEKHANDEL Hof van Spaland 31, telefoon 4712313 SCHIEDAM - Tijdens de Algemene Beschouwingen, die gisteren, donderdag, in de gemeenteraad plaats vonden, voerde wederom de onvrede met het tempo van uitvoering de boven toon. PvdA-fraktieleider Hans Bak ker karakteriseerde de over heersende mening als 'het beeld van de Grote Vertraging'. „We begeven ons op de grens van wat nog geloofwaardig is". Bakker noemde wethouder Bart de Leede als de 'grootste vertra- gingsfactor in het college'. „Niet omdat hij niet hard werkt - ver re van dat - maar omdat de meerjarenbegroting uitpuilt van de nieuwe sociaal-culturele voorzieningen, die binnen zijn portefeuille moeten wórden ge realiseerd". Tijdens de Algemene Beschou wingen kregen de fraktievoor- zitters de gelegenheid zich uit te laten over het tot nu toe gevoer de beleid van het college en de begrotingen, die onlangs zijn ge presenteerd. PvdA Namens de PvdA diende Hans Bakker een aantal amendemen ten en moties in. „Houdt de be zuinigingen op openbaar groen aan in afwachting van een nota, waarin het budget voor deze post voor een aantal jaren wordt vastgelegd". En: „Neem in de meerjarenbegroting extra geld op voor opdrachten aan Schiedamse beeldende kunste naars (een amendement dat steun krijgt van Groen Links), betrek bewoners nauw bij de keuze van kunst in hun straat en hef entreegelden in het Ste delijk Museum". Verder hield Bakker een plei dooi voor erkenning en subsidi ëring van Bewonersvereniging Delflandseweg als een zelfstan dige vereniging. Bakker stelde ook voor om de bestuurlijke vernieuwing gestal te te geven door zogenaamde 'citizens charter', naar Brits voorbeeld. Wanneer een ambte naar of gemeentelijke dienst zijn toezeggingen niet nakomt, moet aan de burger een boete worden betaald. Ten aanzien van de sociale ver nieuwing vroeg de PvdA-voor- man van het college de garantie dat in december een aparte raadscommissie wordt inge steld. Bovendien verzocht hij de nieuwe wethouder Sociale Ver nieuwing, Chris Zijdeveld, al vast zijn visitekaartje af te ge ven door met nieuwe ideeën te komen. CDA Het CDA had voor de Algeme ne Beschouwingen een thema gekozen: 'Samen Leven'. Het betoog van fraktievoorzitter Daan Baart bestond voorname lijk uit het signaleren van knel punten. Hij typeerde de werk wijze van het college met 'beslo tenheid, lage kwaliteit van de dienstverlening en afstandelijk heid', daar waar het college juist openheid, klantgerichtheid en :,r Nu bij 1-uur foto-service alleen van klb. Hoogstraat 137, tel. 4268225 Het Nieuwe College-imago: het beeld van de Grote Vertraging DA'S MOOI GENOMEN/ Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel. 010-4518844 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1