VANDAAG EXTRA „Geld voor stadserf voor stadsvernieuwing Reaktie Katja G ACNE? ALBERT DE BLOCK HEIJN TRENT Pearle 'Koppel BOUMAN OP=OP! BOUMAIM Perla Mild koffie cassettebandjes D60 10.00 Alma Boerland Stadsblad Groen Links: Het ontwerp heeft instemming van debevolking WOONNIEUWS Vanaf n u elke week ^rjfj uitslagen Hitbingo Katja zet ouders klem nimviv Salon Jacqueline gratis Diefstallen Brand ■H Miaiiumi DRIE DOLLE DWAZE DAGEN 5 pakken A.H. 5 pk TDK een rol Sinterklaas pakpapier Beautycenter Vossen moeten worden aangepakt Sport in Schiedam Intocht Sint trekt veel bekijks aar>geS/ o vS SCHIEDAM - De fractie van Groen Links stelt voor om de aangekondigde rijksbezuinigingen op de stadsvernieuwing enigszins te compenseren met de tien miljoen gulden, die uit de bijzondere reserves worden gehaald ter realise ring van het Stadserf. Dit staat in De Spot, het par tijblad van Groen Links Schiedam. Het college, in casu de verant woordelijk wethouder Adri Reijnhout, heeft mooie plannen gepresenteerd om de stadsver nieuwing in Schiedam gestalte te geven. Maar het radicaal te rugschroeven van de subsidie door staatssecretaris Heerma heeft flink roet in het eten ge gooid. „Toen het Meerjarenplan Stads vernieuwing dit voorjaar werd WOENSDAG 20 NOVEMBER 1991 43e JAARGANG, NUMMER 93 OPLAGE 40.676 besproken, ging men uit van een bedrag van zes miljoen gul den, dat tot 1996 kon worden besteed", schrijft Groen Links. „Nu blijkt echter dat dit bedrag dankzij de bezuinigingen slechts 2,5 miljoen is". „Reijnhout heeft twee varianten voorgelegd: een minimale en een maximale. De minimale va riant heeft als gevolg dat veel plannen worden uitgesteld, er geen bijdrage voor welzijns voorzieningen uit het stadsver nieuwingsfonds komt, er een voortdurende stagnatie van par ticuliere woningverbetering op treedt en er geen geld is voor kleine en verspreide bouwplan nen. De maximale variant gaat uit van het realiseren van alle plannen, hetgeen in 1996 een tekort van 49 miljoen ople vert". Onacceptabel Wanneer er geen initiatieven komen, betekent dit dat de stadsvernieuwing zo goed als stil komt te staan: de minimale variant, zo vreest Groen Links. Een onacceptabel idee. „In de raadscommissie wordt de discussie gevoerd of alles wat tot nu toe uit het stadsvernieu wingsfonds werd betaald, dat ook moet blijven. Men lijkt de mening toegedaan dat stadsver- nieuwingsgeld alleen nog maar besteed moet worden voor de echte woningverbetering sec". Groen Links vindt dat dit maar ten dele een oplossing kan bie den voor de financiële proble men. Inmiddels zijn uit de raadscommissie enkele sugges ties gekomen. Jolie Hakkert (Groen Links) wil onderzoeken of de subsidie voor particuliere woningverbetering inkomens afhankelijk kan worden ge maakt, terwijl Marcel Hout kamp (D66) het bedrijfsleven wil laten meebetalen aan de stadsvernieuwing. Maar ook deze voorstellen zul len bij lange na niet genoeg geld opleveren om de financiële pro blemen te lijf te gaan. Daarom oppert Groen Links de uitvoe ring van het Stadserf tien mil joen gulden goedkoper te ma ken en dit geld in het stadsver nieuwingsfonds te storten. „Het Stadserf gaat 40 miljoen kosten: 22 miljoen komt uit be staande huisvestingskosten, 8 miljoen staat al jaren gereser veerd voor een nieuwe biblio theek en 10 miljoen komt uit de reserve bijzondere werken. Naar de noodzaak om die 10 miljoen uit te geven aan het stadserf, zou de gemeenteraad nog eens kritisch moeten kij ken, vindt Groen Links. „Het minst van belang is een nieuwe raadszaal en een bestuurscen trum. De wethouders zitten niet onaardig op de zesde etage van hun torentje en ach, wat is er ei genlijk tegen om in de kantine van het stadskantoor raadsver gaderingen te houden?". Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - Kinderdag verblijf Katja kan een kort geding aan haar broek krijgen als ze weigert ko mend schooljaar de buiten schoolse opvang te regelen voor leerlingen van de Sin gelschool. Afgedwongen gesprekken tussen veront ruste ouders en bestuursle den van Katja hebben niets opgeleverd. „Naar onze ideeën wordt niet geluis terd. Of het is te duur, of het is onzin, vinden ze". Woordvoerster Franca Hoogendoorn heeft weinig vertrouwen in Katja, een organisatie met 'Stalinisti sche trekjes'. Katja vertrekt in 1992 uit de bouwval aan de Lange Haven naar nieuwbouw op het Frans Halsplein. Hier komt óók de openbare basisschool De Kring, waarmee men onder een dak gaat zitten. Aangezien de loop afstand tussen de nieuwe loka- tie en de Singelschool als on overkomelijk wordt geacht, wil Katja af van de Singelschool, waar ze voor 15 leerlingen de zogenaamde buitenschoolse op vang verzorgde. Kataja biedt J7 tl t een goec* a'ternat'ef> ze& ze. bare basisschool De Kring, kun nen de leerlingen wél buiten schoolse opvang krijgen. Maar daar voelen de ouders helemaal niets voor. De Singelschool vol doet prima. De ouders hebben bedenkingen tegen de nieuwe school die in een wijk ligt waar veel voorko mend vandalisme heerst. „Bo vendien, wat is de kwaliteit van die nieuwe school. En bestaat De Kring over een paar jaar nog wel", vraagt niet alleen France Hoogendoorn zich af. „De Kring zit momenteel zwaar onder de opheffingsnorm. Bij Katja zijn nog geen aanmeldin gen voor buitenschoolse opvang van De Kring ontvangen". Wachtlijsten Wrang is de hele geschiedenis wel. Plaatsing op de Singel school gebeurde voor de meeste kinderen juist op advies van Katja omdat de St. Jozefschool waarmee Katja nauwe banden onderhoud, geen kinderen meer kon aannemen vanwege de lan ge wachtlijsten. Toen, in 1989, koos Katja voor opneming van de Singelschool in het 'pakket'. Vanuit Katja had men niets dan lof voor de Singelschool. Lof die later door de ouders werd gedeeld. „Daarom zou het toch van hoogstaande naïviteit getui gen als we deze school gaan in ruilen voor een school waarvan kwalitatief momenteel niets be kend is". „Natuurlijk gaat het om de cen ten", vervolgt Hoogendoorn. „Ideeën van de ouders om in een soort pouledienst de kinde ren van de Singelschool naar het nieuwe Katja op het Frans Halsplein te brengen, heeft het bestuur/van Katja simpel van de hand gewezen. Ook aan plannen om een buitenschoolse opvang op de Singelschool zelf te beginnen, kan niet op de steun van Katja rekenen. Macht „Katja heeft een enorme macht. Voor die 15 kinderen hebben ze zo honderd anderen. Er is voor veel ouders géén alternatief. Het is nog maar de vraag of ze hun poot lang genoeg stijf kunnen houden. Ik kreeg laatst een al leszeggende brief luidende: „Uw zoon ('mijn tweede van twee jaar oud') wordt binnenkort vier. U moet hem nu opgeven voor De Kring, anders is bui tenschoolse opvang niet moge lijk. Dat is toch geen stijl. Mo gen wij alstublieft bepalen waar ons kind naartoe gaat. Ach, het gaat om de bedrijfsresultaten, alleen vervelend dat we hier met ben. kinderen te maken heb- „Saillant detail is", zegt Hoog endoorn, „dat niemand van de bestuursleden van Katja kinde ren heeft op de Singelschool. Als dat zo geweest was, zou er wel een compromis zijn uitge rold." SCHIEDAM - Of de plannen nog veranderd kunnen worden, vroeg ie mand. „Tsja, liever niet", liet woordvoeder Geerts van Blokker op de ABC- informatieavond de aanwe zigen weten. Hij zou ook niet weten waarom. Het stadskantoor was van elke potloodstreep op de hoogte ge steld. Tekeningen vlogen voort durend heen-en-weer tussen stadskantoor en het architecten bureau in Noordwijk en wer den, indien nodig, aangepast. „Nu nog sleutelen! Het ontwerp heeft toch de instemming van de Schiedamse gemeenschap?" Van Velzen, de architect, had ook niet bepaald in zijn eentje gehandeld. Hij had de wel standscommissie geraadpleegd en de rijksdienst voor monu mentenzorg. Maak het niet te druk, niet te wisselend, maar voorzichtig en gevoelig, kreeg de Delftenaar te horen. Aan die opdracht heeft hij zich nauw keurig gehouden, vond hij. D66-gemeenteraadslid Vincent Broeke hoorde de verhalen van Geerts en Van Velzen met kromme tenen aan. „Ik zit hier met verbazing naar te luiste ren". Had hij, samen met de andere leden van de raadscommissie niet regelmatig aan wethouder Zijdeveld gevraagd om meer in zicht in de hele ABC ontwikke ling. „Van bijgeschaafde teke ningen en gesprekken met aller lei commissies weet ik helemaal niks", zei Broeke. Nota bene als lid van het hoog ste bestuurorgaan van de stad vroeg Broeke aan Geerts of er hier en daar nog wat weg te stuffen of aan te passen was. „Of is het 'take it or leave it'". Van Velzen had zelf geen be hoefte aan verandering. „Maar ja, het is natuurlijk geen dogma tische zaak, waarin niets meer kan". De ontwerpen werden door de aanwezigen niet met luid ap plaus ontvangen. Het is en blijft een nieuw gebouw ingesloten tussen oude pandjes. Slechts één Schiedammer in de zaal sprak zich laatdunkend uit over het gebouw en vond het smake loze kopieertechniek. Maar een discussie over mooi of lelijk werd niet gevoerd. Maak een afspraak voor een SCHIEDAM - Vanaf vrijdag tot en met maandag werden er in totaal tien autokraken ge pleegd. In veel gevallen werd de geluidsapparatuur weggenomen. Ook werden tien inbraken ge pleegd, waarvan drie in winkels. Verder werden twee voertuigen gestolen. Aan het Johan Straussplein verdween een zwarte Mercedes bestelbus, kenteken 43-GB-98. Aan de Burg. Honnderlage Gretelaan verdween een witte Kawasaki- motor met het kenteken MG- 54-YX. SCHIEDAM - In de nacht van vrijdag op zaterdag is het hou ten club- en buurthuis van Bij dorp in brand gevlogen. Door de enorme rookontwikkeling moest een deel van de Nieuwe Damlaan en de op- en afritten van rijksweg 20 worden afgezet. Ook legde de politie het verkeer op de rijksweg een snelheidsli miet van 50 km per uur op. Pas rond half acht was de brand weer het vuur meester. Er zijn geen aanwijzingen die op brandstichting duiden. SCHIEDAM - „Het is triest, ik begrijp de span ning bij de ouders, maar we kunnen er niets aan doen. Er is sprake van over macht", zegt Rob van der Noll, voorzitter van het be stuur van kinderdagverblijf Katja. „Het heeft alles te maken met de verhuizing naar het Frans Halsplein. We hebben de route zelf ge lopen. We deden er 40 mi nuten over. Dat kan je klei ne kinderen toch niet aan doen. „De kinderen van de Sin gelschool hebben anderhalf jaar gebruik gemaakt van de taxi om naar Katja aan de Lange Haven te komen. Men wist dat dat niet lan ger dan twee jaar zou du ren. We hebben bewust geen subsidie-aanvraag in gediend voor vervoer van de Singelschool naar het toekomstige onderkomen op het Frans Halsplein. Dit zou 9000 gulden per jaar gaan kosten. En dan niet voor twee jaar, maar mis schien wel voor zes jaar. Dat is een te grote aanslag op de portemonnee van onze subsidiegever, de ge meente. Bovendien zouden we dat geld beter kunnen gebruiken voor meubilair of speelgoed. „Katja moet met beperkte middelen het maximale presteren. Alle leerlingen komen met de benenwagen. Particulier vervoer kunnen we niet ophoesten. School keuze staat voor de ouders geheel vrij, maar de moge lijkheden voor Katja zijn beperkt. We bieden de ou ders wel een alternatief: De Kring. Geheel volgens toe val komen wij met deze openbare basisschool onder een dak te zitten. „De Kring organiseert bin nenkort ouderavonden, zo dat men een indruk van de school krijgt. Kinderen van de Singelschool blijven bij Katja van harte welkom, maar het vervoer kunnen we niet regelen, noch beta len. Over het opzetten van een eigen pouledienst door de ouders, ben ik niet op de hoogte". WANT BIJ PEARLE IS JE TWEEDE BRIL GRATIS. Koop nu een bril bij Pearle en je krijgt er een complete tweede bril* gratis bij. Handig bij verlies of breuk. Wel even deze advertentie meenemen, hoor! OPTICIENS SERVICELIJN 010-4184599 Kinderdagverblijf schrapt Singelschool uit 'opvangpakket i Tekeningen en de maquette werden gisterenavond aan het publike getoond. ABC: 'plannen liever niet wijzigen' Kinderdagverblijf Katja aan de Lange Haven. De op handen zijnde verhuizing heeft veel ge volgen De vakman in huis Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaardente huizen, scholen en kantoren INTERIEURVERZORGING Hof van Spaland 12, tel. 0104703033 Een zaak van vertrouwen Gegarandeerd te genezen door kuurbehandeling bij informatief gesprek. Tel. 010-4708762 fe I Zie de voorwaarden in de winkel. voorheen b r i m i Deze bon is geldig bij alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland. Rotterdam Vlaardingen Schiedam «Spijkenisse I De adressen vindt u in de Gouden Gids onder Pearle (rubriek opticiens)^j Nu koopjes halen. Donderdag, vrijdag, en zaterdag: de drie dolle dwaze dagen van het jaar, een ongekend prijzenfeest beloven wij u, want: Bouman doet afstand van z'n overtollige magazijn- voorraden en veel restanten, puntgave toonkamermodellen voor te gekke prijzen. Elke ko per valt in de prijzen, onverminder de garantie. Levering voor de kerst mogelijk of naar wens in 1992. MAAR... IJsselmondselaan 175 - Rotterdam-Kralingseveer - 010-4508033 Openingstijden: maandag 13-17.30 uur; dinsdag t)m donderdag 9.30-17.30 uur; vrijdag 9.30-21 uur; zaterdag 9.30-17 uur. a 250 gram 10.00 voor 10.00 Bij of meer besteding GRATIS Lett van overbeharingT. Lange Nieuwstraat 123, Schiedam, tel. 4735559. J* Het IUmmm niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1