Twee ton voor herinrichting Komend weekeinde Tramlijn 1 via Schiedam Noord of een zuidelijke aantakking naar Vlaar dingen P Concert Meditatieve tekeningen Wordt verwacht Vervoersregio Oude en Nieuwe Maas i.o. componeert verre toekomstmuziek Autokrakers Sloopkrediet Afsluitingen Inbraak auto Artikelen uit de derde wereld Adventsmarkt Kleding- en speelgoedbeurs Beroepen- voorlichting Sint in Noord V HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 NOVEMBER 1991 PAGINA 17 SCHIEDAM - Woningbouw vereniging Schiedam heeft het college van B&W gevraagd een bedrag van tachtigduizend gul den beschikbaar te stellen voor de herinrichting van binnen- en buitenterreinen in het beheer- project A. Ariënsstraat en om geving. De herinrichting vindt plaats in het kader van Wijk en Buurtbeheer. In overleg met de I.O.B.S., de Dienst Gemeentewerken, Bewo nersvereniging Wonen en Leven Nieuwland en de beheergroep van bewoners heeft de WBS een plan ontwikkeld voor de herin richting van de terreinen. Dit plan wordt momenteel door de Dienst Gemeentewerken aanbe- stedingsgereed gemaakt. Bij het ontwikkelen van de plannen hebben ook de kinde ren uit de buurt hun wensen kenbaar kunnen maken. Ten behoeve van Turkse bewoners is bovendien een speciale avond belegd, waarop is gediscussieerd over de specifieke wensen van uit deze bevolkingsgroep. Dit heeft ertoe geleid dat het oor spronkelijke plan is aangevuld met een picknicktafel op een beschutte plek. De voorgestelde herinrichting gaat twee ton kosten. De bewo ners uit het complex hebben af gezien van terugbetaling van servicekosten tot een bedrag van achttienduizend gulden. Door fondsenwerving en spon soring moeten de bewoners in totaal veertigduizend gulden bijeen zien te brengen. De wo ningbouwvereniging stelt de ge meente voor om iedere gulden van de bewonersbijdrage door zowel de WBS als de gemeente te laten verdubbelen. Van beide instanties wordt dus een bijdra ge van tachtigduizend gulden gevraagd. SCHIEDAM - Mevrouw M. Hoffmann uit Rotterdam ver zorgt donderdag bij de spiritue le vereniging Harmonia een avond met meditatieve tekenin gen. De avond begint om 20.00 uur in wijkcentrum Nieuwland, aan het Dr. Wibautplein 165. De toegangsprijs bedraagt 7,50. SCHIEDAM - Het pro gramma van de Schiedam se theaters lijkt het ko mende weekeinde voller dan ooit. Maar liefst zeven voorstellingen staan gepro grammeerd, variërend van a-capella- en orgelmuziek Johannes Kemkens (foto Willem Mes). tot kindertheater en caba ret. The Flying Pickets treden don derdag 28 november op in de Grote Zaal van het Passage Theater. Het Britse gezelschap verraste de popwereld enige jaren gele den met de prachtige a-capella uitvoering van het nummer 'Only You'. Het werd een grote hit. Het vijftal heeft zich ont wikkeld van een groepje ac teurs, dat kon zingen, tot echte muzikanten, die proberen nieu we gebieden binnen de a-capella te exploreren. In hun program ma 'Blue Money' - de titel van hun laatste cd - brengen The Flying Pickets weer een schitte rende close-harmony ten geho re, vol vocale hoogstandjes. Het optreden begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 25,-. Jenny Arean In de Grote Zaal van het Passa ge Theater brengt Jenny Arean vrijdag 29 november haar nieuwste voorstelling 'Het Huishoudschoolsyndroom'. 'Het Huishoudschoolsyndroom' gaat over verlangen. Het verlan gen van het kind, dat denkt: la ter als ik groot ben, dan doe ik alles anders. Het verlangen van de volwassen vrouw om onaf hankelijk een eigen leven op te bouwen. Het verlangen van de vrouw op leeftijd, die serieus genomen wil worden in wat ze vindt en voelt. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen be dragen 25,-, 22,- en 19,-. Johannes Kemkens Johannes Kemkens speelt vrij- Louis van Dijk en Pim Jacobs (foto Wil Dekkers). dag 29 november zijn laatste voorstelling 'De Schaaknovelle' in Theater de Teerstoof. Na zijn produktie 'De Regen maker' komt Kemkens weder om met een programma, geba seerd op een literair werk: 'De Schaaknovelle' van Stefan Zweig. Het verhaal handelt over twee personen op een cruise schip. Door toeval komen zij el kaar tegen en worden zij met el kaar geconfronteerd in een schaakwedstrijd. Al snel blijkt dat de twee mannen eikaars te genpolen zijn. Johannes Kemkens tracht een zo compleet mogelijk estheti sche ervaring op te roepen bij het publiek. Hij hanteert het vertellen als podiumkunst, waarbij het verhalend karakter van bestaande literatuur behou den blijft in een theatrale vorm geving. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Pianofestijn De piano-coryfeeën Pim Jacobs en Louis van Dijk treden zater dag 30 november op in de Gro te Zaal van het Passage Theater. Pim Jacobs en Louis van Dijk kunnen gerust het beste worden genoemd wat Nederland in dit genre heeft te bieden. Zij bren gen een programma voor een breed publiek van Bach tot Be atles, met onder meer composi ties van Fats Waller, Duke El- Corrie van Binsbergen, jazz-con- cert, donderdag 4 december, Passage Theater/Theatercafé de Tender; Private Lives, toneel, zaterdag 7 december, Passage Theater/Gro te Zaal; Tejater Beer, BBlulpp, zaterdag 7 december, Theater de Teer stoof; Utile Dulci, toneel, zaterdag 7 december, Theater de Teerstoof; Harmonie Wilton-Fijenoord, koffieconcert, zondag 8 decem ber, Passage Theater/Grote Zaal; Poppentheater Ella Snoep, Tele foon voor Pingpoes, woensdag 11 december, Passage Theater- /Roo Roosenzaal. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter, van dinsdag tot en met za terdag tussen 10.00 en 16.00 uur. Telefonisch reserveren is mogelijk van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur: telefoon Passage Theater 4269563 en Theater de Teer stoof 4269455. Informatie bij de administratie van de Schiedamse Theaters, te lefoon 4262987 (tijdens kantoor uren). The Flying Pickets WATERWEG-Door 20 Zuidhollandse gemeenten is deze week de vervoers regio Oude en Nieuwe Maas opgericht. De orga nisatie hoopt al in het voorjaar van 1992 een re gionaal verkeers- en ver voersplan voor Rijnmond en de Drechtsteden te pre senteren. De coördinatie en het secretari aat van deze samenwerkende vervoers- en verkeersregio be rust op het stadhuis van Schie dam. Hoog op de prioriteitenlijst SCHIEDAM - De politie kreeg dinsdag maar liefst negen aan giften van auto-inbraak binnen. Het betrof autokraken aan het Arnoldipad (twee keer), Lange Haven, Korte Kerkstraat, Joh. Braeckensieckstraat, 's-Grave- landseweg, Grofbaan, Singel en Oostsingel. In de laatste drie ge vallen werden respectievelijk een schrijfmachine, een comple te stereoset en nogmaals een complete stereoset, zonnebrillen en een herenjack ontvreemd. staat de uitbreiding van het me tro/tramnet in Schiedam en Vlaardingen. Zo wil men het centrum van Vlaardingen aan sluiten op het (metro)tramnet van Schiedam, hetgeen dus be tekent dat tramlijn 1, nu als be gin/eindpunt Schiedam Woud- hoek, wordt doorgetrokken. Het is overigens niet de eerste keer dat er plannen zijn om tramlijn 1 naar Vlaardingen door te trekken. Al bij de start van tramlijn 1 van Schiedam centrum naar de nieuwbouw wijk Woudhoek lag het plan er om deze (snel)tram van Rotter dam centrum via Vlaardingen Holy door te trekken. Het grote verschil van mening in de tachtiger jaren was toen de vraag waar eindigt of begint lijn 1 in Vlaardingen. Het (toen malige) gemeentebestuur, onder aanvoering van de (toenmalige) PvdA-verkeerswethouder Bas Goudriaan, wilde tramlijn 1 via Holy en het Vlaardingse stads centrum doortrekken naar het station Vlaardingen centrum. Het toenmalige gemeentebe stuur- en raad bleven op hun standpunt staan, maar het mi nisterie van verkeer en water staat wilde tramlijn 1 laten ein digen aan de rand van de Vlaar dingse Broekpolder. Er ont stond een complete patstelling en Vlaardingen vergat een stevi ge lobby op gang te zetten. Het gevolg anno 1991 is het feit dat tramlijn 1 eindigt of begint op de Harreweg in Schiedam Woudhoek. Zuidelijk Overigens oppert de nieuwe ver voersregio nog een andere moge lijkheid om tramlijn 1 naar Vlaardingen centrum door te trekken, namelijk via een zuide lijke aantakking en via de zuid rand van Schiedam. Hoewel er nog geen plan op papier staat, betekent dat zoveel als dat tramlijn 1 bijvoorbeeld over de Westfrankelandse- en Vlaar- dingse/Schiedamsedijk komt te rijden. Het is echter zeer verre toe komstmuziek, maar zeker is wel dat zo'n plan in de miljoenen zo niet in de miljarden gaat lo pen. Toch stelt de vervoersregio dat op korte termijn moet wor den gedacht aan doortrekking van tramlijn 1 in Schiedam Noord naar het industriegebied 's Graveland als onderdeel van een toekomstige noordrand openbaar vervoersvoorziening tussen de noordelijke woonge bieden van Schiedam en Vlaar dingen en de oostelijk gelegen werkgebieden zoals Rotterdam Noordwest en Zestienhoven. „Maar ook hier is korte termijn rekbaar", aldus een woordvoer der van de gemeente Schiedam. „Voordat er een begin aan deze werkzaamheden wordt gemaakt zijn wij zeker tien jaar verder", aldus deze woordvoerder. „Al les staat of valt namelijk met het aanleggen van een voetgan gers-, tram- en autotunnel on der de spoorbaan Schiedam Rotterdam West - Delft en Schiedam Rotterdam West - Vlaardingen. Dit is dan weer af hankelijk van een verdubbeling van de spoorbaan Schiedam Rotterdam West - Delft. Dat laatste staat overigens wel op papier en heeft weer alles te maken met het ambitieuze plan van de Nederlandse Spoorwe gen Rail 2000. Korte termijn is wel erg rek baar, moet zelfs de woordvoer der van de gemeente Schiedam toegeven. Op de prioriteitenlijst staat verder een hoogwaardige rail openbaar vervoersverbin- ding tussen Marconiplein en Rijnmond-zuidwest met Spijke- nisse als groeiend woongebied via station Schiedam Rotterdam West en de Beneluxcorridor. Deze openbaar vervoersverbin- ding zal een belangrijke schakel zijn in het woon-werkverkeer. Hierdoor kan ook het industrie gebied Vlaardingen-Oost beter worden ontsloten. Vervolgens adviseert men de mogelijkheden te onderzoeken voor een openbaar vervoers voorziening naar regio Den Haag via Delft of langs (het tracé van) rijksweg A4 aanslui- i Jenny Arean (foto Philip Mechanicus). lington en Michel Legrand. Het concert begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen be dragen 25,-, f22,- en ƒ19,- /CJP en Pas65 krijgen drie gul den korting. Voorafgaand aan het concert wordt in de Roo Roosenzaal een Theaterdiner geserveerd. Aanvang 18.00 uur en deelna me kost 45,-. Kindervoorstelling Stichting Muzipo komt zaterdag 30 november naar Theater de Teerstoof met het programma 'Het Zondagshuis'. De voorstel ling is bedoeld voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Boer Joop en Mien wonen met hun dieren op de boerderij. On danks hun ouderdom hebben ze nog een druk leven. Hen wordt gouden bergen beloofd als ze naar een zondagshuis vertrek ken, maar ze mogen geen dieren meenemen. Daarom moet big getje Knorrepotje maar stiekem in een mandje mee. Maar de geluiden van het var kentje wekken argwaan en bo vendien trekt hij er 's nachts op uit. In de keuken merkt het var kentje dat de boerderij moet worden ingeruild voor een bun galow. Knorrepotje waarschuwt Joop en Mien, die met de noor derzon weer vertrekken naar hun oude boerderij. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. 'Loeki Knol Totaal' is de titel van de voorstelling, die Loeki Knol zaterdag 30 november in Theater de Teerstoof opvoert. Het is een programma vol mu ziek, warmte en gezelligheid met liedjes van vroeger en nu. Loeki wordt instrumentaal be geleid door Henny Langeveld. Zij brengen muziek ten gehore, variërend van Mariene Dietrich tot Jules de Korte, van Merce des Sosa tot Seth Gaaikema en van Sergio Mendes tot Jacques Brei. Het programma begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Orgelconcert Het 'Standaart' bioscooporgel van het Passage Theater wordt zondag 1 december weer eens gebruikt, waarvoor het oor spronkelijk is ontworpen, na melijk het begeleiden van 'stomme films'. Op initiatief van de Nederlandse Orgel Fede ratie worden vier films van Buster Keaton vertoond, bege leid door orgelmuziek. De orga- niste is de inmiddels hoogbe jaarde Ena Baga uit Engeland. Ena Baga is op haar veertiende jaar begonnen als bioscooporga- niste en heeft in diverse biosco pen menig stomme film van muziek voorzien. De voorstellingen beginnen om 14.00 uur en de toegangsprijs voor dit nostalgische evene ment bedraagt 7,50. tend aan de verbinding Schie dam Rotterdam West en de noordrand openbaar vervoers voorziening. Tenslotte vraagt men zich af of en in hoeverre het mogelijk is het NS-net aan te sluiten op het regio openbaar vervoersnet ten behoeve van Maassluis. Ook het Vlaardingse Holy Zie kenhuis krijgt aandacht in dit regionale verkeers- en vervoers plan. De samenwerkende ge meenten zien als knelpunt het ontbreken van rechtstreeks openbaar vervoer, zeker gedu rende bepaalde uren van de dag, naar het Holy Ziekenhuis dat een regionale funktie vervult. Op zichzelf is dat een merk waardige opmerking omdat de RET buslijnen 52 en 56 vrijwel voor de deur stoppen en ook de nieuwe spitslijn 57 (RET) het Holy Ziekenhuis aandoet. SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken heeft bij het col lege van B&W een kredietaan vraag van 134.811,- ingediend voor de sloop van de panden Aleidastraat 32-34. Het bedrag is bedoeld voor de sloop van opstallen en funderingen, het schoonmaken van de tuinen, het afwerken van de vrijkomen de woningwanden en het egali seren van de grond. i^ll Loeki Knol VLAARDINGEN - In verband met de aanleg van een nieuwe riolering wordt de Rotterdamse- weg nabij Plein 1940 tijdelijk afgesloten voor alle verkeer. De werkzaamheden beginnen woensdag 27 november en du ren uiterlijk tot vrijdag 6 de cember. Het autoverkeer wordt geduren de deze periode via de Van Ho- gendorplaan, de Mr L.A. Kes- perweg en de Westlandseweg omgeleid. Het bromfiets- en fietsverkeer kan gebruik maken van de zuidelijke secondaire rij baan van de Rotterdamseweg en het fietspad naar en van plein 40. Voorts is dè Bangkasingel vanaf VLAARDINGEN - Een perso nenauto die geparkeerd stond in de Azaleastraat is in de nacht van woensdag op donderdag opengebroken. De geluidsappa-, ratuur werd gestolen. SCHIEDAM - Het Schiedams Chr. Mannenkoor geeft vrijdag 29 november een concert in de Magnalia Deikark, aan de Al- bardastraat 67. Het concert be gint om 20.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt 7,50. Aan het concert wordt meege werkt door Dieuwke Aalbers (sopraan), Dick Knetemann (te nor), Hans Overtoom (bariton), Gregor Bak (piano) en Martin van Broekhoven (orgel). Het ge heel staat onder leiding van di rigent Anne Posthumus. Er worden werken ten gehore ge bracht van onder anderen Beet hoven, Bizet, Chopin en Schu bert. Programma's zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 4260041. SCHIEDAM - Met het oog op de feestdagen biedt de Wereld winkel Schiedam een groot as sortiment sieraden, gebruiks voorwerpen, houten speelgoed en kunstnijverheid, vervaardigd in de derde wereld. De openingstijden van de We reldwinkel, aan de Lange Ach terweg 14, zijn: woensdag tot en met zaterdag van 13.00 "tot 16.00 uur (koopavond van 19.00 tot 21.00 uur), maandag 2 december van 13.00 tot 16.00 uur, dinsdag 3 december van 13.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, woensdag 4 december van 19.00 tot 21.00 uur, maandag 23 december van 13.00 tot 16.00 uur en dinsdag 24 december van 13.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Het Katholiek Vrouwengilde afdeling Schie- dam-Noord organiseert zaterdag 30 november en zondag 1 de cember de jaarlijkse advents markt in het Trefpunt achter de St. Martinuskerk, aan de W. Andriessenlaan 65. De dames van het KGV bieden hun zelfgemaakte artikelen te koop aan. De markt vindt plaats op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur en na afloop van de vieringen van zaterdag en zon dag. De opbrengst is geheel be stemd voor het Melania-project, waarmee zuster Sturkenboom de Papoea's in Irian-Jaja helpt. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuwland organiseert vrijdag 29 november de laatste kleding en speelgoedbeurs van dit jaar. Deze keer kunnen ook cd's, pla ten, boeken en kerstmaterialen worden aangeboden. De goederen moeten vrijdag tussen 8.45 en 9.45 uur worden ingeleverd, waarna van 10.00 tot 14.00 uur de verkoop plaats vindt. De niet-verkochte spul len kunnen tussen 14.00 en 15.00 uur weer worden opge haald. Dan wordt ook afgere kend. Tien procent van de op brengst is bestemd voor het buurthuis, waarmee de adoptie van een kind via het Foster Pa- rentsplan wordt bekostigd. Buurthuis Nieuwland is geves tigd aan de Albardstraat 65. SCHIEDAM - Het Stedelijk Gymnasium, aan de Hugo de Grootstraat 6, fungeert dit jaar als gasthéer voor de jaarlijkse beroepenvoorlichting voor HAVO- en VWO-leerlingen van Spieringshoek, Schravenlant en het Stedelijk Gymnasium zelf. De voorlichtingsavond, twee jaar geleden gestart op initiatief van de Schiedamse Rotary- clubs, vindt plaats op donder dag 28 november. Er worden zo'n zestig beroepen belicht. SCHIEDAM - Omdat de ge meente, volgens de inwoners, in gebreke blijft bij het organiseren van evenementen in hun wijk, halen de Wijkvereniging Groe- noord en Wijk- en Bewoners vereniging Woudhoek zaterdag 30 november zelf Sint Nicolaas naar Schiedam-Noord. De Goedheiligman arriveert om 10.30 uur bij de winkels aan de Laan van Bol'Es. In verband met de vele hoog bouw in Noord heeft de Sint ge vraagd om een brandweerauto, waarin hij zijn rondrit door de wijken wil afleggen. Om 11.00 uur komt Sint Nicolaas aan bij winkelcentrum Kethel, om 12.15 uur is hij op het Geuzen- plein en hij besluit zijn toer met een bezoek aan het Hof van Spaland, waar hij rond 13.00 uur arriveert. Sint Nicolaas wordt bij zijn rondrit begeleid door de show band van Harpe Davids. Voor elck wat wils in de Schiedamse theaters

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 17