r tXTRA Aanhoudingen in ontvoeringszaak ■■■I iPflUMD Onderzoek winkelstructuur Nieuwland wijst uit: PvdA-jongeren willen samenwerken Gestolen auto terug Aanrijding 71.000 Schiedammers Bromfietster licht gewond Autokraken Grieken en Schiedammers Sint in zwembad KUNST NAGELS Stadsblad Paard in sloot Nep cv-monteur slaat weer toe Wervingsactie politie succes Poffertjeskraam in brand gestoken Verdeling portefeuille Van Kleef Inbraak in café Salon Jacqueline WOENSDAG 27 NOVEMBER 1991 43e JAARGANG, NUMMER 95 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - Een fikse brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag het clubgebouw van voetbalvereniging PPSC in de as gelegd. Om 04.00 uur werd de brandweer gealarmeerd, waarna met twee blusvoertuigen werd uitgerukt. Toen de brandweer arriveerde, was al sapra- ke van een uitslaande brand. De bluswerkzaamheden namen een kleine drie uur in beslag, maar men kon niet voorkomen dat de kantine geheel werd verwoest. De belendende kleedruimten en het clubgebouw van buurman SFC bleven echter gespaard. SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen vrijdag aan de Hor- vathweg een rode Opel Kadett aangetroffen, die eerder in Rot terdam was gestolen. Er zaten geen mensen in de auto. SCHIEDAM - Brandweer, poli tie en enkele omstanders heb ben afgelopen zondag handen vol werk gehad om een paard op het droge te krijgen. Het on fortuinlijke dier was aan de Groeneweg in een sloot beland, nadat het was geschrokken van een hek. SCHIEDAM - Op de Nieuw- poortweg is afgelopen vrijdag middag een bromfietser tegen een auto gereden. De bromfiet SCHIEDAM - Schiedam is de grens van 71.000 inwo ners gepasseerd. In het be volkingsoverzicht van sep tember, twee maanden gele den dus, wordt een bevol kingstoename van 149 per sonen gemeld, waardoor het totale inwonertal van Schie dam in september op 70.988 kwam. Op 1 januari dit jaar telde Schiedam nog 70.207 inwoners. De inhaalrace van het man nelijke deel van de Schie- damse bevolking zet zich nog steeds voort. In septem ber kwamen er 89 mannen bij tegen 60 vrouwen. Schie dam telde twee maanden ge leden 34.687 mannen tegen 36.301 vrouwen. ser reed in de richting van de De Brauwweg en wilde het fiets pad aan de linkerzijde van de weg oprijden. Hij zag daarbij echter een tegemoetkomende auto, bestuurd door een 49-jari- ge inwoner van Papendrecht, over het hoofd. De bromfietser liep bij de aanrijding licht letsel op. SCHIEDAM - Een onbekende man, die zich uitgaf voor ver warmingsmonteur, heeft afgelo pen vrijdag bij een bedrijf aan de Overschieseweg een porte feuille met paspoort, rijbewijs en andere papieren en een por temonnee gestolen. Het is de tweede keer binnen een week dat een nep-cv-monteur op deze wijze zijn slag slaat. Het is ech ter onbekend of het in beide ge vallen om dezelfde man gaat. SCHIEDAM - Een 18-jarige bromfietster uit Schiedam is af gelopen vrijdagavond naar het Schieland ziekenhuis vervoerd, nadat zij op de kruising Nieuwe Damlaan/Mgr. Nolenslaan was aangereden door een 49-jarige Schiedamse automobilist. De bromfietster verleende geen voorrang. Het meisje mocht na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. Uitslagen Nationale f! Postcode Loterij ®©§)T©©®[I Vrijwilligersmarkt in De Theaterprogramma en Hitbineo L O T E R 1 Blauwe Brug Sport SCHIEDAM - In een ge zamenlijke actie hebben politiemensen uit Schie dam en Vlaardingen afge lopen vrijdag vier mannen aangehouden in verband met een dubbele ontvoe ring. De ontvoering begon afgelopen donderdagavond in een Schie dams café. De verdachten - een 19-jarige Vlaardinger, twee 36- jarige Hagenaars en een 35-jari- ge Rotterdammer - hadden daar een ontmoeting met een 31-jari ge Rotterdammer en een 35-ja- rige inwoner van Tiel. Er ont stond een meningsverschil over een drugs-transactie, waarbij de verdachten geld eisten van het tweetal. Uiteindelijk werden de twee geboeid en opgesloten in de kofferbakken van twee au to's, een lichtkleurige Toyota Selica en een donkere Merce des. Het Rotterdamse slachtoffer wist zich tijdens de rit te ont doen van zijn boeien en de kof ferbak te openen. Toen de auto op Plein '40-'45 in Schiedam voor een verkeerslicht moest kofferbak en werd hij op de klom de man uit de s- Gravelandseweg opgevangen door voorbijgangers, waarna de politie werd gewaarschuwd. Vrijdagochtend rond 08.00 uur troffen voorbijgangers het twee de slachtoffer aan op de Rotter- damseweg in Vlaardingen. De gewaarschuwde politie kon toen de vier daders aanhouden. Beide slachtoffers zijn door hun ontvoerders flink mishandeld. Eén van hen moest zelfs met een scheur in de schedel en een arm uit de kom in het zieken huis worden opgenomen. De politie verwacht binnenkort nog meer aanhoudingen te kunnen verrichten. SCHIEDAM - De wervingsac tie van de Schiedamse politie, waarbij politiemensen uit ande re korpsen worden uitgenodigd hun heil in Schiedam te komen zoeken, is redelijk succesvol. In middels hebben 27 mensen ge reageerd, waarvan er twee bin nenkort een inkijkstage afleg gen. Een derde belangstellende wil eerst een oriëntatiegesprek. SCHIEDAM - Autokrakers heb ben het afgelopen weekeinde hun slag geslagen aan de Cou- wenhovenstraat, Delflandseweg, Burg. Van Haarenlaan (twee keer), Joh. Straussplein, Nieuwe Damlaan, L. Raemaekersstraat, 's-Gravelandseweg en Voornse- straat. In het laatste geval werd een complete zaagmachine ont vreemd. SCHIEDAM - Onverlaten heb ben in de nacht van maandag op dinsdag de linkerzijde van de poffertjeskraam op het Em- maplein in brand gestoken. Er ontsond enige schade in het res taurant, maar de omvang is niet bekend. SCHIEDAM- Het Dr. Wibautplein is als winkel centrum niet meer levens vatbaar. Dit staat in een adviesnota van BRO Advi seurs uit Vught, dat in op dracht van winkeliersvere niging Mgr. Nolenslaan een onderzoek verrichtte naar de toekomst van de winkels in Nieuwland. Het Dr. Wibautplein is niet het enige Waterloo voor iedere on dernemer. Ook voor de zaken aan de Burg. Van Haarenlaan en Parkweg-Noord (bij ingang Beatrixpark) luidt de harde con clusie van het onderzoeksbu reau: "Geen toekomstperspec tief meer." Voor de winkeliers op het Dr. Wibautplein komen BRO's con clusies niet uit de lucht vallen. Al vele jaren draaien de winkels nog slechts een omzet waarbij het hoofd net boven water ge houden wordt. Maar ook een sterk gerenoveerd Nieuwland biedt geen soelaas, zo wordt duidelijk. Wellicht hadden en kele ondernemers hier nog hun hoop op gevestigd. Slager René van der Meer: "Dit is een pijnlijk moment voor me. Mijn vader begon hier in '54. Je hebt toch je wortels hier. Tja, zomaar weggaan. Waar moeten we naar toe? En krijgen we steun van de gemeente?" Biezen Doordat de koopkracht bij de bevolking in Nieuwland terug liep (vroeger woonden er 21.000 mensen, nu 12.800) kwam het Dr. Wibautplein in een neer waartse spiraal terecht. Van een goede winkelinvulling was op een gegeven moment geen spra ke meer. Wie weg kon, pakte zijn biezen. De bevolking begon essentiële winkels, zo. 's een groente-en fruitzaak, te missen. De grote supermarkten op het Nieuwlandplein en Mgr. No lenslaan lieten ook hun invloed gelden. Daarnaast ergerde het winkelende publiek zich aan leegstand en verpaupering. Ook de gemeente deed er met de plaatsing van een kringloopcen trum een schepje bovenop. Stadsvernieuwingsgebied In het rapport, dat naar aanlei ding van het aanwijzen van Nieuwland als stadsvernie- wingsgebied is opgesteld, wordt ervoor gepleit de Mgr. Nolens laan als winkelcentrum te ver sterken. De Mgr. Nolenslaan vervult onmiskenbaar de func tie van een wijkwinkelcentrum. De beoordeling door de concu- ment is goed. Maar de toekomst ziet er toch somber uit als het uiterlijk van de Mgr. Nolens laan blijf) zoals het nu is. Volgens Bro Adviseurs is er een wezenlijke dreiging vanuit het centrum (ontwikkeling ABC, Hema) en Schiedam Noord (Hof van Spaland). Daarom moet er geïnvesteerd worden in de Nolenslaan. "De wooner fachtige inrichting met die biel- SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wet houders heeft de tijdelijke waarneming in portefeuille verdeling, in verband met de langdurige ziekte van wet houder Hans van Kleef, vastgesteld. De coördinatie Sociale Ver nieuwing gaat definitief naar wethouder Chris Zij develd. Voorts worden an dere delen uit Van Kleefs portefeuille tijdelijk overge nomen door zijn collega's. De verdeling is als volgt: arbeidsmarktzaken naar Chris Zijdeveld, Gemeente lijke Sociale Dienst naar Chris Zijdeveld (beleidsma tige en uitvoerende taken) en Aad Wiegman (financië le en organisatorische as pecten), onderwijs en vol wasseneneducatie naar Aad Wiegman, maatschappelijk werk, kinderopvang, eman cipatiebeleid ten aanzien van vrouwen en minderhe den en het anti-discrimina- tiebeleid naar Bart de Lee- de en straatnaamgeving naar burgemeester Reinier Scheeres. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen c&r Het winkelcentrum Dr. Wibautplein heeft weinig overlevings kansen, zo menen de ondernemers. zen is van de jaren zeventig. Dat moet veranderen. Ook het plantsoen moet anders. Het lijkt het Kralingse bos wel", zegt P. Smits, adviseur van het KNOV. De herinrichting zal veel geld gaan kosten. Het is nog maar de vraag of de gemeente dit kan ophoesten. Ook aanpassingen (luifel enzo) en renovaties aan de winkels wordt voor de huis baas, het Gemeentelijk Woning- beheer, een aardige financiële aderlating. Het verhogen van de huren zit er niet in. Nu al be taalt men huren die boven het landelijk gemiddelde liggen. De ondernemers beoordelen de kwaliteit van hun pand groten deels als onvoldoende. Verder denken de ondernemers aan de Mgr. Nolenslaan aan 'dubbelbranchering' (twee sla gers bijvoorbeeld). Daaraan is volgens het rapport behoefte en het zou bovendien een uitkomst bieden voor de ondernemers uit de 'afgeschreven' gebieden. Heroriëntatie Het rapport van BRO dat een consumenten- en ondernemers- onderzoek en een grondige ob servatie en analyse van de hui dige situatie in de wijk en om geving bevat, staat lijnrecht te genover de ideeën van de ge meente. In het Beheerplan Nieuwland gaat men nog steeds uit van winkels op het Dr. Wi bautplein. Wethouder Adri Reijnhout krijgt het rapport uit handen van de winkeliers. Het rapport lijkt een zeer be langrijke bouwsteen te worden om tot een voorstel te komen voor een Gewenste Ruimtelijke Ekonomische Struktuur (GRES). Met het oog op het aanpassen van het winkelappa raat in Nieuwland was hiervoor een werkgroep (ambtenaren, winkeliers, bewonersvereniging) opgericht. De opdracht om met konkrete voorstellen naar de ge meenteraad te komen, lijkt door het initiatief van de onderne- SCHIEDAM - Bij een inbraak in een café aan de Singel is in de nacht van vrijdag op zater dag een groot geldbedrag buitge maakt. Onder meer werden twee gokkasten opengebroken. Over de omvang van het geld bedrag wilde de politie geen me dedelingen doen. SCHIEDAM - De Campagne- raad 'Schiedammers van overal en nergens' heeft de voetbalin terland Griekenland-Nederland, die woensdag 4 december wordt gespeeld, aangegrepen voor het arrangeren van een vriendschap pelijke ontmoeting tussen Griek se en Nederlandse Schiedam mers. De campagneraad nodigt hier voor iedereen met een Griekse of Nederlands/Griekse nationali teit uit en vraagt hen indien mo gelijk ook andere Schiedammers (buren, kennissen of vrienden) mee te nemen. De ontmoetingen vinden plaats in de Griekse restaurants Korfoe aan de Lange Haven 101 en Delphus aan de Rotterdamse- dijk 425. In beide restaurants kan men de wedstrijd via de te levisie volgen. De wedstrijd be gint om 17.00 uur. mers in Nieuwland in een ver sneld tempo te geraken. Wethouder Adri Reijnhout zeg de bij de overhandiging van de nota toe een heroriëntatie te overwegen en te bekijken in hoeverre vertrekkende winke liers financiële steun kunnen krijgen. SCHIEDAM - De jongeren- werkgroep van de PvdA behaal de vorige week tijdens de leden vergadering van de sociaal-de mocraten een succes toen hun motie voor samenwerking met andere democratische partijen in de gemeenteraad met algeme ne stemmen werd aangenomen. De actie van de PvdA-jongeren was het gevolg van hun eerder gepresenteerde rapport 'Een aanzet tot vernieuwing'. Yvette Huijken, Jan-Willem Mennink, Cor Noordegraaf, Ar thur de Ruiter en Menno Siljée willen samen met de andere partijen activiteiten ontwikke len om de interesse van de Schiedamse bevolking voor de (lokale) politiek weer aan te wakkeren. De jongerengroep heeft de raadsfractie ook verzocht een subsidie-aanvraag van de poli tieke jongerenorganisaties om het project M-50 naar Schiedam te kunnen halen, te ondersteu nen. Met dit project wordt het politieke bewustwordingsproces bij middelbare scholieren gesti muleerd. Intussen hebben de PvdA-jon geren al een voorschot op hun motie genomen door met de collega's van Groen Links een activiteitenprogramma voor be gin volgend jaar op te stellen, waarmee de politiek onder de aandacht van de bevolking wordt gebracht. SCHIEDAM - Zwembad Zuid organiseert zaterdag 30 novem ber een sinterklaasfeest voor de kinderen van het baby-, peuter en kleuterzwemmen en de deel nemers aan de particuliere zwemlessen. In verband hiermee zijn de ope ningstijden die dag gewijzigd: 9.00-10.00 uur banen zwem men, 10.00-12.45 uur familie- zwemmen, 13.00-14.00 uur sin terklaasfeest met babies, peuters en kleuters en 14.00-15.00 uur sinterklaasfeest particuliere zwemlessen. Donderdag 5 december sluit Zwembad Zuid om 15.00 uur. alle methodes bij Ook voor halve prijs door leerling nagelstyliste Tel. 010-4708762 niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur FTTj Clubgebouw PPSC door brand verwoest M) f o stoppen, Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaardente huizen. scholen en kantoren Dr. Wibautplein ten dode opgeschreven Hof van Spaland 12, tet 010-4703033 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1