VANDAAG Sint Nicolaas-bingo is een geweldig succes ALBERT DE BLOCK HEIJN TRENT EXTRA Commissievergadering valt slecht bij publiek We zitten nog in de fase van proberen Vuurwerk afgestoken l.v.m. de St. Nikolaasavond sluiten wij op donderdag 5 december om 17.00 uur. Stadsblad Communicatie binnenstad Twee miljoen in de aanbieding bij de Postcode Loterij Peuterleidster Ienie Mienie Voor uw Kerstdiner thuis zie pag. y Niels F(olger^ Niet verkeerd geciteerd! Gun uw ogen Groeneveld WOENSDAG 4 DECEMBER 1991 43e JAARGANG, NUMMER 97 OPLAGE 40.676 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010*4732877, fax 4735818 Menig kind liet de bingo even voor wat het was om Sint Nicolaas de hand te drukken. SCHIEDAM - Niet minder dan 270 Schiedamse kinderen, van peuters tot en met twaalfjarigen, hebben afgelopen maandag avond deelgenomen aan de grootse Sint Nicolaas-bingo, die het hele Passage Theater in be slag nam. De bingo werd geor ganiseerd door G. Suttorp, op initiatief van Winkeliersvereni ging Broersveld Belangen. Onder leiding van Linda Hui gen werden tien bingoronden gespeeld, waarbij prachtige prij zen werden gewonnen. De prij zen waren beschikbaar gesteld door de winkeliers aan het Broersveld. Om acht uur stapte Sint Nico laas binnen, begeleid door de klanken van een Vlaardings muziekkorps. Nadat de Zwarte Pieten alle kinderen hadden voorzien van een zak snoep- SCHIEDAM - Met het oog op de omvangrijke ontwikkeling van de binnenstad, heeft het college van B&W de gemeente raad verzocht een krediet van 70.000,- beschikbaar te stellen ter voorbereiding van een 'com municatieplan binnenstad'. Via dit plan wil de gemeente alle be trokkenen regelmatig informe ren over de ontwikkelingen in de binnenstad. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagmiddag een 15-jarige Schiedammer aangehouden, die in de Piersonstraat een strijker had afgestoken. Dit is alleen Grootkapitaal inde Hoogstraat Gemeentewerken positief over Imeldaplan aanges/. 'Vwsbta SCHIEDAM - Eén der belangrijkste speerpunten in het werkprogramma van het huidige college is een betere relatie tussen bur ger en gemeente. De Schiedamse bevolking moet nauwer bij de poli tiek worden betrokken. Dat dit streven niet altijd wordt bereikt, blijkt uit een brief van mevrouw W. Binkhorst aan het college en raadsleden. Hierin uit zij haar onvrede over de gang van zaken tijdens de openbare vergaderingen van de raadscommissie Wonen, Wijk-en Buurtbe heer en Voorlichting in september en oktober. No- tabene de commissie van wethouder Adri Reijnhout, een groot voorstander van een goede relatie tussen burgers en gemeente. Mevrouw Binkhorst bezocht 18 september voor het eerst in haar leven een commissieverga dering, die van genoemde com missie WWV. De geplande aan vangstijd was 20.00 uur, maar dit liep uit tot 20.25 uur. „Geen excuus, geen sorry, helemaal niets", zo verwoordt zij haar verontwaardiging. Nog maar eens een vergadering bezocht, 9 oktober, zelfde com missie. De aandacht ging uit naar agendapunt 6, waarbij het Meerjaren Programma Stads vernieuwing aan de orde kwam. „Door tijdgebrek verdween punt 6 echter naar 15 oktober. Maar het was inmiddels wel 23.00 uur. Hier hebben we dus een avond voor niets gezeten", schrijft mevrouw Binkhorst. „Op de avond van 15 oktober was de publieke tribune opval lend minder bezet dan op 9 ok tober. Niet verbazingwekkend natuurlijk, gezien de behande ling op 9 oktober. Deze com missievergaderingen hebben de heer Reijnhout naar buiten toe geen goed gedaan". De briefschrijfster stelt dat deze gang van zaken de animo bij de burger voor een goed wijk- en buurtbeheer in gevaar brengt. „Zo is er totaal geen wijk- en buurtbeheer meer van de grond te krijgen. Stelt u zich anders op tegeover het publiek in de vol gende commissievergaderingen. Want nu heb ik alleen maar een bittere nasmaak overgehouden. Dit is meer een indruk van Ge meentelijk Burger Ontmoedi gingsbeleid dan iets anders". Ongelukkig Wethouder Adri Reijnhout spreekt van een 'ongelukkige sa menloop van omstandigheden'. „Bij een openbare commissie vergadering kijk ik altijd even in het publiek om te zien wie er voor welk agenadapunten zit. Dat zijn vaak dezelfden, dus ik ken ze een beetje. Als ik dan be kenden zie, probeer ik de betref fende agendapunten naar voren te halen". „Mevrouw Binkhorst kwam voor het eerst, dus ik kende haar niet. En het Meerjaren Programma Stadsvernieuwing is nu ook niet direct een agen dapunt dat je even naar voren haalt. Dat is veel te uitgebreid. Dus al met al een ongelukkige samenloop van omstandighe den". Hoewel het college al een schrif telijk antwoord, inclusief excu ses, voor mevrouw Binkhorst had klaarliggen, is toch besloten om de briefschrijfster persoon lijk te woord te staan. Wethou der Adri Reijnhout heeft haar uitgenodigd voor een kopje kof fie om één en ander uit te pra ten. goed, mochten enkele tientallen kinderen op audiëntie bij de Goedheiligman. Zij hadden de Sint een leuke brief geschreven en kregen als dank een aardige attentie. Na afloop ontvingen alle kinderen nog een puzzel. Het was de derde keer dat deze Sint Nicolaas-bingo werd geor ganiseerd. Volgens organisator G. Suttorp mogen de kinderen volgend jaar weer komen. SCHIEDAM - De NV Openbaar Nutsbedrijf Schiedam zit midden in een reorganisatieproces, waarbij een betere klant gerichtheid centraal staat. Na de verzelfstandiging van het nutsbedrijf, enkele maanden geleden, is de O.N.S. opgedeeld in drie sectoren: Distributie en Energie, Klantenrelaties en Informatie en Automa tisering. Met name in de sector Klantenrelaties gaat de komende maanden veel veranderen. „De tijd, dat de klant met zijn vragen van het kastje naar de muur werd gestuurd, is voorbij", zegt Jos Klüte, sectormanager Klantenre laties. „We zitten nog in de fase van 'proberen'", stelt Klüte vast. „Voor de verzelfstandiging werkte de O.N.S. met een ge meentelijk aureool, ambtelijk. Wanneer de klant een vraag had, werd hij langs diverse af delingen gestuurd om uiteinde lijk met een ontevreden gevoel ons pand te verlaten. Dat gaat straks anders". De eerste verandering heeft in middels plaatsgevonden. De pu- blieksbalie, die voorheen op de tweede verdieping van het O.N.S.-gebouw aan de Van Heekstraat was gevestigd, is nu verhuisd naar de begane grond. „Dit is nog een tussenoplos sing", zegt Jos Klüte. „In april of mei wordt deze balie vervan gen door een' goed geoutilleerd servicecentrum. Een professio nele ruimte met een balie, een soort snelkassa, twee aparte ba lies voor langere gesprekken, een zithoek en een spreekka mer. Het geheel moet een sfeer van gezelligheid uitstralen". AU-rounders Dit servicecentrum zal worden bemand door vijf personen, die momenteel worden opgeleid tot all-rounders. Dit houdt in dat zij in principe op iedere vraag antwoord kunnen geven of de klant direct in contact kunnen brengen met de juiste O.N.S.- functionaris. Momenteel wordt onderzocht waar de knelpunten in de klachtenbehandeling zit ten en hoe het efficiënter kan. Om de serviceverlening verder te verbeteren, zal volgent} jaar Jos Klüte, sectormanager Klantenrelaties, (links) achter de nieuwe publieksbalie. ook een nieuwe telefooncentrale in gebruik worden genomen. Bij het servicecentrum kan men straks terecht voor alle vragen, met betrekking tot de O.N.S.- diensten, zoals aansluitingen, betalingsregelingen en abonne menten. Ook de mensen in de buiten dienst gaan een belangrijke rol spelen bij de vernieuwde, klant gerichte opzet van de O.N.S. „Meteropnemers, inspecteurs en monteurs moeten zich voort aan niet alleen met hun directe werkzaamheden bezighouden. Een inspecteur zal zich niet moeten opstellen als een soort politieman, die direct met af sluitingen dreigt, maar meer als een adviseur. Hij moet de klan ten wijzen op hetgeen verkeerd is gegaan en hoe dat in de toe komst kan worden voorko men". „Hoewel de O.N.S. uit een aan tal aparte diensten bestaat, moeten we ons voortaan pre senteren als één O.N.S.-collec- tief. Dus als een watermonteur bij iemand een reparatie moet uitvoeren en hij ziet toevallig dat het CAI-kastje kapot is, moet hij dat aankaarten bij de betreffende collega. En niet te gen de klant zeggen: bel de afde ling CAI maar". De klacht van velen, dat de O.N.S. aan de Van Heekstraat een flink eind uit het centrum is gevestigd, erkent Jos Klüte. „Er wordt ook gedacht aan het ves tigen van steunpunten op diver se plaatsen in de stad. Maar dat zal eventueel pas op langere ter mijn gebeuren. Eigenlijk moet onze service zo goed worden, dat de klant niet naar de O.N.S. hoeft te komen, of hooguit één keer om een probleem uit de wereld te helpen". Tijd „Gastvrij, doelmatig en effi ciënt. Dat moeten de sleutel boorden zijn. Daaraan heeft het in het verleden nogal eens ge schort", meent Jos KJüte. „We gaan de komende tijd ons eigen functioneren kritisch bekijken, zodat eventuele ondeugdelijkhe den kunnen worden gesigna leerd en zo mogelijk verbeterd. We willen echter nu nog niet al toegestaan tijdens oudejaars nacht. De jongen is overgedra gen aan bureau HALT voor een alternatieve straf. SCHIEDAM - Enkele we ken geleden publiceerde Het Nieuwe Stadsblad een interview met de heer J.P. Krijgsman, plaatsvervan gend hoofd Plantsoenen dienst van de gemeente Schiedam. Het onderwerp van gesprek was de ver meende vossenplaag in de omgeving van Schiedam. In dit interview deed de heer Krijgsman een aantal uit spraken, die door velen niet in dank werden afgenomen. Afgelopen dinsdag stond in het Rotterdams Dagblad een artikel, dat eveneens handelde over de vossen plaag. Daarin werd ook de heer Krijgsman ten tonele gevoerd, die echter ontken de dat hij tegen de journa list van Het Nieuwe Stads blad zou hebben gezegd dat de hermelijn en bunzing ook verantwoordelijk kunnen zijn voor de slachting onder kippen. Verkeerd geciteerd, concludeert de verslaggever van het RD daarom ge makshalve. Niks verkeerd geciteerd! De heer Krijgsman heeft wel degelijk gezegd dat het moeilijk is te meten of al leen de vos aansprakelijk kan worden gesteld voor de schade. Ongevraagd opper de hij: „Dat kan net zo goed de bunzing, wezel of herme lijn zijn". De heer Krijgsman heeft wellicht voor zijn beurt ge sproken toen hij verklaarde dat de vossenpopulatie nog geen aanleiding was voor maatregelen tegen het roof dier. Daarvan heeft hij waarschijnlijk spijt, maar dat betekent niet dat hij an deren voor leugenaar kan zetten. Overigens had ik van de verslaggever van het RD ook een andere opstel ling verwacht. Een 'ervaren' journalist zou beter moeten weten.... Nick van Dien redacteur Het Nieuwe Stadsblad Schiedam. Montuur gekozen ...en toch liever een ander? Binnen een maand na aanschaf kunt u gratis uw montuur omruilen. Vraag ernaar in onze winkel! Vlaardingen, Hoogstraat 146, v. Hogendorplaan 71 A Schiedam, Hoogstraat 73 A. te hoge verwachtingen wekken bij de Schiedammers. Het zal nog wel minstens een jaar du ren eer de serviceverlening aan zienlijk is verbeterd. We moeten afrekenen met oude structuren, een mentaliteit doorbreken. En dat kost tijd". SCHIEDAM - Voor de aanstel ling van een part-time peuter- leidster in Trefpunt Oost stelt het college van B&W de ge meenteraad voor om kredieten van in totaal 22.000,- te vote ren. Nadat de in Trefpunt Oost ge vestigde peuterspeelzaal Ienie Mienie geruime tijd volledig op vrijwilligers draaide, bleek dat vorig jaar niet vol te houden. Door het ontbreken van een vaste peuterleidster kon de con tinuïteit niet worden gewaar borgd met alle nadelige gevol gen voor ouders, kinderen en vrijwilligers vandien. In het kader van de zogenaam de Werkervaringsregeling werd toen voor de periode van één jaar een peuterleidster aange steld. Deze periode loopt echter op 1 december af. Voorgesteld wordt om de peuterleidster met ingang van 1 december een vast dienstverband aan te bieden. niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur c 1 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaardente huizen. scholen en kantoren Hot van Spatónd 12, tel. 010-4703033 Geachte cliënten NV O.N.S. werkt aan een optimale serviceverlening Party-Mrvk* Goudsesingel 21, 3135 CA Vlaardingen Tel. 010-4345060, fax 010-4604810 Groeneveld opticiens introduceert de montuur- retour garantie. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1