demonstratie-show Relax-fauteuils BOUMAIM B.A. Mon in Podium Gevonden voorwerpen Zaterdag 21 december Camille Claudel in het Filmhuis Het Spectrum in Hoogstraat Kerstconcert Christmas Carols BOUMAIM WOONNIEUWS proms Expositie in De Boshoek Kerstviering voor ouderen Berenbeurs Volkskerstzang Expositie Kerstvrouwtje in bibliotheken I Geld voor Eigen Werk Salonmuziek Potloodventer aangehouden Wordt verwacht Kerstman op Nolenslaan Ruilbeurs Hond velt bromfietster Strijker afgestoken i Mark van der Veerdonk (foto Andrê Beekman). SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 22 december de Franse film 'Camille Claudel' ver toond. De film is geregisseerd door Bruno Nuytten en de hoofdrollen worden gespeeld door Isabelle Adjani en Gerard Dépardieu. Camille Claudel blijkt al op jon ge leeftijd een getalenteerd beeldhouwster. Wanneer de be roemde beeldhouwer Rodin haar werk ziet, is hij meteen on der de indruk en geeft hij haar een grote opdracht. Na enige tijd beginnen Camille en Rodin een onstuimige relatie, hoewel hij zijn woning en publieke le ven met zijn vrouw Rose Beu- ret blijft delen. Als Camille zwanger wordt, maar Rodin zijn vrouw niet wil verlaten, komt het tot een breuk. In de daaropvolgende jaren raakt Ca mille steeds meer geobsedeerd door de idee dat Rodin een complot tegen haar heeft ge smeed en zij belandt uiteinde lijk zelfs in een inrichting. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - De klaagzang van veel Schiedammers over het ontbreken van goede ten toonstellingsruimten, lijkt enigs zins te worden verzacht. Nadat enkele weken geleden in de wijk Spaland 'huiskamergalerie' De Pronkkamer (Vlasakker 23) werd geopend, is onlangs ook een nieuwe galerie van start ge gaan aan de Hoogstraat 171. Hoewel, nieuw. Het betreft Ga- lerie/Konditorei Het Spectrum, die eerder was gevestigd aan de SCHIEDAM - Het gemengde koor 'Com nu met Sang' en jon gerenkoor 'Come let us Sing' verzorgen vrijdag 20 december een kerstconcert in de dorps kerk in Kethel. De koren brengen allerlei kerst verzen ten gehore, begeleid door Jaap Zwart jr. (orgel en piano), Siem de Marie (fluit) en Robert Roth (cello). Het concert begint om 20.00 uur en kaarten a vijf gulden zijn verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. St. Liduinastraat. John Lathou wers en Arthur van Steen, gast heren en beeldend kunstenaars, hebben hun bedrijfje nu ver huisd naar de binnenstad. Iedere twee maanden exposeert een andere kunstenaar in de konditorei van Het Spectrum. Daarnaast is de gehele eerste etage als galerie ingericht, waar in ook om de twee maanden een nieuwe expositie wordt ge houden. Momenteel exposeren Gon Kentie (abstracte olieverfschil derijen) in de konditorei en Piet van Stuivenberg (postuum - olieverfschilderijen en beeld houwwerk) in de galerie. SCHIEDAM - In de serie Avondmuziek zingt het Haags Kleinkoor zondag 22 december 'Christmas Carols' in de Dorpskerk te Kethel. Het koor staat onder leiding van Hans Jansen. Het con cert begint om 19.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Vlak voor de feestdagen bieden de Schiedamse theaters nog een gevarieerd program ma, met als hoogtepunt de traditionele Kerstmuziek- nacht in het Passage The ater. Deze vindt plaats op zaterdag 21 december. In de Grote Zaal van het Passa ge Theater wordt vrijdag 20 de cember een try-out voorstelling gegeven van de musical 'Jet Set'. - v 'Jet Set' is een musical vol klei ne intriges en gaat over de he dendaagse jacht naar meer en beter. Een aaneenschakeling van 'running-gags', afgewisseld door vlotte songs en wervelende dans. Joost, journalist van een roddel rubriek, ontdekt dat minister Duindam 'snuift'. Zijn vriendin Kim, een gehaaide presentatri ce, raadt hem af dit te publice ren. Aangespoord door de mys terieuze figuur Jet/Set doet hij het echter toch. De geslepen Jet- /Set, die deels als man (Set) en deels als vrouw (Jet) door het leven gaat, gebruikt iedereen voor zijn/haar ambitieuze plan nen De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Cabaret Cabaretier Mark van der Veer donk presenteert vrijdag 20 de cember zijn programma 'Blond Elastiek Plus' in Theater de Teerstoof. Mark van der Veerdonk is naar stig op zoek naar de aantrek kingskracht van 'het niets'. Re sultaat is een combinatie van liedjes en sketches over loze be loftes, het milieu, onrecht en lompheid. De cabaretier beziet met gemeende bezorgdheid, maar doet er wel luidruchtig verslag van. Hij wordt begeleid door pianist Marcel Schmidt en trompettist Carl Daleboudt of Hendrik Jan Houtsma. Ook zij worden soms het slachtoffer van de cynische kolder van Van der Veerdonk. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Donderdagmorgen Uitnodiging voor u( die de Proms-Comfortline verdient om in te zitten, te rusten en/of even de ogen te sluiten. Welkom bij onze parade van de komfortabele Relax-fauteuils. Welke voor u de juiste is hangt af, of u van modern of klassiek houdt. Maar altijd met dezelfde voortreffelijke eigenschap pen: makkelijk in- en uit en moeiteloze rug verstelling tot in lighouding. En hoe harmonieus deze fauteuil in uw inrichting past, beslist uzelf aan de hand van de grote keuze in modellen en de vele stof- en leder kwaliteiten. Keuze uit 16 modellen Relax fauteuils, welke op drie manie ren verstelbaar zijn: 1verplaatsing van het lichaamsgewicht. 2. zachte druk op bedienings knop. 3. elektrische bediening De uitnodiging voor de donderdagmorgen geeft u als extra voordeel: 1. Bij aankoop f 100,- prijsvoordeel per fauteuil. 2. Uw "aangeklede" kopje koffie is gratis. 3. Indien u dat wenst, kunnen wij u laten afhalen en weer thuis brengen. 4. Donderdag van 10 tot 13.00 uur is het aangenaam rustig winkelen. 5. De demonstratie is geheel vrijblijvend en geeft u dus geen enkele verplichting. - Tuuin v/rir nr i\nr IJsselmondselaan 175. Rotterdam-Kralingseveer. 010-4508033 Openingstijden: Ma. 13.00-17.30 uur; Di. t/m do. 9.30-17.30 uur; Vrijdag 9.30-21.00 uur. Zaterdag 9.30-17.00 uur. Poppentheater Voor kinderen van vijf tot tien jaar speelt Poppentheater Pro- pop zaterdag 21 december de voorstelling 'Rara' in Theater de Teerstoof. Prinses Suzy komt logeren. Om haar te verwelkomen, wil Piep Konijn bloementaartjes bakken. Maar er zijn geen bloemen meer. Geen nood, Rara weet wel raad. Maar zij hebben bui ten de uitgehongerde bergman nen gerekend. Rara is een combinatie van the ater en poppenspel, waarin de kinderen volop worden betrok ken. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Kerstmuzieknacht De traditionele Kerstmuziek nacht in het Passage Theater wordt zaterdag 21 december ge opend met een spectaculair op treden van Mrs. Einstein. Na afloop spelen Joeri Gagarin and the Fade Aways. Eerst waren ze De Meisjes, nu zijn ze Mrs. Einstein, waarmee ze de voorstelling 'Cherchez la femme' brengen. Groot gewor den en al direct tot hun nek in de problemen. Er is een psychi ater vermoord. Hij werd dood aangetroffen achter zijn bureau. In verband met deze zaak wor den drie vrouwen verdacht. Zij waren alle drie patiënt van dok ter Van M. en hadden een af spraak met het slachtoffer rond het tijdstip van de moord. Het programma bestaat uit be kend en minder bekend neder- lands en buitenlands repertoire. Mrs. Einstein wordt gevormd door Saskia van Zutphen, Pau- lette Willemse en Ellen van Harmeien. De voorstelling begint om 20.15 uur in de Grote Zaal en de toe gangsprijs bedraagt 20,-/CJP en Pas65 17,-. Aansluitend aan de voorstelling van Mrs. Einstein speelt de soul-formatie Joeri Gagarin and the Fade Aways in de Roo Roosenzaal. 'That's Soul' is de titel van het muziekprogramma. De band bestaat uit de zange ressen Désiré Gunther, Margo Huisman, Inke Krudde en Lau ra van der Voort. Zij worden begeleid door Hendrik Jan Houtsma en Jeroen Bosgra (trompet), Greetje de Jong en Harry de Beer (tenor- en bari- SCHIEDAM - In het Podium Café, aan de Lange Haven 28, treedt zaterdag 21 december de formatie Woody and the Side- men op. De band speelt rock and roll, met een snuifje Nash ville country rhythm. Naast ei gen songs worden covers van onder anderen Hank Williams, Jerry Lee en Delbert McClinton ten gehore gebracht. Het optre den begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. B.A. Mon (foto Bim Rouwenhorst) SCHIEDAM - In natuur- centrum De Boshoek aan het Bachplein is zondag 22 december en op tweede kerstdag nog de expositie van aquarellen van Joeke de long te bezoeken. De aquarellen tonen zogenaam de 'succulenten'. Dit zijn planten, die onder de meest extreme omstandigheden kunnen groeien. De exposi tie is geopend van 13.00 tot 16.00 uur. tonsax), Dirk Jan Thiescheffer (piano en orgel), Wieko Timers- ma (gitaar), Ferry Lankhuijzen (basgitaar) en Ed van de Beek (drums). Joeri Gagarin and the Fade Aways spelen soulmuziek uit de jaren '60 en '70, met covers van grootheden als James Brown, Sam and Dave, Wilson Pickett, Joe Tex, The Supremes, Ann Peebles en The Marvelettes. Het optreden begint om 23.00 uur en de toegang is gratis. Zondag 22 december speelt zan ger/pianist B.A. Mon in het Po dium Cafe. De Amerikaan heeft in zijn geboorteland opgetreden met coryfeeën als Stevie Won der, Jeffrey Osborne, Aretha Franklin, Patti Labelle en A1 Green. Bovendien heeft hij hoofdrollen vertolkt in bekende musicals als 'Black Repertoire Theatre' en 'Bubbling Brown Sugar'. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - De Katholieke Bond van Ouderen, afdeling Schiedam organiseert donder dag 19 december de jaarlijkse kerstviering in dienstencentrum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766. Het feest begint om 9.30 uur met een eucharistieviering, be geleid door Pater J. Uijterwaal. Daarna verzorgt mevrouw M. Hengst een dialezing van be roemde schilderijen over het kerstfeest. De kerstviering is vrij toegankelijk voor iedereen. WATERWEG NOORD - In De Doelen in Rotterdam wordt za terdag 21 december de grootste Berenbeurs van Nederland ge houden. Ruim honderd deelne mers tonen duizenden beren. Behalve beren worden ook al lerlei berenaccessoires getoond, zoals stoffen, ogen, bromstem men, patronen, boeken en an sichtkaarten. Bovendien is een aantal berenmaaksters aanwe zig, onder wie de Schiedamse mevrouw Kuyvenhoven en me vrouw Voogd uit Vlaardingen. De Doelen is gevestigd aan het Schouwburgplein in Rotterdam. De Berenbeurs is geopend van 11.00 tot 17.00 uur en de toe gangsprijzen zijn vijf gulden voor volwassenen en twee gul den voor kinderen tot 12 jaar (mits onder geleide). SCHIEDAM - De Oecumeni sche werkgroep Schiedam-stad organiseert vrijdag 20 december de jaarlijkse volkskerstzang in de kerk van de parochie St. Jan de Doper, aan de Mgr. Nolens- laan 99. Medewerking wordt verleend door het Grote Kerkkoor van de Hervormde Gemeente onder leiding van Jac. Horde met so lozang van Ada de Ruiter, het Schiedams Vrouwenkoor onder leiding van Ria Borgmeyer met pianobegeleiding van Nel Del fos en het Groot Gemengd Koor Laus Deo onder leiding van Ted Remmerswaal met pia nobegeleiding van Jos van der Hoff. Gastheer is pater L. Klin kenberg O.P. en de meditatie wordt verzorgd door ds. R.A. Bosch. De volkskerstzang begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - Lineke Slabbe- koorn exposeert tot 12 februari in de foyer van Theater de Teerstoof. Zij toont haar ge mengde technieken met onge bruikelijke materiaalcombina ties als textiel, leer, acryl en olieverf. De werken zijn een uur voor aanvang van een voorstelling en na afloop tot 24.00 uur te be zichtigen. Theater de Teerstoof is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM - Het Kerstvrouw tje leest ook dit jaar weer kerst verhalen voor in de bibliotheek filialen in Schiedam. Zij is za terdag 21 december vanaf 11.00 uur in filiaal Noord, maandag 23 december vanaf 13.30 uur in filiaal Zuid, en woensdag 18 de cember vanaf 13.30 uur in filiaal Nieuwland en vanaf 14.30 uur in de Jeugdbibliotheek. Woensdag 18 december kan de jeugd ook in een aantal filialen terecht voor het maken van kerstboomversieringen: vanaf 13.30 uur in Noord, vanaf 14.00 uur in Nieuwland en vanaf 15.00 uur in de Jeugdbiblio theek. SCHIEDAM - De afdeling Ge vonden Voorwerpen van de ge meentepolitie Schiedam is geo pend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 22.00 uur op het hoofdbureau, Bijdorp plein 1 en is gedurende deze tij den ook telefonisch bereikbaar, telefoon 4494499. Gevonden voorwerpen af te ha len op het Hoofdbureau van Po litie: I sleutel (302); 9 sleutels aan een ring (garage); 3 autosleutels (296); 5 sleutels aan een ring (292); 4 sleutels met drie ge kleurde kapjes aan een rood la bel (291); 1 sleutel (286); 2 sleu tels aan een blauwe afgebroken sleutelhanger met opschrift Kra- Wa (281); 9 sleutels waaronder een Fiat autosleutel (300); 6 sleutels in zwart etui met zak mesje (294); 1 sleutel aan een Subaru sleutelhanger; 1 sleutel aan een sleutelhanger van 'Jan tje Beton' (279); 1 platte sleutel (283); 1 autosleutel aan een doorzichtige sleutelhanger (278); 6 sleutels in een zwart mapje en een groene musketon- haak (279); 20 sleutels waaron der autosleutels (278a); 1 zwarte schoudertas met inhoud (273); II zwart damestasje met inhoud: sleutels, agenda en dergelijke (285); 1 roze/groene sporttas van het merk Robey (275); 1 leesbril (304); 1 bruin zakmes (301); 1 Mazda wieldop (299); twee dozen met daarin voerin gen voor hoedjes (AMK); 4 mapjes met kerstkaarten (297); 1 roze knuffelkonfin (284). SCHIEDAM - De Stich ting Eigen Werk heeft een bijdrage van tienduizend gulden ontvangen van het Juliana Welzijn Fonds. Hiervan kunnen nieuwe ma chines, apparatuur en een alarminstallatie worden aangeschaft. Eigen Werk, een stichting die mensen zonder werk kring de gelegenheid biedt actief bezig te zijn, is dit jaar ernstig gedupeerd door een serie inbraken. Hierbij werd voor vele tienduizen den guldens aan apparatuur gestolen. Door de geste van het Juliana Welzijn Fonds en de opbrengsten van een onlangs gehouden rommel markt lijkt het ergste leed te zijn geleden. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 PAGINA 9 SCHIEDAM - De politie heeft zaterdagmiddag rond 16.20 uur aan het Hazepad langs het Prin ses Beatrixpark een 29-jarige Schiedammer aangehouden. De man had een 31-jarige vrouw uit Schiedam lastig gevallen, toen zij met haar kind aan het wandelen was. Hij toonde haar zijn geslacht en maakte daarbij obscene gebaren. De politie zoekt een tweede ge tuige van het voorval. Een jon ge vrouw, die rond 16.00 uur kwam aanfietsen, moet één en ander hebben gezien. Deze vrouw wordt verzocht de politie te bellen (telefoon 4494499). De potloodventer was in het bezit van een fiets en hij droeg een okerkleurige jas. Een fragment uit de musical Jet Set (foto Theaterburo Entree). Mrs. Einstein (foto Michaël Ferron). SCHIEDAM - Het duo Uniso no geeft zondag 22 december een klassiek concert in 't Paard, aan de Hoogstraat 162. Uniso no wordt gevormd door Mar- loes (piano) en Rebecca (cello) Smit. Zij brengen salonmuziek ten gehore. Het optreden begint l* om 14.30 uur. Vijf hoog het raam uit, klucht met onder anderen John Lan- ting, donderdag 26 december, Passage Theater/Grote Zaal; Verbruide Gompie, Clown Zize- ro, zaterdag 28 december, Thea ter de Teerstoof. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter, van dinsdag tot en met za terdag tussen 10.00 en 16.00 uur. Telefonisch reserveren is dan eveneens mogelijk: telefoon Passage Theater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455. Voor informatie kan men zich wenden tot de administratie van de Schiedamse Theaters, tele foon 4262987 (tijdens kantooru ren). SCHIEDAM - De kerstman brengt zaterdag 21 december een bezoek aan winkelcentrum Mgr. Nolenslaan. Tussen 12.00 en 14.00 uur deelt hij manda rijntjes uit, terwijl Blaaskapel De Pullekes voor de muzikale omlijsting zorgt. SCHIEDAM - In het diensten centrum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, wordt zondag 22 december een ruil beurs gehouden. Vanaf 13.30 uur verwisselen tal van munten, postzegels, prentbriefkaarten en andere ruilobjecten van eige naar. De toegang is gratis. Gevonden voorwerpen af te ha len bij de vinder, na overleg met de afdeling gevonden voorwer pen van de gemeentepolitie Schiedam: 4 sleutels aan een rode Coca Cola sleutelhanger; 4 sleutels aan een sleutelhanger met zil verkleurig plaatje op zwart stuk je leer; 1 Mitsubishi sleutel; 4 sleutels in bordeauxrood mapje met daarin een foto van een vrouw met een bril; 6 sleutels in zwart etui waaronder een Hyun dai sleutel; 6 sleutels aan een sleutelhanger met hoefijzer; 1 Abus sleutel met zwarte plastic bovenkant en felgroen/zwart voetballetje; 6 sleutels aan een ring met gekleurde vetervlecht waaronder 1 sleutel met groen hoesje; 1 sleutel aan leertje met opschrift Kluytmans; 4 sleutels aan een bruine leren sleutelhan ger met opschrift 'Tower Bridge Londen'; 12 sleutels aan een blauwe sleutelhanger met op schrift 'Return from the River Kwai'; 6 sleutels aan een sleu telhanger met poppetje; 8 sleu tels aan een ring; 5 sleutels aan een sleutelhanger met rugzak en naamplaatje met opschrift 'Bu reau Hermelijn 12'; 1 fietstas met inhoud: bril en nylontasje; 1 gouden dameshorloge; 1 he- renhorloge van het merk Sam sung; 1 dameshorloge van het merk Ancora; 1 OV jaarkaart; 1 Pas 65+; 4 pasjes waaronder vi deotheek en Boek en Plaat; 1 paars/groen/blauw babyschoen tje; 1 blauw/groen stoffen he renjack van het merk Chano- nix; 1 zwarte heren handschoen met knoop aan de pols; 1 gou den oorbel (Creool); 1 gouden ring met inscriptie: Adila; 1 gouden armband; 1 zilverenoor bel, waaiervormig; 1 Belgisch rijbewijs; 1 lichtbeige vrouwtjes hond ongeveer 35 cm. hoog; 1 zilverkleurige bril (dubbel fo cus) in beige etui; 1 dictafoon- /stenorette; 1 leesbril met licht bruin doorzichtig montuur; 1 bruine portefeuille; 1 bruine portemonnee met daarin onder andere bibliotheek- en bloed bankpas; 1 roodbruin klein etui met daarin twee pasfoto's en bankpasje. SCHIEDAM - Een 44-jarige bromfietster is maandagnacht licht gewond geraakt aan han den en benen, toen zij op de Mgr. Nolenslaan onderuit ging. Haar val werd veroorzaakt door een loslopende hond, die plotse ling het fietspad opliep toen de bromfiets naderde. De hond is eigendom van een 27-jarige Schiedammer. SCHIEDAM - Een 15-jarige Schiedammer zal, indien zijn ouders toestemming geven, tij dens de kerstvakantie als alter natieve straf werkzaamheden moeten verrichten via Bureau HALT. De jongen werd afgelo pen maandagmiddag door de politie aangehouden, toen hij aan de Eduard van Beinumlaan een strijker afstak. i Joeri Gagarin and the Fade Aways (foto Dirk Verwoerd). het Passage Theater Kerst-muzieknacht in

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 9