pagina 5 vrijdag 20 december 1991 Auto-wegwijzer Schiedam De Tokyo Motorshow is voor ons Europeanen alleen maar interessant wat de Japanse automobielen be treft. Begrijpelijk natuurlijk, ieder introduceert nu eenmaal liever zijn nieuwe modellen in eigen land. Op de Europese shows dit jaar, zoals de Rai Amsterdam, de Salon van Genè- ve en de IAA te Frankfurt, zijn alle nieuwe Europese modellen geïntro duceerd; op de Tokyo Motorshow in oktober stonden voor ons op Euro pees gebied geen verrassingen. Maar van Japanse makelij was er genoeg te smullen. Eerder brachten wij U al een impressie van de nieu we Japanners die binnenkort naar Europa komen. Dat zijn dan dus auto's die normaal op de weg verschijnen. Om de her innering nog even op te halen. In oktober werden in Japan geïntrodu ceerd de nieuwe Toyota Corolla, de Toyota Carina facelift, de nieuwe Mazda 626, de nieuwe Mazda MPV/M2, de nieuwe Mazda RX-7, de Mazda MX-serie (-3, -5 en -6) was al volop bekend, de nieuwe Mitsusbihi Colt en Lancer, alsmede de al in Japan bekende Space-Wa- gon, Space-Runner, Eclipse en GTO, de nieuwe Honda Civic en Prelude alsmede de Beat Cabrio, en de nieuwe Subaru SVX en Legacy. Inmiddels worden nog dit jaar (eind november) de nieuwe Honda Civic en Subaru Legacy geintroduceerd, de Mitsubishi Space-Wagon, Space- Runner en Colt volgen begin vol gend jaar (januari), voorjaar staan de Mitsubishi Lancer, Eclipse en GTO alsmede de Honda Prelude op het programma en daarna de Mazda 626, RX-7, Toyota Corolla enz. Maar er was nog veel meer te zien in Tokyo. Er waren nog vele model len die ook al op de weg rijden, maar in eigen land, Japan, blijven en er waren vele concept cars of proto typen. Dat zijn auto's die Eu ropese en Amerikaanse fabrieken ook kennen. Het zijn proefmodel len, proefbalonnen. Men tast er de markt mee af, men peilt de reakties van de mensen en meestal komen later nieuwe modellen uit die veel op de proto-typen lijken dan wel waar die proto-typen model voor hebben gestaan. In japan waren ze volop. Wij laten er U hier een aan tal zien. We gaan niet uitgebreid op alle technische gegevens in. Het is niet zo interessant want als er later echte auto's voor de weg uit ont staan dan wijzigen al die gegevens toch weer. We kiezen daarom zo veel mogelijk voor het nieuws in beeld. Bij Toyota zagen we aan Concept- Cars de serie AXV III en IV resp. een mo dern gestroomlijnde sedan en sportwagen. Ook de sportcabrio Avalon was er, alsmede de Limo een APV die veel op de Previa lijkt. Verder een aantal echt grote auto's, eigenlijk al direct voor op de weg zoals de Majesta en Aristo Bij Nissan constateerden we een nieuwe ruimteauto de Cocoon met een fraaie ronde lijn en de TRI-X een sportieve coupé. Een specifieke tweezitter is de Duad, men zit dia gonaal naast of beter achter elkaar. Op elektrisch gebied was er de al eerder voorgestelde FEV. Bij Mazda zagen we de HR-X, een sportieve stadsauto met naar boven openende deuren en een schone wa terstof wankelmotor, verder de M2 1009 en 1012; APV-ruimteauto's en de M2 1004: een kleine bestelauto. Bij Mitsubishi was er de fraaie sportwagen HSR-III voortzettingen van de HSR I en II. Op stadsauto terrein zagen we de MS 1000 en MR 1000, niet bekend of het dames en heren auto's betreft. Verder wa- Honda FS-X 0 Subaru Amadeus ren er diverse fraaie verbouwingen van de Space-Wagon, Space-Runner en Pajero. Bij Honda ontdekten we de EP-X en FS-X resp. een sportcoupé en een sedan. Vooral de FS-X zag er groot en imposant uit. Bij Suzuki waren er eigenlijk weinig proto-typen. De Cappuccino, de Spry, de Cue en de Hustle werden wel alszodanig aangeduid, maar ons insziens kunnen ze zo de weg op. Het zijn resp. een leuke cabrio op Swift basis, een sportcoupé op Swift basis, een stadsauto met 4x4 op Alto basis en een bestelauto op Alto basis, hij heet ook Alto Hustle. Bij Subaru ook auto's die zo de weg op kunnen namelijk de fraaie ruim teauto de Amadeus, het sportmodel ervan de SVX en de stadsauto de Hanako. De CM-I is nog een echt proto-type, een stads-besteller met elektro motor. Bij Daihatsu tot slot zagen we de X- 021 een kleine sportwagen, de X- 409 een stadsauto, die zou zo de Cuore kunnen opvolgen en de Mira serie, vreemde bouwsels op basis van de Cuore. De Mira Milano is een personenauto waar je in kan staan, die ook veel aan de lelijke eend doet denken en de Mira Walk- Through Shutter van een bestelwa genversie van de Milano. Honda FS-X Daihatsu Mira Milano Daihatsu X-409 Mitsubishi HSR-III Subaru Hanako Mitsubishi mS.1000 0 Mazda HR-X 0 Suzuki Cappucino 0 Daihatsu X-02I Nissan Cocoon Subaru CM-I 0 Toyota Aristo 0 Nissan Tri-X Bijzondere modellen op Tokyo Motorshow

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 27