Vernieuwingen bij Porsche Revolution Wheels naar Verdegaal Lisse Fuel-King voor schonere uitlaat Nieuwe breed-lage Fulda band :enaam laag. Auto-wegwijzer Schiedam vrijdag 20 december 1991 - pagina 9 Fulda introduceert een nieuwe, spor tieve en dynamische, superlage-sec- tie-band voor auto's met een zeer hoog vermogen. De Fulda Y 3000 heeft een volledig nieuw ontworpen richtingsgebonden profiel, voorzien van brede schou derblokken en massieve, dwars en in de lengte geplaatste profielblok- ken. Deze zeer brede profilering staat borg voor optimaal kontakt met het wegdek en een effektieve overbren ging van rem- en aan drijfkrachten. De Y 3000 valt vooral op door zijn uitstekende koersvastheid in boch ten en zijdelingse stijfheid bij hoge snelheden. Vier brede profielrillen en een mid- denril die is verbonden met gebogen dwarsrillen, zorgen ervoor dat het water optimaal wordt afgevoerd. De Y 3000 is daardoor veel minder ge voelig voor aquaplaning, vooral bij diepe spoorvorming. De in de lengterichting geplaatste profilering en de verbeterde opstel ling van de profielblokken, houden het geruisniveau speciaal bij hoge snelheden, Het Porsche modeljaar 1992 is na de traditionele fabrieksvakantie in Zuffenhausen in september begon nen met de nodige vernieuwingen en uitbreidingen in alle modelseries van het leveringsprogramma. Milieuver draagzaamheid en veiligheid ston den op de voorgrond bij de ontwik kelingsactiviteiten. Als voorbeeld hiervoor gelden de metaal-katalysatoren, die Porsche als eerste producent in de seriepro- duktie invoerde, het actiefkoolfilter tegen benzineverdamping (sinds 1984 standaard op iedere Porsche) en de airbag voor bestuurder en bij rijder, die nu ook in Nederland tot de standaarduitrusting van alle Por sches gaat behoren. Porsche 968 De nieuwe Porsche 968 modelserie, die in de afgelopen zomer voor het eerst werd getoond, is inmiddels in Zuffenhausen in produktie gegaan. Deze nieuwe sportwagen van Por sche biedt met zijn moderne techno logie en hoge kwaliteit veel waarde voor zijn geld. De Porsche 968 wordt naar keuze geleverd met een zesversnellingsbak, of het Porsche Tiptronic-systeem. Porsche 928 928 GTS is de naam voor de nieu we generatie van de zeer sterke Por sche 928. Met 250 kW (340 pk) en 500 Nm is de 5.4 liter V8-motor met vier kleppen per cilinder één van de sportmotoren met het groot ste vermogen en het hoogste koppel ter wereld. De Porsche 928 GTS is naar keuze te combineren met een handgeschakelde, of automatische versnellingsbak. Nieuw vormgege ven 17-inch wielen en een enigszins gewijzigd design bepalen het uiter lijk van de 928 GTS. Porsche 911 Aan de inmiddels klassieke 911 mo delserie is in het nieuwe modeljaar een versie toegevoegd die herinne ringen oproept aan een luisterrijk verleden: de 911 Carrera RS, die werd ontwikkeld op basis van de 964-generatie en over een motorver mogen beschikt dat is verhoogd tot 191 kW (260 pk). De nieuwe RS is een echte sportwagen met de eigen schappen van een race-auto die ech ter ook geschikt is voor het dagelijk se gebruik. De RS vertoont veel overeenkomsten met de Carrera die in de „Cup"-wedstrijden wordt ge bruikt en zal, nadat er 1000 exem plaren van zijn gebouwd, officieel worden gehomologeerd voor de klasse N/GT, waarin sportwagens optreden die nagenoeg gelijk zijn aan de in serieproduktie gebouwde versies. Ook op basis van de 964 ontstond de nieuwe 911 Carrera 2 Cabriolet Turbo-look. Deze naam betekent niet alleen dat de auto is voorzien van brede banden en spatbordver bredingen, maar omvat ook het vol ledige onderstel en het remsysteem van de 911 Turbo. Met de 184 kW (250 pk) motor van de Carrera en standaard een elektrisch bediende kap, vormt deze open sportwagen met de motor achterin, een exclusief aanbod. Voor de Cabriolet Turbo-look en alle Carrera 2-versies is naar keuze een vijfversnellingsbak of een Tipt ronic-systeem leverbaar. De Carrera 4, de enige sportwagen ter wereld die in serie wordt gebouwd met vierwielaandrijving, wordt eveneens aangeboden als Coupé, Cabriolet of Targa. Het gehele 911-programma wordt in modeljaar 1992 voorzien van nieuwe wielen en achteruitkijk spiegels. Daarnaast wordt een aantal details in de uitvoering gewijzigd. Het 911-topmodel dat in het vorige modeljaar werd geïntroduceerd met een 235 kW (320 pk) sterke 911 Turbo-motor van de nieuwe genera tie blijft, op enkele detailverbeterin gen na, ongewijzigd. LISSE - Het speciaalbedrijf Verde gaal Autobanden Lisse bv is met di- rekte ingang benoemd tot exclusief importeur van Revolution Wheels. Lichtmetalen velgen vormen een be langrijke schakel in de accessoires- markt. Het huidige gamma van het Engelse velgenmerk voldoet geheel aan het huidge wensenpakket aan de kritische consument. Vanuit het re cent verbouwde pand aan de Nas- saustraat 41 te Lisse worden de im- portaktiviteiten gecoördineerd en af gewikkeld. In de naastgelegen mon tagehal kunnen de velgen op des kundige wijze gemonteerd worden. Het merk Revolution bestaat al sinds 1967 en dankt de bekendheid door de inzet in de internationale autosport. Tegenwoordig is de merknaam ondergebracht binnen de Alloy Wheel International Group. Dit heeft inmiddels geleid tot een verdergaande verbetering van de kwaliteit binnen het produktiepro- ccs. Daarnaast worden alle velgen volgens het „powercoated" procédé gespoten, hetgeen de duurzaamheid ten goede komt. Met het huidige gamma richt men zich niet alleen op de autosport. De particuliere markt biedt momenteel de keuze uit 3 basistypen, waarbij het aantal spaken voor het onder scheid zorgt. De kracht van Revolu tion Wheels ligt in het bieden van een passende oplossing voor nage noeg iedere auto ongeacht het merk en het land van herkomst. Zo be hoort het concern waar Revolution momenteel deel van uitmaakt, tot de huisleverancier van gerenom meerde merken als Jaguar en Rover. De maatvoering varieert van 5x10 tot 16x16 inch. Roet in uitlaatgassen van dieselmo toren bevatten kankerverwekkende stoffen, waaronder polycyclische aromaten. Voor HB Zwolle, een be drijf dat zich uitsluitend bezighoudt met research en produktie van spe ciale motoronderdelen, was het een uitdaging om een apparaat te ont wikkelen, waardoor schonere uit laatgassen ontstaan. Het resultaat is de Avando Fuel-King, een gepaten teerd Nederlands produkt. De Avando Fuel-King is een meta len cilinder welke in de brandstof- leiding vlak voor de brandstofin- spuitpomp wordt gemonteerd. In de cilinder bevinden zich sterke mag neten en stromingsbrekers. Door deze constructie ontstaan in de brandstof meer geladen deeltjes (ra dicaal moleculen), welke door een betere verbinding met zuurstof, voor een optimale verbranding zor gen. Het resultaat is minder roet deeltjes en een lager brandstofver bruik. De Avando Fuel-King is inmiddels getest door onafhankelijke instituten zoals Rijksdienst voor het Wegver keer (RDW) en het CAB Voertuig techniek NV. Ook hebben inmid dels de eerste testen in de praktijk door diverse gemeentelijke instan ties en transportondernemingen plaatsgevonden. De bevindingen ko men overeen met de claims van de fabrikant. De prijs van de Avando Fuel-King is vastgesteld op 375 gul den voor dieselmotoren tot 5.0 liter inhoud en 525 gulden voor de 'zwa re jongens' tot 22.0 liter. Prijzen excl. btw. Meer inlichtingen, test rapporten en referentielijsten zijn verkrijgbaar bij: Rimaco te Naald wijk, tel. 01740-28284.

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 31