VANDAAG Bewoners Verzetsheldenbuurt vragen gemeente om hulp Omwonenden manen gemeente tot maatregelen Toenemend autoverkeer maakt Kethel-Noord levensgevaarlijk 'i i 1 Mooiste kerststallen opruiming! iming: 40% 2/ "SS""- ons iPflLPnn fiëf? Ligplaatsen Korte Haven bankstel^ tot 4U /0 "ff# Stadsblad •Radio Schiedam zoekt platen ENtpAL,,! FA' O.N.S. KANTOREN GESLOTEN korting VRIJDAG 27 DECEMBER 1991 43e JAARGANG, NUMMER 104 OPLAGE 40.095 Bewoners Fabriplein willen niet langer wachten Schiedam in 1991,'een bewogen jaar aangesp In verband met de feestdagen publiceren we de stooktabellen in de tweede week van januari SCHIEDAM - Als de re gen met bakken uit de he mel komt, is het in de Ver zetsheldenbuurt in Schie- dam-Noord een drukte van jewelste in de tuinen. Bij de schuren, regenpijpen en poorten wordt driftig met de laarzen op de grond ge stampt. En niet zonder re sultaat. Dat een been nog weieens wil verdwijnen in een gapend gat van rond de halve meter, is een er varing die de bewoners tel kenmale aan den lijve on dervinden. Vooral de angst dat kinderen zich lelijk kunnen blesseren aan de valkuilen, is bij de bewo ners diep geworteld. De bewoners van de nog vrij nieuwe huizen in dit deel van Woudhoek kampen met ernsti ge, chronische grondverzakkin gen. Een probleem, dat trou wens niet beperkt blijft tot de Verzetsheldenbuurt. Ook de aangrenzende Botenbuurt heeft hiervan last en de Dienst Ge meentewerken is hier al druk bezig de grond op te hogen. De tuinen in de Verzetshelden buurt worden zo ingericht dat na een jaar of twee alles weer kan worden vervangen. Dure investeringen blijven logischer wijze achterwege. Gemiddeld zakt de grond dertig centimeter per jaar. Rioleringen en regen pijpen gaan hoogstens twee jaar mee. „Soms heb je de indruk dat het een wijk in aanbouw is", zegt Betty van Weelie, voorzitter van de VEVS (Vereniging van huiseigenaren Verzetshelden buurt Schiedam). „In het voor jaar is het hier een komen en gaan van vrachtwagens vol zand en aarde". Van Weelie is één van de eerste bewoners van de buurt. Ze is te vreden met haar huis. Maar de verzakkingsproblemen tasten langzamerhand het woongenot drastisch aan. Over een paar maanden kunnen de handen weer uit de mouwen. De kruip- kelder moet hoognodig worden volgestort. En bij de poorten dient ook het een en ander te gebeuren. Haar buren gaan op hogen. Maar als Van Weelie niet meedoet, zullen de buren weinig profijt hebben van hun inspanningen. Allemaal klusjes, die behoorlijk in de papieren gaan lopen. „Op jaarbasis", zegt ze, „is men vijf honderd gulden aan grond kwijt. En dan heb ik het over de kleinste tuinen". Rusten Het probleem is bij de gemeen te bekend. Maar verzoeken om assistentie zijn tot nu toe niet gehonoreerd. Ten onrechte, meent de voorzitter. „De ge meente is hier te vroeg gaan bouwen. De grond heeft geen tijd gehad om te rusten. Daar om zitten wij nu met de gebak ken peren. Dat de gemeente niets doet, is niet eerlijk". Begin volgend jaar dient de VEVS een rapport in bij de ge meente. De hoop dat de duur afbetaalde erfpachttuinen eens genot in plaats van last zullen opleveren, heeft men hier nog niet opgegeven. SCHIEDAM, vrijdag- Mét het uitdelen van pam fletten aan automobilisten hebben de bewoners van de Kerklaan, Broekkade, Joppelaan en Polderweg geprotesteerd tegen de toe nemende verkeersonveilig heid in hun landelijke woonomgeving. Voor de bewoners is de maat meer dan vol. Steeds meer auto mobilisten gebruiken de (sluip)route richting Over- schie om de files op de rijksweg te omzeilen. „We praten over zo'n 3200 au to's per dag. Dat is dertig pro cent meer dan vorig jaar", zegt aktievoerder Marcel Mucek, wijzend naar een van de belang rijkste oorzaken van deze wild groei: de nieuwbouw in Spa- land. De bewoners vertonen zich nauwelijks meer op straat, bang van hun sokken te worden gere den. Vooral mensen met kinde ren staan doodsangsten uit. De wegen zijn niet berekend op veel autoverkeer. Vooral als twee wagens elkaar passeren wordt het voor de voetganger en fietser uitkijken geblazen. De voorbeelden zijn legio. Twee maanden geleden werd een ou dere heer op de fiets het slacht offer van onverdraagzaamheid van een automobilist, die de weinig beschikbare ruimte ge heel voor zichzelf opeiste. Toen de oudere man zijn mond open deed, kon hij nog een paar klap pen krijgen. Vege lijf Het agressieve rijgedrag, de kronkelige loop van vooral de Polderweg en de hoge snelheden doen veel auto's in de Polder vaart belanden. Dat nog geen enkele langzame verkeersdeel nemer te pletter is gereden, wordt als een godswonder be schouwd. Maar de bewoners zijn van mening dat op een zwaar ongeluk niet lang hoeft te worden gewacht. Tijdens de aktie afgelopen vrij dag op de kruising van Kerkweg en Polderweg (bij de brug) nioest één van de aktievoerders i*et een snoekduik zich het vege lijf redden. De bestuurder van een busje kon kennelijk weinig waardering opbrengen voor de kortstondige opstop ping, die het snelverkeer moest SCHIEDAM - De kans is groot dat in de Korte Haven twee ex tra ligplaatsen voor historische zeiivaartuigen worden gecreeerd. Momenteel liggen er drie sche pen. De omwonenden hebben positief gereageerd op het voor stel tot uitbreiding van het aan tal ligplaatsen. ondergaan. „Met dit gedrag worden we dagelijks geconfron teerd", weet Mucek, bewoner aan de Polderweg. Stuurfouten Omdat veel huizen direkt aan de weg liggen, zijn de bewoners bovendien bang ongevraagd be zoek op de koffie te krijgen. Stuurfouten worden bij bosjes gemaakt en hoeven per definitie niet enkel in een nat pak te re sulteren. De bewoners vinden dat er maatregelen moeten worden ge troffen. Een eerder gesprek met wethouder Zijdeveld leidde tot niets. Met een protestbrief en een handtekeningenlijst probe ren ze het nu opnieuw. „Alleen bestemmingsverkeer zou hier mogen komen. Dat zou een goede oplossing zijn. We moeten er niet aan denken als straks Spaland met twee- a drie duizend huizen wordt uitge breid. Dat zou voor ons werke lijk een enorme ramp zijn," meent Mucek. De bewoners zijn bekend met het bestemmingsplan voor Spa- land-Noord, waarin een ontslui- tingsweg is voorzien. Maar dat die weg er pas in 1994 komt, wordt beschouwd als mosterd na de maaltijd. Daarom hoopt men dat de gemeente Schiedam een vergunning voor bestem- m;ngsverkeer gaat aanvragen bij de provincie. Mucek: „Dat is in Vlaardingen- Zuid ook gebeurd, omdat daar zoveel kinderen naar school fietsen. Nou, dat gebeurt hier ook. In Overschie ligt een knots van een MEAO." Tot afdoende maatregelen zijn genomen, houden de bewoners de gang van zaken angstvallig in de gaten. Hardere aktie wordt niet uitgesloten, als de aktie van afgelopen vrijdag geen resultaat heeft gehad. Betty van Weelie toont één van de gaten, die zijn ontstaan door de grondverzakkingen. Veel automobilisten toonden begrip voor de bewonersactie. SCHIEDAM - Radio Schiedam organiseert zater dag 28 december een 'pla- tenmarathon'. Tijdens de rechtstreekse uitzendingen vanuit de studio aan de Pas sage 12 wordt tussen 9.00 en 21.00 uur een inzameling van grammofoonplaten ge houden. Iedereen, die in het bezit is van langspeelplaten en/of singles en deze niet meer draait, wordt in de studio uitgenodigd om de platen af te staan aan de lo kale radio. Voor degene, die de meeste grammofoonplaten inlevert, heeft Radio Schiedam een leuke verrasing in petto. Radio Schiedam heeft niet de financiële mogelijkheden om de eigen discotheek uit te breiden. Nu de cd de grammofoonplaat vrijwel geheel heeft verdrongen, hoopt Radio Schiedam dat het de beschikking krijgt over de langspeelplaten en singletjes van de Schiedam- se luisteraars. Iedere mu ziekstijl is welkom. De pla ten hoeven niet helemaal krasvrij te zijn, maar wel in een redelijke staat. Overi gens houdt Radio Schiedam zondag 29 december van 13.00 tot 16.00 uur een ou- dejaarsreceptie in De Am- stelbron, aan de'Broersvest 13. De winnende kerststal. SCHIEDAM - Een jury heeft vorige week een wandeling langs de etalages in de Hoog straat gemaakt om te beoorde len welke kerststal in aanmer king moest komen voor een prijs. Als mooiste kerststal kwam het exemplaar van de heer Van der Ende uit de bus. Deze kerststal pronkte in de etalage van Ver- waijen Slaapkamerinrichting. De tweede prijs werd toegekend aan de kerststal van de heer Frederiks, uitgestald in de etala ge van de Stof Studio Shop. De derde prijs was voor de kerststal van de heer Smits, die was inge richt in de etalage van Henk Vos. Afgelopen maandag werden de prijswinnaars ontvangen in res taurant De Passant. De kerst stallen zijn inmiddels weer uit de etalages verwijderd en bij de eigenaars terugbezorgd. Hoogstraat 30-32 OftG jwAA N.V Openbaar Nutsbedrijf Schiedam Levi's Diesel etc. collectie 1991 SPECIALIST IN ZITMEUBELEN! SCHIEWEG 87, t o. MAKRO DELFT-ZUID RÏÏT4VT»nj MAGAZIJN De vakman in huis SÉ INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur Grondverzakkingen zorgen voor gevaarlijke situaties Op woensdag 1, donderdag 2 en vrijdag 3 januari zijn de kantoren van de N.V. Openbaar Nutsbedrijf gesloten. De O.N.S. blijft bereikbaar voor het melden van storingen. Op vrijdag 3 januari vindt de Centrum warenmarkt gewoon doorgang, mogelijk in een iets aangepaste vorm. Op 2 en 3 januari wordt er huisvuil opgehaald. Tot en met 3 januari wordt er geen grof huisvuil ingezameld. Op 30 en 3f december zijn de O.N.S. kantoren geopend. Delft-Zuid - Haag iO A13 KRUITHUIS WEG afslag Delft-Zuid A13 Rotterdam Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1991 | | pagina 1