„Geen nieuwbouw voor mijn oude sportwagens" Op kruising Grote Markt/Lange Kerkstraat Kunstcursussen ALBERT I DE BLOCK HEIJN Perla Mild koffie TRENT OP OP Stadsblad Verzamelaar blij met museum, maar: Deze week publiceren we drie stooktabellen Brandersstad op televisie Opruiming rw*y ET0S- LUIERS GRATIS fff" Heeft u last van: Salon Jacqueline Salon Jacqueline Streep wordt overgeschilderd WOENSDAG 8 JANUARI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 2 OPLAGE 40.676 i Joop Stolze tussen enkele van zijn sportwagens. SCHIEDAM - Een hobby, die wat uit de hand is gelo pen, zo omschrijft Joop Stolze uit De Lier zijn in drukwekkende verzame ling oude sportwagens. Als alles volgens plan ver loopt, worden de wagens permanent tentoongesteld in Schiedam. De Westlandse bloemenkweker heeft inmiddels ruim 150 exem plaren in zijn bezit, waaronder zeldzame vierwielers van be roemde Italiaanse constructeurs als Maserati, Lamborghini en Ferrari. Wie de verzameling van Stolze overziet, denkt een verzamelaar voor zich te hebben, die er al vanaf zijn prille jeugd mee be zig is. Bij de Lierenaar is dat echter niet het geval. Ongeveer vijftien jaar geleden schafte de 46-jarige Stolze voor het eerst een sportwagen aan. Velen zou den er volgen. Voor het meren deel uit Amerika weggehaald. „Toen de dollar op 3,50 stond, kochten de yankees Eu ropa bijna leeg", vertelt Stolze. „Alles was spotgoedkoop voor ze. In de U.S.A. reden dus veel meer sportwagens rond dan hier. Daarom begon ik ook aan de andere kant van de oceaan te zoeken". Museum De interesse, die de Schiedamse VVV toonde om met de sport wagens een museum in te rich ten, doet Stolze goed. Hij liep al langer rond met de idee om een permanent onderdak voor zijn autopark te vinden. Schiedam denkt er zo een trekker van bo venregionaal niveau bij te heb ben. Stolze: „Een paar Schie- overbeharing? puistjes? slechte nagels? Bel dan: Tel 4708762 NIEUW!! Oogbehandeling speciaal voor: kraaiepootjes vermoeide ogen kringen vochtwallen Bij Tel. 4708762 aa"9e$/ iii recordaantal inschrijvingen prijvraag Nieuwjaarsreceptie druk bezocht WATERWEG NOORD - Euro- tax Holding BV, de taxi-onder neming die met name actief is in Schiedam en Vlaardingen, is in onderhandeling met Auburo BV over eventuele overname van Eurotax door Auburo. Auburo BV is een dochteronderneming van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland, gevestigd in Boskoop. Eurotax werd in 1961 opgericht, toen een zevental Schiedamse taxibedrijven besloot tot samen werking. Later sloot ook een aantal taxi-ondernemingen uit Vlaardingen zich bij deze orga nisatie aan. Eurotax Holding heeft zich ont- wikkeld tot een houdstermaat schappij van een aantal onder nemingen met activiteiten in het (personen)vervoer: Verenig de Taxibedrijven Eurotax BV, Holytax BV, BV Auto en Rij- tuigbedrijf en Euro-Autoservice BV. Vorig jaar startte Eurotax het trein-taxi-project in Schie dam. De Vervoersgroep van Eurotax telt circa 220 perso neelsleden en 120 wagens. De omzet bedraagt ongeveer twaalfmiljoen gulden. Volgens de heer P.A.M. van der Endt, algemeen directeur van Eurotax Holding BV, zal de klant weinig merken van een eventuele overname door West nederland. „We blijven met de zelfde wagens rijden, we hou den ons eigen telefoonnummer en ook de service blijft gelijk. Kortom, er verandert niets". De overname heeft alles te ma ken met de toekomst. „Er wordt intensief nagedacht over de vor ming van een vervoersregio Rotterdam, waarbij 31 gemeen ten zijn betrokken", vertelt de heer Van der Endt. „De taxi speelt daarin een aanvullende rol met als goed voorbeeld de trein-taxi. Een overname biedt vooral op de lange termijn veel mogelijkheden en biedt de ga rantie dat onze vervoersactivi- teiten in zijn totaliteit zullen worden voortgezet". De heer Van der Endt kon nog niet zeggen wanneer de overna me zijn beslag zal krijgen. „Ik vermoed over een paar maan den". SCHIEDAM - De gasten van Bistro St. Jan, aan de Grote Markt, lieten afge lopen zaterdagavond drie keer van schrik hun mes en vork op het bord klette ren, toen vlak voor de deur een auto met piepende banden tot stilstand kwam. Ternauwernood werd een aanrijding tussen een bromfietser en een auto voorkomen. „Dat gebeurt hier zo'n tien keer per dag, al negen jaar lang", zeggen Dave en Annelies Brugge- man, die de bistro runnen. „Doden zijn er gelukkig nog niet gevallen, maar daar kan je op wachten. We hebben de politie al meermalen gewaarschuwd voor deze onveilige situatie en telkens wordt geant woord: "we zullen kijken wat we eraan kunnen doen". Maar er gebeurt niets". Het kruispunt Grote Markt- /Lange Kerkstraat is dagelijks meermalen h^t decor '-an een (bijna)aanrijding. Het stukje Grote Markt, tussen Heren straat en Lange Kerkstraat, is de enige doorgangsweg naar de nieuwbouwwijk achter de Grote Kerk en wordt daarom veelvul dig gebruikt. Het autoverkeer komt vaak met te hoge snelheid deze eenrichtingsverkeerstraat inrijden, waarna men klakke loos het kruispunt met de Lan ge Kerkstraat oversteekt, de Nieuwstraat in. Dit is echter een voorrangskrui sing, waarbij het verkeer vanuit de Lange Kerkstraat voorrang heeft. Maar het verkeersbord, dat deze voorrangskruising op de Grote Markt aangeeft, staat nogal ongelukkig opgesteld, ter wijl de dikke witte streep op het wegdek nagenoeg is verdwenen. Omdat alleen langzaam verkeer in de Lange Kerkstraat in twee richtingen mag rijden, zijn het overwegend fietsers en brom fietsers, die de dupe zijn van het rijgedrag van de automobi list uit de Grote Markt. Klem „Slechts een enkeling stopt op deze kruising om de fietsers doorgang te verlenen. Een auto mobilist, die linksaf de Lange Stolze heeft ook een indrukwekkende collectie oude benzi nepompen. dammers wisten dat ik iets zocht en zo is het gekomen". Ruud Pillard, directeur van de VVV, is nu op zoek naar een geschikte plek voor het sportwa genmuseum. Hij heeft vierdui zend vierkante meter nodig. „Geen nieuwbouw", meent Joop Stolze. „Want dat past niet bij de soms veertig jaar oude sportwagens". SCHIEDAM - De historie van de Schiedamse brande rijen komt zaterdag 11 ja nuari uitgebreid aan bod tij dens de eerstvolgende uit zending van het AVRO-te- levisieprogramma 'Land in Zicht'. Presentator Roeland Kooy- mans gaat in het program ma op zoek naar de sporen van het jenever-verleden en bezoekt het gedistilleerd museum, een oude vervallen branderij, graanmolen De Vrijheid en branderij 'De Tweelingh'. Speciaal voor 'Land in Zicht' opent bran derij 'De Tweelingh' zondag 12 januari haar deuren voor het publiek. Tijdens een rondleiding wordt het hele, traditionele produktieproces getoond. De branderij, ge vestigd aan de Noordvest 93, is hiervoor geopend van 11.00 tot 16.00 uur. De uitzending van 'Land in Zicht' is zaterdag 11 janua ri om 19.00 uur bij de AVRO op Nederland 1. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen Dave en Annelies Bruggeman tonen de bijna verdwenen stopstreep, die aangeeft dat men voor een voorrangskruising staat. Kerkstraat of rechtdoor de Nieuwstraat wil inrijden, kan niet zien of er een fietser aan komt. Hij moet dus echt stop pen, maar dat gebeurt lang niet altijd. Het gevolg is dat een na derende (brom)fietser geen kant meer op kan en tussen de auto en de stoeprand klem komt te zitten", vertelt Annelies. „Het is al gebeurd, dat een bromfietser in paniek tegen onze gevel aan reed, omdat hij nergens anders heen kon. We moeten er niet aan denken wat er gebeurt als er een moeder met haar kind op de fiets komt aanrijden. Geluk kig loopt het meestal goed af, maar we hebben toch ook al een paar keer de slachtoffers van een aanrijding bij ons op de bank gehad, in afwachting van een ziekenwagen". Vooral zomer's is het raak. Om dat de bomen langs de Grote Markt dan vol bladeren zitten, wordt het stopbord volledig aan het zicht van de automobilist SCHIEDAM - Stichting Morgen de Maas start deze maand twee cursussen op het gebied van kunst en cultuur. In de lessen wordt gebruik gemaakt van dia's, waarbij diverse aspecten van de kunst aan de orde ko men. Op de dinsdagavond wordt de cursus 'Inleiding in de Kunstge schiedenis' gegeven. Tijdens deze lessen maakt men kennis met de wereld van kunst en kunstgeschiedenis, van de Griekse Oudheid tot aan het be gin van deze eeuw. Op donderdagavond vindt een cursus over de Gouden Eeuw plaats. Alle bekende, maar ook minder bekende, namen uit deze bloeiperiode van de Hol landse cultuur komen in deze cursus aan bod. Beide cursussen bestaan uit twaalf lessen van twee uur. De deelnamekosten bedragen 150,-, exclusief studiemateri aal (J 10,-). De cursussen wor den gegeven in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein en beginnen om 19.30 uur. Morgen de Maas organiseert dit jaar voor het eerst ook korte driedelige cursussen op zondag. Deze cursussen haken in op ac tuele tentoonstellingen en vin den zowel 's morgens (van 11.00 tot 13.00 uur) als 's mid dags (van 14.00 tot 16.00 uur) plaats. De lessen worden gege ven aan de Mauritsstraat 151 in Rotterdam. De kosten bedragen 50,- per cursus. Voor inschrijving of nadere in formatie kan men bellen, tele foon 4140200. onttrokken. Men weet dan ook vaak niet eens dat men een voorrangskruising nadert. „Onze klanten, die op het ter rasje zitten, zijn regelmatig ge tuige van een aanrijding of bij- na-aanrijding. Ze zien over de Grote Markt een auto aanko men, terwijl in de Lange Kerk straat het geluid van een nade rende brommer klinkt. Onze vaste klanten roepen nu ook al tegen de automobilisten, dat ze moeten stoppen". Overschilderen „Als het bord nu iets wordt ver plaatst en de stopstreep wat va ker wordt overgeschilderd, wordt het voor iedereen veel duidelijker dat het hier een voorrangskruising is. We zeggen dat al negen jaar tegen de poli tie, maar behalve het twee keer in die jaren overschilderen van de stopstreep, gebeurt er niets. En na een paar maanden was die stopstreep al weer bijna ver dwenen". „Onlangs stond er een bericht in de krant dat de gemeente de binnenstad veiliger wil maken door een betere straatverlich ting. Nou, als ze iets willen doen aan veiligheid, moeten ze hier beginnen". „We houden ons hart vast voor wat er straks gaat gebeuren als het ABC-complex aan de Lange Kerkstraat open gaat. Dan neemt de verkeersdruk op deze kruising natuurlijk enorm toe met alle gevolgen van dien". 5 pakken A.H. a 250 gram Commodore Jumbo horloge SCHIEDAM - Het afgelo pen jaar heeft de politie vijf meldingen van een aanrij ding op de kruising Grote Markt/Lange Kerkstraat binnengekregen. Twee keer liep hierbij een bromfietser letsel op, nadat hij was aan gereden door een auto. In de overige gevallen ging het alleen om blikschade. Zo blijkt uit navraag bij de po litie. Overigens heeft de Dienst Gemeentewerken afgelopen maandag, na door de politie van deze situatie op de hoogte te zijn gebracht, ter plekke poolshoogte geno men. Volgens de heer W. Goudswaard van Civiele Werken zal binnenkort de stopstreep worden overge schilderd. „Dat doen we ie der jaar. De laatste keer was in het afgelopen voor jaar. Maar inderdaad was het nu weer hoognodig". De heer Goudswaard kon niet zeggen of de bomen het zicht op het verkeersbord belemmeren. „Wie weet is dat zo in de zomer, wanneer de bomen vol bladeren zit ten. Maar nu, in de winter, is dat beslist niet het geval. Plantsoenendienst zal de zaak in de zomer in de ga ten houden". Bij aankoop van een pak een ETOS pluche konijn niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur Overname Eurotax door Westnederland Fietsers dagelijks de dupe van onduidelijke signalering Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hot van Spaland 12, tel. 0KM703O33 10.00 19.95 j *v 0 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1