VANDAAG Autokraken Bebop-jazz in De Unie Peutertheater naar Esslingen Stichting laadt accu weer op Jef Diederen, 'zo de schilder' Padampadam in De Tender Stadsblad Boekjes weg Nachtelijke strandwandeling m Deze week publiceren we drie stooktabellen XbU Kledingactie voor Roemenië Overvallers aangehouden Lezing Houseparty meubelen tapijten Verkeerslichten aan de Tjalklaan VRIJDAG 10 JANUARI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 3 OPLAGE 40.095 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 De officiële openingshandeling werd verricht door twee leerlingen van De Wegwijzer: Chris- ta, het meisje dat het meeste geld bijeenliep tijdens de sponsorloop en Mischa, lid van de Medezeggenschapsraad. SCHIEDAM - Leerlingen van de regionale school voor Voort gezet Speciaal Onderwijs De Wegwijzer, aan de Burg. H. Gretelaan, zagen afgelopen dinsdagmiddag een lang gekoes terde wens in vervulling gaan. Met veel enthousiasme werd een nieuwe kantineruimte offi cieel geopend. De leerlingen hebben zelf een grote bijdrage geleverd aan de totstandkoming van de ver- blijfsruimte. Ruim een jaar ge leden liepen zij in een sponsor loop een bedrag van 6.200,- bijeen, waarmee de inrichting van de kantine kon worden be kostigd. De gemeentelijke Dienst Educa tie heeft ervoor gezorgd dat een klaslokaal tot kantine werd om gebouwd. Van de opbrengst van de sponsorloop is onder meer een stereo-installatie, een aantal gezelschapsspellen en een tafel voetbalspel gekocht. Overigens speelt de nieuwe kan tine ook een belangrijke rol in de vorming van de leerlingen. Zij moeten namelijk zelf voor het kantinebeheer zorgen, een soort stage voor hun latere loopbaan. SCHIEDAM - In de nacht van dinsdag op woensdag werd de radiocassetterecorder ont vreemd uit twee auto's, die stonden geparkeerd aan de Slimme Watering en de De Brauwweg. SCHIEDAM - Een aantal boek jes vormden de buit van een in braak, die dinsdagnacht werd gepleegd in een boekenkiosk aan de Horvathweg. Met een te gel werd de ruit ingegooid. f. ^jassaa Christa en Mischa mochten ook het tafelvoetbalspel uitpak ken. SCHIEDAM - In Café De Unie, aan de G. Verboonstraat, treedt zondagmiddag het Guido Ei- man Kwartet op. Met gitaar, SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert in de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 januari een strandwandeling van Scheveningen naar Hoek van Holland. Na afloop wordt per trein naar Schiedam terug gereisd. Belangstellenden tussen de 15 en 22 jaar kunnen zich aanmel den bij De Erker, Jan van Avennesstraat 32, telefoon 4267767. De deelnamekosten bedragen 17,50 voor het trein kaartje, een warme opkikker tij dens de wandeling en een ont bijt bij aankomst. Dick Makelaar in onthullende expositie Sportlotograaf hangt camera aan de wilgen SCHIEDAM - De internationale tentoonstelling van kinderteke ningen De stad, waarin wij le ven', die eind 1990 in Schiedam tot stand kwam naar aanleiding van de internationale partnerste- denconferentie, staat over twee weken in Esslingen. De Duitse partnerstad van Schiedam organiseert rondom deze expositie een aantal kin deractiviteiten, waaraan ook het Schiedamse Peutertheater Pot- doosie zal deelnemen. De tentoonstelling omvat teke ningen van basisschoolkinderen uit de vijf partnersteden Neath, Vienne, Velenje, Esslingen en Schiedam. Via de tekeningen geven de kinderen aan hoe zij hun eigen woonplaats zien. De tentoonstelling bleek een groot succes in Schiedam, Vienne en Velenje en nu is Esslingen aan de beurt. In het kader van deze expositie heeft Esslingen theatergroepen uit de partnersteden uitgenodigd om kindervoorstellingen te ko men geven. Schiedam wordt vertegenwoor digd door Peutertheater Pot- doosie van Magda Meijer en Ati Basliaanse, bij de jeugd beter bekend als juffrouw Dotje en juf frouw Lotje. Zij zullen tenmin ste twee voorstellingen verzor gen. Magda Meijer werkt bij de jeugdbibliotheek aan' het Bach- plein. In haar vrije tijd acteert, dans en speelt zij in ad-hoc pro- dukties. Zo was zij onder meer te zien in de openluchtproduk- ties van het SCHAT. Ati Bastiaanse is werkzaam in het kleuteronderwijs. Daarnaast danst en acteert zij en geeft ze toneelles aan kleuters. SCHIEDAM - In het Podi um Café, aan de Lange Ha ven 28, wordt vanavond, vrijdag, een techno-house- party georganiseerd. De ini tiatiefnemers zijn Cindy Groote en Drive-in disco theek Cosmo. Het feest be gint om 22.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt vijf gul den. SCHIEDAM - De lucht is weer opgeklaard tussen Bart de Leede en bestuurs leden van de Stichting Accu. Hiervoor was een langdurig gesprek tussen de wethouder en de toe komstige beheerder van De Blauwe Brug nodig. Hoogstwaarschijnlijk neemt de stichting per 1 april het heft in handen van het wijkcentrum aan het Bachplein, dat in de volksmond al 'De Gouwe Brug' wordt genoemd, ge zien de enorme bedragen, die de gemeente er in de loop der jaren heeft inge stopt. Aanvankelijk ging de wethou der ervan uit dat de overdracht per 1 januari zou plaatsvinden. Maar een brief van Accu, die midden december op het bu reau van De Leede belandde, maakte hieraan abrupt een ein de. „Ik schrok me wild", zegt De Leede, die zich met de rug tegen de muur voelde worden aange zet. „We hebben toen haren op snaren moeten zetten om er voor te zorgen dat De Blauwe Brug de komende maanden ge woon geopend is. Ga maar na: we waren al bezig met over plaatsing van personeel, we hadden de schoonmakers reeds afgezegd. Dit alles, om de nieu we beheerder een frisse start te laten maken. En ze zo niet op te zadelen met zaken uit het verle den". Meer geld De brief van Stichting Accu bleek een reactie op het afzeg gen van een afspraak door De Leede begin december. Accu had in november laten weten mef de budgetten voor verbou wing van De Blauwe Brug en voor personeelsterkte geen kant op te kunnen. En eiste dus meer BLAUWE jgm De nieuwe beheersvorm voor geld. De verbouwing van het pand zou in de ogen van de stichting geen vijf ton kosten, maar zeven of acht ton. En er moest een ton worden gereser veerd voor het aantrekken van menskracht. In het daaropvolgende gesprek maakte de wethouder echter duidelijk gebonden te zijn aan eerder vastgestelde budgetten. Hij zag financieel weinig ruim te. Ook had hij weinig trek in een vervolgoverleg op 9 decem ber. „Waar moest ik over pra ten? Er was weinig nieuws te melden, er waren geen nieuwe standpunten". De Leede had geen idee dat zijn afwijzing zo verkeerd zou vallen bij de be stuursleden van Accu. Misverstand Jaap Korpel, penningmeester van de stichting Accu en tevens de man die als organisatie-advi- wijkcentrum De Blauwe Brug is nog altijd niet in kannen en kruiken. seur twee peperdure rapporten schreef over de nieuwe struc tuur van het zieltogende wijk centrum, houdt het op een 'mis verstand, dat onhandig is uitge pakt'. „Je bent natuurlijk helemaal af hankelijk van wat de gemeente voor bedrag wil en kan vrijma ken. Maar we spreken hier over Schiedam-Noord. Een gebied, dat zich uitbreidt en waarop het huidige team niet is toegesne den. Dat geldt ook voor de aan passingen aan het gebouw zelf'. Korpel denkt dat er een fatsoen lijke middenweg kan worden bewandeld. Waarbij beide par tijen water bij de wijn zullen doen. „Misschien moeten we het takenpakket van De Blauwe Brug iets uitdunnen. Activitei ten in de ijskast stoppen en pas een paar jaar later er weer uit halen". Wethouder De Leede houdt voorlopig echter vast aan het budget van vijf ton voor de ver bouwingen. „En geld voor meer personeel zit er ook niet in", zegt hij resoluut. Pet Mochten beide partijen het niet eens kunnen worden en de stichting wederom de kont te gen de kribbe gooien, is de vrees gerechtigd dat het functio neren van het wijkcentrum nimmer echt van de grond zal komen. Beroepskrachten en vrijwilligers hebben in het na bije verleden regelmatig met el kaar overhoop gelegen. Mede door de architectuur van het ge bouw, waardoor men elkaar voortdurend voor de voeten liep. Bovendien ontstaat dan de situatie, waarin de gemeente zo wel de pet van de beheerder als die van de subsidiegever draagt. bas, accordeon en drums wordt een bebop-jazz repertoire ten gehore gebracht. Aanvang 16.30 uur. SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum wordt van zaterdag 11 januari tot en met zondag 1 maart een tentoonstelling ge houden van het werk van kunst schilder Jef Diederen uit de pe riode 1960 tot heden. De exposi tie is getiteld 'Jef Diederen 'zo de schilder', naar de slotzin van een gedicht van Bert Schierbeek over deze kunstenaar. De ten toonstelling omvat ongeveer 65 schilderijen en aquarellen. Jef Diederen werd in 1920 in Heerlen geboren. Hij volgde de middelbare kunstnijverheids school in Maastricht, waarna hij ging studeren bij de Amster damse Rijksacademie voor beeldende kunsten. Diederen geldt als één der gro ten uit de Nederlandse moderne schilderkunst, geïnspireerd door coryfeeën als Cézanne, Bonnard en Matisse. Zijn expressionisti sche werken worden geken merkt door een veelvuldig kleurgebruik, in een geheel ei gen, herkenbare stijl. Diederen put inspiratie uit de natuur, muziek en teksten, maar ook oorlog, de Limburgse mijnen, het lot van de Indianen en vergrijzende, langzaam uit stervende dorpen laten hem niet onberoerd. De expositie wordt vrijdag 10 januari om 20.00 uur officieel geopend, in het bijzijn van de kunstenaar zelf. Ter gelegenheid van de tentoonstelling is een boekwerk in full-color uitgege ven, dat in het Stedelijk Mu seum te koop is. Het boek kost 89,-. Overigens is het werk van Jef Diederen van 18 januari tot en met 23 februari ook te zien bij Galerie Van Mourik, aan de Witte de Withstraat 19a in Rot terdam. SCHIEDAM - De Stich ting Kleding Inzameling Charitatieve Instellingen (KICI) doet weer een beroep op de Schiedamse bevolking. Van dinsdag 14 tot en met vrijdag 17 janua ri houdt de stichting een kledinginzamelingsactie ten behoeve van Roemenië. Wie overtollige kleding wil afstaan, kan dit in een zak stoppen. Deze zak moet vóór 9.00 uur buiten de deur worden gezet, waarna mede werkers van KICI de zak zullen ophalen. Ook bedde- goed, gordijnen en aan el kaar gebonden schoeisel kunnen in de zak worden gestopt. Het gaat om scho ne spullen, die nog in een goede staat verkeren. De opbrengst van de kledin- ginzameling gaat voor het grootste deel naar Roeme nië. Maar ook projecten in Indonesië en Lesotho profi teren van de actie. Padampadam SCHIEDAM - Het duo Padam padam speelt donderdag 16 ja nuari in Theatercafé de Tender van het Passage Theater. Padampadam bestaat uit zanger Petervan Dijk en accordeonist Eric de Reijer. Zij brengen be kende en minder bekende Fran se chansons van onder anderen Edith Piaff, Jacques Brei, Bar bara, George Brassens, André Claveau en La Bam Boche. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Bewonersorgani satie Oud-Mathenesse Het Witte Dorp verzorgt dinsdag avond 14 januari een wijk bijeenkomst over het kruispdnt Tjalklaan/Franselaan. De gemeente Rotterdam geeft een toelichting over de aanpas singen van het kruispunt, voor dat er in november verkeers lichten zullen worden geplaatst. De plaatsing van de verkeers lichten is een jaar uitgesteld. Aanvankelijk zou deze ver keersmaatregel al in november vorig jaar zijn gerealiseerd. De wijkbijeenkomst begint om 20.00 uur aan de Bulgaarse- straat 4. SCHIEDAM - De politie heeft twee Delftenaren van 34 en 37 jaar oud aangehouden, die er van worden verdacht dinsdag middag een overval te hebben gepleegd op een cadeaushop aan de Broersvest. Rond 17.40 uur kwam een man de winkel binnen, die zich voordeed als klant. Plotseling trok de man een mes en be dreigde daarmee een dame, die in de winkel aanwezig was. Ver volgens deed hij een greep in de kassa, waarna hij vluchtte. De politie kon al vrij snel een verdachte aanhouden. Uit het onderzoek bleek echter dat ook een tweede man bij de overval was betrokken. Deze werd afge lopen woensdag aangehouden in zijn woonplaats Delft, waar na hij werd overgeleverd aan de Schiedamse politie. SCHIEDAM - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB orga niseert de komende weken een drietal dia-lezingen over 'glas- in-lood ramen'. De eerste lezing vindt maandag 13 januari plaats. Mevrouw R. Janse, voormalig hoofd van de educatieve dienst van het mu seum Boymans-Van Beuningen, spreekt over 'Het venster als thema in de beeldende kunst'. Op dia toont zij een aantal schilderijen, tekeningen, beel den en glas-in-lood ramen, in samenhang met voorbeelden uit het dagelijks leven. De lezing begint om 20.00 uur in het NPB-gebouw, aan de Westvest 90-92. De toegang is gratis. niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur J» Leerlingen openen hun eigen kantine Nog steeds problemen rond beheer van De Blauwe Brug (kZMidcrStcr OPRUIMING Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel. 010-4518844 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1