m Schiedammer toont 'eigen ik'in expositie MMHWil m f/ü i Knutselmiddag voor kinderen BELOOFD: t Renteverhoging bij de Bondsspaarbank Eminent-rekening 55 Autoschade komt gegarandeerd weergoed...bij Blue Music zoekt ruimte ismi TE HOUR m Klaverjassen Film Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 10 JANUARI 1992 PAGINA 3 Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode 10 t/m 16 januari 1992: Apo theek Rembrandt, Rem- brandtlaan 5. Tel. 4268855. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen tel. 4748959. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy- naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013. Inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: Van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag tm vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Stichting Maatschappe lijk Werk Schiedam: Broersveld 142, 3111 LK Schiedam, spreekuur van ma. t/m vr. van 09.00- 13.00 uur, telefonisch be reikbaar (tot 17.30 uur): 4731033 24-uurs bereik baarheidsdienst: oproep baar via telefoonnummer 4731161. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. SCHIEDAM - De Stichting Kraamcentrum Maassteden In- terkruis organiseert maandag 13 januari de maandelijkse infor matie-avond over baby-uitzet en kraamzorg. De avond vindt plaats in de Magnalia Deïkerk, aan de Albardastraat 67 en be gint om 20.00 uur. De toegang is vrij. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - „Het is me enorm meegevallen, hoe wel het fysiek en ook gees telijk erg zwaar was. Maar ik heb een schat aan erva ringen opgedaan, vooral op het gebied van mensenken nis". Schiedammer Dick Makelaar staat nog een paar dagen zichzelf te to nen tijdens de expositie 'The Physical Self, die de afgelopen drie maanden werd gehouden in het Rot terdamse museum Boy mans-van Beuningen. De expositie, waarin het naak te mensenlichaam centraal staat, is nog tot en met zondag 12 januari te be zichtigen. De tentoonstelling is het werk 'van de Engelse kunstenaar en regisseur Peter Greenaway. Met behulp van een aantal naaktmo dellen en gebruiksvoorwerpen wil hij de mens in een aantal le vensfasen tonen. Eén van die naaktmodellen is Dick Make laar (42), als leider en drummer van de bluesformatie Blue Smo ke geen onbekende in zijn woonplaats Schiedam. Eigen ik „Het is eigenlijk een expositie van 'je eigen ik', uitgebeeld in een aantal levensfasen. Een jon geman en een jonge vrouw beel den Adam en Eva uit, een zit tende vrouw is de moeder en een liggende man is de oudere heer. We staan, zitten of liggen naakt in een vitrine, belicht op een wijze als ware het een film set. De bedoeling is het 'naakt zijn' wat uit de taboesfeer te ha len. Men ziet elkaar zelden naakt, veelal uit een misplaatst schaamtegevoel voor het eigen liehaam. Alsof iedereen zo mooi als een 'Veronica-meisje' moet zijn". In totaal doen 42 modellen aan de expositie mee, die bij toer beurt plaatsnemen in een vitri ne. Een model werkt vier dagen per week, twee keer drie kwar tier per dag. Films Dick Makelaar heeft geen enke le moeite met het tonen van zijn naaktheid. „Zeker niet als ik weet dat Peter Greenaway de organisatie in handen heeft. Ik ken Peter goed, heb al een paar keer in zijn films meegedaan en weet dat het een bijzonder inte ger mens is. Het is kunst en be slist niet ordinair. Naakt bete kent voor heel veel mensen de aanzet tot sex. Onzin, ik mag ook naar iemand's neus kijken, dus waarom niet naar billen?". „Ik ken Peter Greenaway al ja ren. Via een castingbureau kreeg ik in 1986 een figuranten rol in Greenaway's film 'Dan te's Inferno'. Die film is ook op de Nederlandse televisie ver toond. Twee jaar later speelde ik een kleine bijrol in zijn film 'Dood in de Seine', gevolgd door een grotere rol in de film 'Prospero's Books'. Die film won tijdens het Utrechts film festival de Gouden Kalf. In deze film speelde mijn toen 6- jarige dochtertje Rachel trou wens een figurantenrol als indi anenmeisje. Vorig jaar heb ik gespeeld in Greenaway's laatste produktie 'Not Mozart'die on langs door de AVRO is uitge zonden". Dick Makelaar heeft een videoband van de expositie ge maakt, die hij aan Peter Greenaway* wil aanbieden. Op de achtergrond een fragment uit de opnamen. De films van Greenaway zijn een soort documentaire, waarin het menselijk lichaam een be langrijke plaats inneemt. „In de films heb ik ook regelmatig naakt gespeeld. Vind ik geen en kel bezwaar, zolang het geen porno is. Daar doe ik beslist niet aan mee. Ik wil nog wel ge woon door Schiedam kunnen blijven lopen. Overigens werkt Peter graag in Nederland, om dat de Nederlander zo vrij is in de omgang. In Engeland zou zo'n expositie als deze nooit kunnen. Vooral de mensen uit de Rotterdamse regio roemt hij om hun open mentaliteit". Kwetsbaar Ondanks zijn welwillende be reidheid om aan de expositie deel te nemen („ik ben en blijf artiest"), geeft Dick toe dat hij zich in het begin wat kwetsbaar voelde. „Het was weer iets nieuws. Ik wist niet waaraan ik begon. Een paar modellen haak ten na enkele dagen al af, om dat ze het emotioneel en licha melijk niet aankonden. Maar al snel voelde ik me vrij van de valse schaamtes. De bezoekers voelen zich veel kwetsbaarder als ze naar ons staan te kijken. Vaak denken ze aanvankelijk dat we poppen zijn. Als we dan ineens bewegen, schrikken ze zich rot". Dick heeft in de afgelopen drie maanden veel mensenkennis opgedaan, zegt hij. „Als iemand de zaal binnentreedt, weet ik al precies wat voor iemand het is. Of hij onze naaktheid als een vorm van kunst beschouwt, of dat hij gewoon eens naar een blote man of vrouw komt kij ken. Dat vind ik niet erg, want ook dat is de mens en daar gaat het in deze expositie juist om". Reacties Dick Makelaar kan genieten van de verschillende reacties van de bezoekers. „Ze denken vaak dat we ze niet zien, maar dat is natuurlijk wel zo. Eigen lijk heb ik maar één negatieve reactie gehad. Een oudere vrouw kwam binnen, zag mij plotseling zitten, siste 'Bah, vie zerik' en liep weer snel de zaal uit. Leuke reacties waren er ech ter volop. Zoals van een jonge tje, dat naar me zwaaide. Toen ik terugzwaaide, kwam hij naar me toe en begon met me te pra ten. Hij vertelde dat hij en zijn ouders thuis ook vaak naakt lie pen. Plotseling klom hij in de vitrine om daar verder te pra ten. Zijn moeder trok hem toen vlug weg en zei: 'je mag niet praten, die meneer moet mooi zijn'. Prachtig toch?". Ontroerend „De meest ontroerende reactie was echter van een oudere dame. Met een vriendin liep zij eerst langs zonder te kijken. Toen terug en voorzichtig een blik werpen. Dat ging zo een paar keer door, tot ze een paar meter verder bleven staan. Toen hoorde ik de één tegen de ander zeggen: 'vraag jij het nou'. ,Nee, doe jij het maar', antwoordde de tweede. Uitein delijk kwam één van hen naar me toe en zei: .misschien een rare vraag, maar ik heb die van mijn man nooit gezien. Mag ik die van u eens bekijken?'. Die vraag vergeet ik nooit meer". Dick Makelaar: „Aan porno doe ik beslist niet mee. Ik wil nog wel gewoon door Schiedam kqnnen blijven lopen". SCHIEDAM - Dick Make laar is vooral bekend als leider en drummer van de bluesformatie Blue Smoke. De band bracht in 1990 voor het eerst een CD uit, die in de regio, maar ook ver daarbuiten, goed is ont vangen. Inmiddels zijn zo'n 1400 exemplaren verspreid. De live-optredens van de band staan momenteel ech ter op een laag pitje, aange zien de zanger langdurig met zijn been in het gips zit. Maar Dick is ook naast zijn muzikale bezigheden een actief man. Zo speelde hij rolletjes in televisieseries als 'In de Vlaamsche Pot' en Take Off1, deed hij mee aan het VPRO-kinderpro- gramma De Drie Dikke Da mes en was hij te zien in menig reclamespotje voor de Duitse televisie. „De komende tijd ga ik me echter inzetten voor het vin den van een pand, waarin de Vereniging Blue Music haar activiteiten kan ont plooien. De vereniging wil jongeren, die willen leren muziek maken of werken met licht en geluid, op weg helpen. Dat doen we nu ook al, maar gewoon bij de le den van de band thuis. Dat levert echter nogal wat overlast voor de buren op. Daarom zoeken we een ei gen ruimte. Het verzoek daartoe ligt al bij de ge meente". SCHIEDAM - In Schiedam is sinds enkele maanden 'Chocola tier Confiseur Tosca' gevestigd. Een zeer exclusieve bonbonwin kel, die deel uitmaakt van een uitgebreide keten. De basis van 'Tosca' werd in 1972 gelegd door de heer Vant- veer, die in Dordrecht een bon bonzaak vestigde. Hij wilde bonbons verkopen tegen een de produktie. Door een snelle aanvoer en hoge omzetsnelheid werd bovendien een optimale versheid van de bonbons be reikt. Deze formule sloeg aan en heeft ertoe geleid dat inmiddels ruim tien winkels in verschillende steden de naam 'Tosca' dragen. Sinds kort dus ook in Schie dam. Om zekerheid te hebben over een uitstekende kwaliteit van de bonbons, besloot Tosca in 1980 een geheel exclusieve collectie op te bouwen, in samenwerking Chocolatier Confiseur Tosca. p SCHIEDAM - In de week van 20 december tot en met 2 janua ri: Geboren: Robin z.v. Van Oos- sanen; Corine W. d.v. Den Uijl- Pols; Walter R. z.v. Van Raaij- Korporaal; Renée R. d.v. Wa- linga-Schamie; Roy z.v. Hokke- Slagmolen; Valery d.v. Jagt- man-van Grootveld; Julia d.v. Van Hooff-Droog; Leon z.v. Van Oosterhout-Nieuwland; Miranda d.v. Schikhof-van 't Zelfde; Leo d. z.v. Segeren-Rijn; Robin J. z.v. Van der Voort- Heij; Annemieke d.v. Berg-Bos; Brahim z.v. Al Manuachi-van der Zwan; Maijolein d.v. Wieg- mann-Crama; Marieke d.v. Wiegmann-Crama; Jeroen z.v. Wiegmann-Crama; Angel d.v. Veldhoven; Charlotte J. d.v. Jansen-Bakker; Samantha d.v. Vos-Vorstenbos; Michelle M. T. d.v. Brand-Verheij; Nicole d.v. Maat-de Graaff; Lisanne D. d.v. Van der Molen-Jager; John z.v. Molendijk-Etman; Jeroen J. S. z.v. de Koster-Feenstra; Nick J. z.v. Huis in 't Veld-Rottiné; Nisa d.v. Sahin-Sahin; Mounia d.v. Bouarfa-Baaou; Priscilla d.v. Van Oudheusden-van de Luijtgaarden; Bruce L. z.v. Buc- kers-Soede; Rubenice L. M. d.v. Scheffer-Schaper; Angela d.v. Tetteroo-Rouwit; Flora d.v. Hellemons-Polhuis; Sefa z.v. Ekinci-Ekinci; Ildi d.v. de Lan- ge-Hoogenbosch; Cindy R. d.v. Van den Ham-Lengfeld; Ritchy P. M. z.v. Van Schaften-Hilgers; Prya d.v. Biharie-Badloe; Fem ke d.v. Vreugdenhil-Berendsen; Alexander D. z.v. Van Mazijk- Rotteveel; Roxy d.v. Jongejan- Beining; Justin O. z.v. Knoop- Zomer; Abraham W. z.v. Van der Windt-Rietveld; Eren z.v. Ercan-Ercan; Michael z.v. Van Walsum-Zorge; Stefan J. z.v. Grüdelbach-van Wijk; Ravi S. z.v. Ramcharan-Badaltjawdha- rie; Caner z.v. Batman-Batman. Getrouwd: J. J. van der Slot 26 jr. en L. Schot 23 jr.; B. Kleij- wegt 29 jr. en L. R. Moen 24 jr.; G. D. Delgado 39 jr. en A. M. Ramos 46 jr. Overleden: J. de Zwart, vr., 53 jr., geh. gew. met K. de Man; J. Vink, man, 86 jr.; C. Dekker vr., 74 jr., echtgenote van W. Tuitel; M. G. P. Hartmans, vr., 81 jr.; J. F. D. Wissink, man, 75 jr.; F. van Oeveren, man, 83 jr.; K. J. Schalier, vr., 51 jr.; L. Ja ger, vr., 75 jr.; B. M. Koppenol, man, 81 jr.; A. Bathoorn, vr., 70 jr., echtgenote van G. Nieman; G. Nieman, man, 71 jr.; M. van Tol, vr., 78 jr., geh. gew. met B. Both; W. van Tiel, man, 80 jr.; W. B. Roos, vr., 84 jr., geh. gew. met A. van der Linden; L. Wessel, man 70 jr.; C. F. Kats, man 66 jr.; M. A. Winterswijk, vr., 91 jr., geh. gew. met J. Paul; J. Beljaars, vr., 80 jr., echtgeno te van C. Bel; W. P. F. Loo, man, 65 jr.; A. W. Weeda, vr., 62 jr., geh. gew. met T. J. Stam; A. H. Hoek, vr., 87 jr., geh. gew. met J. C. Krul; J. G. Fage- raas, man, 55 jr.; G. van Wijk, vr., 90 jr., geh. gew. met P. Robberegt; M. Kalisvaart vr., 87 jr., geh. gew. met H. van Linden; L. Rousse, man, 55 jr.; A. Koster, vr., 87 jr., geh. gew. met D. A. Verhoef; E. Hesselink vr., 56 jr., echtgenote van A. de Zanger; C. M. van der Velde, vr., 47 jr., geh. gew. met H. C. Bouman; J. Heeren, man, 67 jr.; M. Hagestein, vr., 93 jr., geh. gew. met A. Bruggeling; A. H. Klein, man, 70 jr.; W. C. O. Fa bian, man, 90 jr.; A. J. Buckers, man, 88 jr.; C. M. Joore, vr., 87 jr.; J. Houtman, man, 81 jr.; G. van der Schalk, man, 93 jr.; P. W. A. Soomers, man, 83 jr.; A. E. J. M. Uil, vr., 79 jr.; J. C. van Leeuwen, vr., 92 jr., geh. gew. met H. van Dongen; G. van Kekem, man, 81 jr.; D. C. Meuldijk, man, 76 jr.; A. Bij kerk, vr., 82 jr., geh. gew. met B. M. Koppenol; J. van Vulpen, vr., 75 jr., geh. gew. met J. J. Stobbelaar; H. P. Coenen, vr., 86 jr. SCHIEDAM - De beheergroep Goeman Borgesius organiseert woensdag IS januari een knut selmiddag voor kinderen van vier tot dertien jaar. De knutsel middag begint om 14.00 uur in de dependance van scholenge meenschap 'Buiten de Veste' aan de Burg. Van Haarenlaan 1155. Het Beheerexperiment Goeman Borgesius en omgeving is in mei vorig jaar van start gegaan en behelst onder meer de herin richting van de binnenterreinen. Voor de omwonenden is hier- Singel 41-45 3112 GJ Schiedam. Telefoon 010-4262428. voor een uitgebreide inspraak ronde gehouden. Kinderen spelen echter ook een belangrijke rol bij de herinrich ting, omdat het ook gaat om speelvoorzieningen. Tijdens de knutselmiddag kunnen de kin deren uit de buurt, door zelf een speeltoestel te bouwen, spelen derwijs aangeven wat zij leuke speelelementen vinden. Aan het einde van de middag worden hun creaties tentoonge steld in een winkelpand aan het Dr. Wibautplein, zodat de hele buurt kan zien welke speeltoe stellen de grootste belangstelling van de kinderen hebben. De knutselmiddag biedt de kin deren bovendien de mogelijk heid om kenbaar te maken wel ke kinderactiviteiten zij nog meer leuk vinden. De voorstel len kunnen in een ideeënbus worden gedeponeerd. Hierbij kan worden gedacht aan bij voorbeeld een fietsknutselplek, een papierprikactie of een tim- merdorp. AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER 010-4154540 Z7 SCHIEDAM - Klaverjasvereni- ging 'Het Singelkwartier' houdt maandag 13 januari een con tactavond voor leden, dona teurs en genodigden. De avond vindt plaats in zaal Marijke, aan het Broersveld en begint om 19.30 uur. Er worden drie partijen van zes tien beurten gespeeld. Het in schrijfgeld bedraagt 3,- voor leden en donateurs en 3,50 voor niet-leden. SCHIEDAM - Tijdens de bij eenkomst voor alleengaanden, dinsdag 14 januari in De Wis sel, aan het Broersveld 30, wordt de film 'Zelly and me' vertoond. De voorstelling be gint om 20.00 uur. De gevoelige film 'Zelly and me' gaat over de opvoeding van een weesmeisje door haar chi que grootmoeder. Na afloop is er gelegenheid om over de film na te praten. Ook kunnen voor stellen voor andere activiteiten op tafel worden gelegd. EERSTE INLEG VANAF FL. 25.000,- 'NOMINALE RENTE 7,3% Bij de Bondsspaarbank Schiedam Vlaardingen hoeft u uw geld niet vast te zetten om een hoge rente te krijgen. Met de Eminent-rekening kunt u vrij over uw spaartegoed beschikken zonder opname- kosten. En dit in combinatie met een Ë5 uniek hoge rente. Kom snel langs bij één van onze kantoren voor meer informatie. met Maganzaform in Milaan en enkele beeldende kunstenaars. Zij zorgen sindsdien voor het ontwerpen van de modellen en het produceren van vormen voor de 'Tosca' bonbons. Het gevolg hiervan is dat 'Tosca' als enige in Europa een geheel ex clusief assortiment bonbons heeft. Het Schiedamse filiaal van 'Chocolatier Confiseur Tosca' is gevestigd aan de Hoogstraat 54. De bonbonwinkel is iedere werkdag geopend, behalve op maandag. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4184599 van 09.00 - 17.00 uur 01-06-90 „Alsof iedereen zo mooi moet zijn als het Veronicameisje Chocolatier Tosca GARANTIEBEDRIJF 75% spaarbank a-ntew ii/.igingen per 7 januari GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 10.00 uur: ds. W. R. van Wieren. Magnalia Deikerk, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch; 17.00 uur: dhr. J. A. van Lambalgen. Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B.K.laan, 09.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Evangelisch Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. W. J. van Beek, Bodegraven. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, 10.00 ur: ds. N. J. M. Hoogendijk, Al phen a/d Rijn; 17.00 uur: ds. L. Groe- nenberg, Oud-Beijerland. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, 10.00 uur: ds. G. de Lang Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat 68d, 10.00 uur: ds. H. Onderstal. Huize 'Thomas', Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: ds. J. Visbeek, Maassluis; woensdag 09.15 uur: Eu charistieviering; 19.00 uur: Vesper dienst. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. D. C. Schoonenboom, Nieuwerkerk. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. J. Sosef, bev. ambtsdrager, kinderne- vendienst. Ark, 10.00 uur: ds. W. R. van Wie ren. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. G. Bloemendaal, Delft. Leger des Heils, Lange Haven 27 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; 18.30 uur: Getuigenissamenkomst o.l.v. envoy H. Knol. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Ha ven 155a, Openbare lezingen. Ge meente Oud Mathenesse, zaterdag 17.00 uur, thema: 'Uw toekomst, hoe kunt u die te weten komen?' Ge meente Nieuwland, zondag 10.00 uur, thema: 'Gelukkige congresgangers in Oost-Europa loven Jehovah'. Pinkstergemeente 'Morgenstond', 16.00 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, 10.00 uur: dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. G. H. v. Kooten, Delft. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie viering met muzikale omlijsting; zon dag 11.00 uur: Eucharistieviering m.m.v. het Groot Gemengd koor 'Laus Deo' o.l.v. Ted Remmerswaal. Voor de allerkleinsten crèche. Voor ganger: pater J. Mahlmann o.p.; maandag 19.00 uur: Eucharistievie ring; woensdag 09.15 uur: Eucharis tieviering, 19.00 uur: Vesperdienst. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, zater dag 18.30 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang; zondag 09.30 uur: gezongen Eucharistieviering m.m.v. het Polyhymnia en het Jon gerenkoor. Dit weekend nemen wij afscheid van pater J. Mahlmann die ook zal voorgaan in de vieringen. Weekviering: elke vrijdag om 09.15 uur. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106, zaterdag 18.30 uur: Eucharistie viering; zondag 09.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het heren koor I.H.D. met meerstemmige latijn- se zang); 11.00 uur: Eucharistievie ring. Celebrant en predikant: pastoor P. M. Vismans. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10, zaterdag 17.15 uur: Eucharistieviering. Celebrant en pre dikant: pater P. M. Vismans. Parochie van H. Hart van Jezus, Rijnstraat, zaterdag: avondmis met enkele gezangen; zondag Hoogmis met koor- en samenzang m.m.v. het H. Hartkoor. Voor de kinderen kin- dernevendienst. Celebrant: kap. C. Biesjot. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Eucharistieviering met samen zang; zondag 09.45 uur: Eucharistie viering met zang van het Jacobus- koor. Pastor Th. Kool leidt de vierin gen. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, zaterdag 18.30 uur: Eucha ristieviering met samenzang; zondag 08.30 uur: Eucharistieviering zonder zang, 11.00 uur: Eucharistieviering met zang van het jeugdkoor. Pastor K. Veltman leidt de viering. Preek: mw. M. de Groot. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, zondag 10.15 uur: Eucharistieviering. Voorganger: aartsbisschop T. Glaze- maker. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk. Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. br. Hol der; zaterdag 17.30 uur: Kaderclub: 13 tot 17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst, 17- 30 jaar; zondag 10.00 uur: Heiligings- dienst, vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar. Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a, Voorgangzondag 10.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, zater dag 18.30 uurr Eucharistieviering, voorganger pater J. F. de Rooij scj.; zondag 10.30 uur: oecumenische zon dagviering, voorganger pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstra. Raad van Kerken, iedere zondag 19.00-20.00 uur op Radio Schiedam via FM-zender 106,7 MHZ ether op FM 94,1 MHZ Kabelnet Schiedam, zondag 19.00-20.00 uur: Nieuws uit de kerken overweging ds. H. Onder stal van de Herv. Grote Kerk ru briek 'Jongeren voor jongeren'. Gereja Kristen Indonesia Neder land, in de Hervormde Opstandings kerk, Burg. H. Gretelaan, Schiedam op de 2de en 4de zondag van de maand om 14.00 uur: ds. A. Schipper, Nederlands Indonesisch.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3