monteur m/v xf w *H HOLY SB ZIEKENHUIS 10 en 11 januari voor voor voor Literatuur, kunst, hobby, wetenschap, kinderboeken Boekhuis den Draak GEDIPLOMEERD BEJAARDEN- VERZORGENDE V/M GEDIPLOMEERD BEJAARDEN- HELPENDE V/M LEERLING slavenburg's bouwbedrijven BESTEMMINGSPLAN BIJDORP Gemeente Schiedam VERENIGINGSGEBOUW WESTFRANKELANDSE- STRAAT Gemeente Schiedam GEMEENTEREKENING OVER 1990 Gemeente Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 10 JANUARI 1992 PAGINA 7 WATERWEG NOORD - Vervelen zal hij zich voort aan in het weekend zeker niet, daarvoor heeft Jan van der Leeden teveel hob bies. Ook zijn vrouw Corry zal haar man op zaterda gen en zondagen weer meer zien, want Jan van der Leeden is na loopbaan van bijna 25 jaar per 1 ja nuari gestopt als de sport fotograaf van de Uw Thuiskranten Groot Vlaar- dingen en Het Nieuwe Stadsblad. Het vertrouwde gezicht langs alle Vlaar- dingse en Schiedamse sportvelden is daarmee verleden tijd. Op 21 februari 1967 werd de eerste sportfoto van Jan van der Leeden gepubliceerd in Groot Vlaardingen. Het wasvan de wedstrijd Baronie- Fortuna. De huidige Vlaardingse tweede klasser speelde toen nog betaald voetbal. Fortuna was ook de ba kermat van de carriere van de inmiddels 68-jarige Van der Leeden. Als aanhanger van de Vlaardingse betaalde voetbal club maakte hij met een 'ouder wets boxje' zijn eerste foto's tij dens de kampioenswedstrijd van Fortuna in 1962. Na het kampioenschap legde hij ook de verrichtingen van de Vlaarding se ploeg vast in de promotie wedstrijd. De foto's van die wedstrijden waren bestemd voor zichzelf en voor de spelers. Ontwikkelen en afdrukken deed hij niet zelf, dat liet hij doen door Piets Bouts, destijds de hoffotograaf van Feyenoord en in het dagelijk leven een collega van Van der Leeden. Als snel schakelde hij over op een klein- beeld camera van Praktica en begon na les van Bouts zelf met ontwikkelen en afdrukken. „Mijn doka heb ik destijd be taald van mijn gratificatie van Jan van der Leeden is per 1 januari gestopt als fotograaf van Uw Thuiskrant Groot Vlaardin gen en Het Nieuwe Stadsblad. Voortaan is hij zaterdags en zondags weer thuis bij zijn vrouw Corry. Wilton Fijenoord", aldus Van der Leeden, die bij het Schie damse bedrijf werkzaam was als machine bankwerker. Omdat hij tijdens een grote loterij van Fortuna de meeste loten ver kocht, mocht hij vanaf dat mo ment vanaf het veld foto's ma ken. Die foto's vonden steeds meer aftrek bij de spelers en be stuurders en Van der Leeden werd de hoffotograaf van de Vlaardingse club. Hij maakte van alle evenementen foto's, waaronder de bouw van het huidige clubgebouw. Ook bij 'buurman' SVV kwam Van der Leeden steeds vaker en mocht hij zich later ook daar hoffoto graaf noemen. In oktober 1963 fotografeerde Van der Leeden de wedstrijd van Fortuna tegen het Duitse Hamborn. Sjaak Jan sen scoorde in die wedstrijd. Na afloop vroeg een verslaggever van het Parool - dat toen nog een eigen editie had in deze re gio- of Van der Leeden de tref fer van Jansen had gemaakt. „Omdat dat een goede plaat was heb ik de foto ook bij de NVC ingeleverd. De foto werd in beide kranten geplaatst", weet Jan van der Leeden nog. Met die eerste publicaties start te de loopbaan van de Vlaardin- ger als sportfotograaf. Halver wege de jaren zestig maakte Jan van der Leeden eigenlijk voor alle kranten in de regio foto's Rotterdams Nieuwsblad, De Rotterdammer, Trouw, Het Vrije Volk, De Havenloods en het Vlaardings Dagblad. Ook ver buiten de regio verschenen foto's van Van der Leeden in de kranten, zoals Voetbal Interna tional. „Dat ging met de trein. Je moest je foto's dan afleveren en werden afgehaald door de re dactie". In die periode was Jan van der Leeden eigenlijk de eni ge sportfotograaf. Door zijn wis selende diensten bij Wilton Fy- enoord, waar hij zelf ook nog voetbalde, kon hij ook algeme ne foto's maken. Maar zijn lief de lag toch bij de sport. Opdrachten Groot Vlaardingen kwam pas later in beeld. S. Bakker, oprich ter en eigenaar van Groot Vlaardingen, benaderde Jan van der Leeden nadat hij zijn foto's had zien hangen bij Foto Boer, de fotowinkel die Van der Lee den altijd trouw is gebleven. Zoals eerder vermeld werd op 21 februari 1967 zijn eerste foto in Groot Vlaardingen geplaatst. Vanaf die dag is hij wekelijks op pad geweest voor Groot Vlaardingen. Zeker toen Willem de Bruin als sportverslaggever voor Groot Vlaardingen ging werken. Van der Leeden kreeg toen opdrachten om naar wed strijden te gaan. Daarvoor le verde hij meestal ongevraagd foto's. Omdat er steeds meer fo tografen kwamen werkte Van der Leeden uiteindelijk alleen nog voor Groot Vlaardingen en De Rotterdammer. Toen deze krant aan het begin van de ja ren 70 opging in Trouw was er nauwelijks nog plaats voor sportnieuws uit deze regio. Van der Leeden besloot toen om al leen nog voor Groot Vlaardin gen te werken. Tot 1 januari werkte hij elk weekend voor de sportredactie van zowel Groot Vlaardingen als Het Nieuwe Stadsblad. In al die jaren zag hij ontelbaar veel sportwedstrijden en schoot hij een veelvoud aan rolletjes vol. Zijn zolder is dan ook één groot archief, want elk beeldje is door hem bewaard en nauwkeurig bijgehouden. „Ik heb veel meegemaakt", haalt Van der Leeden herinneringen op. „Ik weet nog wel bij Excel sior Maassluis tegen Zwaluwen, toen sloeg een speler zijn trai ner. Dat was Joop Schop, die thans bij Martinit werkt. Die fo to's hebben toen in echt alle kranten gestaan". Auto Sinds 1979 werkt Jan van der Leeden niet meer bij Wilton Fijenoord. Hij werd toen afge keurd wegens een val van een trap. Bij Wilton Fijenoord ver diende hij ook zijn eerste auto, toen hij met een goed idee voor de ideeënprijs in de prijzen viel. Daarvoor bezocht hij met de motor alle sportwedstrijden, die tweewieler is inmiddels al lang verleden tijd. Ook voor Jan van der Leeden gingen de jaren tel len. Ondanks zijn leeftijd is hij lang doorgegaan. „Ik was elk weekend lekker bezig en kwam overal. Daarom ben ik zo lang doorgegaan. Ik ben nu 68 en de laatste tijd krijg ik toch meer last van kou en regen. Vroeger deed me dat niks, maar ja je wordt ouder. Bovendien werd mijn apparatuur steeds ouder en moet ik een nieuwe camera kopen. Gezien mijn leeftijd vond ik dat zonde". Voortaan is hij dus elke zater dag en zondag vrij man. De sport zal hij niet missen, zegt hij. „Ik kan nu lekker veel sport op televisie kijken en met de vi deocamera aan de gang gaan. Alleen mijn vrouw is bang dat ik teveel binnen zal gaan zitten" lal Kal VERZORGINGSHUIS "SPALAND" Deeltijdbaan, iets voor jou? De eerste foto van Jan van der Leeden die werd gepubliceerd. Uit de wedstrijd Fortuna- Hamborn waar Sjaak Jansen scoort. Oktober 1963. Een unieke cricketfoto, waar het wicket van Excelsior'20 speler Emerson Trotman er aan gaat in de wedstrijd tegen Kampong, zomer 1990. Fransenstraat 6 3131 CC Vlaardingen tel. (010) 4600066 fax. (010) 4349574 Jan van der Leeden stopt na bijna 25 jaar als sportfotograaf van Uw Thuiskrant Binnen onze technische dienst bestaat er een vakature voor een welke op meerdere vakgebieden inzetbaar zal zijn, n.l. werktuigkundig/elektrotechnisch. De technische dienst houdt zich bezig met het onderhoud aan en de reparaties van gebouwen, installaties en apparatuur (klimaatinstallaties, elektrische installaties, keuken-, huishoudelijke apparatuur etc.). Voor een goede vervulling van deze functie den ken wij aan iemand met: - LTS diploma (richting werktuigkunde); - lasvaardigheid; - VEV-sterkstroomdiploma of gelijkwaardig; - ervaring binnen een onderhoudsdienst, zowel werktuigkundig als elektrotechnisch; - bereidheid tot het volgen van kursussen; - leeftijd tussen 25 en 45 jaar. Salariëringen rechtspositie zijn zoals bij de ge meentelijke overheid gebruikelijk. Nadere informatie wordt verstrekt door dhr. J. Quirijns, hoofd technische dienst, tsl. 290. Schriftelijke sollicitaties kunt u binnen 14 dagen richten aan de afdeling P&O, onder vermelding van vakaturenummer 054. uitgaande van de Diaconieën van de Hervormde Gemeenten Schiedam en Kethel, en plaats biedend aan 145 ouderen zoekt op korte termijn een: die bereid is de kursus, die opleidt tot één van de bo vengenoemde funkties, te volgen. Wij vragen: - een goede motivatie - goede kontaktuele eigenschappen - gewend in team-verband te werken - positieve belangstelling voor de oudere medemens - respect voor de identiteit van ons huis Wij bieden: - salaris en arbeidsvoorwaarden konform de C.A.O. in onze sektor - uitstekende pensioenvoorziening volgens de P.G.G.M. regeling Sollicitaties kunt u richten aan de direkteur van ons huis, de heer D. Nels, Wm. Andriessenlaan 2, 3122 JT Schiedam. Voor telefonische inlichtingen kunt u van maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren bellen: 010- 4702811. Duizenden boekenkoopjes! Slavenburg's Bouwbedrijven B.V. is een zelfstandig bedrijf, voornamelijk opererend in de utiliteitsbouw. Met ca. 350 werk nemers wordt een 30-tal projekten uitge voerd door heel Nederland. Wij zoeken voor onze Financieel Direkteur een die samen met een kóllega deze funktie parttime (3 dagen) wil vervullen maar bij vakantie en/of ziekte fulltime kan werken. Een baan met gevarieerd werk, zoals het zelfstandig verrichten van diverse sekre- tariaatswerkzaamheden en het met behulp van een tekstverwerker en diktafoon uit werken van korrespondentie en notulen. Zij beschikt tenminste over een middel bare schoolopleiding waarbij een goede kennis van de Nederlandse taal een ver eiste is. Tevens beschikt de kandidaat die wij zoeken over enige jaren ervaring als sekretaresse. Wij bieden u een drukke en afwisselende baan. Het loont de moeite eens met ons te komen praten, maar schrijf dan eerst een briefje aan: Postbus 44, 3100 AA Schiedam '.'IsKisSfiiM* Nieuwe Haven 139 Schiedam, tel.: 010-4260100* fylfot 5 5 5 15. 50. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat met ingang van 14 januari 1992 gedurende een maand voor een ieder op de gemeentesecretarie (afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling en Stadsbeheer, 5de etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1) ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, d.d. 17 december 1991 nr. DRG/LPS/ 39706A tot goedkeuring van het op 27 mei 1991 door de gemeenteraad vastgestelde bestemmings plan Bijdorp. Het besluit strekt tot onthouden van goedkeuring aan: a. het bepaalde in artikel 8, lid 1 onder d. en e. van de planvoorschriften; b. aan het woord 'dienstwoningen' in artikel 12, lid A1 van de planvoorschriften en c. aan de plankaart i.e. aan plandelen met de bestemmingen 'Bedrijven met bijbeho rend terrein', 'Vrijstaande woningen' met de daarbij behorende bestemming 'Erven', 'Groenvoorzieningen I' en 'Groenvoorzieningen II', zoals deze nader op de plankaart met een rode omlijning zijn aangegeven. Het besluit van Gedeputeerde Staten strekt voorts tot onherroepelijke goedkeuring van het plan (plan kaart en voorschriften) op grond van artikel 29 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, met dien verstande dat deze goedkeuring nog niet onherroe pelijk is voor: a. het met blauwe omlijning op de plankaart aangegeven plandeel met de bestemming 'Bedrijven, met bijbehorend terrein'; b. de met rode omlijning op de plankaart aangegeven plandelen; c. het bepaalde in artikel 8, lid 1 onder d. en e. van de planvoorschriften, d. aan het woord 'dienstwoningen' in artikel 12, lid A1 van de planvoorschriften en e. het bepaalde in artikel 8 van de planvoorschriften. Zij die zich tijdig met bezwaren tot zowel de ge meenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend en zij die zich tijdig op grond van artikel 27, tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, de Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening alsmede de raad van de gemeente Schiedam kunnen tegen de goedkeuring van de nog niet onherroepelijk goed gekeurde plandelen gedurende de termijn van de terinzageligging bij de Kroon beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan degenen die be zwaren hebben tegen de onthouding van goedkeu ring. Het beroepschrift dient te worden gericht aan H M. de Koningin en te worden verzonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Schiedam, 10 januari 1992, de burgemeester voornoemd, drs. R. Scheeres. Burgemeester en wethouders van Schiedam, maken bekend dat een aanvraag om een vergunning op grond van de Verordening op de Recreatie-inrichtingen is ontvangen: - van Poolbiljartvereniging ,,De Ketel" voor de vestiging van een (alcoholvrij) vereni gingsgebouw in het pand Westfrankelandsestraat 11 te Schiedam. Tevens is hiervoor een vergunning aangevraagd op grond van de Drank- en Horeca- verordening. De aanvragen liggen op het Bureau Algemene Zaken, 's-Gravelandseweg 567 te Schie dam vanaf vrijdag 10 januari 1992 één maand ter inzage van 08.30 uur tot 15.30 uur. Gemotiveerde bezwaren kunnen t/m zondag 9 februari 1992 schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam worden gestuurd en dienen te worden gericht aan de chef van Bureau Algemene Zaken van de secretarie, Postbus 1501 te 3100 EA Schiedam. Op dinsdag 28 januari 1992 om 16.00 uur zal een openbare hoorzitting gehouden wor den, waarbij gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvra gen tussen de gemeente, de aanvrager en de overige aanwezigen. Deze hoorzitting zal gehouden worden in de linkernis van de rekreatiezaal van het stadskantoor, Emmastraat 1 te Schiedam. Schiedam, 10 januari 1992 Burgemeester en wethouders van Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat de reke ning der inkomsten en uitgaven van de gemeente over het dienstjaar 1990, alsmede de rekeningen der baten en lasten en van kapitaalinkomsten en -uitgaven van het grond bedrijf, het gasbedrijf, het waterleidingbedrijf, het elektriciteitsbedrijf, het C.A.I.-bedrijf, het vervoer- reiningings-, ontsmettings- en marktbedrijf, het Algemeen Handelsentre pot, de dienst Gemeentelijk Woningbeheer, de dienst van Gemeentewerken, de Ge meentelijke Sociale Dienst en de dienst Gemeentelijke Sociale Werkvoorziening (Be- drijfsgemeenschap Schiemond) over genoemd dienstjaar heden aan de raad zijn over gelegd en voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd ter gemeentesecretarie, afdeling Financiën, Stadskantoor, Emmastraat 1 en tegen betaling der kosten algemeen ver krijgbaar zijn gesteld. Schiedam, 6 januari 1992 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester.

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 7