EXTRA Verwijderen bom Groenoord kost de gemeente 3,5 ton Lijjblad Groen Links doet Pvda-lobby 'uit de doeken Eric His Burden in het Podium Café Weinig buitenlandse animo voor carnaval Veranderingen in ziektekostenvergoeding Diefstal uit bedrijf Meisjes ontvoerd Geld voor ouderenwerk Inbreker breekt voet Autokraken Politie waarschuwt TOTALE LEEGVERKOOPÜ! Stadsblad Deze week twee wedstrijden in de rubriek Varia A WBZ per 1 januari 1992 Contactpersoon Hinderwet Binnenbrandjes DE TOMAAT Jacks costuums Jeans broeken .n Truien shirts 0. WOENSDAG 15 JANUARI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 4 OPLAGE 42.150 Onderwijs en bedrijfsleven slaan handen ineen Uit-nieuws Sport SCHIEDAM - Voor het opspo ren en onschadelijk maken van een bom uit de Tweede Wereld oorlog, die vermoedelijk nog aanwezig is in het terrein van het oude zwembad Groenoord, moet de gemeente een bedrag van f 350.000,- uittrekken. Het college van B&W heeft hiertoe een verzoek ingediend bij de ge meenteraad. Zoals bekend wordt zwembad Groenoord gesloopt om plaats te maken voor een nieuw 'zwem paradijs'. Het vermoeden be- staat echter dat op deze plek nog een bom onder de grond zit. Be kend is dat in deze omgeving in de Tweede Wereldoorlog veel geallieerde bommen terecht zijn gekomen, omdat hier destijds een luchtdoelverdediging van de Duitsers stond opgesteld. Eén projectiel is volgens getuigen nooit ontploft en ligt nog altijd onder de grond. „Dat wist men ook al toen het oude bad Groenoord werd ge bouwd", zegt Jan Langstraat, woordvoerder van de Dienst Ge meentewerken. „Maar men achtte het toen niet noodzakelijk om de bom te verwijderen. Nu moet er echter flink worden ge sloopt en is het zaak om de aan wezigheid van die bom te onder zoeken Veel moeite zal dat niet hoeven kosten, want op een tekening uit het begin van de vijftiger jaren is nauwkeurig aangegeven waar het projectiel zich bevindt, na melijk net naast de rand van het oude zwembad. Wat de totale kosten van het op sporen en eventueel verwijderen van de bom zijn. is niet bekend. Volgens de betreffende rijksrege ling moet de gemeente maxi maal f 350.000,- ophoesten voor het karwei, dat zal worden uit gevoerd door de Explosieven Op ruimingsdienst. Indien de kos ten hoger uitvallen, zal het rijk bijspringen. Met de sloopwerk zaamheden zelf is daarnaast nog een bedrag van f 783.000,- gemoeid. Eric His Burden SCHIEDAM - Naast de gebrui kelijke jamsessies op de dinsdag en donderdag (aanvang 21.00 uur), wordt ook in het komend weekeinde in het Podium Café, aan de Lange Haven 28, opge treden. Zaterdag 18 januari speelt de Amsterdamse formatie Eric SCHIEDAM - Een fax en een personal computer vormden de buit bij een inbraak, die afgelo pen vrijdagnacht werd gepleegd in eei^bednjf aan de Overschie- sewegrMen kwam binnen dooi een ruit te verbreken. His Burden in het Podium Café. Deze formatie is opge bouwd rond zanger/gitarist Erik Brusse. De band brengt lekker in het gehoor liggende pop songs. Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gra tis. Zondag 19 januari treedt Renée Stevense op. Zij zingt een com binatie van eigen werk en co vers, zichzelf daarbij begelei dend op de contrabas. Het op treden begint om 21.30 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM-Met stijgen de verbazing hebben de Pvda-ers Peter Stadhou ders en wethouder Aad Wiegman in De Spot, het lijfblad van Groen Links, moeten lezen betrokken te zijn geweest bij het beentje lichten van een ambtenaar. Het duo zou de ambtenaar een baan hebben onthou den als adjunct-direkteur van het Passage Theater door hem een puike sala risverhoging te geven en zo te duur te maken voor zijn nieuwe werkgever. "Pure paranoia", reageert Stad houders, Pvda-raadslid en tevens lid van het alge meen bestuur van de stich ting Schiedamse Theaters. "Ik moest zelfs informatie inwinnen om te weten te komen omwelke ambte naar het ging", laat Wieg man laconiek weten. In De Spot wordt ene ambte naar Jansen, alias drs. Roel van Raay van de Educatieve Dienst, als slachtoffer ten tonele ge voerd. Op verzoek werd zijn naam in het artikel veranderd. Jansen werd begin september benaderd door Carel Beke, di- rekteur van de Schiedamse theaters. Hij kon wel iemand gebruiken nu zijn rechterhand, Marq Oudshoflf, er de brui aan had gegeven. De kwaliteiten van Jansen worden door ieder een erkend. Ook de eis van Jan sen om bij de overstap er finan cieel niet op achteruit te gaan wordt ingewilligd, aldus De Spot. Schimmenspel Hierna begint volgens De Spot een duister spelletje. Jansen wordt te duur bevonden. Een accountant had zitten cijferen. Vervolgens blijkt de accountant rekenfouten te hebben gemaakt zodat het bruto salaris van Jan sen toch aansluit bij datgene wat de stichting zou kunnen bieden. Dan krijgt Jansen plot seling salarisverhoging. Hij is daarmee in zijn nopjes, maar "als het met de gedachte is ge geven van 'als we meer bieden dan blijft hij misschien', dan is dat zeer bedenkelijk", laat hij in De Spotjjpoteren. Een dag voor zijn definitieve aanstelling door het dagelijks bestuur van de Stichting Schie damse Theaters, verneemt Jan sen van ONS-voorlichter Mari Dingenouts (PvdA en lid van het bestuur) dat hij toch te duur is. Informatie afkomstig van Wiegman en Stadhouders, wordt hem verteld. "Er is duidelijk een PvdA-lobby actief geweest", stelt Jansen in De Spot. Jansen heeft vragen bij het functioneren van het stichtingsbestuur en met name bij de bespreking van zijn solli citatie in wat hij noemt 'niet re levante kringen'. Voor Jansen staat het vast: de politiek heeft een stokje gestoken voor zijn benoeming, want alles was al in kannen en kruiken. Wederhoor De redactie van De Spot heeft geen ruimte gelaten voor een wederhoor van de hoofdrolspe lers Wiegman en Stadhouders, die naar eigen zeggen zich van geen kwaad bewust zijn. Wieg man: "Ecfet, ik weet er niets van. In De Spot staat dat er overleg zou zijn geweest op het stadskantoor. Ik heb nog nooit gesproken met Jansen. Ook nooit een brief van hem ont vangen. Iedere ambtenaar hier weet dat hij of zij met proble men altijd bij me kan aanklop pen. Trouwens voor problemen is een onderhoud met de ge meente-secretaris de meest geei- gende weg." Stadhouders: "Paranoia, pure paranoia. Loonsverhogingen ge ven om iemand bij je te hou den? Nonsens! De procedure is juist geweest. Jansen is een kan didaat met kwaliteiten, maar te duur. En daarmee is de kous af. Carel Beke wordt ook geciteerd in het artikel, terwijl hij tegen mij verklaard heeft niets gezegd te hebben. Vreemd ook om je zo als ambtenaar te laten ge bruiken voor een dergelijk arti kel. Het lekt toch uit wie je bent". Vraag De allerbelangrijkste vraag wat het doel zou kunnen zijn als er inderdaad sprake is van een Pvda-lobby wordt door De Spot onbeantwoord gelaten. Daarom heeft Stadshouders het ook over 'lukraak publiceren'. De Pvda zit nu met de vraag waarom Groen Links in haar ei gen magazine (zelfs good old Hans Paalman wordt er met de haren bijgesleept) zo uithaalt naar haar coalitiepartner. Het lijkt nog maar het begin van een cyclus te zijn. Want in de komende tijd wil De Spot pro beren een tipje van de sluier op te lichten als het gaat om hoe politici en ambtenaren, die lid zijn van een poHtieke partij, omgaan met de onvermijdelijke verstrengeling van belangen. De Pvda-ers kunnen hun borst nat maken. PvdA-raadslid Peter Stadhouders: „Pure paranoia". mÊÈÊÊÊÊm Wethouder Aad Wiegman: „Echt, ik weet er niets van". SCHIEDAM - De politie zoekt getuigen van een ontvoering, waarvan drie meisjes afgelopen zondagmiddag het slachtoffer werden. De ontvoering vond om streeks 15.00 uur plaats op het plein voor station Schiedam- /Rotterdam-West. De meisjes - 14, 15 en 16 jaar en allen afkomstig uit Rotter dam - werden plotseling door een onbekende man hardhandig in een auto getrokken. In de auto werden zij geslagen en ge blinddoekt. De slachtoffers wer den later in Delft weer uit de auto gezet. Van de dader ont breekt elk spoor en ook over het motief van de ontvoering is niets bekend. De auto, die bij de ontvoering werd gebruikt, was een rode BMW, voorzien van een kente ken dat eindigt met de letters - JN. De afdeling Jeugd- en Ze denzaken vraagt een ieder, die iets van de ontvoering heeft ge zien, zich te melden via tele foonnummer 4494499. SCHIEDAM - Het motto van de Schiedamse Carnavalsvereni ging De Rietzeilers luidt dit jaar: 'Feest met Schiedammers van overal en nergens'. Hiermee haakt de carnavalsvereniging in op de stedelijke campagne 'Schiedammers van overal en nergens'. De bedoeling is dat ook buitenlandse groeperingen aan de grote optocht van zaterdag 22 februari gaan deelnemen. Volgens Lydia Verwaal, woordvoerster van De Rietzeilers, loopt het echter nog niet storm met aanmeldingen. Sterker nog, tot nu toe heeft zich nog niet één buitenlandse groep gemeld. „Wij wil len de migranten graag in onze optocht opnemen, maar dan moet men zich wel aanmelden". Rob Wark, lid van de campagneraad, zoekt binnenkort contact met vertegenwoordigers van de buitenlandse groeperingen in Schiedam om hen alsnog voor deelname aan het carnaval te inte resseren. „Ik denk bijvoorbeeld aan Turken, die tijdens de op tocht hun Suikerfeest tot uiting brengen, of aan een Antilliaans looporkest. Iedereen kan meedoen. Overigens zou het ook aardig zijn als de Nederlandse deelnemers eveneens inhaken op het the ma van de campagne". Belangstellenden, zowel Nederlanders als buitenlanders, kunnen zich voor deelname aan de optocht melden via telefoonnummer 4701700 (na 17.00 uur). „Alles mag", zegt Lydia Verwaal. „Met of zonder muziek. Men kan bijvoorbeeld de klederdracht van het betreffende land tonen of een andere uiting van de eigen cultuur naar voren brengen. Bovendien is deelname gratis". SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wethouders heeft de raad verzocht een kre diet van 214.000,- beschikbaar te stellen ten behoeve van on derhoudswerkzaamheden en vervangingsinvesteringen voor de Stichting Gecoördineerd Ou derenwerk Schiedam. Dit be drag is onder meer nodig voor allerlei werkzaamheden aan het dienstencentrum De 4 Molens. Daarnaast moet een krediet van 10.000,- worden gevoteerd om de vacature van een secretaris voor de Indicatiecommissie Ou derenvoorzieningen te kunnen vervullen. WATERWEG NOORD - Met de inwerkingtreding van de nieuwe Algemene Wet Bijzondere Ziekte kosten is per 1 januari 1992 het één en ander ver anderd. De AWBZ wordt geleidelijk uitgebreid en 'omgebouwd' tot een basis verzekering voor iedere burger, ongeacht of men particulier of via een zie kenfonds is verzekerd. Voor iedereen geldt nu dat de geneesmiddelen voort aan uit de 'AWBZ-pot' worden vergoed. Voorlopig kunnen particulier verzekerden nog op de gebrui kelijke manier hun medicijnen in de apotheek verkrijgen. De apothekers zijn in onderhande ling met de particuliere ziekte kostenverzekeraars over een de finitieve oplossing. Tot die op lossing er is, betaalt men ge woon het geneesmiddel, waarna de kosten bij de verzekeraar kunnen worden gedeclareerd. Het 'eigen risico' van de parti culier verzekerde is per 1 janua ri komen te vervallen. De ver zekeraar zal binnenkort een nieuwe polis aanbieden, waarna de verzekerde eventueel weer een eigen risico kan kiezen. Voor de particulier verzekerde geldt daarnaast, dat alleen ge neesmiddelen via de AWBZ worden vergoed, die door een erkend voorschrijver als bij voorbeeld de huisarts op recept zijn voorgeschreven. In het streven de kostenontwik keling van geneesmiddelen te beheersen, heeft de overheid en kele maatregelen genomen. In juli vorig jaar werd het Genees middelen Vergoedings Systeem (GVS) van kracht. Hierin is be paald tot welke prijs een be paald geneesmiddel door de zorgverzekeraar mag worden vergoed. Is het geneesmiddel duurder, dan moet men het ver schil bijbetalen. Overigens kan de apotheker in dat geval - in overleg met de patiënt en de huisarts - soms uitwijken naar een vervangend geneesmiddel, dat goedkoper is en dus wel ge heel wordt vergoed. Verspilling Nieuw in dit verband is de zo genaamde 'prescriptie-regeling'. Er bestond nogal wat verspilling van geneesmiddelen, omdat er teveel tegelijk werd voorge schreven. Om dit te voorko men, wordt nu - indien een ge neesmiddel voor de eerste maal wordt voorgeschreven - voor niet meer dan veertien dagen afgeleverd. Chronische patiën ten als diabetici krijgen daarna nog voor maximaal drie maan den geneesmiddelen afgeleverd. Kalmerings- en slaapmiddelen mogen voor maximaal dertig dagen worden afgeleverd. De anticonceptiepil daarentegen mag voor zes maanden worden verstrekt. Ook 'herhalingen' worden voor niet meer dan maximaal drie maanden ver strekt. Nieuw is verder dat ook home opathie en antroposofie voort aan - in de meeste gevallen - via de AWBZ zullen worden ver goed. Meer informatie over de AWBZ kan men per briefje in een geo pende enveloppe aanvragen bij het Ministerie van WVC, Ant woordnummer 10490, 2700 WB Zoetermeer. Een postzegel is niet nodig. Ook kan men de gra tis AWBZ-informatielijn bellen (06-0613). SCHIEDAM - De Schiedamse politie kreeg maandagnacht melding van een inbraak in een bedrijfspand aan de Gustoweg in Rotterdam. Vreemd genoeg kwam de melding van de inbre ker zelf. De onfortuinlijke dader was na melijk door het dak van het pand gevallen en had daarbij zijn voet gebroken. Toen de po litie een kijkje ging nemen, trof men al snel de kermende man aan. De inbreker werd uit zijn penibele situatie bevrijd, waar na hij werd overgfedragen aan de Rotterdamse politie. SCHIEDAM - Het college van B&W heeft mevrouw J.M.C. Talboom aangewezen als ge meentelijk contactpersoon en binnengemeentelijk coördinator voor de uitvoering van de Hin derwet en de Wet Algemene Be palingen Milieuhygiëne (WABM). SCHIEDAM - De afgelopen da gen werd drie keer ingebroken in auto's. De auto's stonden ge parkeerd aan de Fahrenheit- straat, Penninglaan en Caland- straat. SCHIEDAM - De brandweer moest het afgelopen weekeinde twee keer in actie komen bij binnenbrandjes. De eerste vond zaterdagavond plaats aan de Boylestraat, waar brand uitbrak in een slaapkamer. Het tweede brandje woedde zondagnacht onder de kruipruimte van een woning aan de Morsestraat. De schade bleef hier beperkt tot rookoverlast. SCHIEDAM - De politie waarschuwt de inwoners van Schiedam voor een man, die goederen aanbiedt in dozen, welke vervolgens leeg blijken te zijn. Vorige week zijn twee Schiedam mers het slachtoffer gewor den van de praktijken van deze man. Zij waren in de veronderstelling dat zij voor vijfhonderd gulden een vide ocamera hadden gekocht, maar bij thuiskomst bleek de doos slechts verpak kingsmateriaal te bevatten. De man spreekt met een Haags accent. Hij is 25 tot 30 jaar oud, heeft donker blond krullend haar, een ge zet postuur, draagt een bril en is ongeveer 1.75 meter lang. 100j* p. st. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur Duister schimmenspel rond invulling vacature theater Hoogstraat 21, Schiedam. V.3. "tUj' p. St. v.a. daOj" p. St. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1