Orkest Mustang viert jubileum Nieuwe opleiding Faith paiow in verpleegcentra in De Unie ERVAREN VERKOPER Üleur GELD Beetje veiliger het nieuwe jaar in Altijd licht op je fiets Handig ding Jt Hollebollebeer meubelen en woningtextiel Dappere Dodo! Persoonlijk alarm bij bange momenten TOEIMS-MEE Stichting Vakopleiding bouwbedrijf zorgt er voor ZUINIG STOKEN Win een calculator of een van de hoofdprijzen... Bouwers voor de samenleving. HET NIETTWF STADSRT.AD - VRITDAG 17 JANUARI 1992 PAGINA 9 SCHIEDAM - Al hebben ze er inmiddels 12,5 jaar opzitten, stonden ze ooit op de zevende plaats in de Top-40, behaalden ze zelfs een gouden plaat en spelen ze regelmatig met nationa le coryfeeën als Joe Bour ne, Donna Lynton en zelfs Lee Towers, in Schiedam zijn ze nauwelijks bekend. En toch is orkest Mustang een puur Schiedams gezel schap. „Jammer, maar het is niet anders", meent Bob van Vliet, zanger/gitarist en oprichter van de band. Zondag 19 januari wordt het 12,5-jarig jubileum ge vierd met een groots feest in partycentrum Jansen in Rotterdam. Bob van Vliet (50) zit al 32 jaar in de muziek. „Het begon alle maal in mijn diensttijd. Daar .werd gevraagd wie een instru- ■-ment bespeelde en aangezien ik een beetje gitaar kon spelen, meldde ik mij aan. Er werd een bandje gevormd en daarmee reisden we van kazerne naar ka zerne. In die tijd zaten ook The Blue Diamonds, Herman van Keeken en Peter Koelewijn in militaire dienst. Ook met hen hebben we veel opgetreden". Eigen orkest Toen de diensttijd erop zat, speelde Bob in diverse bandjes in de regio Rotterdam. Tot hij het 12,5 jaar geleden tijd vond om een eigen orkest op te rich ten. Samen met zijn oude 'mu- ziekmaatjes' Ed de Klerk en Cock Björkman vormde hij het trio 'Mustang'. „Ik werkte toen bij een aannemer en we waren bezig met een verbouwing aan de Hoogstraat. Daar zag ik in een winkel 'Mustang' spijker broeken liggen. Dat vond ik een pakkende naam", herinnert Bob zich. Het orkest kreeg een contract bij City Corner in Rotterdam en speelde daar een jaar lang, vier dagen per week. „Dat ging lekker en op een gegeven mo ment ontstond het plan om een plaat te gaan maken. Ik zocht contact met Peter Koelewijn, die ik dus in dienst had ont moet, en via hem kregen we een contract bij een platenmaat schappij. De tweede single was Bob van Vliet: „Ik zou ooit nog weieens een eigen televisieshow willen hebben". meteen raak. 'Naar de caravan' eindigde op de zevende plaats van de Top-40 en werd zelfs nummer één in de Nederland stalige hitlijst. Dat was in 1981. Daarop volgden talloze televi sie- en radio-optredens, waar door we in één klap bekend wa ren". Wisseling Kort na dit succes hielden Ed en Cock ermee op. Zij werden vervangen door drummer Jan Papaiouanou en keyboardsspe ler Frans Put. En dit trio is nu al acht jaar samen. Talloze plaatopnamen volgden, maar het succes van 'Naar de caravan' werd nooit meer geë venaard. Wel had de band veel succes met anderen. Zo werd in 1987, op initiatief van Mustang, de LP 'Rotterdam Uit en Thuis' gemaakt, waarop Rotterdamse coryfeeën als Annie de Reuver en Jaap Valkhof allerlei beken de Rotterdamse, veelal door Bob van Vliet geschreven, lied jes zongen. Deze LP sloeg in als een bom. Er werden maar liefst 22.000 exemplaren van ver kocht. „Overigens werken we momenteel aan een vervolg, maar dan op CD", verklapt Bob. Toernees Mustang werd een veelgevraagd orkest om bekende artiesten te begeleiden. Maar ook op eigen houtje werden flinke successen geboekt. Wekelijks treedt de band op bij allerlei gelegenhe den in het land. Er volgden zelfs toernees naar Duitsland, Scandinavië, Australië en Cana da. „Daar zijn we zo'n drie jaar geleden echter mee opgehou den. Je was zolang van je gezin weg, dat je op den duur ervan vervreemd raakte. Nu blijven we hooguit tien dagen weg". Veel van het repertoire is door Bob van Vliet zelf geschreven. Dat doet hij overigens niet al leen voor zijn eigen orkest, ook voor anderen heeft hij veel lied jes geschreven. Zo is Bob ver antwoordelijk voor het hitje 'M'n Allesie' van Willem Duyn. Verder schreef hij onder meer voor Nico Haak en Henk Wijn gaard. „Ik heb, denk ik, zo'n vijfhonderd liedjes geschreven, waarvan er ongeveer tweehon derd op de plaat zijn versche nen. Door mij en door anderen. Echte hits zijn het echter nooit geworden. Behalve het carna valnummer 'Hup d'r in, hup d'r uit'. Dat werd zelfs een gouden plaat". „Ach, er bestaat een groot ver schil tussen wat de mensen echt willen horen en wat de discjoc- keys van Hilversum 3 laten ho ren. Dat bleek wel toen de pira tenzenders opkwamen. Toen werden ineens heel wat Neder landstalige nummers een hit", zegt Bob. André Hazes De Nederlandse artiesten waren echter zeer content met de lied jes van Bob. Er is zelfs ooit sprake van geweest dat André Hazes de vaste zanger van de band zou worden. „André wilde wel en wij ook, maar de platen maatschappij zag het niet zit ten". Vreemd genoeg is Mustang in de eigen stad Schiedam nooit echt populair geworden. „Inder daad vreemd, maar ja, de Schie dammer zegt toch altijd 'wat uit Schiedam komt, kan nooit goed zijn'. We spelen al jaren bij de Vlaardingse Haring- en Bier feesten, maar voor de Branders feesten vindt men ons te duur". In het overige deel van Neder land is Mustang echter een be grip, niet in de laatste plaats vanwege hun bereidheid om mee te werken aan concerten voor het goede doel. Hoe groot die bekendheid is, zal zondag 19 januari ongetwijfeld blijken wanneer Mustang het 12,5-jarig jubiieum viert in partycentrum Jansen, aan de Vijverhofstraat 116 in Rotterdam. Aan het jubi leumfeest nemen tal van regio nale artiesten deel. Het feest be gint om 14.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - Poppentheater Damiët van Dalsum speelt woensdag 22 januari de kinder voorstelling 'Hollebollebeer' in de Roo Roosenzaal van het Passage Theater. De voorstel ling is bedoeld voor kinderen vanaf vijf jaar. De jongens vinden hem een ei. De meisjes spelen niet met hem. Ze schelden Joost uit voor Hollebolle. Verlaten door zijn liefste kroelteddybeer, ver schuilt hij zich achter een har nas. Maar de anderen lachen hem uit. Joost gaat weg, naar het ondersteboven achterstevo ren bos, waarin beren er niet uitzien als beren. „Gelukkig", zegt Joost. „Dan kan ik einde lijk spelen". De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. WATERWEG NOORD - De verpleeg- en reactiveringscentra DrieMaasStede in Schiedam en DrieMaasHave in Maassluis starten per 1 april een geheel nieuwe opleiding voor verplee- gassistenten. De opleiding is be doeld voor langdurig werklozen en herintredende vrouwen. Na het behalen van het diploma ga randeren beide centra de deel nemers een baan. De opleiding vindt plaats in sa menwerking met het Geweste lijk Arbeidsburo. Tijdens de op leiding, die bestaat uit theorie en praktijk, ontvangen de deel nemers het minimumloon. Men wordt opgeleid tot verpleegas- sistent, die het verplegend en verzorgend personeel in de hui zen ondersteunt in het verlenen van de basiszorg aan de patiën ten. Het diploma biedt niet al leen de zekerheid van een baan, maar geeft ook de mogelijkheid om door te stromen naar de op leiding ziekenverzorgende. De opleiding is bedoeld voor mensen van 25 jaar of ouder, die minimaal vier jaar voortge zet onderwijs op LBO-niveau hebben gevolgd en minstens twee jaar werkloos zijn. Voor meer informatie kan men bellen ,et de Stichting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg-Noord, tele foon 010- 4278199. SCHIEDAM - De Amerikaanse zangeres, gitariste, muziek- en tekstschrijfster Faith Pillow zingt zondag 19 januari in Café De Unie, aan de G. Verboon- straat. Zij wordt begeleid door Feico de Leeuw (toetsen), Frans Groen (basgitaar) en Gideon Theewis (drums). Faith Pillow heeft een geheel ei gen stijl, waarin invloeden van blues, jazz en volksmuziek klin ken. Zij zingt voornamelijk ei gen nummers, afgewisseld met covers van Van Morrison, Bob Dylan, Chick Corea en Antonio Carlos Jobim. Het optreden begint om 16.00 uur en de toegang is gratis. In verband met de gestage groei van ons bedrijf zijn wij op zoek naar een enthousiaste medewerker. Ons bedrijf houdt bezig met complete woninginrichting. Voor de verkoop van woningtextiel en meubelen is persoonlijk advies aan onze cliënten essentieel. Gevoel voor service, klantvriendelijkheid en bereidheid om aan te pakkenzijn in ons bedrijf onmisbaar. Sollicitanten met ervaring In de complete woninginrichting, leeftijd niet ouder dan 45 jaar en in bezit van rijbewijs B.E., worden verzocht hun sollicitatiebrief te sturen naar: Groenelaan 45-49 3114 CB Schiedam i Door het extra voordelige totaaltarief bereikt u in één klap de gehele bevolking van Zuid-Holland. Bel voor een 'Rondje Zuid-Holland' UW THUISKRANT 070 -3.190.285 In verband met de uitbnreiding van onze zaak zoeken wij een die ons enthousiaste team komt versterken voor meerdere dagen per week. Wij komen graag in kontakt met kandidaten die onze klanten vriendelijk en vakkundig kunnen adviseren bij hun mode aankopen. Verkoopervaring: bij voorkeur in de Mode-branche. Leeftijd: 23 - 35 jaar Is uw interesse gewekt, dan zien wij uw sollicitatiebrief met recente foto graag tegemoet. Avanti Mode t.a.v. Hr. de Vries v. Hogendorplaan 61a 3135 BE Vlaardingen Donkere dagen vallen niet al leen voor de Kerst en lieden met boze bedoelingen opere ren vaak net zo goed overdag. Daar kun je niet altijd wat te gen doen, maar er zijn soms best wat hulpmiddelen voor - wie weet- een wat veiliger start van het nieuwe jaar. Ik noem er vandaag een paar. Wie in een onveilige buurt woont of soms naar plekken moet, die in dit opzicht in een kwade reuk staan, geeft het Personal Safe Alarm misschien een zekerder gevoel. Dat is een klein plastic apparaatje voor zien van een zeer krachtige si rene. Om die in werking te stel len hoef je maar aan het koord te trekken, dat aan een in het apparaat zittende pinnetje zit. Koord met palletje er uit? Dan gaat dat ding loeien als een gek en geloof me: je weet niet wat je hoort. Doe je dat pinne tje weer in het gaatje, dan stopt de sirene. Handig vind ik, dat je het Per sonal Safe Alarm (niet groter dan een pakje sigaretten) in je handtasje, map of koffer kunt doen en het koord om je pols. Via de erbij geleverde clip kan dat ding ook aan je ceintuur of je broekriem worden gehangen en is er onraad, dan trek je maar aan het van een lushan ger voorziene koord. Je moet er wel voor zorgen, dat je dat Je moet er wat voor over heb ben -namelijk 129.- -om je in donker als fietser altijd goed te laten zien, ook wanneer je stil staat met je karretje en je dy namo dus niet draait. Of je bij harde tegenwind erg langzaam trapt en je bundeltje licht ach terop je fiets maar een miezerig puntje is. Voor dief 129.- is er nu namelijk een continu bran dende fietsverlichting te koop met een sterke bundel licht zo wel aan de voor- als de achter kant. Deze in Duitsland ontwikkelde fietsaccu, Friwo gehelen, be staat uit een oplaadbare 6-volts accu, een oplaadunit en een stuurhouder. Het opladen duurt ongeveer zeven uur en kan op elk 220-volts stopkontakt ge beuren. Die opgeladen accu geeft dan meer dan twee uur stroom. Wat neerkomt op twee uur zien én gezien worden. Twee signaallampjes laten je weten wanneer het eind van de spanning in zicht komt. De fietsaccu kan op de normale fietsverlichting worden aange sloten, zelfs in combinatie met de dynamo. Dat laatste lijkt me geen luxe, want als je meer dan twee uur zou fietsen, zou je zonder licht komen te zitten! En dat je in de gaten moet houden de accu steeds na gebruik weer op te laden, lijkt me ook iets, waarvan je het ritme te pakken moet krijgen als je veel in het donker fietst. Waar echter een groot stuk veiligheid tegenover Stddt AGU, tel. 072-610404, brengt de Friwo set uit. niet kwijt raakt anders blijven die 122 decibel, werkend op een 9 volt batterij, te keer gaan. Op de deur Tevens zit er nog een plaatje bij, dat je op de deur kunt plak ken om het alarm in te schui ven. Wanneer de deur door on gewenste bezoekers wordt opengemaakt, wordt de pin uit het alarm getrokken en hoor je, dat er iets mis is. Zo kun je ook je caravan of tent beveiligen of het bij je stoppen als je in je eentje op soms al te stille we- Win een energiebesparingspakket pert Den Haag, S. Verstappen Den Haag, L.D. Bol Rotterdam, T. Baan Rotterdam. Koord er uit en de sirene be gint te loeien. gen loopt te joggen, is een an dere suggestie van de (Deense) importeur Eriksen, die het ge valletje naar Nederland haalde en druk in de weer is het hier op de markt te brengen. De prijs ervan is 85.- en Eriksen zit in Holland op tel. 01718- 77374. Voor alle mogelijke doeleinden kan het handig zijn veiligheids verlichting onder handbereik te hebben, die attent maakt op bepaalde situaties. Bij auto pech of verkeersproblemen, uitsteeksels of op een tractor, het markeren van een uitste kende lading, in het donker lo pende wandelaars of buiten sporters, op je bootje of je ca ravan of het extra laten opval len van fietsende schoolkinde ren.... situaties genoeg om toch even te wijzen Vistalite. Dat is een 300 tot 500 uur op twee penlight batterijen bran dende veiligheidsverlichting in kleine, compacte vorm met een grote lichtopbrengst. Ze zijn er met een clip of schroefbevesti- ging, permanent of knipperend licht en zowel in rood (gevaarlij ke situaties), oranje (let goed op) als wit (uitkijken). Dat han dige ding is in Amerika zelfs genomineerd als veiligheidspro- dukt van het jaar. Vistalite kost 39,75, wordt op de markt gebracht door Speci alized Benelux, tel. 070- 3175220 en zal met name te vinden zijn bij rijwielspeciaalza ken en autoshops. Altijd helder licht, ook als je stil staat. Deze week kunt u weer mee doen aan de Zuinig Stoken wedstrijd, die wij één keer per maand houden. De energiezui nige en milieuvriendelijke Hoogrendement CV-ketel staat daarbij centraal. Deze ketel staat erg in de belangstelling omdat het gasverbruik laag is. Bovendien is bij aanschaf sub sidie te krijgen van 350.- Meedoen aan deze wedstrijd is heel simpel. U vult de laatste tekstballon op originele wijze in en stuurt uw oplossing binnen een week naar: Uw Thuiskrant, Postbus 5825, 2280 HV Rijs wijk. Een jury bepaalt de tien winnende inzendingen. De win naars krijgen via hun eigen energiebesparingspakket met Osram spaarlampen en een zui nige doucheset van Best Saver. De prijswinnaars van de wed strijd in december zijn: C.W.M. Waijers Vlaardingen, J.H. van Schijndel Schiedam, J. Zebeda Zoetermeer, A.J. Voordijk De Lier, L. van Heemst Middelhar- nis. J. van Heest Stellendam, C.M. v.d. Haar-Hellwich Schoonhoven, J. Mimpen Haas trecht, A.N. Blonk Gouda, J. v.d. Hulst Noordwijkerhout, G.W. van Grinsven Alphen a/d Rijn, K.A. Zuining Leidschen- dam, R. Krabbendam Alblas- serdam, D.J. Hagemeijer-Ha- gendijk Nieuw Lekkerland, J. Verdaasdonk Dordrecht, T. Koolmoes Den Haag, A. Kam- HR - KETEL SPAART ENERGIE EN GELP UW THUISKRANT organiseert in samenwerking met diverse opleidingswerkplaatsen in Zuid- Holland de wedstrijd 'Ken uw beroemde gebouwen' met als hoofdprijs een dag moderne ar chitectuur bekijken onder lei ding van de Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf (SVB), een gezellige maaltijd en een ge reedschapskist met inhoud t.w.v. 1000,-. Bovendien stellen wij voor de eerste vijfhonderd inzenders een SVB-waardebon in het vooruitzicht die tijdens de open dag op 14 februari a.s. ingewis seld kan worden tegen een cal culator. Is dit... A. Carré in Amsterdam B. Gem. Bibliotheek Rotterdam C. Raadhuis te Hilversum Omdat het zonder vakmensen niet mogelijk is goed en verant woord te bouwen organiseert de SVB, een stichting waarin werknemers, werkgevers en het onderwijs samenwerken, o.a. opleidingen in de bouw. Jon gens en meisjes die vooral praktisch zijn ingesteld kiezen vaak voor het MBO, werkend leren. De bouwopleidingen van de SVB vallen daar ook onder, ledereen die zo'n opleiding volgt is verzekerd van een baan. En er is plaats voor nóg meer vaklieden. Jongens en meisjes kunnen zich inschrijven voor een opleiding in het leer lingwezen voor de bouw. Zo le ren ze de praktijk, 4 dagen per week, werkend op de bouw plaats en gaan 1 dag in de week naar school voor be roepsbegeleidend onderwijs. En dat levert 5 dagen loon op! Wedstrijd Als we bouwen, moeten we het mooi doen. Dat maakt de om geving prettig om in te wonen. Is dit in Den Haag... A. het Vredespaleis B. het Binnenhof C. Paleis Noordeinde Samen met de SVB organiseert onze krant daarom deze wed strijd waarbij dat moois beke ken en herkend moet worden. Er is maar één plaats in Neder land waar je in een paar uur tijd een indruk kunt krijgen van wat er op bouwgebied in ons land te koop is: Madurodam. Onze fotograaf maakte daar dan ook bijgaande opnamen. Aan u de vraag: welke naam onder de foto is de juiste. Zet de juiste namen op een briefkaart en maak bovendien de volgende zin af: 'Leerlingen in de bouw zijn...' Prijzen Een deskundige jury bekijkt de oplossingen en de slagzin. De eerste vijfhonderd inzenders ontvangen een waardebon waarmee op 14 februari een calculator kan worden afge haald tijdens de open dag op diverse opleidingswerkplaat sen. De winnaar, met introducé, wordt uitgenodigd voor een dagje 'mooie gebuwen bekij ken' in Den Haag en omgeving. Tijdens een etentje zal de di- rekteur van de SVB de landelij ke hoofdprijs uitreiken. Inzenden Schrijf de namen van de ge bouwen op een briefkaart en maak de slagzin af. Stuur deze briefkaart vóór 24 januari naar de redaktie van Uw Thuiskrant Extra, postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Beroemd in het hele land, behalve in de eigen stad -i W00NK0MF0RT SLAAPADVIES VLOERBEDEKKING RAAMDECORATIE Uitgestorven, door toedoen van de mens. Dat nooit meer! Het Zuid- hollands Landschap probeert door aankoop van natuurgebieden in uw eigen omgeving bijzondere planten en dieren te behouden. Uw ondersteuning is daarbij onmisbaar. NATUURLIJK DOEN. Knip de bon uit en stuur hem ongefran- keerd naar: Het Zuidhollands Landschap Antwoordnummer 646, 3000 WB Rotterdam. Voor info of aanmelding bel 010-4135045. JA, ik steun het Zuid hollands Landschap (min. contributie f 25,- p.j. ik wacht uw acceptgiro af). Ik ontvang een GRATIS welkomstpakket plus 4x per jaar het fraaie tijdschrift "Zuidhollands Landschap". Naam Straat Postcode Plaats Telefoon Part-time VERKOOPSTER Reakties op of bijdragen aan deze rubriek sturen aan redaktie 'UW THUISKRANT' EXTRA Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk Telefoon 070-3190292 u een rubriek voor vrouwen en andere mensen... 6 januari 1991 t/m 12 januari 1992 500 600 700 800 900 1000 1100 1200 1300 1400 1500 1600 1700 1800 1900' 2000 2200 2400 2600 2800 3000 3500 4000 4500 5000 5500 6000 m3 m3 m3 m3 m3 m3 14 m3 17 m3 20 m3 23 m3 26 m3 29 m3 m3 32 m3 m3 35 m3 m3 38 m3 m3 41 m3 m3 44 m3 m3 47 m3 m3 50 m3 m3 53 m3 56 m3 60 m3 66 m3 70 m3 78 m3 84 m3 m3 90 m3 m3105 m3 m3120 m3 m3136 m3 m3151 m3 m3166 m3 m3182 m3 m3 m3 m3 m3 m3 m3 M 14-10-'11 167 m3 200 m3 235 m3 266 m3 301 m3 337 m3 370 m3 405 m3 439 m3 474 m3 508 m3 539 m3 576 m3 612 m3 647 m3 680 m3 750 m3 818 m3 888 m3 954 m3 1024 m3 1198 m3 1371 m3 1548 m3 1720 m3 1893 m3 2067 m3 Afgelopen week lag de buitentemperatuur iets boven normaal, de windsnelheid lag op het normale niveau. Weergegevent: Valkenburg (ZH) Berekeningsmodel: NV GEB ZHW 6 xnPSrs n oir «w lx zon xrwavm:

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9