Vijf-en-een-halve ton voor Nieuwe Palmboom SPflLflfU) Pearle Is Kijkplezier. CDA trekt Heerma aan zijn jasje Open dag notarissen Diamanten bruidspaar Terug naar vaderland SOS-THD overgenomen Stadsblad De nieuwe ronde van Hitbingo is begonnen Beworiersavond in De Bogert (De Tweede Bril Gratis.) Pearle PearleExpress Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - De sponso- raktie voor de wederop bouw van molen De Nieu we Palmboom is beëin digd. Tijdens een bijeen komst met de laatste spon sors, die bij deze gelegen heid een molen op schaal ontvingen, kon burgemees ter Reinier Scheeres de sponsormeter met rode vloeistof bijvullen tot een bedrag van 550.000 gul den. De sponsoraktie mag dan afge lopen zijn, informeel blijven fi nanciële schenkingen welkom. „Een dure grap, zo'n molen", zei de burgemeester, die tevens voorzitter van het Comité her bouw De Nieuwe Palmboom is. Jos Gunneweg, directeur van de Stichting De Schiedamse Mo lens, zou het liefst zien dat de sponsormeter zes ton aanwijst. „Want er moet nog een aantal waardevolle spullen worden ge kocht". De sponsors hebben een klein jaar geleden De Nieuwe Palm boom voor het laatst bezocht. In die periode is hard doorge werkt aan het interieur van de molen. Zo is de maaizolder met de drie koppel stenen gereedge komen. Het zal nu niet lang meer duren voordat de molen zijn definitieve bestemming als molenmuseum met permanente i expositieruimte krijgt. In sep tember wordt de noodkap ver vangen door de kap met wie ken. Het streven is om de molen tij dens het Molenfestival van 1993 officieel te openen. Jos Gunneweg sluit niet uit dat die plechtigheid gebeurt in het bij zijn van Pieter van Vollenho ven: „Ach, af en toe filosofeer je wat met het bestuur". Het Meerjarenplan Stadsver nieuwing werd maandagavond door de gemeenteraad bespro ken en goedgekeurd. Maar dat ging niet van harte. De stads vernieuwing, zoals die enige ja ren geleden op de rails werd ge zet, kan nu de prullebak in. „We moeten een nieuw scena rio schrijven voor het moment dat er niets meer uit Den Haag komt en dat zal zo tegen het jaar 2000 zijn. Dat klinkt ver weg, maar is o zo dichtbij", hield VVD-er Gerard Verhuls- donk, de nestor van de Schie damse politiek, zijn 'pupillen' voor. Hoe het allemaal financieel gaat uitpakken voor Schiedam, kan nog niemand zeggen. D66-frac- tievoorzitter Marcel Houtkamp: „Soms duizelen de cijfers voor je ogen. Het is geen makkelijke materie". Binnenkort verschijnt een derde nota over Nieuwland met het totale financiële plaatje. Moedeloos Wethouder Reijnhout ziet be halve financiële, bok sociale consequenties. „De kritische grens van wat acceptabel is, hebben we bereikt". Ook Jolie Hakkert (Groen Links) sprak van een gevoel van moedeloos heid, dat zich van haar heeft meester gemaakt. „Ik begrijp nu de cynische houding van de be wonersverenigingen". Wat haar SCHIEDAM - In Bejaardenver zorgingscentrum De Mathenes- ser Bogert, aan de Franselaan 110, wordt donderdag 23 janua ri een gezellige avond georgani seerd. De avond is bedoeld voor zowel de bewoners van het verzorgingscentrum als uit de wijk. Toneelgroep 'Neutje' voert een nostalgische cabaretvoorstelling ten tonele. Toegangskaarten kosten 2,50 en zijn verkrijg baar bij De Put, aan de Pink- straat 10 en het Wester Volk huis, aan de Roemer Visser straat 18. De avond begint om 19.30 uur. SCHIEDAM - Wethouder Adri Reijnhout (wonen, wijk- en buurtbeheer en voorlichting) wil niet wachten op een nieuw Stadserf voor het opzetten van een centraal gemeente lijk informatiepunt. Daar om zal - vermoedelijk nog voor de zomer - een infor matiepunt worden inge richt in de ontvangsthal van het Stadskantoor. Aanvankelijk werd gedacht aan betreft moet de stadsvernieu wing 'raadsbreed' worden aan gepakt. Om zo te bezien of er wellicht geld uit andere potjes te halen valt.. Volgens PvdA-er Herman Post hoorn valt best in alle redelijk heid aan de bewoners van de stadsvernieuwingsgebieden uit te leggen dat Schiedam door Den Haag het mes op de keel wordt gezet en dat er prioritei ten moeten worden gesteld, die niet door iedereen in dank wor den afgenomen. Verhulsdonk was het daarmee echter niet eens. „Dan ga je toch weer ver- WATERWEG NOORD - De Nederlandse notarissen bieden belangstellenden zaterdag een kijkje achter de schermen, tij dens de tweede Landelijke Open Dag Notarissen. De open dag vormt de afsluiting van de Week van het Recht, waarmee de juristen aandacht vroegen voor het gewijzigde Burgerlijk Wetboek'. Ook tijdens de open dag kan men zich uitgebreid laten infor meren over het nieuwe Burger lijk Wetboek alsmede over de veranderingen in de regels met betrekking tot het (ver)kopen van een huis. De open dag vindt zaterdag 25 januari, tussen 11.00 en 16.00 uur, plaats bij vrijwel alle nota riskantoren en de meeste advo catenkantoren, rechtbanken, kantongerechten en buro's voor rechtshulp in het land. wachtingen scheppen, die je we derom niet kunt waarmaken", waarschuwde de VVD-er. SCHIEDAM - In diensten centrum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, wordt zondag 2 februari een bijeenkomst gehouden voor Schiedamse Turken, die willen (re)migreren. Volgens initiatiefnemer Mahir Engin (raadslid na mens de PvdA) spelen veel Turken van rond de vijftig jaar met de gedachte om te rug te keren naar hun va derland. Tijdens de bijeenkomst, die om 13.30 uur begint, wordt voorlichting gegeven over de (financiële) gevolgen van zo'n beslissing. Aanwezig zijn een advocaat en een ambtenaar van het ministe rie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. SCHIEDAM - De SOS Te lefonische Hulpdienst (SOS-THD) Schiedam wordt per 1 april opgehe ven. De provincie Zuid-Hol land heeft de subsidiekraan dichtgedraaid, .waardoor de Schiedamse SOS-THD niet meer kan functioneren. De dienstverlening wordt echter overgenomen door de Rotterdamse vestiging van de SOS-THD Rijnmond. Mensen, die gebruik willen maken van deze hulpdienst, moeten vanaf 1 april het te lefoonnummer 4362244 draaien. Dit nummer staat ook op de achterzijde van de telefoongids. Overigens is de Schiedam mer bij de Rotterdamse ves tiging eveneens in goede handen. Deze vestiging is namelijk onlangs genomi neerd voor de Rotterdamse Vrijwilligersprijs. De SOS- THD Rijnmond heeft ook een dependance in Spijke nisse. De telefonische hulpdienst is een hulpverlenende vrij willigersorganisatie, die 24 uur per dag bereikbaar is voor mensen, die behoefte hebben aan een vertrouwe lijk gesprek. De THD kan nog enkele vrijwillig(st)ers gebruiken. Medio maart be gint hiervoor de eerste trai ning. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4363444. SERVICELIJN 010-4184599 SCHIEDAM - Als staats secretaris Heerma van Volkshuisvesting donder dag 6 februari in gebouw De Rank het Schiedamse CDA met een bezoekje vereert, zal hij zeker 'aan zijn jasje worden getrok ken' over de kortingen, die zijn departement op de stadsvernieuwing toepast. Dit voorspelde CDA- raadslid Jo Prins afgelo pen maandagavond tijdens de raadsvergadering. Hier bij kwam onder meer het Meerjarenplan Stadsver nieuwing aan de orde. sM, Spaarlampenactie van deO.N.S. Historische Vereniging wil L. Kerkstraat behouden een vestiging voor publieks voorlichting in één van de drukke winkelstraten als Broers- vest en Hoogstraat, zoals bij voorbeeld in Haarlem het geval is. Maar dit stuitte op prakti sche problemen. De gemeente zou dan iemand full-time moeten aanstellen en er zou ook geen voeling meer zijn met het Stadskantoor, waar alle plannen die de burger recht streeks aangaan, worden ge smeed. De oplossing is daarom dichter bij huis gezocht. De tochtige ontvangsthal van het Stadskan toor wordt het nieuwe informa tiepunt van de gemeente Schie dam. Door het ophangen van een electronisch informatie bord, plaatsing van een exposi tiesysteem en inrichting van een leeshoek in de huidige gardero beruimte (waar openbare stuk ken als raads- en commissie agenda's en beleidsnota's ter in zage liggen) zal de visuele aan trekkingskracht met sprongen vooruit gaan, zo wordt ver wacht. Er is ook al bekend wie het in formatiepunt moet gaan be mannen. Aangezien de receptio nisten door de invoering van een nieuwe telefooncentrale minder te doen hebben gekre gen, kunnen zij deze taak, na een scholing, op zich nemen. De verbetering van de relatie gemeente-inwoners is het colle ge immers heel wat waard. Jo Prins nodigde en passant ook de verantwoordelijke wethouder Adri Reijnhout uit voor de bij eenkomst in Kethel. De D66- wethouder krijgt zo langzamer hand grijze haren van de finan ciële problemen, waarmee de Schiedamse stadsvernieuwing heeft te kampen. Door de Haag se bezuinigingsdrift dreigt een ondichtbaar gat van bijna vijf tigmiljoen gulden te ontstaan. WOENSDAG 22 JANUARI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 7 OPLAGE 42.150 Reijnhout had echter een beter idee. „Neem de staatssecretaris maar mee naar een aantal pro jecten in Nieuwland. En laat hem zien wat de gevolgen van zijn beslissing zijn. Maar ja, de agenda van de bewindsman zal wel te vol zijn voor zoiets". Prullebak eter de Sch de Kerst, 1 tinn '89 en6?'5 [l,n9 VOOr de een De heren Klein Hesselink van scheepswerf 'De Hoop' en Vromen van de 'Hollandse Staal bouw Maatschappij' (voorheen HCG) ontvingen als nieuwe sponsors een molen op schaal. ÊM 'kt erdubbeftjg" Cü'in® Burgemeester Reinier Scheeres vult de sponsormeter bij tot een bedrag van 550.000 gulden. De vakman in huis Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren INTERIEURVERZORGING Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen Voor Wie Zfi Eerste Bril Altijd Kwijt Is. Wie nu 'n bril bij Pearie koopt, krijgt er een complete bril gratis bij. Maar wel graag even deze adverten tie meenemen. OPTICIENS Deze aanbieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express-winkels in Nederland. Daar vindt u ook de exacte voorwaarden. Schiedam, Hoogstraat 61 (naast M&S) - Spijkenisse, Nieuwstraat 182 (ABC- gebouw) - Vlaardingen, Liesveld 14 (tussen C&A en V&D) - Rotterdam, Pearle Ter Meulen (in de kelder); Binnenwegplein 23, Kruiskade 73 Pearle Express: Zuidplein Hoog 938 (naast V&D); Hoogstraat 198 (t.o. V&D) Toekomst stadsvernieuwing baart politiek grote zorgen Het ambitieuze renovatieplan voor Nieuwland, vastgelegd in een Beheerplan, komt door de enorme bezuinigingen op de stadsvernieuwing onder grote druk te staan. SCHIEDAM - Het echtpaar De Vormer-Cordemans kreeg af gelopen maandag bezoek van burgemeester Reinier Schee res. De burgemeester kwam de echtelieden namens de ge meente feliciteren met hun zestigjarig huwelijk. Rotterdammer Cornelis Anthonius Jan de Vormer (81) en Pe- tronella Johanna Cordemans (80) uit Schiedam gaven elkaar op 20 januari 1932 het ja-woord in Rotterdam. Uit het huwe lijk werden zes kinderen geboren, waarvan helaas één is overleden. Verder is het echtpaar de trotse groot- en over grootouders van negen kleinkinderen en bijna acht achter kleinkinderen. De heer De Vormer was tot zijn pensionering werkzaam als ambtenaar bij de Nederlandse Spoorwegen. Zijn echtgenote heeft zich al die jaren een zorgzame huismoeder getoond. Ondanks hun hoge leeftijd, genieten beiden nog altijd een goede gezondheid. Het diamanten huwelijksfeest is afgelopen zondag in familiekring gevierd. Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur Informatiecentrum in hal Stadskantoor

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1