Eerste paal voor 92 appartementen Spaland Prijswinnaars vuurwerkactie VANDAAG Bloedbad in Kethelse eendenkooi De Oproepcentrale zoekt vrijwilligers Gijs Hendriks in De Tender Woonblokken zonder water Stadsblad Jazz in 't Spul CDA ook in SV-commissie Oude schepen in Korte Haven De nieuwe ronde van Hitbingo is begonnen WARMTEBRON meubelen tapijten ZWEMSCHOOL ARONS aanges/ Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Toekomstig bewoonster Carola van Vessem en wethouder Zijdeveld staan klaar om de tra ditionele fles champagne aan diggelen te gooien. SCHIEDAM - Wethouder Chris Zijdeveld heeft afgelopen woensdagmiddag de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van 69 huur- en 23 (premie- jkoopappartementen aan de Gerstakker en het Koolwitjes hof in Spaland-West. De wet houder werd hierbij geassisteerd door mevrouw Carola van Ves sem, toekomstig bewoonster van één van de koopapparte menten. Het zijn de eerste pre- miekoopappartementen in Spa- land. De woningen worden gebouwd door MUWI Rotterdam BV, waarbij het Gemeentelijk Wo- ningbeheer als opdrachtgever voor de huurwoningen fungeert. Het gaat om vier appartemen tengebouwen van zes woonla gen. In ieder gebouw worden 23 appartementen opgenomen: elf driekamerwoningen en twaalf vierkamerwoningen. Op de be gane grond komen de bergin gen, de centrale toegangshal met lift en drie appartementen met terras. De overige twintig ap partementen krijgen een balkon. De appartementengebouwen worden ieder in een verschillen de kleur geschilderd. De opleve ring wordt eind dit jaar ver wacht. Wethouder Chris Zijdeveld liet tijdens de plechtigheid weten dat de ontwikkelingen in Spa- land een positieve uitwerking hebben op de doorstroming op de Schiedamse woningmarkt. Want velen, die in Spaland een huis huren of kopen, laten el ders in de stad een woning ach ter. Dat gevolg doet zich in belang rijke mate ook voor bij de pre miekoopwoningen. De wethou der kon dit met cijfers staven: „Tussen 1989 en 1991 zijn in Schiedam 371 premiekoopwo ningen opgeleverd, waaronder een fors deel in Spaland. Hier van werden er 201 door Schie dammers gekocht. Van de 201 heeft 82 procent een huurwo ning achtergelaten, waarvan 46 procent een woningwetwo ning!". De koopappartementen in Spa- land-West zijn al allemaal ver kocht. De huurwoningen, met een voorlopige, gemiddelde huur van 650,-, worden kort voor oplevering toegewezen door Buro Huisvesting. Belang stellenden kunnen zich hiervoor nog inschrijven. SCHIEDAM - De bewoners van drie flatblokken aan de Mgr. Nolenslaan hebben woens dagavond enkele uren zonder water gezeten. Oorzaak was een breuk in de waterleiding, ont staan door verzakking van de grond. Rond 21.00 uur kreeg de O.N.S. de melding van de breuk binnen. Direct werd de watertoevoer af gesloten, waarna de leiding werd gerepareerd. Een karwei, dat bijna vijf uur in beslag nam. Donderdagochtend vroeg had ie dereen weer water. Het water, dat uit de leiding stroomde, zorgde ervoor dat het trottoir over een lengte van on geveer zeventig meter inzakte. De Dienst Gemeentewerken is de gehele donderdag bezig ge weest het trottoir te herstellen. Voor ZWEMLES vanaf 3 jaar Wij geven ook zwemles in het Kolpabad en Holybad. SCHIEDAM - In het arti kel in Het Nieuwe Stads blad over de nieuwe advies commissie Sociale Vernieu wing, die wethouder Chris Zijdeveld vorige week in stalleerde, werden de leden van deze commissie opge somd. In deze opsomming ontbrak abusievelijk echter de naam van raadslid Ton Seis. Het CDA is dus even eens in de adviescommissie vertegenwoordigd. WATERWEG NOORD - De twaalfjarige Kim Man Lai uit Schiedam, de even eens twaalfjarige Robin van Gooi uit Vlaardingen en de elfjarige Marieke Paalvast uit Maassluis zijn de win naars van een vuurwerk prijsvraag, die de El ALT bu ro 's van Vlaardingen- /Maassluis en Schiedam vo rige maand organiseerden. In het kader van een cam pagne over het veilig om- gaan met vuurwerk stuur den de HALT-buro's een knalgele Vuurwerkkrant naar alle basisscholen en scholen voor het voortgezet onderwijs in het Waterweg- Noord gebied. De informa tie was bestemd voor de groepen 7 en 8 van het ba sisonderwijs en de eerste twee klassen van het voort gezet onderwijs. Naast allerlei informatie over de gevaren van vuur werk. bevatte de krant ook een stripverhaal, waarvan echter alleen de tekeningen stonden afgebeeld. De jeugd mocht de tekst erbij verzin nen. Een jury, bestaande uit ver tegenwoordigers van de Schiedamse politie, de Vlaardingse brandweer en de redaktie van Het Nieuwe Stadsblad, koos uit de bijna honderd inzendingen de drie origineelste teksten. Kim Man Lai, Robin van Gooi en Marieke Paalvast mogen donderdagmiddag 30 januari hun prijs (een walkman) in ontvangst ko men nemen in het hoofdbu reau van de gemeentepolitie Schiedam. Zij krijgen hier voor nog een uitnodiging. Eerste pastoraal werkster in Schiedam SVDPW laat de moed niet zakken VRIJDAG 24 JANUARI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 8 OPLAGE 42.150 SCHIEDAM - Van zijn nachtrust geniet Joop Re- vet de laatste tijd nog maar zelden. Bij elk on heilspellend geluid vliegt hij zijn bed uit, de koude nacht in. Zo ook afgelopen woensdagnacht. Een hon gerige vos sloeg genade loos toe en doodde vijf eenden. Voor Revet is het niet de eerste ervaring met Reinaert de Vos. Hij schat in de loop der tijd tegen de honderd eenden en kippen te zijn kwijtgeraakt aan de sluwe viervoeter, die in de landelijke gebieden rond Schiedam in steeds grotere getale voorkomt. „Ons 'Biesboschje'", noemt An neke, Joop Re vet's partner, de eendenkooi bij hun huis aan de Groeneweg. Vroeger werd het stuk land en water daadwerke lijk gebruikt om wilde eenden te vangen. Nu is het enkel voor de sier. „Fietsers stoppen vaak en kij ken hun ogen uit naar wat hier allemaal zit. We hebben ijsvo gels, buizerden, kerkuilen, sie- reenden, pijlstaarten en ga zo maar door", weet Anneke. Ze is van het laatste incident behoor lijk aangeslagen. „Je gaat je hechten aan de die ren. Elke ochtend, als ik met eten naar buiten kom, fladderen ze naar me toe. Ze eten zelfs uit m'n hand. Er was ook een vijf jaar oude, leuke kaapse eend. Een grappig beest. Die hebben we zien opgroeien. Hij behoor de woensdag ook tot de vijf slachtoffers. De dieren, die er zonder kleerscheuren vanaf zijn gekomen, hebben stress. De vier pauwen, die normaliter op de grond lopen, zitten nu hoog in de bomen. Ze hebben de schrik flink te pakken". Verbazing Een ambtenaar van de gemeen te kwam woensdag direct pools hoogte nemen. „Bel me als het weer gebeurt", kreeg Revet tot zijn stomme verbazing te horen. Dat het Stadskantoor geen stap pen onderneemt tegen de vos sen, kan er bij de Kethelaar niet in. Van alle kanten wijzen 'ver standige' mensen op de gevaren van teveel vossen in een gebied, dat volledig is en wordt volge bouwd. „Nu leven er misschien twintig vossen in Spaland, volgend jaar wellicht zestig. Natuurlijke vij anden hebben zé niet, dus dat fokt maar door. Ik weet dat Gerrit van den Hoek van het Vogelasiel al heeft gewaar schuwd dat boeren naar gif grij pen, met alle gevolgen van dien. Want ook zeldzame vogels gaan er op die manier kapot aan. Maar Gerrit wordt niet serieus genomen. Onbegrijpelijk". Ondanks het verlies van zo'n honderd dieren heeft Joop Re- WATERWEG NOORD - De Oproepcentrale - een initiatief van RIAGG, Algemeen Maat schappelijk Werk, Kruiswerk, de gemeente Schiedam en de Stichting Verpleeghuizen Nieu we Waterweg-Noord - heeft dringend behoefte aan nieuwe vrijwilligers. scholing vooraf, een onkosten vergoeding en een W.A.- en on gevallenverzekering. Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact opne men met mevrouw A.G. de Jong, telefoon 4278199 of 4278123. Het vrijwilligersproject De Op roepcentrale is al sinds 1988 ac tief in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Het doel van het project is hulp bieden bij de thuisverzorging van ouderen met geheugen- en gedragsstoor nissen. De vrijwillig(st)er neemt voor enkele uren per week de mantelzorg over, zodat de part ner, zoon, dochter of buur er even onbezorgd tussenuit kan. Omdat er steeds meer huipaan- vragen komen en daardoor wachtlijsten ontstaan, moet het vrijwilligerskorps dringend wor den uitgebreid. Het gaat om vrijwillig(st)ers, die zich één ochtend of middag per week willen inzetten. Voor iedere vrijwillig!stjer biedt De Oproep centrale goede informatie en niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4184599 van 9.00 tot 17.00 uur Een triest graf voor één van de slachtoffers van de vos. De overgebleven eenden reageren onthutst. vet respect voor de vos. Hij vindt ze mooi en bewondert hun slimheid en reukvermogen, dat 27 maal zo sterk is als dat van de mens. „Stadsmensen lo pen natuurlijk helemaal weg met zo'n dier. Een bewoonster van het Bachplein schreef naar een krant heel lyrisch over de vos. Dan denk ik: zou ze net zo reageren als haar poedeltje voor haar ogen uiteengereten zou worden?". „De vos kan hier prima leven, maar als er teveel komen, wordt het gevaarlijk. Zo simpel ligt dat. Het gebruik van gif wijs ik af. Te gevaarlijk. Afschieten is het beste. Dat gebeurt ook met de eenden hier, voorzover de Schiedammers dat nog niet wis ten". Dat de vos echt de boosdoener is, staat voor Revet voor de volle honderd procent vast. „Ik zag hem weglopen. En op video heb ik vossesporen opgenomen. Geen twijfel mogelijk". SCHIEDAM - Het jazzduo Ja nice Lakers en Wil Verwey speelt zaterdag 25 januari in Cultureel Café 't Spul, aan de Hoogstraat 92. Het optreden be gint om 21.00 uur. Anneke toont het restant van een haan, dat de vos had ach tergelaten. SCHIEDAM - In de Korte Haven worden de eerste voorbereidingen getroffen voor een tweetal nieuwe aanlegplaatsen voor histori sche bedrijfsvaartuigen. Hiermee komt het totaal aantal aanlegplaatsen in de Korte Haven op vier. Momenteel worden vier pa len in de bodem geslagen. Daarna zullen de voorzie ningen voor gas, licht, water en CAI worden aangelegd. Voordat de gemeente tot uitbreiding van het aantal ligplaatsen besloot, werd eerst de mening van de Kor te Havenbewoners gepeild. Deze bleken zeer positief te genover de komst van nieu we schepen te staan. De nieuwkomers in de Nieuwe Haven worden een Groninger tjalk en een Gro ninger Boltjalk. Het laatste schip ligt al enige maanden aan de overzijde van de Korte Haven afgemeerd, in afwachting van de definitie ve ligplaats. Volgens een woordvoerder van de ge meente zullen de nieuwe lig plaatsen binnen enkele we ken in gebruik worden ge nomen. SCHIEDAM - Gijs Hendriks geeft donderdag 30 januari een jazz-concert in Theatercafé de Tender. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. Gijs Hendriks is een multi-in- strumentalist, die zich op iedere saxofoon thuis voelt. In 1972 won Gijs de Wessel Ilckenprijs. destijds de grote Jazz-award van Nederland. Gijs Hendriks treedt op met zijn begeleidingsband, bestaan de uit Bert van Erk (bas), Bill Gerhardt (piano en toetsen) en Clarence Bectoms (drums). Tij dens het optreden staat de nieuwste CD van het gezelschap 'Gentlemania' centraal. Het Gijs Hendriks Quartet '^wsbva6' Stadsblad DE MOOISTE TEGELS EU BADKAMERS ZIET U BU een bezoek kan onze nieuwe TEGEL-SHOWROOM IS ZEKER DE MOEITE WAARD Enorme keuS C lY.miiim vioenegeis Rocce <040 mei mur helst 30 iaer garant* op de siiiwast Mosa Viiieroy Boch Spr»n» Porcelanosa imoia Iris Girardi Venrs - Kom gauw kijken! tkZMtfWSter OPRUIMING -totTDWenW Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel 010-4518844 Hillelaan 3Q-39. t.o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. Tel 010-4852273 - kleine groepjes - B-diploma in 3 maanden - revalidatie-zwemmen - zwemles voor ouderen - moeder- en babyzwemmen - kinderverjaardag - privé ouderen of kind - watertemperatuur 33 graden. DIT ALLEMAAL IN DE WAALSTRAAT 60, VLAARDINGEN-CEHTRUM tel. 010-4357031/4348258 Reinaert de Vos slaat weer toe Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1