PAGINA VERVANGT INFORMATIEKRANT "T STADSERF' KWIJTSCHELDING SOMS MOGELIJK OVERZICHT BELANGRIJKSTE TARIEVEN INFORMATIE De tarieven van de gemeentebelastingen in Schiedam zijn jarenlang het zelfde gebleven. De hondenbelasting bijvoorbeeld, is sinds 1980 ongewij zigd; de rioolbelasting is sinds 1984 op hetzelfde peil. Met ingang van het belastingjaar 1992 worden de tarieven echter met drie procent verhoogd. Dit heeft de gemeenteraad onlangs besloten. De verhoogde bedragen treft u aan in de komende belastingaanslagen. 'Beter inspelen op de actualiteit, flexibeler en goedkoper.Adri Reijnhout, wethouder voor onder andere voorlichting, somt de voordelen van de ge meentelijke voorlichtingspagina in het Nieuwe Stadsblad op. De pagina verschijnt vanaf vandaag gemiddeld eens per maand en vervangt de in formatiekrant "t Stadserf'. RIOOL HONDEN OPENBARE VERGADERINGEN BELLEN VOOR WIJK EN BUURTBEHEER PASPOORTEN REINIGING 0MBUDSC0MMISSIE POLITIE ZOEKT CONTACT MET MAROKKANEN GRATIS WEGENKAARTEN BOUWVERGUNNINGEN 31 januari 1992 Uitgave: Gemeente Schiedam Redactie: Bureau Voorlichting, Tel. 4275390 Heffing 1991 1992 Onroerend-goedbelastingen per f. 3000,- vastgestelde waarde - gebruikersbelastin - eigenarenbelasting 3,44 9,90 3,55 7,75 Rioolrechten per aansluiting 99,07 175,00 Reinigingsrechten - afvalstoffenheffing per maand 7,32 7,55 Hondenbelasting - voor de eerste hond - voor de tweede en volgende hond variabel 200,00 103,00 206,- Voor nadere inlichtingen kunt u van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur terecht bij het Bureau Belastingen van de gemeente Schiedam, Emmastraat 1, 3111 GA Schiedam, telefoon (010) 4275323 of 4275315. Correspondentie (graag voor zien van een telefoonnummer waar u overdag bereikbaar bent) kunt u richten aan de afdeling Financiën, Bureau Belas tingen, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De artikelen op deze pagina zijn ter infor matie. Er kunnen geen rechten aan ont leend worden. GEMEENTE PAST BELASTINGTARIEVEN AAN Evenals in voorgaande jaren zullen er in graaf- en crematierechten nog andere in- 1992 bij u aanslagen van bijvoorbeeld vloeden. onroerend-goedbelastingen, rioolrechten en hondenbelasting in de bus vallen. ONROEREND GOED Naar aanleiding van een aantal ontwikke- lingen op het (gemeentelijke) belasting- Voor de tarieven van de onroerend- gebied zijn de verordeningen aangepast goedbelastingen is de gemeente wettelijk en de tarieven gewijzigd. Naast de alge- verplicht er voor te zorgen dat de ver- mene verhoging zijn er voor de tarieven houding tussen het tarief voor gebruikers voor onder andere de onroerend-goed- en eigenaren maximaal 1:1,25 bedraagt, belastingen, de rioolrechten en de be- Dit moet met ingang van 1994 zijn be- "t Stadserf verscheen elke laatste vrijdag van de maand als bijlage van het Nieuwe Stadsblad. Aan die vaste verschijnings data zaten nadelen. Zo konden we moei lijk inspelen op de actualiteit. Doordat de verschijningsdata van de pagina niet voor een jaar vastliggen kunnen we bij voorbeeld een paar dagen voor een ge meentelijke informatieavond of meteen na belangrijke besluiten een pagina Ge- meenteNieuws maken,' legt Adri Reijn hout uit. 'Bovendien heeft de pagina nog een an der groot voordeel: is er veel nieuws, dan maak je anderhalve pagina, is er wat minder nieuws, dan ga je over op drie kwart pagina. Flexibiliteit is het sleutel woord. De pagina GemeenteNieuws kan sneller en beter inhaken op wat er speelt in de gemeente. Daarnaast zijn deze pa- reikt. Om stapsgewijs tot deze noodzake lijke tariefsverhouding te komen, heeft de gemeenteraad besloten het eigenarenta- rief te verlagen en het gebruikerstarief (afgezien van de algemene verhoging van drie procent) gelijk te laten. Door het verlagen van het eigenarentarief onroerend-goedbelastingen ontstaat echter voor de gemeente een lagere op brengst. Om deze lagere opbrengst te compenseren heeft de raad besloten het tarief van de rioolrechten (een heffing die ook van de eigenaar geheven wordt) te verhogen. De aanslagen onroerend-goedbelastin gen worden met ingang van het belas tingjaar 1992 door de gemeente zelf ver zonden en ingevorderd. Dit betekent dat gina's aanmerkelijk goedkoper dan de oude informatiekrant,' aldus de D66-wet- houder. De vaste kleur van de informatiekrant "t Stadserf' was blauw. Toevalligerwijs de kleur van de VVD. Deze pagina heeft als kleuraccent groen. Is dat niet de kleur van D66? 'Puur toeval', verklaart Adri Reijnhout. 'Het is gewoon een frisse kleur.' Adri Reijnhout met een proefnummer van de nieuwe pagina met Gemeente- Nieuws en een exemplaar van de oude informatiekrant "t Stadserf: 'Pagina is beter en goedkoper dan informatiek rant. u zich met vragen over de heffing en de invordering van onroerend-goedbelastin gen rechtstreeks tot de gemeente kunt wenden. U bent rioolrechten verschuldigd als u op 1 januari van het belastingjaar eigenaar bent van een woning of een bedrijfspand met een aansluiting op de gemeentelijke riolering. Ook bij lozing op open water (dat van de gemeente is) moeten riool rechten betaald worden. Tot 1992 was het tarief voor de eerste hond afhankelijk van het (belastbaar) in komen van belastingplichtige, terwijl voor de tweede en elke volgende hond een vast tarief gold. Het nieuwe vaste tarief bedraagt voor het belastingjaar 1992 f. 103,- voor de eerste hond en f. 206,- voor de tweede en elke volgende hond. Omdat het inkomen van de hondebezit- ter geen rol meer speelt, worden er Wie vermogen heeft (zoals in de vorm van een auto, een eigen huis, spaargeld) komt bijna nooit in aanmerking voor kwijtschelding. Bij het behandelen van uw kwijtschel- dingsverzoek wordt onder andere geke ken naar de volgende gegevens: -netto gezinsinkomen (incl. vakantiegeld); -ontvangen huursubsidie of huurgewen- ning; -kale huur; -nominale ziekenfondspremie; -normbedragen voor levensonderhoud. Voor een alleenstaande is het normbe drag voor levensonderhoud per maand f. 885,-, voor een gezin f. 1355,- en voor een een-oudergezin f. 1195,-. Huursubsi die of huurgewenning wordt bij het netto inkomen opgeteld, waarna kale huur, no minale ziekenfondspremie en het norm bedrag levensonderhoud in mindering worden gebracht. In beginsel kunt u in aanmerking komen voor kwijtschelding als het hiervoor bere kende inkomen per maand gelijk is aan of lager is dan het normbedrag. De normbedragen worden regelmatig her zien. Als dit inkomen per maand hoger is dan het normbedrag, wordt geen of geen vol ledige kwijtschelding verleend. In bijzon dere gevallen kan van deze richtlijnen worden afgeweken. Het bovenstaande betreft slechts een sa menvatting van de diverse kwijtschel- dingsregels en het kwijtscheldingsbeleid. De komende weken wordt weer een aantal openbare vergaderingen gehouden. Over plaats, tijd en inhoud van de agenda kan een week voor de betreffende vergadering Infor matie worden gevraagd bi) het Bureau Voor lichting, tel. 4275390. Op do. 6 feb. vergadert de Adviescommissie voor Sociale Vernieuwing. Op ma. 10 feb. vergadert de Commissie voor Cultuur, Gemeentewerken, Stadsontwikke ling en Verkeer. Op di. 11 feb. vergadert de Commissie voor Onderwijs, Sociale Zaken en Emancipatie. Op wo. 12 feb. vergadert de Commissie voor Wonen, Wijk- en Buurtbeheer en Voorlich ting. Op ma. 17 feb. vergadert de Commissie voor Algemene en Economische Zaken. Op wo. 19 feb. vergaderen de Commissie voor Financin, Bedrijven, Personeel en Orga nisatie en de Commissie voor Welzijn, Sport, Volksgezondheid en Milieu. Op ma. 24 feb. vergadert de Gemeenteraad. Onderstaand lijstje met telefoonnummers kunt u uitknippen en bewaren. U heeft dan altijd het juiste telefoonnummer bij de hand als u een verzoek of klacht wilt doorgeven over het openbare gebied in uw buurt. 437 73 00 riolering en bestrating 415 46 05 plantsoenen, groenonderhoud 427 56 50 openbare scholen en gebouwen 415 42 44 bruggen, gemalen en sluizen 473 58 95 Gemeentewerken na werktijd voor spoedeisende zaken 462 22 22 reiniging straten, openbare ver lichting, huisvuil, ongediertebe- strijding 473 91 66 Gemeentelijk Woningbeheer 426 85 78 Gemeentelijk Woningbeheer na werktijd voor spoedeisende za ken 471 50 22 Woningbouwvereniging Schie dam, klachtenmelding tussen 8.00 en 10.00 uur 470 94 44 Woningbouwvereniging Schie dam, voor spoedeisende zaken na 10.00 uur Na 31 maart is het niet meer toegestaan om met een verlopen paspoort naar het buiten land te reizen. Vanaf die datum moet ieder een die de grens over wil een geldig(e) pas poort of toeristenkaart hebben. Tot en met 29 februari betaalt u voor een paspoort in Schiedam het wintertarief van f 65,-, van maart tot en met augustus is het paspoort f 10,- duurder. Vanaf september geldt weer het lage tarief. Voor meer informatie over paspoorten en toeristenkaarten kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, 's-Graveland- seweg 567, 2e etage, tel. 4732111. voortaan niet meer elk jaar aangiftebiljet ten verzonden. Dit betekent echter niet dat de aangifteplicht niet meer bestaat. Als u bijvoorbeeld een hond (erbij) neemt of u komt in de gemeente Schiedam wo nen (en u heeft één of meer honden), be staat nog steeds de verplichting een aan giftebiljet aan te vragen. Hondenbezit ters, die al bij de gemeente staan inge schreven, krijgen ieder jaar automatisch een aanslagbiljet toegezonden. Zijn er wijzigingen in uw situatie (u heeft bijvoorbeeld geen hond meer of u heeft er een hond bijgenomen) dan moet u dit zelf bij de gemeente opgeven. Als uw hond(en) in de loop van het belastingjaar 'verhuist' of overlijdt, dient u dit ook zelf aan de gemeente te melden. De even tueel te veel betaalde belasting wordt dan terugbetaald. Voor het ophalen van huishoudelijke af valstoffen maakt de gemeente kosten. Hiervoor wordt onder de naam afvalstof fenheffing een belasting geheven. De hef fing gebeurt door middel van de energie nota van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam. Op deze pagina treft u een overzicht aan van de belangrijkste tarieven voor de hier genoemde gemeentelijke belastin gen. Schiedam heeft een Ombudscommissie. Bij de Ombudscommissie kunt u een klacht in dienen als u vindt dat u niet behoorlijk bent behandeld door de Gemeente Schiedam. Voordat u naar de Ombudscommissie stapt moet u wel eerst de betreffende gemeentelij ke instelling of ambtenaar op de hoogte ge steld hebben van uw grief; u moet er eerst met de gemeente over gesproken of ge schreven hebben. De Schiedamse Ombudscommissie is een onafhankelijke commissie van drie mensen. De commissie stelt naar aanleiding van uw klacht een onderzoek in, zegt of u wel of geen gelijk hebt, en geeft mogelijke oplossin gen aan. Twijfelt u of u een klacht kunt indienen bij de Schiedamse Ombudscommissie, of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opne men met de Secretaris van de Ombudscom missie, 's-Gravelandseweg 567, tel. 4732111, tst. 328. Er wonen enkele hoderden Marokkanen in Schiedam. De gemeentepolitie zoekt naar een manier om met deze groep in contact te treden. Door elkaar te ontmoeten, met elkaar te spreken en ervaringen uit te wisselen, hoopt de politie tot een goede verstandhou ding te komen met deze bevolkingsgroep. Andersom kunnen de Marokkaanse Schie dammers dan wat meer te weten komen over de werkwijze van de politie. Misverstanden of onbegrip kunnen zo uit de wereld worden ge holpen. Daarom nodigt de politie alle Marok kaanse inwoners van Schiedam uit voor een bijeenkomst op vrijdag 14 februari a.s. In het Migrantencentrum 't Parkweg, Parkweg 195 te Schiedam. De middag begint om 14.30 uur. De Marokkanen worden met een per soonlijke brief uitgenodigd. De provincie Zuid-Holland heeft een gratis verkeerskaart uitgegeven. Op de kaart staat de provincie afgebeeld samen met een aan tal nuttige verkeerstips. De kaart is gratis af te halen bij het Bureau Voorlichting (stads kantoor, 4e etage), openbare bibliotheken, de VVV en het politiebureau. In de informatiekrant "t Stadserf' werden maandelijks de aangevraagde en verleende bouwvergunningen gepubliceerd. Dat ge beurt niet op de pagina GemeenteNieuws. Vanaf vandaag zullen de bouwvergunningen (gemiddeld) eens per twee weken in een ad vertentie in het Nieuwe Stadsblad gepubli ceerd worden. Het kan voorkomen dat u een gemeente lijke belasting niet kunt betalen. In dat geval kunt u kwijtschelding aanvragen bij de gemeente Schiedam. Er bestaat geen recht op kwijtschelding. Kwijtschelding aanvragen doet u door middel van het indienen van een aan vraagformulier. Dit aanvraagformulier is verkrijgbaar bij de Comptabele van de gemeente Schiedam in het Stadskantoor. Kwijtschelding aanvragen is mogelijk voor de volgende gemeentelijke belastin gen: onroerend-goedbelastingen, hon denbelasting (voor wat betreft de eerste hond) en afvalstoffenheffing (huisvuilbe lasting). omhoog om de stijgende kosten van bijvoorbeeld rioleringswerkzaamheden te kunnen betalen. Belastingtarieven gaan

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 5