Dit weekeinde in de theaters: v D66-vragen over café in stadhuis Verhalenwedstrijd Scholieren maken glas-in-lood raam Gospel en blues in Podium Café Bruidspaar van de maand? Computers in de Teerstoof Geschiedenis van de kunst Kunstmarkt in De Erker Vroemmm '92 Kannibalisme in Filmhuis Siebelink in Filmhuis Expositie in De Pronkkamer Wordt verwacht Eigen kunst in De Klinker RENAULT "RLDONICE 3 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 5 FEBRUARI 1992 PAGINA 13 SCHIEDAM - De Schie- damse Theaters hebben voor het komend weekein de weer een zeer geva rieerd programma in petto, variërend van typisch En- SCHIEDAM - Het voorstel van wethouder Chris Zijdeveld om het oude stadhuis aan de Grote Markt een horecabestemming te geven, is niet overal in dank af genomen. De D66-raadsleden Van den Akker-de Jager en Houtkamp hebben het college hierover vragen gesteld. De D66-ers vragen zich af of het wel'hsndig en verstandig was om een dergelijk voorstel te doen, gezien de discussies die vorig jaar ontstonden naar aan leiding van gelijkluidende plan nen rond de Korenbeurs. Omwo nenden maakten toen massaal bezwaar tegen een eventuele ho recabestemming voor dit monu mentale gebouw. Bovendien wacht de raad nog op een uitge breide en integrale notitie over het horecabeleid in de binnen stad. Deze notitie is toegezegd aan de raadscommissie voor Al gemene en Economische Zaken. De D66-raadsleden willen weten of het college bereid is publieke lijk afstand te nemen van de uit spraken van Zijdeveld. gelse humor tot een ro mantisch 'fluitconcert' en van poppenspel tot Ierse mythen. De Britse cabaretière Elkie Dea- dman treedt vrijdag 7 februari op in de Roo Roosenzaal van het Passage Theater. Velen kennen Elkie Deadman van haar ontelbare geslaagde parodieën op internationaal be kende personen. In haar nieuwe programma 'De Dunne Draad' presenteert ze echter 'something completely different'. De Dun ne Draad is een humoristisch, ontroerend programma over het constante gevecht van iemand om zichzelf in de hand te hou den: de dunne draad tussen wijsheid en waanzin. De ziel van een persoonlijkheid in kromme karakters wordt mee dogenloos uiteengerukt. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 18,-/CJP en Pas65 15,-. Poppentheater In Theater de Teerstoof speelt Poppentheater Propop zaterdag 8 februari de kindervoorstelling 'Antark'. De voorstelling is be doeld voor kinderen van acht tot veertien jaar. Sylvie, een Amerikaanse pin- SCHIEDAM - Computer Club Schiedam organiseert zaterdag 8 februari een bijeenkomst in De Teerstoof, aan de Nieuwstraat 12. De bijeenkomst, die om 10.00 uur begint, staat in het te ken van de hardware en de techniek. De toegangsprijs be draagt 3,50. Philips demonstreert haar nieuwste pcd-315 Multi-media computer met ingebouwde CD- Romspeler. Met behulp van deze CD-speler kunnen zowel geluiden en beelden als compu terdata worden gelezen. De op slagcapaciteit is 680 Megabyte en het systeem is maar liefst vier keer sneller dan ieder ander systeem. Voorts wordt een computer rommelmarkt gehouden voor oude computers, printers, mo nitoren, onderdelen, boeken, diskettes en nog veel meer. Wie een gratis tafel wil reserveren, moet bellen telefoon 4716599. Andere activiteiten tijdens de bijeenkomst zijn hardware en netwerk demonstraties en een °C koopjesmarkt. guin, is ontsnapt uit de dieren tuin van New York. Op zoek naar het laatste stukje ongerepte natuur belandt ze op Antarc tica. Ze veroorzaakt er heel wat opschudding met haar ghetto- blaster en haar onwetendheid over het leven in de vrije na tuur. Zo komt ze in de gekste situaties terecht. Gelukkig wil Robje, een vriendelijke zee hond, haar op weg helpen. Als ze haar plekkie eindelijk gevon den heeft, wordt er door de mens een kerncentrale ge bouwd.... De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Berdien Stenberg Berdien Stenberg brengt zater dag 8 februari haar muziekthea tershow 'De Toverfluit' in de Grote Zaal van het Passage Theater. Tijdens dit concert besteedt fluitiste Berdien Stenberg veel aandacht aan Mozart. Niet al leen omdat het vorig jaar twee honderd jaar geleden was dat Mozart overleed, maar ook om dat Berdien door haar hele car rière heen een bijzondere band heeft met deze componist. Naast composities van Mozart speelt Berdien ook een blokje van traditionele Japanse volks wijsjes en stukken uit bekende musicals als 'My Fair Lady' en 'The Sound of Music'. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijzen be dragen 25,-, ƒ22,- en ƒ19,- /CJP en Pas65 krijgen drie gul den reductie. De Verteller Frederik de Verteller verhaalt zaterdag 8 februari in Theater de Teerstoof over 'Ierse My then'. Het beroep verhalenverteller is het op één na oudste ter wereld. Sinds de boekdrukkunst en later de uitvinding van de televisie is dit beroep echter in onbruik ge raakt. Frederik de Verteller (in werkelijkheid dramadocent Guus Rekers) heeft de draad echter weer opgepikt en 'het vertellen' in ere hersteld. In 'Ierse Mythen' vertelt Frederik een grote mythe uit de superieu re Ierse verhalencultuur, ge volgd door een improvisatie, waarin allerlei Ierse sprookjes fragmenten tot een nieuw geheel worden gesmeed. Het optreden begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Orgelconcert Nicholas Martin bespeelt zon dag 9 februari het theaterorgel in de Grote Zaal van het Passa ge Theater. Nicholas Martin begon als 16- jarige organist in de Tower Blackpool, waar hij twee seizoe nen speelde. In 1983 werd hij benaderd door Nigel Turner om vaste organist op de 19-ranks Wurlitzer te worden van 'Tur ner's Musical Merry Go Round'. Dit orgel was afkom stig uit de Paramount/Odeon in Newcastle. Martin speelt nog steeds bij Turner en heeft in middels diverse platen, casset tes en CD's gemaakt. In Ameri ka is hij een veelgevraagd gast- organist. Het orgelconcert begint om 11.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 9,-/N.O.F.-leden betalen 5,-. Het Theaterconcert van Benny Neyman, die woensdag 12 fe bruari plaats vindt in de Grote Zaal van het Passage Theater, is geheel uitverkocht. SCHIEDAM - Het Filmhuis organiseert ook dit jaar weer een Verhalenwedstrijd. De wedstrijd valt uiteen in drie categorieën: verhalen, geschreven door personen van 18 jaar en ouder; poëzie, geschreven door personen van 18 jaar en ouder en verhalen en poëzie, geschreven door jongeren tot 18 jaar. De epistels mogen niet langer zijn dan 2500 woorden en moeten duidelijk leesbaar (het liefst getypt of geprint op A4-formaat) zijn. Op het voorblad moet naam, adres, telefoonnummer, leeftijd en categorie staan vermeld, terwijl de naam ook op ieder blad moet staan. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Bovendien worden de inzendingen eigendom van de Stichting Filmclub Schiedam en worden dus niet geretourneerd. Door deel te nemen aan de wedstrijd verleent de inzender automatisch toestemming voor publikatie van het verhaal. De verhalen moeten vóór 21 maart worden gezonden aan Het Filmhuis, Postbus 4117, 3102 GC Schiedam. SCHIEDAM - Aan de wand hangt demonstratief een bordje 'Eerste Hulp' met een pijl. „Grapje van de Technische Dienst", zegt Pim Schenkelaars. De medewerker van het Ste delijk Museum begeleidt namelijk de komende we ken een educatief project, getiteld 'Glas-in-lood ate lier, rondom de ramen van Liduina'. Leerlingen van zeven Schiedamse basis scholen gaan afzonderlijk aan de slag om uiteindelijk een raam van zeven meter lang en twee meter hoog te maken. De 'Eerste Hulp' is gelukkig nog niet nodig geweest. De aanleiding tot het project is het snel verdwijnen van het oude ambacht van het vervaar digen van glas-in-loodramen en de ramen zelf. „Die vind je in Schiedam eigenlijk alleen nog in de Singelkerk en Grote Kerk", zegt Pim. „De bedoeling is om de jeugd de specifieke waarde van de glas-in-loodramen dui delijk te maken. Dan gooien ze het hopelijk niet zo snel meer in", voegt hij er met een knip oog aan toe. Aan het project wordt mede werking verleend door de Schie damse glazenier Frits Hende- rickx, die behalve een grote hoeveelheid gekleurd glas en lichtbakken ook advies, ontwer pen en voorbeelden leverde. De eerste twee scholen, die hun bijdrage leverden aan het im mense glas-in-loodraam, waren De Singel en de Julianaschool. De leerlingen hebben groepsge wijs elk een raam van 1 bij 1,5 meter gemaakt. Op een stuk plexiglas zijn met behulp van kleine gekleurde glasscherven fi guren gevormd, die vervolgens zijn vastgelijmd. De hiaten tus sen de glasscherven worden la ter opgevuld met zwarte klei, in plaats van het oorspronkelijke, maar o zo giftige lood. Opvallend bij de eerste twee scholen is overigens dat de zon een dankbaar object vormt. Op vrijwel ieder raam komt de ko peren ploert voor. Sommige ra men tonen een abstracte voor stelling, andere hebben duide lijk herkenbare figuren als een boom, een vrouw en zelfs een raket. Leukoplast Het is dinsdagmiddag. Deze keer zijn de leerlingen van ba sisschool De Gorzen aan de beurt. Nadat de toppen van SCHIEDAM - In huiskamerga lerie De Pronkkamer is van 8 februari tot en met 28 maart een expositie te bezichtigen met werken van de Amsterdamse kunstenares Popje Schouten. Zij toont haar schilderijen en colla ges. Popje's schilderijen zijn eigen-, tijdse prenten met actuele en re cente onderwerpen als religie, de Golfoorlog, house-party's en zomervakantie. De kunstenares wordt geïnspireerd door Pop-art en Andy Warhol geldt als haar grootste voorbeeld. De Pronkkamer is vestigd aan de Vlasakker 23 in Spaland. De galerie is iedere zaterdag geo pend van 11.00 tot 17.00 uur. Illillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug start woens dagavond 12 februari de cursus 'Inleiding in de Kunstgeschiede nis'. Deze cursus wordt ver zorgd door Stichting Morgen de Maas. De cursus omvat 12 les sen van twee uur en de kosten bedragen 150,-. De lessen be ginnen om 19.30 uur. In de cursus wordt aandacht be steed aan de kunsthistorie van de Griekse oudheid tot aan het begin van deze eeuw. Voor meer inlichtingen kan men bel len, telefoon 4140200. lUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllll duim en wijsvinger met Leuko plast zijn ingetaped, gaan ze in vijf groepen aan de slag. Gretig wordt in de glasbak gerommeld om de benodigde glasscherven te selecteren. Slechts weinigen weten vooraf wat ze willen maken. De enige meisjesgroep heeft echter wel een idee. „Een weiland met van alles en nog wat". Later blijken ze er zelfs een huis bij te heb ben gemaakt. Een groepje branieschoppers heeft bij aanvang geen flauw idee wat ze gaan vervaardigen. „Een heel groot vlak, wat ner gens op lijkt". Maar na verloop van tijd weten ze het zeker: „Het is het schilderij zonder naam. Je hebt toch ook een Zangeres zonder Naam?". Het resultaat is in ieder geval kleur rijk. Een ander groepje vertelt vooraf dat ze eigenlijk een paard willen maken, maar dat zal wel niet lukken. Ze blijken zichzelf te hebben onderschat, want het wordt een duidelijk herkenbaar paard, zelfs compleet met rid der en zwaard. De vierde groep begint enthousiast met een bloem, een zeilboot en een ...F16 straaljager. Maar dat blijkt toch iets te hoog gegrepen. Het wordt een fraaie compositie van afzonderlijke kleurenvlak ken, a-symetrisch ingedeeld. Eiland De laatste groep creëert een schitterend eiland in de zee. Op het eiland staat een palmboom en zit een man te vissen. In de zee zwemt een haai, terwijl twee vliegtuigen het luchtuim door kruisen. Nadat de figuren netjes op het plexiglas zijn uitgelegd, moet het glas scherf voor scherf wor den vastgeplakt. Een heidens karwei. „Wat denk je van het werk dat wij straks moeten doen?", vraagt Pim Schenke laars semi-verontwaardigd. „Wij moeten alle opengebleven stukjes gaan vullen met zwarte klei, zodat de contrasten beter zichtbaar worden". Al met al is Pim zich uiterst te vreden met de vervaardigde glas-in-loodramen. „Dat levert straks een even prachtig als ko lossaal raam op", weet hij al. De volgende scholen, die met Mijne Heren, muziektheater, donderdag 13 februari, Passage Theater/Theatercafé; Vincent Bijlo, De knal van half zeven, donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 februari, Theater de Teerstoof; Muziek- en Danstheater Pando ra, Perron 7, vrijdag 14 februari, Passage Theater/Grote Zaal; Clownstheater Confetti, Ont waakt!, zaterdag 15 februari. Theater de Teerstoof; De Rotterdamse Dansgroep, Programma 2, zaterdag 15 fe bruari, Passage Theater/Grote Zaal; Aad Wieman, De Veerman, woensdag 19 februari, Passage Theater/Grote Zaal. Kaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Theater. Dan is ook telefonisch reserver en mogelijk: telefoon Passage Theater 4269563 en Theater de Teerstoof 4269455. Voor meer informatie kan men bellen met de administratie van de Schiedamse Theaters, tele foon 4262987 (tijdens kantooru ren). 9 i T i •j het glas in de weer gaan, zijn de Sint Bernardus, Albertus Mag nus, Dominicus Savio en Groe- noord. Overigens zijn de werkzaamhe den van de leerlingen van dins dag tot en met vrijdag (tussen 10.00 en 16.30 uur) te bezichti gen door het publiek. Als men wil, kan men zelfs meehelpen. .Het project duurt tot en met zondag 23 februari. SCHIEDAM - Naast de weke lijkse jamsessies op dinsdag- en donderdagavond (aanvang 21.00 uur) wordt er dit weekein de ook weer opgetreden in het Podium Café, aan de Lange Ha ven 28. Zaterdag 8 februari treedt de Tim Disney Band op. Deze En gels/Nederlandse rhythm and bluesformatie bestaat uit Tim Disney (zang en mondharmoni ca), Alan Gascoigne (gitaar), Alan MacFarlane (drums) en Hans Hoogstoevenbelt (basgi taar). Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is gra tis. SCHIEDAM - In basisschool De Klinker is donderdagavond 6 februari een tentoonstelling ingericht van kunstwerken, ver vaardigd door leerlingen van de school. De kunstwerken zijn ge maakt tijdens een gezamenlijk project van De Klinker. Ieder jaar zijn de vierhonderd leerlingen van De Klinker drie weken lang in de weer met een 'esamenlijk project. Dit jaar was als thema 'kunst' gekozen. Elke leeftijdsgroep ging aan de slag met een bepaald onderdeel en werkten het verder uit. Aan bod kwamen vormen en kleuren, de moderne en klassieke schilder kunst, Romaanse en Gothische bouwkunst, architectuur, druk technieken en fotografie. Aan het project werd meegewerkt door het SSKV, de jeugdbiblio theek, een fotograaf en een kunstschilder. NBEst het kijken en bestuderen van kunstwerken, moesten de kinderen ook zelf kunstwerken en foto's maken. De resultaten hiervan zijn donderdagavond te bewonderen tijdens een 'kijka- vond', die van 18.30 tot 19.30 uur wordt gehouden in basis school De Klinker, aan de War- moezenierstraat 36/38. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker, aan de Jan van Aven- nesstraat 32, wordt zondag 23 februari de kunstmarkt 'Van Knutselwerk tot Kunst' gehou den. De markt neemt het gehele wijkcentrum in beslag. Iedereen, die zijn of haar crea ties op het gebied van knutse len, creativiteit en kunst wil ex poseren, kan zich bij De Erker aanmelden. Bovendien kan de bezoeker ook zelf aan de slag met tekenen, schilderen hand vaardigheid of een andere hob by. Het podium staat open voor iedereen, die wil dansen, mu ziek maken of zingen. Belangstellenden moeten vöör 14 februari contact opnemen met De Erker, telefoon 4267767. Zondag 9 februari is het de beurt aan de gospelband 'The Rock of Ages'. Rob Boer (zang en gitaar), Ferry Buijtendijk (drums) en Fred van Unen (contrabas) proclameren de lief de van de Grote God door mid del van jump, boogie en blues. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Onder het motto 'Vroemmm '92' organiseert bewonersorganisatie Oud-Ma- thenesse Het Witte Dorp in de week van 5 tot en met 12 fe bruari allerlei activiteiten rond gereedgekomen en aanstaande stadsvernieuwingsprojecten. Zo wordt woensdagochtend 5 februari om 10.00 uur de offi ciële openingshandeling van de Tjalkflat voor 55-plussers ver richt. De eerste sleutel wordt aangereikt door een geveltoerist, die zich aan de buitenkant van het gebouw van de bovenste (elfde) etage naar beneden laat zakken. Jan van de Bergh Jeths, distriktsmanager van het GWR, zal vervolgens de flat 'openen'. De Rotterdamse wethouder Pim Vermeulen geeft maandag 10 februari om 14.00 uur het startschot voor de renovatie van het eerste woonblok (MGE) in het Hart van de Landen- buurt. Voor meer informatie over deze stadsvernieuwingsweek kan men zich wenden tot de bewonersorganisatie, gevestigd aan de Bulgaarsestraat 4. Het pand is iedere werkdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, staat voor vrijdag 7 februari de film 'Silence of the Lambs' gepro grammeerd. De film is geregis seerd door Jonathan Demme en de hoofdrollen worden vertolkt door Jodie Foster en Anthony Hopkins. Clarice Starling, afgestudeerd psychologe en criminologe, krijgt haar eerste opdracht als FBI-agente. Zij moet op het spoor komen van 'Buffalo Bill', een seriemoordenaar die het ene na het andere slachtoffer ontvoert en vervolgens uithon gert en vilt. De enige, die aan wijzingen zou kunnen geven, is een briljante ex-psychiatepJn psychopaat met de bijnaam 'Hannibal the Cannibal'. Deze zit echter opgesloten in een spe ciale, zwaarbewaakte afdeling van een krankzinnigengesticht, omdat hij zijn slachtoffers opat. Clarice gaat een confrontatie met Hannibal niet uit de weg en zij raakt steeds meer in de ban van zijn intelligentie en charme. De voorstelling begint om 213d uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - De schrijver Jan Siebelink is zaterdag 8 februari te gast tijdens de literaire avond in Het Filmhuis, aan de Nieuw straat 12. De auteur wordt deze avond geïnterviewd door de heer De Krom, leraar Neder lands aan de scholengemeen schap Schravenlant. Jan Siebelink (53) is een kenner bij uitstek van de Franse litera tuur. In 1972 behaalde hij het doctoraalexamen Frans. Siebe link heeft een groot aantal ver halen, novellen en romans op zijn naam staan. Enkele voor beelden zijn 'De herfst zal schit terend zijn', 'De reptielse geest' en 'De dochter van de kapitein wordt achttien jaar'. Ook schreef Siebelink artikelen in opiniebladen. Vaak was het on derwerp hiervan een Franse schrijver. De literaire avond begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 10,-. Donateurs beta len 7,50. Een fantastische show voor het hele gezin! ki A.s. bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam. Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en u' ontvangt dan ook 150,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand. ■H Humor, muziek, en Ierse verhalen Frederik de Verteller vertelt (foto Marja Leeuwenberg). IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIII Een schilderij zonder naam Aandachtig luisteren de kinderen van basisschool De Gorzen naar de uitleg van Pim Schen kelaars (rechts). Elkie Deadman Al I 1 <1 1 i 9 9 9 9 1 1 1 1 9 a a ii li V» -3 Produced by KENNETH FELD Spektakel in de krokusvakantie! PRIJZEN Volw Kind./65+ Loge (genummerde plaatsen) 45,- 35,- Tribune 30,- 20,- Congresgebouw Den Haag Dinsdag 3 maart 19.00 Woensdag 4 maart 12.30 - 16.00 Donderdag 5 maart 12.30 - 16.00 Vrijdag 6 maart 14.00 -19.00 Zaterdag 7 maart 12.00 - 15.30 19.30 Zondag 8 maart 12.30 - 16.00 KAARTEN VERKRIJGBAAR BIJ: Nederlands Congresgebouw 070-3540415 (van 10.00 -15.00 uur) Bespreekburo Haagsche Courant 070-3656806 Alle VW bespreekburo's 070-3546200 Landelijke Reserveerlijn 070-3617710 (tot 22.00 uur) GENUMMERDE LOGE PLAATSEN alleen verkrijgbaar bij het Congres gebouw en het Bespreekburo Haagsche Courant, GROEPSBOEK- INGEN alleen bij het Congresgebouw. HOME VIDEO Z— Si M - j* -,y M «I V *r V '4

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 13