VANDAAG XTRA Metrobuis, fietstunnel en rijbanen voor doelgroepen Gemeente ziet economische mogelijkheden in Schiedam Noord-Oost Eumtax- ^Bericht over nieuwe directie t verbaasd: directeur is voorbarig ALBERT I DE BLOCK HEIJN TRENT mmm Jaar DE RIETZEILERS Ouderensoos Supermarkt Stadsblad 10* Prijzenregen in januari-t rekking Postcode Loterij van het Dankzij u behoren wij, als enige AH-supermarkt, bij de 4 beste supermarkten van Nederland! Wij bedanken u voor uw steun en vertrouwen!!! JtJ-L WOENSDAG 5 FEBRUARI 1992 44e JAARGANG, NUMMER II OPLAGE 42.150 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Feijenoorder John de Wolf bleef niet lang op de balk zitten. SCHIEDAM - John de Wolf hield het afgelopen zaterdag niet droog. Aan het einde van de zeer geslaagde spelenmiddag in Zwembad Zuid, waaraan cir ca 130 kinderen van zes tot en met twaalf jaar meededen, mochten de beste deelnemers het in de finale opnemen tegen de robuuste Feijenoorder. Geze ten op een balk boven het water ontspon zich een kostelijk kus sengevecht tussen De Wolf en de kinderen. De meeste deelnemertjes wisten hun idool een nak pat te bezor gen, maar het had er alle schijn van dat John de Wolf tegen een aantal stoere knullen extra zijn best deed. Het gevolg was dat deze branieschoppers hun bra voure moesten bekopen met een duik in het water. SCHIEDAM - Voor de bewo ners van de flats Stricklede, Emma en Nieuwland organi seert dienstencentrum De 4 Molens vanavond, woensdag 5 februari, een soosavond met ge zellige muziek en drie gratis bingo-ronden. De soos vindt plaats in de grote zaal van het dienstencentrum aan de Nieuwe Damlaan 766 en begint om 19.00 uur. EEN BEZOEK AAM ONZE NIEUWE TEGELSHOWROOM IS ZEKER DE MOEITE WAARD Toen het laatste kind hem met een 'dreun' het water in had ge slagen, dacht de proestende John de Wolf dat het karwei er voor hem opzat. Niets was ech ter minder waar, want nu wil den de badjuffrouwen het wei eens tegen hem opnemen. Waar vrijwel iedere Nederlandse spits met angst en beven het duel met de Feijenoord-verdediger ingaat, daar bleken de badjuf- De vakman in huis INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen Gemeente nodigt staatssecretaris uit Kinderen maken groot glas-in-lood raam a-anges/ NATIONALE «LOTERIJ WATERWEG NOORD - De Beneluxtunnel moet worden verbreed met rij stroken, die speciaal zijn bestemd voor vrachtver keer, zakelijk verkeer, car poolers en bussen. Tege lijk kan dan een metrobuis en een fietstunnel worden aangelegd, terwijl de be staande halve aansluiting van Vlaardingen en Schie dam op de A4 dient te worden omgebouwd tot een doelgroepaansluiting in beide richtingen. Dit voorstel is afkomstig van een stuurgroep, bestaande uit ambtenaren van Rijkswater staat, de Rijksverkeersinspectie, de gemeenten Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen en de gezamenlijke regionale open baar vervoersbedrijven. De stuurgroep heeftgisteren, dins dag, een studierapport over de Beneluxcorridoraangeboden aan mevrouw J.R.H. Maij-We minister van Verkeer en staat en de colleges van B&W van de betrokken gemeenten. Het plan voor het maken van aparte rijstroken voor de doel groep is een eerste aanzet tot een groter geheel van doelgroep- maatregelen op de totale Ring rond Rotterdam. Hierop wordt momenteel gestudeerd door Rijkswaterstaat en de gemeente Rotterdam. De doelgroep be staat uit economisch belangrijk verkeer (vrachtverkeer en zake lijk personenverkeer) en milieu vriendelijk personenverkeer (carpoolers en bussen). Metrobuis De metrobuis moet onderdeel worden van een toekomstige doortrekking van de bestaande metrolijn bij het Rotterdamse Marconiplein via Schiedam on der de Maas door naar Hoog vliet. Hier moet de metro aan sluiten op de lijn Rotterdam CS - Spijkenisse. Volgens prognoses zullen in het jaar 2010 evenveel reizigers van de metro via de Beneluxcorridor gebruik maken als thans van de bestaande me troverbinding via het centrum van Rotterdam. Het meebouwen van de metro buis kost ongeveer 50 miljoen gulden, hetgeen circa 70 miljoen goedkoper is dan het later apart bouwen van een metrotunnel. De gehele metroverbinding Marconiplein - Hoogvliet kost, afhankelijk van de variant in het centrum van Schiedam, on geveer 870 tot 1090 miljoen gul den. Met de bouw van de tun nel (met metro- en fietsbuis) en de aansluitwegen is in totaal een bedrag van ongeveer 550 miljoen gulden gemoeid. Schiedam positief De gemeente Schiedam heeft al positief gereageerd op de studie. „In plaats van oplossingen uit sluitend te blijven zoeken in het domweg alleen aanleggen van meer asfalt, wordt nu onder kend dat uitbreiding van het openbaar vervoer een deel van de oplossing of wellicht zelfs dè oplossing vormt", verwoordt voorlichter Jan Langstraat de mening van de gemeente. frouwen in het geheel niet on der de indruk. Met ferme klap pen werd John de Wolf voor de zoveelste keer van de balk ge mept. John de Wolf kon er hartelijk om lachen. Hij ontpopte zich als een echt idool en na afloop van de spelenmiddag stond hij dan ook spontaan klaar voor het uitdelen van foto's en hand tekeningen. SCHIEDAM- Ook de 'agrariërs' onder de Schie- damse bevolking moeten eraan geloven. Degenen- ,die dachten dat het bij het volbouwen van Spaland West en Oost zou blij ven- kwamen dinsdag tijdens een speciaal door de ge meente belegde informatie avond bedrogen uit. Bin nen vier jaar zien de bewo ners aan de Polderweg vanuit hun woonkamer de tram rijden. En nog voor het jaar 2000 kan op loop afstand vanaf het nieuwe NS-station Kethel de trein worden gepakt. „Het is maar een schets, om te laten zien wat de gemeente met Schiedam Noord-Oost van plan is", zei Flip Bohré van Stads ontwikkeling. "Er is niets for meels aan. Het college en de raadsleden willen gewoon weten wat de buurtbewoners van deze structuurschets vinden. Het is een peiling. Een bestemmings plan heeft pas een formele sta tus, waartegen ook bezwaar schriften kunnen worden inge diend". De bewoners waren er stil van en deden over enkele opmerkin gen van ambelijke zijde nogal lacherig. Zo sprak Bohré van een openbaar vervoerlijn rich ting Overschie en het vliegveld in het jaar 2010. "Jezus, leven we dan nog", merkte iemand zachtjes op. Huizen en kantoren Schiedam Noord-Oost moet meegaan in de vaart der volke ren. Stilstand is achteruitgang. Er moeten huizen en kantoren gebouwd worden. Goed voor de werkgelegenheid. Het gebied rond het nieuw te bouwen NS- station Kethel leent zich daar uitstekend voor. Het station zal een paar honderd meter zuide lijker komen te liggen van de plek waar de trein langs de Pol dervaart raast. De 's-Gravelandseweg zal van uit de bedrijvenpolder naar het station doorgetrokken worden en via eenzelfde constructie als de Nieuwe Damlaan bij NS-sta- tion Nieuwland zijn weg vervol gen richting Zwaluwlaan en noordelijker gelegen gebieden. Die verbinding zou eind '94 ge regeld kunnen zijn. Woningen Ten westen van het nieuwe sta tion - om precies te zijn tussen Poldervaart, het Beatrixpark en de Kerklaan (het gedeelte rich ting Kippebruggetje) - komen Jyles de Klerk, hoofdafdelingschef Civiele Werken (foto) gaf samen met Flip Bohré, hoofd afdeling Stedebouw, gisteren op een drukbezochte informatieavond in wijkcentrum De Blauwe Brug tekst en uitleg over de structuurschets voor Schiedam Noord-Oost. De verstedelijking rukt op. "Daarvoor woon je in de Rand stad", zei een bewoonster van de Polderweg wat zuur. Maar Bohré had de 'plattelanders' ook wat positiefs te vertellen. In de structuurschets is het gedaan met het sluipverkeer dat lopen en fietsen op de landelijke weg getjes tot een levensgevaarlijke bezigheid maakt. De Kerklaan wordt afgesloten. Ook omdat daar geen tunnel onder het spoor gemaakt kan worden van wege de huizen die er staan. Bohré:"In de toekomst kan men niet meer over het spoor heen zoals nu het geval is." Verder maar liefst 2000 woningen. Dit gebied, Spaland-Oost II ge noemd, gaat over twee jaar in ontwikkeling. Maar daar bleef het niet bij die avond. Behalve de komst van een station, een tramlijn en een verbindingsweg wordt het spoor aan de oostkant verdubbeld. Hoewel ervan kan worden uit gegaan dat pas voorbij het jaar 2000 een dergelijke operatie uit gevoerd wordt, liggen de plan nen nu al bij NS op de tekenta fel. denkt de gemeente aan het aan leggen van een aantal surfplas- sen ten noordoosten van Spa- land-Oost. Achtermuur De gemeente wil er alles aan doen om Schiedam Noord-Oost te ontwikkelen. Roterdam be schouwt dit gebied als een soort achtermuur waar flink tegenaan gebouwd kan worden. In de Abtspolder wordt het ene Tai- wancentre na het andere uit de grond gestampt. Deze typisch Rotterdamse mentaliteit steekt op het Stadskantoor. Met tevre denheid wordt dan ook gecon stateerd dat de aanleg van NS- station Kethel, met bus en tram verbindingen ook de kant van de Abtspolder op, Schiedam een geweldige economische impuls zal geven. De relatie met Rotterdam is er één van haat en liefde. Momen teel onderhandelen de twee ge meenten gebroederlijk over een grondruil. Schiedam zou best een stukje Abtspolder willen hebben. En Rotterdam dat deel van Schiedam waar nu scheeps werf; De Hoop is gevestigd. In de buurt van het woonwagen centrum. WATERWEG NOORD - Het bericht in Het Nieuwe Stadsblad en Groot Vlaar dingen van afgelopen vrij dag, waarin werd gemeld dat Eurotax per 1 maart een nieuwe directeur krijgt, heeft voor de nodige consternatie gezorgd bij het Schiedamse taxibe drijf. „Een beetje voorba rig, dat bericht", meent de heer P.A.M. van der Endt, algemeen directeur van Eurotax Holding BV. „Het is ook jammer dat het nu al naar buiten is ge bracht, want het personeel weet nergens van". Zoals bekend is de vervoers- groep van Eurotax Holding BV in onderhandeling met de NV Verenigd Streekvervoer West nederland over de overname van het aandelenpakket van Eu rotax. „Die onderhandelingen zijn weliswaar in het laatste sta dium, waarbij momenteel de accountants van Westnederland zich over onze cijfers buigen, maar er is nog geen besluit ge nomen". Desondanks heeft Westneder land bij het Haagse openbaar vervoersbedrijf HTM adjunct directeur J. Kouwenhoven los geweekt met de intentie om hem straks directeur van Euro tax te maken. „De heer Kou wenhoven is inderdaad al bij ons langs geweest om kennis te maken", bekent de heer Van der Endt. „Maar dat hebben meer mensen van Westneder land. Nogmaals, de overname is nog niet beklonken en de datum van 1 maart is daarom nogal prematuur". Overigens verwacht de Eurotax- directeur dat er geen hindernis sen zullen opdoemen, die de overgang zullen kunnen blokke ren. Goede verwachtingen Die mening is ook Westneder land toegedaan. Een woordvoer der van het streekvervoersbe- drijf laat desgevraagd weten: „We hebben goede verwachtin gen, op zeer korte termijn zal er uitsluitsel komen". De woord voerder geeft echter ronduit toe dat de heer Kouwenhoven is aangetrokken om straks de di rectie over Eurotax te gaan voe ren. „Als we eigenaar worden van Eurotax, komt Kouwenho ven naar Schiedam. Maar of dat al per 1 maart gebeurt, is niet zeker. Die datum is min of meer uit de lucht komen val len". De huidige Eurotax-directie zal na de eventuele overname voorlopig aanblijven. „Maar een aantal aandeelhouders, die nu in de directie zitten, zal in de toekomst uittreden". Voor de klanten van de taxi-on derneming, die hoofdzakelijk actief is in Schiedam en Vlaar dingen, zal na de overname niets veranderen. „Eurotax is een goed bedrijf. We hebben geen enkele gedachte om het be drijf te ontmantelen. Alle ver voersdiensten, waaronder ook de Treintaxi, zullen gewoon blijven bestaan", stelt de woordvoerder van Westneder land. Voorbruinen? Nabruinen? Bijbruinen? Beauty-center Alma Boerland DOE MEE!!! Aan de optocht van carnavalsvereniging op zaterdag 22 februari a.s. Bel nu voor informatie: 4701700, na 17.00 uur SERVICELIJN 010-4796199 Jeugd is te sterk voor John de Wolf 0f MOOISTE TE BELS EN BADKAMERS HET U Bil Enorm kom uil Aon OorUu t oorion wond- on rloortogo* NIEUW VAN IRIS: OFF DEAFER VAN Vloertegels Rocce Mosa. Villeroy &Boch, 40 x 40 met maar Sphinx. Porcflanosa. liefst 30 |aar garantie Imola. Iris. Girardi, op de slijtvastheid Venis. enz... Kom ga» w kijk»»!! WESTHAVENKAOE 48 VLAARDINGEN Tel. 010 - 434 20 58 Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en bejaar dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 T/wstA» Stuurgroep komt met plan voor de Beneluxcorridor Dubbele sporen, recreatie en kantoren in 'agrarisch' gebied 6W Lange Nieuwstraat 123 Schiedam, tel. 4735559 Nieuwe niet ontvangen? Bel onze van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1