VANDAAG Het Nieuwe \V Tot woede van afdeling Rijnmond li METEEN DE BESTE START cfeZfwWSter Ruilbeurs Dansavond Lezing Muziek in De Unie Kinderen in sportschool 1* 10* Stadsblad Prijzenregen in januari-trekking Postcode Loterij AUDICIENS en OPTICIENS Prijswinnaars ballonwedstrijd TOT 50% ontbijtservice 1 Zijdeveld wil naar house-party VRIJDAG 7 FEBRUARI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 12 OPLAGE 42.150 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Aandachtig luisteren de kinderen naar het verhaal van de Twee Dieren vriendjes, verteld door Wilma Lems. SCHIEDAM - Wilma Lems van de Jeugdbibliotheek keek afgelopen woensdagmiddag voornamelijk tegen lege stoeltjes aan. Slechts twee kinderen, zus jes, waren naar de eerste voor leesmiddag in het bibliotheekfi liaal Nieuwland gekomen. „Ach, zoiets moet groeien", zegt Wilma. „Vroeger werd hier ook iedere woensdagmiddag voorge lezen aan kinderen van vier tot acht jaar. Omdat de belangstel ling op een gegeven moment te rugliep, zijn we er toen meeges- topt. Maar nu willen we de voorleesmiddag in Nieuwland weer'nieuw leven inblazen". Volgens Wilma Lems is een voorleesmiddag belangrijk om eens andere boeken onder de aandacht van de kinderen en hun ouders te brengen. „Het zijn meestal dezelfde boeken, die in de bibliotheek worden ge leend. Op deze manier willen we laten zien en horen dat er nog heel veel andere leuke kin derboeken zijn". De twee kinderen, die wel naar de voorleesmiddag waren geko men, kregen van Wilma het verhaal 'Twee Dierenvriendjes' te horen. Dit boekje is geschre ven door de schrijfster Anne Takens, een oud-Schiedamse. „De zusjes waren enorm en thousiast. Daarom weet ik ook zeker dat het een kwestie van mond-tot-mond reclame is. Als deze kinderen hun vriendjes en vriendinnetjes vertellen hoe leuk ze het hebben gevonden, groeit de belangstelling vanzelf. Bovendien gaan we de scholen wat actiever benaderen. Daar- Koormoeder gaat uitrusten SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken pleit voor een ei gen composteerinrichting voor plantsoenafval. In een brief aan het college van B&W verzoekt Gemeentewerken, dan ook om een krediet van 154.000,- (ex clusief een bedrag van 13.000,- voor het jaarlijkse onderhoud) teneinde aan de Fokkerstraat een composteerin richting te laten aanleggen. Naar schatting verzamelt de Dienst Gemeentewerken per jaar maximaal 4.000 kubieke meter plantsoenafval (snoei- hout, schoffelvuil en maaisel sportvelden). Bermmaaisel is hierin niet meegerekend, omdat dit in te grote hoeveelheden slecht composteerbaar is. Straat- en bladvuil, dat door de WBS en BVSW begraven even de strijdbijl aangeS/0 B NATIONALE LOTERIJ,1L O.N.S. wordt verzameld, is eveneens ongeschikt om gecom- posteerd te worden in verband met de verontreinigingen, die dit afval bevatten. Het Schiedamse plantsoenafval wordt nu verwerkt in vuilver brandingsovens, hetgeen de ge meente aan transport- en. ver- brandingskosten jaarlijks maxi maal 376.000,- kost. Deze kosten kunnen met maximaal 227.000,- worden terugge bracht door compostering bin nen de eigen gemeentegrenzen, meent DGW. Bovendien bete kent zelf composteren een bij drage aan een schoner milieu. Overigens wordt een deel van het plantsoenafval in Schiedam al op een tijdelijk ingerichte plek gecomposteerd en in de plantsoenstroken verwerkt. De vrijkomende compostgrond van de eigen inrichting kan worden gebruikt als aanvulgrond voor plantsoen en wegbeplanting, voor de toplaagverbetering van sportvelden en voor nieuwe aanleg. £ventuee| )can verkoop aan particulieren worden over wogen, stelt DGW. Lokatie Gemeentewerken heeft ook al een lokatie voor de composteer inrichting op het oog: aan het eind van de werf van de kweke rij aan de Fokkerstraat. De in richting gaat uit van twee fase ringen, te weten het eigenlijke composteringsgedeelte en een opslagterrein voor compost grond en dergelijke alsmede een uitbreidingsmogelijkheid. Het gaat hierbij om een netto ter reingrootte van 1.800 vierkante meter, die met een compost- hoop van zo'n twee meter hoog te circa 3.600 kubieke meter compost kan verwerken. Uit gaande van een omlooptijd van ongeveer tien maanden kan in totaal maximaal 4.000 kubieke meter per jaar worden verwerkt. naast willen we af en toe ook in de Turkse taal voorlezen om ook de kinderen uit die groep te bereiken". In de bibliotheekfilialen Noord en Zuid floreert de voorlees middag al jaren. Voor de Open bare Bibliotheek was dat aanlei ding om weer eens een poging te wagen in Nieuwland. „In de Jeugdbibliotheek aan de Korte Haven gaan we dit jaar ook van start met voorleesmiddagen, maar dan moeten eerst de ope ningstijden iets worden gewij zigd", voorspelt Wilma Lems. De voorleesmiddag in Nieuw land vindt om de twee weken plaats. De eerstvolgende is woensdag 19 februari vanaf 13.30 uur aan het Dr. Wibaut- plein 163. WATERWEG NOORD - Met het 'uitroepen van de onafhankelijkheid' hebben de Schiedamse PvdA-jon- geren Menno Siljee en Willem-Jan Mennink zich de woede op de hals ge haald van de afdeling Rijn mond van de Jonge Socia listen (JS). Siljee en Men nink willen een aparte af deling Rijnmond-West op richten. De afdeling Rijnmond ziet niets in een nieuwe afdeling. Voorzit ter Ingeborg ten Broeke heeft inmiddels een brief gestuurd aan het landelijk bestuur. Zij vindt dat er te weinig leden zijn om een speciale afdeling Rijn mond-West in het leven te roe pen. Ten Broeke ziet door de af splitsing het ledental van JS- Rijnmond met twintig procent afslanken. Menno Siljee (24) ligt niet wak ker van deze actie. „Onlangs heeft het landelijk bestuur nog lovend gereageerd op de oprich ting van een JS-afdeling in Delft. Terwijl daar maar drie le den zijn. Wij tellen veertien le den". De reden van afsplitsing be hoort tot de klassieke gevallen. De nadruk binnen de JS-Rijn- mond ligt, in de ogen van de jonge socialisten in de regio, te veel op de 'grootsteedse proble matiek'. Op Rotterdam dus. Volgens Menno Siljee en Wil lem-Jan Mennink raakten de posities van de randgemeenten teveel op de achtergrond. De oprichting was snel gepiept. Een snelle peiling onder de veertien leden leverde twaalf positieve reacties op. Twee le den onthielden zich van stem. Bespreekbaar Het landelijk bestuur vindt deze zaak bespreekbaar, maar wil eerst met alle betrokkenen rond de tafel gaan zitten. In theorie zou het landelijk bestuur verve lend kunnen doen met het be palen van de afdelingsgrenzen, wat tot één van haar taken beJ hoort. De nieuwe afdeling Rijnmond- West omvat elf gemeenten, van Hoek van Holland tot en met Schiedam en van Westvoorne tot en met Spijkenisse. Het lan delijk bestuur zou kunnen be sluiten dat bijvoorbeeld Schie dam of Hellevoetsluis een apart gebied wordt. Dat zou de ge wenste afsplitsing van de afde ling Rijnmond in gevaar bren gen. Op (ruim) één lid per ge meente zit per slot van rekening niemand te wachten. Siljee, die ook actief is in het PvdA-gewest Zuid-Holland en voor zo'n acht partijbladen schrijft, denkt dat het landelijk bestuur de nieuwe JS-afdeling zal erkennen. En zo niet, dan zal hij zijn contacten bij het Landelijk Hoofdbureau van de PvdA en het Congres van de JS aanspreken. Debat Hoewel de nieuwe organisatie nog geen officiële status kent, heeft men al direct de koe bij de horens gevat. Zo wordt woens dag 18 maart een debat georga niseerd in café 't Spul, aan de Hoogstraat in Schiedam. Daar zullen Marcel Hoogland (partij bestuurslid PvdA en oud-voor zitter JS) en Maarten van Poel geest (partij bestuurslid Groen Links) aanwezig zijn. Jongeren enthousiast maken voor de politiek door het orga niseren van politieke café's (waarbij vooral over de lokale problemen moet worden ge sproken) én een kritisch volgen van de PvdA, zullen de twee be langrijkste peilers onder de JS Rijnmond-West worden. Siljee: „Wat interesseert de mensen in pakweg Spijkenisse euthanasie nou. Niets toch. Ik denk dat ze liever spreken over de beperkte uitgaansmogelijkheden in hun stad". IAMGSTRAAT BR1LMOOE CONTACTLENZEN/ HOORTOESTELLEN Menno Siljee: „Een afzonderlijke afdeling is nodig om ook de problematiek van de regiogemeenten ten westen van Rot terdam aan bod te laten komen". SCHIEDAM - Theatercafé de Tender, in de foyer van het Pas sage Theater, gaat een andere koers varen. Na zes jaar lang voornamelijk jazzmuziek te heb ben gepresenteerd, komen vanaf dit jaar ook andere muziekvor men aan bod. „De toenmalige theaterdirectri ce Connie Eggink nam zes jaar geleden het initiatief voor het Theatercafé, als aanvulling op de programmering", vertelt Ja- nine Kooijman, de publiciteits- medewerkster van de Schie damse Theaters. Zij is boven dien verantwoordelijk voor de programmering in De Tender. „Omdat toen in Schiedam wei nig jazzbands optraden, werd voor deze muziekvorm geko zen. Dat was een schot in de roos, want de optredens in De Tender werden jarenlang druk bezocht". De laatste tijd is het bezoekers aantal echter flink teruggelopen, mede omdat tegenwoordig in diverse café's jazz-optredens plaatsvinden. „Het werd dus tijd om een andere koers te gaan varen", stelt Janine. „Daarom klinken sinds kort ook andere muziekstijlen in het theatercafé. Zo hadden we gis teravond popdichter Willem Woelwater op 'het podium' staan en treedt volgende week donderdag muziektheatergroep Mijne Heren op. De week daar op speelt hier weer een jazz band, want die muziek blijft er natuurlijk wel bij, minstens één keer per maand". Een andere muziekstijl, waar voor Janine Kooijman met re gelmaat een plaatsje gaat vrij maken, is de smartlap. Net als de jazz eenmaal per maand. Donderdag 27 februari zijn de SCHIEDAM - Naima El Jafou- fi, William Termijn en Jamilla El Arkoubi hebben respectieve lijk de eerste, tweede en derde prijs gewonnen in een ballon wedstrijd. Deze wedstrijd werd vorig jaar gehouden bij de ont hulling van een wandschilde ring op een buitenmuur van ba sisschool De Kameleon. Het schilderij is gemaakt door de Nicaraguaanse schilderes Olga Maradiagaz, in samenwerking met leerlingen van scholenge- meeschap Spieringshoek. Van de dertig teruggestuurde kaartjes kwamen er acht uit Duitsland en de rest uit zuid oost Nederland. De ballons van Naima en William kwamen zelfs terecht op dertig kilometer van de Duits-Tsjechische grens. Die van Jamilla werd terugge vonden in midden Duitsland. Alle prijswinnaars mochten een speelgoedje uitkiezen uit de We reldwinkel. Uitverkoop Een goede morgen met 7 dagen per week r êt U ZIT TIJDENS DE WINTERSPELEN NET EVEN BETER HET DE GROOTSTE K0LLEKTIE MEUBELEN EN TAPIJTEN meubelen tapijten SCHIEDAM - In Café De Unie, aan de G. Verboonstraat, treedt zondag 9 februari het Yvonne Rooda Quintet op. Het gezel schap bestaat uit Yvonne Rooda (zang), Boudewijn Lucas (bas), Sjoerd Plak (gitaar), Carlo van de Put (keyboards) en Kees van Krugten (drums). Er wordt een gevarieerd reper toire van jazz tot pop ten geho re gebracht. Het optreden begint omstreeks 16.30 uur. SCHIEDAM - In dienstencen trum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, wordt zondag 9 februari weer een ruil beurs georganiseerd voor verza melaars van munten, postze gels, prentbriefkaarten en ande re ruilobjecten. De beurs begint om 13.30 uur en de toegang is gratis, evenals de taxatie van ruilartikelen. eerste smartlappen te noren van het Rotterdamse duo Nacht schade. „Al met al willen we een zo breed mogelijke pro grammering maken, zodat ie dereen aan zijn trekken kan ko men. Het hoeven niet per sé grote namen te zijn, als het maar goed is". Theatercafé De Tender is iedere donderdagavond geopend, vaak tot in de kleine uurtjes. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De leerlingen van groep 5 en 6 van basis school De Regenboog zijn deze dagen druk in de weer met een gezondheidsproject. In het ka der daarvan brachten zij afgelo pen dinsdag en donderdag een bezoek aan sportschool Olym- pia in Schiedam-Noord. Vooraf was in de klas gesproken over gezonde gewoonten, waar na de kinderen in de sport school aan den lijve konden on dervinden op welke manier men zijn of haar lichaam in op timale conditie kan houden. Het project duurt twee weken. Vrijdag 14 februari wordt het gezondheidsproject afgesloten met een musical in de school aan de Warmoezenierstraat 40. SCHIEDAM - De Schie damse PvdA-jongeren stel den vorige maand voor om de gemeentelijke nieuw jaarsreceptie voortaan het karakter van een 'house party' te geven. Volgens de initiatiefnemers was de laat ste receptie weer 'oubollig met een strijkje, dat veertig jaar geleden niet zou heb ben misstaan'. Een house party zou in ieder geval de Schiedamse jongeren naar de nieuwjaarsreceptie kun nen lokken. De gemeente heeft inmid dels afwijzend gereageerd en vindt het voorstel zelfs to taal niet bespreekbaar. Wet houder Chris Zijdeveld ech ter liet enkele dagen geleden ineens weten dat hij weieens zo'n house-party wil bezoe ken. Hij verzocht de PvdA- jongeren om hem eens mee te nemen naar zo'n huis- feest. Kan de wethouder in ieder geval weer zijn opval lende rose colbertje aan, waarmee hij vriena en vij and verbaasde tijdens de laatste nieuwjaarsreceptie. SCHIEDAM - Voor mensen vanaf 35 jaar wordt woensdag 12 februari een dansavond ge houden in dienstencentrum De 4 Molens, aan de Nieuwe Dam laan 766. De avond begint om 19.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 1,25. Janine Kooijman: „Het hoeven geen grote namen te zijn, als het maar goed is". SCHIEDAM - Dr. Ir. B.C.J. Zoeteman, plaatsvervangend Directeur-Generaal van het mi nisterie van VROM, verzorgt woensdag 12 februari een lezing voor het CDA-Vrouwenberaad Schiedam. De heer Zoeteman spreekt over 'het milieubeleid en de trendbreuk in ons hande len'. De lezing begint om 9.30 uur in het NPB-gebouw, aan de Westvest 90-92. De toegang is gratis. niet ontvangen? Bel onze SERVICELIJN 010-4796199 Stadsblad Nog weinig animo voor voorleesmiddag Gemeentewerken wil composteerinrichting Schiedammers willen nieuwe afdeling Jonge Socialisten M/, zoekt Bel na 18.00 uur 01887-2646 De Tender gaat een andere koers varen WOONSTIJL Jonker Fransstraat 36 3031 AV Rotterdam Telefoon (010) 412 32 48 Party-oarvtea U belt: 010-4345060 voor meer info. Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel. Tel 010-4518844 Hillelaan 30-39, l o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 Het Nieuwe van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1