r Klassiek concert Komend weekeinde GROOTSTE SPECIAALZAAK VAN EUROPA J0^Ze" 0* (JDSTERSE ^„WIJTEN CALERg E Agenda L Debuut Chapter in Podium Café Café in stadhuis slechts suggestie Jazz in 't Spul Mees is ziek Lezing NVvH Orgelconcert HONDERDEN TAPIJTEN AAN DE WAND TE ZIEN ,50% Q aler|e Madame Bovary in Filmhuis Grote Kerk toeristische attractie Diefstal fT X HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 12 FEBRUARI 1992 PAGINA 13 SCHIEDAM - Jazztrio Blue Monday, bestaande uit een gita rist, een saxofonist en een bas sist, speelt zaterdag 15 februari in Cultureel Café 't Spul, aan de Hoogstraat 92. Het optreden be gint om 21.30 uur. SCHIEDAM - De leerlingen van basisschool De Regenboog, aan de Warmoezenierstraat 40, sluiten deze week hun gezond heidsproject af. Donderdag 13 februari voeren de kinderen van groep 4 voor ouders en belang stellenden de musical 'De mees ter is ziek' op. De voorstelling begint om 19.30 uur en togangs- kaarten zijn vanaf heden ver krijgbaar bij de school. De definitieve afsluiting van het gezondheidsproject vindt vrij dag 14 februari plaats, wanneer de leerlingen gezamenlijk de lunchpauze in het schoolge bouw doorbrengen. Zij nemen allerlei gezonde ingrediënten mee naar school, waarmee op een gezonde manier de boter hammen worden belegd. Na af loop voeren de leerlingen van groep 4 nogmaals de musical 'De meester is ziek' op voor hun schoolgenoten. n Fragment uit 'Letting Go' van De Rotterdamse Dansgroep (foto Leo van Velzen). i Vincent Bijlo (foto Onno Houtschild) SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum wordt zondag 16 februari een concert gegeven door Siebren Zwaan (bas/bariton) en Paulien Bik (piano). Het klassieke program ma wordt gepresenteerd door Albert de Bruin. Siebren Zwaan studeerde orgel en piano aan het Utrechts Con servatorium. Als pianist bege leidt hij diverse koren en solis ten. Ook is hij als dirigent werk zaam. Aan het Rotterdams Conservatorium voltooide Sie bren bovendien een zangstudie. Hij is als zanger verbonden aan het professionele vocale ensem ble 'Ottovoci'. Paulien Bik studeerde aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam, terwijl ze de oplei ding zangbegeleiding volgde aan het Rotterdamse Conservatori um. Zij is regelmatig te horen als begeleidster van solisten en koren. Het concert begint zondag om 14.00 uur en de toegang is vrij. Op het programma staan wer ken van F. Schubert, J. Brahms en R. Schumann. SCHIEDAM - Dans staat centraal in het program ma, dat de Schiedamse Theaters voor dit weekein de in petto hebben. Maar naast de voorstellingen van muziek- en danstheater Pandora en De Rotterdam se Dansgroep, neemt ook cabaretier Vincent Bijlo een belangrijke plaats in met maar liefst drie voor stellingen. De jeugd komt aan bod met het clowns theater Confetti, terwijl in De Teerstoof een expositie van Lidy Valkenburg is te bezichtigen. De visueel gehandicapte cabare tier Vincent Bijlo treedt donder dag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 februari op in theater De Teerstoof. Hij brengt zijn twee de solo-programma 'De Knal van half zeven'. Na het succes van zijn eerste voorstelling 'Made in Braille' weet iedereen in Nederland dat Vincent Bijlo blind is. Vincent heeft zijn blindheid echter om gezet van een handicap in een humoristische theatervoorstel ling. Zelf beschouwt hij zijn ca baret als een therapeutische functie 'naar zichzelf toe'. Hij slaat het publiek tijdens de voorstelling telkens op humoris tische wijze met zijn handicap om de oren. Ook in zijn tweede programma kan hij uiteraard niet om zijn blind-zijn heen, maar het vormt niet meer de leidraad. Hij brengt nu liedjes en conferen ces, waarin satire en poëzie, ab surdisme en engagement steeds samengaan. De voorstellingen beginnen om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 12,-. Pandora 'Perron 7' is de titel van de dansvoorstelling, die Muziek- en Danstheater Pandora vrijdag 14 februari opvoert in de Grote Zaal van het Passage Theater. Het is een drieluik van de cho reografen Shai Gottesman, Nanni Kloke en Yvette Olof. Samen met de componisten Jan Erik Noske en Mare Lezwijn maakte ieder een deel op het thema 'een perron', als ontmoe tingsplaats van zeer verschillen de mensen, emoties en relaties. Tom Schenk is verantwoorde lijk voor de vormgeving. Shai Gottesman gaat uit van de gelijktijdigheid van zeer ver schillende scenes op één plek; Nanni Kloke van de zoektocht van het individu temidden van de massa en Yvette Olof van het cliché van een afscheid tus sen moeder en dochter. Al met al een bijzondere produktie met levende muziek en dans in de hoofdrol. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 10,-. Clownstheater In Theater de Teerstoof brengt Clownstheater Confetti zaterdag 15 februari de kindervoorstel ling 'Ontwaakt'. Het program ma is bedoeld voor kinderen van drie tot zes jaar. Confetti ligt te slapen in zijn hangmat. Als hij wakker wordt, blijkt het al erg laat te zijn. Hij moet die middag een voorstel ling spelen in De Teerstoof en daarvoor had hij nog moeten oefenen. Als dan ook nog eens de dirigent ziek is, weet Confet ti zich geen raad. Wat moet hij nu doen? Hij kleedt zich maas- ?etS*00 9^' joo - TAFEL EN HALPERZEN Karachi 80 x 80 385,- Bogara 175x 131 850,- 65 95 145, 525, Kashkay i x 75 v.a. 450, En honderden andere maten - prijzen EXCLUSIEVE KUNSTSTUKKEN VAN PERZISCHE OORSPRONG Moody Nain met zijde Heriz Tabriz met zijde Ghum met zijde Ghum geheel zijde En vele tientallen andere maten - soorten - prijzen I 310x214 7.000,- 300 x 200 24.000,- 400 x 300 17.500,- 200 rond 14.500,- 208 x 140 5.500,- 350x230 65.000,- $2 *ti n^ec/a/- W' CjOn m<- if (££TERSE „WUTEN Y\ v- BERBER origineel marokkaans 240x 170 595,- CHINESE TAPIJTEN van 60 x 40 tot 350 x 250 PARKEREN VOOR DE DEUR NEPAL moderne pasteltinten 300x200 v.a. 1.995,- 240x 170 v.a. 1.495,- 200x 140 v.a. 995,- Boterdiep 36, Rotterdam Feyenoord 010 4 9 6611 Niet in de stad, maar in bedrijfspark gelegen a/d zuid zijde van de Brienenoordbrug. Maandag t/m zaterdag 10.00-17.00 vrijdag koopavond maandag gehele dag geopendL_ Ovast aan en vraagt de kinderen om hulp. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Dansgroep De Rotterdamse Dansgroep voert zaterdag 15 februari 'Pro gramma 2' op in het Passage Theater. 'Programma 2' bestaat uit drie moderne choreografieën: 'Just play, please' van Mark Haim, 'Edge Stories' van Anouk van Dijk en 'Letting Go' van lüthy Gosschalk. De Amerikaan Mark Haim maakte voor De Rotterdamse Dansgroep een dansstuk voor drie mannen en drie vrouwen. Anouk van Dijk hanteerde als uitgangspunt de vier archetypische houdingen, die de mens kan aannemen, ge combineerd met drie bewe gingsfrases. De choreografie van Kathy Gosschalk is gebaseerd op een bestaand verhaal over een man, die de aansluiting met zijn omgeving heeft verloren. De voorstelling begint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 15,-/CJP en Pas65 10,-. Expositie In Theater de Teerstoof is tot en met 25 maart een expositie TT zien met foto's van Lidy Val kenburg. Haar specialiteit is na tuurfotografie, gericht op struc turen in de natuur. Veel foto's zijn genomen van de hete bron nen, lavavelden, gletschers, ijs bergen, vulkaanlandschappen en basaltformaties in IJsland. De tentoonstelling is geopend vanaf een uur voor iedere voor stelling tot ongeveer 24.00 uur. Kaartverkoop Kaarten zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Theater. Dan kan men ook telefonisch reserveren: telefoon Passage Theater 4269563 en De Teer stoof 4269455. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de administra tie van de Schiedamse Theaters, telefoon 4262987 (tijdens kan tooruren). f li- Een natuuropname door Lidy Valkenburg i Clown Confetti Muziek- en Dansgroep Pandora (foto Floris Andrea). Exposities SCHIEDAM - Majoor A.M. Bosshardt van het Leger des Heils geeft donderdag 13 febru ari een lezing voor de Schie damse afdeling van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen. Het zangkoor van het Leger des Heils verleent haar medewerking aan deze bijeen komst, die om 14.00 uur begint in de Magnalia Deïkerk, aan de Albardastraat 67. SCHIEDAM - In het Filmhuis, aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 14 februari de film 'Ma dame Bovary' vertoond. De film is geregisseerd door Claude Chabrol en de hoofdrol wordt gespeeld door Isabelle Huppert. Het betreft de verfilming van Gustave Flaubert's meester werk. Chabrol heeft met zijn ca mera exact het spoor van Flau bert's pen gevolgd: de tekst van het boek is vaak letterlijk ver werkt in de dialogen. 'Madame Bovary' vertelt het verhaal van Emma, die in haar huwelijk met Charles Bovary vruchteloos pogingen onder neemt om haar verlangens te vervullen. Emma kwijnt weg bij gebrek aan passie en vindt die in een hartstochtelijke verhou ding met Rudolphe Boulanger. Er ontstaat een klassieke drie hoeksrelatie, waarin Emma ge doemd is het onderspit te del ven. De voorstelling begint om 21.30 uur en de toegangsprijs bedraagt SCHIEDAM - De Grote Kerk aan de Lange Kerk straat heeft sinds kort een nieuwe koster, de heer Pie- tersma. De koster doet di rect zijn invloed gelden, want hij heeft voorgesteld om de Grote Kerk open te stellen voor het publiek. Dit voorstel is enthousiast ont vangen door het kerkbe stuur, maar ook door de VVV. Vanaf 15 februari is de Grote Kerk voortaan iedere zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Koster Pie- tersma zorgt voor koffie en soep, terwijl de belangstel lenden een kijkje nemen in het interieur van het kerk gebouw. Als het initiatief succesvol blijkt, zal de Grote Kerk vanaf mei ook op vrijdagen worden opengesteld. SCHIEDAM - In het Podium Café, aan de Lange Haven 28, wordt zowel donderdag- als dinsdagavond een jamsessie ge houden. Aanvang 21.00 uur. Zaterdag 15 februari treedt de Nederlandse formatie Indian Summer op. De band speelt gi taarrock met country-invloe- den. Indian Summer bestaat uit Marc Brand (zang, mondharp en akoestische gitaar), Lisa Palis (zang en tambourine), Pat Ricks (gitaar en zang), Joey N. (gitaar en zang), Pete Vandiemen (bas en zang) en Peter Palermo (drums). Het optreden begint om 22.30 uur en de toegang is vrij. Zondag 16 februari vindt het debuutoptreden van de Schie damse band 'Chapter' plaats. De formatie bestaat anderhalf jaar en brengt symphonische rock met nummers van onder anderen Marillion, Toto, Jour ney, Richard Marx en Foreig ner. Chapter bestaat uit Marie- Louise Kamstra (zang), Judy Slieker (zang), Ron Honders (gi taar en zang), Henk van Horik (basgitaar), Harry Noordzij (drums) en Peter van Klaarwa- ter (toetsen en zang). Het optre den begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Bas van Houte verzorgt zaterdag 15 februari een concert op het historische Hess-oigel in de aula van het Stedelijk Museum. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is vrij. Bas van Houte werkt als orga nist in de Ned. Hervormde Kerk in Heinenoord. Daarnaast is hij dirigent van verschillende dames- en gemengde koren. Zaterdag speelt hij werken van onder anderen Sweelinck, Pa- chelbel, Buxtehude en Bach. SCHIEDAM - Het onlangs door tgs 'ld wethouder Chris Zijdevela geui te voorstel om in het oude stad huis aan de Grote Markt een café in te richten, is niet meer dan een suggestie. Hierover heeft in het college geen enkele besluitvorming plaatsgevonden. Dit antwoordt het college van B&W op vragen van de D66- raadsleden Van den Akker-de Jager en Houtkamp. „In ons college is wel eens eerder in brainstormende zin ge- sproken over de suggestie", schrijft B& W in haar antwoord. „Daarbij bleek dat hierover ver schillend werd gedacht. In de nota 'Kansen Benutten+' is on der meer ingegaan op een aan tal suggesties, die van verschil lende kanten ziin aangedragen. Eén van de bijdragen suggereer de 'een groot terras langs het stadhuis'. Deze suggestie is met welwillendheid bekeken en leid de (mede) tot de geuite gedach te", aldus het college, dat voorts antwoordt geen enkele aanlei ding te zien om publiekelijk af stand te nemen van de uitspra ken van Zijdeveld. SCHIEDAM - De Kruisvereni ging Waterweg Noord kreeg af gelopen weekeinde ongewenst bezoek in het pand aan het Bachplein. Vermist wordt een paar sleutels. Passage Theater in ban van dansvoorstellingen 3£>' FéYCWOOPO stadion k VAN BRIENENOORDBRUG 7 CAfl^CT KORN Woensdag 19 februari Passage Theater/Roo Roosenzaal: Aad Wieman, 'De Veerman', kindervoor stelling 8-12 jaar, aanvang 14.00 uur, toegangsprijs aanvang 14.00 uur, toe gangsprijs f 5,-. Donderdag 20 februari Passage Theater/De Tender: Yuri Ho ning Trio, jazz, aanvang 22.00 uur, toegang gratis. Filmhuis en Theater de Teerstoof: multicultureel filmfestival. Vrijdag 21 februari Passage Theater/Grote Zaal: 'Brutale Winterhekentenissenkomedie met o.a. Ton Lutz en Ingeborg Elzevier, aanvang 20.15 uur, toegangsprijzen f 25,-, 22,- en f 19,-/CJP en Pas65 drie gulden korting. Theater de Teerstoof: Jeroen van Mer- yvijk, 'Geef mij m'n sperma terug', ca baret, aanvang 20.30 uur, toegangs prijs f 15,-/CJP en Pas65 f 12,-. Filmhuis en Theater de Teerstoof: multicultureel filmfestival. Zaterdag 22 februari Theater de Teerstoof: Poppentheater Propop, 'Ikarus', kindervoorstelling 4- 10 jaar, aanvang 14.00 uur, toegangs prijs f 5,-. Verenigingsgebouw De Tamboerijn (Faassenplein): muziekvereniging Har- pe Davias, solistenconcours, aanvang 15.00 uur. Passage Theater/Grote Zaal: Reflex, dansvoorstelling, aanvang 20.15 uur, toegangsprijs f 15,-/CJP en Pas65 Theater de Teerstoof: De Harde Kern, 'Over de rooie', cabaret, aanvang 20.30 uur, toegangsprijs f 15,-/CJP en Pas65 f 12,-. Filmhuis en Theater de Teerstoof: multicultureel filmfestival. Zondag 23 februari Passage Theater foyer: Harmonie Am- brosius, koffieconcert, aanvang 11.30 uur, toegang gratis. Theater de Teerstoof: multicultureel kinderfestival, aanvang 13.00 uur. Stedelijk Museum aula: Reggy Meyler en Frans van der Tak, pianoconcert, aanvang 14.30 uur, toegangsprijs f 5,- en f 3,-. Donderdag Tl februari Passage Theater/De Tender: Nacht schade, smartlappen, aanvang 22.00 uur, toegang gratis. Vrijdag 28 februari Passage Theater/Grote Zaal: Flairck, 'De Optocht', theaterconcert, aanvang 20.15 uur, toegangsprijzen f25,-, f 22,- en f 19, -/CJP en Pas65 drie gul den korting. Theater de Teerstoof: Trio de Janeiro, 'Bij de beesten los', muziektheater, aanvang 20.30 uur, toegangsprijs f 15,-/CJP en Pas65 f 12,-. Filmhuis: retrospectief, 'Letter to Breh- nev', aanvang 21.30 uur. toegangsprijs f5.-. Zaterdag 29 februari Passage Theater/Grote Zaal: 'Hoog Tijd', toneel met Mary Dresselhuys en John Kraakamp sr., aanvang 20.15 uur, toegangsprijzen f 25,-, f 22,- en f 19,-/CJP en Pas65 drie gulden kor- ting. Passage Theater/Roo Roosenzaal: the aterdiner in klassieke stijl, aanvang 18.00 uur, toegangsprijs f 45,-. Theater de Teerstoof: Trio de Janeiro, 'Bij de beesten los', muziektheater, aanvang 20.30 uur, toegangsprijs f 15,-/CJP en Pas65 f 12,-. Filmhuis: retrospectief, Children of a lesser God', aanvang 21.30 uur, toe gangsprijs 5,-. Stedelijk Museum: Schilderijen van Je) Diederen (tot en met 1 maart); 'Glas in Lood' scholenproject (tot en met 16 fe bruari); 'Kinderroute' afstudeerproject (tot en met 16 februari). Schieland Galerie: Mevrouw Otto, schilderijen (tot en met 15 februari) Nationaal Coöperatie Museum: 'Coöp eratie Nu'. Galerie/Konditorei 'l Spectrum: Jaap Verwey, olieverf en acryl schilderijen (tot en met 31 maart). Galerie Alpha: verschillende edelsme den. Theater de Teerstoof: Lidy Valken burg, fototentoonstelling (12 februari tot eind maart). yjjf g\ilHpn t

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 13