VANDAAG De Erker zoekt jongeren voor uitwisselingsprogramma Kunstwerk is klaar Kleurrijken gezocht voor manifestatie IfflLonn r;rr rrrr rrlrr rr| tf rr Afronding park Kethel wmmmi Ontdek Nu Uw Tweede Ik. 1 Stadsblad Met Denemarken, Engeland en Ierland Man gestoken Brandje in container FFmn Vrouw komt om bij aanrijding Winkeldief slaat door Opgelet Stadsgids komt Vuurwerk in slaapkamer Pearle Is Kijkplezier. Ouderen en verkeer f0 50-plussers met korting naar Omniversum <0* üElllUHi _sisi een BEAUTYBON!! (Met Een Gratis Tweede Bril.) Pearle Pearle Express Nieuwe lampen Lange Haven Politie wil kennismaken met Marokkanen Uit-agenda Sport WOENSDAG 12 FEBRUARI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 13 SCHIEDAM - Piet Pen- nings, jongerenwerker in wijkcentrum De Erker, zit met een probleem. Samen met het jongerenwerk uit het Limburgse Tegelen heeft hij een interessant uitwisselingsproject opge zet tussen Schiedam- en Tegelen enerzijds en Dene- marken,Ierland en Enge land anderzijds. Het biedt de jongeren een unieke ge legenheid om eens met hun buitenlandse leeftijdgeno ten kennis te maken. Maar waar het project bij de jeugd in Limburg, Dene marken, Ierland en Enge land met enthousiasme is ontvangen, daar stokt het in Schiedam. Er heeft zich slechts een handjevol Schiedamse jongeren aan gemeld voor deelname. „Vermoedelijk is het project nog onvoldoende bekend bij de Schiedamse jeugd van 15 tot 21 jaar", hoopt Piet Pennings. „Ik ga dan ook campagne voeren op de LBO- en MAVO-scholen in de stad. Ik moet minstens dertig jongeren hebben, maar er heb ben zich tot nu toe slechts twin tig aangemeld. Eind volgende week moet ik het vereiste aantal aanmeldingen binnen hebben". Afgelopen zomer was De Erker met twaalf jongeren aanwezig tijdens een zomerkamp in Duitsland, waar ook jongeren uit Polen, Schotland en het gastland present waren. Hier ontstond het plan om ook zelf zo'n internationaal uitwisse lingsprogramma te organiseren. In het Limburgse Tegelen werd een partner gevonden. Omdat Engels de makkelijkste voertaal is, werden contacten gelegd met Ierland (Ennis), Engeland (Mil ton Keynes) en Denemarken (Frederiksvaerk). Als thema is gekozen 'Leven in een ander land', uitgaande van het Europa na 1992. Een be langrijk aspect hierin is de posi tie van migranten. Tijdens de uitwisseling wordt onder meer aandacht besteed aan de wijze, waarop migranten in andere landen leven. Van 17 tot en met 26 april ko men in totaal 36 jongeren uit Denemarken, Ierland en Enge land naar Nederland. Zij bren gen eerst vier dagen door in Te gelen. Daarna komen ze naar Schiedam, waar onder meer een Interculturele Dag wordt geor ganiseerd. Zo kunnen de bui tenlandse jongeren hier kennis maken met leeftijdgenoten van diverse nationaliteiten. De Schiedamse jeugd is nauw be trokken bij het programma, dat de gasten krijgen voorgescho teld. Hiervoor zijn 15 Schie damse jongeren nodig. Voor het tegenbezoek kan de Nederlandse jeugd kiezen: Ier land (21 tot en met 31 juli), De nemarken (23 juli tot en met 1 augustus) of Engeland (27 juli tot en met 5 augustus). Hieraan kunnen dertig Schiedamse jon geren deelnemen. Deelname aan het project kost 75,- als men alleen wil mee doen aan de ontvangst van bui tenlandse jongeren in Schiedam en Tegelen en 175,- als men op reis wil naar één van de drie landen. Wil men aan beide eve nementen deelnemen, dan be dragen de kosten 250,-. Voor meer informatie en aan melding kan men zich wenden tot Piet Pennings, telefoon 4267767. OPLAGE 42.150 Raadscommissie is tevreden Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 SCHIEDAM - Het kunstwerk is af. Uit 32 kleine raampjes van 1 bij 1,5 meter, die de afgelopen week zijn vervaardigd door leerlingen van Schiedamse ba sisscholen, is een gigantisch glas-in-lood raam geformeerd. Afgelopen dinsdagmiddag kreeg dit zeven meter lange en twee meter hoge kunstwerk een ver diende plaats in het Stedelijk Museum. Aan het raam is gewerkt door leerlingen van de basisscholen De Singel, de Julianaschool, De Gorzen, Sint Bernardus, Alber- tus Magnus, Dominicus Savio en Groenoord. Het geheel vond plaats in het kader van het edu catief project 'Glas-in-lood ate lier, rondom de ramen van St. Liduina', dat werd georgani seerd door het Stedelijk Mu seum, in samenwerking met de Schiedamse kunstenaar en gla zenier Frits Henderickx. Overigens heeft de creatie van SCHIEDAM - Voor de organisatie van de manifestatie (Kleur rijk Schiedam, die zondag 22 maart wordt gehouden in wijkcen trum De Erker, is de Campagneraad 'Schiedammers van overal en nergens' op zoek naar stadgenoten, die op de één of andere wijze een bijdrage aan het programma kunnen leveren. Hierbij wordt gedacht aan migranten, maar ook aan Schiedam mers, die voor langere tijd in een vreemd land hebben gewoond. Of Schiedammers met een buitenlandse partner of (voor)ouders. Of Schiedammers, die corresponderen met iemand in het buiten land of via dans en muziek iets met een buitenlandse cultuur te maken hebben (volksdansen bijvoorbeeld). Maar ook mensen, die een typisch buitenlands instrument bespelen of verzamelaars van buitenlandse voorwerpen (postzegels, Chinees porcelein). Het kunnen ook ondernemers zijn, die handelsbetrekkingen met het buitenland onderhouden. Kortom, iedereen, die op de één of andere wijze iets met een an der land heeft te maken. Voor meer informatie kan men zich wenden tot het ADB Schiedam, telefoon 4264406 (van maandag tot en met donderdag, bij voorkeur in de ochtenduren). SCHIEDAM - Een 75-jarige Schiedammer is afgelopen za terdag in het Schieland zieken huis behandeld aan een steek wond in de linkerhand. De wond moest worden gehecht Het slachtoffer stond in de lift van een flatgebouw aan de Delf- landseweg, toen hij werd aange sproken door een onbekende jongen. Deze eiste geld van de man. Toen het slachtoffer ver telde dat hij geen geld bij zich had, werd hij met een mes in de linkerhand gestoken. De dader vluchtte hierna in de richting van de Schie. SCHIEDAM - In een container aan de Dr. Wibautstraat brak zondagavond plotseling brand uit. Het vuur werd geblust door de brandweer. De vakman in huis Ïl INTERIEURVERZORGING Een zaak van vertrouwen SCHIEDAM - Van Vel- zen, de architect van het ABC-warenhuis aan de Lange Kerkstraat, voelde zich maandagavond niet op zijn gemak. Af en toe tril de zijn stem. Zou hij van avond weer ingemaakt worden en zijn ontwerp af gemaakt? Die ervaring had hij in zaal Beatrix, enige maanden geleden, al opge daan toen zijn tekening werd vergeleken met een grote garagebox, waar kraak nog smaak aanzat. Maar de raadsleden van de commissie Stadsontwikkeling waren mild deie keer. Er was zelfs lof. Siem Rosman (CDa) zakte met zijn handen op zijn buik tevreden onderuit. Vincent Broeke (D66) zei hardstikke te vreden te zijn. Het vorige ont werp vond hij namelijk nogal 'betonnerig' en 'monotoon'. Om het garage-imago teniet te doen, heeft de architect in het front aan de Lange Kerkstraat meer ramen ingebracht. Dat ging niet zomaar. Daarvoor moest Van Velzen eerst terug naar C&A en Blokker. Die had den eerst dienstruimte gepland achter de vorgevel van de bo- venetage. Nu worden het kanto ren. de Schiedamse kinderen ook landelijk de aandacht getrok ken. Afgelopen maandag was een filmploeg van het NOS Jeugdjournaal in het Stedelijk Museum om opnamen te ma ken van het glas-in-lood raam. De beelden worden aanstaande woensdag- of donderdagavond uitgezonden op Nederland 3. Het raam is tot en met zondag 23 februari te bezichtigen voor het publiek. SCHIEDAM - Bij een aanrij ding tussen een auto en een tram is afgelopen maandagoch tend vroeg een 52-jarige vrouw uit Schiedam om het leven ge komen. De vrouw reed op de Burg. Van Haarenlaan door rood licht op het moment dat een tram de weg overstak. Het slachtoffer overleed ter plekke. De vrouw reed in haar auto door rood licht, terwijl een tram de weg overstak. SCHIEDAM - Een 24-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats heeft in totaal 25 in braken en diefstallen bekend. De man was zaterdagochtend op heterdaad betrapt toen hij uit een warenhuis aan de Broersvest zes wekkers wilde stelen. Hij werd aangehouden door een beveiligingsbeambte, waarna de politie zich over de man ontfermde. In het bureau bekende hij nog veel meer op zijn kerfstok te hebben. SCHIEDAM - De nieuwe Stadsgids van Schiedam is uit. In de loop van deze en volgende week wordt de gids huis-aan-huis bezorgd. De Stadsgids is wederom een handzaam boekje ge worden, waarin de namen, adressen en telefoonnum mers van talloze Schiedam se verenigingen, organisa ties en instellingen staan vermeld. De indeling is ten opzichte van de vorige gids gewij zigd. Zo is het aantal hoofd stukken aanzienlijk terugge bracht. Onder de noemer 'Cultuur en recreatie' treft men onder meer de club- en buurthuizen aan, terwijl on der het hoofdstuk 'Maat schappelijk leven' alles over bewonersorganisaties, ge handicapten, jongeren- en ouderenwerk, migranten en vrouwenorganisaties is sa mengevat. Wie rond 22 februari nog geen Stadsgids heeft ontvan gen, kan contact opnemen met Bureau Voorlichting van de gemeente (telefoon 4275390). Overigens vreest gemeente- voorlichter Sjaak Poppe dat de gids gelijk met allerlei reclame-arukwerk in de bus valt, waardoor de Stadsgids wellicht ongezien tussen het oud-papier verdwijnt. Hij raadt de Schiedammer dan ook aan de komende dagen goed op te letten. Verder komen er twee erkers, die 50 cm. zullen uitsteken. Hierachter komen de perso neelsruimten van de grootwin kelbedrijven. De kroonlijst is ook veranderd en zal 30 cm. naar buiten steken. „Hoe zit het dan met de duivenpoep?" vroeg raadslid Engin (PvdA) zich af En inderdaad. Het lijkt een stra tegische plaats om menig salvo op de passant los te laten. De architect koos voor een oranjebruine steen voor het bo vengedeelte en voor een rode granieten steen bij de etalages. Die kleuren vindt hij het best passen bij de omgeving. De te keningen voor wat betreft de Kreupelstraat worden later ge presenteerd. De nissen ('poten- Bolsterrein - Behalve het ABC-warenhuis, kreeg ook de toekomstige nieuwbouw op het Bols/Lanvas- terrein veel lof toegezwaaid door de raadsleden van de com missie voor cultuur, gemeente werken, stadontwikkeling en verkeer. In totaal worden hier 90 wonin gen in stapelbouw neergezet. De woningen hebben terrassen naar de kant van de Schie. Op het gedeelte, waar de Singel tegen de Burg. Honnerlage Gretelaan aansluit, komen kantoren. Ook is in het plan plaats ingeruimd voor een nieuwe sportschool van Sportarcade, nu gevestigd in de Boterstraat. 'n Origineel Vaientijnskado Zie pag.20 SCHIEDAM - De Dienst Gemeentewerken wil be ginnen met de aanleg van fase vijf van park Kethel. Het betreft het laatste on derdeel van het park, waarvoor de eerste fase al in 1980 gereed kwam. Met de afronding van park Ke thel is een bedrag van hon derdduizend gulden ge moeid. De eerste fase van de aanleg van park Kethel bestond uit het creèren van een gebied, direct gelegen tegen de oude dorps kern. Hier zijn goede omstan digheden geschapen voor de ontwikkeling van inheemse flo ra en fauna. Aansluitend is aan weerszijden van de Harreweg een groen strook gerealiseerd (fase 2 en 3), die wordt gekenmerkt door de aanwezigheid van inheemse be plantingen. Deze zóne vormt een belangrijke rekreatieve en ekologische verbinding met het weidegebied van Midden-Delf land. Fase 4 werd in 1987 aan gelegd. Tussen het weidegebied bij Kethel en het Beatrixpark zijn eveneens inheemse beplan tingen aangebracht alsmede een fietsroute. DGW vindt het nu tijd voor de vijfde en laatste fase van park SCHIEDAM - Onbekenden hebben afgelopen dinsdagoch tend aan de Dr. Kuyperlaan een strijker door het raam van een slaapkamer gegooid. Een brand- plek in het vinyl was het gevolg. Kethel. Het gaat hierbij om de inrichting van het gebied langs de Kerkweg, dat een tweede verbinding met het centrale weidegebied met Midden-Delf land (richting Kerkbuurt) moet vormen. De Kerkweg is nu een smalle weg met hier en daar wat bege leidende beplanting. Doordat het weggedeelte tussen de be bouwing van Kethel en de Slim me Watering sinds kort voor het autoverkeer is afgesloten, is reeds een fietsroute richting Kerkbuurt ontstaan. Kruiden DGW stelt voor in de bermen een doorgaande beplanting van essen aan te brengen. Boven dien is door de variabele hoog teligging van de groenstroken tussen de Kerkweg en de opge spoten woonwijken een afwisse lende inheemse kruidengroei mogelijk, van zowel vochtmin- nende als droogminnende krui den. Verder kunnen enkele moeraszönes worden gemaakt, waar oeverplanten worden aan gebracht. Op enkele plaatsen worden groepen bomen en smalle stro ken beplanting aangelegd. Wil- SCHIEDAM - De Stichting Ge coördineerd Ouderenwerk orga niseert de komende weken een viertal voorlichtingsbijeenkom sten voor oudere weggebruikers (automobilisten, fietsers en voetgangers). Mevrouw Mes van Veilig Ver keer Nederland vertelt over ver keersveiligheid, verkeersgedrag, de nieuwe verkeersregels en an dere zaken, die met name voor ouderen van belang zijn. De voorlichting wordt ondersteund met dia's, terwijl de individuele kennis wordt getoetst aan de hand van een kleine quiz. De voorlichtingsbijeenkomsten vinden plaats op vrijdag 14 fe bruari van 14.00 tot 16.00 uur in dienstencentrum De 4 Mo lens aan de Nieuwe Damlaan 766; woensdag 19 februari van 10.00 tot 12.00 uur in Trefpunt Oost aan de Celsiusstraat 2; woensdag 26 februari van 14.00 tot 16.00 uur in Wijkpost Zuid aan de Oude Maasstraat 22 en dinsdag 3 maart van 14.00 tot 16.00 uur in dienstencentrum De Woudhoek aan het Heijer- mansplein 35. De toegang is gratis. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4264195. gen, eisen, essen en berken kun nen dan als hakhout worden be heerd, terwijl de struiken om de vier a vijf jaar worden terugge snoeid, zodat een jaarlijks va riërend beeld ontstaat. Om het natuurlijke karakter van de groenstroken zo min mogelijk aan te tasten, blijven de rekreatieve voorzieningen beperkt tot het aanleggen van eenvoudige houtsnipperpaden en het plaatsen van enkele ban ken en picknicksets. SCHIEDAM - De Lange Haven, tussen Beursbrug en Appelmarktbrug, krijgt vol gende week aan beide zijden nieuwe straatverlichting. De afdeling Openbare Verlich ting van de NV O.N.S. brengt vanaf maandag 17 februari nieuwe armaturen aan met lampen, die aan zienlijk meer licht geven. Deze grachtarmaturen zijn dezelfde als aan de Korte Haven. Ze hebben een bete re spiegeloptiek en een heel zuinige hogedruk natrium- lamp. De vervangingswerkzaam heden worden alleen op maandagen uitgevoerd. Aangezien hiervoor een hoogwerker wordt gebruikt, is de Lange Haven dan tij delijk voor het doorgaand verkeer afgesloten. Bedrij ven met transporten, die niet kunnen worden uitge steld, kunnen contact opne men met de heer R. den Hollander, telefoon 4622222 toestel 177. SERVICELIJN 010-4796199 &&»ges/0 OMNIVERSUM Slechts een deel van het immense glas-in-lood raam. In totaal is het raam drie keer zo groot. Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Nieuw ontwerp voor ABC valt veel beter in de smaak Het oude ontwerp, dat door de raadscommissie werd afgekeurd. Zijn er'ifit^rdwenerf611 velen^ en de nieuwe versie, die wel de goedkeuring van de commissieleden kan wegdragen. DE MOOISTE TEGELS EN BADKAMERS ZIET U BU EEN BEZOEK AAM 0MZE NIEUWE TEGELSHOWROOM IS ZEKER DE MOEITE WAARD Eaarma Kam all Koaéaréaa taarlaa wand- aa riot digits NIEUW VAN IRIS OFF DEALER VAN Vloertegels Rocce Mosa, Villeroy &8och, 40 x 40 met maar Sphinx, Porcelanosa, liefst 30 jaar garantie Imola. Iris, Girardi. op de slijtvastheid. Venis, enz.. Kom gaaw kijken!! WESTHAVENKADE 48 VLAARDINGEN Tel. 010 - 434 20 58 Wie nu 'n bril bij Pearle koopt, krijgt er een complete bril gratis bij. Maar wel graag even deze adverten tie meenemen. OPTICIENS Deze aanbieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express-winkels in Nederland. Daar vindt u ook de exacte voorwaarden. Schiedam, Hoogstraat 61 (naast M&S) - Spijkenisse, Nieuwstraat 182 (ABC-gebouw) - Vlaardingen, Liesveld 14 (tussen C&A en V&D) - Rotterdam, Pearle Ter Meulen (in de kelder); Binnenwegplein 23; Kruiskade 73; Pearle Express: Zuidplein Hoog 938 (naast V&D); Hoogstraat 198 (t.o. V&D) Het Nieuwe niet ontvangen? Bel onze

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1