Vogelbescherming en Rijkswaterstaat gaan meeuwen en visdieven bestuderen Atlas geeft advies aan allochtone ondernemers O PAUL IERO BB 6—1 Veel belangstelling voor bonsai-boompjes ORANJE 16o° Aangepast spel en oefenmateriaal De kar recht door 't pad P in januari Vrouw ingesloten Autokraken Auto's gestolen Licht gewond na aanrijding Wijkavond Vrouwendag Maaltijd- bezorgers Inbraak in kelderbox Inbraak in bedrijf Hond op rijksweg Inbraken in woningen Gereedschap gestolen T 1 i ECV-cursus voor doven Auto in brand Zakkenrollerij Winkeldievegge aangehouden Ophogings werkzaamheden Paranoten uit Bolivia Inbraken in tuinhuisj'es Wateroverlast door wasmachine Kelderboxen vernield Autokrakers aangehouden Jonge oranje jenever 35% Oranje vieux 35% ADVERTORIAL HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 12 FEBRUARI 1992 PAGINA 9 WATERWEG NOORD - De Vogelbescherming en Rijkswa terstaat gaan in een deel van de regio Nieuwe Waterweg Noord de meeuwen en de visdieven bestuderen. Een en ander is het gevolg van een ramp met deze vogels in de regio Amsterdam, waar bij het maaien een groot aantal van deze gevederde vrienden het leven verloren. Dat wil men nu in deze regio voorkomen. Het gaat alleen om het gebied om Rijksweg A20 (tussen Rot terdam en de dijk naar Hoek van Holland), de A4 (tussen de Beneluxtunnel en het Kethel- plein) en het dijklichaam tussen de geprojekteerde rijksweg 19 tussen Vlaardingen en Schie dam. Het projekt is opgezet door de afdeling Waterweg Noord van de KNNV, de lan delijke vereniging voor veldbio- logie. Ook is er overleg tussen Rijks waterstaat en de vereniging om deze vogelsoort te beschermen op de (regionale) oevers van ka nalen en rivieren. Dat dit geen overbodige luxe is, bleek uit een waarneming van een tweetal leden van deze ver eniging. Deze waren getuige van het maaien van een stuk groen langs de Waterweg bij Maas sluis. Hierbij zijn door onnodig vroeg maaien vogels omgekomen en nesten vernield. Nadat dit was gemeld bij zowel de Vogelbe scherming en Rijkswaterstaat is het beheer van dit terrein in een vogelvriendelijke vorm gewij zigd. De vereniging hoopt dat naar aanleiding van dit voorval af spraken in regionaal verband kunnen worden gemaakt tussen de Vogelbescherming en de zo genaamde 'natte' waterstaat. Het zijn overigens niet alleen meeuwen en visdieven die het slachtoffer zijn van het maaien. Het samenwerkingsprojekt Vo gelbescherming/Rijkswaterstaat is tot stand gekomen om schade te voorkomen aan de vogel stand in bermen en andere groenstroken van rijkswegen en verkeerspleinen. Afgesproken is dat problemen als gevolg van maaien lokaal worden gesigna leerd en opgelost. Het gaat daar bij om het tijdig signaleren van knelpunten voor vogels met be trekking tot: het beheer van grasbermen (maaien meestal tweemaal per jaar); het beheer van beplanting (snoeien e.d.); plaatsen waar re gelmatig verkeersslachtoffers vallen. Verder lijkt het zinvol om in dit verband niet alleen naar vogels te kijken, maar de ogen ook open te houden voor andere na tuur. WATERWEG NOORD - Het Rotterdamse advies bureau voor etnische on dernemers Atlas assisteert allochtone ondernemers bij |iun bedrijfsvoering. Sinds 1987 houdt het bureau zich bezig met kwaliteits verhoging en integratie van deze groep ondernemers. Atlas probeert vooral de samenwerking tussen al lochtone en autochtone on dernemers te stimuleren; bij voorbeeld het gezamen lijk ontwikkelen van pro- duktformules. Daarnaast geven zij de ondernemers advies bij het beter inspe len op de wensen van de autochtone consument. Jaarlijks verstrekt Atlas advie zen aan zo'n 400 startende en gevestigde ondernemers. Aspi rantondernemers krijgen eerst een kennismakingsgesprek waarin vooral gesproken wordt over vestigingseisen, haalbaar heid van het ondernemersidee, marktbenadering, vestigingslo- katie en financiële opzet. Ge vestigde ondernemers krijgen onder meer ondersteuning bij het verbeteren van de bedrijfs voering en het beter afstemmen van de produktformule op de wensen van de klant. Atlas biedt de allochtone onder nemer ook praktische cursussen die gericht zijn op de specifieke situatie van ondernemer. Bin nenkort zijn dat de volgende cursussen: maandag 17 februari 'Financieel management'; dins dag 18 februari 'Meer klanten door marketing'; dinsdag 12 maart start de cursus 'Boekhou den' en zaterdag 14 april de cur sus 'Eigen bedrijf. Atlas Adviesbureau houdt zich verder bezig met projecten en onderzoeken die de integratie van allochtone ondernemers in Oogmeetcentrum OV optometrislen AHVC SCHIEDAM - De afdeling Ge vonden Voorwerpen van de ge meentepolitie Schiedam is geo pend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 22.00 uur in het hoofdbureau, Bijdorp plein 1, en is gedurende deze tijden ook telefonisch bereik baar onder telefoonnummer 4494499. Gevonden voorwerpen af te ha len op het Hoofdbureau van Po litie: 8 sleutels aan sleutelring met foto van vrouw met kind (361); 4 sleutels aan een witte muske- tonhaak (350); 7 sleutels waar onder een autosleutel en twee kleine sleutels (344); 1 sleutel (342); 2 sleutels in zwart etui (343); 6 sleutels aan ring (368); 7 sleutels aan rond label met inscriptie '13' en blauw label (373); 8 sleutels aan ring (370); 2 sleutels aan ring waaronder 1 sleutel met blauw hoesje (365); 1 plastic tas met t-shirts (359); 2 koffers met inhoud; 1 paar hoc keyschaatsen (362); 1 zwarte skai handschoen (360); 1 witte- /beige sjaal (355); 1 goudkleuri ge armband met inscriptie 'Au- bin' (339); 1 lichtblauw schoole- tui met inhoud (349); 1 blauw met roze kinderportemonnee van het merk O'Neill (346); 1 kleine zwarte portemonnee (336); 1 bril met goudkleurig montuur, dubbel focus (363); 1 rode map met daarin 7 sleutels (367); 1 grijze rechter want (366); 1 autoradio van het merk Sharp en twee cassettebandjes (363). Gevonden voorwerpen af te ha len bij de vinder, na overleg met de gemeentepolitie Schiedam: 1 nieuwe Nissansleutel in zakje; 2 sleutels van de merken Enro- locks en Arand; 2 sleutels met konijntje; 2 autosleutels aan ring; 6 sleutels in bruin etui; 1 sleutel aan label met opschrift 'Bowling le Duck' 1 blauw/grij ze fietstas; 1 zwart lederen handtas; 1 goudkleurig dames horloge; 1 donkerblauw met roze kinderschoen, maat 22; 1 kindeijack goudkleurig; 1 zwar te glacé dameshandschoen met daarin genaaid de naam 'Bronckhorst'; 1 gouden scha kelarmband; 1 gouden oorbel met rood steentje; 1 gouden kinderarmband met naamplaat je met inscriptie; 1 gouden da- mesring met blauwe steen; 1 gouden hangertje met twee fo to's; 1 oorbel (vermoedelijk strass); 3 dartpijltjes; 1 pen met initialen B.M.H.; 1 wit etui met daarin een lila portemonnee en 3 sleutels; 1 gebloemde gobelin portemonnee; 1 gouden kinder zegelring met inscriptie. SCHIEDAM - Tussen de drie- en vierhonderd belangstellen den hebben afgelopen zaterdag en zondag een kijkje genomen in het China's Bonsai Centre. De groothandel in bonsai boompjes hield twee open da gen voor het publiek, ter afslui ting van de vooijaarsshow. Bonsai-bomen zijn mini-boom pjes, die worden geïmporteerd uit het land van oorsprong Chi na. Het China's Bonsai Centre is voortaan, vanaf deze week, ie dere zaterdag voor het publiek geopend. „Wij zijn eigenlijk een groothandel, die bonsai-boom pjes aan het bedrijfsleven ver kopen en verhuren. We krijgen de laatste tijd echter zoveel vra gen van particulieren, dat we hebben besloten op zaterdagen ook aan hen te gaan verkopen", vertelt Eric van der Pol, direc teur/eigenaar van het China's Bonsai Centre. „De belangstel ling tijdens de open dagen heeft duidelijk aangetoond dat hier aan behoefte bestaat". Het China's Bonsai Centre is gevestigd aan de Fokkerstraat 510 en is voortaan op zaterdag geopend van 9.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM - Het Edukatief Centrum voor Volwassenen (ECV) is onlangs gestart met een lees- en schrijfcursus voor doven. Aanleiding hiertoe was een verzoek van de belangenor ganisaties voor doven. De cursus wordt verzorgd door twee mensen: de lesgever en de tolk, die simultaan vertaalt. De lesgever heeft een speciale oplei ding 'dovencommunicatie' ge volgd. De cursus is gestart met twaalf cursisten. Omdat nergens in de regio eenzelfde cursus wordt gegeven, bestaat er echter ook een wachtlijst van twaalf personen. Het ECV tracht hier voor een oplossing te vinden. Slijterij/Wijnhandel de detailhandels- en onderne mersstructuren moeten bevor deren. Momenteel is het advies bureau bezig met de afronding van het onderzoek 'De organi satie van allochtone onderne mers binnen het midden- en kleinbedrijf. Hierin komen knelpunten, wensen en mogelij ke oplossingen ter verbetering van de organisatie van deze on dernemers in Rotterdam aan de orde. Adviesbureau Atlas is gevestigd aan de Mathenesserlaan 179 in Rotterdam, tel. 436 50 88. SCHIEDAM - Een 28-jarige Schiedamse vrouw is maandag middag aangehouden, nadat ze had gepoogd goederen ter waar de van 10,45 weg te nemen uit een warenhuis aan de Broersvest. Aan het bureau bleek ze bovendien nog een groot aantal openstaande boetes op haar naam te hebben staan, waarna ze werd ingesloten. SCHIEDAM - Autokrakers zijn de afgelopen dagen actief ge weest aan de Vlaardingerdijk (zonnebril), Jachthavenlaan (vi deo-installatie), Singel (radio cassetterecorder, geluidsboxen, hoedenplank en bril), Bakker straat (radiocassetterecorder en autotelefoon), Royaardsplein tweemaal (zonnebril en radio- cassetterecorder), Jan Steen- straat, Warande, Burg. Verveen straat en 's-Gravelandseweg (alle radiocassetterecorder). SCHIEDAM - Opeis zijn erg in trek bij autodieven. E)e afgelo pen dagen verdwenen uit Schie dam maar liefst drie auto's van dit merk. Aan de Vlaardingerdijk werd donderdagnacht een witte Opel (kenteken SG-23-VB) gestolen. Deze auto werd maandagavond echter weer teruggevonden in Rotterdam. Vrijdagnacht werd aan de Boomgaardstraat een zwarte Opel Vectra (ZF-88-SL) ontvreemd, terwijl aan de Nieuw Mathenesserstraat een rode Opel Kadett (RX-77-BV) werd weggehaald. SCHIEDAM - Vermoedelijk door kortsluiting vloog afgelo pen zaterdagmiddag aan de Ha- vendijk een personenauto in brand. De brand was ontstaan in het motorcompartiment. De brandweer heeft het vuur ge blust. SCHIEDAM - Een 29-jarige Schiedamse trachtte afgelopen zaterdagmiddag een winkel aan het Broersveld te verlaten met onbetaalde scheerapparatuur. Toen zij de uitgang passeerde, ging echter het alarm af, waarna de vrouw kon worden aange houden. SCHIEDAM - Een 49-jarige Rotterdammer is afgelopen zon dagmiddag met schouderletsel overgebracht naar het Schieland ziekenhuis, nadat hij op de Ha- vendijk was aangereden door een auto. Het slachtoffer reed op de fiets en zag bij het over steken de auto over het hoofd. SCHIEDAM - Tijdens de week markt aan de Lange Kerkstraat miste een 45-jarige vrouw uit Capelle aan de IJssel afgelopen vrijdag ineens haar portemon nee. De portemonnee werd uit haar tas gestolen. SCHIEDAM - De activiteiten commissie van de Gereformeer de Kerk Schiedam-Noord orga niseert vrijdag 14 februari een wijkavond in De Ark, aan het Hargplein 101. Aan deze avond wordt mede werking verleend door het poli- tiemannenkoor 'Excelsior' uit Utrecht. De wijkavond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Vrouwelijke ambtenaren, die maandag 9 maart willen deelnemen aan een in het Stadskantoor georga niseerde bijeenkomst in het ka der van de Internationale Vrou wendag, krijgen buitengewoon verlof. Onderwijzend personeel wordt echter uitgesloten van deze mo gelijkheid, terwijl het bezoeken van de bijeenkomst niet ten koste mag gaan van het dienst belang. SCHIEDAM - De Dienst Ge meentewerken heeft het college van B&W verzocht om een kre diet van ƒ715.000,-. Dit geld moet worden besteed aan het op peil brengen van de riolerin gen en bestrating rondom sport hal Margriet. Door zettingen in de onder grond zijn ernstige en ongelijk matige verzakkingen in de riole ring ontstaan. Ook zijn de be strating, plantsoenen, kabels en leidingen verzakt. De Dienst Gemeentewerken wil nog voor de zomer met de werkzaamhe den beginnen. SCHIEDAM - Wereldwinkel Schiedam verkoopt sinds kort ook paranoten van de Bolivi aanse coöperatie Campensino. De noten zijn afkomstig uit de tropische regenwouden. Ondanks alle aandacht voor het behoud van het tropische regen woud, gaat de ontbossing van het Amazone-woud onvermin derd voort. Er voltrekt zich zo langzamerhand een ecologische ramp. Duizenden plant- en diersoorten sterven uit, terwijl atmosfeer en klimaat op aarde volledig verstoord raken. De be staansbasis van honderdduizen den woudbewoners staat hier door op het spel. Naast de ontginning van bos grond voor landbouw en vee teelt, is het met name ook de commerciële houtkap, die schuldig is aan de ontbossing. Het Amazone-woud biedt ech ter meer mogelijkheden voor de handel. Mogelijkheden, die het natuurlijk evenwicht in tact houden, zoals vruchten, honing, rubber, rotan, hars, oliën, plant aardige medicijnen en parano ten. Deze paranoten uit Bolivia zijn verkrijgbaar bij de Wereldwin kel, die is gevestigd aan de Lan ge Achterweg 116. De winkel is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur; donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. SCHIEDAM - De maaltijdvoor ziening (Tafeltje Dekje) van de Stichting Gecoördineerd Oude renwerk Schiedam-Noord is op zoek naar vrijwillig(st)ers voor de bezorging van de maaltijden. Het is niet noodzakelijk dat men over een auto beschikt. Be langstellenden kunnen zich wenden tot Sies Meuwese, func tionaris van dienstencentrum De Woudhoek, telefoon 4709555. SCHIEDAM - Het volkstuinen complex Vijfsluizen heeft in het afgelopen weekeinde ongewenst bezoek gehad. Vier tuinhuisjes werden overhoop gehaald, maar er wordt nauwelijks iets ver mist. SCHIEDAM - Tussen afgelopen donderdag en zondag werd de deur van een kelderbox aan de P.J. Troelstralaan opengebro ken. Vermist worden een fiets, een scooter, speelgoed, een accu, een gereedschapskist, een verfspuit en lasapparatuur. SCHIEDAM - Door het verbre ken van een ruitje is het afgelo pen weekeinde ingebroken in een bedrijf aan de Schie. Men ging ervandoor met rekenma chines, een telefoon en diverse kantoorartikelen. Deze spullen werden later teruggevonden in een doos in de bosjes aan de Burg. H. Gretelaan. Van de da dels) ontbreekt elk spoor. SCHIEDAM - Een 61-jarige Vlaardinger kreeg afgelopen maandagochtend de schrik van zijn leven toen hij op de rijks weg A20 van Rotterdam naar Vlaardingen ineens een hond voor zijn auto kreeg. Het dier kwam vermoedelijk uit het Bea- trixpark rennen en liep pardoes de rijbaan op. De Vlaardinger kon de hond niet meer ontwij ken en knalde er tegenaan. Het dier viel wel om, maar rende vervolgens weg richting Vlaar dingen. De auto liep enige scha de op. SCHIEDAM - Een draaiende wasmachine heeft afgelopen maandagochtend voor enige wateroverlast gezorgd. De be woner van een pand aan de Geert Reindersstraat had zijn huis verlaten, nadat hij zijn wasmachine had aangezet. Het waterslot van de machine begaf het echter, waardoor de bene denburen letterlijk nattigheid voelden. De politie is de wo ning binnengegaan om de kraan dicht te draaien, terwijl de O.N.S. de electriciteit afsloot. SCHIEDAM - Onbekenden hebben zaterdagmiddag de deu ren van drie kelderboxen aan het Johann Straussplein inge trapt. Van de daders ontbreekt elk spoor. SCHIEDAM - Aan de Rotter- damsedijk werd afgelopen vrij dagmiddag ingebroken in twee naast elkaar gelegen woningen. Beide woningen werden geheel doorzocht en de buit bestond uit kleding, sieraden, geld en cheques. Door het weghalen van een plankje, dat voor een kapotte ruit was getimmerd, verschaften dieven zich toegang tot een wo ning aan de Goeman Borgesius- straat. Zij gingen ervandoor met een stereotoren. Het afgelopen weekeinde werd ook ingebroken in woningen aan de St. Liduinastraat en het J.W. van den Berghpad. De om vang van de buit is nog niet be kend. SCHIEDAM - Na een telefoni sche melding wist de politie af gelopen dinsdagavond twee Schiedammers van 16 en 17 jaar aan te houden. De jongens hadden ingebroken in een vrachtauto, die stond gepar keerd aan de Overschieseweg. Zij hadden net de brandblusser uit de truck verwijderd. SCHIEDAM - Uit een schuur op een industrieterrein aan de Schie is een grote hoeveelheid gereedschap gestolen, waaron der een boormachine, een schaafmachine, een beitel, een vijl en diverse tangen. Ziet u nog wel De meesten van ons moeten vroeg of laat aan de bril. In de loop der tijd worden de ogen slechter en kost het steeds meer moeite om goed scherp te zien. Dat is vermoeiend, maar ook gevaarlijk. Vooral in het verkeer. Steeds meer Schiedammers laten daarom regelmatig hun ogen controleren in het moderne oogmeetcentrum van Paul Sera Optiek. Dat gaat snel, maar uiterst vakkundig. Dat zou u ook eens moeten doen. Maak meteen een afspraak, of loop even binnen. Nolenslaan 418 Schiedam 010-4735384 •>-> Het bonsai-boompje kent vele variaties. 'n borrel van klasse voor een lage prijs per liter 16.50 J A 00 bij 12 flessen n per literI Wi per liter 16.50 bij 12 flessen per liter U belt - wij bezorgen! Oranjestraat 10-12. Telefoon 4265997 SCHIEDAM - In verpleeg- en reactiveringscentrum Drie- MaasStede in Schiedam is afgelopen vrijdag het startsein ge geven voor de uitleen van aangepast spel- en oefenmateriaal voor ouderen. De spel-o-theek, waarin het materiaal verkrijgbaar is, maakt deel uit van de tokotheek van DrieMaasStede. Naast patiën ten, familie en personeel van de Stichting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg Noord, kunnen ook de aangesloten verzor gingstehuizen, het Kruiswerk, Gezinszorg en de vrijwilligers van De Oproepcentrale in Schiedam en Vlaardingen van deze voorziening gebruik maken. De heer A. Leever zorgt er voor, dat 'de kar recht door 't pad gaat', zo omschrijft hij zijn aandeel bij 't boodschappen doen. Sinds deze gemeente-ambtenaar ten stadhuize met pensioen is, gaat hij altijd met zijn vrouw mee voor wat tot een bijna dagelijks terugkerende afleiding is uitgegroeid: even naar Bas van der Heijden. ,,Hij betaalt en ik koop", zegt mevrouw G. Leever-Hagting, al jaren wonend in de Randstad, ook al jaren trouwe klant bij deze supermarkt, maar in haar spraak de meer noordelijke kant van 't land niet verloochenend. In dat deel van Holland zijn ze over 't algemeen een stukje nuchterder en dat is ook duidelijk te merken in hun mening over 'hun' super, waar ze overigens geen negatief woord over willen horen, noch weten, ,,'t Is er schoon en opgeruimd, daar hecht ik aan", stelt mevrouw Leever. En een verkeerd woord is er hier nog nooit gevallen. „Dat maakt toch ook de sfeer", vindt de mannelijke helft van het winkelend paar. „leder moet z'n eigen straatje maar vegen en daarover hebben we hier niets te kla gen" is beider oordeel over een aanlooppunt, waar ze ook al les vinden voor de trend van deze tijd: bewust leven. Gezonde voeding kopen. Vers eten en letten op vet. Als er dan al een wens is op dit punt, betreft het een bepaald merk zoetstof, dat beiden graag in het Bas-assortiment opgenomen zouden zien. 't Staat genoteerd en wordt doorgegeven. Je weet maar nooit. Voor de heer en mevrouw Leever hoort Becel bij bewust gezond leven. tri

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 9