Nieuwe emancipatiewerkster Marianne Klop: BÜMM Autokraak Sportinstituut Schiedam: groot, groter..kompleet 99 99 Thé-dansant Rommelmarkt Jazz in Unie A Ontwikkelings samenwerking Helderziende waarnemingen Vergadering NVvH Inbraak in schip Verkeers controle HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 14 FEBRUARI 1992 PAGINA 3 Algemene diensten Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode 14 t/m 20 februari 1992: Apo theek Kethel, Zwaluw laan 115. Tel. 4709927. Tandartsdienst: Voor spoedgevallen tel. 4748959. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den Algemene verpleeg- afdelingen alsmede hart- bewaking: 16.30-20.00 uur. Kraamafdeling/Gy naecologie: 16.30-20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 17.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013. Inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruiswerk Nieuwe Wa terweg-Noord: Kantoor: Van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. 4706177, maandag t/m vrijdag, van 9.00-13.00 uur. Verpleegkundig te lefonisch spreekuur van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. 4706177; Schiedam-Oost, Cen trum en Nieuwland: tel. 4739900; Schiedam-Zuid: tel. 4263129; Schiedam-West: tel. 4261915. Weekenddienst informa tie: tel. 4602611. Stichting Maatschappe lijk Werk Schiedam: Broersveld 142, 3111 LK Schiedam, spreekuur van ma. t/m vr. van 09.00- 13.00 uur, telefonisch be reikbaar (tot 17.30 uur): 4731033 24-uurs bereik baarheidsdienst: oproep baar via telefoonnummer 4731161. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe- ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Een wens kaart met het opschrift 'Een nieuwe baan, gefelici teerd' op het nog vrij lege bureau geeft het al aan: Schiedam heeft een nieuwe emancipatiewerkster. Sinds 1 februari behartigt Marianne Klop namens de Stichting Schiedamse Vrouwenemancipatie Or ganisatie (S.V.Ó.) de be langen van de Schiedamse vrouw. Marianne Klop is de opvolgster van Vera Wijnker, die halverwege vorig jaar een baan in Den Haag accepteerde. „De zelfstandigheid van de vrouw bevorderen en haar be trokkenheid bij de samenleving vergroten", noemt Marianne Klop (29) de belangrijkste doel stellingen van het emancipatie werk. Omdat ze pas twee weken aan de slag is, kan ze zich nog geen exact beeld vormen van het Schiedamse emancipatie werk. „Maar het is wel duidelijk dat in Schiedam flink werk wordt gemaakt van de vrou wenemancipatie. Van twee kan ten is men er hier nadrukkelijk mee bezig: vanuit de gemeente SCHIEDAM - In dienstencen trum De 4 Molens, aan de Nieuwe Damlaan 766, wordt zondag 16 februari een speciale thé-dansant annex play-back show georganiseerd. Disc-jockey Cor draait onder meer de nieuwste carnavalshits. De mid dag begint om 13.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Het Steunfonds Derde Wereld van Huize Fran- keland houdt zondag 16 februa ri een rommelmarkt. De op brengst komt ten goede aan de bejaarden op het eiland Fogo, één der Kaap-Verdische Eilan den. De rommelmarkt begint om 11.00 uur. Huize Franke- land is toegankelijk vanaf de St. Liduinastraat. en vanuit de vrouwenorganisa ties. Die combinatie is vrij uniek". Marianne Klop woont in Vlaar- dingen en werkte tot voor kort als volwassenenwerkster in een clubhuis in Hoogvliet. „Daar werkte ik al veel met vrouwen, maar ik wilde meer. Op de So ciale Academie heb ik namelijk de studierichting Vrouwenwerk gevolgd en in die richting wilde ik ook aan de slag. Toen deze positie in Schiedam vrij kwam, heb ik dan ook direct gesollici teerd". Fusie Ze valt meteen met haar neus in de boter. Het Schiedamse vrouwenwerk heeft net een be langrijke fusie achter de rug. In de Stichting Schiedamse Vrou wenemancipatie Organisatie zijn de stichtingen Barrika en Vrouwen Vormingswerk sa mengegaan. ,,Die fusie vind ik een goede zaak. Krachtenbundeling is noodzakelijk. Ik heb begrepen dat op diverse plekken in de stad activiteiten voor vrouwen worden georganiseerd. Prima. Onze taak is om die activiteiten te ondersteunen en eventueel uit te breiden. Maar daarnaast moeten we voorkomen dat er een versplintering van activitei ten ontstaat. Belangrijk is in ie der geval dat we aansluiten bij de bestaande organisaties en in spelen op de behoeften van de vrouwen zelf: hun wensen en hun klachten. We moeten een intermediairsfunctie vervullen tussen de vrouwen enerzijds en instanties, instellingen en ge meente anderzijds". Om die behoeften te kunnen peilen, is Marianne van plan om zich de komende tijd veel te laten zien en horen op plaatsen waar vrouwen samenkomen. „Ik wil weten wat er onder de vrouwen leeft, wie de doelgroe pen zijn en wat ze willen". Huisvesting Eén van de meest urgente pro blemen van de S.V.O. is echter de huisvesting in vrouwenont moetingscentrum Barrika, aan de Lange Kerkstraat. De stich ting moet dit pand binnenkort verlaten in verband met de komst van het veelbesproken ABC-complex. Marianne is daar niet rouwig om. „De huisvesting aan de Lange Kerkstraat is bar en boos. We hebben hier niet eens warm wa ter. Bovendien is dit pand slecht bereikbaar. Hoewel het midden in het centrum ligt en dus eigenlijk een ideale lokatie zou moeten zijn, is het tegen deel waar. Door alle dichtgetim merde panden rondom is Barri ka nu niet bepaald een plek, waar vrouwen 's avonds graag naar toe gaan". Marianne heeft vernomen dat wethouder Aad Wiegman heeft voorgesteld om de S.V.O. te verhuizen naar het leegstaande schoolgebouw aan de Mgr. No- lenslaan. Een voorstel overi gens, dat afgelopen woensdaga vond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor Wo nen, Wijk- en Buurtbeheer en Voorlichting weer onderuit werd gehaald, omdat wethouder Adri Reijnhout en de commis sieleden voor sloop van het ge bouw zijn. „Wat ik ervan weet, heb ik uit de kranten moeten vernemen, officieel hebben wij nog niets gehoord. Ik hoop trouwens niet dat dit tekenend is voor de wij ze, waarop de gemeente met ons wil omgaan. Het zou jam mer zijn als die school niet door zou gaan, want het biedt vol gens mij veel mogelijkheden. Vooral het feit dat in hetzelfde gebouw ook het Educatief Cen trum voor Volwassenen en de Stichting Mercurius een plaats zouden krijgen. Dat zou een goede wisselwerking kunnen be tekenen. Vrouwen, die ons cen trum bezoeken, kunnen dan meteen een kijkje nemen bij de opleidingen van het E.C.V., het geen prima aansluit bij onze doelstellingen", meent de eman cipatiewerkster. „We wachten nu maar af wat de alternatieven zijn". Marianne Klop is voorlopig nog iedere maandag, woensdag, don derdag en vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur bereikbaar in Bar rika, aan de Lange Kerkstraat 62 (telefoon 4734545). SCHIEDAM - In Café De Unie, aan de G. Verboonstraat, treedt zondag 16 februari de formatie Daisy Bell op. Het optreden be gint om 16.30 pur. Daisy Bell speelt jazzy muziek en bestaat uit zangeres Daisy Oosterhuis, pianist Fred van Zegveld, contrabassist Dolf Del- prado en drummer Kees van Krugten. Onder het toeziend oog van onder anderen burgemeester Scheeres (links) overhandigt de heer Zoeteman (tweede van links) de spaarlamp aan het echtpaar Van Schijndel (tweede en derde van rechts). SCHIEDAM - In het bijzijn van onder anderen burgemeester Reinier Scheeres en wethouder Aad Wiegman (tevens voorzitter van de Raad van Commissaris sen van de NV O.N.S.) heeft het Schiedamse echtpaar Van Schijndel afgelopen woensdag de eerste officiële spaarlamp ontvangen. Hiermee werd het startsein gegeven voor de Spaar lampenactie, die duurt tot en met zaterdag 28 maart. De familie Van Schijndel kreeg de spaarlamp - verpakt in een bloemstuk - uitgereikt door de heer dr. ir. B.C.J. Zoeteman, plaatsvervangend Directeur-Ge neraal van het ministerie van V.R.O.M. De heer Zoeteman, die overigens in de Jeneverstad woont, was voor deze plechtig- WATERWEG NOORD - Het COS Nieuwe Waterweg Noord organiseert maandag 17 februari een studie-avond over de effec ten van ontwikkelingssamen werking. De studie-avond wordt gehouden in het kader van de Columbusactiviteiten van het PAV. Tijdens de bijeenkomst komen vragen aan de orde als 'wat ho pen en verwachten de mensen voor wie de ontwikkelingspro jecten zijn bedoeld' en 'wat zijn de resultaten van zo'n project'. Op deze vragen wordt ingegaan door Jan Glissenaar, schrijver en reiziger. Hij heeft veel dor pen in de Derde Wereld be zocht en gesproken met de be woners over hun verwachtingen en teleurstellingen ten aanzien van hun nieuwe waterput, school of landbouwgewas. De studie-avond, waarbij ruim schoots gelegenheid bestaat voor discussie, begint om 20.00 uur aan de Groen van Prinste- rerstraat 91 in Vlaardingen. De toegang is vrij. Emancipatiewerkster Marianne Klop: „De zelfstandigheid van de vrouw verbeteren...". SCHIEDAM - Ronald Dobbe laar uit Rotterdam verzorgt donderdag 20 februari een avond met helderziende waar nemingen bij de spirituele vere niging Harmonia. De bijeen komst begint om 20.00 uur in wijkcentrum Nieuwland, aan het Dr. Wibautplein 165. De toegangsprijs bedraagt 7,50. SCHIEDAM - De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Schiedam houdt dins dag 18 februari haar jaarlijkse ledenvergadering. De bijeen komst, die ook voor niet-leden toegankelijk is, begint om 14.00 uur in het NPB-gebouw aan de Westvest 90-92. SCHIEDAM - Uit de niet-afge- sloten kapiteinshut van een schip, dat lag afgemeerd in de Wilhelminahaven, is woensdag middag rond 16.40 uur een be drag van 1250 Engelse ponden gestolen. SCHIEDAM - Met behulp van een onopvallende auto heeft de politie afgelopen vrijdagochtend een algemene verkeerscontrole gehouden op doorgaande wegen in de stad. De politiemensen letten hierbij op snelheid, het oneigenlijk gebruik van de vluchtstrook, rijden door rood licht, het misbruik van voorsor- teervakken en het dragen van een valhelm. In totaal werden acht processen verbaal uitge schreven met een gezamenlijke waarde van 1.100,-. SCHIEDAM - In de nacht van dinsdag op woensdag is aan de Anna van Burenstraat een ra diocassetterecorder uit een auto gestolen. Van een auto, die stond geparkeerd aan de Vlas akker, werd de achterkenteken plaat ontvreemd. heid uitgenodigd, omdat hij toe vallig toch in Schiedam was. Hij verzorgde woensdagochtend namelijk een lezing over het milieubeleid voor het CDA- Vrouwenberaad. Het echtpaar Van Schijndel was uitverkoren om de eerste spaar lamp in ontvangst te nemen, omdat zij de prijsvraag van de maand december in het kader van de Actie Zuinig Stoken hadden gewonnen. De Spaarlampenactie van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam heeft tot doel de traditionele gloeilamp in de huishoudens te vervangen deze energiezuinige en milieuvriendelijke lamp. Eind deze week moet ieder huishouden een folder met voordeelcoupon in de brieven bus hebben ontvangen, waarin de actie wordt uiteengezet. Van af zaterdag 15 februari kan men met de coupon voor een sterk gereduceerd bedrag (f 29,50 in plaats van 34,50) de spaar lamp kopen bij niet minder dan veertig detaillisten in Schiedam. SCHIEDAM Groot nieuws van het Sportinstituut Schie dam, wat is gevestigd in het sinds kort schitterend verbouw de en uitgebreide pand in de Jacob Bijsterstraat 2. Volop reden voor een gesprek met Gerard Vroegh en Rinus Bos man, de leiding van Sportinstituut Schiedam. Dertien jaar geleden is het op eenvoudi ge wijze allemaal begonnen bij het sportinstituut Schiedam. Wie er nu bin nen stapt valt direkt van de ene verba zing in de andere. Het instituut is sinds januari drastisch verbouwd en vooral uitgebreid. De trots van de heren, en hun medewerkers, zijn het Fitness-cen trum, oppervlakte 200 m2, en de Aero bics-zaal. In de Fitness-ruimte staat de modernste apparatuur. De z.g. cardiolijn biedt niet alleen veel plezier, maar ver beterd ook nog eens de hart en long- funkties. In de Aerobics-afdeling kun je lekker bewegen op muziek. Varianten op Aerobics zijn Step-Aerobics en Calla- netics. Door zeer handig met ruimte en materialen om te gaan ontstond een waar zonnecentrum. Moderne zonne banken nodigen uit een uurtje te ont spannen, en je krijgt er ook nog eens een gezonde kleur van. In de zonne-ruimte is ook sportmassage mogelijk. Niet aktieve sportmensen zijn hier ook welkom voor een vakkundige sportmassage. Door al deze mogelijkhe den is Sportinstituut Schiedam nog kompleter geworden. „Wij bieden sport voor het gehele gezin", vertelt Gerard Vroegh enthousiast. Zijn collega Rinus Bosman somt overige aktiviteiten van Sportinstituut Schiedam op; „Judo voor jeugd en ouderen, Jui-Jitsu, Karate, Konditie-Fitness en Krachttraining, Slank en fitkursussen, Servival training, en dan heb ik nog niet alles genoemd". Ons wordt duidelijk dat er een groot team vakbekwame mensen klaar staat, om de mensen te begeleiden. En die ko men uit de hele regio. Nooit te laat Voor Aerobics ben je nooit te oud. Sportinstituut Schiedam richt zich daar om de komende tijd speciaal op de niet meer zo piepjonge medemens. Kent u Aerobics nog niet zo goed? Een goede gelegenheid iets meer te weten te ko men is door een bezoek te brengen aan Sportinstituut Schiedam op vrijdagmor gen 21 febrari a.s. Dan geeft Mevrouw Henny van Dongen, een bekend sport schoolhoudster en Aerobic lerares, een uitleg en aerobic-demonstratie, ledereen die de dertig is gepasseerd is welkom (aanvang 10.30 uur). Meldt u zich wel even van te voren aan, telefonisch op nummer 010-4715203, of in het Sportin stituut Schiedam, Jacob Bijsterstraat 2, Schiedam Groenoord. Service 05496-76525 Hl UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: Mevr. J. M. I. van Bracht Privé 015-622213 VERTEGENWOORDIGER: R. Spierings Privé 010-4715104 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Nick van Dien, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: W. A. Buijteweg Telefoon 070-3190290 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 3190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 SERVICELIJN BEZORGING: Heeft u deze krant niet ontvangen? Belt u dan onze servicelijn 010-4796199 van 09.00 - 17.00 uur 01-01-92 Schoolgebouw Brandersstad zou juist ideale lokatie zijn Spaarlampenactie van start gegaan illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllii Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders dan vermeld, zon dag 16 februari. Wij maken de inzen ders er op attent dat deze rubriek al leen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerk diensten. Alle andere kerkelijke akti- viteiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer worden opge nomen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM De Ark, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch. Magnalia Deikerk, 10.00 uur: dhr. J.A. van Lambalgen; 17.00 uur: avondgebed m.m.v. cantorij. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. J. Nie- rop, SoW ('s-Gravenzande). Christelijk Gereformeerde Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B.K.laan, 09.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw Westvest 30, 09.30 uur: ds. C. A. A. Struik; 16.30 uur: ds. D. W. Fijan, Langerak. Evangelisch Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds. S. den Blaauwen. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, 10.00 uur: ds. J Visser, Rotterdam; 17.00 uur: ds. P. Kolijn, Krimpen a/d IJssel. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan. 10.00 uur: ds. G. de Lang, m.m.v. Herv. Kerkkoor. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat 68d, 10.00 uur: ds. J. Nierop, 's-Gra- venzande, SOW. Huize 'Thomas', Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: mevr. K. van de Broeke, Vlaardingen. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. K. Mos, m.m.v. Chr. Gem. Zangver. Kethel. St. Martinuskerk, 09.30 uur: ds. J. (Sosef, kindernevendienst. Dienst van Schrift en Tafel, na afloop koffie drinken. Ark, 10.00 uur: ds. R. A. Bosch. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. A. D. Klaassen, Breda. Leger des Heils, Lange Haven 27, 10.00 en 18.30 uur: o.l.v. mevr. majoor J. J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Nieuwe Ha ven 155a, Openbare lezingen. Ge meente Oud Mathenesse, zaterdag 17.00 uur, thema: 'Verantwoordelijk heden en beloningen van het huwe lijk.' Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur, thema: 'Koest u wrok of bent u vergevensgezind?' Pinkstergemeente 'Morgenstond', 13.30 uur: samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargplein. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedam, 10.00 uur: dhr. Bakker, Sliedrecht. Herv. Evang. op Ger. Grondslag, aula Scholengem. De Burcht, 10.00 uur: ds. C. A. v.d. Sluijs, Rotterdam. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie viering m.m.v. het Herenkoor. Zon dag 11.00 uur: Eucharistieviering m.m.v. het Valeriuskoor. Voorganger dit weekend: pater L. Klinkenberg o.p. Maandag 19.00 uur: Eucharistie viering. Woensdag 09.15 uur: Eucha ristieviering; 19.00 uur: Vesperdienst. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, zater dag 18.30 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang. Zondag 09.30 uur: Gezinsviering m.m.v. het kinderkoQr. Tijdens deze vieren wor den de Eerste Communicanten aan u voorgesteld. Voorganger dit weekend pater L Klinkenberg o.p. Weekvie- ring: elke vrijdag om 9.15 uur. R.K. Parochie van de H. Liduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106, Celebrant en predikant: pastoor P. M. Visman. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering. Zondag 09.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. met meerstemmige Latijnse zang); 11.00 uur: Eucharistie viering. Kapel Huize Frankeland, St. Li duinastraat 10. Celebrant en predi kant: pastor P. M. Visman. Zaterdag 17.15 uur: Eucharistieviering. Parochie van H. Hart van Jezus, Rijnstraat, zaterdag 19.00 uur: Avondmis met enkele gezangen. Zondag: Hoogmis met koor- en sa menzang. Medewerking wordt ver leend door het H. Hart koor. Gezon gen zal worden de meerstemmige La tijnse 'Missa da Pacem'. Voor de kin deren is er de kindernevendienst. Celebrant in beide Eucharistievierin gen: pater Bijloo. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Eucharistieviering met met sa menzang. Pastor Th Kool leidt de viering. Zondag 09.45 uur: Viering van Woord en Gebed met zang van het Jacobuskoor. Voorganger Pastor L. Remmerswaal. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, zaterdag 18.30 uur: Viering van Woord en Gebed. Voorganger Pastor L. Remmerswaal. Zondag 8.30 uur: Eucharistieviering zonder zang; 11.00 uur: Eucharistieviering met zang van het koor St. Jan Baptist - kinderwoorddienst. Pastor Th. Kool leidt de vieringen. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, zondag 10.15 uur: Eucharistieviering 6e Zondag na Epifanie. (Septuagesi ma). Voorganger: pastoor L. Wijker. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70, vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. br. Hol der; zaterdag 17.30 uur: Kaderclub: 13 tot 17 jaar; 20.00 uur: Jeugddienst, 17- 30 jaar; zondag 10.00 uur: Heiligings- dienst, vanaf 09.30 uur orgelspel door br. Horsmeijer. Tevens kinderopvang tot 14 jaar. i Gemeente van Christus, Swam- merdamsingel 27a, Voorgangzondag 10.30 uur: samenkomst; 11.30 uur: Bij belstudie, ook kinderbijbelklassen, voor alle leeftijden. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, zater dag 18.30 uur: Eucharistieviering, voorganger pater W. Oostrum. Zon dag 10.30 uur: Oecumenische Zon dagviering, voorganger ds. Y. Stien- stra, muziek, medewerk, liturgisch ensemble o.l.v. Mw. Sonneveld. Raad van Kerken, via Radio Schie dam FM-zender 106,7 (ether) en ste reo FM 94,1 Kabelnet Schiedam. Zondag 19.00-20.00 uur: interview met en overweging door Zr. L. Rem merswaal, pastoraal werker R.K. Pa rochies Schiedam-Noord Nieuws uit de kerken. Gereja Kristen Indonesia Neder land, in de Hervormde Opstandings kerk, Burg. H. Gretelaan, Schiedam op de 2de en 4de zondag van de maand om 14.00 uur: ds. W. H. M. Reinders. ADVERTORIAL

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 3