Dienst Gemeentewerken geeft overzicht VJurth ZZ^ Merschoor Vlaardings Voetbalgala RIfDEND RENDEMENT GELD Hydro Agri wil 200 werknemers kwijt Inbraken Geuzen in uitgebreide televisiedocumentaire Audities BELOOFD; DUTON B.V. REIS- EN PASSAGEBUREAU Lezing over suikerziekte Deur open, dief binnen meli& ROGAM Lezing voor vrouwen Gebit stuk? Beheersing van criminaliteit Welke bestel- of bedrijfswagenmonteur zou er geen MERCEDES-BENZ TECHNICUS willen z«n? k VERINGMEIER TANDTECHNIEK Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 14 FEBRUARI 1992 PAGINA 7 SCHIEDAM - Na een langdurige periode van stilstand, wordt de sociale vernieuwing in Schiedam weer op de rails gezet. In middels is een speciale ad viescommissie in het leven geroepen, die de sociale vernieuwing eindelijk eens gestalte moet gaan geven. Onlangs kwam de commis sie, bestaande uit politici en burgers, voor het eerst officieel bijeen. Tijdens deze vergadering werd on der meer een overzicht ge geven van de verschillende projecten, die in dit kader zijn gepland. Zo presen teerde de Dienst Gemeen tewerken een 'voortgangs bericht' over haar wijk- en buurtbeheersactiviteiten. Naast tal van reeds(uhtgevoerde projecten als de Veegploeg in Schiedam-Oost, de herinrich ting van het Fabriplein, het aan passingsplan Dwarsstraat en het buurtbeheersproject Goeman Borgesius, staan nog heel wat projecten op stapel. In Oost bijvoorbeeld wordt hard gewerkt aan het realiseren van een speelplek aan de Celsi- usstraat. Eigenlijk zou deze speelplek op het Fultonplein ko men. maar de oorspronkelijke initiatiefnemers daarvan zijn af gehaakt. Het initiatief is nu overgenomen door een andere bewonersgroep. Verwacht wordt dat de aanleg van de speelplek binnenkort zal plaatsvinden. In West wordt nagedacht over de herinrichting van het school plein en de directe omgeving aan het Frans Halsplein. Zoals bekend, zal hier een multifunc tioneel gebouw verrijzen, waar in een basisschool, een kinder dagverblijf en ouderenwoningen worden ondergebracht. In over leg met buurtbewoners, de Dienst Educatie en het kinder dagverblijf wordt momenteel een herinrichtingsplan uitge werkt. Herinrichtingen In j^jjfrricht de aandacht zich voffaljSp de herinrichting van de binnenterreinen aan de Rid- derkerksestraat. Een overleg groep, waarin bewoners en ge meente zitting hebben, werkt nu een ontwerp uit, terwijl tegelij kertijd een opzet wordt gemaakt i Dierenweide 't Geitenweitje in Groenoord is een uitstekend voorbeeld van bewonerspartici patie in het wijk- en buurtbeheer. voor het toekomstige buurtbe heer. Nieuwland kent sinds vorig jaar het buurtbeheersproject Goe man Borgesius. Bewoners en ge meente denken gezamenlijk na over de buurt. Een belangrijk onderdeel daarvan is het maken van een omgevingsplan. Na een aantal bewonersavonden over herinrichtingsplannen van de binnenterreinen, is uiteindelijk gekozen voor de variant met kleinere privé-tuinen en een groot openbaar groen midden gebied. Momenteel wordt het plan verder uitgewerkt, waarna begin dit jaar een start kan wor den gemaakt met de uitvoering ervan. Hezelfde geldt voor de opho ging en beperkte herinrichting van het binnenterrein Alphons Ariënsstraat. Dieren Een groot succes is de door buurtbewoners beheerde dieren weide aan de Borodinlaan in Groenoord. Nadat dit kinder boerderijtje op de nominatie stond om te verdwijnen, kwa men de bewoners in actie. Dit leidde tot het behoud van de dierenweide. De bewoners zor gen sindsdien voor het onder- erzorging dieren, terwijl DGW materiaal, dieren en voer beschikbaar stelt. Het dierenverblijf wordt in het komende vooijaar zelfs ver nieuwd. De kosten hiervan ko men voor de helft voor reke ning van de DGW en voor de WATERWEG NOORD - In de lezingzaal van het Vlaardingse Holy ziekenhuis wordt woens dag 19 februari een informatie middag voor mensen met ou derdomssuikerziekte gehouden. Tijdens deze dialezing spreken de heer Baas (wat gebéurt er in het lichaam), diëtiste mevrouw Buys (voeding en dieet) en dia- betesverpleegkundige mevrouw Hellemons (zelfcontrole). De middag begint om 14.15 uur en de toegang is vrij. Men moet zich wel vantevoren aanmelden bij mevrouw E. van den Berg, telefoon 4342440. SCHIEDAM - Terwijl de be woonster even haar voor- en achterdeur open liet staan om de net ingeslagen boodschappen in de schuur te zetten, trad IkEén brok temperament. Nieuw Mathenessestraat 11-13, Schiedam Telefoon 010-4260012/4265082 VLAARDINGEN - Zowel in de tussenstand van het zaterdag en totaalklassemrnt als in het topscorersklassement neemt Scott Wulferdingen (HSC-za) de eerste plaats in. Jacques de Herder (Fortuna) liep in het zondagklassement uit op zijn con currenten. HSC-za kwam naast Deltasport in het ploegenklas- sement. De dames van Deltasport behouden ruimschoots de kop, Zwa luwen en DVO blijven op eerbiedige afstand. Zowel Scott Wulferdingen als Jacques de Herder (die net als Wulderdin- gens ploeggenoot Marcel Zeebregts een negen scoorde) liepen in de individuele klassementen weg van hun belagers. Door vier keer te scoren kwam Wulferdingen ook nog eens aan de kop in het topscorersklassement. Mede dankzij zijn uitstekende prestaties staat intussen HSC-za ook aan de kop van het ploegenklassement. In de verschillende inhaalwedstrijden haalden de volgende spe lers van de rapporteurs een acht: Jeo Don, J Suisse (beide CION); Ronald van Boxem SDjaak Voerman, Jan de Klerk, Dennis Oomen, Jan Hofman. Ron Hofman (alle Fortuna); Dirk Quack, Richard Zeebregts (beide HSC-za); Aad v.d. Vaart (HSC-zo); Marco van Dijk en Hans Baan (beide Zwaluwen). A saai»***1 Mercedes Benz Bedrijfswagens Door het extra voordelige totaaltarief bereikt u in één klap de gehele bevolking van Zuid-Holland. Bel voor een 'Rondje Zuid-Holland' UW THUISKRANT 070-3.190.285 SCHIEDAM - Mevrouw Zui derent, werkzaam bij Museum Boymans-van Beuningen in Rotterdam, spreekt woensdag 19 februari over 'symbolisme in de schilderkunst'. De lezing is bedoeld voor de le den van het Katholiek Vrou wengilde afdeling Schiedam Noord en voor de Nederlandse Christen Vrouwenbond afdelin gen Schiedam-Kethel en Schie- dam-Woudhoek. Maar ook niet-leden kunnen de lezing bij wonen. De bijeenkomst begint om 19.45 uur in gebouw De Rank, aan de Schiedamseweg 122. VLAARDINGEN - Het in Vlaardingen gevestigde kunstmest- bedrijf Hydro Agri (452) wil voor het eind van het jaar 200 werknemers kwijt. Voor het einde van dit jaar zal de mengmestfabriek worden gesloten. De direktie hoopt dat het aantal gedwongen ontslagen beperkt kan blijven tot enkele tientallen. De industriebonden FNV en CNV verklaarden 'geschokt' te zijn door het grote verlies aan banen. Bij Hydro Agri (het voormalige Windmill) in Vlaardingen, on derdeel van de Noorse gigant Norsk Hydro wordt de produktie van fosforzuur, voederfosfaten en meststoffen voor de tuin bouw voortgezet. Dat zijn de winstgevende delen. De direktie verwacht dat door de maatregelen het bedrijf in 1994 weer met een positieve kasstroom draait. In 1990 be droeg het verlies 15 miljoen en vorig jaar 18 miljoen. SCHIEDAM - De bewoners van de Delflandseweg krijgen dins dag 18 februari bezoek van de politie. Hoofdagent W. de Ko ning van wijkteam 3 geeft van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur voorlichting over criminaliteitsbeheersing. De heer De Koning toont van uit de politiepraktijk aan welke preventieve maatregelen kun nen worden genomen om de kans op inbraak, tasjesroof en diefstal te verkleinen. Hierbij komen zaken aan de orde als een goede bergplaats voor waar devolle spullen, hang- en sluit werk en mentale voorbereiding. De voorlichting wordt gegeven in de filmzaal van de DCMR, aan de 's-Gravelandseweg 565. SCHIEDAM - Bij een inbraak in een woning aan de Burg. Van Haarenlaan zijn een videorecor der, linnengoed, een camera, een ring en wat geld gestolen Men kwam binnen door de voordeur te forceren. Via een bovenlichtje is ingebro ken in een tuinhuisje in het Vijfsluizencomplex. Het huisje werd volledig overhoop ge haald, waardoor de gebruiker nog niet precies kan zeggen wat er wordt vermist. Postzegels, geld en een schrijf machine vormden de buit bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Strickledeweg. Om zich toegang tot het pand te ver schaffen, was een ruitje verbro ken. andere helft van de bewoners. Ook aan de Harreweg zijn om wonenden nauw betrokken bij de verzorging van dieren. In een weidestrook heeft DGW en kele schapen en een Lakenvel- der koe staan, die inmiddels spontaan door de bewoners van Spaland zijn geadopteerd. WATERWEG NOORD - Tele visiekijkend Nederland krijgt op 4 of 5 mei via de NCRV in een documentaire van bijna dinsdagochtend een dief de wo ning aan de A. Muysstraat bin nen. Hij griste diverse kleding stukken van de kapstok en ver dween. Ook het Geuzenmonument op de Vlaardingse Markt zal een plaats innemen in de tv-documentaire drie kwartier de gelegenheid kennis te maken met het werk van de Geuzen. De documen taire verhaalt over de activitei ten van de allereerste verzets groep, die het in de beginjaren van de Tweede Wereldoorlog opnam tegen nazi-Duitsland. De opnamen beginnen op 17 fe bruari in Vlaardingen, de baker mat van de Geuzen, die ieder jaar op of rond 13 maart in de Vlaardingse Grote Kerk worden herdacht met de uitreiking van de Geuzenpenning. Het Rotterdamse produktiebe- drijf Albert Steenman gaat de opnamen maken. Daarbij wordt gefilmd in het Vlaardingse Streekmuseum, waar een grote collectie wetenswaardigheden over de Geuzen aanwezig is, het Geuzengraf waar een deel van de verzetsgroep ligt begraven en van de plechtigheid op 13 maart in de Grote Kerk, waar in aanwezigheid van kroonprins Willem Alexander, minister Hedy d'Ancona de Geuzenpen ning 1992 uitreikt aan een ver tegenwoordiger van de Anne Frank Stichting. In de documentaire worden ook oude opnamen vertoond, die door de Duitsers zijn gemaakt en gesprekken met de Geuzen, die nog in leven zijn. WATERWEG NOORD - De Stichting Impressa houdt in mei audities voor beroeps- en ama teurmuzikanten (zowel instru mentaal als vocaal) en artiesten op het gebied van revue, caba ret en variété. Impressa organiseert uitvoerin gen voor instellingen als bejaar denoorden, verzorgings- en ver pleegtehuizen en sociëteiten voor gehandicapten. Deze uit voeringen door ensembles, ko ren en solisten, worden gegeven zonder winstoogmerk. Via de audities wil Impressa nieuwe artiesten voor deze pro gramma's werven. Belangstel lenden kunnen zich schriftelijk aanmelden bij de Stichting Im pressa. Auditie 1992, Postbus 3176, 3003 AD Rotterdam. In de brief moeten naam, arties tennaam, adres, telefoonnum mer en genre staan vermeld. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Singel 41-45 3112 GJ Schiedam. Telefoon 010-4262428. SCHIEDAM Praten met de heer Alex F. J. van Doorn, di- rekteur van reis- en passagebureau Duton B. V. is praten over service, het dienstbaar zijn aan de klant en over zijn bedrijf en natuurlijk over reizen en vakantie. Al gauw merk je dat hier een vakman aan het woord is. De heer Van Doorn beschikt niet alleen over negentien be kwame medewerkers, zelf is hij al zesen dertig jaar met het reisvak bezig. „En het is mijn hobby ook" vertelt Van Doorn lachend. Van dagtocht tot wereldreis Duton is een kompleet reis- en passage- buro. Men verkoopt zakelijke en vakan tiereizen van alle bekende grote en klei ne touroperators. Bovendien is Duton agent voor alle luchtvaartmaatschappij en, en dankzij een modern computer systeem is Duton in staat zelf tickets uit te geven. Duton biedt een uitgebreid programma stedenreizen, met bus, trein en vliegtuig naar schitterende steden als Wenen of Berlijn. Een 10-daags geheel verzorgde reis naar Wenen is er al voor 780, terwijl 4 dagen Berlijn al mogelijk is vanaf 570,-. Op het gebied van verre reizen is er heel wat nieuws te melden. Wat dacht u van nieuwe bestemmingen als Cancun in Mexico, of van Cuba? Bei de bestemmingen worden aangevlogen door Martinair. Nog altijd in trek is Indo nesië en Maleisië. Florida (VS) is een al iets bekendere bestemming. Dit paradijs voor de toerist is nu zeker voor een gro ter publiek aantrekkelijker geworden. Mobiplan heeft een 9-daagse reis naar Orlando inclusief hotel al vanaf 1170,- (4-persoonskamer). Dé kans Disney- world te bezoeken. „Van dagtocht tot wereldreis, of een cruise, wij hebben het allemaal", zegt de heer Van Doorn. Toerkoop reisburo Duton is aangesloten bij Toerkoop, een grote reisorganisatie van zelfstandige reis- en passageburo's. Met 150 ver kooppunten is er altijd wel een Toer koop reisburo in de buurt, is de slogan van Toerkoop. Duton op de Rotterdam- sedijk 403 (tel. 010-4731011) is uw adres, speciaal wanneer u de eigen Toerkoop stedenreizen of de Treft hotel „treff-zeker" reizen wrtt boeken. Bij Du ton kunt u rekenen op goede informatie en de zekerheid van een A.N.V.R. S.G.R. en IATA erkend reis- en passageburo. Wacht u vooral niet te lang en iaat Du ton u helpen uw vakantieplannen in een onvergetelijke vakantie om te zetten. Press Service 05496-76525 advertorial Wijk- en buurtbeheer lijkt op de goede weg if#n VD'44-PR ROGAM zoekt enthousiaste bestel- en bedri|fswagen monteurs met een autotechnische vooropleiding (minimaal monteur motorvoertuigen), bij voorkeur met enkele jaren werk- plaarservaring In de komende jaren zult u door middel van het technisch opleidingsproject 2000 (TOP 2000) in ons bedrijf opgeleid worden tot Mercedes-Benz Service-, Reparatie- of Di- ap nose technicus. Buiten deze opleiaing wordt u in de gelegenheid gesteld deel te ne men aan A RK.- en tachograaf-cursussen ROGAM biedt u een prima 13 maanden salaris en een uitstekende overwerkregeling. een 38-urige werkweek, 8% vakantietoeslag en 24 vakantiedagen Tevens een uitstekende stu- diekoslenregeling Indien u geïnteresseerd bent kunt u contact opnemen met de heer Jan Heijstek 010- 4155088 (privé 010-4344612) of schriftelijk aan BV ROGAM. Postbus 20. 2660 AA Bergschenhoek Bergschenhoek Bergweg-Zuid 102, 2661 CV Telefoon 010-4180400' Fax 010-4160408 Rotterdam Schuttevaerweg 18 - 20. 3044 BB Telefoon 010-4155088 Fax 010-4154884 Axel (Zld) Vaartstraat 3. 4571 LS Telefoon 01155-1353 Fax 01155-4808 Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 7