m i i PTF Diamanten bruidspaar Drukkerij wacht af Zaterdag 22 februari Route van de optocht SCHIEDAM VULT U UW ZAK BIJ BR. DE BLOCK MET FL.10.000r? Stadsblad Kerk en vreemdeling Schiedammer vast in ontuchtzaak Tassen van winkelrek Onderwijs blijft zoeken Jubileumbal Rietzeilers f0 oh Mi i Iedere keer winnaars van 25.000,- 4 UAAVSTE Hoogstraat 27 b etos WOENSDAG 19 FEBRUARI 1992 44e JAARGANG, NUMMER 15 OPLAGE 42.150 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Het diamanten bruidspaar Van Noorloos-van den Broek met de gemeentelijke fruitmand. SCHIEDAM - Het echtpaar Van Noorloos-van den Broek kreeg afgelopen maandag be zoek van burgemeester Reinier Scheeres. De burgervader kwam het echtpaar namens de ge meente feliciteren met hun zes tigjarig huwelijksfeest. Arie van Noorloos werd op 15 augustus geboren in Zaandam. Maar op zesjarige leeftijd kwam hij al naar Schiedam, omdat va der door zijn werkgever NS werd overgeplaatst naar Kethel. Het gezin woonde destijds in het huis bij de spoorwegover gang aan de Joppelaan. In zijn nieuwe woonplaats leer de Arie de geboren en getogen Schiedamse Nelia van den Broek kennen en op 17 februari 1932 traden zij in het huwelijk. Zij kregen twee zonen en twee dochters, die op hun beurt zorg den voor twee kleinkinderen. Het getal twee blijkt symbolisch GROTE FAILLISSEMENTS PARTIJ SPORT SKIKLEDING VOOR DUMPPRIJZEN zie advertentie op pag. 5 SCHIEDAM - Pater Ben Voc- king uit Rotterdam treedt zater dag 22 februari op als gastspre ker in de kerk van O.L. Vrouw Visitatie, aan de Dr. Schaep- mansingel. Tijdens de eucharistieviering, die om 18.30 uur begint, spreekt pater Ben Vocking over de vreemdeling en de kerk. Na afloop kan men met de pater nog over dit onderwerp napra ten. Het koor Polyhymnia ver leent muzikale medewerking aan deze viering. SCHIEDAM/W AALRE - In het Brabantse Waalre zijn begin deze maand twee Schiedammers aangehouden op verdenking van ontucht met minderjarige jon gens. Eén van hen, een 44-jarige man, zit nog in voorlopige hech tenis, de ander is inmiddels weer op vrije voeten. In verband met deze zaak werden nog drie mannen aangehouden, waarvan er nog één - een Belg - vast zit. De twee mannen worden ver dacht van ontuchtige handelin gen met minderjarige jongens en de exploitatie van een escortbu reau. Bovendien is een film in beslag genomen. Vermoed wordt dat de Schiedammer zijn woning voor deze handelingen beschik baar stelde. De Justitie in Eindhoven heeft de zaak in onderzoek. Persoffi cier mr. G.J. Regelink wilde, in het belang van het onderzoek, geen nadere mededelingen doen over het aantal slachtoffers en hun woonplaatsen. Campagne Schiedammers van overal en nergens Uit-nieuws Sport w»6 SCHIEDAM - Op advies van de Dienst Centraal Milieube heer Rijnmond heeft de gemeen te Schiedam een sluitingsbevej uitgevaardigd voor Drukkerij Rosman, aan de Lange Haven. De drukkerij beschikt niet over de vereiste Hinderwetvergun ning. „Drukkerij Rosman heeft een uitbreiding ondergaan en daar voor niet de vereiste uitbrei dingsvergunning aangevraagd", legt de heer De Reuver van de D.C.M.R. uit. „Het gaat hierbij voornamelijk om de opslag van chemicaliën. We hebben het be drijf al meermalen aangeschre ven, maar men reageert niet. Daarom hebben we de gemeen te voorgesteld voor Drukkerij Rosman een sluitingsbevel uit te vaardigen". „Onzinnig en absurd", reageert de heer B.L. Weij, eigenaar van Drukkerij Rosman. „We heb ben inderdaad een naastgelegen pand betrokken en een drukpers van het ene naar het andere pand verhuisd. Dat is alles. Voor die pers hebben we een vergunning, waarvoor we dertig jaar geleden een tientje moesten betalen. Nu vraagt de gemeente voor dezelfde vergunning vier duizend gulden. Dat is toch ab surd". „En wat die chemicaliën betreft, dat is een jerrycan, die hier klaar staat om door een verwer kend bedrijf te worden opge haald. Het is een jerrycan in een jerrycan, dus helemaal veilig. Alleen komt het verwerkend be drijf hier om de vier maanden en niet elke dag". Bodemprocedure Volgens de heer Weij is het bo vendien nog lang niet zeker of hij de vergunning wel moet aanvragen. Aanstaande vrijdag dient bij de Raad van State een zogenaamde 'bodemprocedure', aangespannen door de Schie damse drukkerij Bruno Cauwe, aan de Walvisstraat. „De Raad van State bepaalt dan onder meer of drukkerijen in het ge heel wel of niet hinderwetplich- tig zijn. Die beslissing wachten we graag af. Ik ga geen vierdui zend gulden voor een vergun ning betalen als straks blijkt dat ik die vergunning helemaal niet nodig heb". Over het sluitingsbevel maakt de heer Weij zich vooralsnog niet zo druk. „Voorlopig heb ik uitstel tot vrijdag, de dag waar op de Raad van State zich over deze materie buigt. En als het uiteindelijk toch nodig is, vraag ik de vergunning gewoon aan. Sluiten doen we natuurlijk nooit". SCHIEDAM - Schiedam- West valt dit jaar buiten de route van de grote op tocht van Carnavalsvereni ging De Rietzeilers. „De deelnemers klaagden de laatste jaren over de lengte van de optocht. Die was te lang. Bovendien stond het publiek in West meer voor de ramen te kijken dan buiten op straat. Daarom hebben we de route inge kort. Het is voortaan een echt centrumfestijn", ver klaart Ron Dries, voorzit ter van de optochtcommis sie van De Rietzeilers. De optocht vormt zaterdag 22 februari de start van het Schiedamse carnaval, dit jaar met als thema 'Feest voor Schiedammers van overal en nergens'. Het carnavalsfeest staat dit jaar onder leiding van Prins Harry de Eerste (loodgieter Harry Beck). Hij neemt, de scepter over van Prins Ppnaldo (Ro nald Prince), die vórig jaar wei nig in actie hoefde te komen, omdat het carnaval in verband met de Golfoorlog werd afge last. „Het niet-doorgaan van het car naval van vorig jaar heeft geleid tot een grotere deelname en meer enthousiasme dit jaar", weet Piet Dries, voorzitter van De Rietzeilers. „Vorig jaar had den we als thema 'Carnavallers voor de familie, want inmiddels is het diamanten bruidspaar ook overgrootouders van twee achterkleinkinderen. Terwijl mevrouw Van Noorloos zich immer de zorgzame huis moeder toonde, was haar echt genoot jarenlang werkzaam als beroepschauffeur. Hij werkte onder meer bij de firma Van Thiel in Kethel, de firma Poot en Baaden, Van der Water Transport en Unilever (Vlaar- dingen Lever-Zeep). Het diamanten bruidspaar, bei den nu tachtig jaar oud, zijn fer vente watersporters. Hun ka- juitjacht hebben ze inmiddels verkocht, maar ze zijn nog wel lid van watersportvereniging Nieuwe Waterweg. Het zestigjarig huwelijksfeest werd maandag in familiekring gevierd. SCHIEDAM - De carna valsoptocht van De Rietzei- ari de volgende route: start om 13.35 uur aan de Burg. H. Gretelaan (ter hoogte van scholengemeenschap Brandersstad) - Parkweg - Ooievaarssteeg - Grote Markt - Lange Kerkstraat - Broersveld - Herenpad - Broersvest - Koemarkt - Rotterdamsedijk - ter hoog te van Nieuw Mathenesser- straat weer terug - Koe markt - Hoogstraat - Korte Dam - Dam - Vlaardinger- straat - Nieuwe Damlaan - eindpunt Burg. H. Grete laan (omstreeks 15.30 uur). SCHIEDAM - Van een winkel- rek, dat stond opgesteld voor een lederwarenwinkel aan de Hoogstraat, zijn afgelopen maandagmiddag rond 17.00 uur drie tassen ontvreemd. Van de dader ontbreekt ieder spoor. De vakman in huis INTERIEURVERZORGING De Rietzeilers beloven weer een vrolijk carnaval in Schiedam: van links naar rechts Luc Veger, Lydia Verwaal, Ron Dries, Wil van der Heyden, Piet Dries en (in burger) Prins Harry de Eerste. doen het feestend'. Veel deelne mers hadden hun materiaal voor de optocht al klaar op het moment dat wij de carnavals viering moesten afgelasten. Om dat we dit jaar wederom 'feest' in ons thema hebben, kunnen zij hun materiaal alsnog voor de dag halen". Het voorlopige deelnemersveld bestaat uit 25 eenheden. „Maar dat zullen er nog wel wat meer worden, want vaak krijgen we in de laatste dagen nog enkele aanmeldingen binnen". Onder de deelnemers dit jaar ook enkele buitenlanders. Het carnaval heeft ingehaakt op de campagne 'Schiedammers van overal en nergens' en in dat ka der zocht men ook deelname uit de allochtone hoek. Dat viel SCHIEDAM - De publiciteits campagne 'Weer voor de klas', waarmee de gezamenlijke schoolbesturen van het basis- en speciaal onderwijs eind vorig jaar nieuwe invalkrachten wil den werven, heeft een goede respons opgeleverd. Ruim twin tig belangstellenden bezochten de speciale informatiemiddag of namen telefonisch contact op. Maar uiteindelijk zijn er slechts vier dames overgebleven, die dan ook sinds kort weer met enige regelmaat voor de klas staan. Dit aantal is echter bij lange na niet voldoende om de personeelsnood in het onderwijs op te lossen. Wie een onderwijs bevoegdheid voor het basison derwijs heeft en er iets voor voelt om voor korte of langere tijd, full-time of part-time, voor de klas te staan, kan zich wen den tot de heer A.J. Tigges van de Dienst Educatie, telefoon 4275396. echter niet mee. Tot voor enke le weken had zich nog geen en kele allochtone groep aange meld. „Rob Wark van de cam- pagneraad is toen gaan praten met de allochtonen om ze als nog enthousiast te maken en dat heeft geleid tot vier aanmel dingen: de Turken met een wa gen, waarop een 'Turks tafereel' wordt uitgebeeld, de Marokka nen met een wagen, de Schie- dams/Antilliaanse muziekgroep 'Volume-time' en de Spaanse groep 'El Carrera'", aldus op tochtvoorzitter Ron Dries, zoon van voorzitter Piet. Bovendien verleent een aantal buitenlandse groepen hun me dewerking aan de overige festi viteiten van De Rietzeilers. Aanstaande zaterdag vertrekt de stoet om 13.15 uur vanaf de Burg. Honnerlage Gretelaan, ter hoogte van scholengemeen schap Brandersstad. Een kwar tier later arriveert het gezel schap bij het oude stadhuis aan de Grote Markt, waar burge meester Reinier Scheeres de stadssleutel overhandigt aan Prins Harry de Eerste. Schie dam wordt dan weer even 'Brandersgat', terwijl Scheeres wordt benoemd tot 'grootste boer van Brandersgat'. Onderscheiding Overigens staat de Schiedamse burgemeester nog een verras sing te wachten. In het bijzijn van onder anderen de Rotter damse Stadsprins Erasmus I, reikt de Federatie van Europese Narren hem namelijk een on derscheiding uit, als waardering voor het warme hart dat Schee res het carnavalsfeest al jaren toedraagt. „Burgemeester Schee res steekt hierin met kop en schouders uit boven zijn colle ga's in het westen en dat wil de Federatie van Europese Narren belonen". Tijdens de optocht introduceert De Rietzeilers zelf hun nieuwe Prinsenwagen, die eigenlijk vo rig jaar al zou worden gepresen- SCHIEDAM - Carnavals vereniging De Rietzeilers viert in 1994 het 22-jarig be staan. Nu al is bekend, dat op 23 januari 1994 een groots jubileumbal zal wor den gehouden in de Mar griethal. Hieraan zullen tal van bekende artiesten mee werken. „Noteer die datum dus alvast en stem je winter sportvakantie er op af', ad viseert Rietzeiler Luc Veger. teerd. Hoe de bijdrage van de overige deelnemers er uit ziet, is nog onbekend. „Dat weten we zelf ook pas twee dagen vante- voren", aldus Ron Dries. „Wel bekend is dat Radio Schiedam vanaf één van de wagens een rechtstreeks verslag geeft van de optocht". De optocht keert rond 15.30 uur weer terug aan de Burg. H. Gretelaan. Festiviteiten 's Avonds vindt in De Blauwe Brug aan het Bachplein het tra ditionele Brandersbal plaats (aanvang 20.00 uur). Tijdens dit bal wordt bekend gemaakt wie zich dit jaar 'Het Zwarte Schaap' mag noemen. In de komende weken organi seert De Rietzeilers nog een kla- verjasmiddag (zondag 23 febru ari), een Seniorenmiddag (zater dag 29 februari), het Prinsenbal (zaterdag 29 februari), Jeugdcar naval (zondag 1 maart), Carna val Tropical (zondag 1 maart) en het Finalebal (dinsdag 3 maart). Alle festiviteiten vinden plaats in De Blauwe Brug. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Het Masker (Broersveld 125), de VVV, De Blauwe Brug, Wijkcentrum De Erker en siga renmagazijn Van der Boor (Groenelaan 53). De kaarten kosten in de voorverkoop 8,- en aan de zaal 11,-. Schitterende nagels??? ALMA BOERLAND niet ontvapgen? Bel onze SERVICELIJN 010-4796199 Carnavalsoptocht voortaan louter een centrumfestijn Woninginrichting Ledikanten en matrassen Overgordijnen en vitrage Tapijten en vinyl Zonwering Projecten o.a. verzorgings- en dentehuizen, scholen en kantoren Hof van Spaland 12, tel. 010-4703033 Een zaak van vertrouwen LEEGVERKDOP! LEO HORN Niet van echt te onderscheiden. Diverse methodes kunstnagels. Beauty-center Lange Nieuwstraat 123 Schiedam. Telefoon 4735559 Het Nieuwe Albert Heijn Gebr. de Block behoort tot de 4 genomineerden voor de Supermarkt van het Jaar-verkiezing 1992! Om dit te vieren houden wij een prijsvraag waarbij u kans maakt om op onze kosten voor fl. 10.000,- te komen winkelen. Doe dus mee en haal het prijsvraagformulier bij onderstaande zaken. van 9.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 1