Titel voor Schiedammers komt steeds dichterbij S W gaat leden met waardebonnen belonen PPSC start tegelactie voor nieuwbouw kantine Na vier nederlagen eindelijk weer winst Auto tegen de vangrail Klaverjassen Klubhuis-Zuid Van der Hoeven voorzitter Excelsior'20 Marco Borsato steunt bowlers De Bondsspaarbank doet meer. P^HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 26 FEBRUARI 1992 PAGINA 13 WATERWEG NOORD - Naarmate de finish van de competitie in zicht komt, wordt er steeds meer gere kend. Ook HBSS en Del tasport rekendeh zaterdag in het onderlinge treffen en namen de beide trainer met een bloedeloos 0-0 ge lijkspel genoegen. Wolter Bos (Deltasport) en Jan van der Hoek (HBSS) hielden echter geen reke ning met de kijkers. Zij werden afgescheept met ruim negentig minuten on aantrekkelijk voetbal, waarbij de 'nul' meer dan heilig was. Van Deltapsort mocht verwacht worden dat zij alles in het werk zouden stellen om de volle winst te grijpen in sportpark Harga. Immers, de achterstand van de Vlaardingers op de fiere Schiedamse koploper bedroeg vijf punten en zou bij winst tot drie gereduceerd kunnen wor den. Maar vanaf de eerste mi nuut kon Deltasport deze ver wachting niet waarmaken, mede door de bekende Van der Hoek- defensie. „Er is niet tegen te voetballen", vond eenzame spits Leo van Ree na afloop. Verre Oosten Hef toch al gehandicapte Del tasport (Jerry Visser, Barto Westerdijk en doelman Ray mond Drop zaten in de zieken boeg) kreeg al snel nog een te genvaller te verwerken toen snelle Ronald Schotel na een ondoordachte botsing met John van der Zouwen met een ge kwetste knie het veld moesten verlaten. Even later zou ook Van der Zouwen met een pijn lijke knie de kleedkamers op zoeken. Michel Klauwens viel bij Deltasport in. Maar hij mis te na een tripje Verre Oosten duidelijk het wedstrijdritme en de conditie om even gevaarlijk te kunnen zijn als Schotel. „Mi chel was nog niet in oude doen", vond ook Deltasport trainer Wolter Bos. „Omdat het tweede ook om half drie moest spelen, had ik geen andere keu ze", meende de Vlaardingse trainer. Stootkracht Het gevolg was dat Leo van Ree bijna de gehele wedstrijd op een eiland vertoefde, bovendien leg de René Snijders hem de gehele wedstrijd aan banden. Ondanks het gemis aan stootkracht was waren de beste kansen voor de Vlaardingers. Laatste man Ed win Schij vershof schoof een keer goed door en verscheen oog in oog met Jan van Eijsden. Maar de gewezen Cion-speler schoot te gehaast over. Ook Ro nald van Wieringen kreeg mid dels een linke schuiver nog een mogelijkheid. Het enige dat HBSS daar tegenover stelde was een schot van Adrie Bierhuizen uit een scrimmage. Zijn poging ging over. Vlak voor rust legde Michel KJauwens nog een keer gevaarlijk aan, zijn poging zeil de net langs de verkeerde kant van de paal. Na rust draaiden de rollen enig zins om. HBSS deelde iets meer de lakens uit. Ook de koploper kon toen echter niet imponeren, door wederom de defensieve kracht van de tegenstander. De jonge Kees van Weegen zorgde dat het HBSS' aanspeelpunt Nico Konijnenburg onzichtbaar bleef en Leen Bongers kende niet veel moeite met Roel den Hartog, die de volle negentig minuten speelde. Omdat Adrie Bierhuizen en Ton Gunter het samen ook niet konden bolwer ken, bleef het duel bijzonder onaantrekkelijk. Deltasport miste een rustpunt (Jaap Vlek- ke) op het middenveld en leed daarom teveel balverlies en ont- SCHIEDAM - „De financiële commissie doet van zich spre ken", staat in het meest recente clubblad van de amateurs van voetbalvereniging SVV. De kop boven het artikeltje doet let terlijk en figuurlijk opgeld, want de commissie heeft een be drag van 3.000 gulden beschikbaar gesteld dat eerlijk verdeeld mag gaan worden onder de meest waardevolle speler van het eerste elftal, de meest waardevolle medewerker en de meest waardevolle jeugdspeler. Deze geste mag gerust als opvallend geschouwd worden, waarbij tevens veel vraagtekens gezet mo gen worden. Het belonen met 1.000 gulden in waardebonnen aan bepaalde leden kan alleen maar scheve gezichten opleve ren. Dat beseft ook voorzitter Chiel van Gelderen, die eigenlijk ook geen voorstander is van het plan. „Iedereen binnen een vereniging voelt zich belangrijk en zo'n waardebon kan alleen maar onderlinge strijd opleveren", aldus Van Gelderen. De voorzitter pleit er dan ook voor dat het bedrag te verdelen on der alle geledingen van de vereniging, zodat alle leden ervan kunnen profiteren. „We hebben daar maandagavond in het be stuur al over gesproken, maar de financiële commissie een groep van vrije sponsors. Ik ga in elk geval nog wel met hen contact opnemen", laat Van Gelderen weten. Bestuur De leemte in het bestuur van SW - ontstaan na het onver wachte vertrek van Henny Semeün als secretaris - is ook opge lost. Penningmeester Hans van Gerven wordt per 1 juli 1992 secretaris. Frans de Vos Burchart wordt dan de nieuwe pen ningmeester. De Vos Burchart is een financieel deskundige en heeft in Schiedam een administratie en belastingkantoor. Tot 1 juli verzorgt Leo Peulen, tweede secretaris, het secretariaat. SCHIEDAM - De klaverjasclub van Klubhuis-Zuid zoekt met spoed nieuwe leden. De klaver jassers spelen iedere woensdag vanaf 13.30 uur hun partijen aan de Dwarsstraat 42, met als hoofddoel de wisselbokaal, die aan het eind van het seizoen wordt uitgereikt. De contributie bedraagt 4,25 per maand. Overigens kan men sinds kort in Klubhuis-Zuid ook jokeren. Voor beide kaartevenementen kan men zich aanmelden, tele foon 4267297. brak ook de passing om bij voorbeeld Van Ree gevaarlijk in stelling te brengen. Pas zo'n kwartier voor tijd sloeg de vlam in de pan. Eerst kopte Ray mond Sprok vliegend een hoek schop net naast en daarna was het de beurt aan HBSS om tien minuten te vlammen. Ton Gunter werd goed aangespeeld en nam de bal even goed aan. Maar voordat de spits kon uit halen, ruimde aanvoerder Ed win Hulspas ten koste van een hoekschop op. Uit die hoek schop kopte Robert de Jong kei hard in, echter precies voor de voeten van doelman Jan van der Windt. Ook toen Ton Gun ter uit de kluts ineens voor Van der Windt verscheen, toonde de stand-in voor Drop zich de win naar. „We hebben het spel niet kun nen maken. Zeker niet na rust toen we hoopten gebruik te ma ken van het wind voordeel. Met de puntendeling ben ik niet on tevreden, maar tevreden is ook anders", aldus Wolter Bos, die volgende week in de belangrijke wedstrijd tegen PPSC ontbreekt. De oefenmeester gaan dan skiën in Oostenrijk. Hans Krijten- berg, de coach van het tweede, wordt dan geacht de wedstrijd om de tweede periode in goede banen te leiden. Omdat Edwin Schrijvershof na een grove overtreding een boeking (zijn derde) kreeg, wacht de robuuste laatste man volgende week een schorsing. Overigens werd ook René van Dalen genoteerd, toen hij Jan Groeneveld trachtte on- SCHIEDAM - Na einde lijk weer eens een overwin ning (hekkesluiter HVSV Terneuzen werd afgestraft met 20-5) heerste er bij de dames van DWS optimis me. Zeker toen bekend werd dat concurrent Wings verloren had. „We blijven kans houden op de tweede plaats en daarmee het recht op Ket spelen van een nacompetitie met als inzet een plaats in de eer ste divisie", zei Jan van Dongen na de simpele en daarom uiterst saaie wed strijd tegen de Zeeuwse opponent. DWS had zich al dat gereken niet op de hals hoeven te halen, als ze van de zes voorgaande duels er niet vijf zes verlo ren hadden. Een reeks ge blesseerden onmisbare schakels vormde de oor zaak van de serie nederla gen. Na de winst staat DWS op een vierde plaats met een punt ach terstand op Wings en twee op Hellas 2. Koploper Olympia'72 lijkt onbereikbaar geworden met vijf punten meer dan de Schiedamsen. Omdat Wings in de laatste wedstrijd nog de te genstander is van DWS ziet Van Dongen die ploeg als een te Jan van Dongen: nemen hindernis. „Maar wat betreft Hellas zijn we geheel af hankelijk van hun wedstrijden. Als zij die twee punten voor sprong op ons niet meer verspe len kunnen we die tweede plaats wel vergeten", meent Van Dongen. Nog drie wedstrij den kan Van Dongen hopen op het wondertje. Nodig De ruime winst op het treurige HVSV, waar de besluiteloos heid van elke aanval afdroop, krikte het zelfvertrouwen van de Schiedamse handbalsters weer een beetje op. „En dat was nodig ook", besefte Van Don gen. Zijn speelsters konden zich tegen de hekkesluiter naar har telust uitleven. Na een 10-1 ruststand liep de marge na het pauzeren zelfs op naar 17-1. Dat HVSV in de slotfase nog iets terugdeed was slechts aardig voor de statistieken, want de Zeeuwen zijn zo goed als zeker gedegradeerd. Bij DWS moest Leny Zandbergen weer noodge dwongen toekijken. Nadat de routinier hersteld was van een kuitblessure, liep ze deze week op haar werk bij het copieerap- paraat een scheurtje in haar enkelband op. Daarom kon DWS tegen HVSV weer niet op volle sterkte aantreden. Tegen de zwakke Zeeuwen was dat geen probleem, maar tegen de zes voorgaande tegenstanders (uitgezonderd Snelwiek) brak dat de ploeg van Van Dongen wel op. In duigen Na de winterstop sloeg het bles sureleed onverbiddelijk toe bij de ambitieuze tweede divisio nist. Leny Zandbergen kampte met een kuitblessure, Miranda van Bergen en Henegouwen liep tijdens een ski-vakantie een scheurtje in een ruggewervel op, keepster Ellen Engelen kwakkel de ook, evenals Anita de Vries, die de laatste twee weken met een rugblessure tobde. „We hebben een zorgvuldig opge bouwde ploeg met speelsters af komstig van verschillende clubs. Die hele opbouw viel door de blessuregolf in duigen", aldus Van Dongen. De serie ne derlagen werd ingeluid door het verlies tegen Wings (12-11) toen Ron van Wieringen (ge streept shirt) in duel met Ro bert de Jong tijdens het bloedeloze duel tussen HBSS en Deltasport. deruit te schoppen. Het was de uit de woorden van Bos op te maken, dat zijn ploeg vrede heeft met het kampioenschap van HBSS en zij nu alleen nog gaan strijden om de tweede plaats, die recht geeft op deelna me aan de nacompetitie. Afwachten Voor Jan van der Hoek telt al leen de titel, die steeds dichter bij komt. Ondanks het gelijk spel, liep HBSS weer een punt uit op Strijen, dat wonderwel met 0-2 verloor bij SSS. „We hebben op die manier steeds minder punten nodig, maar la ten we eerst volgende weekend tegen Papendrecht afwachten", aldus Van der Hoek, die in Pa pendrecht een zware tegenstan der ziet. SCHIEDAM - Deze week is het drie maanden geleden dat het clubgebouw van PPSC door brandstichting volledig verloren ging. Sindsdien is er hard ge werkt aan plannen vor nieuw bouw en akties om daarvoor het benodigde geld bijeen te krijgen. De plannen zijn inmiddels zo ver dat het bestuur er van uit gaat dat op 30 april de ruww- bouw gereed is. De hele afwer king zal door de leden zelf moeten worden uitgevoerd. Het animo daarvoor is zo groot, dat enkelen zelfs hun vakantieplan nen hebben aangepast. Als alles naar wens verloopt, moet het clubhuis aan het begin van het nieuwe voetbalseizoen klaar zijn. Ook over hulp van buiten de vereniging heeft PPSC niet te klagen, al zijn nog niet alle wen sen in vervulling gegaan. De ge hele CV-installatie is inmiddels binnen door een schenking van Feenstra Verwarming. Ook de carnavalsvereniging De Rietzei lers trok zich het lot aan van PPSC en nomineerde de gedu peerde voetballers voor het Zwarte Schaap. De keuze viel echter op de Singelkerk, dat nog laang moet wachten voordat een begin gemaakt kan worden met de restauratie. Wel kocht Prins Harry de eerste vierkante meter tegel voor het nieuwe clubgebouw. Ook ex-Prins car naval en voorzitter van de sportraad Frans van Krugten en wethouder Bart de Leede koch ten een vierkante meter a 50 gulden. De verkoop van de drie eerste tegels is het begin van een actie om geld bijeen te krij gen. PPSC stuurt deze week alle leden, donateurs en relaties een symbolisch genummerde tegel met een acceptgirokaart van 50 gulden. De ingezonden acceptgi rokaarten worden omgezet in kanskaarten. Onder de inzen ders wordt een kleuren televisie verloot. SCHIEDAM - Op Rijksweg A20, ter hoogte van het Kethel- plein, vloog afgelopen zondag middag rond 12.25 uur een auto tegen de vangrail. Niemand raakte gewond, maar zowel de auto als de vangrail werden zwaar beschadigd. SCHIEDAM - De leden van sportvereniging Excel sior'20 worden vanavond verzocht akkoord te gaan met de benoeming van Ed van der Hoeven als voorzit ter. Hij wordt dan de op volger van Cor van 't Zelf de, die 'enkele maanden ge leden om persoonlijke rede nen voortijdig opstapte. Van der Hoeven was al vice-voorzitter en voorheen voorzitter van de voetbal commissie. Als nieuwe vice-voorzitter wordt Guus Helmer voorgesteld. De le denvergadering begint van avond om 20.00 uur. Tij dens de vergadering moet Excelsior'20 ook nog op zoek naar een nieuwe voor zitter voor de cricketcom missie, nadat Hans Kleine- koort onverwachts bedank te. Bovendien is er nog een vacature voor een P.R.-fun- tionaris. „Omdat er mo menteel geen kandidaten zijn voor deze twee func ties, wordt stellen we vor om deze twee zetels voorlo pig onbezet te laten", zegt algemeen secretaris Ruud de Leede. DWS kon zich in de wedstrijd tegen HVSV naar hartelust uitleven. DWS - dat toen pas éénmaal had verloren (Hellas 2 met één doelpunt verschil) - werd 'ge naaid' door de scheidsrechter. „We waren klaar voor de defi nitieve doorbraak toen dat ge beurde. Dat brak ook ons zelf vertrouwen", weet Van Don gen. De wedstrijd tegen Snelwiek werd nog wel gewonnen (15-12), maar tegen EMM, Hellas 2, Olympia'72 en Satumus werd achtereenvolgens verloren en weg was de voorsprong van drie punten op alle concurrenten. En daarmee de kansen op het kam pioenschap. „Ik moest in die wedstrijd een beroep doen op drie speelsters van 18 jaar. Zij moesten toen al dingen doen die ze nog niet kunnen, maar ik kon niet anders. Ik moest im proviseren. Tegen Snelwiek kon de ploeg het nog opvangen, daarna niet meer. Het was voor iedereen een enorme teleurstel ling. Zeker omdat we als ieder een fit is de sterkste ploeg in deze tweede divisie hebben. Het is allemaal een heel pechvol sei zoen en nu maar hopen dat we toch nog kunnen komen op die tweede plaats", aldus Van Don gen. De treffers van DWS werden gemaakt door: Maijon Roden burg (4), Marion den Hartog, Daphne Hendriks en Janet Eg- gelmeijer (elk 3), Dineke Span- jaart, Diana Zandwijk en Anita de Vries (2), Miranda van Ber gen en Henegouwen (1). SCHIEDAM - In bowlingcen trum Musis Sacrum start vrij dagavond 28 februari om zeven uur de tweede 24 uurs bowling marathon. Het is burgervader Scheeres die de opening zal ver richten door het gooien van de eerste bal. Er nemen twaalf teams deel, die elk bestaan uit vijf spelers met één of twee reserves. Om mid dernacht worden de deelnemers ondersteund door een live-op treden van Marco Borsato. Voor dit optreden kunnen niet- deelnemers telefonisch (4.73.24.22) kaarten bestellen. Verder brengt elk team tijdens de marathon na iedere game een eigen ingestudeerde play back show ten gehore. Zaterdag middag wordt onder leiding van Jan van Asten een demonstratie gegeven van Japanse vechtspor ten, terwijl de hele zaterdag in het teken staat van een piraten- bal. De marathon wordt zater dag om zeven uur 's avonds be sloten en de andere dag volgt de prijsuitreiking. Start-spaarrekening. BON Ja, stuur mij de folder Start-spaarrekening. Geld groeit hard als je jong start. Deltasport maakt het HBSS niet moeilijk Mm-wm DWS heeft weer hoop 1 VS# ••Xj Maak'm vast slapend rijk. Net geboren en nu al bezig slapend rijk te worden. Dat is voor iedere baby weggelegd. Tenminste, als de kleine beschikt over een Start-spaarrekening van de Bondsspaar bank. Daarmee wordt uw oogappel meteen financieel in de watten gelegd. De Start spaarrekening geeft zo'n hoge rente dat de piepjonge rekeninghouder, over een aantal jaren, zal merken dat zijn spaargeld ha' d met hem meegroeit. Tot zijn achttiende verjaardag. Dan wordt de Start-spaarrekening beëindigd en heeft u uw kind een I jHp aardig volwassen kapi taal te bieden. Natuurlijk is uw baby nog te klein om zelf een Start - spaarrekening van de Bondsspaar bank te openen. Daarom nodigen we alle vaders en moeders, opa's en oma's uit om op een van onze kantoren te komen praten over die financieel rooskleurige toekomst van uw baby of kleinkind. Opent u een Start-spaarrekening dan krijgt u meteen een lieve knuffelbeer of een fraai verzilverd kinderbestek cadeau. Een aardigheidje van de Bondsspaarbank voor die kleine, die vast slapend rijk wordt. Wilt u eerst meer informatie? Stuur dan bijgaande bon ingevuld naar ons op. Naam:m/v* Voorletters: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Ouder/grootouder* Voornaam kind: Geboortedatum kind: In gesloten envelop zonder postzegel zenden aan: N.V. Bondsspaarbank, Antwoordnummer 89, 3100 VB Schiedam Doorhalen wat niet van toepassing is. NS spaarbank i

Het Nieuwe Stadsblad | 1992 | | pagina 13